» »

Prispevki za gradnjo džamije

Prispevki za gradnjo džamije

Pyr0Beast ::

Ko bi ti le razumel koncept teh ajetov. Zanima me, kako bi ti ravnal, če bi zvedel da se tvoja žena, kurbira okol. Ti npr. si ji pa dal vse na tem svetu. Bil blag mož, skrben, pošten, v vsem ji ugodil. Namreč to so vrline pravega muslimana. In potem ti vrne tako. 100 bičev je dejansko mila kazen.


A si ti slučajno pomislil, da dejansko nisi bil dober ampak celo precej slab ?

Blag mož tepe ženo, skrbi tako da kuha sama, pošten da jo bo 'ubil', ugodil pa ravno toliko kakor njemu paše, da stegne noge in gleda TV.

Slabe vrline so ti to, slabe.

Eni ne razumete enakopravnosti? Če ima lahko RKC na vsakem hribčku svojo cerkvico, si lahko tudi muslimani postavijo svojo džamijo, če ne zaradi drugega da jim ne bo treba po stožicah letat, kar je totalna marginalizacija vere/skupnosti.

Očitno jo ne razumeš ti ali pa je tako kakor so že govorili, da so eni bolj 'enakopravni' od drugih.

Kot prvo nasilno ubijanje ljudi je Bog prepovedal, kot drugo Bog obsoja vernika, ki ubije drugega vernika muslimana.

Aja, če je uboj 'human' je pa vse OK ? Aj jaj jjaj. :)

Komu dejansko škodi džamija? Komu?!

Pa ajde. Vsaj meni.

Ampak to je tako veš: Kar mi čutimo se razumsko ne da dokazat povprečnemu verniku. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Industrijski dimnik vsaj služi nečemu koristnemu...nam daje elekrtiko v tem primeru. Minaret pa je simbol dretja bebaste in diskriminatorne religije čim dlje na okoli.

Okapi ::

In simbol česa so zvoniki?

O.

Bor H ::

Exactly, zakaj so minareti tako večje zlo kot zvoniki? Morem rečt, da me je, ko sem e živel v mestu, precej motilo tisto zvončklanje. Slišal sem ga iz treh al štirih cerkva, overkill.

In dejte razumet, islam ni v praksi nič drugačen kot krščanstvo, v obeh primerih imaš cel kup pasivnih vernikov, nekaj globoko vernih, ki si samo želijo častiti boga v miru in nekaj ekstremistov.

Matev ::

krščanstvo je verjetno res enako škodljivo kot islam

ampak to islam še ne opravičuje

enega zla ne moreš oprvičiti z drugim zlom

harmony ::

Iz vseh komentarjev, lahko povzamem, da se vsi bojite muslimanov. :D

zee ::

Ti se ne bi bal človeka, ki leta 2010 vehementno zagovarja princip oko za oko-zob za zob in milo kazen (100 udarcev z bičem) za prešuštvo?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

harmony ::

zee je izjavil:

Ti se ne bi bal človeka, ki leta 2010 vehementno zagovarja princip oko za oko-zob za zob in milo kazen (100 udarcev z bičem) za prešuštvo?


Aja. Kaj pa v letu 2010 el. stoli, inekcije, dosmrtne kazni v zaporu, razni južno-ameriški zapori, kjer je dejansko človek na človeku v zaporu. A to pa paše v leto 2010. Pazi tole. Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo roke za krajo, koliko folka bi šlo krast???

Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo penis, če posiliš žensko. Koliko moških bi šlo to delat? Itd.

Pa povej ti, kaj je moralno zate?

Sergio ::

harmony, glede na to da poznam precej muslimanov, in da vem, da si muslimani v Sloveniji zaslužijo džamijo, je počasi čas, da razmisliš, če bi še sodeloval v tej debati :).

Upravičevanje KAKRŠNEGA KOLI nasilja iz pozicije tvoje vere bo samo povečalo odpor vseh ljudi, ki so proti gradnji džamije v Sloveniji.

Tukaj si se pokazal v pravi koži. Hkrati se zgražaš nad električnimi stoli, smrtonosnimi injekcijami, itd, kot orodja (po tvoje večinoma krščanske) sodobne družbe (s čimer se popolnoma strinjam, smrtna kazen nima kaj početi v letu 2010), v istem dahu pa upravičuješ v imenu vere uvedbo oko-za-oko-zob-za-zob.

Ti se boš moral še malo pogovarjati z Alahom, razčisti si osnove :).
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BlueRunner ::

@harmony:

Ljudje se vedno bojijo stvari, ki jih ne poznajo. Nekaterim je to potem izziv, da stvar spoznajo pobliže, drugim pa izgovor, da "tega res nihče ne potrebuje". Če vmes prišteješ še popolno nerazumevanje problematike, neznanje, ignoranco in medijski linč islama in vsega islamskega, potem si pač tu, kjer si.

Ljudje, ki nimajo pametnejšega za početi, svoj intelektualni manjko poskušajo nadoknaditi z različnimi -izmi. Vrni se k Matthajevem postu, ker bil tisti še najbolj on-topic.

Vse kar bi dodal, je še možnost, da pri donatorskih koncertih ne razmišljate samo o muslimanskih izvajalci ampak tudi o drugih. Za toleranco ga ni večjega komplimenta kot ta, da pride nekdo "ugleden in drugačen" zapeti in pokazati, da smo vsi enakopravni. Možnost pa je tudi organizacija kakšne nogometne tekme ali podobnega športnega dogodka, kjer se bi pokazalo koliko naših mednarodnih športnikov je dejansko muslimanov. Ko zmagujejo na mednarodnih tekmah jim ploskamo, ko pa pride do prostora, kjer bodo lahko opravljali svoje verske obrede, pa je nenadoma konec patriotizma in narodnega zanosa.

zee ::

@harmony:
Mojo moralo je mogoče strniti v poved ali dve:
Počni drugim to, kar bi rad, da drugi delajo tebi. Moja svoboda se neha tam, kjer se začne tvoja.

Brez nobenih svetih knjig, spisov in kar je podobne (mentalne) navlake, ki zasužnjuje in megli um.

Je pa to offtopic.

ontopic:
Mislil sem, da bodo džamijo v večini izgradili donorji iz bližnjevzhodnih držav, zato me je tvoj poziv k zbiranju prispevkov precej presenetil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

harmony ::

Sergio je izjavil:

harmony, glede na to da poznam precej muslimanov, in da vem, da si muslimani v Sloveniji zaslužijo džamijo, je počasi čas, da razmisliš, če bi še sodeloval v tej debati :).

Upravičevanje KAKRŠNEGA KOLI nasilja iz pozicije tvoje vere bo samo povečalo odpor vseh ljudi, ki so proti gradnji džamije v Sloveniji.

Tukaj si se pokazal v pravi koži. Hkrati se zgražaš nad električnimi stoli, smrtonosnimi injekcijami, itd, kot orodja (po tvoje večinoma krščanske) sodobne družbe (s čimer se popolnoma strinjam, smrtna kazen nima kaj početi v letu 2010), v istem dahu pa upravičuješ v imenu vere uvedbo oko-za-oko-zob-za-zob.

Ti se boš moral še malo pogovarjati z Alahom, razčisti si osnove :).


Ma dej ne obračaj mojih stavkov lepo te prosim. Lahko ti zdaj navedem 100 citatov, kjer govori vera o miru. O nasilju pa govori le takrat, ko te nasprotnik napade. Ti pa bi najbrž pustil, da ti en kolje familijo in strelja. Ti bi se samo obrnil stran, ker pač nisi nasilen. Razmisli malo.

cekr ::

Pred leti sem gledal neko popotniško oddajo, kje je bil pokazan napis na neki stavbi/zidu. Pisalo je nekako tako: "Mi muslimani smo zelo skromen/nezahteven narod. Zahtevamo samo, da vsi verujejo po naše!"
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

harmony ::

zee je izjavil:

@harmony:

ontopic:
Mislil sem, da bodo džamijo v večini izgradili donorji iz bližnjevzhodnih držav, zato me je tvoj poziv k zbiranju prispevkov precej presenetil.


Preberi moje poste nazaj. Seveda jo bojo zgradili. To ni malo denarja. Zagrebški islamsko-kulturni center je stal 24mil €. Pa evo, ko sem glih to omenil. Hrvatje so kristjani in to večji kristjani, kot Slovenci, vsaj kolikor poznam hrvatov so res zavedni kristjani, pa jih islamsko-kulturni center z minaretom ne moti.

Se tam zbirajo zdaj teroristi? Imajo prebivalci težave?

Mipe ::

Kako pa veš, kako je tam, harmony? Mogoče imajo povsem enako situacijo kot mi, le celemu svetu je ne razkazujejo, kot to počnejo naši mediji in "človekoljubi".

harmony ::

Mipe je izjavil:

Kako pa veš, kako je tam, harmony? Mogoče imajo povsem enako situacijo kot mi, le celemu svetu je ne razkazujejo, kot to počnejo naši mediji in "človekoljubi".

Kako pa ti veš kako je tam? Malo si poglej youtube in komentarje okoliških prebivalcev.

Mipe ::

Ja, na youtube je res verodostojna slika.

Mimogrede, to je bil sarkazem, če ti detektor slučajno ne deluje. Če bi pogledal na recimo zurnal24.com, kakšno sliko bi dobil o Sloveniji iz komentarjev?

No?

Matev ::

če bi poznali elektriko v času jezusa
bi danes namesto križev, na verižicah okoli vratu nosili stolčke

sandmat ::

tale debata mi samo potrjuje to, da boste muslimani, takoj ko si utrdite položaj sredi ljubljane, zahtevali vedno več in več, dokler ne bo naše pravo vaše pravo. Dosti žalostno za nekoga, k par strani nazaj joka, kako ga noben ne mara sam zato, ker je musliman ...

Ni problem kdo si, problem je mišljenje, ki pride v paketu. Ne glede na to, koliko je kristjanov, imajo drugačno mišljenje kot ti. To je dejstvo. In zato nihče nima problema s cerkvico na hribu, ker ve, da ne bodo nikogar bičali notri(ker pač mislijo, da je njihova mila kazen edina prava).

Če te ženska prevara, napiš prenuptial agreement preden se poročiš z njo. Nasilje je samo izkaz nemoči. In ta izkaz nemoči, ki si ga sam predložil kot orodje za "popravilo odnosov med moškim in žensko, tvoja vera prenaša na vse. Tako se pa potem najde terorizem čez par let v vsaki "dejtenampomagatzgraditđamijo - bomopridninebomonobengastreljali" ideji.

lp

Matev ::

če v muslimanskih državah žensko kamenjajo če prevara moža

...

zakaj sploh kdo želi đamijo in njihovo vero sredi ljubljane

...

Sergio ::

harmony je izjavil:

O nasilju pa govori le takrat, ko te nasprotnik napade.


Pa takrat ko te žena prevara, ane? :)

Mal se zapletaš.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

In simbol česa so zvoniki?

O.


Oprosti.

Zvonik pa je simbol razglašanja bebaste in diskriminatorne religije čim dlje na okoli.


Fixt

harmony je izjavil:

zee je izjavil:

Ti se ne bi bal človeka, ki leta 2010 vehementno zagovarja princip oko za oko-zob za zob in milo kazen (100 udarcev z bičem) za prešuštvo?


Aja. Kaj pa v letu 2010 el. stoli, inekcije, dosmrtne kazni v zaporu, razni južno-ameriški zapori, kjer je dejansko človek na človeku v zaporu. A to pa paše v leto 2010. Pazi tole. Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo roke za krajo, koliko folka bi šlo krast???

Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo penis, če posiliš žensko. Koliko moških bi šlo to delat? Itd.

Pa povej ti, kaj je moralno zate?


Tvoja nova srajca poka po šivih.
Na švedskem ne poznajo usmrtitve že 100 let.

Torej sam, da bo jasno zapisano...ti podpiraš smrtno kazen in ostala mučenja, ki jih Islam narekuje?

Thomas ::

Tle mate lep paket, tisti ki se tolažite s kakšnim zmernim islamom. Celo konvertiti iz ateizma, za kar se harmoni razglaša, bi bičali ženske sredi Ljubljane.

Islam lahko pride samo kot radikalni islam. Mogoče po stopnjah, ampak nič manj. Kvečjemu se bo še radikaliziral, kar gledamo zadnja desetletja. Brez radikalizacije nima pogona. Ostane kjer je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

Me pa res zanima, kdaj in kje se bičajo prešuštniški moški.

Thomas ::

Noben ne prešuštvuje, to bo. Samo ženske.

Radikalni (kakšen pa drug, sploh?) islam, ima za ambicijo totalno podreditev žensk. Zato je kar velik procent moških potencialno zagret zanj, sami ne vejo. Ni mi jasno, kako so mnoge babe lahko tako trapaste. Oziroma mi je.

Pozabite na "sekularni islam", ki so ga komunisti vzgojili v Bosni. Umrl je skupaj z Jugoslavijo. Tle harmoni in hujši vodijo kolo, vse bolj in bolj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Thomas, ti tudi nisi prav veliko po islamskih deželah potoval, ne, in imel stikov z muslimani?

O.

Thomas ::

Ne, tudi Korana še nisem bral in ga tudi ne mislim. A te še kaj teži?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

#000000 ::

harmony je izjavil:

zee je izjavil:

Ti se ne bi bal človeka, ki leta 2010 vehementno zagovarja princip oko za oko-zob za zob in milo kazen (100 udarcev z bičem) za prešuštvo?


Aja. Kaj pa v letu 2010 el. stoli, inekcije, dosmrtne kazni v zaporu, razni južno-ameriški zapori, kjer je dejansko človek na človeku v zaporu. A to pa paše v leto 2010. Pazi tole. Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo roke za krajo, koliko folka bi šlo krast???

Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo penis, če posiliš žensko. Koliko moških bi šlo to delat? Itd.

Pa povej ti, kaj je moralno zate?


Kaj pa recimo če človek ni kriv posilstva in ga objajcajo, čez čas pa se pokaže da ni posilil ženske. Kaj takrat narest, kako človeku povnit škodo ki je nastala zaradi zmote ? Tiča ni več.

V normalnih družbah se tudi zgodi da je kdo po nedolžnem kaznovan, pač sodna zmota, ampak človeki se takrat največkrat povrne vse z denarjem, ker izgubljen čas se lahko skalkulira v denar, izgubljenega tiča pa težko. Edin za vsak primer če uvedemo komore kjer bi se shranjevale odsekane roke, noge, penisi ipd. ter če se naknado ugotovi pač država plača presaditev in spet so vsi zadovoljni.

Matev ::

Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo penis, če posiliš žensko. Koliko moških bi šlo to delat? Itd.


to že obstaja v islamskih državah
pa tam ni nič manj nasilja zaradi tega

harmony ::

Thomas je izjavil:

Ne, tudi Korana še nisem bral in ga tudi ne mislim. A te še kaj teži?

Potem se pa ne oglaši, ker nimaš pojma o Islamu.

P.S. Kakšno mnenje imate vi o muslimanih, to pravazprav nobenega nezanima. Džamija bo v vsakem primeru.

Matev ::

Džamija bo v vsakem primeru.


tudi če bo treba ubijati zanjo?

harmony ::

#000000 je izjavil:

harmony je izjavil:

zee je izjavil:

Ti se ne bi bal človeka, ki leta 2010 vehementno zagovarja princip oko za oko-zob za zob in milo kazen (100 udarcev z bičem) za prešuštvo?


Aja. Kaj pa v letu 2010 el. stoli, inekcije, dosmrtne kazni v zaporu, razni južno-ameriški zapori, kjer je dejansko človek na človeku v zaporu. A to pa paše v leto 2010. Pazi tole. Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo roke za krajo, koliko folka bi šlo krast???

Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo penis, če posiliš žensko. Koliko moških bi šlo to delat? Itd.

Pa povej ti, kaj je moralno zate?


Kaj pa recimo če človek ni kriv posilstva in ga objajcajo, čez čas pa se pokaže da ni posilil ženske. Kaj takrat narest, kako človeku povnit škodo ki je nastala zaradi zmote ? Tiča ni več.

V normalnih družbah se tudi zgodi da je kdo po nedolžnem kaznovan, pač sodna zmota, ampak človeki se takrat največkrat povrne vse z denarjem, ker izgubljen čas se lahko skalkulira v denar, izgubljenega tiča pa težko. Edin za vsak primer če uvedemo komore kjer bi se shranjevale odsekane roke, noge, penisi ipd. ter če se naknado ugotovi pač država plača presaditev in spet so vsi zadovoljni.


Zato v Islamu nemoreš kar tako nekoga bičati al pa nevem kaj. Niti me ne preseneča, da si ni noben prebral mojo razlago ajetov, kateri pravijo imeti moraš 4 verodostojne priče, ki bi potrdile zločin ipd.

Matev je izjavil:

Džamija bo v vsakem primeru.


tudi če bo treba ubijati zanjo?

?

Matev je izjavil:

Če bi se uvedla kazen, da ti odrežejo penis, če posiliš žensko. Koliko moških bi šlo to delat? Itd.


to že obstaja v islamskih državah
pa tam ni nič manj nasilja zaradi tega

Aja a to ti tako praviš, al imaš statistiko zločinov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Matev ::

Aja a to ti tako praviš, al imaš statistiko zločinov?


če se ti zdijo islamske drževe tako varne in tako lepe

izvoli GET THE FUCK OUT OF HERE

harmony ::

Matev je izjavil:

Aja a to ti tako praviš, al imaš statistiko zločinov?


če se ti zdijo islamske drževe tako varne in tako lepe

izvoli GET THE FUCK OUT OF HERE

A sam to znaš odgovort.

Vsi znate sam jokcat in pisat neki napamet. Ko pa vam človek zastavi vprašanje, se pa izmikate. LoL, keri islamofobi.

Thomas ::

Ne, on nam bo Islam sem prinesel. Nedopustno se mu zdi, da se valjamo v tej neverniški nesnagi, zato bo storil vse kar je v njegovih močeh, da se šerija vzpostavi v poslednjem kotičku Zemlje.

Tle ni kej.

(Ko sem na to opozarjal leta nazaj, da se bo zgodilo, me je Slotech levičarska komjuniti označila za "nestrpneža".)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

vera kot taka je zgolj orodje za vodenje ljudi in kot taka so jo in jo še izrabljajo za stvari ki jim vera sama nasprotuje

vera uči ljubezni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

harmony ::

Thomas je izjavil:

Ne, on nam bo Islam sem prinesel. Nedopustno se mu zdi, da se valjamo v tej neverniški nesnagi, zato bo storil vse kar je v njegovih močeh, da se šerija vzpostavi v poslednjem kotičku Zemlje.

Tle ni kej.

(Ko sem na to opozarjal leta nazaj, da se bo zgodilo, me je Slotech levičarska komjuniti označila za "nestrpneža".)

Aja? :)):)):)):))

Jaz se še kar smejem. Nemorem verjet, da dejansko obstaja tak folk v Slo. Pa ti to resno. Pa kaj mene briga al si ti veren al ne. Kaj ti misliš, da bi se jaz šel borit proti tebi, ker si ti nevernik. Res nemorem verjet.

Double_J ::

Zmerni islamisti gotovo ne bodo prevladali, tudi zmerni nacisti niso mogli.
Dve šivanki...

harmony ::

Evo en odgovor iz ene int. strani.

Boris: »Kako lahko nekdo ljubi religijo, ki je bila širjena z uporabo meča?!«

Kako lahko nekdo ljubi religijo, ki je bila širjena z uporabo meča?!

To je standarden argument med nemuslimani, ki pravijo, da Islam ne bi imel toliko privržencev po vsem svetu, če ne bi bil širjen z uporabo sile. Sledeči tekst bo razkril, da je to daleč od resnice in da se ljudje odločajo za Islam zaradi moči resnice, razuma in čiste logike.

Mnenje zgodovinarja De Lacy O'Leary

Najboljši odgovor na zmoto, da je bil Islam širjen z uporabo sile, je dal znan zgodovinar De Lacy O'Leary v svoji knjigi 'Islam on the cross road' (stran 8), v kateri pravi: »Zgodovina jasno da za vedeti, da je legenda o fanatičnih Muslimanih, ki osvajajo svet in osvojene narode silijo v Islam s pomočjo meča, ena od fanatično najbolj absurdnih mitov, kar so si jih zgodovinarji kdaj izmislili«.

Muslimani v Španiji

Muslimani so vladali Španiji približno 800 let in nikoli niso silili v sprejetje Islama. Kasneje so križarji osvojili Španijo in dobesedno iztrebili Muslimane. Takrat ni ostal niti en Musliman, ki bi lahko odprto pozival vernike k molitvi.

14 milijonov Arabcev je Koptskih Kristjanov.

Muslimani vladajo Arabskem polotoku bolj ali manj že 1400 let, vendar kljub temu danes živi 14 MILIJONOV KOPTSKIH KRISTJANOV (Kristjani skozi generacije) na Arabskem polotoku. Ali mislite, da bi Kopti lahko obdržali svojo vero, če bi se Islam širil z mečem?

Nemuslimani v Indiji

Muslimani so Indiji vladali okoli 1000 let. Imeli so moč in več kot dovolj časa, da bi vse Indijce spreobrnili v Islam. Pa vendar je danes več kot 80% indijskega prebivalstva nemuslimanskega in oni so žive priče, da Islam ni bil širjen z mečem!

Indonezija in Malezija

Indonezija je država, ki ima največje število muslimanskega prebivalstva na svetu. V Maleziji ravno tako prevladujejo Muslimani. Tukaj vam dajemo izziv. Prebrskajte vse zgodovinske knjige tega območja in nam odgovorite: Katera muslimanska vojska je osvojila Indonezijo in Malezijo?!

Vzhodna obala Afrike

Islam se je ravno tako hitro razširil po vzhodni obali Afrike. Če je bil Islam širjen s pomočjo meča, nam zopet povejte, katera muslimanska vojska je šla osvajat vzhodno Afriko?

Odgovor je v obeh primerih enak: NOBENA!

Thomas Carlyle


Drugi znani zgodovinar, Thomas Carlyle, ki v svoji knjigi 'Heroes and Hero Worship' o tej temi v skrajšani verziji pravi sledeče: »Vsaka nova ideja, miselnost se začne v glavi ene same osebe. Samo ena oseba verjame v njo in en človek je proti vsem ljudem. Vzeti meč in začeti propagirati svojo idejo bi pomenilo bore malo zanj. Ideja se bo že sama propagirala, ker se lahko.

Ni prisile v religijo

Le s katerim mečem so Muslimani širili Islam? Tudi če bi to hoteli, tega ne bi smeli prakticirati, saj jim to Allah (swt) izrecno prepoveduje z besedami:

»Nikogar ne silite verovati, zakaj prava pot se očitno razlikuje od zablode.«[Kur'an 2:256].

Meč intelekta

Meč intelekta je tisti meč, ki osvaja misli in srca ljudi, kot pravi Vzvišeni v Sveti Knjigi:

»Kliči ljudi na pot svojega Gospoda z modrostjo in dobrim nasvetom! Razpravljaj z njimi karseda vljudno!«[Kur'an 16:125]


Porast svetovnih religij v letih od 1934 do 1984


V znani reviji Reader's Digest 'Almanac' (letnik 1986) so prikazali statistiko porasta svetovnih religij po procentih v letih od 1934 do 1984. Isti artikel je objavljen tudi v reviji 'The plain truth'. Na prvem mestu je bil Islam z 235 procentnim porastom (v primerjavi z 34 procentnim porastom Krščanstva). Človek bi se lahko vprašal: »Katera je vojna, ki divjala po svetu v tem času, prisilila milijone ljudi v Islam?

Islam v Evropi in Ameriki


Islam je danes najhitreje rastoča religija v Evropi. Ravno tako je najhitreje rastoča religija v Združenih državah Amerike. Kateri je to meč, ki lahko zahodni svet prisili v Islam v tako velikem številu?!

Matev ::

P.S. Kakšno mnenje imate vi o muslimanih, to pravazprav nobenega nezanima. Džamija bo v vsakem primeru.


preko trupel

saj vas to vaša ver uči - ali pa zgolj nekdo ki vašo vero izkrivlja

verjemi - zaveden si - kot so bili zavedeni kristjani ki so šli morit med križarskimi vojnami

ali pa kot so bili zavedeni tabeli med vojno ali pa kot so bili zavedeni samomorislski napadalci ....

odpri oči - reci ne islamu - reci ne krščanstvu

Thomas ::

Pa kaj mene briga al si ti veren al ne.


Brigalo te bo najkasneje takrat, ko bom risal Mohameta. Ne boš pustil. Če pa že ti boš, eni tvoji bolj pravoverni bratje ne bodo in me bodo hoteli na vsak način "procesuirat".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Nedopustno se mu zdi, da se valjamo v tej neverniški nesnagi
V resnici ti počneš natanko isto s protokolom in širjenjem vere v transhumanizem. Tako kot vsi verniki si prepričan, da imaš ti prav in da se vsi drugi motijo in bi "nevernike" spreobračal v prepričanju, da to počneš v njihovo dobro.

O.

sandmat ::

@harmony tisto glede vojske ... kaj so že turki pr nas sploh delali? >:D

spomni se ti malo zgodovine, pa nehi copy pejstat tistga, kar ti je tvoj recruiter napisal na mail da pejstej sm gor :))

harmony ::

sandmat je izjavil:

@harmony tisto glede vojske ... kaj so že turki pr nas sploh delali? >:D

spomni se ti malo zgodovine, pa nehi copy pejstat tistga, kar ti je tvoj recruiter napisal na mail da pejstej sm gor :))

Haha. Recruiter looool. Ej hvala, da se lahko tako nasmehnem. Ni noben recruiter. Just google it.

Jaz sem navedel ajete iz Kur'ana. Če pa se kdo tega ne drži in dela nasilje, to ni problem Kur'ana in vseh muslimanov. Je tko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

sandmat ::

harmony je izjavil:

sandmat je izjavil:

@harmony tisto glede vojske ... kaj so že turki pr nas sploh delali? >:D

spomni se ti malo zgodovine, pa nehi copy pejstat tistga, kar ti je tvoj recruiter napisal na mail da pejstej sm gor :))

Haha. Recruiter looool. Ej hvala, da se lahko tako nasmehnem. Ni noben recruiter. Just google it.


še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje glede turkov? ;)

Matev ::

mislim da harmoni želi na lep način prepričati nas nevernike v islam

če mu ne bo uspelo na lep način, imam občutek, da mu tudi meč ne bi bil tuj pri dosegi njegovega cilja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Thomas ::

V resnici ti počneš natanko isto s protokolom in širjenjem vere v transhumanizem.


Absolutno. Ali pa kot ti prodajaš svoje nergaštvo kot edino možno in racionalno opcijo.

Ravno vsak širi svojo ideologijo, harmony islam, jaz transhumanizem, ti cinizem ene sorte ... To tako je in drugače ne more biti. Default.

Človek izvaja svoj memeplex. Dej ti nehej svojega, da boš prvi v zgodovini, Okapi.

�e mu ne bo uspelo na lep na�in, imam ob�utek, da mu tudi me� ne bi bil tuj pri dosegi njegovega cilja


Ni mus, da je on dovolj zagret, da bi posegel po me�u. Lahko je iz ene bolj nenasilne sekte in se mu zdi, da je tak nasilen na�in ťirjenja slab in kontraproduktiven. Kaj pa vemo, mogo�e.

Vemo pa, da eni "njegovi" niso tko zadrĹžani.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

harmony ::

Kolikor se spomnim sem temo začel takole:

Pozdrav.

Kot že vsi vemo, je želja muslimanov džamija v Sloveniji oz. islamski-kulturni center. Torej, da se odplača zemljišče za gradnjo, je potrebno zbrati kar nekaj denarja. Ker bi tudi sam rad pomagal, me zanima če imate kakšne ideje o zbiranju denarja.

Torej za zdaj poteka akcija 2000 ljudi po 1000EUR. Ker nismo / niso vsi finančno zmožni, me zanima kako bi več ljudi vključili v podobne akcije. Na kakšen dovoljen način bi se lahko prišlo do denarja. Npr. dobil sem idejo, da se izdelajo majice s kakšnim napisom in se potem pač prodajajo za več denarja in izkupiček gre v namen odplačila kredita za zemljišče.

Torej vsakršne ideje so dobrodošle.

Res bi lepo prosil, če se vzdržite komentarjev, tipa pejte iz Slovenije, nerabimo džamije in podobno. Vsi imamo pravico do vere in tudi do stavbe, v kateri bi se počutili kot pravi verniki. Tukaj me res zanimajo konkretne ideje kako zbrati denar.


Če pa bi se šlo kot vi pravite za širitev Islama, potem nekak nebi tako postavil teme.

Dobra diplomska:

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Matev ::

občutek imam da harmonija naše neodobravanje njegovega početja sploh ne moti

in dela še naprej po svoje

ej HARMONY - tu nihče ne deli tvojega anvdušenja nad islamom ... je to tako težko upoštevati?

je to tako težko?

smo res tako nepomembni da nas ignoriraš in trobezljaš in širiš svoj cilj in boj naprej in naprej

Double_J ::

Sej kak princ ali šejk bi ti plačal celotno đamijo tule, samo očitno naša oblast ni zainteresirana, za stvar. Vsaj nekaj dobrega od nje.
Dve šivanki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228635 (206180) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183201 (73668) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929911 (27242) JanK
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729872 (21838) KaiV6
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732385 (24791) kuglvinkl

Več podobnih tem