» »

PC na TV - splošni nasveti

PC na TV - splošni nasveti

««
38 / 40
»»

Skylord ::

rogerg je izjavil:

matobeli je izjavil:

USB disk priklopiš na USB port v boxu. Če ima plazma hdmi komot priklopiš nanjo box.


Hvala za obrazlozitev. Potem sploh ni nuja po SmartTVju?!
To resujem situacijo pri starsih....

Lp

Pa nikar pričakovat, da če kupiš 4K box potem boš pa gledal kar 4K vsebine gor.
Gledal že, samo tisto kar da TV ven, to je to.

rogerg ::

Skylord je izjavil:

rogerg je izjavil:

matobeli je izjavil:

USB disk priklopiš na USB port v boxu. Če ima plazma hdmi komot priklopiš nanjo box.


Hvala za obrazlozitev. Potem sploh ni nuja po SmartTVju?!
To resujem situacijo pri starsih....

Lp

Pa nikar pričakovat, da če kupiš 4K box potem boš pa gledal kar 4K vsebine gor.
Gledal že, samo tisto kar da TV ven, to je to.


Predvidevam, da ce TV omogoca 4K......potem bo tudi 4K predvajalo.....!

A kaksen Android 4K box priporocate? Da je cim bolj user friendly!!

Tnx

Skylord ::

rogerg je izjavil:



Hvala za obrazlozitev. Potem sploh ni nuja po SmartTVju?!
To resujem situacijo pri starsih....

Pa nikar pričakovat, da če kupiš 4K box potem boš pa gledal kar 4K vsebine gor.
Gledal že, samo tisto kar da TV ven, to je to.


Predvidevam, da ce TV omogoca 4K......potem bo tudi 4K predvajalo.....!

Saj sem ti povedal: tisto, kar da TV ven, to je to.
Glede na to, da praviš, da ni smart tv in da je to pri starših sem predvideval, da tudi ni 4K.
Pa še vedno, če tudi tv omogoča 4K in box 4K ni rečeno, da boš vse gledal v 4K, mora bit izpolnjen še en pogoj
;)

matobeli ::

Ja, sej tudi pišeš kot en osnovnošolc.

Za 4K: 4K TV, 4K predvajalnik (box), 4K vsebina

rogerg ::

matobeli je izjavil:

Ja, sej tudi pišeš kot en osnovnošolc.

Za 4K: 4K TV, 4K predvajalnik (box), 4K vsebina


Letos sem bruc na Gimnaziji, nisem vec OŠ!

Hvala za razjasnitev.

P.S. nekje v zacetku objav je bilo navedeno, da je Smart Tv Phililips in za film preko VLC app steka ob predvajanju.

Je pa plan nabave nove 4K 55” TV in nebi rad, da se tudi tam vsebina zatika....!

Hvala,lp

matobeli ::

Mišljen je bilo da se RokFeler ne zna pisno izražat.

Skylord ::

matobeli je izjavil:

Mišljen je bilo da se RokFeler ne zna pisno izražat.

Če si ti nepismen oziroma prilagojen program, potem je to tvoj problem. Ne vem kaj se potem bašeš zraven, ker je več kot očitno, da ne razumeš kaj je bilo napisano.

matobeli ::

Razumem, razumem tudi zakaj ima nekdo, ki nima izkušenj z nepismenimi, težave pri razumevanju (nepismenih).

rogerg ::

matobeli je izjavil:

Mišljen je bilo da se RokFeler ne zna pisno izražat.


V tem primeru, se ti pa opravicujem. Sem sklepal, da si meni repliciral....ces, “se vsedem na vlak objav in dejmo nevedneza”....

Lp

neocodexx ::

Imam problem s PC>TV HDMI, pri določenih igrah pade fps na neigralnih 10 fps, pade tudi sama kvaliteta slike.

Specifično Witcher 3 ali karkoli podobno zahtevnega 3D. Vsi ostali 2D špili (večinoma kakšne indie zadeve) delajo gladko in lepo. Aja, sem pa sprobal še EDF5 ki je tudi 3D ampak zanimivo ta dela dobro. Ko pa zalaufam Witcher 3, vse skupaj popolnoma propade.

Grafična na pcju je 1080 Ti in tam dela z 80+ fps na ultra nastavitvah...

Zanimivost: fpsi so tekoči in nad 60+ če poskušam igrat preko Steam Link stream, vendar pa žal tudi to ni optimalno ker ima wifi povezavo in je kvaliteta slike precej slabša, večji je tudi input lag itd., fpsi pa niso problem.

Ali je možno da je predolg kabel, in se signal tako poslabša? Kabel je 20 metrov, srednji cenovni razred ki bi sicer moral podpirati tudi 4K/HDR/Hdmi 2.0, vendar mi ne dela niti 1080p pravilno.

Aja še to, tam ko pa dela dobro (npr. ravno EDF5) pa je fpsov preveč, in prihaja do screen tearinga. Sem poskusil z vsync on/off, in dejansko imam manj tearinga če vsync izklopim, kar mi tudi ni jasno zakaj... Je pa tu seveda še čel kup drugih problemov ki jih moram zaobiti (monitor na PCju je ultrawide 144hz, TV je 60hz..), kolikor sem googlal je najbolje če nastaviš na windowsih da je aktiven samo zaslon #2 (monitor se izklopi), ampak še vedno je kar precej screen tearinga (seveda v game mode), v bistvu isto kot če bi uporabljal mirroring samo tudi to več ne ker mi potem popolnoma zaklene pc display na 60 hz in moram resertirati da se "odbuga". Ne vem kako bi lahko še tu kaj popravil? To zdaj čisto prvič poskušam preko HDMI, nisem še nikoli. Witcher pa je še kar absolutno neigralen, sem mislil da je bil kriv mirroring pa ni, ne dela niti če dam da je aktiven samo TV zaslon, je čisti obup kok slabo dela :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

DarwiN ::

Kabel verjetno ja.. Probaj zmanjšat podatkovno obremenitev, tako da znižaš kvaliteto barv.. Nastavi chroma 4:2:2 (ycbcr 422) za test.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neocodexx ::

V Nvidia Control Panel mi TV že avtomatsko prepozna in nastavi na 4:2:2, sploh ne moreš izbrati kaj drugega, Windowsi oz. zaslon #1 je pa itak na 4:4:4, ne vem če ma smisla da še to spreminjam?

Torej verjetno res predolg kabel? Nimam neke boljše možnosti :/ A komu tu slučajno dela zadeva na 10m, ali 15m razdalji?

Amdforce ::

Seveda. Za potrebe 4k hdr sem moral kupiti opticni (pofl) hdmi kabel. Je drag anpak dela. Lp

neocodexx ::

Btw problem sem rešil, težava je bila v ParkControl appu (app ki prisili vsa jedra na max speed, dobiš še malo več performansa od windows high performance power plan, zlasti na Ryzen ki znajo biti malce leni) ki je avtomatsko spremenil iz max performance v power saving po 1 minuti neaktivnosti, ker PS3 kontroler povezanega preko USB Bluetooth vmesnika ni zaznal kot aktivnost, je razumel da je pc idle - zanimivo. Ko sem to izklopil, dela zdaj vse normalno, tudi v 4K čisto gladko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

T-h-o-r ::

Ni čist prava tema, sam vseeno pa paše :D

Torej, ko povežem monitor s kompom prek display-port kabla, mi ta hijcaka tudi zvok, ki gre zdaj iz monitorja in ne zvočnikov. Ko grem v control panel nastavitve, sploh ne zazna, da so zvočniki priklopljeni in jih ne morem nastaviti kot primarno napravo za predvajanej zvoka

:( how to solve this
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

matobeli ::

Če klikneš desno spodaj na "zvočnik" ikono imaš samo eno izbiro?
Zvočnike imaš kam priklopljene -3.5mm izod?

T-h-o-r ::

matobeli je izjavil:

Če klikneš desno spodaj na "zvočnik" ikono imaš samo eno izbiro?
Zvočnike imaš kam priklopljene -3.5mm izod?

Jp, samo eno aktivno izbiro da. Zazna še 2 high definition audio, ampak ne kot priklopljena

Ja, zelen jack je priključen v navaden zelen izhod. Fora je, ko sem imel priklopljeno na en star monitor prek hdm-->vga adapterja, jih je normalno zaznalo.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

T-h-o-r ::

No, sem znova namestil gonilnik za onboard sound na matični in zdaj dela. Čeprav sem iste zvočnike na tem kompu še en dan nazaj normalno uporabljal, edino zdaj je bil priključen nov ekran in to preko display porta, medtem ko je bil star na hdmi preko hdmi2vga adapterja.

Smešne reči se dogajajo.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

fender2206 ::

Pozdravljeni

Ali bi lahko predvajal HDR vsebino preko mojega racunalnika na HDMI vhod televizorja kateri ima vhod HDMI 2.0
ker pravijo da mora biti najmanj HDMI 2.0a ali 2.0b
Televizija sony sicer podpira HDR signal ker nameravam kupiti graficno z HDR podporo me zanima ali bom lahko signal HDR recimo igre ali filmr s posnetki HDR predvajal na moj TV
Hvala za odgovor

neocodexx ::

Težka bo, sploh če ti TV podpira samo navaden 2.0 potem pozabi (če tako piše da mora biti 2.0b, nisem šel zdaj preverjat, bo verjetno že res). Potem je tu še v igri dolžina kabla. Jaz sem se HDRju že v štartu odpovedal ker sem na 12 metrov kabla. Moj TV ima funkcijo "standard" in "ultra" HDMI način, predvidevam da je ultra za 4K HDR ipd., ni točno razjasnjeno. No, če poskusim ta ultra način s tem 12 metrom kablom na PC povezavo, ves čas meče sliko ven. In sem potem kar en navaden 2.0 kabel kupil, ker na tej razdalji itak ni kaj več za pričakovati tudi v prihodnosti:)

Če boš pa slučajno razmišljal o nadgradnji TVja, LG C9 je korak pred konkurenco in podpira HDMI 2.1, 140hz 4K osveževanje, Gsync, in delay manjši od 15 ms. In seveda bo delal tudi HDR, maš na youtubu poglej si posnetek od Linusa je ravnokar zamenjal svoj stari (mislim da Asusov) gaming LCD TV s tem LGjem ki je prvi, ki to podpira. S tega tvojega TVja z 2.0 hdmi pa mislim da žal ne bo kruha.

violamb ::

Mi zna kdo pomagat.
Na telemach EON android playeru bi rad testiral, če delajo 4K filmi.
Zdaj pa je problem ker NTFS formata ne prepozna pri FAT32 pa večje kot 4gb ne morem kopirati.
A ima kdo kako rešitev razen tega, da film naprej zipam in pol odzipam na disk?
Hvala za pomoč

fender2206 ::

violamb
Se sam sem probal tale android player pa zal skatlica samo podpira FAT 32 NTFS pa zaenrat ne tako so mi rekli na tehnicni podpori,drugo so obljubili da bodo v tekocem letu prisle nove skatlice z podporo USB NTFS.
Sicer sem sam narocnik storitev Telemach internet konekcijo glede drugih pa imam odlicno aplikacijo EON pa uporabljam na
windows prenosniku ali android TV poljubno.
Za Neocodexa pa imam vprasanje ali bi mi HDR zadeva delala na OLED Phlipisa 55 804 kateri ima HDMI 2.0b na vseh 4 vhodih
pa me se zanima moja graficna kartica na prenosniku Radeon ™ RX 560X bi se ujemala z omenjeno TV.
LG televizije iz izskusenj ne maram res da so nabiti multimedijsko in novejso podporo niso za moj okus bolj sem za SONY-a ali Philipsa.
Pogledaj prosim te pa mi sporoci v kratkem

Lp

m0LN4r ::

Kaj pa ko bi napisal tocen model TVja? Tam od 2016 gre HDR na skor vsakem TVju preko HDMI, samo pod Input/Vhodne moras nastaviti Ultra ali UHD color itn. ce to imas potem vsekakor gre.

Za predvajat iz PCja pa rabis najlazje bo z MPHC obvezno z madVR. Meni se sicer HDR v Windowsu zdaj po novem updejtu avtomaticno vklopi, prej pa je trebalo it pod nastavitve in ga rocno vklopit.
Za gledanje Youtuba v HDR pa gre zaenkrat samo v Edge browserju.
Za Netflix HDR pa rabis Netflix aplikacijo, enako velja za Atmos pri Netflixu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fender2206 ::

Trenutno uporabljam SONY XF8096 55 incni z podporo HDMI 2.0 pravijo pa da mora biti najmanj HDMI 2.0a ali 2.0b.
Mislil sem z Philipsom OLED 804 55incni tudi da bi kaj pridobil na boljse,sicer HDR mi se da vsilit na neki nacin samo mi logota na TV ne pokaze
Imam zelo dobro graficno HDMI kabel 4K HDR posebej kupljen in TV SONY XF8096.
Lahko bi zadevo dal na zunaji trdi disk recimo na KODI-a ki dela ok a me moti ker racunalnik sproti zelo uporabljam pa je prakticno za hdr filme gledat

fender2206 ::

m0LN4r Resil sem zadevo spila sedaj vredo.
Hvala za info :)

neocodexx ::

Kako si pa potem rešil zadevo? A ti dela HDR na navadnem HDMI 2.0 zdaj? In čist tko btw, zakaj ne bi raje uporabil kak NAS kot zunanji disk. Ali pa zakaj zunanji disk ne priklopiš na router (tako imam jaz, poceni zastonj NAS in vse predvaja brez problema le prenosi niso tako hitri).

Loaded ::

Imam starejši Philipsov TV serije 7000 in starejši sistem za hišni kino Pioneer XV-HTD1.
Ker ima TV optični digitalni izhod, sistem pa koaksialni digitalni vhod za zvok imam pretvornik iz optičega na koaksialni:



Sedaj priklopim laptop preko HDMI na TV, vendar nikjer ne najdem opcije da bi vklopil 5.1:
V Windows pod Speaker Setup je možno izbrati samo Stereo. Ltop je Dell Latitude E5500, grafična je Intel HD5500 (nekje sem prebral da za zvok prek HDMI skrbi grafična).

Vprašanje pa je, ali se da kako spravit večkanalni zvok preko HDMI z mojo konfiguracijo ali je najbolje da se da zunanja USB kartica:
https://www.mimovrste.com/zvocne-kartic...
Ali mogoče kaj drugega.
Loadeed

matobeli ::

verjetno tvoj TV ne prepusti 5.1 zvoka naprej.

Ponavadi je bolš če narediš to tako da iz hdmi signala ekstrahiraš zvok, hdmi ekstraktor

Nekaj takegale: https://www.amazon.com/Expert-Connect-E...

aja, najprej pa poglej kaj prepušča TV, mogoče ni krivda v tvju ampak v predvajalniku, adapterju ali pa splošno neskladje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Loaded ::

Mislim da TV ni problem, ker sem poskusil na Neo-tu Animal Planet in dobim 5.1 na receiver.
Loadeed

matobeli ::

Kje pa si laufal Neo, na TVju?

Je pa razlika med tem da v TV pripelješ signal in ga želiš potem spet ven peljat in pa tem da je signal generiran v tvju in ga pelješ samo ven.

Poglej v specifikacije tvja kaj točno podpira pod funkcijo "passtrough".

Loaded ::

Ne, Neo je posebej box. Signal: Neo BOX -> HDMI -> TV -> Digital Optical -> Converter -> Dig. Coax -> Receiver.
Tale del dela.

Ne dela pa: Laptop -> HDMI -> TV -> naprej isto.
Kar sumim da verjetno moj laptop ne omogoča da bi poslal 6 kanalov čez HDMI, ampak samo 2.
Gonilnik je Realtek HD.
Tudi v Realtek Managerju mi ne ponudi drugega kot stereo.
Loadeed

matobeli ::

Ok, potem je res v laptopu težava. A tole si probal? https://community.acer.com/en/discussio...

Oziroma da izbereš drug sound engine kot pa intel, če driverji štimajk.

Ricky321 ::

Very Good Post. I Read It All. Thanks For Sharing Information here.
I don’t think TV is a problem because I tried on Neo-tu Animal Planet and I get 5.1 on the receiver.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Borut15 ::

S katerim kablom je najoptimalneje povezati PC in TV, da gledam kakšno tekmo ali otročad jutub na tv (ki je drugače smart, z wifi ne dela)?
Hvala.

BorutK-73 ::

hdmi

Borut15 ::

Mislim, da računalnik nima HDMI izhoda...

Luk as ::

Potem poglej kakšen izhod imaš na računalniku in si kupi tak kabel ali adapter na-iz hdmi.
Če na pa prilepi kakšno sliko zadnje strani računalnika ti bomo lažje svetovali.
riba smrdi pri glavi

Borut15 ::

DVI izhod imam, kupim potem DVI-HDMI kabel?

BorutK-73 ::

Da. Ali pa DVI to HDMI adapter, če že imaš hdmi kabel.

primer:

https://www.bigbang.si/cam6-hdmi-z-dvi-...

Zgodovina sprememb…

Borut15 ::

Evo sm nabavil. Sem upal da se tudi zvok prenaša poleg slike a se ne. Če pa poslušam preko zvočnikov na PC-ju pa zvok in slika (na tv) nista povsem sinhronizirana. Kaj mi pol preostane, še audio kabel nabavit?

Luk as ::

Na TVju imaš več vhodov. Poskusi vtaknit kabel v drugega tam kjer piše gor ARC. Če pa je že tam pa poglej v nastavitve zvoka v računalniku. V nastavitvah moraš imet tudi možnost preklapljanja med zvočniki na PCju in TVjem.
riba smrdi pri glavi

Okapi ::

Poglej, če se da nastavit zakasnitev zvoka (na računalniku). TV porabi nekaj milisekund za procesiranje slike in je to treba kompenzirati pri zvoku.

Borut15 ::

Imam na arc hdmi izhodu, v nastavitvah zvoka nikjer ne najdem tv, oz. česarkoli da bi delovalo.
Probam še z zakasnitvijo.
Hvala.

Luk as ::

To zakasnitvijo mislim, da je treba naložit kakšne driverje-gonilnike.
Sem prepričan, da je težava v nastavitvah zvoka. Ali v računalniku ali v TVju.
riba smrdi pri glavi

Borut15 ::

V nastavitvah nisem nikjer nič našel. Je možno, da je hdmi kabel preslab? Da ne podpira arc-a?
Kar sem našel v nastavitvah je to da sem hdmi2 izhod nastavil na: analogno (naj bi moglo tko biti če imam DVI-HDMI). Nobene spremembe.

BorutK-73 ::

To z zvokom sem imel tudi jaz težave. Meni je ups nagajal, ko sem izklopil usb kabel od upsa, dela normalno. Probaj še drug program.
Zvok se prenaša preko hdmi, samo moraš nastavit da gre zvok preko hdmi v programu ali nastaviš hdmi out na "default" v nastavitvah za zvok.

Zgodovina sprememb…

Borut15 ::

Ne dela, nikakor

Fairplay ::

Obstaja kakšna možnost, da optični izhod iz TV priklopim na Zvočnike preko RCA vhodov. Ter, da lahko potem z Logitech Harmony 665 spreminjam glasnost zvoka?

Te možnosti preko HDMI odpadejo, ker imam na TV priklopljena Telekomov komunikator in Nvidia Shield. Vsako na svoj HDMI.
Televizor je SAMSUNG UE55MU6172UXXH.

Borut15 ::

Luk as je izjavil:

To zakasnitvijo mislim, da je treba naložit kakšne driverje-gonilnike.
Sem prepričan, da je težava v nastavitvah zvoka. Ali v računalniku ali v TVju.


Kje naložim te driverje za zakasnitev zvoka? Ker zvok preko tv mi očitno ne bo ratalo naštimat. Je možno je prestar PC?

Luk as ::

Poglej za driverje zvočne kartice po specifikacijah svojega PCja. Mogoče bi pomagali že kakšni splošni gonilniki ali codeki za zvok.
riba smrdi pri glavi
««
38 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219510 (9023) kozorog
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610072 (9133) LordTado
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458258 (7653) opeter
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513717 (3224) KTr1sk
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505844 (4749) bbobst

Več podobnih tem