» »

Trenja - DŽAMIJA:)??

Trenja - DŽAMIJA:)??

««
2 / 13
»»

Alexius Heristalski ::

najprej nej se orenk slovensko naučijo govort

Če to ni zakonsko obvezno, jih ne moreš prisiliti. Žal.
Ja, v Sloveniji moramo imeti zakon za zaščito slovenskega jezika.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

madmitch ::

A je morda kdo seznanjen z navodili krščanske cerkve vsem krščanskim politikom?????
Tudo po načelih Svetega pisma je ženska državljan drugega reda, da ne bomo tako svetohlinski.

Ne samo v sloveniji, tudi v franciji, in to zelo strogega. In niso edini.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Thomas ::

Jasno je, da imajo Saudijce na piki. Največ je teroristov ravno med njimi.

Se pa strinjam, da so z njimi predolgo delali v rokavicah.

Konflikt z milijardo ljudmi?

Po moje že. Sam jest bi počakal še ene 10 let. Potem bi šel v intervencije. Če seveda ne bo druga stran začela že prej.

Zakaj 10 let? Pametno bi blo še izboljšat tehnologijo pred to vojno, da bo izgledalo tako, kot bi angleški SAS napadel turško vojsko iz leta 1400.

To se bo seveda zgodilo.

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Tudo po načelih Svetega pisma je ženska državljan drugega reda

Kdor hoče skozi registracijo verske skupnosti, mora dokazati nekonfliktnost z Ustavo.

Po moje bi morali sprožiti tovrstne pravne spore, pa bi videli.

Toda kaj bi se zgodilo? Ugotovili bi, da so že Ustave precej skrpucane.

Grem jest rajš pisat Protokol.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Uradni jezik je določen z ustavo. Tako da zakona ne potrebujemo.

Res lahko zasebno vsak govori kakor mu paše. Tiste bračo ki pa "ne znajo" bi pa lahko prisilil če jim na občini nebi dal dovoljenja za to in ono, pa če bi se obnašal kot da ne razumemo bosansko.
Vendar ne gre v celoti krivit nas za to ker oni nimajo odnosa do naše države. Jaz si v Nemčiji nebi drznil v trgovino pridit pa po slovensko naročit kilo kruha.

Mercier ::

Jaz si v Nemčiji nebi drznil v trgovino pridit pa po slovensko naročit kilo kruha.
Jaz bi se pa upal. :D

sketch ::

kst

> Jaz jih sicer ne maram. Sej nekteri posamezniki so kul,
> ampak men se zdi da ni naključje da je velika večina
> terorisov islamskih skrajnežev.

oro!?! S kje ti pa to lepo prosim? Večina teroristov islamskih skrajnežev? Če hočeš rečt - večina ljudi, ki jih zahodni svet označuje za teroriste, so muslimanske veroizpovedi - to ja. Ampak IRA, nikaragvanski kontraši, ETA, BlacBloc, ultrazeleni, Unabomber, Ku Klux Klan, White Power in neonacisti niso muslimani - vsaj ne nazadnje, ko sem čekiral.


Pujcek

> ampak muslimanske vere pa vseeno ne maram. ko gledam
> lepe pupe, ki se zavijejo v crnino, ko grejo v trgovino

Mislim, da ni zakona, ki pravi, da morajo vse lepe ženske imete odkrit obraz? Naj si zakrivajo kaj hočejo.
Kar se pa tiče kamenjanja in šeriatskega prava - to pa je mimo in se mora nehat, se strinjam.


HardPhuck

> strpnost in rasizem nimata nič pri tem...sam
> karakteristika njihovih prepričanj...

Hm. To je približno tako, kot če bi rekel, da so vsi katoliški duhovniki pedofili in vsi verni vojaki krvi željni križarji. Nestrpnost in rasizem inata veliko pri tem, kot se vidi pri tebi - nisi se niti potrudil malo bolje spoznat njihove vere, marveč jih obsojaš glede na to, kar slišiš okoli sebe. Koran ni tako krvoločna knjiga, kot pravijo (ga imam doma ;) )


ROK

> Zakaj pa 'doli' ni cerkva? Zakaj bi pol mogle biti
> tu. Oni dol ne dovolijo gradit cerkva (če je kaka na
> črno - jebi ga), zakaj bi jim mi?

Kot je že perci rekel - ker smo tu mi, tam pa je Ahmed bin Saud.


Xplicit


> cela zadeva je kao eno romarsko sredisce - sam to NE
> spada k NASI KULTURI

Čigavi kulturi to? Nas, nestrpnikov? Lepo te prosim. Svet se globalizira, in kulture se mešajo, ša če mi to hočemo ali ne.

> pol so pa se politiki zacel vabt cefurje (tm) (brez
> zamere zaradi izraza) v drzavo in jim dajat
> drzavljenstvo sam da so dobil politicno podporo

A, točno! "Bratstvo i Jedinstvo" in ona manjša vojna okoli Vukovarja in Srebrenice nista imela nič s tem, ane? Daj no.

> 2. tko kot kulturno, tako tud arhitekturno ne sodi v
> Nas prostor, ker taka stvar mora bit u iber kicasta) -
> se enkrat brez zamere

Povej mi, koliko džamij si že videl? Seveda so ekstravagance ala "Ahmed bin Saud" v Sarajevu, ampak večina jih je kot cerkve z okroglim turnom. Beden, beden izgovor, res.

> 3. zakaj bi dzamija CE bi ze bila, mogla bit v
> Ljubljani, zakaj ne v Mariboru ali Celju, ...

Naj vidim... mogoče zato, ker je LJ slovenska prestolnica, ter če že gradiš džamijo, jo gradiš tam, kjer je največ ljudi in največ muslimanov?

> ce bi znal vsi govort slovensko in ce bi 'molil' v
> slovenscini, mogoce celo ne bi bil tolk proti celi
> zadevi...

A nesinhronizirani angleški filmi na TV te tudi motijo?

> Nej najprej prevedejo svoj koran, se naucijo slovensko,
> pa naj reje ksno novo molilnico (vecjo) zgradijo, ne pa
> kr naenkrat dzamije

A, se pravi zdaj imamo kvoto - najprej 3 molilnice, šele lahko nato džamijo? Najprej 3 kapelice, potem lahko cerkev? Urg?

> 5. TA zadeva bi mogla iz na referendum ne pa stvari
> kot - A bi ljudem vrnil kes k smo jim prevec zaracunal
> za telefonske prkljucke

NE! Ta zadeva sploh ne bi smela it na referndum. Ta zadeva sploh ne bi smela bit na Trenjih. Za državo, ki hoče vstopiti v EU to sploh ne bi smelo biti vprašanje. Če so vsi enakopravni, so enakopravni tudi muslimani in tisti, ki ne znajo pravilno negirat rodilnika.


Je pa res, da smo slovenci izredno mačehovski do svojega jezika. Če bi v trgovini ne mogel dobit kruha s hrvaščino, bi se stvar hitro popravila. To pa ne spremeni noben zakon, samo mentaliteta.
Ko bodo slovenski turisti nehali naročat stvari v lokalih v obali v polomljeni, posiljeni hrvaščini, bom verjel, da se nekaj premika.
Adapt and overcome.

miki2323 ::

Jaz sem sicer ateist ker ne verjamem več nobeni cerkvi ker ima že skoraj vsaka ulica svojo vero sem za to,da muslimani naredijo molilnico ali več sem pa striktno proti temu,da bi postavljali po sloveniji rakete:::D

NoUse4AName ::

jst ne razumem v cem je tu problem, ce hocejo dzamijo jo naj zgradijo, kaj zahtevajo da jo drzava zgradi ali kaj?

HardFu ::

>HardPhuck: Kakšna je ta vera? Čist nč drugačna kot krščanska par stoletij nazaj.

Črticamož točno! zdej si si sam odgovoru: oni so
par stoletij za nami, primitivci če tko hočeš
http://codeable.io

nuclear ::

se nebi strinjo s tabo HardPuchk!!
a veš ka sploh govoriš?;((
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

||_^_|| ::

Jordan: pa ti povej kaj je tok narobe

Mercier ::

Šerija, džamija, reprociteta...

BIH je bila in še vedno je multikulturalna, multikonfesionalna in sekularna. Tudi rimskokatoliške cerkve so tam.
Tole s šerijo mi je pa malo hecno. Če bo komu uspelo spridigati kakšno ruto (z džamijo ali brez nje - isto), bo to še najbližje temu. Imam raje, da kakšno zmedeno dekle skriva obraz, kot vene. Nekatere "faze" minejo, druge težje.


Jezik (bomo zanemarili dejstvo, da slovensko govori velika večina, ne le nekateri kul posamezniki)

Zakaj pa bi morali pričakovati od nekoga, ki mu na delu in doma "uradni jezik" ni slovenščina, znanje jezika? Je za to še kakšen razlog, poleg ziritiranih ljudi, ki itak nimajo nobenih nezanemarljivih stikov z njimi? Mislim, če bi bil edini razlog, da ne bi živciral nekaterih, jaz, prisežem pri Alahu, ne bi spregovoril v življenju ene same slovenske besedice. Ni jezik stvar utilitarnosti (kakor se komu zdi da bo najbolje shajal)? In če je Slovenija uvažala ljudi, ki jim ni treba govoriti slovensko (razen tu pa tam pri peku), zakaj bi se postavljal ta pogoj? Šur, (in extremis) če vaša slovenska tršica ni znala slovensko - povsem upravičeno zahtevajte "denar nazaj".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Pujcek ::

ja, Sasa, ljubim dupe a ne...
tebi se ne zdi nic posebnega, ce nekdo zaprosi za slovensko drzavljanstvo pa ne zna slovensko??? i guess not...
se dobro da te nihce ne vprasa.

lp, pujcek

Mercier ::

Ne, ne zdi se mi. Zato pa sprašujem. Odgovora ravno nisi dal.

IceIceBaby ::

Saša, zakaj pa sploh še mamo uradni jezih. Sej državljanom ni treba slovensko govorit. Zakaj pa sploh še mamo pol svojo državo ?

Jezik je temelj neke kulture, naroda in tudi države. Če slovenci nebomo govorili slovensko nebomo več dolgo slovenci.

Tukaj mislim predvsem državljane RS, ki so tukaj že min. 10 let pa še vedno ne znajo ali nočejo povedat niti besedice slovensko.
Od tistih ki tukaj delajo sicer nemoremo zahtevati naj govorijo slovensko. Amapk vidi se njihov odnos, ker si isto že 10, 20 let tukaj pa isto ne znajo niti dober dan ali prosim.

hatch ::

Jaz sem proti. Pac mi grejo muslimani na jetra.. sicer pa kristjani niso nch boljsi.
Mislim da bi moralo biti zavajanje ljudi in ucenje neresnic kaznivo..

Thomas ::

To tko ne gre.

Debata je najbolj učinkovit način za dosego optimalnega memplexa.

Kaj je res in kaj ni - kdo bo o tem odločal, če ni debate?

Jest recimo o določenih zadevah sploh nimam mnenja. Preprosto ne vem.

V drugih zadevah imam narobe, pa seveda ne vem. Če ne, bi že zamenjal mnenje.

V tretjih zadevah imam prav.

Drugi vedo še manj.

Kdo bo torej za vse razsojal, da Allaha ni?

Najboljš da nobeden.

Po trenutnih zakonih, ki jih jest podpiram, nobeden ne sme za vse razsojati da Allah je.

Dost bo!

SAMO! Se bomo pa držali tega. Če bo kdo začel s Šerijo težit - in bo - potem bo to vsiljevanje obveznosti Allaha.

Takrat bomo sprožili ustavno pobudo za izbris Islama iz registra verskih skupnosti.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

@kst

In kljub nepreverjanju ("avtomatizem" pred leti) je zelo malo tistih, ki slovensko ne znajo. To je sicer moja subjektivna ocena, ampak bo me težko kdo prepričal v nasprotno - pač poznam dosti naših.

Zato trdim, da so edina povzročena škoda vzdraženi občutljivi bobniči nekaterih, ki na vsake tolko naletijo na "primerek".

Slovenska "nacionalna gmota", ali kakorkoli se že temu reče, ni prav nič ogrožena. Kolikor vidim, gre na tem področju le na bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

IceIceBaby ::

Saša, med to oddajo so spraševali za mnenje ljudi. In vsaj polovica muslimanov, ki so jih vprašali za mnenje ni govorila slovensko.

ssokec ::

nekaj bi povedal glede pogoja znanja tujega jezika:
člani neke družine živijov Sloveniji in jim ni potrebno uporabljati slovenščine, ne na delovnem mestu in tudi doma ne, potem pa gredo njihovi otroci v 1 razred OŠ pa neznajo ene slovenske povedat, če ne prej se v tem primeru pokaže zakaj je pogoj znanje slovenskega jezika pri pridobivanju državljansta.
Vendar kot vemo ta pogoj ni vedno izpolnjen!

Mercier ::

kst:

Saša, med to oddajo so spraševali za mnenje ljudi. In vsaj polovica muslimanov, ki so jih vprašali za mnenje ni govorila slovensko.
Nisem gledal oddaje. So jih tudi po državljanstvu pobarali?

ssokec, doma nismo nikoli govoril slovensko. Preden sem šel v prvi razred sem bral in pisal slovensko.

ssokec ::

lepo od tebe Saša di si znal slovensko, jst sem mel pa sošolce ki niso znali in so imeli zaradi tega težave pri učenju in ne samo pri slovenščini ampak tudi pri ostalih predmetih.

nuclear ::

kst: in vsaj polovica jih ni znala slovensko

mal si predstavli, če si gledo oddajo si ziher vidu da so vsi ti tvoji ki niso vedl slovenskega v bistvu starejši nad 30, ampak če si vidu mlajše so pa znal slovensko torej, tvoji starši tud nebi znal pač arabskega če se nebi v arabiji učil arabskega od 1. razreda...:D

mal sm ti razložu, upam da boš zej kapiru:\
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Thomas ::

Tukaj so vsaj 3 stvari o katerih govorimo:

1 - islam

2 - šerija

3 - jezik

Moje pozicije glede tega so naslednje:

1 - še eni Jehovci pač. Ljudje imajo radi te iracionalnosti, ni nobenega razloga, da bi jim jih prepovedovali. Dosegli bi le kaos.

2 - Šerija je nedopustna. Njo je treba prepovedat, pa kakor globoko že seže ta prepoved.

3 - glede jezika sem pa liberalen. Govori, kot ti paše!

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

A zdej če si star 30 ali več ti pa ni treba znat jezika al kaj ?
Poleg tega pa niso samo tisti nad 30 takšni. Saša, me veseli, da si znal slovensko še pred 1. razredom. Ampak niso vsi takšni. In verjetno tebi še na pamet ne pride da greš v trgovino v bosanščini začneš razlagat kaj bi rad. Mam prav ?
Motijo me tisti, ki to počnejo. In takšnih je nažalost še precej.

Pa da se razumemo. Nič nimam proti, če kdo privat govori v katerem koli jeziku. Ampak če se priseliš v neko državo morš pač prevzet tudi nekatere obveznosti. Do določene mere je treba sprejet kulturo, govorit morš njihov jezik itd.

Mercier ::

ssokec:

lepo od tebe Saša di si znal slovensko, jst sem mel pa sošolce ki niso znali in so imeli zaradi tega težave pri učenju in ne samo pri slovenščini ampak tudi pri ostalih predmetih.
Torej, v šestem(!) razredu osnovne šole sem imel sošolko, slovenko, ki ni znala brati in pisati, niti govoriti toliko, da bi se lahko osnovne reči pomenil. Žalostno. Ampak je bila le ena - to je bistveno.

Seveda je dobro da vsi državljani (pa še kdo zraven) znajo slovensko. Le problema tu ne vidim. Itak znajo. So pa izjeme. Big deal?

M&M ::

Le zakaj bi jim dovolili gradnjo Đamije? Najprej jo bojo želeli v LJ, potem si bojo namislili eno v MB,... sledi CE itd,... malo še pa bo isto ko bi bil v Bosni.

Z Đamijo bi privabili le še več Muslimanov, katerih že sedaj verjetno polovica od tistih 30.000 ki jih živi v Sloveniji vleče socialno podporo. Brezposelnost v SLO iz dneva v dan narašča,... nekatere slovenske družine še za prešivetje nimajo,... pol ti pride pa cela familija nekje z JUGA in se zaredi pri nas,...(dobiva hrano, podporo, stanovanje pajim še s prstom ni treba migniti) ker smo tako dobra država da vsem pomagamo. Namesto da bežijo iz svojih "gnilih" držav naj se raje zberejo skupaj in sami skinejo svoje diktatorje ne pa da se mora Amerika povsod zraven vtikat.

Odločno sem proti gradnji Đamije kjerkoli v Sloveniji, dovolil pa bi jim naj si zgradijo neko dvorano, kjer lahko molijo (seveda v stilu slovenske arhitekture).


Samo slovenci smo pa itak tako glupi, da jim bomo gradnjo pustili, čez kake 5 - 10 let bomo pa še vse muslimanske praznike prevzeli.
M&M

||_^_|| ::

Očitno se nekateri iz meni neznanih razlogov počutijo zelo ogrožene.

Glede slovenskih družin ki nimajo kaj zajest. Kdo je kriv za to? Muslimani? Dej ne me basat no..

Thomas ::

Če je Slovenija demokratična država, potem MORA dovoliti verskim skupnostim gradnjo verskih objektov.

Če muslimani verjamejo svojim svetim možem, potem BODO poskušali širiti svojo vero.

Če bi slovenski kristjani in ateisti prevzeli Islam, bo pač Slovenija (pretežno) islamska država.

ČE.

Kaj je pa verejtno, da se bo zgodilo?

Islamska skupnost bo priključila tudi nekaj avtohtone slovenske populacije. Imela bo pa več prebegov v krščanstvo in še več v ateizem. Tudi radikalizirala se bo. Nekatere ženske si bodo začele zakrivati obraz, do konfliktov bo prišlo.

Nikoli pa Islam ne bo zelo pomemben v Sloveniji.

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_sas_ ::

kst: med to oddajo so spraševali za mnenje ljudi. In vsaj polovica muslimanov, ki so jih vprašali za mnenje ni govorila slovensko.

mogoce so pa iz taksnih in drugacnih razlogov poklicali povecini taksne, ki ne znajo slovensko. je potrebno malo razpihnit slovensko nacionalnost? nenazadnje ne pozabi, da je bila oddaja na pop tv ... ;)

mahi ::

pa zakaj mora bit ta stavba lih v Ljubljani? btw: ne bom mel nic proti, le ce me bodo oni kokr tolk pustili na miru. Ne kot nekateri neslovenci, ki skoz iscejo pretepe. Pa ce bi bil samo eden ok, ampak k se zberejo v skupine,pol pa se pametne delajo. Sej se ve o kom govorim:( Drugace sem pa za ja!

nuclear ::

ne kst js sm ti sm povedu, da se oni starejši ziher ne bojo šli učit svn jezik, jebe se njim(sori za izraz), sam vidiš da večina mlajših pa zna jezik kar pa pomeni spoštovanje do tega jezika... oni bi lahk kr po svoje govoril povsod sam tega ni, kr je pač tak, da se mladina in še mlajši zavzemajo da se naučijo svn jezika iz takšnih in drugačnih razlogov...:|

M&M: oni ziher ne bojo šli gradit zej miljardo džamij, kr to bi blo pa že višek, kr "nenazadnje" bi prebivalci svn k so večinoma kristjani nebi dovolil... bojo pač demonstriral proti temu, da bi se izgradilo več džamij, pa sej vidiš da eno džamijo bojo itaq zgradil...:\

:)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

perci ::

3 - glede jezika sem pa liberalen. Govori, kot ti paše!


Thomas, ne bi si mislil :)) - svaka čast - da ti še jst enkrat priznam prav :D

Thomas ::

> ne bi si mislil

Ravno razmišljam, čigav problem je to, da si ti tega ti ne bi bil mislil.

Najbrž bolj slabo razlagam stvari, pa si ljudje potem razlagajo na vse mogoče načine.

Če mislim izkoreniniti Hinduizem, to ne pomeni, da hočem izbrisati tudi Hindi - uradni jezik v Indiji. Še manj pomeni, da hočem iztrebiti Indijce.

Kdor sklepa v to smer - je na napačni sledi. Slabo zastopi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Jst nisem toliko liberalen poleg jezika. Bi dopustil džamijo, če bi potekali obredi v slovenščini.

Muslimani niso narodna manjšina, pa še slovensko govoreči muslimani si zaslužijo pridig v maternem jeziku.

Npr. znani slovenski katoliški duhovnik Dori, tudi mašuje v Berlinu v nemščini. Pa je tudi veliko Slovencev pri njegovih mašah.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Kdo je večji filantrop:

- tisti ki pove Afrikancem, naj ga nehajo pečt z vrači, pa naj raje jemljejo antibiotike itd?

- tisti ki ima usmiljenje do njihovih izročil in jim daje prav v njihovih načinih zdravljenja, zaraven se pa sklicuje na multikulturalistične yade?

Zame prvi. Drugi je ali zmeden, ali hudoben.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Kar se jezika tiče, pol milijona jih je že izumrlo. Mogoče najlepši med njimi tudi. To tak, ki bi bil največim všeč, če bi ga znali.

Kakšne dolgoročnosti pa ni v nobenem (živečem) jeziku.

Sem ponosen na slovenski jezik? Čisto nič. Katerikoli bi bil dober zame. Sem ponosen na to, da sem Slovenec? No ja, ena 30. najboljša varianta to že je. Pa ne zaradi nacije, pač pa položaja na Globusu. Samo toliko.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nuclear ::

davids, zato kr je nemčija večinoma krščanska!:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

M&M ::

Thomas,.. če si tako "neponosen" ker si slovenec pa se presel recimo v Bosno pa tam govori jezik ki ti je bolj všeč.

Ravno v tem je težava nas Slovencev. Nismo ponosni ne nase ne na državo, ne jezik (da zastave niti ne omenim)...Šmizi se nam kdo tu živi in kako govori. Če greš na Hrvaško na morje se vedno lomiš in se trudiš da bi govoril Hrvaško... a si že videl kakega Hrvata, ki bi vsaj poskusil govoriti slovensko... le zakaj bi, saj smo slovenci tako pametni da znamo vse jezike.

Ne smemo jim ponuditi prsta, ker bojo hoteli celo roko.

Kdor pa ni ponosen na svoje nacionalno poreklo pa kar naj gre živet drugam,... tukaj si ne zasloži!>:D
M&M

hatch ::

A veste katera je najsrecnejsa drzava na tem svetu?
Italija! Imajo jadran, pa nimajo hrvatov.

Veste katera je pa najbolj nesrecna?
Bosna! Imajo muslimane, pa nimajo nafte.

TylerDurden ::

Boli me k*rac za dzamijo in vero. Men je ful smešen vic, da če hočejo muslimani svojo stavbo za molit, naj se grejo krstit ;) Samo za minaret mi pa ni vseeno, ker ne paše v pokrajinsko arhitekturo in v nasprotno me ne prepriča nobeden.
Let\'s make some soap ...

Thomas ::

Biti ponosen na svoje nacionalno poreklo je arhaično.

To so lahko pesniki sanjali v XIX. stoletju, zato so se lahko klali vojaki v XX. stoletju.

Ampak če dobro premislimo, imamo srečo da smo Slovenci le v toliko, kolikor nismo kakšni Egipčani. Ki so spet lahko srečni, da ni so Bangladešci. Tisti so lahko srečni, da niso Severni Korejci.

To je pa tudi vse.

Nacionalizem - je out.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

M&M: In zakaj se teb tok gre da morjo molit v slovenskem jeziku?

Thomas: Nacionalizem je OUT, samo kaj ko nažalost vsi ne razmišljajo tako.

Jackass ::

No zgoraj sm bral ene genijalne...

Prva stvar, ki se je morte vsi zavedat je to, da džamije ne morte enačt s cerkvijo!

Džamija je za muslimane versko, kulturno, in politično središče.

Alternativa cerkvi je molilnica, kar pravzaprav tudi cerkev je!

To je bistvena razlika!!

Pravzaprav ne vem ščim bi lahko enačil džamijo. Morda na nek način s škofijo, kar je pa zelo pomembna ustanova.

poleg tega naj bi bilo po popisu l. 1991 v Sloveniji okoli 1,4 milj. kristjanov in nekje 70 muslimanov.

V sloveniji so 3 škofije. Muslimani hočejo sprva eno, nato pa do 13 džamij.
Ali ni to malce pretirano. Če malce vzamete v roke kalkulator boste kaj kmalu ugotovili, da je v povprečju 470 tisoč kristjanov na eno škofijo.

Tudi pravoslavna Cerkev nima v Sloveniji patriarhata, pa jih je preko 50 tisoč v Sloveniji! Poleg tega pa so tu obredi seveda v slovenščini in predstavniki pravoslavne Cerkve znajo slovensko.

Res je, da se bodo muslimani v nekaj letih namnožili in jih bo skoraj 200 tisoč in še več.

Js poznam nekaj muslimanov, večina so to sedjezelenjavarji. Poleg tega, da imajo dovoljenje za prodajalno veliko nekaj kvadratnih metrov, so jo le-ti uspešno razširili v 20 letih na nekajkratno velikost dovoljene.
Poznam tudi takega, ki me je skoraj prebutov, ker sm se pogovarjal z mojo prijateljico, v katero se je on zagledal.

In moj nekdanji sošolec, ki se je bil pripravljen it tepst točno ob treh z nekimi cigani pred bežigrajskim dvorom. Tistih ciganov seveda ni bilo, tako da se je sprehodil zaman.

Jah, to je resničnost! Nekultivirani so! Redki so primeri kristjanov, ki so se pripravljeni it točno ob določeni uri nekam tepst.

Sej, če men ne verjamete lahko povprašate naše nekdanje sorojake Srbe, ki seveda živijo na ozemlju današnje Jugoslavije in njih povprašate za mnenje! Ne bodite presenečeni zaradi negativnih odgovorov.

Hm... mogoče so mel še clo razlog za poskus genocida na Kosovu!!!

Pa še neki! Ti ljudje majo samo pravice in seveda nobene dolžnosti.


Večina ljudi kr misle ja, če mamo lohka cerve pol mejmo pa še džamijo! - No, ja! Vsak k se mal spozna na religijo ve, da gre tle za dve različni stvari!

Poleg tega je krščanstvo na naših tleh prisotno že 2000 let. Evropa se je skozi vsa ta obdobja razvijala v znamenju krščanstva in ne islama!!!!!!!!

Kot veste so prav v džamijah načrtovani teroristični napadi, kot je bil tisti slaven 11. septembra. Stvar je v tem, da v džamijo policija, prav tako kot v cerkev, nima vstopa.
To pa predstavlja eno veliko oviro.

Poleg tega islam v Sloveniji ni avtohtona vera kot krščanstvo!

Poleg tega pa tut ne vem zakaj bi morala Slovenija ustrežt muslimanom, če se še predstavnik njihove vere v Sloveniji - mufti, ni naučil slovensko.
Če pravjo, da je islam v Sloveniji prisoten že 30 let potem bi lahko prevdl Koran v slovenščino, njihov predstvanik, vodja bi lahko znal slovensko, obred bi moral biti v slovenščini!

Ampak... obred bo seveda potekal ali v arbščini ali v t.i. današnji bosanščini.

Mislm, da morš prej ti nekaj ponudit preden lahko samo zahtevaš.

Aja pa sam prosm, da mi kdo ne prbije, da gre tuki za državljane Slovenije! Bull shit! Če jim je naša oblast dala tista državljanstva, k ga lahk dobi vsak kreten, pa tut če je pola pismen, zato še niso Slovenci in nikol ne bodo!! Nikol!!

Oni so gostje v naši državi in tko bi se mogl tut obnašat! Ne pa, da majo sam ene pravice! V zakonu vidjo samo pozitivne stvari zase, ostalo jim je pa španska vas!!!!

Razlogi zakaj NE džamije:
1.arhitekturno ne sodi v naše kraje
2.islam ni avtohtona vera v Sloveniji
3.zaprtost pred ostalim svetom (možnost načrtovanja terorističnih napadov)
4.še njihov vodja - mufti ne zna slovensko
5.Muslimani so v večini nekultivirani (so seveda tudi izjeme, samo zaradi izjem se žal ne tvega)
6.Koran mora biti preveden
7.obredi moraji potekati v slovenščini
8.ima prevelik pomen v islamski veri (večji kot cerkev v krščanstvu)
9.premalo št. vernikov za tako pomembno versko ustanovo (pa da me ne bi kdo zdej razumel, da je treba uvozit muslimane - NEEEE!!!! Bog ne dej!!)

SEM ODLOČNO PROTI GRADNJI DŽAMIJE NA SLOVENSKEM OZEMLJU!;( ;( ;(

Lahko pa majo svoje molilnice! To pa je njihova "pravica"!

jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

IceIceBaby ::

Ti jih pa stresaš jackass :)

Zakaj policija nebi smela v cerkev ali džamijo ? Seveda če majo nalog.

Mi lahko poveš katera vera je avtohtona v slo. ?

Biti Slovenec ali Slovenski državljan je nekaj povsem različnega.
Res je, nikol nebodo slovenci ti ljudje. Bodo pa mogoče njihovi potomci počas postali slovenci.

Jackass ::

Ja krščanstvo je avtohtona!

Tut če maš 10 nalogov, pa hordo specialcev te nesmejo prijet v cerkvi, džamiji. To sam vem, da tko je ne vem pa kje to piše!

Aja, preberte si člank v Delu, 27. januarja, na strani 3, z naslovom "Je lahko BIH vzornica Sloveniji"!

Pa še neki: muslimani so velik manj strpni kot pa npr. kristjani.

Neki iz tistga članka:
V Savdski Arabiji, od koder naj bi tudi prišel denar za gradnjo nove džamije, je strogo prepovedano, da bi se kjerkoli gradila džamija, seveda bogi tudi tisti turist pri katerem najdejo med prtlago Biblijo! - auč!

Strpnost pa taka!
jAcKaSS

_sas_ ::

islam nima nic z tistim skrajnim fundamentalizmom ... oni si tam cist po svoje koran razlagajo ... verjetno zato, da lazje svoj totalitaren rezim izvajajo; s strahospostovanjem?

islam je cist strpna vera ...

IceIceBaby ::

Jackass, a si ti kristjan ? Ker po tvojem pisanju bi reku da nisi zlo strpen.
Ajde, sej js tut nisem. Če mi nekdo ne paše mi pač ne paše in to tut povem. Ampak jaz tega ne opravičujem.

Btw. Ne seri. Zakaj te u cerkvi nebi smeli aretirat ? Kolikor jaz vem je cerkev ločena od države, in nevem kakšni bi bli razlogi da bi se cerkev tretirala drugače kot katera koli zgradba.

Thomas ::

> da bi se kjerkoli gradila džamija

Spodrsljaj, mislil si cerkev.

Ampak nima veze, res se ne sme graditi cerkva v šerijatski državi, kot je Saudska Arabija.

Tudi v Saudski Arabiji ženska, ki nekoga toži za posilstvo, mora privesti 4 moške priče, ki so posilstvo videle. In to od blizu, tako da so videli penetracijo pri tem posilstvu.

Če ni sposobna dobiti štirih takih moških prič - se obtoženi oprosti. Ji ne verjamejo.

Mogoče ji sorodniki, ki jo potem polijejo z bencinom in zažgejo, da operejo družinsko čast.

Tudi v Iranu je recimo svoboda izbire veroizpovedi, le za muslimane ne velja. Če zapustijo Islam, jih lahko doleti kamenjanje do smrti.

Tko da ... džamija ja.

Ampak Machiavelist Thomas bi šel preverjat, če se taka religija sploh lahko registrira v Sloveniji.

Če je res bosansko-turška in ne arabsko-perzijska, ajatolska varianta.

Če bi se ugotovilo slednje - forget vse skupaj. Še molilnice.

Samo pol nam bo State Department kej težil. Ni blema, ga bom jest pomagal zmerjat.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448564 (44888) Ziga Dolhar
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60730039 (22005) KaiV6
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816219 (11762) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036078 (34573) Gr0unD Zer0

B16 užalil muslimane (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60627568 (21044) kuglvinkl

Več podobnih tem