» »

Zavest in naključja

Zavest in naključja

1
2
»

Yosh ::

In to da z mislimi vplivam na določen dogodek, je tudi zanimivo vprašanje, predvsem v primeru vplivanja na zavest drugega, ampak zdi se mi, da je to možno samo v posebnih pogojih, in da spet se mora upoštevati faktor povezanosti z poljem in resonance z drugo osebo preko povezave s poljem..

Torej te zanima ce je mozna telepatija vsaj do nekega obsega?

Po mojih izkusnjah telepatija obstaja, a ne tako kot se jo splosno predstavlja. Dozivel sem ze nekaj dogodkov, ko bi lahko rekel, da so moje misli povzrocile dogodek, ki sem si ga zelel. Takrat je zame bilo glavno vprasanje, ce sem imel lastno zeljo in jo 'projiciral' v dogodek, ali pa se je slika prihodnjega dogodka projicirala v nekem(naj priznam) zelo nenavadnem energetskem stanju, v 'moji' zavesti - ki pa nikakor ni v povezavi s kakrsnimkoli uzivanjem substanc(da ne bo kdo imel napacnih predstav, kot je v modi tule).

Yosh, ker te zanima podrocje, ti predlagam branje(ali se bolje spoznati koga) o samanizmu. Obstaja veliko verodostojnih knjig na temo...
Meni je najbolj fascinantna Bhagavad-Gita(ni o samanizmu)... spet reklamiram:)

In se glede filmov, mislim da bi film Pi spadal v kontekst:)

Edit - popravek


Sem prepričan da je telepatija čisto možna, in verjamem da lahko to dokažemo, predvsem pa verjamem da je to čisto fizikalen pojav, ki je opisljiv matematično.
In prav to, da so tvoje misli sprožile dogodek, ki si ga zelel, če je to ponovljiv dogodek je vprasanje ali zgolj nakljucje in ali obstaja v ozadju nek matematični konstrukt, neko pravilo, ki neglede na zunanje spreminjajoce se parametre mi da vedno enak rezultat.

Samanizem me ne zanima.
BhagavadGito pa sem prebral.

Zanima me predvsem zdaj , matematika.

Qcube ::

Oprostite ker vpadam ampak točno ta tematika je v knjigi "Ask and it is given"... brez matematičnih enačb seveda. Adijo

gruntfürmich ::

naključje, je samo nalepka nekemu skritemu mehanizmu, katerega nismo uspeli razvozlati, to pa ker v podanem trenutno je preveliko parametrov, in kot si rekel, manjka primrena metoda, oziroma pristop, ki bi pravilno postavil vprašanje, primerne parametre da bi formuliral ustrezne funkcijske enačbe, ki bi pokazal da to navidezno naključje ni naključje, verjetnost podanih dogodkov, ampak da je točno definirano z izbranimi parametri, ki podajo rezultat nam vidne sinhronosti.

Ampak mene zanima matematični, fizikalni konstrukt, opis tega, ker vem da se da zapisat v diferencialno enačbo in tudi ekperimentalno preverit.
Zato, še enkrat prosim, če je kdo zainterisiran in bi rad sodeloval v pogovoru?


zelo laično -ker se ne spoznam- predlagam (če te to seveda zanima), področje matematike teorija kaosa in dinamičnimi sistemi.
iz razlege: Dinamični sistem je matematični opis časovnega poteka fizikalnih, bioloških in drugih naravnih sistemov. ...
morda se skriva kaj v tem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yosh ::

naključje, je samo nalepka nekemu skritemu mehanizmu, katerega nismo uspeli razvozlati, to pa ker v podanem trenutno je preveliko parametrov, in kot si rekel, manjka primrena metoda, oziroma pristop, ki bi pravilno postavil vprašanje, primerne parametre da bi formuliral ustrezne funkcijske enačbe, ki bi pokazal da to navidezno naključje ni naključje, verjetnost podanih dogodkov, ampak da je točno definirano z izbranimi parametri, ki podajo rezultat nam vidne sinhronosti.

Ampak mene zanima matematični, fizikalni konstrukt, opis tega, ker vem da se da zapisat v diferencialno enačbo in tudi ekperimentalno preverit.
Zato, še enkrat prosim, če je kdo zainterisiran in bi rad sodeloval v pogovoru?


zelo laično -ker se ne spoznam- predlagam (če te to seveda zanima), področje matematike teorija kaosa in dinamičnimi sistemi.
iz razlege: Dinamični sistem je matematični opis časovnega poteka fizikalnih, bioloških in drugih naravnih sistemov. ...
morda se skriva kaj v tem.



Hvala, sem poiskal dosti gradiva predvsem analizo1 in 2, in uvod v dinamične sistem, tako da ja, ne bom imel več časa za tale forum.

Hvala za vašo potrpežljivost, lahko izbrišete to temo.
Ko bo čas bom sam preskusil svoje hipoteze in domneve.

lp
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

gruntfürmich ::

zapirat pa ne. ko kaj nardiš se javi ;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je zgodba že vnaprej določena? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17123481 (19827) Timurlenk
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63260932 (54899) Pyr0Beast
»

Občutek, da te nekdo opazuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
727718 (5326) antonija
»

Zavest, svobodna volja, determinizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
40428303 (21850) Matevžk
»

Levitacija - Znani leteči predmet:človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11710253 (7969) iggy

Več podobnih tem