» »

izdelava električne kitare

izdelava električne kitare

krawl ::

Pozdravljeni!
Odločil sem se da izdelam električno kitaro, sme tik pred tem da kupim les in začnem z izdelavo. Preden začnem pa imam še nekaj vprašanj:
1. kakšen les naj uporabim za telo kitare in kakšen les za vrat?
2. ali je telo bolje narediti iz enega ali dveh kosov lesa?

Bil bi zelo vesel če bi mi kdo odgovoril na ti dve vprašanji in mi dal še kakšen nasvet.

galu ::

Jah pač glej malo pri firmah iz česa je kaj narejeno.. Mogoče ti bo kaj to pomagalo: Electric guitar @ Wikipedia
Pač zelo različno kak proračun imaš, drugače pa poglej malo na googlu.
Tako to gre.

guest #44 ::

A ti to resno? Imaš rokodelske/tesarske sposobnosti?
Ker če greš kr tko na blef, pol raje nestoj ker se boš brezveze skešu.
Če pa si sposoben pa kr, vedno sem si želel sam naredit kitaro...sam ko sem gledal kaj vse treba, se mi ni dalo več.

innerspace ::

axedras555, a jo mislis komplet sam naredit? Ce ja, potem upam, da obvladas obdelavo lesa, ker je izdelava solidne kitare kar zahtevna rec.
Lazje je, ce imas locena trup in vrat, ju kasneje sprevis skupaj.

Par pomembnih:
bodi pozoren na mere skale, ker bos moral zelo natancno postavljat precke na vrat, to imej vse tocno popisano in izmerjeno.
Najbolje je, da povzames skalo in dimenzije od kake popularne kitare ala LesPaul.
Elektroniko kupi druge roke, lahko dobis vse za okrog 50-100EUR, lahko pa gres v nebo.

Poglej tole:
http://kitarskiforum.si/viewtopic.php?f...

...se vsedi in se enkrat razmisli kaj hoces:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

lexios ::

Glede na vprašanja, ki jih postavljaš močno dvomim, da se dovolj dobro spoznaš na zadeve, najbrž ele. kitare še nisi držal v roki?

In je torej kvaliteta izdelka pod vprašajem tudi v primeru, da ti izdelava delno uspe... V primeru, da misliš resno in se motim se še malce usedi, preglej, preberi, premisli! Predvsem se poglobi v sam princip delovanja kitare! Vse imaš pred nosom, na spletu! Če pa je ideja posledica pomanjkanja financ, pozabi! Varčuj in kupi second hand kitaro, ugotovil boš da jo lahko še vedno precej modificiraš glede na svoje zahteve in sposobnosti (recimo, že sama menjava magnetov ali sprememba pozicije le teh na kitari, lahko doprinese 60% boljši zvok - odvisno kaj hočeš...)!

Vrsta lesa zavisi že od samega namena (rock, jazz, metal, klasika, vintage) in predvsem tipa magnetov (aktivna elektronika, pasivna, vintage, "singelcoils", "humbackers")... Recimo, ljubitelj jazz-a, vintage ali rocka v stilu 60&70-ih najbrž prisega na klasiko, Gibson, Les Paul, Stratocaster... Po možnosti body trough neck, mahagonij in 2x/1x singel coil in 1x humbacker na bridge poziciji, medtem ko so hardcore metalcu bolj pisani na kožo kakšni aktivni magneti, npr EMG, ki se na kitari iz mahagonija povsem drugače obnašajo kot na kitari iz jelše (ne nujno boljše, basiran zvok vs rezek zvok, npr...)! Skratka marsikaj zavisi, zato pa kitar ne izdeluje vsak cepec!>:D

Sicer pa si predvsem zgrešil forum, vprašaj npr. raje tu:
http://kitarskiforum.si ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

galu ::

Najlažje bo da kopiraš vsebino/tehniko kitare od recimo Epiphone SG, pa potem si samo obliko 'zmodeliraš'. Tako boš vsaj dobil preverjeno dober zvok, če boš to kvalitetno naredil.
Tako to gre.

bajsibajsi ::

Ce razumes anglesko, je tukaj kar preprost opis lesa za dele kitar. http://www.jemsite.com/jem/wood.htm

Upam da bos pri sami izdelavi uzival in bil tudi na koncu zadovoljen s svojo kitaro. Veliko srece.

Zgodovina sprememb…

krawl ::

hia električno kitaro sm že držaw u roki imam dve - Ibanezko in še eno "X" znamko
kitaro si želim izdelati zaradi zabave, če bi bila dobra bi jo morda celo uporabljal, kupil bom EMG pickupe er želim bolj metal zvok...

urban99 ::

tole je taprava stvar, pri kateri nimaš kaj falit 8-)

galu ::

omg no. xD
Tako to gre.

BC3 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

bdoxx ::



:))

galu ::

Flying V style.
Tako to gre.

toms ::

Ko boš izdelal kakih 5 kitar Bo malo bolj jasno, da ni to tako preprosto.

Kako boš postavil prečke?
Pri napenjanju strun se krivi vrat.
Kako boš to kompenziral?
Točno na katero mesto je potrebno dodati ojačitev vrata?
Kako boš napel vrat enkrat ko bo le-ta spojen s telesom?

Samo nekaj problemčkov za rešit preden dobiš uporabno kitaro.

Spajky ::

Podoben popadek izdelave kitare, sem mel jest pred dobrimi tremi desetletji. Najbolj kritična je izdelava vratu, celo sem napravil osnovo, pa sem potem odnehal (čeprav takrat kitare niso bile tako poceni kot danes) ... Enostavno zaradi problemov se sploh ne splača s čem takim ukvarjat! Če je denar problem, raje kupiti rabljeno in ohranjeno/brezhibno iz oglasov!

Torej samogradnjo odsvetujem ! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

innerspace ::

No, najlazja varianta bi bila kupit samo vrat in elektroniko(od kake razbite gitre) in spravit skupaj nekaj v stilu:



Po mojem to sploh ni problem naredit.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

w00tnes ::

DOOM_er ::

ker sem se pol leta nazaj tudi sam hotel spravt narest kitaro, ti lahko dam par nasvetov. Prvo kot prvo si zlovdej dol kkšne how-to v video obliki, s priloženimi načrti. Sam trup kitare je navadno narejen iz dveh ali celo treh kosov če je le ta velik. Vrat skopiraj od kitare ki ti je všeč in si narediš neke kartonske modelčke za vsako sekcijo vratu. Vmesne dele potem sam popraviš po občutku. Navijalce, elektroniko in magnete ter vso ostalo šaro ki na kitari pač mora biti kupi na thomanu ki je afaik najcenejši in ponuja največji izbor komponent. Za sam vrat kot je nekdo jamral tukaj ne rabiš nekih posebnih ojačitev, ampak se dobi neka palica ki se vstavi v žleb ki se ga sfreza v vrat in pride lepo od glave kitare do magnetov in ga potem z mehanizmom, ki ga tudi dobiš na spletu narejenega povežeš z zadnjim koncem kitare. Izbira lesa je povezana kaj želiš igrati. Najbolje je da pogledaš recimo iz česa so Ibanezke RG serija oziroma Jackson Randy Rhodes signature modeli. Sam fretboard ti tudi priporočam da kupiš že narejenega ker verjemi da se ti ne da zaje... z razmerji med posameznimi prečkami. Sam imam kitaro ki jo je naredil Nace Zalete in sicer kopija Jacksona Randy Rhodes flying wing, z ibanezovo elektroniko in magneti Ibanez v7 in v8. Človek ki mi servisira kitaro je tudi sam že naredil ene 7 svojih in je dejal da kitare ni težko narediti, težko je narediti kvalitetno in dobro kitaro ki bo lepo zvenela. Moja raketa je naprimer neckthrough in ima eneg izmed najlepših cleanov kar sem jih spravil ven iz katerekoli kitare.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11514789 (480) kriptobog
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763508176 (76853) c3p0
»

izdelava kitare

Oddelek: Zvok in slika
132022 (1649) krompir
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363234 (2235) icek
»

Električna kitara

Oddelek: Loža
193280 (3043) (sic)

Več podobnih tem