» »

Zavest in naključja

Zavest in naključja

«
1
2

Yosh ::

Pozdravljeni.

Odločil sem se, deliti z vami par svojih idej, in pravilnost le teh, boste vi presodili.
Za uspešno debato, je zaželjeno da se tudi udeležijo tisti ki imajo odlično znanje iz anatomije človeka, predvsem nevrologije, biokemije, matematike in fizike.
Sam bom zavzel pozicijo zgolj opazovalca, ter s svojimi skromnimi idejami prispeval k vodenju tematike da se razvija v smer, katero sem si zamislil in tako s tem nekako dogovoril na vprašanje ki je sledeče: Ali človek z svojimi mislimi vpliva na potek dogodkov v prostoru in času? Ali zgolj z osredotočenimi usmerjenimi mislimi, ali zgolj z poslušanjem prostora, najde enako frekvenco v prostoru frekvenc in nihanj, in sovpade z njo v točki resonance, katera posledica je da prispe točno na določeno pozicijo/lokacijo v prostoru in času?

vem, da moja vprašanja so dokaj nejasna, ampak je problem zaobjeti nekaj tako zame kompleksnega v neko logično celoto.
Ta ideja je v meni že nekaj let, katero sem zoperstavil in skoraj pozabil, in zdaj jo skušam obuditi in videti če je v njej kaj smisla, ter predvsem bi rad jo zapisal v matematično obliko; diferencialno enačbo in potem tudi to preveril, čeprav še ne vem točno kako..

Kar me zanima je recimo:
Hodim po ulici ob določenem času 7.15 zjutraj, in predseboj vidim rolarja, ki se zaleti vame, a ga zadrzim da ne pade.. gre za neprevidnega otroka..( ali res neprevidnega?)
malo kasneje nekaj metrov, pa opazim padec kolesarja.. zanima me, ali lahko sklepam, na podlagi prvega dogodka, torej dogodek kjer rolar se zaleti vame, da bo v prihodnjem momentu, le to povzrocilo padec kolesarja.
Seveda lahko recemo, da ta dogodka nista povezana, ampak jaz bi to rad dokazal.
Kako dejansko vemo, da najmanjši elementi; parametri v prostoru in času z svojim medsebojnim delovanjem ne povzročajo slednje dogodke in jih tako z nekim pravilom določujejo?
Ali mi lahko rezultati nekih gibanj v prostoru, točno napovejo nek prihajajoči dogodek?
Primer: pogovor z osebo, in z razbranjem njegovih mimik in samega dejstva da sem njega srecal, mi napove dogodek srecanja z drugo osebo, ki pa nima nobene neposredne veze z že uresničenim dogodkom, torej srečanjem s to osebo.
Ali se vam zdi, da v prostoru in času obstajajo neki pokazatelji, simboli, kompleksni mehanizmi, ki napovedujejo na podlagi podanih podatkov v prostoru, točno določen in končno definiran rezultat, in da če bi razumeli te parametre in njeno funkcijsko enačbo, da bi imeli podatek za vsak dogodek v prostoru in času?

Joj, vidim, da tole ne izpade tako dobro kot sem si zamislil, in že vidim vaše odzive..
Težko je postaviti pravilno vprašanje..

No, pa da razširim moje vprašanje.. ali je možno da notranje delovanje naših možgan, lahko sovpada z mislijo nekega x človeka, kar nam kot rezultat doprinese srečanje z njim( kot avtomobilska nesreca, primer ko se rolar zadane v nas), v smislu da ta dogodek ni bil naključen, temveč točno določen vnaprej, zaradi prejsnih dogodkov v prostoru in je končen rezultat bil prav to.

Upam, da sem bil kaj, jasen..
in ja upam da se iz tega razvije kaj zanimivega...

Če pa ne, pa pac pozabite na tole in mirno volje naj moderator izbrise..


Hvala,


lp
  • spremenil: Yosh ()

Thomas ::

Pozab. Ni racionalno in koherentno kar si napisal. Nima smisla se ukvarjat s tukaj zastavljenimi vprašanji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yosh ::

Pozab. Ni racionalno in koherentno kar si napisal. Nima smisla se ukvarjat s tukaj zastavljenimi vprašanji.



Si lahko prosim bolj natančen.

5er--> ::

anatomije človeka, predvsem nevrologije, biokemije, matematike in fizike

Vsakemu od zgoraj naštetih lahko, IMO, (zaenkrat) dodaš "psevdo".

(Npr.: v možganih nimaš wireless "oddajnikov" misli... oz. jih (še?) nismo odkrili.)

Mogoče si za zanimivost lahko prebereš Butterfly effect (če še ne veš za kaj se gre).

Yosh ::

Hipoteza: Zavest( mišljeno kot celota vsega) je množica v katerih so zbrani vsi elementi vesolja.
Zavest je večni nihajoči pulsirajoči del vseobsegajoče energije.
Vsebuje nizko entropijo, in je koheretna.( znotraj kaosa se kaze red)
Zavest ima hologramske lastnosti, to pomeni da še tako majhni deli te vseobsegajoče energije vsebuje zapis celote;
stanje ali informacijo vseh možnih lokacij in interakcij energijskih stanj dane koherence...

Torej: Zavest se obravnava kot energijski hologramski kompleks;nihanje, ki je suma-integral celotne podane koherence verjetnostne porazdelitvene energijske gostote podanih elementov v vseobsegajočem sistemu prabitnosti in se venomer kaže kot harmonično;pulsirajoče periodično gibanje.

Evo za začetek.


@5er: Sem slišal nekaj o tem, teorija kaosa.
Nisem pa šel v podrobnosti.

Ampak vseeno, če je možno bi rad o tem kar imam se pogovarjal, kdor želi naj se pridruži, kdor meni da je na prenizkem nivoju zanj, naj preprosto "odkoraka"
"The flapping wing represents a small change in the initial condition of the system, which causes a chain of events leading to large-scale alterations of events. Had the butterfly not flapped its wings, the trajectory of the system might have been vastly different. While the butterfly does not "cause" the tornado in the sense of providing the energy for the tornado, it does "cause" it in the sense that the flap of its wings is an essential part of the initial conditions resulting in a tornado, and without that flap that particular tornado would not have existed."

Zanimivo. Nekaj takega ja.

Hvala,

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

PacificBlue ::

To je sinhroniciteta. Jung je preučeval to, bilo je celo na parih primerih posredno dokazano da je res. Ni pa to znanstveno možno dokazati, ker gre za osebno, edinstveno, neponovljivo izkušnjo posameznika.

Več o tem si lahko prebereš v tem članku:

http://antropoblogija.blogspot.com/2008...

Yosh ::

anatomije človeka, predvsem nevrologije, biokemije, matematike in fizike

Vsakemu od zgoraj naštetih lahko, IMO, (zaenkrat) dodaš "psevdo".

(Npr.: v možganih nimaš wireless "oddajnikov" misli... oz. jih (še?) nismo odkrili.)

Mogoče si za zanimivost lahko prebereš Butterfly effect (če še ne veš za kaj se gre).


Ne rabis imeti oddajnike.
Zamisel je ta, da se naravnaš na frekvenco prostora in s tem vstopaš v morje vseh možnih stanj in lokacij( možne prihodnosti)

ker : Obstajajo skupne energijske oscilacije, harmonično gibanje , ki je po naravi (kvaliteti)koherentno in enako temeljnemu polju ali t.i. celotnemu sumu integralu teh vseobsegajočih kvantov energijskega kompleksa Vrhovne Zavesti.( množica vseh elementov vesolja)

To je sinhroniciteta. Jung je preučeval to, bilo je celo na parih primerih posredno dokazano da je res. Ni pa to znanstveno možno dokazati, ker gre za osebno, edinstveno, neponovljivo izkušnjo posameznika.

Več o tem si lahko prebereš v tem članku:

http://antropoblogija.blogspot.com/2008...



Hvala,

Ampak ne, verjamem da obstaja funkcijska enačba,da se to da zapisati v diferencialno enačbo, in da mi poda kot rezultat funkcijo ki opisuje in napoveduje možne rezultate, dogodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

5er--> ::

Zamisel je ta, da se naravnaš na frekvenco prostora in s tem vstopaš v morje vseh možnih stanj in lokacij( možne prihodnosti)

Sem omenil, da (zaenx) nismo okrili niti kakih "receptorjev", ki bi omogočali tako naravnavanje?;)

vseobsegajočih kvantov energijskega kompleksa Vrhovne Zavesti

I quit. (toliko zapletenih besed na kupu, po mojih izkušnjah, ponavadi ne pomeni nič dobrega:P)

Yosh ::

Zamisel je ta, da se naravnaš na frekvenco prostora in s tem vstopaš v morje vseh možnih stanj in lokacij( možne prihodnosti)

Sem omenil, da (zaenx) nismo okrili niti kakih "receptorjev", ki bi omogočali tako naravnavanje?;)

vseobsegajočih kvantov energijskega kompleksa Vrhovne Zavesti

I quit. (toliko zapletenih besed na kupu, po mojih izkušnjah, ponavadi ne pomeni nič dobrega:P)


Ne rabiš receptorjev. Ne deluje to preko receptorjev. Narobe si predstavljaš, oziroma ne v tem vidiku k jaz.

To naravnanost je podobno kot meditacija. Povežeš se s svojimi čutili z naravo, in vem da se sliši smešno, ampak to je edini način.
Poslušanje, torej koncentracija na Naravo, in nekako tuning z vsem.
Problem pa je, ker nevem točno katera je ta frekvenca, v kateri se to dogaja, in to bi bilo treba narediti eksperimente.

Besede niso zapletene in niso podane zato tako, da se slisi kao neki strokovno, ampak dejansko uporabljene s tem razlogom, da čim bolj natančno opišem svoje razmišljanje, oziroma to idejo, ki se je porodila..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Avenger ::

Tule je vse pomešano. A govorimo o naključjih ali o neki kvazi telepatiji? O slednjem namreč ne bi... Z naključji je pa tko - v osnovi so vse naključja, je nek kaos v katerem se pojavljajo mehurčki reda, oziroma vzorci. In potem se vprašaš, ali je določen splet okoliščin res naključje? V principu: da. Verjetno te to ne bo prepričalo, ampak o tem se lahko pogovarjamo enako kot o obstoju boga. Kar se tiče ostalih stvari, se pa kar strinjam s Thomasom....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Yosh ::

Tule je vse pomešano. A govorimo o naključjih ali o neki kvazi telepatiji? O slednjem namreč ne bi... Z naključji je pa tko - v osnovi so vse naključja, je nek kaos v katerem se pojavljajo mehurčki reda, oziroma vzorci. In potem se vprašaš, ali je določen splet okoliščin res naključje? V principu: da. Verjetno te to ne bo prepričalo, ampak o tem se lahko pogovarjamo enako kot o obstoju boga. Kar se tiče ostalih stvari, se pa kar strinjam s Thomasom....


Govorimo o naključjih in telepatiji in ja povezanosti tega.

No super, če je zgolj naključja potem obstaja funkcijska enačba, ki mi lahko napove možen dogodek.
In to mene zanima, zanima me vsak naslednji korak, če v prostoru in času imam podane parametre, kakšen je potem rezultat.

Bilo bi fino, če bi nekdo prebral tiste moje hipoteze, začetne predpostavke, in če ne druga, vsaj povedal zakaj so nepravilne.
In niti jih nisem povedal do konca, ker kot kaže nimate interesa.

Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Yosh ::

Nekako kar sem hotel povedati je da so naključja katere mi opažamo, rezultat nekega skritega mehanizma, ki je natančno določen, in je pogojen z zavestjo človeka, globalno gledano pa z "Vrhovno " Zavestjo ali t.i. mnozico z elementi vesolja, ki operira vse kar je.

torej nekako takole :
Obstajajo skupne energijske oscilacije, harmonično gibanje , ki je po naravi (kvaliteti)koherentno in enako temeljnemu polju ali t.i. celotnemu sumu integralu teh vseobsegajočih kvantov energijskega kompleksa Vrhovne Zavesti.
To so tako imenovane resonančne vrednosti;enakosti z Vrhovno Zavestjo,prabitnostjo, ki je temelj in fundament vseobsegajočega energijskega kompleksa.
Ko je zavest koherentno povezana z vseobsegajočimi posamičnimi deli vseobsegajočega energijskega kompleksa prabitnosti, in deluje kot osnovna/o njena integriteta,ali njen sestavni del, potem zavest ali zavestni energijski kompleks (bita) dejansko prikliče (privlači) posamične resonanci odgovarjajoče energijske dele. Da se lahko vzpostavi energijsko najbolj ugodno stanje je za to potrebna prava frekvenca,nihanje pulsiranje teh majhnih energijskih enot, ki pa delujejo vsekakor v skladnosti,harmoniji z Vrhovno prabitnostjo;vseobsegajočim energijskim spektrom, kot tudi z posamičnimi kvanti teh energijskih nihajočih enot, ki pa se obnašajo kot kaotični sistem;(visoka entropija) ,čeprav imajo zelo lepo harmonično gibanje, pulsiranje,valovanje.

Težišče je k zbiranju;medsebojnem izmenjavanju svojih lastnih nihajočih frekvenc, torej v smislu interferenc;kjer so točke interference stikališče resonance;enako harmonično gibanje, pulsiranje -valovanje. Temu sledi odgovarjajoči dogodek;
(Manifestacija koherentne urejenosti energijskih kvantov, ki ogovarjajo na vzbujeno stanje nihajoče zavesti. Točke resonance so rezultati ujemajočih se zunanjih parametrov, ki se nam kažejo kot navidezna naključja).V resnici gre samo za energijski porazdelitveni koherentni odgovor, popolne vseobsegajoče energije, prabiti, ki pa v določenem trenutku sovpada z nihajočimi deli koherentne enosti -zavesti.

Zbiranje in izmenjavanje medsebojnih lastnih nihajočih frekvenc pa je odraz zakonitosti spreminjajoče se narave, oziroma zakona entropiježž
In ja temu rečemo življenje.

msjr ::

Blah blah, nič novega, čisto ena navadna Kabala z modernimi buzzwordi. Židje "preračunavajo" vesolje že par tisočletij.

Yosh ::

Blah blah, nič novega, čisto ena navadna Kabala z modernimi buzzwordi. Židje "preračunavajo" vesolje že par tisočletij.



Hm? Ne nima veze z kabalo.

AtaStrudl ::

Odgovoi na ta vprasanja se ti bodo skristalizirali, ce bo nehal kaditi (ali pa vsaj presaltal na tobak...)

Zgodovina sprememb…

Yosh ::

Odgovoi na ta vprasanja se ti bodo skristalizirali, ce bo nehal kaditi (ali pa vsaj presaltal na tobak...)



Ne kadim.

Pa kaj ste vsi tukaj tako prijazni?

T-h-o-r ::

pač večina nima ravno veliko rispekta do raznih new age teorij
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ripmork ::

V samem bistvu bi lahko debatirali o determinizmu - torej, ali ni vse že vnaprej preračunano in se realnost potem zgolj "renderira" našim petim čutom v realnem času, so to speak.

moj_nick ::

Freud pravi, da naključij ni. Vsaj interpersonalnih; naključje je, če ti pes prečka pot, če se pa človek zaleti vate, pa ni.
110111001001010001010000

Gavran ::

Pozab. Ni racionalno in koherentno kar si napisal. Nima smisla se ukvarjat s tukaj zastavljenimi vprašanji.


Ni res. Če nečesa ne poznamo, še ne pomeni da ni koristno razmišljati in raziskovati tudi te aspekte bivanja.

Preden mi odgovoriš karkoli o znanstvenih dokazih samo en hint - IPCC znanstveniki...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

A. Smith ::

Ali človek z svojimi mislimi vpliva na potek dogodkov v prostoru in času? Ali zgolj z osredotočenimi usmerjenimi mislimi, ali zgolj z poslušanjem prostora, najde enako frekvenco v prostoru frekvenc in nihanj, in sovpade z njo v točki resonance, katera posledica je da prispe točno na določeno pozicijo/lokacijo v prostoru in času?


Tvoj problem je, da fiziko dojemaš kot nekaj, s čimer se da delat mineštro, kakor ti paše. Ampak fizika je toga. Ne trdim, da teorije niso podvržene preizkusom, in da so absolutne - niso. Povedati hočem, da imajo izrazi, s katerimi ti brezskrbno opletaš, vsak svoj pomen. Skrajno natančno definiran pomen. Hočeš komunicirati z "znanstveniki" in zato uporabljaš izraze, ki se v tudi znanosti uporabljajo, seveda narobe uporabljaš. Ker ne poznaš njihovih pomenov. In to pač ljudi, ki jih razumejo in poznajo, razpizdi.

Tvoj sestavek na začetku bi se dalo razbiti na dvoje vprašanj, napisanih brez kvazi-znanstvenega mumbo-jumba:

1. Ali lahko človek z mislimi vpliva na dogodke okrog sebe, premika predmete ali komunicira na daljavo?

Odgovor: NE. Število testov in raziskav v tej smeri se šteje v milijonih, pa vendar ni bilo nikoli najdenih trdnih fizičnih, niti statističnih dokazov s trdno razlago. Morda najbolj omembe vredna je tukaj fundacija Randi, ki ponuja milijon dolarjev heroju, ki mu bo uspelo karkoli dokazati v znanstveno nadzorovanih testih.

2. Ali lahko skrajno majhna (fizična) sprememba/dogodek v okolju pomembno vpliva na potek dogodkov?

Odgovor: DA. Iskalna pojma za Googlanje sta metuljev efekt in teorija kaosa. Obseg tega pojava je predmet debat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PacificBlue ::

Tvoj sestavek na začetku bi se dalo razbiti na dvoje vprašanj, napisanih brez kvazi-znanstvenega mumbo-jumba:

1. Ali lahko človek z mislimi vpliva na dogodke okrog sebe, premika predmete ali komunicira na daljavo?

Odgovor: NE. Število testov in raziskav v tej smeri se šteje v milijonih, pa vendar ni bilo nikoli najdenih trdnih fizičnih, niti statističnih dokazov s trdno razlago. Morda najbolj omembe vredna je tukaj fundacija Randi, ki ponuja milijon dolarjev heroju, ki mu bo uspelo karkoli dokazati v znanstveno nadzorovanih testih.


nisi še nikoli slišal za tale project:

Global Consciousness Project @ Wikipedia

Yosh ::

pač večina nima ravno veliko rispekta do raznih new age teorij


Ne gre se za new age teorije, ampak pac moje razmisljanje.
Pravico biti neveden imam, prav tako pa imam pravico se pouciti.
Zatorej prosim prizanesite mi s tem, in sodelujte ce zelite, ali pa kot sem rekel, se ne vmešavajte, prosim.

PaX_MaN ::

Zatorej prosim prizanesite mi s tem, in sodelujte ce zelite, ali pa kot sem rekel, se ne vmešavajte, prosim.

Torej, ti lahko poveš svoje mnenje, drugi pa ne? Svašta.

nisi še nikoli slišal za tale project:
Global Con @ Wikipedia...

Ja mudel, sej ti na isti strani piše, da je sam vodja priznal, kako je vse skupaj en kup sršenovega dreka:
According to The Age Nelson concedes that "the data, so far, is not solid enough for global consciousness to be said to exist at all. It is not possible, for example, to look at the data and predict with any accuracy what (if anything) the eggs may be responding to."[21]

Yosh ::

Ali človek z svojimi mislimi vpliva na potek dogodkov v prostoru in času? Ali zgolj z osredotočenimi usmerjenimi mislimi, ali zgolj z poslušanjem prostora, najde enako frekvenco v prostoru frekvenc in nihanj, in sovpade z njo v točki resonance, katera posledica je da prispe točno na določeno pozicijo/lokacijo v prostoru in času?


Tvoj problem je, da fiziko dojemaš kot nekaj, s čimer se da delat mineštro, kakor ti paše. Ampak fizika je toga. Ne trdim, da teorije niso podvržene preizkusom, in da so absolutne - niso. Povedati hočem, da imajo izrazi, s katerimi ti brezskrbno opletaš, vsak svoj pomen. Skrajno natančno definiran pomen. Hočeš komunicirati z "znanstveniki" in zato uporabljaš izraze, ki se v tudi znanosti uporabljajo, seveda narobe uporabljaš. Ker ne poznaš njihovih pomenov. In to pač ljudi, ki jih razumejo in poznajo, razpizdi.

Tvoj sestavek na začetku bi se dalo razbiti na dvoje vprašanj, napisanih brez kvazi-znanstvenega mumbo-jumba:

1. Ali lahko človek z mislimi vpliva na dogodke okrog sebe, premika predmete ali komunicira na daljavo?

Odgovor: NE. Število testov in raziskav v tej smeri se šteje v milijonih, pa vendar ni bilo nikoli najdenih trdnih fizičnih, niti statističnih dokazov s trdno razlago. Morda najbolj omembe vredna je tukaj fundacija Randi, ki ponuja milijon dolarjev heroju, ki mu bo uspelo karkoli dokazati v znanstveno nadzorovanih testih.

2. Ali lahko skrajno majhna (fizična) sprememba/dogodek v okolju pomembno vpliva na potek dogodkov?

Odgovor: DA. Iskalna pojma za Googlanje sta metuljev efekt in teorija kaosa. Obseg tega pojava je predmet debat.


No, nevem če je točno tako, da mislim da se z fiziko da delat k z minestro.
Mislim, da nekaj vem o fiziki, ampak problem je ker sem mogoce na taksen nacin povedal svojo idejo, in pac tisti, ki so inteligentni bi lahko videli bistvo,, ga izločili in mirno o tem debatirali. Tiste ki to razjezi, so otročji.
Namreč podoben sestavek sem poslal svojemu profesorju za matematiko, in odgovoril mi je zrelo, akademsko, prijazno in spostljivo: na vse tole bi se dalo pogledati drugace, pridite k meni, pa se o tem pogovorimo.
To je odnos, ampak ok.

"Ali lahko skrajno majhna (fizična) sprememba/dogodek v okolju pomembno vpliva na potek dogodkov?"

Ja, tako nekako, veliko teh stvari je, in sem imel problem se z izrazit, ampak sem mislil da z pogovorom, bi se skristaliziralo, kar sem mislil, in upal da bi zaceli vse to podkrepiti z enacbam, ker vem da bi se dalo vse to opisat z kaksno diferencialno enacbo in podkrepiti z statistiko in verjetnostjo.

Ja, ne samo da ta majhna fizična sprememba v okolju pomembno vpliva na potek dogodka, ampak da je ena izmed teh tudi naša zavest, ki lahko sprejema te dogodke, preden se zgodijo, jih zazna, ali pa nekako sovpada z določenim dogodkom in jaz pravim da to ni naključje ampak točno definiran dogodek; torej v ozadju je neka funkcijska enacba, pravilo, ki priredi temu določen outcome, rezultat.

tako nekako..

Hvala za tvojo prijaznost..

lp

Zatorej prosim prizanesite mi s tem, in sodelujte ce zelite, ali pa kot sem rekel, se ne vmešavajte, prosim.

Torej, ti lahko poveš svoje mnenje, drugi pa ne? Svašta.

nisi še nikoli slišal za tale project:
Global Con @ Wikipedia...

Ja mudel, sej ti na isti strani piše, da je sam vodja priznal, kako je vse skupaj en kup sršenovega dreka:
According to The Age Nelson concedes that "the data, so far, is not solid enough for global consciousness to be said to exist at all. It is not possible, for example, to look at the data and predict with any accuracy what (if anything) the eggs may be responding to."[21]


Ne, nisem tako mislil. Povejte, sam ne bit žaljivi, ker nisem odpru tematiko, kjer bomo sodili o znanju drug drugega in o merjenju inteligence na prvi uč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

PacificBlue ::

nisi še nikoli slišal za tale project:
Global Con @ Wikipedia...

Ja mudel, sej ti na isti strani piše, da je sam vodja priznal, kako je vse skupaj en kup sršenovega dreka:
According to The Age Nelson concedes that "the data, so far, is not solid enough for global consciousness to be said to exist at all. It is not possible, for example, to look at the data and predict with any accuracy what (if anything) the eggs may be responding to."[21]


Dr. Roger Nelson and Dr. Dean Radin Respond to Criticisms of 9/11 Global Consciousness Research

A. Smith ::

Dr. Roger Nelson and Dr. Dean Radin Respond to Criticisms of 9/11 Global Consciousness Research


V članku ni ovržen noben od teh očitkov. Je pa ponavljanje iste lajne, da če se ne strinjaš z nami, potem pa ne razumeš znanstvenega dela. What a load of crap!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Yosh ::

Hipoteza je ; Obstaja polje kolektivne zavesti.
Vse v prostoru se dogaja zaradi interakcij nihanj( elektromagnetno polje sproducirano of zivčnih celic in polje zemlje).
Njihovi sestevki so lahko v točki resonance( in prav te točke resonance so tisti dogodki ki med seboj sovpadajo, ali pa jih neka posamezna zavest, torej identiteta zazna, ker to razbere iz tega polja.
Vsak prihajajoči dogodek je odvisen od različnih parametrov, obstaja kot verjetnost nahajanja, ampak v točki resonance( dveh nihanj ki sovpadajo z glavnim poljem), se dogodek manifestira v realnost in se kaze kot naključje..

Jaz trdim da človek lahko zazna( čuti; z nekim notranjim mehnizmom) če je v pravem tuningom( čeprav predmet raziskovanje je točna ta frekvenca), prihodnji dogodek.
In da obstaja v ozadju tega pravilo, torej neka funkcijska enačba, ki mi za poljuben parameter da enak rezultat.

Nakratko povedano, da človek deluje na istem principu kot radio.
Ter da se lahko naravna na določeno frekvenco ali posameznika ali pa celotnega polja, v katerem so že definirane količine, katere pa se manifestira v točkah resonance ali identiteta z poljem ali pa identiteta z drugo identiteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

jest10 ::

Jaz trdim da človek lahko zazna( čuti; z nekim notranjim mehnizmom) če je v pravem tuningom( čeprav predmet raziskovanje je točna ta frekvenca), prihodnji dogodek

Dokaži

Yosh ::

Jaz trdim da človek lahko zazna( čuti; z nekim notranjim mehnizmom) če je v pravem tuningom( čeprav predmet raziskovanje je točna ta frekvenca), prihodnji dogodek

Dokaži



Ja, sej zato pa sem zacel to debato, da vidim kaksna so mozna izhodisca in kako lahko formuliram enacbo in potem temu primeren eksperiment.
In ja, to sem hotel deliti, se posebej s tistimi, ki vedo več od mene in upal na njihovo dobro voljo, da z menoj se o tem pogovorijo, pa tudi če je nepravilno.
Temu procesu se reče napredek.
No, en akademski odgovor sem ze dobil od Thomasa.
Ampak on ni verjetno edini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

gruntfürmich ::

yosh, nisem vsega prebiral, vendar bi morda našel odgovar na tvoja vprašanja v tem, da bi si svoje življenje predstavljal kot neko pot v velikem morju dogodkov. in samo stvar naključja je, kje bo ta pot potekala, če bo kaj vplivalo na to in če boš nek dogodek večkrat podoživel (kao potovanje v času).

1. Ali lahko človek z mislimi vpliva na dogodke okrog sebe, premika predmete ali komunicira na daljavo?
Odgovor: NE. Število testov in raziskav v tej smeri se šteje v milijonih, pa vendar ni bilo nikoli najdenih trdnih fizičnih, niti statističnih dokazov s trdno razlago. Morda najbolj omembe vredna je tukaj fundacija Randi, ki ponuja milijon dolarjev heroju, ki mu bo uspelo karkoli dokazati v znanstveno nadzorovanih testih.


težko nek laik reče z veliko NE. je bilo kar nekaj pričevanj, da so določeni ljudje bili sposobni marsikaj narediti s snovjo. in vojske vseh velesil so takšne zadeve izredno zanimale.
tko da je trditi da to ne obstaja, ker je splošno znanstveno prepričanje da to ni možno, malce preuranjeno.
tko kot trditi da smo samo v vesolju, ali pa da Bog obstaja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yosh ::

Ne, mislim, da tipate v neke domene, ki niso bistvo mojih vprasanj.

Pustimo zdaj, spreminjanje snovi z mislimi, ali premikanje le teh. Ni to bil moj point.
Zgoraj sem jasno navedel, kakšna je hipoteza in kaj trdim.
Želim si, da debata poteka v tej smeri, torej je zelo specifično.

gruntfürmich ::

hmmm, dajmo potem definirat spremenljivke za tvojo enačbo; realne in imaginarne.

za realne predlagam EM sevanje človeka, gibanje molekul zraka zaradi gibanja, zemeljski valovi zaradi človekove mase.

imaginarni bi lahko bili kakšni možganski valovi, zavest, postavitev v času in prostoru in s tem posrednega vpliva na vse druge dejavnike.

tipam v pravi smeri?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Yosh ::

hmmm, dajmo potem definirat spremenljivke za tvojo enačbo; realne in imaginarne.

za realne predlagam EM sevanje človeka, gibanje molekul zraka zaradi gibanja, zemeljski valovi zaradi človekove mase.

imaginarni bi lahko bili kakšni možganski valovi, zavest, postavitev v času in prostoru in s tem posrednega vpliva na vse druge dejavnike.

tipam v pravi smeri?



DA, prvo bi bilo dobro pogledat naboj na človekovi koži, kolikšen je električni tok in temu primerno izmerit kolikšno je elektromagnetno polje človeka.
Potem pa EM polje ki jih sproducirajo možgani v normalenm stanju, torej vzbujenem alfa stanju, potem pa pogledati kakšno je vzbujeno stanje možganske skorje v času meditacije, kjer naj bi, moralo bi se eksperimentalno potrditi, čeprav mislim da so bile že podane raziskave in seveda tudi podatek, da v času meditacije je možganska skroja bila bolj enotna in je leva hemisfera bolj komunicirala z desno in obratno, na slikah je bilo razvidno da je sodelovanje obeh bolj izrazito, ter mislim da je prišlo tudi do večje pozradelitve oziroma bolj koherentne razelektritve, torej bolj sinhrone komunikacije med obema.
Potem pa se kolikšno je gostota EM polja, ter katera je resonančna točka zemljinega polja.

Sam da bi imeli začetne pogoje, bi to pomenilo da bi moral izmeriti vse ljudi na tem svetu, v istem času, pač njihovo vzburjenost mozganske skorje..
to pa je mislim, nemogoče..

Ker pac vsak osebek je raznolik, nevem niti kaj naj povprečim, da dobim nek realen začeten pogoj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

innerspace ::

Nakljucje(ali ne) je hotelo, da sem preletel tole temo in ugotovil, da me precej zanimajo tvoja vprasanja Yosh, saj si jih tudi sam postavljam v podobni obliki.
Bom zacel s tem:
Ali človek z svojimi mislimi vpliva na potek dogodkov v prostoru in času? Ali zgolj z osredotočenimi usmerjenimi mislimi, ali zgolj z poslušanjem prostora, najde enako frekvenco v prostoru frekvenc in nihanj, in sovpade z njo v točki resonance, katera posledica je da prispe točno na določeno pozicijo/lokacijo v prostoru in času?

Clovek vpliva na potek dogodkov z uporabo intelekta(funkcijska priucenost, druzbeno in delno genetsko pogojena), intuicije(telesna 'modrost') in custvovanja(telesna pogojenost z druzbenim okoljem). Verjetno je polj delovanja se vec, a tej trije so zaenkrat najbolj v akciji.
Resonanco katero omenjas tule, jaz imenujem zgolj potencialna zavest. Resonanco ustvarja telo, njene modifikacije so tudi podvrzene impulzom ki jih zaznavamo s cutili, miselni procesi so tule sintetizatorji in katalizatorji.

Ker se sprasujes o nakljucjih, bi zgolj povedal svoje mnenje o tem:
Nakljucje je trenutek, ko zavest zazna pomanjkanje informacij za splesti koherentno sliko dogodkov ki jih zazna izven ali znotraj polja lastnega delovanja. Torej je vsako sprasevanje in dognanje(ali tudi trditev) le miselni proces, ki se odzove na drazljaj.

Meditacija kot praksa nudi moznost izklopa teh pogojenih funkcij in vpogled opazovalceve zavesti mimo ustaljenih(vsakdanjih) vzorcev, ki se tvorijo in skusajo ohranjati mozgansko dejavnost v perpetualnosti(inerciji).
Glede na tvoj obseg dojemanja zavesti in ostalih s tem povezanih funkcij, ti napovedujem zanimivo zivljenje:)
A se mi zdi da delas napako, ko poskusas stvari razlagat s pomocjo matematicnih funkcij in posledicno nastale metafizike. Pravzaprav ne gre za tvojo napako, gre za neustreznost prakse in metode. Zato je tezje razumet sama vprasanja, kaj sele najti dobre odgovore nanje:)
And then some start barking...

:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Yosh ::

Nakljucje(ali ne) je hotelo, da sem preletel tole temo in ugotovil, da me precej zanimajo tvoja vprasanja Yosh, saj si jih tudi sam postavljam v podobni obliki.
Bom zacel s tem:
Ali človek z svojimi mislimi vpliva na potek dogodkov v prostoru in času? Ali zgolj z osredotočenimi usmerjenimi mislimi, ali zgolj z poslušanjem prostora, najde enako frekvenco v prostoru frekvenc in nihanj, in sovpade z njo v točki resonance, katera posledica je da prispe točno na določeno pozicijo/lokacijo v prostoru in času?

Clovek vpliva na potek dogodkov z uporabo intelekta(funkcijska priucenost, druzbeno in delno genetsko pogojena), intuicije(telesna 'modrost') in custvovanja(telesna pogojenost z druzbenim okoljem). Verjetno je polj delovanja se vec, a tej trije so zaenkrat najbolj v akciji.
Resonanco katero omenjas tule, jaz imenujem zgolj potencialna zavest. Resonanco ustvarja telo, njene modifikacije so tudi podvrzene impulzom ki jih zaznavamo s cutili, miselni procesi so tule sintetizatorji in katalizatorji.

Ker se sprasujes o nakljucjih, bi zgolj povedal svoje mnenje o tem:
Nakljucje je trenutek, ko zavest zazna pomanjkanje informacij za splesti koherentno sliko dogodkov ki jih zazna izven ali znotraj polja lastnega delovanja. Torej je vsako sprasevanje in dognanje(ali tudi trditev) le miselni proces, ki se odzove na drazljaj.

Meditacija kot praksa nudi moznost izklopa teh pogojenih funkcij in vpogled opazovalceve zavesti mimo ustaljenih(vsakdanjih) vzorcev, ki se tvorijo in skusajo ohranjati mozgansko dejavnost v perpetualnosti(inerciji).
Glede na tvoj obseg dojemanja zavesti in ostalih s tem povezanih funkcij, ti napovedujem zanimivo zivljenje:)
A se mi zdi da delas napako, ko poskusas stvari razlagat s pomocjo matematicnih funkcij in posledicno nastale metafizike. Pravzaprav ne gre za tvojo napako, gre za neustreznost prakse in metode. Zato je tezje razumet sama vprasanja, kaj sele najti dobre odgovore nanje:)
And then some start barking...

:)


Super innerspace.. ne morem da ne bi človeško izrazil svoje navdušenje nad tem kar si povedal in ja, zdi se zelo ustrezno da vse te pojave opišemo z matematičnimi enačbami, ker potem le tako bodo upoštevane in imele nadaljne implikacije v razvoju človeka in družbe.

Clovek vpliva na potek dogodkov z uporabo intelekta(funkcijska priucenost, druzbeno in delno genetsko pogojena), intuicije(telesna 'modrost') in custvovanja(telesna pogojenost z druzbenim okoljem). Verjetno je polj delovanja se vec, a tej trije so zaenkrat najbolj v akciji.

Seveda, to je jasno. Ampak nisem to mislil.

Nakljucje je trenutek, ko zavest zazna pomanjkanje informacij za splesti koherentno sliko dogodkov ki jih zazna izven ali znotraj polja lastnega delovanja. Torej je vsako sprasevanje in dognanje(ali tudi trditev) le miselni proces, ki se odzove na drazljaj.


naključje, je samo nalepka nekemu skritemu mehanizmu, katerega nismo uspeli razvozlati, to pa ker v podanem trenutno je preveliko parametrov, in kot si rekel, manjka primrena metoda, oziroma pristop, ki bi pravilno postavil vprašanje, primerne parametre da bi formuliral ustrezne funkcijske enačbe, ki bi pokazal da to navidezno naključje ni naključje, verjetnost podanih dogodkov, ampak da je točno definirano z izbranimi parametri, ki podajo rezultat nam vidne sinhronosti.( temu jaz rečem točke resonance, kadar en osebek neodvisno od drugega ponovi dogodek, dražljaj ali "začuti", spozna preko svojih kognitivnih procesov, določen dražljaj; začuti možno prihodnost, ali pa zazna namen osebe, oziroma misel človeka, ki ni bila podana preko medijev govora in telesne mimike.)

Yosh ::

Meditacija, pa je samo sredstvo "fine tuninga", z t.i. poljem( kaj to je, bi bilo smiselno definirat), in tudi način kako povečaš svojo sposobnost lastnih zaznav, torej zaznav čutil.
Največji organ je koža, celica in njena membrana pa je zelo kompleksna, in mehanizme npr. glikoproteinov in drugih mehanizmov ki so pomembni pri celičnem komuniciranju ne poznamo se toliko dobro, vemo nekaj o celičnem komuniciranju, kaj pa komunikacije z okolico? Komunikacije z EM poljem zemlje?
A lahko nekdo trdi, da to ne obstaja?

Namreč človek je vpet v nekem "fluidu" plinov, mediju ki je svega i svašta..

:s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Yosh ::

Resonanco ustvarja telo, njene modifikacije so tudi podvrzene impulzom ki jih zaznavamo s cutili, miselni procesi so tule sintetizatorji in katalizatorji.


Zanimivo. Torej ti mnenja da te točke resonance ustvarja telo; oziroma polje Em človeka, in da raznolikost le tega je rezultat spreminjajočih se impulzov človeške zavesti; torej miselnih procesov?

Sem prav dojel?

sprasujem ::

Moja fantazija:Iz čisto matematično-fizikalnega stališča imam občutek da bi ti rad povezal fizikalno načelo nedoločenosti Na%C4%8Delo nedolo%C4%8Denosti @ Wikipedia ter matematični določen integral.

Hodim po ulici ob določenem času 7.15 zjutraj, in predseboj vidim rolarja, ki se zaleti vame, a ga zadrzim da ne pade.. gre za neprevidnega otroka..( ali res neprevidnega?) malo kasneje nekaj metrov, pa opazim padec kolesarja.. zanima me, ali lahko sklepam, na podlagi prvega dogodka, torej dogodek kjer rolar se zaleti vame, da bo v prihodnjem momentu, le to povzrocilo padec kolesarja.


Jst si tko predstavljam: Rolar je bil zate mentalno opazovan tok dogajanja, zato si lahko ukrepal.Usodo si vzel v svoje roke.(Sej bi te tud lahko poškodoval)
Rolar je bil zase gledano prepuščen usodi,ker ni nič vedel o obstoju tebe tistega trenutka na tistem mestu, vsaj ne zavestno.

Padec kolesarja si opazil slučajno. Za to v svoj računici nikakor nisi mogel tega predvideti.

Na splošno:
Lahko si znanstvenik in eksperimentiraš pod svojimi pogoji.
Lahko pa si popolnoma odprt in se čudiš dogajanju, ne da bi vedel kaj več o tem.


Raje imam Saladinovo neskončnost logičnih možnosti.

innerspace ::

Zanimivo. Torej ti mnenja da te točke resonance ustvarja telo; oziroma polje Em človeka, in da raznolikost le tega je rezultat spreminjajočih se impulzov človeške zavesti; torej miselnih procesov?

Resonanca je posledica telesa in interakcij...posledica resonance je potencialno 'visja' zavest, ob pogoju da se pozna metodo za doseganje tega.
Recimo temu ucenje:)

Telesu nebi pripisal zgolj EM polja, ker je govora o telesu, je govora o kemijskem kvazi ravnovesju, torej ni koza in njena napetost nek detajlni indikator, pod kozo se dogajajo bistveno pomembnejsi procesi.
Aura je le zanimivost, posledica vzdrzevalnih procesov:)

Spet glede nakljucij: in fact they are a product of lacking data.
Za podatke je potrebna usmerjena zavest, a to pomeni pogojevanje in zmanjsan bandwidith, kar je kontra splosni teznji po vseprezemajoci zavesti:)

človek je vpet v nekem "fluidu" plinov, mediju ki je svega i svašta..

Clovek je eden od moznih pojavov v igri kaosa in kovalence...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Yosh ::

Moja fantazija:Iz čisto matematično-fizikalnega stališča imam občutek da bi ti rad povezal fizikalno načelo nedoločenosti Na%C4%8Delo nedolo%C4%8Denosti @ Wikipedia ter matematični določen integral.


Problem je da ta rolar je bil v mojem sistemu, (bil je v nekem radiju od mene,npr) znotraj tega je veliko veliko parametrov zato, pravim da je nedoločljivo, torej ne morem točno povedati njegovo pozicijo, ker ga ne-vidim, imam pa nabor možnih spremenljivk, za katere jaz trdim, da je njihov rezultat, tistega trenutka prav to, da on trči vame,( ker se je zgodilo) in da s tem definira padec kolesarja malo naprej.
Obstaja neko pravilo, ki mi določa kaj bo vnaprej glede na trenutno definiran dogodek v času zdaj.
In še več trdim da bi sprehajalec " začutil trk" preden bi se zgodil, ter začutil padec kolesarja preden bi se zgodil.
Koliko časa preden, to pa je vprašanje.
V kolikor sem razbral, mogoče sekundo prej, ne da bi sprehajalec videl.( od kod mi info, recimo da sem nekaj podobnega doživel, naključje? Jah to je vprasanje?!)

Hodim po ulici ob določenem času 7.15 zjutraj, in predseboj vidim rolarja, ki se zaleti vame, a ga zadrzim da ne pade.. gre za neprevidnega otroka..( ali res neprevidnega?) malo kasneje nekaj metrov, pa opazim padec kolesarja.. zanima me, ali lahko sklepam, na podlagi prvega dogodka, torej dogodek kjer rolar se zaleti vame, da bo v prihodnjem momentu, le to povzrocilo padec kolesarja.


si tko predstavljam: Rolar je bil zate mentalno opazovan tok dogajanja, zato si lahko ukrepal.Usodo si vzel v svoje roke.(Sej bi te tud lahko poškodoval)
Rolar je bil zase gledano prepuščen usodi,ker ni nič vedel o obstoju tebe tistega trenutka na tistem mestu, vsaj ne zavestno.


Hočeš reči kaj? Da sem ga videl in imel zato njegovo pozicijo? ali samo verjetnost njegove pozicije, ki je očitno sovpadla z mano, tako da sem ga ujel?
Rolar je v tistem trenutku bil parameter, spremenljivka.

kolesarja si opazil slučajno. Za to v svoj računici nikakor nisi mogel tega predvideti..


Jaz pravim da padec kolesarja, ni slučajnost, sprasujem se, če dogodek A, povezuje in napoveduje dogodek B( padec kolesarja, če sta dogodka povezana, in če bi jih s posbenim tuningom lahko zaznal preden se zgodita)



imam Saladinovo neskončnost logičnih možnosti.


Tega pa ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Yosh ::

nebi pripisal zgolj EM polja, ker je govora o telesu, je govora o kemijskem kvazi ravnovesju, torej ni koza in njena napetost nek detajlni indikator, pod kozo se dogajajo bistveno pomembnejsi procesi.
Aura je le zanimivost, posledica vzdrzevalnih procesov:)


Sej jasno da mora vse biti v pravem sinhronem delovanju, torej celotni sistem,zato govorim o "fine tunning", ki pa mora sovpadat z poljem " vrhovne zavesti"
No kakorkoli že, vem pa da je ta aura senzibilna, kaj točno je, pa nevem. Ampak ne bi sel v te vode, ker ima new agerski prizvok in skusam se drzati nekega znanstvenega nivoja, torej merljivega..


spet glede nakljucij: in fact they are a product of lacking data.
Za podatke je potrebna usmerjena zavest, a to pomeni pogojevanje in zmanjsan bandwidith, kar je kontra splosni teznji po vseprezemajoci zavesti:)


Usmerjena zavest, v smislu da se oseba "poveže" z poljem, torej ne rabiš zmanjševati bandwidtha ampak dejansko TI izgines, postaneš pa polje samo, torej tok dogajanj in možnih stanj in lokacij.

je eden od moznih pojavov v igri kaosa in kovalence...


Mislis kaosa in bondinga česa?

Hipoteza je ; Obstaja polje kolektivne zavesti.
Vse v prostoru se dogaja zaradi interakcij nihanj( elektromagnetno polje sproducirano of zivčnih celic in polje zemlje).


staaaari , za to nucaš čip , pa anteno! to je že maxvel povedu. a niste imel nič fiske v šol? to ne gre tko. k kva pa ti misliš? oscilacija je sam bl brihten izraz za nihanje. dej pa u fiski rečejo em nihalu kr antena. sam hudič je , da tega tvojga prapok nihanja dost budelov ne zaznava! pol pa mislijo , da ne obstaja. jst ga recimo , k mam posebno anteno! http://www.ati-e-import.si/ATI/BK%20zaš...


Prosim, da si resen, ne rabiš se tako obnašati.
Če ti ni do debate, sodelovanje, ker pač ne ustreza tvojim kriterijom, bodi vsaj toliko pameten kot Thomas, in se ne udeležuj pogovora.

Prosim lepo.


Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

innerspace ::

Usmerjena zavest, v smislu da se oseba "poveže" z poljem, torej ne rabiš zmanjševati bandwidtha ampak dejansko TI izgines, postaneš pa polje samo, torej tok dogajanj in možnih stanj in lokacij.

Da, to je 'the positive side' of the story:)
TI kot konstrukt ozje zavesti moras nujno pustit prostor VSEMU, kar lahko dosezes z 'letting go'. Misli so ovira, obcutki so ovira, just BE.
In tukaj ni filozofije, fizike ali ostalih(matematicnih, analiticnih..) konstruktov zavesti.
Je zgolj cista zavest.

Ni lahko, a zivljenje je namenjeno temu:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

WarpedGone ::

@Vsi sodelujoči: tudi v Loži velja pravilo konstruktivne debate. Zajebavanje in delanje norca (iz sebe) ni konstruktivna debata.
Zbogom in hvala za vse ribe

Yosh ::

Usmerjena zavest, v smislu da se oseba "poveže" z poljem, torej ne rabiš zmanjševati bandwidtha ampak dejansko TI izgines, postaneš pa polje samo, torej tok dogajanj in možnih stanj in lokacij.

Da, to je 'the positive side' of the story:)
TI kot konstrukt ozje zavesti moras nujno pustit prostor VSEMU, kar lahko dosezes z 'letting go'. Misli so ovira, obcutki so ovira, just BE.
In tukaj ni filozofije, fizike ali ostalih(matematicnih, analiticnih..) konstruktov zavesti.
Je zgolj cista zavest.

Ni lahko, a zivljenje je namenjeno temu:)



Glede tega, kaj je namenjeno v življenju, to je popolnoma druga tema. Deloma se strinjam s teboj.

Ampak mene zanima matematični, fizikalni konstrukt, opis tega, ker vem da se da zapisat v diferencialno enačbo in tudi ekperimentalno preverit.
Zato, še enkrat prosim, če je kdo zainterisiran in bi rad sodeloval v pogovoru?

innerspace ::

Ampak mene zanima matematični, fizikalni konstrukt, opis tega, ker vem da se da zapisat v diferencialno enačbo in tudi ekperimentalno preverit.
Zato, še enkrat prosim, če je kdo zainterisiran in bi rad sodeloval v pogovoru?


Zaenkrat ti ne morem pomagat, ker sem mnenja da je matematika namenjena vsemu drugemu kot oznacevanju zavesti.
Ampak resnicno upam, da se motim:) ..in da ti bo uspelo kako uporabno nastavko skonstruirat.
Ker imas namen iskat tako enacbo, se v bistvu strinjas, da je zivljenje temu namenjeno, saj to delas - na sebi najbolj primeren nacin:)

Ce pa ugotovim kaj do sedaj neugotovljenega, se v prihodnje se kaj beremo...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

PacificBlue ::

Dr. Roger Nelson and Dr. Dean Radin Respond to Criticisms of 9/11 Global Consciousness Research


V članku ni ovržen noben od teh očitkov. Je pa ponavljanje iste lajne, da če se ne strinjaš z nami, potem pa ne razumeš znanstvenega dela. What a load of crap!


In kdo je ta stran da lahko sodi? Po tem napisanem jim ne verjamem niti malo.

sprasujem ::

Možgani imajo to neverjetno sposobnost da se zlahka vživijo. Pač toliko časa si imel za reakcijo,da si se rešil pred rolarjem, ker si skalkuliral posledico.

Razumi da v primeru kolesarja si ti sam del okolice in ni imel nič DRIEKTNEGA s teboj. Ne more te obtožit zato ker si samo pomislil na padec.

Innerspace imaš prav: Tudi jaz bi rad dal človeku najmogočnejša sredstva zaznavanja, da bolje "vidi" okolico. Vendar pri tem čim manj vplival nanjo.

Yosh oglej si film watchmen.

Yosh ::

Možgani imajo to neverjetno sposobnost da se zlahka vživijo. Pač toliko časa si imel za reakcijo,da si se rešil pred rolarjem, ker si skalkuliral posledico.

Razumi da v primeru kolesarja si ti sam del okolice in ni imel nič DRIEKTNEGA s teboj. Ne more te obtožit zato ker si samo pomislil na padec.

Innerspace imaš prav: Tudi jaz bi rad dal človeku najmogočnejša sredstva zaznavanja, da bolje "vidi" okolico. Vendar pri tem čim manj vplival nanjo.

Yosh oglej si film watchmen.


Seveda sem del okolice, ampak zanima me prepletenost dogodkov, oziroma, kot sem že nekajkrat omenil ali je možno da ta dogodek ki se je zgodil je povezan z dogodkom padca kolesarja.
In to da z mislimi vplivam na določen dogodek, je tudi zanimivo vprašanje, predvsem v primeru vplivanja na zavest drugega, ampak zdi se mi, da je to možno samo v posebnih pogojih, in da spet se mora upoštevati faktor povezanosti z poljem in resonance z drugo osebo preko povezave s poljem..

innerspace ::

In to da z mislimi vplivam na določen dogodek, je tudi zanimivo vprašanje, predvsem v primeru vplivanja na zavest drugega, ampak zdi se mi, da je to možno samo v posebnih pogojih, in da spet se mora upoštevati faktor povezanosti z poljem in resonance z drugo osebo preko povezave s poljem..

Torej te zanima ce je mozna telepatija vsaj do nekega obsega?

Po mojih izkusnjah telepatija obstaja, a ne tako kot se jo splosno predstavlja. Dozivel sem ze nekaj dogodkov, ko bi lahko rekel, da so moje misli povzrocile dogodek, ki sem si ga zelel. Takrat je zame bilo glavno vprasanje, ce sem imel lastno zeljo in jo 'projiciral' v dogodek, ali pa se je slika prihodnjega dogodka projicirala v nekem(naj priznam) zelo nenavadnem energetskem stanju, v 'moji' zavesti - ki pa nikakor ni v povezavi s kakrsnimkoli uzivanjem substanc(da ne bo kdo imel napacnih predstav, kot je v modi tule).

Yosh, ker te zanima podrocje, ti predlagam branje(ali se bolje spoznati koga) o samanizmu. Obstaja veliko verodostojnih knjig na temo...
Meni je najbolj fascinantna Bhagavad-Gita(ni o samanizmu)... spet reklamiram:)

In se glede filmov, mislim da bi film Pi spadal v kontekst:)

Edit - popravek
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je zgodba že vnaprej določena? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17123609 (19955) Timurlenk
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63261132 (55099) Pyr0Beast
»

Občutek, da te nekdo opazuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
727731 (5339) antonija
»

Zavest, svobodna volja, determinizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
40428372 (21919) Matevžk
»

Levitacija - Znani leteči predmet:človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11710273 (7989) iggy

Več podobnih tem