» »

B16 užalil muslimane

B16 užalil muslimane

««
7 / 13
»»

nurmaln ::

24 UR - Grožnja za vse kristjane

nuke'em;(



sicer ne resno... ampak enkrat bi morali evropski politiki zbrat tolk jajc da bi jasno in glasno povedal, da bo po p**** dobil vsak, ki bo javno grozil, kaj šele grožnje uresničil

to da si tega ne upajo povedat samo zato ker so uni užaljeni zaradi nekih verskih zadev - patetično

Dr Evil ::

in sekularizacija ni to, da papež ni predsednik države:\ ,... ampak, da posamezna vera ni ˝državna˝ vera z vsemi posledicami, tj. ni verouka v šolah, da ni neenakosti zaradi ateizma,drugovernosti, ipd....


Sekularizacija družbe temelji na ločitvi verske inštitucije od zakonodajalne in sodne veje.Vse ostalo je dovoljeno.Verouk v šolah je dovoljen!

Če te darvinizem ne moti,potem boš tudi poučitev o desetih božjih zapovedih,preživel.Bo vsaj nekoliko manj đankijev in samomorilcev.

IgorGrozni ::

Dr.Evil:>>>>Čeprav budizem ni prav nič zaustavil osvajalne politike japoncev ali drugi aziatov.Pravzaprav,vzhodne religije sploh niso religije,ampak le filozofije

vidiš, kako nič ne veš !

...>>>>.ampak le filozofije,ki marsikdaj držijo štango zločincem...

veš, kje in kdaj ?? Ali le veruješ, da veš, kje in kdaj ?.

Čeprav se bojim, da je to zate povsem enako :\

drejc ::

drejc, mohameda ne opisujejo kot klavca, morda njegove naslednike


Vajenc...izražej se kot se zagre al me pa ne vmešavej v svoje nebuloze...

Mohammed je bil med drugim tudi kar Jezus osebno ni bil:

i) Klavec
ii) Posiljevalec
iii) Sadist
iv) Mučitelj
v) inkvizitor osebno
vi) vrač
vii) zakonodajalec in izvrševalec
viii) piroman
ix) nestrpnež
x) pedofil
...

In on je zgled 300 miljonom kamelojebcem tam doli...je čudno da se tako obnašajo, razstreljujejo, posiljujejo in zažigajo po Parizu,...?


edit: @evil: true, dodal x!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Dr Evil ::

Grozni, kaj če bi prebral, kar linkaš?

Buddhism (also known as Buddha Dharma, "the teachings of the awakened one") is a religion, a way of life, a practical philosophy, and arguably a psychology, focusing on the teachings of Gautama Buddha (Pali: Gotama Buddha), who lived on the Indian subcontinent in or around the fifth century BCE (review article). Buddhism spread throughout the subcontinent in the five centuries following the Buddha's passing, and propagated into Central, Southeast, and East Asia over the next two millennia.

Dr Evil ::

Drejc,mohamed je prav tako bil pedofil.

OwcA ::

Buddhism (also known as Buddha Dharma, "the teachings of the awakened one") is a religion, a way of life, a practical philosophy, and arguably a psychology

To je bolj naštevanje, kot natančen kvalifikator, torej budizem je religija in način življenja in filozofija in ...
Poleg tega budizem ni edina vzhodnjaška filozofija, ti pa si kar vse pometel pod isto preprogo:
Pravzaprav,vzhodne religije sploh niso religije,ampak le filozofije
Otroška radovednost - gonilo napredka.

IgorGrozni ::

>>>o desetih božjih zapovedih,preživel.Bo vsaj nekoliko manj đankijev in samomorilcev.

Pa malo več pedofilov pokvarjenosti RKC, če so že ne-kristjani, po tvoje, bolj nagnjeni k drogam in samomoru. Pravzaprav impliciraš, da so prav zato nagnjeni.

Po kašnih dokazih niti ne vprašam, saj je očitno zate dovolj in zadosti, da takšnim bedastočam verjameš.

Zgodovina sprememb…

drejc ::

Tudi ne vem komu ideje da budizem povsem miren. Lep primer agresije držav večinsko budistične je Japonska, ki je imela v svojih osvajalnih pohodih kompletno centralno azijo, po površini si upam trdit največji imperij v zgodovini (marionetne države included).

Tudi myth o miroljubnosti Tibetancev se kojci razblini, saj so bile tam kazni (pred kitajsko okupacijo) na nivoju shariie (pohabljanja, suženjstvo, kletke, vleka z živalimi).

Naj še en reče da je budizm miroljuben!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Vanich ::

Pepca,za vsakega "krščanskega fanatika"
,ti pokažem,deset sekularnih!

A ti pokažem,sataniste?Ti pokažem anarhiste?Ti pokažem levake,hehe.


Ja in ? Problem je v tem ker ti ne vidiš svojih
fanatikov, oziroma se ti zdijo v redu, ne pa v tem
da fanatiki v drugih oblikah ne bi obstajali.

Zato ne demagogiraj pepca,ker tvoji partizani so bili še kako krvoločni verniki marksizma

Ne podtikaj. Partizani niso moji.
Vem pa, da v klerikalnih krogih kotirajo celo nižje od Satana,
kar je zelo čudno, če pomisliš da je ravno cerkev pomagala
pobegniti ogromnemu številu nacističnih vojnih zločincev, klavcev in psihopatov pred zasluženo kaznijo.
Da ne omenjam tega da je cerkev podpirala/vladala v
klerofašistični Španiji vse do leta 1978.

Pomisli, deklarirana fašistična država pod diktatorjem
Francom, zaveznikom Hitlerja in Mussolinija obstaja v Evropi ,
pod okriljem cerkve, vse do 1978 leta. Fantastično.

To so mogli jokat v Vatikanu in pa Španski cerkvi ko je
Franco umrl, si prav predstavljam.


Sigurno je veliko več klavcev na strani tistih,ki nimajo notranje vere,kot pri kristjanih in recimo kakšnih vzhodnih religijaa.

Ja, a dej nehej no ? A maš kakšen graf, študijo, link ?
A samo trapaš nekej brezveze, kar ti je župnik povedal to Nedeljo ?


Pravzaprav,vzhodne religije sploh niso religije,ampak le filozofije,ki marsikdaj držijo štango zločincem.

Zato so pa tukaj Zahodne religije, ki nikoli ne držijo štango zločincem, kajneda ? :D

Kot je recimo, aahhhmmmmm, kar tkole na blef bom reku;
Katoliška Cerkev, kateri predstavniki in verniki niso
nikoli niti mravlje pohodili ?

A se sploh zavedaš kolk si pristranski, da ne rečem še kaj drugega ?

Dr Evil ::

OWCA.Budizem ni religija v pomemu kot ga mi razumemo.Si vesel?

Dr Evil ::

Grozni.Spet si mimo vsekal.

Yet others—including non-Catholic academics such as Philip Jenkins—have observed that the Catholic Church is being unfairly singled out by a secular media which they say fails to highlight similar sexual scandals in other religious groups, such as the Anglican Communion, various Protestant churches, and the Jewish and Islamic communities. The term paedophile priests, widely used in the media, implies a distinctly higher rate of child molesters within the Roman Catholic priesthood when in reality its 1.5–2% is no higher than any other segment of society and lower than many[citation needed].


wiki

IgorGrozni ::

>>>>drejc>>>Lep primer agresije držav večinsko budistične je Japonska

šinto- japonska religija

še eden verni nevednež, pač...

Vajenc ::

drejcek, dej mi razloži (da ne bom še naprej nebulozen), katerega mohameda si ti mislil ?

OwcA ::

Tudi myth o miroljubnosti Tibetancev se kojci razblini, saj so bile tam kazni (pred kitajsko okupacijo) na nivoju shariie (pohabljanja, suženjstvo, kletke, vleka z živalimi).

Link prosim.

Lep primer agresije držav večinsko budistične je Japonska, ki je imela v svojih osvajalnih pohodih kompletno centralno azijo, po površini si upam trdit največji imperij v zgodovini (marionetne države included).

Tako zelo lep primer tudi ni:
During World War II, State Shinto was the only legal religion

Vir
Je pa res, da zen budizem ni tako izrazito pacifističen kot druge veje, zlasti na Japonskem ne, kjer se je ves čas prepletal z avtohtonim šintoizmom.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

drejc ::

Following the Meiji Restoration, Shinto was made the official religion of Japan, and in 1868 its combination with Buddhism was outlawed


Igor morš vedt kaj linkaš.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Vajenc ::

Budizem je lahko le način razmišlanja, ali pa religija.

Dr Evil ::

Ja in ? Problem je v tem ker ti ne vidiš svojih


Enako bi jaz lahko tebi rekel.Tu nima smisla debatirat.

Ne podtikaj. Partizani niso moji.


Zagovrjaš jih že tako.

Ne podtikaj. Partizani niso moji.
Vem pa, da v klerikalnih krogih kotirajo celo nižje od Satana,
kar je zelo čudno, če pomisliš da je ravno cerkev pomagala
pobegniti ogromnemu številu nacističnih vojnih zločincev, klavcev in psihopatov pred zasluženo kaznijo.
Da ne omenjam tega da je cerkev podpirala/vladala v
klerofašistični Španiji vse do leta 1978.


Ti se kar naslanjaj na ideološko še kako oporečne vire.Zanimivo,da nihče ne omeni Židov,ki jih je Papež rešil ne omeni.

Church had been the instrument is thus at least 700,000 souls, but in all probability it is much closer to . . . 860,000."[21] This is a total larger than all other Jewish relief organizations in Europe, combined, were able to save. Lapide calculated that Pius XII and the Church he headed constituted the most successful Jewish aid organization in all of Europe during the war, dwarfing the Red Cross and all other aid societies.

This fact continued to be recognized when Pius XII died in 1958. Lapide’s book records the eulogies of a number of Jewish leaders concerning the Pope, and far from agreeing with Jack Chick that he deserved death because of his "war crimes," Jewish leaders praised the man highly:[22]

"We share the grief of the world over the death of His Holiness Pius XII. . . . During the ten years of Nazi terror, when our people passed through the horrors of martyrdom, the Pope raised his voice to condemn the persecutors and to commiserate with their victims" (Golda Meir, Israeli representative to the U.N. and future prime minister of Israel).

Ja, a dej nehej no ? A maš kakšen graf, študijo, link ?


Pa ne mi rečt,da so tvoje trditve osnovane na znanstveno izpeljanih študijah?

Zato so pa tukaj Zahodne religije, ki nikoli ne držijo štango zločincem, kajneda ? :D


Ne štange jim ne držijo.Obsodijo njihova dejanja,ampak kljub temu upajo,da se bodo spreobrnili.

drejc ::

In the Dalai Lama's Tibet, torture and mutilation---including eye gouging, the pulling out of tongues, hamstringing, and amputation--were favored punishments inflicted upon runaway serfs and thieves. Journeying through Tibet in the 1960s, Stuart and Roma Gelder interviewed a former serf, Tsereh Wang Tuei, who had stolen two sheep belonging to a monastery. For this he had both his eyes gouged out and his hand mutilated beyond use. He explains that he no longer is a Buddhist: "When a holy lama told them to blind me I thought there was no good in religion."16 Since it was against Buddhist teachings to take human life, some offenders were severely lashed and then "left to God" in the freezing night to die. "The parallels between Tibet and medieval Europe are striking," concludes Tom Grunfeld in his book on Tibet.17

In 1959, Anna Louise Strong visited an exhibition of torture equipment that had been used by the Tibetan overlords. There were handcuffs of all sizes, including small ones for children, and instruments for cutting off noses and ears, gouging out eyes, and breaking off hands. There were instruments for slicing off kneecaps and heels, or hamstringing legs. There were hot brands, whips, and special implements for disemboweling.18

The exhibition presented photographs and testimonies of victims who had been blinded or crippled or suffered amputations for thievery. There was the shepherd whose master owed him a reimbursement in yuan and wheat but refused to pay. So he took one of the master's cows; for this he had his hands severed. Another herdsman, who opposed having his wife taken from him by his lord, had his hands broken off. There were pictures of Communist activists with noses and upper lips cut off, and a woman who was raped and then had her nose sliced away.19

Early visitors to Tibet comment about the theocratic despotism. In 1895, an Englishman, Dr. A. L. Waddell, wrote that the populace was under the "intolerable tyranny of monks" and the devil superstitions they had fashioned to terrorize the people. In 1904 Perceval Landon described the Dalai Lama's rule as "an engine of oppression." At about that time, another English traveler, Captain W.F.T. O'Connor, observed that "the great landowners and the priests . . . exercise each in their own dominion a despotic power from which there is no appeal," while the people are "oppressed by the most monstrous growth of monasticism and priest-craft." Tibetan rulers "invented degrading legends and stimulated a spirit of superstition" among the common people. In 1937, another visitor, Spencer Chapman, wrote, "The Lamaist monk does not spend his time in ministering to the people or educating them. . . . The beggar beside the road is nothing to the monk. Knowledge is the jealously guarded prerogative of the monasteries and is used to increase their influence and wealth."


@Owca: Richard Gere in Steven Segal tibet peace bullšit smrdi do nebes.

Miroljuben budizem je bulšit.


@vajenc: ne vem od kod teb da kdo ne opisuje mohammeda za klavca, oz. kar vse po mojih zgornjih točkah.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Dr Evil ::

Kaj je EINSTEIN o Papežu menil.

Albert Einstein: "Only the Catholic Church protested against the Hitlerian onslaught on liberty. Up till then I had not been interested in the Church, but today I feel a great admiration for the Church, which alone has had the courage to struggle for spiritual truth and moral liberty.

OwcA ::

Ugibam (glede na to, da nisi navedel), citiral si tole?

@Owca: Richard Gere in Steven Segal tibet peace bullšit smrdi do nebes.

A sem kje kaj od tega omenjal? Vsaj zagovarjal budizem? Ne?
Če že podtikaš, počni to kanček bolj spretno. :\

Miroljuben budizem je bulšit.

Nič bolj kot krščanstvo, edino kar je, je bolj logično koherenten.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr Evil ::

Logično ne.Mogoče manj nadnaraven.Logika tu nima veze.

Nelogično je recimo to

"Anyone who describes Islam as a religion as intolerant encourages violence," :D :D :D

OwcA ::

Ravno logično v povsem abstraktnem (matematičnem) smislu. Ampak upam, da se strinjaš, da je to že stvar druge teme (ki smo jo že imeli nekaj nazaj).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

jype ::

Dr Evil> Kaj je EINSTEIN o Papežu menil.

Ja. Še en, ki ni poznal grehov cerkve.

drejc ::

@ofca: ne razumem te kje vidš ti podtikanje. Stran nazaj je nekdo omenil miroljubnost budizma, jest sem odgovoril da je to neresnica, ti si me vprašal za vir. Logično lahko sklepam da tega "dark side" budizma oziroma kar Tibeta nisi vedel.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

Če ta incident pomeni, da je budizem nasilen, potem pač ne more nihče oporekati, da je krščanstvo ena najbolj nasilnih religij.

Dr Evil ::

Mogoče boš nekdaj razumel,da religija pač nima za vsakim zločinom prste vmes,ampak včasih nekdo enostavno ne upošteva zapovedi,ljubi svoje sovražnike.

OwcA ::

Ne, nisem vedel (kot recimo tudi nisem vedel za P12), ampak to še ne pomeni, da sem nek new-agerski navdušenec nad tibetanskim budizmom. Mirno bi lahko prilepil le link in/ali citat, jaz bi se ti zahvalil in to bi bilo to.
Kot že rečeno, pacefistična naravnanost velja točno toliko kot krščanska. Teološko/filozofsko je jasno zastavljena, kako se to odraža v posvetnem življenju je seveda druga pesem, a to žal velja za vse.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Daedalus ::

Sekularizacija družbe temelji na ločitvi verske inštitucije od zakonodajalne in sodne veje.Vse ostalo je dovoljeno.

Potemtakem praviš, da je lahko RKC del izvršne oblasti (Vlade) države? In del ministrstev?

Lej, nimam nič proti tebi osebno. Samo - takole razkazovanje neznanja ti pa tudi ni niti malo v čast. Resno. Sekularizacija družbe pomeni predvsem ločitev Cerkve (katerekoli) od Države (v smislu treh vej oblasti). Tak da, bodimo dosledni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

drejc ::

da je krščanstvo ena najbolj nasilnih religij.


Če pa to ni ena bolj neumesnih izjav v letu 2006...dej povej tvoje mnenje zakaj je krščanstvo ena najbolj nasilnih religij danes?

Nasilje krščanstva danes:...čakam linkaže..
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

Potemtakem praviš, da je lahko RKC del izvršne oblasti (Vlade) države? In del ministrstev?


So civilna družba. Nuff said? Jim boš to zanikal? Boš odlomil ključni del demokracije kot je civilna družba?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Vanich ::

Enako bi jaz lahko tebi rekel.Tu nima smisla debatirat.

Ne mores. Jaz se ne delam, da nekaterih ne vidim,
kot ti ne vidis svojih verskih fanatikov.

Jaz svojih pravzaprav sploh nimam: ime naj te pa ne zavaja, je samo smesno ime zadrte komunisticne fanatikinje, ki mi
je izjemno smesno.

Komuniste verjetno bolj sovrazim kot ti,
samo sigurno pa bolj racionalno.

Dejstva iz zgodovine so pa zate zagovarjanje komunistov ?

Zanimivo.

In pa resevanje (nedolznih !!!!) zidov zate
popolnoma upravicuje resevanje nacisticnih patoloskih zlocincev, ki so 1 mesec pred tem zazigali iste te zide v stotisocih, pred zasluzeno kaznijo ?

Sicer te razumem, taka je tvoja fanaticna klerikalska logika: vse je treba opravicit. Tudi neopravicljivo.

Zalostno. Ampak tako simptomaticno.

Sicer se mi pa ne da vec dajati s tabo in to na isti
nacin kot se mi ne da dajati z Jehovci ko mi pozvonijo
pred vrati: na eni tocki prenehajo biti zabavni in ratajo anusance. Kot vsi verski fanatiki: to je pa pravilo.

Dr Evil ::

Potemtakem praviš, da je lahko RKC del izvršne oblasti (Vlade) države? In del ministrstev?


Mja to vejo sem pozabil.Ko skačeš sem in je zelo težko popolnoma točen bit.In ker večinoma odgovarjam na floskule se nimam kaj za sekirat.Ampak mislim,da je za tistega,ki pozna to definicijo jasno,kar sem želel povedat.Hvala za opozoritev,če je bila dobro namerna.Če je bila le iskanje dlake v jajcu,pa upam,da si doživel svoje zadovoljenje.

IgorGrozni ::

Tibetantski budizem pač ni budizem nasploh. Pri desetih miljonih tibetancev in miljardi vernikov ostalih sekt niti signifikantno pomemben ni .
Seagal in Cruise, ali kdorkoli res nista relevanten vir :\



Velja pa seveda za vsako religijo podobno: Če jo spustiš s sekularne verige, grize. Ponavljajoči vzorec obnašanja, klanje, kri in izkoriščanje, kaže kvečjemu le na sistemski defekt religije nasploh. Vsake religije.

Poldi112 ::

Drejc, ti si pederski nekropedofil in najbolj ogrožena živalska vrsta na svetu je tvoja mačka, ki jo zlorabljaš.

Zdaj, ko boš ti preklical svoje trditve o Mohamedu, oz, jih podkrepil z dokazi, bom tudi jaz storil enako.

Ok?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr Evil ::

Ne mores. Jaz se ne delam, da nekaterih ne vidim,


No nehajmo z ad hominem.

Jaz svojih pravzaprav sploh nimam:
:\

Aha,jaz jih pa tu doma imam?

Jao.

Če se že greš predalčkanje,potem si lahko tudi ti žrtev predalčkanja.Čist enostavno.

Komuniste verjetno bolj sovrazim kot ti,


Če racionalno razsojaš neracionalno vsebino,kar je ideološko oporečno čtivo,potem ne moreš trdit,da so tvoji zaključki racionalni.


In pa resevanje (nedolznih !!!!) zidov zate
popolnoma upravicuje resevanje nacisticnih patoloskih zlocincev, ki so 1 mesec pred tem zazigali iste te zide v stotisocih, pred zasluzeno kaznijo ?

Sicer te razumem, taka je tvoja fanaticna klerikalska logika: vse je treba opravicit. Tudi neopravicljivo.



Če si že patološko zblojen,potem si me mogoče res tako razumel.

Sicer se mi pa ne da vec dajati s tabo in to na isti


Če se ne počutiš v stanju debate do konca peljat,potem ne vem zakaj se v nji vključuješ.

jype ::

Hočeš reči, ko bo on preklical svoje trditve, boš ti svoje podkrepil z dokazi :)

drejc: Kristjanov je največ in so v zgodovini pridelali največjo kumulativo nasilja. Saj jih druge religije lovijo, ampak jih še nekaj časa ne bodo ujele.

BTW, zakaj je pa zahod vrgel Sadama, saj on je vendar držal v šahu islamski fundamentalizem v Iraku. Tip sploh ni bil veren, dokler mu ni šlo za nohte v kakšni vojni. A mogoče zato, ker religija tu nima nobene veze? Najbrž.

Kot že rečeno, religija je opij za ljudstvo (ja, tudi marksistična in prostotrgovinska).

jype ::

Dr Evil> Če racionalno razsojaš neracionalno vsebino,kar je ideološko oporečno čtivo,potem ne moreš trdit,da so tvoji zaključki racionalni.

Ideološko oporečno je vse, ali pa nič. There's no middle ground.

Tam, kjer živim jaz, ni nič ideološko oporečnega. Pogovarjamo se lahko o vsem.

drejc ::

Poldi ti jih pa pokaš. Dokaži ti nasprotno...je težje veš. ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Daedalus ::

Hvala za opozoritev,če je bila dobro namerna.

Seveda je bila dobronamerna.

Drejc - je civilna družba del izvršilne oblasti? Ni. Seveda pa ima pravico lobirat, težit, sooblikovat, predlagat, kritizirat zakone, dejanja, načrte, kikse in kaj še podobnega zganja izvršilna oblast. In če bi pazljivo prebral moj prispevek, bi pogruntal, da me Cerkev v obliki civilne družbe ne moti. Motilo bi me samo vključevanje Cerkve tja, kamor po Ustavi ne spada. Jasno?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Verouk v šolah je, mimogrede, protiustaven.

Dr Evil ::

Ideološko oporečno je vse, ali pa nič. There's no middle ground.


In zdaj si priznal, da ateizm ni prav nič nevtralen, ampak strankarski. Torej ne more bit govora o skupnem stičišču vseh ljudi.K večjemu diktatura enega prepričanja.Nič bolše kot inkvizicija.

Dr Evil ::

Verouk v šolah je, mimogrede, protiustaven.


Ustava ni od Boga dana veš.In njeno interpretiranje tudi ni ravno nevtralno.Dokler bodo not sedeli razni Ribičiči.

jype ::

Jaz nisem ateist. Seveda ateizem ni nevtralen. Ateisti verjamejo, da ni boga (ali kakorkoli že poimenuješ zadevo).

Demokracija ne pomeni samo svobodne izbire na volitvah, ker potem imajo Kitajci že demokracijo (pa vemo, da je nimajo). Če jih zdajle pošlješ na volitve lahko trikrat ugibaš, koga bodo izvolili. Komuniste.

Demokracija je precej več kot to.

jype ::

Dr Evil> Ustava ni od Boga dana veš.In njeno interpretiranje tudi ni ravno nevtralno.Dokler bodo not sedeli razni Ribičiči.

V moji državi je verouk protiustaven. Ko ne bo več, to ne bo več moja država.

7. člen

Država in verske skupnosti so ločene.
Verske skupnosti so enakopravne; njihovo delovanje je svobodno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dr Evil ::

In kaj boš porekel, o državah, ki imajo verouk v šolah in so po vrhu celo pred nami v human development lestvici?

A je tvoj argument le to, da je verouk v šoli protustaven ali imaš še kakšnega boljšega?

jype ::

Dr Evil> In kaj boš porekel, o državah, ki imajo verouk v šolah in so po vrhu celo pred nami v human development lestvici?

Da niso pred nami. Human development lestvica? Kaj je to? Wimbledon?

Dr Evil> A je tvoj argument le to, da je verouk v šoli protustaven ali imaš še kakšnega boljšega?

Tako kot krst pred polnoletnostjo verouk zmanjšuje svobodo in pravico do izbire. Edini smiseln način že imamo: šole predstavijo vsa verstva, pač proporcionalno glede na njihovo pomembnost. Če je tu priviligiran katolicizem zato, ker so pri nas katoliki najštevilčnejši, je OK.

Če je pa verouk v šoli, potem pa to načelo podremo in nimamo več spodobne demokratične države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dr Evil ::

Tako kot krst pred polnoletnostjo verouk zmanjšuje svobodo in pravico do izbire. Edini smiseln način že imamo: šole predstavijo vsa verstva, pač proporcionalno glede na njihovo pomembnost.


Spet uporabljaš argument,ateizem je nevtralen.Tvoj um drugače ne funkcionira.Žal.

jype ::

Če bi bil ateizem nevtralen, potem bi šole lahko učile samo matematiko in fiziko.

Dr Evil ::

In iracionalno sovraštvo do prepričanj,ki nso kompatibilne z njim.Torej ateizem ni niti malo bolši od drugih ver.Glede na odsotnost civilizacijskih norm in pravil je še veliko hujši.Edino vera,ki ima barbarstvo kot jedro je hujše.Islam in ateizem.Strupena povezava,ki ima evropo v zadušljivem objemu.
««
7 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoboda izražanja vs. islam (film Fitna ipd.) (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
96172737 (39266) Double_J
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42367192 (61273) Marilyn
»

Wafa Sultan o Islamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
714605 (3741) Calligula
»

Šaron na smrtni postelji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
936652 (5124) Dr Evil
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732646 (25052) kuglvinkl

Več podobnih tem