» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
34 / 37
»»

PARTyZAN ::

VidKo: pač ustvariš različne liste. Casual, sports, news etc. Drugače pa ja, če ne rabiš DVRa je bolje imeti CI modul. Sploh je problem, ker so Telemachovi "Cisco" sprejemniki šrot.

VidKo ::

Mah zame ni problem, k skor ne gledam tvja. Bolj so problem starši, ki me skoz gnjavijo s tem :)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Spc ::

VidKo je izjavil:

Ja res je, to smrdi do neba, da si ne morš razvrstit programov po želenem vrstnem redu. Lahko si sicer urediš seznam priljubljeni, ki pa podpira le 80 programov, kar tudi ni to. Še najboljše je imeti TV s podporo CI modulom.

Ti sprejemniki kaj jih dobite od telemacha so na žalost zelo slabi.
Vsem priporočam DVB-C PC kartico kompatibilno z DVBViewer PRO pa boste lahko delali kaj vam paše.
 

mtosev ::

a je HD SLO v full HDju,ker mi piše (velikost zaslona 1920x1080)?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mat xxl ::

Tudi meni TV razbere, da je signal HD, samo ali je to SD na HD oddan, torej je še zmeram SD ali ne pa ne vem. Vem, pa da je HD fashion, ki je odklenjen velika razlika z navadnim fashion, tu pa ne vidim razlike ?

PARTyZAN ::

RTVSLO HD ne-HD vsebino upscala, tako da razlika pač ni opazna. Primerjaj kvaliteto, ko bo na sporedu kakšna Formula 1.

Spc ::

mtosev je izjavil:

a je HD SLO v full HDju,ker mi piše (velikost zaslona 1920x1080)?

To je podobno kot če bi vzel jpg sliko, ki ima 320x320 pik in jo raztegnil na 1920x1080.
Kaj dobiš ven ? Raztegnjen zmazek.
To je to.
 

mtosev ::

pri drugih kanalih piše 720x576 zato pa sprašujem. itak je TV HD in ne Full HD ampak technisat sprejemnik mi to javlja zato pa sprašujem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

laguna1 ::

Na hd programu RTV slo oddaj vedno v ločljivosti 1920*1080, vendar je razlika, da je večino programa SD raztegnjen na HD (mimogrede je boljša slika kot na običajnem SD kanalu), ko pa je material (oddaja) posneta tudi v HD tehnologiji (formula 1, spet doma, ...), pa v znaku rtslo1 je tudi napis oz. oznaka HD.

LP

mtosev ::

vem kaj tisti HD znakec pomeni. tudi ko ni HD znakca še vedno piše 1920x1080 zato sem pa spraševal. drugače mi nekaj ni štimalo, ker je bila za 1080 slika obupna. kdo raztegne sliko RTV ali Telemach? ko je formula je to v 720 ali v 1080?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PARTyZAN ::

HD vsebino se oddaja v 1080p. Vse ostalo se upscala na 1080p, kaj tu ni jasno?

LapD ::

1080i ... čeprav povprečno oko ne bo opozilo ralike do 1080p :)
web&motion designer

mtosev ::

PARTyZAN je izjavil:

HD vsebino se oddaja v 1080p. Vse ostalo se upscala na 1080p, kaj tu ni jasno?

HD zame ne pomeni full HD. računalniki/TVji kateri se prodajajo in so 1080p so označeni full HD ali HD 1080p. Preostali TVji/računalniki imajo oznako HD Ready.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spc ::

mtosev je izjavil:

vem kaj tisti HD znakec pomeni. tudi ko ni HD znakca še vedno piše 1920x1080 zato sem pa spraševal. drugače mi nekaj ni štimalo, ker je bila za 1080 slika obupna. kdo raztegne sliko RTV ali Telemach? ko je formula je to v 720 ali v 1080?

RTV razteguje sliko 97% programa je raztegnjenega.

LapD je izjavil:

1080i ... čeprav povprečno oko ne bo opozilo ralike do 1080p :)

Verjetno boš opazil razliko med 540 pik ali pa 1080 to je ja dva krat majn.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PARTyZAN ::

Govori o razliki med interlaced in progressive.

mtosev: to je marketing. HD je 1080p/i. V tej resoluciji oddaja RTV ampak kot je bilo že rečeno je večina programa upscaled.

mtosev ::

pomeni da se vse kaj je v HDju oddaja v full hdju. televizorji pa še vedno ločimo na HD in Full HD. btw slika verjetno ne bi bila kaj dosti boljša,če bi imeli Full HD TV ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PARTyZAN ::

Ne, HD je HD. 1920x1080, vse ostalo je nategovanje s strani trga.

mtosev ::

zakaj pa je na našem tvju pisalo HD ready in zakaj so notesniki 1366x768 pa piše HD?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PARTyZAN ::

Zajemi globoko sapo in počasi izdihni. Super. No, zdaj pa si še enkrat preberi moj prejšnji post.

mtosev ::

ja sem prebral. dajte mi povedat zakaj youtube npr označuje 720p kot HD?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

HD je 720p, 1080i, 1080p in še kakšna ločljivost bi se našla, ki je tudi HD.

O.

floyd1 ::

Okapi je izjavil:

HD je 720p, 1080i, 1080p in še kakšna ločljivost bi se našla, ki je tudi HD.

O.

Se popolnoma strinjam, razen če so v zadnjem času kake nove definicije pogruntali.

mtosev ::

saj tudi 1920x1200 je HD
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vohun ::

HD je 720p, 1080i, Full HD je 1080p!

korenje3 ::

vohun, fullHD je tudi 1080i.

Okapi ::

FullHD v resnici sploh ni uradna oznaka, izmislili so si jo izdelovalci televizorjev.

O.

mtosev ::

A je res da se rabi pri Telemachu vzeti njihovo opremo, če hočeš imeti HD paket? foter bil tam in so mu rekli da dela samo na njihovi opremi. mi pa imamo svoj spremejnik Technisat HD4 CX
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

korenje3 ::

Okapi je izjavil:

FullHD v resnici sploh ni uradna oznaka, izmislili so si jo izdelovalci televizorjev.

O.


kdo si jo pa mora izmislit, da je "uradna" ?

JK007 ::

mtosev je izjavil:

A je res da se rabi pri Telemachu vzeti njihovo opremo, če hočeš imeti HD paket? foter bil tam in so mu rekli da dela samo na njihovi opremi. mi pa imamo svoj spremejnik Technisat HD4 CX


Reči fotru, naj namesto njihove škatle vzame Conax modul + čip kartico in je problem rešen ( modul v omaro, kartico pa v Technisata ).
....... www.kabelska.net .........

mit3k ::

V čem je fora da mi teletekst ne dela?

JK007 ::

Zato, ker imaš sprejemnik povezan z HDMI kablom in uporabljaš TXT dekoder od TV-ja !
Če pa slučajno nisem uganil tvoje "domače tehnike" pa drugič napiši malo več !!

Možno tudi, da nimaš elektrike v bajti !?
....... www.kabelska.net .........

laguna1 ::

JK007 je izjavil:

mtosev je izjavil:

A je res da se rabi pri Telemachu vzeti njihovo opremo, če hočeš imeti HD paket? foter bil tam in so mu rekli da dela samo na njihovi opremi. mi pa imamo svoj spremejnik Technisat HD4 CX


Reči fotru, naj namesto njihove škatle vzame Conax modul + čip kartico in je problem rešen ( modul v omaro, kartico pa v Technisata ).



Tudi jaz imam namesto škatel conax modul in kartico, vendar za mojo TV (samsung) rabiš oboje, modul v TV, kartico pa v modul. Vendar pa tudi brez kartice dobiš na TV-ju HD kanale, vsaj HD slo.

Poskusi takole, priklopi anteno direktno v tv, zaženi iskanje kanalov - digitalnih ali obojih (našel ti jih bo cca 230 + analogne + radijske, nato pa prelistaj digitalne kanale, nekaj (tam nekje okrog 10) ti bi jih moralo delati tudi brez conax modula in kartice, drugi so pač blokirani - tako je bilo pred cca pol leta. In med temi delujočimi je bila tudi SLO HD in mislim da fashion HD.

Če ti torej to dela, veš, da ti TV podpira mpeg4 in ti bodo z modulum in kartico tudi delovali ostali programi, no ne vem pa, če ti bodo delovali zaklenjeni programi (vsebina za odrasle), ne glede na to, da jih imaš v paketu - ne morem poročat, ker nimam paketa, ki bi vseboval te programe.

LP

mtosev ::

HD SLO dela in tudi Fashion TV. Foter je šel spraševati na telemach,ker je želel vzeti HD paket.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

Vem da je že bil odgovor na to vprašanje vendar vseeno seenrkat vprasujem ker se mi tista karta zdela preveč pristižna.

Rabim DVB-C kartico za PC in kodirni slot za kartico. Zazeljena je dual glava za lokalno gledanje in VLC stremanje, ce obstaja in je cena normalna.

Kartica bo v PC in se kontrolirala z miško in tipkovnico, tako da ne rabim telepilota.
Uporabljala se bo ali Telekomova ali Telemachova kabelska, odvisno ali bo v server masini, katera bo stremala TV preko VLCja v internet, ali pa bo v lokalni masini in v tem primeru na telemahovi liniji. Odvisno od zmožnosti na firmi saj smo nekoc imeli Analogno kabelsko, zdaj pa nevem ali se sevedno posilja analogni stream ali so ze presaltali v DVB-c. (verjetno so)

Torej čimbolj cheap brez fency featursi.

Glede telemaha me pa zanima, ker kodirne kartice nebom dobil, ali ima sploh kaj nekodiranih kanalov?

EDIT:
Je kaj boljsega kot to? Pip funkcija pomeni vsej dva istocasna celozaslonska kanala ne? Torej bi jaz lahko enga stremal v internet, drugega pa lokalno gledal?http://www.dinokomp.si/product_info.php...

EDIT2:
Kot zgleda ni kaj dosti z dual glavami. Torej bi potrboval dve kartici v računalniku? Eno cheap nameno stremanju, drugo boljso pa lokalnemu TV gledanju? To bi pa menda šlo?

EDIT3:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Ta ima picture in picture, torej je dual tunner?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Če hočeš na telemahu več kot začetni TV paket rabis kodirno kartico ali se lahko ti paketi do premium pri telemahu vsaltajo, kodirna kartica pa samo za ove specialne kot POP nON stop, HD. HBO, Cinemax, pink...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Silck ::

Tudi za začetni paket rabiš kartico ker so vsi digitalni programi kodirani. Brez kartice lahhko gledaš samo analogne programe.

Lp

Pesimist ::

Torej ostane edino se opcija telekomovo kabelsko stremat od doma na work. Mah...

Spc ::

Lepo bi prosil telemach, da naj malo zviša bitrate audia in videa na Scifi kanalu:


Kajti zvok je ultra slab. Še na slušalkah slišim kompresijo (128kbit/s MPEG1 Layer 2) oz. po domače, slabše kot 128kbit/s mp3.
Slika pa bi lahko tudi bila vsaj 720x576 in vsaj 5mbit/s.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pesimist ::

Drugo vprasanje. Ce ma en doma telemach, narocen paket in 2 TVja. A lahko naroci se tretjega za 2€ dodatka in dobi kartico v roko? In ta tretji TV uporabi pol na drugi lokaciji z to kartico da je dostop do DVBC?
Mene bol zanima, ce lahko oni ugotovijo, da se paket uporablja na drugi lokacijo kot je narocen.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Drugo vprasanje. Ce ma en doma telemach, narocen paket in 2 TVja. A lahko naroci se tretjega za 2€ dodatka in dobi kartico v roko? In ta tretji TV uporabi pol na drugi lokaciji z to kartico da je dostop do DVBC?
Mene bol zanima, ce lahko oni ugotovijo, da se paket uporablja na drugi lokacijo kot je narocen.

Kartice lahko uporabljaš kjerkoli, ne ne morejo ugotovit.
Ko je telemach začel z digitalno televizijo so vsakemu uporabniku dali 3 kartice na eno naročnino, potem pa so postali požrešni in sedaj moraš vsako kartico dokupit, dobiš pa samo eno.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pesimist ::

ok. bomo ze preziveli teh 22 na leto i guess.

Pesimist ::

In ce ces telemahovo digitalno tv sprejemat rabis obvezno PCI kartico z CI režo drugače je tema right? Torej 112€ ta ki jo gledam, da ima dva kanala oz PIP.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

In ce ces telemahovo digitalno tv sprejemat rabis obvezno PCI kartico z CI režo drugače je tema right? Torej 112€ ta ki jo gledam, da ima dva kanala oz PIP.

Lahko je tudi USB.
Jaz uporabljam to:
http://www.technisat.de/index9c8e.html?...
 

Pesimist ::

Sem gledo to in mi je PiP falil in EPG?. To si razlagam kot da bi lahko 1 kanal stremam z VLCjem v internet, drugega pa normalno gledal lokalno. To si pac predstavlam, ce pa gre je pa drugo vprasanje, sej nisem niti preprican da lahko DVBC streamas na http kot trenutno IPTV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Z DVBViewer Pro lahko to vse narediš.
http://www.dvbviewer.com/en/index.php
 

PARTyZAN ::

Koliko stane tale Cablestar v sloveniji?

Spc ::

PARTyZAN je izjavil:

Koliko stane tale Cablestar v sloveniji?

Jaz sem ga preko e-baya kupil.
Nimam pojma če to sploh majo v sloveniji. Kolko vem avtera tega ne "uvža".
 

Pesimist ::

Spc je izjavil:

Z DVBViewer Pro lahko to vse narediš.
http://www.dvbviewer.com/en/index.php


EPG maybe, picture in picture pa ze mora naprava podpirat. Stremas pa lahko z VLC verjetno, res. USB je isto powerful ko pci verzija drugace? Ni dobene razlike med hardware ali software encoderji in preko tega USBja gre vse ne, torej samo 1 kabel do PC.

Koliko gledam sploh ni kaj dosti opcij, sej ti terratechi sploh nimajo USB verzij, imajo pa picture in picture, vendar dragi. 110€, tak da je se ta Cabelstar res najcenejsa opcija, ce nerabis PiP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

zavajon ::

Spc je izjavil:

Lepo bi prosil telemach, da naj malo zviša bitrate audia in videa na Scifi kanalu

Ko te bodo uslišali, pa jih prosi še to, da uredijo formate vsaj na digitalnih kanalih.
Pa če bodo že pri volji, naj naredijo vsaj približno gledljivo sliko na Discovery in National Geographic.
««
34 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413419 (6991) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208384 (4023) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418355 (9829) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286839 (5362) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328050 (6952) Alexius Heristalski

Več podobnih tem