Prijavi se z GoogleID

» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

strani: 1 ... 36 37 38 »

RokFeler ::

RogerG je izjavil:

matobeli je izjavil:

USB disk priklopiš na USB port v boxu. Če ima plazma hdmi komot priklopiš nanjo box.

Hvala za obrazlozitev. Potem sploh ni nuja po SmartTVju?!
To resujem situacijo pri starsih....

Lp

Pa nikar pričakovat, da če kupiš 4K box potem boš pa gledal kar 4K vsebine gor.
Gledal že, samo tisto kar da TV ven, to je to.

RogerG ::

RokFeler je izjavil:

RogerG je izjavil:

matobeli je izjavil:

USB disk priklopiš na USB port v boxu. Če ima plazma hdmi komot priklopiš nanjo box.

Lp

Predvidevam, da ce TV omogoca 4K......potem bo tudi 4K predvajalo.....!

A kaksen Android 4K box priporocate? Da je cim bolj user friendly!!

Tnx

RogerG je izjavil:

Predvidevam, da ce TV omogoca 4K......potem bo tudi 4K predvajalo.....!

Saj sem ti povedal: tisto, kar da TV ven, to je to.
Glede na to, da praviš, da ni smart tv in da je to pri starših sem predvideval, da tudi ni 4K.
Pa še vedno, če tudi tv omogoča 4K in box 4K ni rečeno, da boš vse gledal v 4K, mora bit izpolnjen še en pogoj
;)

matobeli ::

Ja, sej tudi pišeš kot en osnovnošolc.

Za 4K: 4K TV, 4K predvajalnik (box), 4K vsebina

matobeli je izjavil:

Ja, sej tudi pišeš kot en osnovnošolc.

Za 4K: 4K TV, 4K predvajalnik (box), 4K vsebina

Letos sem bruc na Gimnaziji, nisem vec OŠ!

Hvala za razjasnitev.

P.S. nekje v zacetku objav je bilo navedeno, da je Smart Tv Phililips in za film preko VLC app steka ob predvajanju.

Je pa plan nabave nove 4K 55” TV in nebi rad, da se tudi tam vsebina zatika....!

Hvala,lp

Mišljen je bilo da se RokFeler ne zna pisno izražat.

matobeli je izjavil:

Če si ti nepismen oziroma prilagojen program, potem je to tvoj problem. Ne vem kaj se potem bašeš zraven, ker je več kot očitno, da ne razumeš kaj je bilo napisano.

Razumem, razumem tudi zakaj ima nekdo, ki nima izkušenj z nepismenimi, težave pri razumevanju (nepismenih).

matobeli je izjavil:

V tem primeru, se ti pa opravicujem. Sem sklepal, da si meni repliciral....ces, “se vsedem na vlak objav in dejmo nevedneza”....

Lp

neocodexx ::

Imam problem s PC>TV HDMI, pri določenih igrah pade fps na neigralnih 10 fps, pade tudi sama kvaliteta slike.

Specifično Witcher 3 ali karkoli podobno zahtevnega 3D. Vsi ostali 2D špili (večinoma kakšne indie zadeve) delajo gladko in lepo. Aja, sem pa sprobal še EDF5 ki je tudi 3D ampak zanimivo ta dela dobro. Ko pa zalaufam Witcher 3, vse skupaj popolnoma propade.

Grafična na pcju je 1080 Ti in tam dela z 80+ fps na ultra nastavitvah...

Zanimivost: fpsi so tekoči in nad 60+ če poskušam igrat preko Steam Link stream, vendar pa žal tudi to ni optimalno ker ima wifi povezavo in je kvaliteta slike precej slabša, večji je tudi input lag itd., fpsi pa niso problem.

Ali je možno da je predolg kabel, in se signal tako poslabša? Kabel je 20 metrov, srednji cenovni razred ki bi sicer moral podpirati tudi 4K/HDR/Hdmi 2.0, vendar mi ne dela niti 1080p pravilno.

Aja še to, tam ko pa dela dobro (npr. ravno EDF5) pa je fpsov preveč, in prihaja do screen tearinga. Sem poskusil z vsync on/off, in dejansko imam manj tearinga če vsync izklopim, kar mi tudi ni jasno zakaj... Je pa tu seveda še čel kup drugih problemov ki jih moram zaobiti (monitor na PCju je ultrawide 144hz, TV je 60hz..), kolikor sem googlal je najbolje če nastaviš na windowsih da je aktiven samo zaslon #2 (monitor se izklopi), ampak še vedno je kar precej screen tearinga (seveda v game mode), v bistvu isto kot če bi uporabljal mirroring samo tudi to več ne ker mi potem popolnoma zaklene pc display na 60 hz in moram resertirati da se "odbuga". Ne vem kako bi lahko še tu kaj popravil? To zdaj čisto prvič poskušam preko HDMI, nisem še nikoli. Witcher pa je še kar absolutno neigralen, sem mislil da je bil kriv mirroring pa ni, ne dela niti če dam da je aktiven samo TV zaslon, je čisti obup kok slabo dela :(

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Kabel verjetno ja.. Probaj zmanjšat podatkovno obremenitev, tako da znižaš kvaliteto barv.. Nastavi chroma 4:2:2 (ycbcr 422) za test.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neocodexx ::

V Nvidia Control Panel mi TV že avtomatsko prepozna in nastavi na 4:2:2, sploh ne moreš izbrati kaj drugega, Windowsi oz. zaslon #1 je pa itak na 4:4:4, ne vem če ma smisla da še to spreminjam?

Torej verjetno res predolg kabel? Nimam neke boljše možnosti :/ A komu tu slučajno dela zadeva na 10m, ali 15m razdalji?

AMDforce ::

Seveda. Za potrebe 4k hdr sem moral kupiti opticni (pofl) hdmi kabel. Je drag anpak dela. Lp
strani: 1 ... 36 37 38 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6318480 (7592) BorutK-73
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
268409 (7470) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
454858 (4253) opeter
»

DVI + AUDIO -> HDMI

315502 (3689) Okapi
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

396581 (4361) milos75

Več podobnih tem