» »

Prispevki za gradnjo džamije

Prispevki za gradnjo džamije

Okapi ::

Lahko imate veselico, dobrodelni koncert/prireditev
Odlična ideja. Povabite kakšne dobre glasbenike muslimane, recimo Richarda Thompsona in Yusufa Islama (ex Cat Stevens), organizirajte dobrodelni koncert v Areni Stožice in boste mogoče še od mene dobili kakšen evro;)

Richard Thompson


Yusuf Islami


Grozni, tile muslići, ne?

O.

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Jok piše se mošeja.
Niti ne. Mošeja (masjid) je manjša zadeva, džamija (jami) pa večja.
O.


Aha tako kot razlika med kurc in čuna;(( Eno je kratko drugo dolgo8-)
Kot sem videl, obstajajo ogromne mošeje in male džamije. Razlika mora biti drugje. Iščem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

The word "mosque" in English refers to all types of buildings dedicated for Islamic worship although there is a distinction in Arabic between the smaller, masjids dedicated for daily five prayers and the larger masajid where the daily five prayers and the Friday congregation sermons are held (masjid jami'), which is attended by more people and play more roles such as teaching Qur'an.


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

donfilipo ::

Masjid and masajid je po 7 brezbožnih pirih z vodko lahko podobno in nastane nekakšna moasjid in po popravku pijanega frančiškana mosque:) Džamije tu ne vidim.

Je možno, da je džamija bolj otomanska kot arabska beseda in da otomani ne poznajo ž?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

harmony ::

sidd je izjavil:

harmony, ne bluzi o smrtni kazni. So točno določeno, in dosti bolj humano od drugih metod.
Drugače pa nazaj na temo:
Lahko imate veselico, dobrodelni koncert/prireditev, uzakonite verski davek, reklame po televiziji za doniranje na ttr, popis vseh muslimanov in jih terjate, popis vseh muslimanov in jim pošljete zloženke.....televizija je še najbolj širok medij, in seveda internet. Drugače pa si že sam napisal več kot dovolj predlogov, tako da tu na st ne rabiš več prepričevati ljudi da je pač islam taprava vera. Ver je milijon, znanost pa samo ena :)

Jaz nobenega ne prepričujem, le podal sem odgovor. Preberi moj prvi post in boš videl, da se mi ne gre do prepucavanja z ateisti in podobnimi neverniki. Lep kuranski ajet pravi: V veri ni prisile. Torej pika konec. Če hočeš verjeti, verjem, če nočeš te tudi jaz nebom silil.

@Okapi
En koncert bo v Hala Tivoli, sam nevem če ti je narodno-zabavna muzka všeč. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Okapi ::

Džamije tu ne vidim.
Džamija je tisti jami na koncu masjid jami. Cel izraz za ta veliko zadevo bi torej dobesedno prevedli kot mošeja džamija, ali krajše džamija (saj si rekel, da šparaš tipke:-)

sam nevem če ti je narodno-zabavna muzka všeč.
Mi ni, na Richarda Thompsona bi pa 100% šel, ker mi je eden najboljših rock kitaristov ever.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

donfilipo ::

Jap vidim. Angleži (in jaz tudi:), so vse skupaj stlačili v isti koš, vendar, če ima verski center tudi center za verouk je džamija. Ok. Samo angležem pa tega ne boš nikoli dopovedal;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

PARTyZAN ::

harmony je izjavil:

Lep kuranski ajet pravi: V veri ni prisile. Torej pika konec. Če hočeš verjeti, verjem, če nočeš te tudi jaz nebom silil.


Se še komu to zdi hudo smešno? :D

guest #44 ::

harmony je izjavil:

@jverne
Naj ti samo omenim, da pod verodostojne hadise spadajo hadisi od Buharija, hadisi od Muslima in Tirimizija. To kar si ti prebral me nič ne preseneča, ker so zato tukaj tile avtorji, da se potrdi avtentičnost hadisov. Najbrž ti tudi ni jasno, kako veš kater hadis je verodostojen in kater ne. Laži na Muhammeda s.a.v.s. je itak veliko. Tudi takrat jih je bilo v njegovih časih, kot tudi danes. Obstajajo tudi knjige, kjer so navedeni vsi apokrifni hadisi.

Včasih sem verjel v nezemljane ravno zato, ker sem bil ozkogleden. Pač razni forumi in ti tupijo v glavo vsega in svašta, dokler pač nisem doživel življensko situacijo, ki me je pripeljala do Islama. Tam se našel vse odgovore. Da bi bil pravi musliman in razumel kako je Muhammed s.a.v.s. dobil objavo od Boga je potrebno veliko študija. Kot sem že rekel prej, bil sem zaprisežen ateist, zdaj pa mislim, da kar velik vernik, ki opravlja vse verske dolžnosti. Pa da še povem, ko sem bil ateist so me prepričevali o Islamu. Ko se spomni, kaj vse sem govoril uff. Točno tak odnos, kot ga imate vi sedaj sem ga jaz imel. Matr, kako se človek lahko spremeni skoraj čez noč. Hvala Allahu dž.š., da me je uvedel na pravo pot.

Te pa vabim, da mi pokažeš odlomke iz Kur'ana, ki te motijo ti z veseljem razložim. Smrtne kazni se danes brez kakršnih koli pomiselkov izvajajo (el. stoli, inekcije ipd.) pa kolikor vem, ti ljudje niso muslimani, ki take kazni izvajajo, oz. države v katerih to izvajajo niso muslimanske.

Tako, da tisti anti-islam ljudje preden koga obtožujete, navedite dokaz iz Kur'ana in hadisov.

P.S. Še zmeraj sem odprt za ideje na temo "Prispevki za gradnjo džamije." SMS, dohodnina, facebook, dobrodelne akcije to že vse obstaja, kaj novega bi bilo fajn najti.


The Noble Qur'an An-Nur 24:2-9

The woman and the man guilty of illegal sexual intercourse, flog each of them with a hundred stripes. Let not pity withhold you in their case, in a punishment prescribed by Allâh, if you believe in Allâh and the Last Day. And let a party of the believers witness their punishment.


Dovolj zame, da označim to ideologijo kot nezaželjeno, če pa jo hočejo še kam vturit pa sem sovražen do nje.


Nisi mi razložil zakaj ne vrjameš v nezemljane. Prosim poskusi znova.

Okapi je izjavil:

Tvoj intelektualen nivo je zelo nizek. Tvoje sovraštvo temelji na nekih iz konteksta iztrganih in dobesedno razumljenih prilikah iz Korana, ker je popolnoma enako neumno kot na osnovi teh istih dobesedno razumljenih prilikah v islam verjeti in se po njih ravnati.

O.


Že to, da prešuštvo se smatra kot greh je zame dovoljšen dokaz, da nočem imeti opravka z to religijo.

Veš kdaj bi smatral Islam oz podobne neumnosti kot sprejemljivo?
Takrat ko bi Muhammad hodil po ulici in videl dva geja skoz okno, ki se natepavata, se obrnu in šel po svojih opravkih naprej ali kvečjemu šel do njih in reku naj zapreta okno ker nekaj ljudi zunaj moti, zapru vrata in odšel vn po svojih opravkih.
Ali pa ko bi šel mimo prostitutke brigajoč se le zase.
Ali rekel somuslimanu, da nima nič proti, če tisti dvomi v nauke Islama...in da pač naj si najde kaj boljšega, da nima nič proti temu.

Najdi mi verze v Koranu, ki razločno navajajo in podpirajo zgoraj omenjeno zvrst ideologije!

Edit: Še boljš, bi blo če bi v koranu al v hadisah pisalo, da je treba prostitucijo legalizirat in točne navodila kako vse uštimat, da deluje.
Kaznuj prešuštnice ni ideja, ki bi jo jaz podpiral.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Najdi mi verze v Koranu,
Kot rečeno, če svoje sovraštvo do muslimanov in islama temeljiš na verzih iz Korana, je tvoj intelektualni nivo zelo nizek.

O.

Kurzweil ::

Dejtvo je, da minaret urbanistično ne spada v to okolje (zakriva vse naokrog), kar je še bolj moteče je, da je dokazano da večina takšnih središč deluje v precej negativno sfero (večina organizacij terorističnih napadov je bila organizirana preko njih). Tako kot nam RKC (samo če hočemo), da sredstva in vse potrebno, da se zgradi dotična stavba, je kot je jasno tudi muslimanska cerkev po svetu vedno dala denar za svoje interese - tu jih očitno ni...

Kako lahko pričakuješ, da bodo ljudje darovali denar, ko pa recesija pritiska na vse ljudi in vsaka vera je v osnovi na tem, da gre za človeške vrednote, preprostost in nevem zakaj bi morala biti džamija ravno ena največjih stavb v Ljubljani?

Mislim, da bi bilo bolj nujno dati denar v zdravstvo (še posebej pediatrijo) in med ljudi, ki zares težko živijo... mimogrede je v Velenju zelo velika skupnost muslimanov, ki imajo pač za delovanje namensko hišo s katero so zadovoljni in česar več ne potrebujejo, da zadovoljijo svojo veroizpoved in konec koncev srečo, ki jim jo prinaša... pa ne rabijo razkazovati svoje "moči" na takšen način.

Tudi jaz predlagam da se ta tema ukine, ker za slednje debate že obstaja druga nitka ali kako se že temu reče slovensko...

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Najdi mi verze v Koranu,
Kot rečeno, če svoje sovraštvo do muslimanov in islama temeljiš na verzih iz Korana, je tvoj intelektualni nivo zelo nizek.

O.


Jaz sovražim Islam, ne nujno muslimane. Čemu pa naj bi temeljil svoje mnenje, če ne na direkt verze iz Korana?
Dobro vem, da ko je Islam nastal so bile okoliščine drugačne in kamenjanje ljudi ni bilo nič nenavadnega...to je 1x1. Jaz govorim, da islam nima kaj delat v moderni družbi...sodi v muzej, kjer ga bomo študirali iz zgodovinske perspektive in gledali nanj kot tist mučilne srednjeveške naprave, katere so blazno fascinantne ko tam nedolžno stojijo lakirane z ograjo okoli.

Interpretacije ne sodijo nikamor...božjo besedo nimaš kaj interpretirat, ker če jo potem ni več božja beseda, ampak neki kar si se lihkar izmislu.

No pa povzdigni nivo intelektualnosti že, ki rad mečeš blato na okol.

sidd ::

harmony je izjavil:

sidd je izjavil:

harmony, ne bluzi o smrtni kazni. So točno določeno, in dosti bolj humano od drugih metod.
Drugače pa nazaj na temo:
Lahko imate veselico, dobrodelni koncert/prireditev, uzakonite verski davek, reklame po televiziji za doniranje na ttr, popis vseh muslimanov in jih terjate, popis vseh muslimanov in jim pošljete zloženke.....televizija je še najbolj širok medij, in seveda internet. Drugače pa si že sam napisal več kot dovolj predlogov, tako da tu na st ne rabiš več prepričevati ljudi da je pač islam taprava vera. Ver je milijon, znanost pa samo ena :)

Jaz nobenega ne prepričujem, le podal sem odgovor. Preberi moj prvi post in boš videl, da se mi ne gre do prepucavanja z ateisti in podobnimi neverniki. Lep kuranski ajet pravi: V veri ni prisile. Torej pika konec. Če hočeš verjeti, verjem, če nočeš te tudi jaz nebom silil.

@Okapi
En koncert bo v Hala Tivoli, sam nevem če ti je narodno-zabavna muzka všeč. :)


Prebral prvi post, brez skrbi. Lahko vidiš da nisem na nobeni strani tule. Če je človek dober, in meni ne krati moje svobode, je meni pač vseeno kdo je. Resnica je da sem do sedaj še vedno imel največ problemov z raznimi čistokrvanami slovenacami. Z muslimani nobene....Budisti nobene....nevzgojenimi kvazi ateisti veliko. Kristjani same dobre izkušnje. Se najde kak vaški "kristjan". Teh je polno. Prvi stoji v cerkvi, prvi u gostilni. Obnašanje nič kaj krščansko. Ostalih sekt ne bi omenjal ker so sami idioti...Drugače pa tudi ljudi znanosti niso popolni. Marsikateri je vzvišen prepotenten idiot, da ne moreš verjet.
Kot pravim, dokler islam spoštuje oziroma so zakoni islama daleč pod zakoni EU, tako kot za vse ostale vere, no problem. Je pač fora da je krščanstvo tule vseeno zaznamovalo zadnjih 2000 let krepko, torej je postalo del vsakdana, kulturna dediščina, .....
Pa nazaj na temo:
vidim da boste že imeli koncert...veliko uspeha. Sam tole bo bolj za starejše ljudi, hehe :)
no idea for signature
signed
I

Bor H ::

Ja, minaret zakriva vse naokrog, res, sploh ker ma premera kolk, 2m? :))

RKC dobiva svoj denar tudi od države, in od prostovoljnih prispevkov pri mašah. In kot že rečeno, RKC ima neko vrhovno osebo, islam tega nima. Ne obstaja nek vatikan, ki bi odpru mošnjo.

kurzewll, dejmo denar v zdravstvo ja, dejmo še prepovedat kupovanje sladkarij, ker sam povečujejo stroške in raje tist denar nakazat zdravstvu (predvidevam da zobozdravstvu?), ne bučk kotalit

In ne, gradnja mošeje ni razkazovanje moči, je legitimna želja verske skupnosti, da dobi nek spoštljiv objekt za svoje obrede, da bodo svoje praznike praznovali kot se spodobi, ne pa da se bodo stiskal po hišah ali pa v telovadnicah. Zakaj pa nima RKC v vsaki vasi ene hiše zrihtane, pa bi mel notr maše, sej ne rabš cerkve.

Okapi ::

No pa povzdigni nivo intelektualnosti že, ki rad mečeš blato na okol
Islam je vera kot vse ostale, Koran verska knjiga kot vse ostale verske knjige in muslimani so verniki kot vsi ostali, ne boljši ne slabši od kristjanov, budistov, hindujcev, harekrišnovcev, mormonov, judov, jehovcev ... Če sovražiš vernike, sovražiš večino ljudi.

O.

harmony ::

@Kurzweil
Sej temo ste sami zasmetili z neprimernimi komentarji. Kaj pa bi minaret zakrival v Ljubljani? Saj minaret nebi bil širok 40 metrov, ampak 40 metrov visok. Sam si pa res inteligenten.

kar je še bolj moteče je, da je dokazano da večina takšnih središč deluje v precej negativno sfero (večina organizacij terorističnih napadov je bila organizirana preko njih).
Zakaj se pa potem razni osama bin ladni in podobni skrivajo v gorah in ne v džamijah? O bed, ker komentar.

@jverne

Že to, da prešuštvo se smatra kot greh je zame dovoljšen dokaz, da nočem imeti opravka z to religijo.
Ko bi ti le razumel koncept teh ajetov. Zanima me, kako bi ti ravnal, če bi zvedel da se tvoja žena, kurbira okol. Ti npr. si ji pa dal vse na tem svetu. Bil blag mož, skrben, pošten, v vsem ji ugodil. Namreč to so vrline pravega muslimana. In potem ti vrne tako. 100 bičev je dejansko mila kazen. Danes mnogokrat slišimo v medijih, da možje pač enostavno ženo ustrelijo in obratno žena ustreli moža. V Kur'anu pa nikjer ne piše ustrelite jo.
Potem imaš še navedeno, da morajo biti 4 priče, ki bi lahko dokazale, da je žena kurba. Vsaka izmed teh prič mora imeti verodostojno in preverjeno zgodbo. Itd. itd.

Limit-sky ::

"Ko bi ti le razumel koncept teh ajetov. Zanima me, kako bi ti ravnal, če bi zvedel da se tvoja žena, kurbira okol. Ti npr. si ji pa dal vse na tem svetu. Bil blag mož, skrben, pošten, v vsem ji ugodil. Namreč to so vrline pravega muslimana. In potem ti vrne tako. 100 bičev je dejansko mila kazen. Danes mnogokrat slišimo v medijih, da možje pač enostavno ženo ustrelijo in obratno žena ustreli moža. V Kur'anu pa nikjer ne piše ustrelite jo. "

O, fak, tale koncept pa res ne potrebuje nobenega komentarja...

Zgodovina sprememb…

hamax ::

V Kur'anu pa nikjer ne piše ustrelite jo.

Pise pa, da jo zakoplji do prsi v pesek in jo kamenjaj do smrti. Zelo napredno.
In ja, s to izjavo o bicanju si dokazal, da ste tudi zmerni muslimani nori.

#000000 ::

Na evo pa so spet vsi muslimani v luftu http://www.zurnal24.si/svet/v-zda-vojna...

Sicer ne verjamem da jim bodo pustili sežgat ampak muslimani bodo spet fanatično noreli.

Ne vem ta vera meni izgleda kot čisti fanatizem, tko da v sloveniji definitivno ne rabimo nobene džamije ipd, naj si postavijo nek kulturno verski center al pa še to ne, pač naj ob praznikih najamejo recimo stožice ali pa tivoli in odmolijo svoje. Če želi kdo molit naj moli doma ali pa gre tja kjer so džamije postavljene po defaultu, itak če je zelo veren človek bo molil tudi doma in ga pač ne bo motilo da alah ni dal džamije v slovenijo.

harmony ::

hamax je izjavil:

V Kur'anu pa nikjer ne piše ustrelite jo.

Pise pa, da jo zakoplji do prsi v pesek in jo kamenjaj do smrti. Zelo napredno.
In ja, s to izjavo o bicanju si dokazal, da ste tudi zmerni muslimani nori.


Aja tko piše,tega pa nisem vedel. Zanimivo, da tega nisem nikjer v svojem prevodu zaznal. Kaj pa je zate zmeren musliman?

sidd ::

Zmeren je to, da če se zgodi to, za kar je podal link #000000, da se gre na sodišče, ne pa napoveduje fanatične vojne. Ravnanje po zakonih pristojne države. :)
no idea for signature
signed
I

hamax ::

Kaj pa je zate zmeren musliman?

Nekdo ki se ne zaletava z letali v stolpnice in se ne razstreljuje na podzemni.

Glede kamenjanja ne vem kje je. Morda celo ni, ne vem. Vem pa, da so v Iranu pred kratkim obsodili zensko na kamenjanje, ker naj bi prevarala moza.

Bor H ::

Eni ne razumete enakopravnosti? Če ima lahko RKC na vsakem hribčku svojo cerkvico, si lahko tudi muslimani postavijo svojo džamijo, če ne zaradi drugega da jim ne bo treba po stožicah letat, kar je totalna marginalizacija vere/skupnosti. In da ne bo pomote, bolj kot neko skupino zatiraš, hujše neumnosti začnejo početi, ne glede na to za koga gre. Komu dejansko škodi džamija? Komu?! In ste pozabili kak hudič je bil ko sta (mislim da v strunjanu) dva umetnika zažgala križ? Ja to je pa nezaslišano. Kako bi pa vi gledal če bi vam kdo žgal slovensko zastavo? Verjetno bi ploskal. In ja, zažiganje knjig je izraz primitivnosti, če gre pa za verske pa še za izraz totalne zlobe.

Sicer pa, vsaka prestolnica v EU ima džamijo, zakaj mi nimamo? Smo bolj napredni od ostalih in ne rabimo religije al kako?

harmony ::

sidd je izjavil:

Zmeren je to, da če se zgodi to, za kar je podal link #000000, da se gre na sodišče, ne pa napoveduje fanatične vojne. Ravnanje po zakonih pristojne države. :)

Takrat je vladal tak zakon-šeriatski zakon. To je bil zakon te države in takrat je prišla Objava od Boga.

Nekdo ki se ne zaletava z letali v stolpnice in se ne razstreljuje na podzemni.
Definitivno se strinjam s tem. Le, da se tukaj nekaj motiš. Oseba, ki to dela nemore biti musliman. Kot prvo nasilno ubijanje ljudi je Bog prepovedal, kot drugo Bog obsoja vernika, ki ubije drugega vernika muslimana. Kaj pa če je v tej stolpnici kdo od vernikov muslimanov. Tko da to kar izbij iz glave. Tukaj se gre za teroriste, ki se le pretvarjajo da so muslimani.

Glede kamenjanja ne vem kje je. Morda celo ni, ne vem. Vem pa, da so v Iranu pred kratkim obsodili zensko na kamenjanje, ker naj bi prevarala moza.
O tem sem vodil debato na enem od forumov, preveč zapletena zgodba in ozadje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

#000000 ::

Bor H je izjavil:

Eni ne razumete enakopravnosti? Če ima lahko RKC na vsakem hribčku svojo cerkvico, si lahko tudi muslimani postavijo svojo džamijo, če ne zaradi drugega da jim ne bo treba po stožicah letat, kar je totalna marginalizacija vere/skupnosti. In da ne bo pomote, bolj kot neko skupino zatiraš, hujše neumnosti začnejo početi, ne glede na to za koga gre. Komu dejansko škodi džamija? Komu?! In ste pozabili kak hudič je bil ko sta (mislim da v strunjanu) dva umetnika zažgala križ? Ja to je pa nezaslišano. Kako bi pa vi gledal če bi vam kdo žgal slovensko zastavo? Verjetno bi ploskal. In ja, zažiganje knjig je izraz primitivnosti, če gre pa za verske pa še za izraz totalne zlobe.

Sicer pa, vsaka prestolnica v EU ima džamijo, zakaj mi nimamo? Smo bolj napredni od ostalih in ne rabimo religije al kako?


Švica recimo je prepovedala gradnjo džamij. A so švicarji znani po tem da zatirajo muslimane ipd. ? Niso, ampak so zadevo proučili in verjetno ugotovili da k njim ne spadajo džamije ter jih prepovedali graditi, molijo pa lahko še vedno jim noben tega ne brani.
Verjamem pa da švicarji v par letih ne bodo edini ki ne bodo dovoljevali gradnje, zdej pri nas je še čas da zadevo ustavimo, ker potem ko bo enkrat ena stala jih ne moreš več prepovedat gradit.

harmony ::

#000000 je izjavil:

Na evo pa so spet vsi muslimani v luftu http://www.zurnal24.si/svet/v-zda-vojna...

Sicer ne verjamem da jim bodo pustili sežgat ampak muslimani bodo spet fanatično noreli.

Ne vem ta vera meni izgleda kot čisti fanatizem, tko da v sloveniji definitivno ne rabimo nobene džamije ipd, naj si postavijo nek kulturno verski center al pa še to ne, pač naj ob praznikih najamejo recimo stožice ali pa tivoli in odmolijo svoje. Če želi kdo molit naj moli doma ali pa gre tja kjer so džamije postavljene po defaultu, itak če je zelo veren človek bo molil tudi doma in ga pač ne bo motilo da alah ni dal džamije v slovenijo.


Zanimiva poteza. Če se to zgodi, bodo spet muslimani veliki skrajneži, nasilneži, nestrpneži in nevem kaj še. Saj oni izzivajo s tem, da sežigajo versko knjigo. Še zmeraj neveš zakaj sploh džamija. In tle ni fora da bo džamija, ampak islamski-kulturni center. Jaoo.

guest #44 ::

harmony je izjavil:

@Kurzweil
Sej temo ste sami zasmetili z neprimernimi komentarji. Kaj pa bi minaret zakrival v Ljubljani? Saj minaret nebi bil širok 40 metrov, ampak 40 metrov visok. Sam si pa res inteligenten.

kar je še bolj moteče je, da je dokazano da večina takšnih središč deluje v precej negativno sfero (večina organizacij terorističnih napadov je bila organizirana preko njih).
Zakaj se pa potem razni osama bin ladni in podobni skrivajo v gorah in ne v džamijah? O bed, ker komentar.

@jverne

Že to, da prešuštvo se smatra kot greh je zame dovoljšen dokaz, da nočem imeti opravka z to religijo.
Ko bi ti le razumel koncept teh ajetov. Zanima me, kako bi ti ravnal, če bi zvedel da se tvoja žena, kurbira okol. Ti npr. si ji pa dal vse na tem svetu. Bil blag mož, skrben, pošten, v vsem ji ugodil. Namreč to so vrline pravega muslimana. In potem ti vrne tako. 100 bičev je dejansko mila kazen. Danes mnogokrat slišimo v medijih, da možje pač enostavno ženo ustrelijo in obratno žena ustreli moža. V Kur'anu pa nikjer ne piše ustrelite jo.
Potem imaš še navedeno, da morajo biti 4 priče, ki bi lahko dokazale, da je žena kurba. Vsaka izmed teh prič mora imeti verodostojno in preverjeno zgodbo. Itd. itd.


Ladies and gentelmen, jury and honored judge...i rest my case.



Ampak že ki smo ga pomočili. Če me žena vara...jo bom varal jaz nazaj oz še boljše, povabil jo bom na swinger party. Če se žena kurbari na okol potem je nekaj narobe v zakonu ali pa je nimfomanka oz ima rad tiče. Kaj naj ji rečem? Uživaj kot ti pač paše, pa pusti meni da tud uživam.
Pravzaprav se sploh nebi poročil. Osebno moja vera v monogamijo je iz dneva v dan manjša.
Otroke bomo že pravilno vzgojil, sam kaj ki bebci kot ste vi nam težite kaj je prav in kaj ne, potem pa froce v šoli sovrstniki izobčijo, češ da so starši geji/lejzbike/samohranilci/...

Edino kar ni pri tem pravilno je da eni bodo seksali preveč drugi premalo, ker namreč babe vedno več padajo na zunanjo lepoto kot pa na status moškega. Pravzaprav želijo oboje. Manj atraktivne osebe bodo več in več prikrajšane, sam tud to se bo počas rešlo z tehnologijo.
Ok, že prehitevam samega sebe, skratka to so koncepti katere človek "100 bičev je dejansko mila kazen" bo s težka razumel.

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

#0000000
Prepovedat gradit džamije je čist populistična poteza, ljudje ne marajo muslimanov (newsflash: švica ni lih vzor liberalne države) in si tako komot nabereš glasove, je pa približno tako butasta kot bi prepovedal vozit korejske avtomobile.

#000000 ::

Ja sej jest sem napisal nekaj poistov nazaj, da ni problem če si postavite kulturno-verski center, džamija z minareti pa nekako ne gre v kontekst slovenije.

hamax ::

Le, da se tukaj nekaj motiš. Oseba, ki to dela nemore biti musliman.

Kdo pa si ti da se lahko odlocas kdo je musliman in kdo ne. Oni bi najverjetneje rekli, da ti nisi musliman, ker napacno interpretiras Koran.

Zanimiva poteza. Če se to zgodi, bodo spet muslimani veliki skrajneži, nasilneži, nestrpneži in nevem kaj še. Saj oni izzivajo s tem, da sežigajo versko knjigo.

Muslimani enostavno ne razumete svobode izrazanja in s tem kazete, da ocitno ne spadate v zahodni svet.

Da me ne bo kdo narobe razumel. Nimam prav nic proti dzamiji/kulturnemu centru, postavite ga, imate vso pravico in ce vam jo bo kdo zelel vzeti, se bom boril za vas. Hkrati pa imam jaz vso pravico, da v javnosti zazgem vaso sveto knjigo in ce mi boste poskusali vzeti to pravico, sa bom boril proti vam!

Limit-sky ::

Harmony, mislim, da si povedal svoje bistvo in se samo zapletaš.

"Kot prvo nasilno ubijanje ljudi je Bog prepovedal, kot drugo Bog obsoja vernika, ki ubije drugega vernika muslimana."

kakšna je po tvojem razlika med ljudmi in verniki? In razlika med pričo in žensko?

Zgodovina sprememb…

hamax ::

džamija z minareti pa nekako ne gre v kontekst slovenije.

A daj no, kaj pa spada v kontekst slovenije? To je samo en tak neumen izgovor za nasprotovanje gradnji "kulturnega centra".

sidd ::

Bor H je izjavil:

Eni ne razumete enakopravnosti? Če ima lahko RKC na vsakem hribčku svojo cerkvico, si lahko tudi muslimani postavijo svojo džamijo, če ne zaradi drugega da jim ne bo treba po stožicah letat, kar je totalna marginalizacija vere/skupnosti. In da ne bo pomote, bolj kot neko skupino zatiraš, hujše neumnosti začnejo početi, ne glede na to za koga gre. Komu dejansko škodi džamija? Komu?! In ste pozabili kak hudič je bil ko sta (mislim da v strunjanu) dva umetnika zažgala križ? Ja to je pa nezaslišano. Kako bi pa vi gledal če bi vam kdo žgal slovensko zastavo? Verjetno bi ploskal. In ja, zažiganje knjig je izraz primitivnosti, če gre pa za verske pa še za izraz totalne zlobe.

Sicer pa, vsaka prestolnica v EU ima džamijo, zakaj mi nimamo? Smo bolj napredni od ostalih in ne rabimo religije al kako?


Malo šolanja: NE moreš tukaj na splošno enačiti krščanstva in islama. Krščanstvo je za ta del sveta pač zadnjih 2000 let že v bistvu del kulture, tradicije, zgodovine. Tole niti ni tem teh stvareh, ampak o tem kako zbrati prispevke...
no idea for signature
signed
I

ahac ::

Če se to zgodi, bodo spet muslimani veliki skrajneži, nasilneži, nestrpneži in nevem kaj še. Saj oni izzivajo s tem, da sežigajo versko knjigo.

Če bi bili pametni bi pač ignoriral tiste krščanske trolle. Če bodo pa odgovoril z nasiljem, bodo pa lepo pokazal, da so še slabši od zažigalcev knjig (kar je seveda točno to, kar zažigalci hočejo).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

harmony ::

Limit-sky je izjavil:

Harmony, mislim, da si povedal svoje bistvo in se samo zapletaš.

"Kot prvo nasilno ubijanje ljudi je Bog prepovedal, kot drugo Bog obsoja vernika, ki ubije drugega vernika muslimana."

kakšna je po tvojem razlika med ljudmi in verniki? In razlika med pričo in žensko?

Kakšno je pa to vprašanje? Razlika med ljudmi in verniki. Edina razlika je med "navadnim človekom" in "navadnim vernim človekom" je to, da ta "navadni verni človek" verjame v Boga un pa ne. What's the point vprašanja??

Bor H ::

sidd: kaj hočeš povedat? da lahko ustavno pravico do enakosti verstev kršiš kot se ti pač dvigne?

Sergio ::

harmony: Edino kazen, ki lahko ženo prešuštnico doleti, mora izreči sodišče R. Slovenije. To, da si hotel opravičevati bičanje kot milo kazen za osebno izdajo, kar prešuštvo je, je naravnost nepojmljivo.

Poslušaj, bodi veren, bodi ateist, izgradi džamijo, meni je popolnoma vseeno, dokler bo vse, kar boš naredil, v skladu z zakonodajo. Tisti moment ko boš iz kakršnih koli vzgibov, bodisi verskih bodisi drugačnih, hotel opravičiti prevzem zakona v svoje roke, se nimamo s tabo več kaj pogovarjati.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

harmony ::

ahac je izjavil:

Če se to zgodi, bodo spet muslimani veliki skrajneži, nasilneži, nestrpneži in nevem kaj še. Saj oni izzivajo s tem, da sežigajo versko knjigo.

Če bi bili pametni bi pač ignoriral tiste krščanske trolle. Če bodo pa odgovoril z nasiljem, bodo pa lepo pokazal, da so še slabši od zažigalcev knjig (kar je seveda točno to, kar zažigalci hočejo).

Se strinjam in to si pravilno povedal. Točno to ti zažigalci hočejo. Ko bi le bili vsi muslimani strpni kot je bil Muhammed :( Npr.ko je klanjal-opravljal molitev so na njega Judje stresali brozgo, on pa je le mirno nadaljeval z molitvijo.

Sergio je izjavil:

harmony: Edino kazen, ki lahko ženo prešuštnico doleti, mora izreči sodišče R. Slovenije. To, da si hotel opravičevati bičanje kot milo kazen za osebno izdajo, kar prešuštvo je, je naravnost nepojmljivo.

Poslušaj, bodi veren, bodi ateist, izgradi džamijo, meni je popolnoma vseeno, dokler bo vse, kar boš naredil, v skladu z zakonodajo. Tisti moment ko boš iz kakršnih koli vzgibov, bodisi verskih bodisi drugačnih, hotel opravičiti prevzem zakona v svoje roke, se nimamo s tabo več kaj pogovarjati.


Preberi moj posta nazaj. To je šerietsko pravo, ki vlada v muslimanskih državah. Jaoo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

sidd ::

Bor H je izjavil:

sidd: kaj hočeš povedat? da lahko ustavno pravico do enakosti verstev kršiš kot se ti pač dvigne?

Glede na ta stavek res nima smisla met debate s teboj, saj ne razumeš osnovnih zadev, katere sem že ene parkrat navedel... :D In če še nisi opazil, nisem proti gradnji versko-kulturnega centra. Magar z minaretom. Sam da bo lep!

add1:
aja, kje je kako kršenje? zato ker borut ne nakaže teh 4 mio EUR muslimanski skupnosti? heh...
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Limit-sky ::

"Kot prvo nasilno ubijanje ljudi je Bog prepovedal, kot drugo Bog obsoja vernika, ki ubije drugega vernika muslimana."

Če ni razlike, potem je drugi del stavka odveč. Razen če muslimane izvzameš iz definicije "ljudje". A tista ženska ni musliman? Ali je pač zagrešila takšen zločin, da si zasluži biti ubita in bo bog malo "stran pogledal"?

"Razlika med ljudmi in verniki. Edina razlika je med "navadnim človekom" in "navadnim vernim človekom" je to, da ta "navadni verni človek" verjame v Boga un pa ne."

Sergio ::

@harmony: Zanima me tvoj, kot v Sloveniji živeč Musliman, odnos do šeriatskega prava. :)

Torej, če bi se preselil v Iran, se srečno poročil, in bi te žena prevarala -- bi jo bičal?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Bor H ::

sidd: Ok, sorry, sem predvideval da si čist proti, se posipam s pepelom. Kljub temu da je krščanstvo vkoreninjeno pa to ne pomeni, da zato muslimani nimajo pravice do gradnje.

limit: gre za nekonsistentnosti, ki jih najdeš v vsaki verski knjigi. Jst drugi del stavka razumem bolj kot "še posebej vernika".

guest #44 ::

Sergio je izjavil:

@harmony: Zanima me tvoj, kot v Sloveniji živeč Musliman, odnos do šeriatskega prava. :)

Torej, če bi se preselil v Iran, se srečno poročil, in bi te žena prevarala -- bi jo bičal?


Rekel je da izpolnjuje vsa (večino?) verskih dolžnosti, lahko sklepamo, da bi tudi to.


Sicer pa sem jaz za prepoved gradnje kakršnihkoli novih verskih objektov. Stare naj se delno zaščiti kot kulturno dediščino, ostale pa naj obnavljajo in v njih molijo, to ali pa si najemite takšno ali drugačno dvorano.

PaX_MaN ::

Švica recimo je prepovedala gradnjo džamij.

Prepovedal so samo gradnjo minaretov.

so zadevo proučili in verjetno ugotovili da k njim ne spadajo džamije ter jih prepovedali graditi,

Niso; kmetje in evangeličani/kristjani so upalili kar ustavni referendum.

sidd ::

Jah, imajo vso pravico....
no idea for signature
signed
I

Vikking ::

#000000 je izjavil:


Švica recimo je prepovedala gradnjo džamij. A so švicarji znani po tem da zatirajo muslimane ipd. ? Niso, ampak so zadevo proučili in verjetno ugotovili da k njim ne spadajo džamije ter jih prepovedali graditi, molijo pa lahko še vedno jim noben tega ne brani.
Verjamem pa da švicarji v par letih ne bodo edini ki ne bodo dovoljevali gradnje, zdej pri nas je še čas da zadevo ustavimo, ker potem ko bo enkrat ena stala jih ne moreš več prepovedat gradit.


Jao dej ne natolcuj. Bil je referndum za prepoved gradnje minaretov. Uspešen poizkus nacionalne stranke, da so minareti simbol militantnih (oboroženh) muslimanov.

Veš kaj so ugotovili in preučili? Ti povem: od 150 džamij, imajo le 4 minarete. Iz nobenega ne "molijo" na glas da bi motilo prebivalstvo. Sam referendum pa zelo tesen v prid prepovedi gradnje minaretov.

A je kaj narobe s tole sliko:



Oh pogej kako lepi minareti, pa nobenega ne moti:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

sidd ::

Primerjava z industrijskimi objekti...eni pa res nimate pošlihtanega podstrešja....žalost!
no idea for signature
signed
I

Bor H ::

Oboje "kazi" podobo v enaki meri ;)

Okapi ::

V čem točno se minaret razlikuje od zvonika?

O.

Pyr0Beast ::

Oh pogej kako lepi minareti, pa nobenega ne moti:

Oh, verjami da bi se skoraj vsak ljubljančan znebil tega dimnika če bi bila le možnost dana. Tudi sam bi svojega podrl, če ga peč rabila nebi.

Jao dej ne natolcuj. Bil je referndum za prepoved gradnje minaretov. Uspešen poizkus nacionalne stranke, da so minareti simbol militantnih (oboroženh) muslimanov.

Očitno militantni muslimani so, posebej tisti ki vidijo še 'nekaj več' povsod, kjer lahko.

Prepoved gradnje minaretov je izključno to. Nobenega simboliziranja.

Iz nobenega ne "molijo" na glas da bi motilo prebivalstvo.

Aja ? A si vprašal tamkajšnje prebivalstvo ali kar tako nekaj na blef govoriš ?

Ne pozabi, če se nobeden ne oglasi, še ne pomeni da nobenega ne moti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228659 (206204) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183218 (73685) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929920 (27251) JanK
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729873 (21839) KaiV6
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732389 (24795) kuglvinkl

Več podobnih tem