» »

Trenja - DŽAMIJA:)??

Trenja - DŽAMIJA:)??

««
4 / 13
»»

Thomas ::

Sem gledal na Discovery Channelu potopitev Titanika.

Kakšni svetovni idioti so bili ljudje 90 let nazaj! Ni čudno, da so se tako masovno utopili.

Sicer so bili dokaj plemeniti, celo viteški - ampak tepci pa tudi.

Kdor je gledal to, ali pa tudi kaj drugega o tem, že ve.

Tako da me skoraj čudi, kako je Rimski imperij lahko sploh stal skupaj.

Ne čudi me pa nič Srednji vek. Niti nacizem ali komunizem. Oba lepo pašeta v sliko.

Toda Flynnov efekt deluje in razmere se izboljšujejo praktično konstantno.

Ampak samo na Zahodu in samo kolikor Zahoda je.

Ostalo so nevarne zablode.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Jackass: Torej, po tvoji logiki, katoliška cerkev mene in vse slovence posiljuje s svojo vero? Pa pravoslavna tudi? A ni to protiustavno?
Razloga zakaj koran prevesti v slovenščino pa žal še nisi navedel.

Mercier ::

Koran ni preveden? Ena največjih knjig? Hmm...čudno.

Thomas ::

http://i-cias.com/e.o/texts/religion/ko...

Tkole gre ...

IMHO - destiliran dolgčas.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Eh, sam v "svetovnih jezikih" je. :D

_sas_ ::

ja saj to s stirimi pricami ne velja samo za zensko? v bistvu mora vsak met za vsako obtozevanje 4 price.

[24.13] Why did they not bring four witnesses of it? But as they have not brought witnesses they are liars before Allah.

stupid? :\

v cem pa je tu fora? --> [24.6] And (as for) those who accuse their wives and have no witnesses except themselves, the evidence of one of these (should be taken) four times, bearing Allah to witness that he is most surely of the truthful ones.

kaj 4x enega in istega zaslisijo? ;)

_sas_ ::

Jackass: Oni niso strpni do drugih verstev in drugače mislečih, le zakaj bi bili mi potem strpni do njih??

hmmm ...

Thomas ::

> ja saj to s stirimi pricami ne velja samo za zensko? v bistvu mora vsak met za vsako obtozevanje 4 price.

Ne, tega se držijo samo za posiljene ženske. Tudi gledajo slike (TV) ipd. Tudi se ne odrekajo obresti v bankah.

Samo ni bistveno. Držijo se smotanih rulov, pa če so iz Korana ali ne - ni važno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nuclear ::

sam tole bom pripomnu, tema je stara sam se že spet ne strinjam s Thomas-om! se ruli niso iz Koran-a ampak ji pove Sadam, al pa kir drugi pozer ko je njemu podobn, ko se noče sprijaznit s tem,
NPR. to da so ženske enakovredne on jih pa zakriva v tist šit(neke faridže)!!!!;(( ;(( ;((
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

sori za izražanje...:(
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Thomas ::

> se ruli niso iz Koran-a ampak ji pove Sadam, al pa kir drugi pozer ko je njemu podobn, ko se noče sprijaznit s tem,

Spoštovani gospod Jordan. A je to bistveno, če iz Korana ali ne, če se jim v Saudski Arabiji zdi, da so pravoverni, ko kamenjajo prešuštnice do smrti ipd.

Vse to je cel memplex, ki se sklicuje na knjigo imenovano Koran.

Pa od koder že jim trapaste ideje.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

_sas_: sej v bibliji tut marsikaj piše pa so vseeno klali vse, ki niso bli krščanske vere..

DavidJ ::

Nekaj let nazaj. Glavno, da se danes ne.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Tako. Važno je, kako je sedaj. Vse klicanje stoletnih zgodovin ni relevantno.

Danes te ne bodo zažgali kot krivoverca, bodo te pa kamenjali do smrti.

Ko kristjanom rečeš, da je njihova knjiga bluz, rečejo da bodo molili zate. Muslimani te skušajo ubiti.

To danes tako je.

Pa če nekateri še tako slepomišijo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jackass ::

Thomas: Točno!!!!:D


||_^_||: To je del zgodovine. Niso pa bla v zgodovini druga verstva nč bl strpna! Ampak mi živimo danes in zanimajo nas trenutne situacije in odnosi! To kar je Thomas povedu!
jAcKaSS

zaspanka ::

Nisem brala vseh vasih postov, ker sem nekje na polovici obupala. V glavnem jaz sem za izgradnjo moseje (dzamija ne đamija;) ). Moti me da muftija Osman Đogič ne zna slovensekga jezika. S tem mece zelo slabo luc na sebe in ostale muslimane. Ne vem zakaj toda ko poslusam njega imam obcutek kota da se noce nauciti slovenskga jezika. Ne vem koliko dolgo on zivi v Sloveniji toda ce, pravi, da pogovori o izgradnji moseje v Sloveniji potekjo ze par desetletij,verjetno ze kar nekaj casa. Jaz razumem da nekateri juznjaki ne znajo slovensko, to pa zato ker so se solali ce se sploh so ko so bili "doma" se pravi uporabljajo jezika keterega znajo, tu pa delajo, opravljajo dela kjer je veliko delavcev iz bivse juge in jim prakticno ni treb uporabljati slovenskega jezika, ko pridejo v trgovino se trudijo da bi govorili slovensko pa ceprav z "naglasom", nekateri niti to ne ker vejo da jih bodo zastopili tako ali tako. kot da bi kdo od nas govoril svedsko v Svedski ce bi nas oni zastopili slovensko ne bi! Velika vecina njih se niti ene ure ni ucila slovenskega jezika, vecina jih je pol - pismenih nekateri niti osnovne sole nimajo konacne. Toda muftija je izobrazena oseba in je "predstavnik" muslimanov v Sloevniji in kot tak bi se resnicno lahko potrudil in naucil ter uporabljaj v javnosti slovenski jezik, vsaj jaz bi ga potem tudi in nisem edina "enakopravneje" sprejemala. Ce se je anglesko lahko naucil zato da je v Avstraliji lahko "normalno" deloval bi se tudi tu lahko slovensko...
kad ti savest nije cista ti postani, legalista

nuclear ::

Thomas: A je to bistveno, če iz Korana ali ne, če se jim v Saudski Arabiji zdi, da so pravoverni, ko kamenjajo prešuštnice do smrti ipd.

ne vem, ka naj rečem... ampak ljudje so tam nerazviti, nemoderni:D ,oni so nori ne pa to kot ti govoriš...

to je tko koda bi te sreču neandertalec v njegovem času pa da maš svetilko v roki,...:\ :D 8-O :P ;)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Thomas ::

> ne vem, ka naj rečem... ampak ljudje so tam nerazviti, nemoderni, oni so nori ne pa to kot ti govoriš...

Tako kot jest govorim. Nič biološkega ni. Vzemi otroka v posvojitev od tam, pa bo tukajle zrasel v kremenitega Slovenca.

Sej povprečno slovenski memplex ni bohvekaj, ampak je neprimerno boljši od enga pakistanskega.

Isti človek tukaj, bo ženi ki ga je (domnevno) prevarala "krepil občutek krivde" ali pa bo skušal "udariti nazaj" v svetopisemskem smislu zob za zob, oko za oko, glavo za glavo ...

Če bi ostal v Pakistanu, bi jo v analogni situaciji polil z bencinom in zažgal.

Biološko isti.

Biološko "isti" policaj 2003 bo "zbiral obvestila od občanov, povabil osumljenca na razgovor, podal prijavo ..." - medtem ko bi 60 let nazaj njegove metode bile povsem druge. To mislim v Sloveniji.

Biologija je ista. Tudi ne razsaja nobena bakterijsko inficirana "zmernost".

Memplex je tak. Ljudje ga samo renderirajo, izvajajo.

Memplex na Jutrovem deteorira.


Tudi smo videli, kako je deteoriral v exYu. Od relativno benignih samoupravljalcev u bratstvu&jedinstvu do srednjeveško krutih vojščakov in etničnih čistilcev.

Biologija pa vseh primerih enaka.

Memplex, gospoda - memplex.

Je pa trenutni memplex ponekod še vedno precej ... stupiden.

Pa kako se posamezni memi kombinirajo je tudi na prvi pogled neverjetno.

Nacionalistični v Sloveniji recimo, je včasih imel YU vsebino - "antizahodni/antivzhodni". Potem je dobil SI - "ne maramo nobenga", zdaj pa že EU - "antiameriški". Tko, približno.

To je en tak kompliciran informacijski proces, pri katerem so nenadne velike spremebe čisto možne. Ne kar tako brez vzroka. Pač pa nek delta mem lahko pride v pozicijo alfa. Miselni prevrat.

Dabome!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Jackass: jst sm hotu sam povedat da je sklicevanje na sveto knjigo, češ kako so oni strpni (kdorkoliže so oni), en navaden bulšit

RookY ::

Molitve v đamiji, bi morale potekati v SLO jeziku, ker sicer slo državljani ne bi razumeli molitve...simpl.
Juhu juhu spet bom bruhu

||_^_|| ::

RookY: In kdo si ti da boš o tem odločal? To lahko odločijo samo verniki al pa muftija.

Thomas ::

Ja ... ko je cerkev ločena od države, to deluje both ways.

Šola recimo ni ločena od države, pa ima slednja kaj povedati, kateri jezik se v šoli uporablja.

Ne more pa država predpisovati jezika v džamiji ali cerkvi.

Samo, ta ločenost le ni absolutna. Če pride do kaznivega dejanja kjerkoli na njenem ozemlju, država lahko intervenira. Uporaba arabščine seveda ni kršenje (demokratičnih) zakonov.

What's my point? Tole pravo vseen ni tko dobr premišljeno in solidno, kot naprimer tisto: 1=0.9999....

Samo bi dlo dobr, da bi blo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jackass ::

Tle se ne gre zdej zato kaj je po zakonu, kdo ma kakšno pravico, ampak zato, kaj je nekje prov, kaj je moralno!

Tle se stvar zaplete, ker so za nas norme, vrednote... čist neki druzga kt za njih.

In oni bi se mogl prilagodit našim razmeram, ne pa da na tujem uvajajo svoj način življenja.

Če bi bli Slovenci kej zavedni, bi blo tu mal drgač. Če bi vsak muftiju reku: "Ne razumem, govorite Slovensko!", pol bi pa blo. Ne pa tko k se vsm zdi čist v redu, če on lapa svojo spakedranščino. Pol bi se pa tut "gospod" naučil slovensko!!!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

||_^_|| ::

To da bi muftija govoril slovensko bi bilo vsekakor zelo v redu. Ampak on se dela frajerja, naši mu pa to pustijo. Ampak da bi pa molili v slovenščini pa da bi bil koran preveden v slovenščino pa ni nobene potrebe.

nuclear ::

||_^_||<---evo en pameten, ki razume da koran ni potreben v svn...:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

MadMax ::

Sem proti gradnji đamije. Odločno.
A sem proti zidavi cerkva? Sem.
Nisem pa proti obnavljanju obstoječih. Zgodovina naj ostane.
Prihodnost pa naj bo slovenska, ne muslimanska!

Zakaj vas je večina proti Jackassu, M&Mju, meni? Zato ker smo nestrpni do priseljencev?
Se pravi, da ste večinoma izjemno tolerantni do drugače mislečih?
Torej nas sprejmite, kajti nekaj nas je drugačnih. Smo netolerantni.

Sem ateist. Poznam veliko "jugovićev". Nekateri so moji dobri prijatelji.
Toda teh nekaj govori slovensko. Bolj slovensko kot povprečen Prekmurec, Primorec itd.
In teh nekaj se strinja, da se moraš prilagodit državi, v katero si priromal.

In za vse tiste, ki se zavzemate za gradnjo:


A si res želite takšno Slovenijo?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DavidJ ::

Vem, da s tem nisi mislil tako, kot bom jst zle reku, samo tale zgradba mi je všeč. :8)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

sketch ::

Hm. Povprecen IQ na s-t forumu je v mojih oceh pravkar izgubil 5 pik zahvaljujoc tejle fotki.

Pa gremo se enkrat od zacetka.

1. Slovenija je pravna drzava. Ena izmed osnov nase pravne drzave je tudi svoboda veroizpovedi.

2. Dzamija je prostor za izvajanje veroizpovedi, tako kot cerkev. Ce je muslimanska skupnost:

a) pripravljena sama placati njeno izgradnjo,
b) se pri izgradnji in delovanju pripravljeni drzati vseh pravil (varnost, omejitve hrupa, gradbeni predpisi),
c) bo ta zgradba se vedno slovensko ozemlje in se bodo v in okoli nje spostovali slovenski zakoni,

ne vidim zakonske podlage, po kateri bi se lahko preprecila izgradnja dzamije. Vsi ostali argumenti so diskriminacija. Pa jih gremo obdelat, enega po enega:

1. Zakaj bi jim dali dzamijo, ce v Savdski Arabiji ni cerkva?

Zaradi tega, ker je slovenija pravna drzava, savdska arabija pa ne. V Nigeriji kamenjajo zenske, ampak tega tu ne pocnemo. Ce drugje omejujejo svobodo veroizpovedi, tega to ne pocnemo. Ker ce pocnemo isto kot oni, smo ravno tako grozni, in postanemo tisto, kar sovrazimo.

2. Dzamija ne spada v slovenski kulturni prostor!

Kaj pa spada? A anglescina v imenih podjetij in po TVju pa spada? Funkcionalna nepismenost in smetenje jezika z angleskimi izrazi pa spada?
To je primer dvojnih meril in slab izgovor. Ce bomo branili slovenski "kulturni prostor", je veliko vec bolj pomembnih stvari za branit. Pa jih ne. Zakaj v srednjih solah ni predmeta o slovenskih obicajih? Jackass, MadMax, M&M - kdaj je gregorjevo, kaj je avba, bog cesa naj bi bil svarun, zakaj je kozolec edinstvena arhitektura?
Slovenski kulturni prostor!

3. Muslimani so bedni! So rasisti, kamenjajo zenske, seriatsko pravo, blah blah bioloska orozja blah sadam husein blah osama blah.

Prav tako so ekstremni kristjani. KKK? Poznam nekaj muslimanov, ki so vsi OK. Vera ni zagotovilo za norost. Ce si v veri zmeren, je vse OK.
In dzamija ni MuslimGate, specialni paranormalni portal, katera se bo na dan otvoritve odprla in, Alah uekbar, ven bodo prisli, "Alaaah faaahleeeeb!", talibani, tisoce na tisoce njih, s kalasnjikovi in...
[Nestrpnost, +5 points, level up]

4. Saj se niti slovensko ne znajo! Najprej naj se naucijo slovensko, potem pa naj govorijo!

Tega smo pa krivi mi. Poglejmo tocko o "slovenskem kulturnem prostoru". Zdaj pa mi vi trije zagovorniki povejte: Ali se, ko greste na pocitnice na Hrvasko (ce greste), trudite govoriti hrvasko? Ce se slucajno ne, to 90% slovenskih turistov pocne namesto vas. Trudijo se govoriti jezik, katerega ne znajo, ker je to ostanek kompleksov iz majke juge, ko je "srbsko-hrvatski" jezik vladal. Pa bi komot govorili slovensko, ker nas hrvati ravno toliko razumejo kot mi njih. Samo tega ne pocnemo, ker smo reve.
In ce bi, ko bi tujec na slovenskem prisel v stacuno in hotel "komad hleba", ga prodajalka samo debelo gledala, bi kaj hitro vsi znali slovensko (kot je rekel jackass).
Ce ne bi bili slovenci navadne reve glede svojega jezika ("sem mobica v karu forgotnu", "imate mogoce kafo"), bi vsi priseljenci ze davno tega znali slovensko. Tudi vsi hotelierji na hrvaski obali. Ampak ne, jim popuscamo, ker smo navajeni iz casov jugoslavije.

Jaz se tudi ne bi ucil nemscine, ce bi povsod razumeli slovensko, zakaj bi se, brezveze! Raje cajt porabim za kaj drugega.

5. Ves ostal bullshyte

Prosim, svet se globalizira. Globalizacija je kul (OK, ceprav bi lahko potekala drugace, ampak o tem v kaksni drugi temi). In ce hocete imeti MTV, SonyEricsson mobitele, ter lepe avte, boste morali sprejeti tudi ostale vere. Karkoli drugega - je nestrpnost.

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

sketch ...

Nič nisi napisal, s čemer se ne bi morali strinjat.

Edino nečesa nisi napisal.

Če bi pridigali šerijo - je vprašljiva registracija verske skupnosti. In vsega, kar je posledica.

Si prepričan, da ne bodo?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMax ::

sketch:
Večinoma se pravzaprav strinjam s tabo.
Še posebej v tvoji 4. točki.
Res, sami smo krivi za tako stanje.
In ko nas končno nekdo vpraša, ali hočemo đamijo v SLO ali ne, je naša pravica in dolžnost, da rečemo ne.

Koliko pa je to vprašanje sploh v skladu z Ustavo RS in pripadajočimi zakoni/podzakonskimi akti, pa naj se vpraša tiste, ki so dovolili tako javno polemiziranje o tej temi. Tiste, ki so to vprašanje postavili.

btw: znam hrvaško. In bosansko, prav tako srbsko.
Če se pogovarjam s tujcem in mi je v interesu se z njim pogovarjat-bom govoril po njegovo, kolikor imam znanja.
Če pa je moj sogovornik državljan RS, pa kar naenkrat pozabim vse znanje "srbohrvaškega" jezika. Simpl.
A ti v A ne govoriš nemško? Zakaj? Da poveličuješ sam sebe na račun avstrijcev, ki ne poznajo slovenščine, svetovnega jezika?
Torej si isti, kot takoimenovana "večina muslimanov v SLO".
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

MadMax ::

off-topic
OwcA:
Ni ti bilo treba brisati vrstic.
Ali res mora moderator popravljat poste drugega moderatorja?
To pomeni, da z enim moderatorjem ni vse v redu. S katerim?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OwcA ::

MadMax: sketch je udeleženec te debate, potemtakem ne moderira te teme, saj lahko le tako zagotovimo korekten potek debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Jackass ::

sketch:
še enkrat: cerkev ni isto kot džamija!!! Zakaj, je bilo že pojasnjeno

Aja mi moramo biti vedno boljši od drugih?? To je res v slovenski mentaliteti. Boljši avto od soseda, ne v NATO, pustit Hrvatom (ki si ne zaslužjo velike začetnice, pa nej bo Toporišiču), da nej kr s količki zaznamuje jo kolk je njihovega, napad na Irak ja, napad na Irak ne, upoštevanje te organizacije, upoštevanje druge... preprosto biti boljši od drugih. No ja zdej sm se malce oddaljil! Pa kaj mamo od tega našega zmišljevanja in neodločnosti? - Nič!! Vsak nas nateguje kolikor nas hoče.

Če te nekdo užge, ga boš verjetno nazaj. Če ga ne boš, boš ti ob zobe on bo šel pa preprosto naprej. Ti se boš sicer dobro počutil, ker si odreagiral odraslo, on pa bo ponosen ker je dobro skos prišel. Naslednjič bo poskusil užgt dva!

Zaključek in nauk te zgodbice: Ti boš plačeval zobarjem za nove zobe, on pa bo tolku ljudi naokoli. On preiskuša koliko sme. Če bi ga ti stoku, bi postal krotek, tako bo postal nasilnež, s tem da si ti v vsakem primeru brez zob.
Torej a ni bolši končen rezultat, v drugem primeru?

Zakaj bi se morali ravno Slovenci podrejati celemu svetu??!!
Preprosto moramo znat rečt NE!!!


Ja, mi smo krivi, da ne znajo slovensko! To pa zato ker jim v vsem popuščamo. Če bi rekl: "O džamiji se bomo pogovarajali samo in izključno v slovenščini!!!" bi bla stvar mal drgačna.

Glede angleških besed: Vsak jezikoslovec ti bo povedov, da v jezik predvsem mladi vnašajo veliko tujih besed, ker so kao modiš, vendar s tem bogatijo jezik. Res pa je, da se je ta angleščina mal preveč raspasla! Sam če gremo v angleški svet, ja, slovenščina propade, slovenski narod propade, sam gremo vseen v razviti svet. Če gremo v arabski svet gremo v zaton!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

OwcA ::

Jackass: v prihodnje skušaj ne prestopiti magične meje rasne in verske nestrpnosti!

Thomas ::

Reči, da je "islam podn", nikakor ni rasizem.

To je kulturalizem, ki nikakor ni vprašljiv po zakonu ali ustavi. Ne bi smel biti niti po pravilih foruma.

Jest že skozi trdim, da je Hinduizem največji podn, pa da so Indijci v Ameriki morda najboljša družba, v kateri se lahko človek znajde.

Kdor ne razume koncepta mem(plex)a ali kaj temu primerljivega - je najbrž nesposoben se pogovarjat na zadosti visokem nivoju, da bi razumel osnovne probleme.

Divide.

> Če gremo v arabski svet gremo v zaton!

Povsem zagotovo. To je smrt civilizacije.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Thomas: če se tvoj odgovor nanaša na moje opozorilo, vedi da sta bili odstranjeni le dve opazki. V prvem primeru je šlo za žalitev slovenske muftije, v drugem pa za žaljivo posploševanje. Ne ena ne druga se nista nanašali na muslimansko kulturo ali njene ideale. Komentiranje teh je seveda dovoljeno (z ustrezno mero taktnosti seve).

sketch ::

Thomas
Okej, dodatek k prvotnemu postu:

6. Pridiganje šerije v džamiji

Prvo: Ni nobenega jamstva, da to že ne počnejo. Šerijo se ravno tako lahko pridiga v molilnici kot v džamiji. Torej ta argument ni najbolj tehten.
Če pa rečemo, da je džamija oh-in-sploh center, v katerem bo prihajalo do večjega širjenja šerije - potem pa imamo še eno stvar, kateri se reče svoboda govora.
Jaz lahko pridigam karkoli. Lahko razlagam o kanibalizmu, nacizmu, čemerkoli. Dokler tega ne vsiljujem drugim in dokler ne kršim zakonov.
Torej, lahko pridigajo šerijo. Takoj, ko pa bodo hotli koga na silo spreobrnit, ali pa koga kamenjat - dvajset let zapora, po kratkem postopku.

"Kaj pa če..." se mi ne zdi zadosten razlog za preprečevanje gradnje džamije. Posebej na področju šerije, katero se ravno tako lahko pridiga v molilnicah. Rahlo nesmiseln argument.


MadMax
sketch:
Večinoma se pravzaprav strinjam s tabo.
Še posebej v tvoji 4. točki.
Res, sami smo krivi za tako stanje.
In ko nas končno nekdo vpraša, ali hočemo đamijo v SLO ali ne, je naša pravica in dolžnost, da rečemo ne.


Taknega oksimorona pa še ne. Strinjaš se z mano, pa iz tega sklepaš, da moramo preprečiti gradnjo džamije?

A ti v A ne govoriš nemško? Zakaj? Da poveličuješ sam sebe na račun avstrijcev, ki ne poznajo slovenščine, svetovnega jezika?
Torej si isti, kot takoimenovana "večina muslimanov v SLO".


Hm. Rahlo mešanje dveh stvari, ki sem jih povedal.
Da razjasnimo:

Nikoli nisem rekel, da ne govorim nemško v avstriji. Rekel sem samo, da ne bi govoril nemško v avstriji, če bi se lahko sporazumeval v slovenščini. In ker se vsi komot sporazumevajo na slovenskem v hrvaščini (ker nimamo spoštovanja do lastnega jezika), mi je jasno, zakaj ne znajo slovensko. Seveda ni krivda povsem naša (ker bi se oni lahko nuačili slovenščine), ampak vseeno - jasno mi je, kako je do tega stanja prišlo. Če se mufti ne bi mogel sporazumevati na občini v hrvaškem jeziku, bi se kaj hitro naučil slovenščine.

Glede off-topic:
Ne vem, kaj je owca naredil v mojem postu, ker je stvar nespremenjena... tako da ni bilo brisanja nobenih vrstic (vsaj ne da bi jaz opazil). In da, v temi, v kateri sodelujem, gredo moje moderatorske pravice v nič. Da se prepreči proaktivno vodenje debat...

Jackass
sketch:
še enkrat: cerkev ni isto kot džamija!!! Zakaj, je bilo že pojasnjeno


Ne, ni bilo.
Tvoji argumenti so bili zelo slabi. Predvsem tisti o enačenju džamije s škofijo je bil smeha vreden. Džamija je stavba, škofija je območje...
Tisto, da je džamja ne samo versko ampak tudi kulturno in politično središče - ravno tako je cerkev. Kočevski župnik je na dan referenduma o umetnem oplojevanju žensk pridigal o vražjem semenu in čistosti slovenskega naroda (preverjeno), da tedne predpriprav niti ne omenjamo. Ko so bili objavljeni izidi, so pol ure zvonili zvonovi na cerkvi. Če to ni politično udejstvovanje, potem ne vem, kaj je. Slab argument.
Na koncu so se vsi ti majavi argumenti uobličili v stavku "No, ja! Vsak k se mal spozna na religijo ve, da gre tle za dve različni stvari!". To od človeka, ki džamijo enači s škofijo - me nikakor ne prepriča.

Aja mi moramo biti vedno boljši od drugih?? To je res v slovenski mentaliteti. Boljši avto od soseda, ne v NATO, pustit Hrvatom (ki si ne zaslužjo velike začetnice, pa nej bo Toporišiču), da nej kr s količki zaznamuje jo kolk je njihovega, napad na Irak ja, napad na Irak ne, upoštevanje te organizacije, upoštevanje druge... preprosto biti boljši od drugih. No ja zdej sm se malce oddaljil! Pa kaj mamo od tega našega zmišljevanja in neodločnosti? - Nič!! Vsak nas nateguje kolikor nas hoče.

Brez komentarja (odlomek govori dovolj sam zase, se mi zdi).


Če te nekdo užge, ga boš verjetno nazaj. Če ga ne boš, boš ti ob zobe on bo šel pa preprosto naprej. Ti se boš sicer dobro počutil, ker si odreagiral odraslo, on pa bo ponosen ker je dobro skos prišel. Naslednjič bo poskusil užgt dva!
Zaključek in nauk te zgodbice: Ti boš plačeval zobarjem za nove zobe, on pa bo tolku ljudi naokoli. On preiskuša koliko sme. Če bi ga ti stoku, bi postal krotek, tako bo postal nasilnež, s tem da si ti v vsakem primeru brez zob.
Torej a ni bolši končen rezultat, v drugem primeru?


Hm. Zanimiva alegorija, ampak ne vidim baš nobene povezave z džamijo. Itak pa je dokazovanje z metaforami v debati izredno nehvaležna stvar. Tu pa slpoh ne vidim nobenega udarca, katerega bi morali vrniti. Ne vidim, zakaj bi morali zatirati muslimane, tudi če bi jih lahko (pa jih ne smemo, pravna država, se spomniš?).

Glede angleških besed: Vsak jezikoslovec ti bo povedov, da v jezik predvsem mladi vnašajo veliko tujih besed, ker so kao modiš, vendar s tem bogatijo jezik. Res pa je, da se je ta angleščina mal preveč raspasla! Sam če gremo v angleški svet, ja, slovenščina propade, slovenski narod propade, sam gremo vseen v razviti svet. Če gremo v arabski svet gremo v zaton!

Vnašanje angleščine v jezik ga ne bogati, to ti bo jezikoslovec povedal.
Itak pa nas tukaj ne napadajo muslimani s svojim jezikom... v bistvu sploh ne vem, zakaj odgovarjam na tole, nobenega pametnega argumenta. Mi ne gremo nikamor v arabski svet (smo en majčken predaleč, bi rekal).

Mislim, da sem zdajle vač ali manj obdelal vse, kar ste bili sposbni servirat...

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Thomas ::

Ne, nisem te mislil kaj dosti kritizirati owca. Toliko kot ti, se ni trudil še noben moderator Lože - vključno z mano.

Hotel sem narediti le prostor za interkulturno "obračunavanje". Preferably na nivoju, ki ga ti skušaš vzpostaviti.

Dovolj sem "nor", da verjamem, da lahko "razsujem" tole "mirovniško" linijo tako, kot sem tisto "Jeronimovo" šahovsko na S&T. Samo da tam ni toliko čustev. Who really cares za šah?

Čist tko, mal "za sprot", medtem ko se mi compilira in izvaja na mašini - pametnejšega nimam početi! :))





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Thomas, to da se muslimani v evropi, tudi slovenski muftija, distancirajo od stvari o katerih govoriš, verjetno veš? Đogić je čisto eksplicitno povedal, da ideologija Saudske Arabije tu nima kaj počet.

Mercier ::

sketch, od kod ti tole o slabem odnosu do slovenščine? Sleng je itak povsod. Slaba slovenščina se govori kvečjemu zaradi še nedokončanega procesa oblikovanja knjižnega jezika. Piše se že dolgo dobro, govori pa še vedno ne, vsaj ne toliko, kot recimo srbščina v Srbiji. Ampak to je posledica številnih in raznolikih narečij, nikakor slabega odnosa do jezika.

MadMax ::

sketch:
Če nisi opazil, kaj ti je bilo pobrisano... Žalostno, ker to pomeni, da kar nekaj tipkaš v tri dni...
Naj te spomnim: pripomba na Jackass-ov nick, ki je bila po mojem mnenju žaljiva. Tega pa nikakor ne bi pričakoval od moderatorja (pa čeprav konkretne teme ne moderiraš). S statusom moderatorja naj bi nam bil za zgled, a ne?

Če ti ni jasno, kako se lahko strinjam s tabo in sem hkrati proti gradnji:
Preberi si se enkrat Jackassov post 16.02.2003 14:44:11, čeprav si ga že komentiral.
Pa očitno si nisi prebral mojega komentarja na tvojo 4. točko.

Skratka, tvoje čudenje in občutek mešanja dveh stvari izhaja kot posledica, ko iztrgaš stavek iz konteksta.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

sketch ::

MadMax
Če nisi opazil, kaj ti je bilo pobrisano... Žalostno, ker to pomeni, da kar nekaj tipkaš v tri dni...
Naj te spomnim: pripomba na Jackass-ov nick, ki je bila po mojem mnenju žaljiva. Tega pa nikakor ne bi pričakoval od moderatorja (pa čeprav konkretne teme ne moderiraš). S statusom moderatorja naj bi nam bil za zgled, a ne?


To, da se ne opazim, da manjka sarkastična opazka, ne pomeni, da tipkam kar tja v tri dni (ker le-ta nima nobene zveze z ostalim delom mojega odgovora). Vsi ostali argumenti trdno stojijo. Opazka glede jackassa pa je res bila čez mejo dobrega okusa - se opravičujem.
Sicer pa smo moderatorji zgolj ljudje, in mi je malo zavrela kri. Se ne bo ponovilo.
Kar pa seveda ne zmanjša resničnosti ostalih natipkanih stvari. Na katere ni bilo nekega jakega odgovora.

Če ti ni jasno, kako se lahko strinjam s tabo in sem hkrati proti gradnji:
Preberi si se enkrat Jackassov post 16.02.2003 14:44:11, čeprav si ga že komentiral.


Komentiral, ter še enkrat prebral, za komentarji še vedno stojim. Boš moral podat malo boljše argumente od sklicevanja na en sorazmerno neorganiziran in zmeden odgovor, da me prepričaš, da nimam prav

Pa očitno si nisi prebral mojega komentarja na tvojo 4. točko.
Skratka, tvoje čudenje in občutek mešanja dveh stvari izhaja kot posledica, ko iztrgaš stavek iz konteksta.


Prebral komentar na točko 4, ga komentiral, vsi citati so bili podani brez rezov in znotraj sklopov konteksta. Ne vidim težav.
Mar čutim rahlo pomanjkanje argumentov?

Saša
Kar se tiče jezika... Jaz se strinjam z uporabo narečij (ki so včasih prav kul) in vsega ostalega - ampak se mi zdi, da bi vsak moral obvladati tudi vsaj pogovorno slovenščino, če že ne književno.
Moti me nespoštovanje do lastnega jezika (katerega definitivno nisem iz klobuka povlekel). Zakaj? Ker razmišljamo v jeziku. Koncepte, misli in sporočila si izmenjujemo v jeziku, in kot tak je jezik neločljiv del naše kulture, katere kvaliteta je premosorazmerna kvaliteti jezika. V slovenščini so izrazi, ki označujejo našo kulturo - in če izgubimo slovenščino, izgubimo dobršen del naše dediščine. Jaz pa zagovarjam konglomeratno globalizacijo, v kateri niso vsi enaki, samo enakopravni - a različni. Različnost je zanimiva (in koristna za preživetje vrste, a o tem v kakšni drugi temi).
Adapt and overcome.

Mercier ::

Hja, jaz stanja glede jezika ne vidim kot slabega. Pa še na bolje gre. Gotovo pa ni tako, da bi bili plat zvona in se silili s poticami kadar nam ne pašejo.

Mlajši bolje uporabljajo jezik kot starejši. Čisto konkretno - delajo manj pravopisnih napak pri pisanju.
Stopnja izobrazbe se dviguje, kar je isto ugodno za jezik.
Šolski programi (SJK) in literatura (učbeniki) se izboljšujejo, vse večjo težo dobiva uporaba jezika.
Globalizacija pa na vse tole itak blagodejno vpliva. Toliko promocije "malih" kultur ni bilo nikoli prej. Niti zanimanja zanje.
En internetni slovar, ki bi povezal nekaj svetovnih jezikov s slovenščino, bi po moje naredil več, kot če prav vsi državljani sodelujejo v akciji "Ne čujem dobro!" kadar naletijo na nevaren primerek tipa, ki izgovarja srednje dolge samoglasnike. No, škoditi pa tudi to ne more. (koristiti seveda tudi ne)

M&M ::

Vidim ta tule na tem forumu še vedno vsi trdno zagovarjate in podpirate gradnji đamije, jaz pa sem še vedno mnenja, da bi moral človek, ki se preseli v tujo deželo živeti po standardih kot jih ta država pozna, ne pa države in posledično državljanov "POSILJEVATI" s svojo kulturo.

Podobno je bilo tudi v Ameriki, ko so kolonizirali "glupi požrešni evropejci" in so uboge indijance dobesedno iztrebili. Zdaj pa se Bush neki pametnega dela in nasploh se imajo Američani za nekakšne bogove,... so pa po mojem mnenju najbolj beden primerek človeške rase.

Se opravičujem ker sem malo skrenil s poti, a to sem preprosto mogel omeniti.

Bush SUX ;(
M&M

Thomas ::

Saša:

> Thomas, to da se muslimani v evropi, tudi slovenski muftija, distancirajo od stvari o katerih govoriš, verjetno veš? Đogić je čisto eksplicitno povedal, da ideologija Saudske Arabije tu nima kaj počet.


Ja ne vsi. Večina že, toda teh ne bo nihče kaj dosti spraševal.

Jest seveda sem za to, da imajo ljudje pravico do svobodne izbire religije. Toda zanimivo - samo iz nekega "menija" registriranih. Tako da če rečeš da si pogan - ne velja - ker poganska cerkev ni registrirana. Moraš najprej registrirati pogansko cerkev. Npr.

Potem je pa filter, če si "pristaš kulta". Če si - ne bo nič z registracijo.

Sunitski Islam bi morda lažje prišel skozi kot šiitski. Hinduizem - IMO - ne bi smel.

Gre pa Islam res lahko? Šel je.

Je pa možno nekaj drugega. Da bodo militanti islamisti Islam zapustili in se šli Death Cults.

Ker Allah je ovira ko hočeš ubiti milijardo (ne)vernikov. Če imaš pa ekološke pobude - te pa nič ne zadržuje.

Shocked?

:\


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Podobno je bilo tudi v Ameriki, ko so kolonizirali "glupi požrešni evropejci" in so uboge indijance dobesedno iztrebili. Zdaj pa se Bush neki pametnega dela in nasploh se imajo Američani za nekakšne bogove,... so pa po mojem mnenju najbolj beden primerek človeške rase.

No ... to že ni nek nivo poznavanja. M&M enostavno ne ve, da se je tistih 14 milijonov Indijancev iztrebljalo 10 tisoč let, preden so Evropejci razsuli njihov sistem. In da bi se še danes pobijali naprej.

Tako kot so se belski predniki v Evropi prej iztrebljali 30000 let ali več. Dokler se ni začela spodobna civilizacija.

To so fakti - ne pa pravljica o plemenitem divjaku.

Je pa tako, da mnogi Slovenci so šli v Ameriko zaslužit denar in se vrnili nazaj. Tudi nanje in na njihove potomce pade "krivda za ta genocid"?

Če ne - tudi mnogi Američani nimajo nič s tem. Vsi pravzaprav.

Če ja - pejt u remlne!

Glavo v roke, preden pišeš!

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

No, da ne bo kdo reku da bluzim, pa da zelenih projektov iztrebitve človeštva ni.

Link.

Tudi zato bi bilo precej nujno, da bi Zahodni pravni red raztegnili čez ves svet.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

||_^_|| ::

M&M: Po tvoje bi moral priseljenec zamenjati tudi vero?

smash ::

kokrkol obrnete stvar...džamija ne paše na sredo Slovenije...zadosten razlog...večstoletna katoliška zgodovina..take zadeve enostavno ne sodijo v ta prostor in tuki ne gre za nobeno nestrpnost.....če hočjo muslimani kje molt, si nej najamejo šolske dvorane kot to počno kakšni kung fu učitelji :D

podoba cerkve me spominja na domači kraj ter slovesko deželo in ne bi hotel, da mi to podobo zmoti muslimanska tvorba...enostavno gre za to, da se je treba prilagodit večini..

>:D

MadMicka ::

Glede džamije; če jo bodo postavili v Sloveniji, jo bodo pač postavili.

Seveda, če bodo dobili soglasja sosedov in krajevne skupnosti! Take stvari pa se da kupiti. Tako to je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448085 (44409) Ziga Dolhar
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729816 (21782) KaiV6
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816094 (11637) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036018 (34513) Gr0unD Zer0

B16 užalil muslimane (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60627350 (20826) kuglvinkl

Več podobnih tem