» »

Doomsday in 2000000 years

Doomsday in 2000000 years

1
2
3 4

Thomas ::

Kaj bos z atomi delal meni ni jasno.


Vem da ne veš. Ne bom razlagal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Bioloska evolucija deluje vec kot super v bioloskem svetu, ce je le dovolj stevilk.

Tehnoloska evolucija pa zastane isti moment ko nekega izdelka nobeden tudi pogleda ne.


Oba lahko zastaneta. A biološka v bližini supernove nima šans - razen če se vzpostavi nov sončev sistem in gre vse jovo na novo -, tehnološka ima potencial da supernovo preživi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Oba lahko zastaneta. A biološka v bližini supernove nima šans - razen če se vzpostavi nov sončev sistem in gre vse jovo na novo -, tehnološka ima potencial da supernovo preživi.
Saj potencial ima tudi bioloska, trenutno celo vecjega kot tehnoloska.

Bioloska snov bo razvijala samega sebe. Tehnoloska pa zaenkrat tega se ne premore. Ce pa ze bo in bodo kupcki silicija znali zlagati atome. Kaj nam brani da nekateri ne bomo sli v parazitski nacin in se hranili na drugih?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nevone ::

Saj potencial ima tudi bioloska, trenutno celo vecjega kot tehnoloska.


Na podlagi česa to trdiš?

Glede na dolgost trajana obeh, tehnološka kar pridno dohiteva biološko, medtem ko biološka vedno bolj zaostaja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Na podlagi česa to trdiš?
Da tehnologija ne zna furati napredka brez ljudi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Da tehnologija ne zna furati napredka brez ljudi.


Ja, en vitalist več. Sej jih je še precej milijard na Zemlji, zakaj bi se ukvarjal ravno s tabo, mi povej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Da tehnologija ne zna furati napredka brez ljudi.


Od biologije se lahko marsikaj naučimo, in smo tudi se. A to ne pomeni, da je tehnološko ne moremo preseči. Vzorec, ki funkcionira na biologiji, morda lahko še mnogo bolje funkcionira kako drugače.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Ja, en vitalist več. Sej jih je še precej milijard na Zemlji, zakaj bi se ukvarjal ravno s tabo, mi povej!
Zato ker ti grem na zivce, zato.

Od biologije se lahko marsikaj naučimo, in smo tudi se. A to ne pomeni, da je tehnološko ne moremo preseči. Vzorec, ki funkcionira na biologiji, morda lahko še mnogo bolje funkcionira kako drugače.
Tudi ne trdim da je ne moremo preseci. To naredimo brez kaksnih vecjih naporov. A brez nas ni nikogar da bi fural tehnologijo naprej, sama se pa zaenkrat se ne zna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Zato ker ti grem na zivce, zato.


Ne. Dokler govoriš še kaj večim drugim verjetnega - po moji presoji in oceni - se oglasim. Ko dovolj zablodiš, te pustim pri miru.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

[------] Narava je doslej preživela še vsak trk asteroida in ga bo tudi - z njo pa človeštvo. Ne govorim o fantaziji kot so nanoboti.

Samo tole bom dodal: ISS (mednarodna vesoljska postaja) je doslej stal 35 do 160 milijard dolarjev (glede na wiki), 100 milijard za 30 let. Zdaj pa primerjaj tole z vojaškimi proračuni večjih držav. Vsako leto gre za vojaške igrice več denarja kot ga bo šlo za vesoljsko postajo v teh 30 letih.

Verjemi, če bo kriza, bo tudi volja za preživetje, kjer je volja, pa se najde pot iz krize. Ti pa itak iz svojih blodenj ne najdeš poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Mipe ::

Moj svet je tukaj in zdaj, tvoj pa ne bo prišel za časa tvojega življenja.

Thomas ::

Tudi ta svet je bolj moj kot tvoj. Tvoj je koliko let nazaj? 200?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Glede na to da oba uporabljata isti medij je neko prickanje o zastarelosti in nezdruzljivosti svetov rahlo .. cudno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Isti medij jaz uporabljam veliko bolj na široko od Mipeta. Že skozi samo tale forum širim svoje poglede bolje od vaju - ki tako nimata nobenih zanimivih, ki bi kogarkoli zanimale. Jih lahko vsak dobi v vsakem bifeju.

So ja, taki "predmoderneži", ki po internetu širijo svojo starožitno "ideologijo". Ampak je predolgočasna da bi bila zanimiva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

Dost je bilo. Dvignite nivo debate.

Thomas ::

No, ga bom takoj upošteval.

Torej, zelo verjetno je tale ruska prognoza, da se nam približuje oranžni pritlikavec točna, saj je zvezdni promet v naših krajih dovolj gost, da se mora to relativno pogosto dogajati. Taka bližnja srečanja zvezd za sabo enostavno morajo potegniti tudi kakšna katapultiranja planetov v interstelarni prostor, sploh pa veliko eliptizacijo planetnih tirov.

Gledano s tega širšega vidika je torej precej nujno, da naš sončni sistem postane v kozmično doglednem času bolj normalen in s tem še bolj negostoljuben za biološko življenje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Ni problema. Zapuscam temo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pegaz ::

Izrek "zemlja nas je naredila in nas bo tudi uničila" je bolje pretvoriti v "vesolje je naredilo zemljo in jo bo tudi uničilo", če seveda mi česa ne naredimo glede tega.

Keyser Soze ::

Thomas je izjavil:

Padca KT asteroida NISMO sposobni preživeti.

Padca KT asteroida ŠE nismo sposobni preživeti.

Pogovarjamo se o prihodnosti (bližji ali daljni), vidva se pa bunita, kot da govorimo o danes. Froci...

Če bomo čez 50 let še vedno neomajno življenjsko vezani na naš planet kot tak. Ajde, pol pa itak nismo sposobni preživet enga večjega "prdca" narave.
OM, F, G!

Thomas ::

Če bi natančno bral temo, potem bi vedel, da je edinole tehnologija tisto kar nas lahko reši iz zadrege, ki bo neizbežna.

Nobene "Zelene" variante.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

po eni teoriji naj bi z zrcali poslali snop svetlobe v komet in bi mu s tem povzročili uparjevanje površine ter odklon od začrtane smeri leta

Thomas ::

Naprimer.

Kot je bilo že večkrat rečeno, dinozavri niso imeli dovolj razvitega vesoljskega programa, da bi opazili in divertirali približujoči se komet.

Sesalci ga imamo že danes. Še 100 let nazaj smo bili pa na istem kot dinozavri.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

Takole si predstavljam Thomasa:
Strip

Sedaj se tudi jaz umikam iz te teme.

Thomas ::

No, da pospravim zadnjo oslarijo za teboj. Tako velik kamen, kakor je v tistem stripu, bi bil zaradi gravitacije okrogel.

Nekaj kilometrski so že lahko krompirjasti. A večji od Zemlje nikakor ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Gledano s tega širšega vidika je torej precej nujno, da naš sončni sistem postane v kozmično doglednem času bolj normalen in s tem še bolj negostoljuben za biološko življenje.
In kaj zdaj? Boš sedaj, ko to veš, kaj bolje spal?

O.

Thomas ::

Kako si kitzbrado predstavlja višji nivo debate, ko se nonstop pojavljajo takile komentarji in komentatorji? Dva sta se vsaj poslovila po nekaj smetenja, se bo še Okapi?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Thomas je izjavil:

Če bi natančno bral temo, potem bi vedel, da je edinole tehnologija tisto kar nas lahko reši iz zadrege, ki bo neizbežna.

Nobene "Zelene" variante.

Niti nisem tega trdil. Ker mi je popolnoma jasno, da drugače ne gre.

Le tista tvoja trditev se mi zdi preveč ekstremna. Da nismo sposobni preživeti tega. IMO smo. Samo primerne stimulacije nimamo trenutno, da bi to pokazali. Preveč drugih "prioritet".
OM, F, G!

Thomas ::

Nisem rekel, da nismo sposobni zaustaviti kometa. Smo. Danes smo.

Nismo pa sposobni preživeti, če KT tipa komet pade.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

Ah, simuliral bom žrebanje lota od trenutka ko sem zadel rekordno sedmico, pa preko trenutka ko sem zvedel da je edina, pa cel party čez noč.

Potem pa totalna amnezija in jovo na novo, dokler je še kaj proste entalpije na razpolago.

Se reče, če si ne bom mogel izmisliti česa boljšega, kar pa ne verjamem, ker sem si že ene 100 reči. A že če ostanemo pri tejle.

Nekontrolirano Vesolje pa ponuja kaj? Asteroidne tuše, GRB in podobne nevšečnosti. Zato gremo v kontrolo, ni kaj.


Predlagam torej slednje:

-Dvigni ves denar, ki ga premoreš
-Nabavi si dovoljšno količino heroina, igel in nekaj cianida
-Prvih par doz si vbrizgaj v kri, da se mal "privadiš"
-Nato naredi 10 inekcij v katere daš primeren odmerek heroina, ampak v eno pa dodaj še primerno dozo cianida (hydrogen cyanide...to be precise)
-Inekcije dobro premešaj med seboj
-Izberi naključno inekcijo in si jo vbrizgaj
-Vbrizgavaj si še ostale, dokler ti pač še uspe

Garantiram, da boš enako užival pa še sekiral se ne boš kaj boš naredil na koncu.

Scenarij je skoraj identičen, kot tisti ki si ga predlagal.


Pa btw ti sigurno ne boš doživel upload-a, glede na leta in status, ki ga imaš. Tako, da ne se obremenjevat preveč.


Pa če mi lahko razožiš...a pri uploadu boš ohranu identiteto? Ker če ne, pol res močno zapravljaš energijo z razmišljanjem o tem. Če ja, potem pa pričakuj, da bodo drugi "osebki" mogoče imeli nekompaktibilne ideje z tvojo. To pomen, da bo spet prišlo do kreganja.
Kaj si s tem naredu? Konflikte prenesu na višji nivo...yay, good work
Kar ti želiš je pomojem to...upload-at se prvi in pobi...emm...onemogočit vse ostale. Tako se boš lahko sam s seboj igral.
Mogoče pa se motim.


P.S. A veš zakaj je samozadovoljevanje v povprečju bolj dolgočasno od seksa? Ker pri seksu je partner manj predvidljiv kot pa lastna roka, dildo,...
Hence tisti, ki so v daljših razmerjih imajo ponavadi dolgočasnejši seks, kot pa nedko v bolj frišnem razmerju.


P.P.S. Se opravičujem za tak holier-than-thou attitude, je bolj namenjen za entertainment purposes, kot pa izkazovanje moralne nadvlade.
Se pa drugače moram strinjat s teboj, da če gre tako naprej je zelo možno, da bo prišlo do tega. V tem primeru, če bi imel to kot edino možnost, bi jo seveda vzel. Sam jaz bi izkoristu eternal life za sabotirat sistem...namreč to bi bila edina zanimiva in nepredvidljiva stvar za počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Thomas ::

Predvidevaš preveč antropomorfno strukturo uploada. Rahlo preveč.

Vse tvoje napake v razmišljanju potem sledijo iz tega. In iz tega, da se ti ne sanja o RSOPih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Priznam, nisem strokovnjak na tem področju. A bi mi mogoče na kratko razložu o čem je finta z RSOP.
Tko na uč sklepam, da je nekaj bolj mehaničnega in bolj samo sebi namen...pojma nimam, ne da se mi googlat.

Okapi ::

Nismo pa sposobni preživeti, če KT tipa komet pade.
Enkrat sem že vprašal, pa nisem dobil odgovora. Kaj bi se tako groznega zgodilo, da tega ne bi mogli preživeti?

In tisto z mirnim spanjem tudi ni smetenjem, samo očitno ne razumeš, kaj te sprašujem. Za spoznanje, da je tehnologija dobra, ne potrebuješ nobene domnevne grožnje čez milijon let, ampak je čisto dovolj, da se spomniš na današnje antibiotike in cepiva, ali na dializni aparat, če ti je bolj všeč hard tehnika.

Kot morebitno opravičilo za uničevanje pragozdov in druge nemarnosti, ki jih danes počne človek, pa so kometi čez milijon let prav tako bedarija. Prav lahko imamo nedotaknjene gozdove in dovolj močan laser za obrambo pred kometi.

O.

Thomas ::

A bi mi mogoče na kratko razložu o čem je finta z RSOP.


To je Goedlova mašina. http://www.idsia.ch/~juergen/goedelmach...

Če je mogoča - in ni razloga da bi mislili da ni - potem to spremeni vse. Ta takorekoč asimilira okolico, o tem smo govorili na temle forumu. Tudi o tem, da nekateri mislimo, da bo narejena v 10 letih ali prej. Ampak to je topic za Protokol.

Prav lahko imamo nedotaknjene gozdove in dovolj močan laser za obrambo pred kometi.


Prav dolgo to ne gre. To sta dva separatna in izključujoča se atraktorja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Prav dolgo to ne gre. To sta dva separatna in izključujoča se atraktorja.
In sicer zakaj?

O.

Thomas ::

Težko imaš milijon let močne laserje, druge tehnologije pa da zaostajajo.

In če ne zaostajajo, kmalu najdeš boljšo konfiguracijo snovi, kot so gozdovi današnjega ali včerajšnjega dne.

Odstopiti morajo mesto čemu bolj optimalnemu za gospodarje tehnologije.

Kakor da bi srednjeveški kmet pričakoval, da bomo še imeli kure po ljubljanskih cestah, leta 2000+. Zanj precej logično in celo zaželjeno. Vseeno narobe. Status quo bias.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

A bi mi mogoče na kratko razložu o čem je finta z RSOP.


To je Goedlova mašina. http://www.idsia.ch/~juergen/goedelmach...

Če je mogoča - in ni razloga da bi mislili da ni - potem to spremeni vse. Ta takorekoč asimilira okolico, o tem smo govorili na temle forumu. Tudi o tem, da nekateri mislimo, da bo narejena v 10 letih ali prej. Ampak to je topic za Protokol.


Digitalna evolucija?

Pa potem imamo še tu določanje tolerance, kdaj se lahko del problema zanemari. Ker če bi šli v reševanje problema v nulo, potem ne končamo nikoli.

Dejansko potem bi bil smisel vsega, reševanje problemov?

Kaj pa če bi med reševanjem enega problema, izdelal tak del softverja, ki bi ti povedal da je vse skupaj brezevze in kaj se sploh trudiš?
Mislim, da je narava že sama to ustvarila...sprva je bilo bolj reševanje tehničnih težav (hitrost teka, kamuflaža, dvonožna hoja) med tem pa je naredila tak del programja (naše možgane), ki je zelo dober pri reševanju prejšnjih problemov, ampak je tokrat samorekurziven.

Vsa razlika pri umethin možganih je ta, da so sposobni reševanja večje količine problemov...konec koncu pa je isti šmorn.

A to deluje tudi na še neobstoječe probleme?


(ševedno vem precej malo o tem, to je samo par idej, ki so se mi prirodile med branjem krajših osnutkov)

edit: Kaj pa če bi med reševanjem problema spoznal da je najlažje rešit probleme tako, da si ne delaš novih...to je potegneš kabel iz vtičnice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Thomas ::

Na svetu je vsaj 100 projektov ki vodijo v smer Goedlove mašine. Lepota je v tem, da od neke stopnje naprej, gre vse samo.

Zato pričakovati kure po cestah, dvoriščih in gmajnah še prav dolgo, ni preveč verjetno.

To kar se tiče praktične obveznosti transformacije iz "sedanjega stanja" v neko precej drugačno.

Druga varianta je pa ta, da se odrečemo tehnologije (če je sploh možno) - potem smo pa doomed od prihajajoče zvezde.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Odstopiti morajo mesto čemu bolj optimalnemu za gospodarje tehnologije.
Še dobro, da na tvoj sfaljeni način ne razmišlja prav veliko ljudi.

O.

Thomas ::

Ni toliko pomembno število, kot sama teža razmišljanja. Če bi bilo kaj na številu, bi se posvetovali s horoskopom o pomembnih rečeh.

Ker pa je teža astrologije majhna, se ne.

Da boš obdržal divjino "nedotaknjeno", tako kot si želiš, je ne boš. Jaz recimo ne mislim prav dolgo tolerirati stanja, ko levi žrejo slone pri živem telesu ali ko se ljudje zvijajo od bolečin ko so jih popekle neke meduze ali pičile kakšne mambe.

Če jaz ne, bodo pa moji (bodoči) somišljeniki kaj ukrenili, da se take reči ne bodo več dogajale. Prav kakor ne dopuščajo več kur, da letajo po Nazorjevi.

Samo prognoziram.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

Na svetu je vsaj 100 projektov ki vodijo v smer Goedlove mašine. Lepota je v tem, da od neke stopnje naprej, gre vse samo.

Zato pričakovati kure po cestah, dvoriščih in gmajnah še prav dolgo, ni preveč verjetno.

To kar se tiče praktične obveznosti transformacije iz "sedanjega stanja" v neko precej drugačno.

Druga varianta je pa ta, da se odrečemo tehnologije (če je sploh možno) - potem smo pa doomed od prihajajoče zvezde.



Nisi mi odgovoril na vprašanja.

Thomas ::

Na katero vprašanje najprej?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

Na katero vprašanje najprej?


Tisti moj post (predzadnji, če odšteješ tega), kjer je večje število vprašajev.

Thomas ::

Prekopiraj ga sem, da ne bom iskal. Kaj te NAJBOLJ zanima.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

Prekopiraj ga sem, da ne bom iskal. Kaj te NAJBOLJ zanima.



-Pa potem imamo še tu določanje tolerance, kdaj se lahko del problema zanemari. Ker če bi šli v reševanje problema v nulo, potem ne končamo nikoli.

-Kaj pa če bi med reševanjem enega problema, izdelal tak del softverja, ki bi ti povedal da je vse skupaj brezevze in kaj se sploh trudiš?
Mislim, da je narava že sama to ustvarila...sprva je bilo bolj reševanje tehničnih težav (hitrost teka, kamuflaža, dvonožna hoja) med tem pa je naredila tak del programja (naše možgane), ki je zelo dober pri reševanju prejšnjih problemov, ampak je tokrat samorekurziven.

-Kaj pa če bi med reševanjem problema spoznal da je najlažje rešit probleme tako, da si ne delaš novih...to je potegneš kabel iz vtičnice?

Thomas ::

-Kaj pa če bi med reševanjem problema spoznal da je najlažje rešit probleme tako, da si ne delaš novih...to je potegneš kabel iz vtičnice?


Potem bi pač bilo tako, kot je menda tebi všeč. Samo ne verjamem prav zelo, da je kaj prida verjetno, da bo nasvet "zakoplji glavo v pesek!"
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

http://arxiv.org/PS_cache/cs/pdf/0309/0...

We present the first class of mathematically rigorous, general, fully self-referential, selfimproving,
optimally efficient problem solvers. Inspired by Kurt G¨odel's celebrated selfreferential
formulas (1931), such a problem solver rewrites any part of its own code as soon
as it has found a proof that the rewrite is useful, where the problem-dependent utility function
and the hardware and the entire initial code are described by axioms encoded in an initial
proof searcher which is also part of the initial code. The searcher systematically and in an
asymptotically optimally efficient way tests computable proof techniques (programs whose
outputs are proofs) until it finds a provably useful, computable self-rewrite. We show that such
a self-rewrite is globally optimal--no local maxima!--since the code first had to prove that it
is not useful to continue the proof search for alternative self-rewrites. Unlike Hutter's previous
non-self-referential methods based on hardwired proof searchers, ours not only boasts an optimal
order of complexity but can optimally reduce any slowdowns hidden by the O()-notation,
provided the utility of such speed-ups is provable at all.


Tkole nekako je trasirana pot v prihodnost, ne glede na to, kako večina razmišlja.

"Trk" med tisto oranžno pritlikavko in našim osončjem bo nepomembna zadeva, će se tale scenarij odvije. Če se ne, bo usoden kot je bil KT komet. Najbrž več njih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

-Kaj pa če bi med reševanjem problema spoznal da je najlažje rešit probleme tako, da si ne delaš novih...to je potegneš kabel iz vtičnice?


Potem bi pač bilo tako, kot je menda tebi všeč. Samo ne verjamem prav zelo, da je kaj prida verjetno, da bo nasvet "zakoplji glavo v pesek!"


Nima zdej veze kaj je meni všeč al ne.

Mene zanima, zakaj si tolko zagret za tako stvar, kjer je IMO zelo vrjetno (če ne kar edino možno), da boš končal na istem kot sedaj.


Mislim, da je analogija z naravo zelo dobra..namreč menim, da je "narava" prišla do istega zaključka kot bi ti z umetnim strojem.
Še en primer...če ljudje nebi čutili bolečin ampak samo ugodne dražljaje, a milsiš, da bi jih brigalo če bi jih lev razkosal pri živem ali bi jih tuberokloza pokosila? Ne, bli bi isto veseli v jamah na mrazu, kot sedaj z radijatorji in računalniki.
Treba upoštevat tu še željo po razmnoževanju, ampak dobro...

Mogoče na umetni osnovi, ne boš rabil čutil za zaznavanje bolečine ampak boš imel hevristične programe, ki ti bodo pomagali pri reševanju obstoječih problemov oz predvidevanju v naprej. Tako te bo spet neki bolelo (frustracija) sam ne tako kot razumeš sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Thomas ::

Tako te bo spet neki bolelo


To je ravno toliko nujno, kot da se prebičaš do krvi, vsako leto na dan kalifa Alija smrti. Iz nekaterih perspektiv je to nujnost, ja. A nikakor ni absolutno obvezno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Mene zanima, zakaj si tolko zagret za tako stvar, kjer je IMO zelo vrjetno (če ne kar edino možno), da boš končal na istem kot sedaj.


Danes imamo za primere operacij anestetike. Ko jih še niso poznali, so ljudje zagotovo mislili, da je nujno, da te boli če te režejo. Ampak samo tisti, ki so mislili drugače, so delovali v smeri, da je danes možna neboleča operacija praktično kateregakoli dela telesa.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

guest #44 ::

Thomas je izjavil:

Tako te bo spet neki bolelo


To je ravno toliko nujno, kot da se prebičaš do krvi, vsako leto na dan kalifa Alija smrti. Iz nekaterih perspektiv je to nujnost, ja. A nikakor ni absolutno obvezno.


Problemi (bolečine) nastanejo šele ko nekaj spreminjaš.

Trenutno te "narava" hoče spravit v bolj preprosto obliko, to ti povzroča bolečine. (i.e. narava te hoče spraviti v grob). Ti se temu seveda upiraš in s tem povzročaš si težave. Torej upiraš se bolezni, plenilcem,...

Če povzamemo oboje zgoraj to pomeni, da najmanj problemov boš imel, če nič ne počneš...tako kot oseba, ki ne obstaja nima problemov.
Če bo ta tvoj program res brihten bo to kar hitro spoznal.
Namreč zakaj bi si delal težave? Mogoče ker v njih uživa? Ker ga nekaj zunanjega sili?

Boom...pa smo spet tu na začetku.

nevone je izjavil:

Mene zanima, zakaj si tolko zagret za tako stvar, kjer je IMO zelo vrjetno (če ne kar edino možno), da boš končal na istem kot sedaj.


Danes imamo za primere operacij anestetike. Ko jih še niso poznali, so ljudje zagotovo mislili, da je nujno, da te boli če te režejo. Ampak samo tisti, ki so mislili drugače, so delovali v smeri, da je danes možna neboleča operacija praktično kateregakoli dela telesa.

o+ nevone


Še en primer...če ljudje nebi čutili bolečin ampak samo ugodne dražljaje, a milsiš, da bi jih brigalo če bi jih lev razkosal pri živem ali bi jih tuberokloza pokosila? Ne, bli bi isto veseli v jamah na mrazu, kot sedaj z radijatorji in računalniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evolutionary computation a.k.a Digitalna evolucija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10516506 (14354) Double_J
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519338 (17183) jype
»

Kaj je nenaravno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9014118 (12259) tt2advanced
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63261132 (55099) Pyr0Beast

Več podobnih tem