» »

B16 užalil muslimane

B16 užalil muslimane

««
8 / 13
»»

Poldi112 ::

no drejc, kar 100% si je zaslepljen, jezen in nestrpen. Nimaš nobenega dokaza za to kar pišeš o Mohamedu, svojo nestrpnost pa črpaš iz svojega neznanja in strahu pred različnim. Metode ki se jih poslužuješ so nizkotne in primitivne, ampak tebi se verjetno zdijo plemenite.
In potem so oni nestrpni. Predstavljaj si kaj bi bilo če bi kdo tako govoril o Jezusu kot ti o Mohamedu. Dvomim da se ne bi kdo fizično spravil nanj. Lahko poiskusiš. Vzameš samo 3 od stvari, ki si jih napisal, narediš transparent da je jezus x in x in x in stoj na prešercu pol ure (podnevi). Boš hitro videl kakšna je krščanska strpnost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Pa saj jaz nisem nikjer trdil, da je ateizem boljši od drugih ver.

Nisem ateist.

Dr Evil> Glede na odsotnost civilizacijskih norm in pravil je še veliko hujši.

Bullshit. Glede na odsotnost božje volje, na katero se lahko vsako teslo sklicuje, ko počne zlo, bi jaz rekel, da je kljub vsemu ateizem najboljša od vseh možnih ver.

Dr Evil> Edino vera,ki ima barbarstvo kot jedro je hujše.Islam in ateizem.Strupena povezava,ki ima evropo v zadušljivem objemu.

Če kdo, potem ima Evropo v zadušljivem objemu RKC. Ampak se bomo že izvili, saj nismo zastonj preživeli dveh tisočletij zatiranja svobode, znanosti v imenu tipa, ki ni učil ničesar od tega, in si izborili demokracije samo zato, da bomo zdaj šli nazaj v srednji vek.

Dr Evil ::

no drejc, kar 100% si je zaslepljen, jezen in nestrpen. Nimaš nobenega dokaza za to kar pišeš o Mohamedu, svojo nestrpnost pa črpaš iz svojega neznanja in strahu pred različnim.


In iz česa to sklepaš?

In potem so oni nestrpni. Predstavljaj si kaj bi bilo če bi kdo tako govoril o Jezusu kot ti o Mohamedu.


Ja ti si iz lune padel al kaj?|O


ahko poiskusiš. Vzameš samo 3 od stvari, ki si jih napisal, narediš transparent da je jezus x in x in x in stoj na prešercu pol ure (podnevi). Boš hitro videl kakšna je krščanska strpnost.


Lahko poskusimo TITO JE GEJ.

Nisem ateist.



Bullshit. Glede na odsotnost božje volje, na katero se lahko vsako teslo sklicuje, ko počne zlo, bi jaz rekel, da je kljub vsemu ateizem najboljša od vseh možnih ver.


:\

Če kdo, potem ima Evropo v zadušljivem objemu RKC. Ampak se bomo že izvili, saj nismo zastonj preživeli dveh tisočletij zatiranja svobode, znanosti v imenu tipa, ki ni učil ničesar od tega, in si izborili demokracije samo zato, da bomo zdaj šli nazaj v srednji vek.


Sem že napisal, da si nepopravljiv levak?

Daedalus ::

Dr Evil - od kdaj ateizem ne vsebuje civilizacijskih norm? Od kdaj je iracionalno sovražen do ostalih prepričanj?

Se počutiš ogroženega zarad moje prisotnosti? Te je kaj strah?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Dr Evil> Lahko poskusimo TITO JE GEJ.

Ma, to ni preveč verjetno, glede na to kolk je imel ljubic, bolj verjetno se bi mi zdelo, da je bil biseksualen. Pa najbrž ni bil.

Dr Evil> Sem že napisal, da si nepopravljiv levak?

Si, pa ti nič ne pomaga. Nisi nobena avtoriteta, tako da je (tudi meni) vseeno, kakšno nalepko mi daš.

O Mohamedu pa zgleda vesta veliko. Povejta še kaj.

Vajenc ::

En šnelkurz iz islama.
Muslimani verujejo, da so poleg Mohameda tudi drugi preroki (glej spodaj) dobili od Boga pisna razodetja, ki pa v izvirni obliki niso več ohranjena. Jude in kristjane imenujejo "ljudi iz knjige", saj želijo na ta način izraziti svoje spoštovanje do njihove vere, zapisane v Tenaku in Bibliji.

Dr Evil ::

Dr Evil - od kdaj ateizem ne vsebuje civilizacijskih norm?


Pokaži, da jih ima.Na katero avtoriteto se sklicuje?


Od kdaj je iracionalno sovražen do ostalih prepričanj?


Od takrat ko trdi, da imajo drugi narobe in to z vsemi možnimi sredstvi?:\


Se počutiš ogroženega zarad moje prisotnosti? Te je kaj strah?



Prek interneta me niti Bin ladna ni strah:D

jype ::

Dr Evil> Od takrat ko trdi, da imajo drugi narobe in to z vsemi možnimi sredstvi?

Hočeš reči "z besedami" ?

Ja, seveda. Jaz mislim, da vse religije pozabljajo, da so v svoji natančnosti že davno tega ostale daleč zadaj za znanostjo (ki ima tudi svoje "sekte", ki pa jih običajno imenujejo filozofije, ne religije).

Tako kot so se morali ljudje sprijazniti z dejstvom, da je naš planet pravzaprav bunka (in da ne pademo dol, če gremo na ekvator), se bodo nekega dne sprijaznili z dejstvom, da evolucijske funkcije religije ne potrebujemo več.

Dr Evil ::

Ma, to ni preveč verjetno, glede na to kolk je imel ljubic, bolj verjetno se bi mi zdelo, da je bil biseksualen. Pa najbrž ni bil.


Kot,da je to srž mojega vprašanja.

Si, pa ti nič ne pomaga. Nisi nobena avtoriteta, tako da je (tudi meni) vseeno, kakšno nalepko mi daš.


Kot,da ti ne daješ nalepk.

Muslimani verujejo, da so poleg Mohameda tudi drugi preroki (glej spodaj) dobili od Boga pisna razodetja, ki pa v izvirni obliki niso več ohranjena. Jude in kristjane imenujejo "ljudi iz knjige", saj želijo na ta način izraziti svoje spoštovanje do njihove vere, zapisane v Tenaku in Bibliji.


Ja,sej zato je mohamed vsakega kristjana in žida obglavil,če se ta ni spreobrnil.Tisto z tolerantnostjo je iz obdobja,ko mohamedu še ni šlo tako slabo(psihično),to je obdobje,ko ga je mohamed prebil v meki.V medini je že takšen kot ga poznamo.Seksualni perverznež-pedofil,mučilec,masovni morilec in bandit.


Multikulturnost v islamskem svetu ne izhaja iz tolerantnosti,ampak iz dolgotrajne asimilacije.Ne pozabimo,da so dežele pred islamom bile krščanske.Muslimani tolerirajo le še tisto peščico drugih vernih,kar je ostalo.Da jih je vedno manj pa poskrbijo z đizvo.Davkom podvrženosti oziroma nadrejenosti muslimanov.

Dr Evil ::

Ja, seveda. Jaz mislim, da vse religije pozabljajo, da so v svoji natančnosti že davno tega ostale daleč zadaj za znanostjo (ki ima tudi svoje "sekte", ki pa jih običajno imenujejo filozofije, ne religije).


A ne trdi ateizem, da je vesolje večno in da je vse nastalo iz meglic?

:D :D :D

Dr Evil ::

Tako kot so se morali ljudje sprijazniti z dejstvom, da je naš planet pravzaprav bunka (in da ne pademo dol, če gremo na ekvator), se bodo nekega dne sprijaznili z dejstvom, da evolucijske funkcije religije ne potrebujemo več.


No pa pokaži,kje sveto pismo trdi,da je svet ploščat?


Piše pa to.

Bog je rekel: »Naj bodo luči na nebesnem oboku! Ločujejo naj dan od noči in naj bodo znamenja za čase, dneve in leta! Naj svetijo na nebesnem oboku in razsvetljujejo zemljo! 1 Mz 1,14

Hočeš reči "z besedami" ?


Ne,z sredstvi.Z noži,AK 47,krampi,granatami,lakoto,linčanjem itd.

Ne delaj se bolj neumnega kot si jype.V imenu ateizma in poganstva je v 20 stoletju umrlo toliko ljudi,kot še nikoli v zgodovini človeštva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

jype ::

Dr Evil> A ne trdi ateizem, da je vesolje večno in da je vse nastalo iz meglic?

Ne vem, nisem ga še srečal.

Posluš, sinko, ne vem kaj bi rad dosegel, ampak vsem normalnim ljudem je jasno, da ljudje brez vere niso živali, pa da tudi ljudje z vero, ki jo tako blazno črtiš pravzaprav niso bistveno drugačni od tebe, razen tega da je mogoče njihov župnik malo bolj počen od tvojega.

Pomiri se. Nihče ti nič noče. Tvoja svoboda je omejena zgolj s svobodo vseh ostalih in s par tehnikalijami realnega življenja, tako da nima prav dosti smisla se repenčit. Konec koncev je svet, vsaj kar se tebe tiče, produkt božje volje, modrosti in kar je še teh božjih reči.

Dr Evil ::

Ne vem, nisem ga še srečal.


Potem pa ne veš v kaj veruješ.Vidiš kako iracionalno sovražno nastrojen si?

Posluš, sinko, ne vem kaj bi rad dosegel, ampak vsem normalnim ljudem je jasno, da ljudje brez vere niso živali, pa da tudi ljudje z vero, ki jo tako blazno črtiš pravzaprav niso bistveno drugačni od tebe, razen tega da je mogoče njihov župnik malo bolj počen od tvojega.


Pa so,vsaj po definiciji ateizma:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

jype ::

Dr Evil> Bog je rekel: »Naj bodo luči na nebesnem oboku! Ločujejo naj dan od noči in naj bodo znamenja za čase, dneve in leta! Naj svetijo na nebesnem oboku in razsvetljujejo zemljo! 1 Mz 1,14

Bog je govoril angleško.

http://www.lhup.edu/~DSIMANEK/febible.h...

Dr Evil> Pa so,vsaj po definiciji ateizma.

Vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dr Evil ::

Bog je govoril angleško.


In ti se sklicuješ na preroke?LOL.

fabrskd ::

Jezus je bil prvi komunist.

Vzemimo bogatim in dajmo evnim, da bomo imeli vsi enako.
Screw you guys i'm going home!!!

Daedalus ::

Pokaži, da jih ima.Na katero avtoriteto se sklicuje?

Na družbeno pogojen prenos civlizacijskih norm in vrednot. Sej veš - družba te socializira in iz tebe naredi človeka. Brez družbe - nimaš dolgega roka trajanja. Plus nekaj lastne herezije v obliki humanizma in lastnomožganskega tehtanja in (kritićnega) presojanja religije, vrednot, Boga, kulture, navad... Al to ni dovolj dobro, ker ni utelešeno v eni vseprisotni in vseobsegajoči personi - Bogu?

Ozkost tvojega razmišljanja me vedno znova preseneča. Kakšna družba - takšen posameznik (statistično gledano). In ne kateri Bog - takšen posameznik. Tu se zahakla večina ljudi - na napačni strani presoje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr Evil ::

Na družbeno pogojen prenos civlizacijskih norm in vrednot. Sej veš - družba te socializira in iz tebe naredi človeka. Brez družbe - nimaš dolgega roka trajanja. Plus nekaj lastne herezije v obliki humanizma in lastnomožganskega tehtanja in (kritićnega) presojanja religije, vrednot, Boga, kulture, navad... Al to ni dovolj dobro, ker ni utelešeno v eni vseprisotni in vseobsegajoči personi - Bogu?


Družba kaj hitro menja svoje norme.

Precej bedno trditev si postavil.

Vzemimo bogatim in dajmo revnim, da bomo imeli vsi enako.


In kje to piše?

jype ::

jype> Bog je govoril angleško.
Dr Evil> In ti se sklicuješ na preroke?LOL.

Ne, le izpostavljam absurdnost citiranja božje besede.

http://venganza.org/

Dr Evil ::

Ne, le izpostavljam absurdnost citiranja božje besede.


Predvsem če citiraš preroke:D

Daedalus ::

Družba kaj hitro menja svoje norme.

No vidiš. In katerih ljudi je v družbi več - vernih al ateistov? Kdo bo z večjo verjetnostjo tvoril kritično maso, ki bo shiftala norme?

Oziroma

Potemtakem smo predmet družbene menjave vredot vsi. Ker smo vsi odvisni od družbe in iz nje ne moremo pobegniti. In te nove vrednoste bo prenesel naprej na svoje potomce tako verojuči, kot neverujoči. Večinoma popolnoma nezavedno. In na tej točki tvoj argument - žalostno propade.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Kje sem pa jaz kakšnega preroka citiral?

Glej, te enovrstičnice so za instant messageing. Napiši konkreten odgovor, ali pa se zadrži. Debata postaja neuporabna, ker so tvoji posti brez vsebine.

Vsekakor se mi zdi, da ne razumeš ničesar.

Dr Evil> Družba kaj hitro menja svoje norme.

Res? Katere norme je pa naša družba zamenjala v zadnjih 200 letih, razen tega da se zdaj dekletom lahko javno vidijo kolena, prej je bilo pa to nespodobno? Katere drastične kulturno-družbene premike si opazil, ki niso posledica svetovnih trendov in globalizacije?

Dr Evil ::

Glej jype.O srednjem veku oba nimava pojma.Jaz iz ignorance,ti pa iz prepričanja.

Poglejmo kaj piše od flat world v wikipedii

The common misconception that people, especially the Christian Church, before the age of exploration believed that Earth was flat entered the popular imagination after Washington Irving's publication of The Life and Voyages of Christopher Columbus in 1828. In the United States, this belief persists in the popular imagination, and is even repeated in some widely read textbooks. Previous editions of Thomas Bailey's The American Pageant stated that "The superstitious sailors ... grew increasingly mutinous...because they were fearful of sailing over the edge of the world"; however, no such historical account is known.[29] Actually, sailors were probably among the first to know of the curvature of Earth from daily observations — seeing how shore landscape features (or masts of other ships) gradually descend/ascend near the horizon.

Flat Earth @ Wikipedia

Kar cel članek preberi in se čudi neumnosti zgodovinarjev iz 19 stoletja,ki so jo tako radi drugim pripisovali.

Potemtakem smo predmet družbene menjave vredot vsi. Ker smo vsi odvisni od družbe in iz nje ne moremo pobegniti. In te nove vrednoste bo prenesel naprej na svoje potomce tako verojuči, kot neverujoči. Večinoma popolnoma nezavedno. In na tej točki tvoj argument - žalostno propade.


Ni res.Že vsaka generacija ima svoje vrednote,kaj šele neke popopogeneracije?

Le zakaj pa se vsak liberalec nad konzervativnostjo pritožuje?

Ker je sveto pismo enako kot pred 2000 leti,medtem pa se je marsikaj spremenilo.Torej pozabi na podedovane vrednote.Da ne omenjam zunanjih vplivov.

In če so vrednote res tako podedovane,zakaj ne vemo kaskšne so imeli pred 3000 leti?Ali zakaj so tiste pred 2000 leti tako drugačne?Tvoja trditev je napačna.

jype ::

Dr Evil> Poglejmo kaj piše od flat world v wikipedii

Ja. Žalostno dejstvo (ki ga včasih nočeš sprejeti) je, da so nekateri ljudje zaradi svojega prepričanja v ploščatost zemlje morili. Seveda niso bili v večini. Saj tudi večina muslimanov ni nič bistveno drugačna od tebe (pa tudi tega pogosto nočeš sprejeti).

Dr Evil> Le zakaj pa se vsak liberalec nad konzervativnostjo pritožuje?

Le zakaj vsak liberalec svoje otroke vzgaja konzervativno?

Ker odgovorni ljudje razumejo in sprejemajo odgovornost do družbe. Jaz ne vidim nobenega oprijemljivega razloga (razen tega, ki ti ga poskušam razložiti), zakaj moji otroci poleti ne bi nagi letali po mestu, pa jim vseeno ne bom tega dovolil. Saj to razumeš, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

fabrskd ::

Kje to piše dr. Evil!? Le kje pomoje da v Slovenski kuharici!!!
Screw you guys i'm going home!!!

T-h-o-r ::

Glede na odsotnost civilizacijskih norm

Ti si pa višek civilizacije :\

Dr Evil ::

Ja. Žalostno dejstvo (ki ga včasih nočeš sprejeti) je, da so nekateri ljudje zaradi svojega prepričanja v ploščatost zemlje morili.


In ti imaš probleme z razumevanjem,da so ljudje morili tudi zaradi trivialnejših trditev.In niso vsi bili verni.Mariskateri človek je padel kot žrtev ateistični histeriji in eksperimentiranju.

Saj tudi večina muslimanov ni nič bistveno drugačna od tebe (pa tudi tega pogosto nočeš sprejeti).


Ne,tisti normalni del res ne.Je pa drugi skrajni del zelo tebi podoben.Oboji imate enake simpatije do močnih voidteljev,ki jih tako radi častite na ulicah medtem ko razbijate mc donalds:D

Vajenc ::

Islamski problem pred domačim pragom. Link

jype ::

Dr Evil> In ti imaš probleme z razumevanjem,da so ljudje morili tudi zaradi trivialnejših trditev.In niso vsi bili verni.Mariskateri človek je padel kot žrtev ateistični histeriji in eksperimentiranju.

Iz katere moje trditve sklepaš o tem, da imam težave z razumevanjem, da tudi med ateisti obstajajo ljudje, ki so potencialno nevarni?

Kako določaš trivialnost trditev? Ali je trditev "Hudič!" dovolj trivialna, da te zaradi nje ubijejo? Kaj pa "Jahve!" ? Kaj pa "Krščenmatiček?"

Dr Evil> Je pa drugi skrajni del zelo tebi podoben.

Ne želi si tega. Če bi jaz napadal ZDA, ne bi pustil toliko živih. Ampak jaz nimam razlogov za takšno početje, ne glede na to kako se ti trudiš, da bi mi jih poiskal v moji domnevni duševni praznini ateizma, ki mi ga pripisuješ.

Dr Evil> Oboji imate enake simpatije do močnih voidteljev,ki jih tako radi častite na ulicah medtem ko razbijate mc donalds

Obtožuješ me torej, da sem razbil McDonalds? Ali si si samo izmislil, da sem jaz takšen in takšen in moram torej po logičnem sosledju zagotovo razbijati McDonalds?

Jaz vem, da si ti verski skrajnež, ker sem take ljudi že srečal. So kot guma. Nič se jih ne prime, razen seveda sluzaste župnikove besede. Ampak tvoje ločevanje vere, ki je miroljubna, pa vemo da ni, in vere, ki je agresivna, pa vemo da ni, na miroljubno in agresivno vero, je smešna. Obe sta za odmet, ampak ker smo ateisti tako razsodni, nobenemu od vas ne bomo kar odvzeli pravice biti duhovno omejen. Če vam paše, se lahko komot prepričujete, da ni problema, da bo bog že vse zrihtal, ampak če izberete to možnost ste pač s tem sprejeli tudi dejstvo, da vas normalni ljudje ne bomo resno jemali.

Amen.

Dr Evil ::

Čisti ad hominem.Ni vredno odgovora.

Double_J ::

Dr. Evil

Sledilci jezusovega nauvka verjetno nikoli nebi odpravili prav vsega zla in bolečine.

Sledilci nekega drugega nauka, ki nima za izhodišče boga, pa to lahko storijo.

Kaj je sedaj bolje?

IgorGrozni ::

Jype: Tile verski gorečneži so pri vseh verah enaki.

Če ti že ne postavljajo bombe pod rit, te pa davijo z verskimi resnicami.:D.

Dr Evil ::

Sledilci jezusovega nauvka verjetno nikoli nebi odpravili prav vsega zla in bolečine.

Sledilci nekega drugega nauka, ki nima za izhodišče boga, pa to lahko storijo.

Kaj je sedaj bolje?



Ne ga srat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

jype ::

IgorGrozni> Če ti že ne postavljajo bombe pod rit, te pa davijo z verskimi resnicami.

Lej, Igor, ti nimaš pojma. Evolucija ne obstaja. Vesolje je naredu FSM. Včlani se, preden bo prepozno!

Jaz sem se že, sem dobu majico!

Vajenc ::

Jaz predvidevam iz zgornjega linka, da so svetnikom grozili neki nemuslimani, po vsej verjetnosti neki fanatični verniki iz neke druge vere.
Papežu grozijo talibani zaradi citiranja nekoga, našim svetnikom pa križarji zaradi demokratičnega pogleda na đamijo. Jaz vidim neko povezavo med skrajneži..., prvi so nahujskani proti drugim in drugi proti prvim. Začaran krog, tale verstva.

Dr Evil ::

Še dobro,da je ateizem s temi v svoji vladavini tako dobro opravil.

Enostavno je pobil vse vernike,da se ateisti niso počutili nelagodno.

Na žalost so ti "humani" časi za nami,a ne de tovariši?

jype ::

Dr Evil> Še dobro,da je ateizem s temi v svoji vladavini tako dobro opravil.
Dr Evil> Enostavno je pobil vse vernike,da se ateisti niso počutili nelagodno.
Dr Evil> Na žalost so ti "humani" časi za nami,a ne de tovariši?

Kateri ateizem je pa to bil?

Dr Evil ::

Koliko jih poznaš?

Vajenc ::

Vsaka skrajnost je preozka pot za dosego nekaj splošno dobrega. Je pa vera čisto ok, če to naredi človeka boljšega. In tudi v vsaki veri je nekaj dobrega, tudi v islamu. In tudi v vsaki ideologiji se najde kaj koristnega, tudi v komunizmu. Ampak skrajnosti so pa overdose.

T-h-o-r ::

all hail to your true lord: the flying spaghetti monster/god/alah/krishna :D

jype ::

Dr Evil> Koliko jih poznaš?

Nobenega.

Nobenega, ki bi sistematično pobijal vernike.

Dr Evil ::

Ni komunizem osnovan na ateizmu?

Ni produkt francoske revolucije ateizm,z nadomestkom za Boga,višja sila?

Malo veš o svoji veri.

Daedalus ::


Ker je sveto pismo enako kot pred 2000 leti,medtem pa se je marsikaj spremenilo.Torej pozabi na podedovane vrednote.Da ne omenjam zunanjih vplivov.

In če so vrednote res tako podedovane,zakaj ne vemo kaskšne so imeli pred 3000 leti?Ali zakaj so tiste pred 2000 leti tako drugačne?Tvoja trditev je napačna.


Ne podedovane. Vrednote so naučene. Razumeš? In ja, tiste pred 2000 leti so bile precej drugačne. In ja, tud vrednote so stvar interpretacije vsake nove generacije, pod vplivom sprememb v okolju in se spreminjajo. Še vedno pa so - naučene. Tvoja trditev je mim, moje držijo vodo. Če ne pa preveri pri kakem sociologu, al pa antropologu. In vrednote niso odvisne od tega, kaj piše v eni bukvi.

Sicer pa vidim, da obvladaš. Nabijanje v prazno še najbolj.

Sicer pa ja - sveto pismo je enako...razen tistega, kar se je spreminjalo v nameri prilagajanju spremembam. Večinoma so se spreminjale razlage, marsikdaj pa tudi teksti. Če pa trdiš, da je vse isto, kot je bilo pred 2000 leti (mimogrede - takrat Nove Zaveze sploh ni blo), pol pa živiš v eni velikanski zablodi. Piše isto - pa se tudi razlaga isto?

Oko za oko, zob za zob?

Ne bi rekel.

Ni komunizem osnovan na ateizmu?

Na marksizmu pa res. Ateistična komponenta je bila zgolj uporabljena kot sredstvo za boj proti Cerkvi, v želji izriniti jo kot konkurenta in priti do njenega premoženja. Da je pa komunizem osnovan na ateizmu - je pa, če smo že lih pri *.izmih - idiotizem velikanskega velikostnega razreda.

Le zakaj pa se vsak liberalec nad konzervativnostjo pritožuje?

Liberalci so v temelju precej konzervativni ljudje. Samo poglej, kake staromodne ideje zagovarjajo - svoboden trg, svoboden posameznik, vsak svoje sreče kovač, pravice omejene s pravicami ostalih... kaj je tu tako hudo naprednega?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_marko ::

In kdo je potem manj konzervativen od Liberalcev?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

drejc ::

Če daje yupe v isti koš papeško državo in islamsko državo (na osnovi vere), pade normalno noter še komunistična (in socialistična).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

nurmaln ::

Thomas pa u jok ker ste mu ukradl temo :D

Thomas ::

Ti, nurmalen. Ampak uno o prostem padu! Ravno nekej globokomnega pripomnim, pa ti svojo prbiješ! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

drejc> Če daje yupe v isti koš papeško državo in islamsko državo (na osnovi vere), pade normalno noter še komunistična (in socialistična).

To si mi ti podtaknil. Jaz sem govoril o verski državi (to bi bila recimo Francova Španija od modernih in Anglija Henrika 8. od srednjeveških). Dežele, kjer ženske niso imele nobenih pravic, kjer se je z "neverniki" delalo kot ...

Vse, kar danes velja za nekatere islamske verske države.

Double_J ::

Dr. Evil.

Nič ne serjem. Jezusu tebi in njegovim privržencem ni uspelo odpraviti trpljenja in krivic...
Kar ni zadovoljivo.

nurmaln ::

se opravičujem če sem ti ukradel zadnji post ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoboda izražanja vs. islam (film Fitna ipd.) (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
96172502 (39031) Double_J
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366885 (60966) Marilyn
»

Wafa Sultan o Islamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
714582 (3718) Calligula
»

Šaron na smrtni postelji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
936625 (5097) Dr Evil
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732524 (24930) kuglvinkl

Več podobnih tem