» »

T-2

T-2

««
«
1 / 17
»»

|bLaD3| ::

No ja.. velik je že blo o temu rečenega.. Baje bo zadeva na voljo od 1. oktobra.. :) V startu bojo ponudl VDSL.. paketi še niso znani, bojo pa čez 14 dni :)

Spletna stran: WWW.T-2.NET

Še en zelo zanimiv članek z Delo.si..



Najbrž bom kr zamenju z SiOLa.. sploh če bojo mel dobro TV ponudbo..

korenje_ver2 ::

ja dej nehi se ti s tem clankom, ka ocitno clankopisec ne ve da 100 mbps vdsl ne obstaja. taki clani iz casopisov vsebujejo 90% mnenj samih clankopiscev, zato je takim stvarem le malo za verjeti. (sej poznamo primer petek, pove jasno kako novinarji casopisov malo po svoje pisejo clanke)

jc ::

obstaja pa zato vdsl2 z 100 mbps

Samson ::

Ampak stran imajo pa zelo dobro narejeno, podrobno opisano, veliko informacij in podobno. Svaka jim cast...Namest da vsaj nekaj malega napisejo o njih, prihajajocih storitvah itd.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Tody ::

Samson sej ti piše še 14 dni :) Drugač pa pejt v register pogledat kdaj je bila firma ustanovljena in kdo je notri :D Ostalih podatkov pa vrjetno za javnost niti sami še nimajo

DixieFlatline ::

Ob cesti tud že videvam jumbo plakate od T-2. Nad webpageom sm pa tud jest zlo navdušen. Saj poznam te oglaševalske trike, s katerim hočejo dvignit navdušenje in zanimanje, ampak lahko bi vsaj še kaj dodali na te plakate(bili malo bolj konkretni). Npr. "pripravite se na širokopasovni dostop za ceno dobrega govejega zrezka " . :D
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

harvey ::

Mal se naj gredo srat, ne morem drugega rečt.

Če je to konkurenca Siolu, se lahko sami zamislijo in Siol se jim še bolj smeji...da niso v stanju niti plasirat ustrezni informacij svoji potencialnim naročnikom. vse tele akcije me zelo spominjajo na banane od vege. Kam so prišli z bananami pa vemo. Spodrsnilo jim je na olupkih.

Ziga Dolhar ::

FUJ

<META name="keywords" lang="sl" content="VDSL, T-2, ISDN, PSTN, ADSL, ADSL+,
 APEK, internet, telefonija, televizija, TV, HDTV, konkurenca, telekom,
 telekom slovenije, SiOL, Volja, Voljatel, AMIS, Perftech, telemah, telemach,
 kabel, gratel, optika, mobitel, simobil, debitel, Pavle Gantar, zakon o medijih,
direkt, komunikacije, internet, intranet, storitve">
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

DixieFlatline ::

Ha, tud jest sem ob tem pomisil na Vego, verjetno zaradi barvnih kombinacij.

Glede metainformaicij na strani pa to ni nič takega, vsi se poslužujejo raznoraznih for, da bi jih iskalniki prikazal čim višje med zadetki.

Upam da me bodo pozitivno presenetili s svojo ponudbo, stran mi prav, da naj počakam še 14 dni. >:D
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Tody ::

Vi bi raj da je tko kot siol ko 3 mesece prej začne reklamirat stvar potem pa hočeš naročit pa pravjo da še ni na voljo ! Kaj reklamirajo butci če pa še nimajo/nemorjo. Meni se zdi čist cool. Tisti ki bodo to storitev dobili bodo bili pomoje pravačasno obveščeni, da se jim horda prepotentih najstnikov nabije na telefonsko številko in sprašuje kdaj bo optika v spodnjem dupleku je zadnje kar rabijo. Vas pa naj še malo firbec matra sej konec koncev odločitev ni življenskega pomena, če pa za vas je ... get a life

|bLaD3| ::

Lep pozdrav v imenu T-2 d.o.o.

Zahvaljujemo se vam za vaše povpraševanje, vendar vas prosimo da nam
posredujete točnejše podatke vašega naslova. Ker s pomočjo teh podatkov
lahko lokaliziramo vašo najbližjo centralo ter vas vnesemo v našo bazo
potencialnih naročnikov.

LP
Kolektiv T-2


**

Spoštovani!

Zahvaljujemo se vam za posredovane podatke. V najkrajšem možnem roku vas
bomo obvestili o možnosti priključitve na naše omrežje in o nadalnjem
postopku vzpostavitve priključka.

Lepo vas pozdravljamo,
T-2 - Služba za naročnike

OZZY ::

na ker mejl si pa to pisal...

Ker mene tud zanima predvsem za centralo v Litiji če bo dostopna.

pa če lahko istočasno furaš adsl in vdsl preko ene linije...Ker sam bi vzel vdsl ostali pa bi verjetno ostal na stari varjanti (pač iptv itd...)...Adsl2+ pa mi ne diši--prav tako ne siol..

Bi blo dobr vedet...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

|bLaD3| ::

Še ena super novička.. zadeva je 100% potrjena z strani T-2 in sicer v samem startu bosta na voljo 2 paketa.. IP televizije v samem startu ne bo.. bo kasneje, ko bo mal več potencialnih naročnikov.. boste pa lahko dobili njihov telefon z njihovo novo telefonsko številko. Tko, da boste lahko skenslali telefon od Telekoma.

1 mb down / 1 mb up za ceno 4700 SIT mesečno
10 mb down / 10 mb up za ceno 9800 SIT mesčno

To je to, tržit pa začnejo z 1. oktobrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |bLaD3| ()

OmegaBlue ::

Če je temu res tako uzamem takoj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

BaRtMaN ::

Ob takih cenah res ni kaj dosti za razmišljat, še ceneje kot WiMax, o katerem pa ni več nič slišati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Gregor P ::

"10 mb down / 10 mb up za ceno 9800 SIT mesčno"


... komu moram šenkat ledvico8-O

A pa ste prepričan fantje?!? Mislim, vem da je to tehnično mogoče, ampak je pa to res ubitačna ponudba (za slovenski trg)>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

OmegaBlue ::

In warez serverji bodo cveteli ko gobe po dežju :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

korenje_ver2 ::

jz mislim da je to financno neizvedljivo.

borchi ::

jz mislim da je to financno neizvedljivo.

za mene 9800sit ni finančno neizvedljivo :D
l'jga

Vanquish ::

nekaj pozabljate, kar pozablja tudi večino naših operaterjev.

10/10 pomeni, da bo vedno več userjev sharalo znotraj SLO in se bodo pri tem zelo razbremenile povezave v svet, kaj pa to pomeni pa vam je tako in tako jasno. Naprimer kolikor je meni znano imajo švedi pri cca. 20k naročnikov 10/100/1000g samo 1g al 2g povezavo v svet in jim stvar laufa.

bond007 ::

Žal samo za tiste, ki so blizu central. NAmreč po specifikacijah ima vdsl doseg okoli 1500 metrov (na tej razdalji deluje približno z 6/1 mbps - dl/ul ). Za mene neuporabno - je pa res, da je super ponudba tole in kdor jo lahko, naj jo zgrabi!

OZZY ::

po mojih info do 1500m gre nekako tako:

cc max 13,5Mbps 1500 meters /// 1.5-2.3Mbps
cc max 27,5Mbps 1000 meters /// cc 19Mbps
cc max 55 Mbps 300 meters /// enako kor DL

L I N K

Pol pa hitrost strmo pade. Seveda je odvisno tudi od kvalitetne linije.
Go with the flow.

OrkAA ::

Em.. pozabljate, da so tu v igri optični kabli.

bond007 ::

Ne še sedaj. Na začetku bojo vdsl tržili preko navadnih bakrenih paric. Optike vsaj nekaj časa še ne bo razširjena. Ko pa bo, bo pa najprej v Kranju, Ljubljani.. Recimo Celje in Maribor prideta na vrsto verjetno čez kakšno leto...

OZZY: vrjetno so tisti tvoji podatki bolj pravilni. Dejstvo ostaja, da VDSL kot tak, ima zelo omejen doseg:(

OrkAA ::

Js živim v kranju in že imam optiko speljano do hiše.

bond007 ::

JA ti si srečnež. Večina v sloveniji pa nima take sreče. Niti večina verjetno ne stanuje največ 1500 m od centrale. Bo treba počakat na bolše cajte:'(

DixieFlatline ::

Nekje sem sicer bral, da naj bi bil IPTV ponujen že na štartu, ampak če pravjo da ne, pol že mora držat. V Kranju naj bi bila optika najkasneje do novembra že "aktivna".
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

korenje_ver2 ::

OrkAA, mislis mimo hise ali do hise? ker razlika je velika.

volkec ::

do hiše :D

|bLaD3| ::

Jst sem dubu te informacije od zaposlenih in so 100% točne.. tist k bo dost blizu centrale bo lahko mel, ostali pa ne..

Informacije so pa 100%.

korenje_ver2 ::

kdaj bo optika kle na galjevici v lj.

Kami ::

Oh, kere lepe hitrosti :)

OrkAA ::

Jap.. direkt notr v klet so mi luknjo zvrtali :>

Kami ::

Jao, zaj me pa še zanima, če obstaja kakšna kontakna tel. številka oz. emaill, ker me zanima, kje je meni najbližja centrala ?

Hvala

|bLaD3| ::

To pa lahko na telekomu zves.

Kami ::

Ok, dobil info, 500m od mene je centrala! :)

Samo naj na začetku nebi vdsl ponujali preko vseh central ampak samo preko teh, ko bodo nadgrajene pa to, pa ta ko je oddaljena 500 m naj bi bila glavna centrala v mb, če ne druga bo adsl2+ >:D

Najverjetneje je še pol 10mbit/10mbit izvedljivo na 500-600 m ane?

Btw |bLaD3| am, daš še meni tisti mail plz na katerega si pisal, tnx.

/me zaj samo upa, da bo ta centrala podpirala vdsl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

swar ::

Kje zves kok je centrala od tebe oddaljena?

Kami ::

Pokliči na 080 8000 povej tvojo tel. pa ti povejo točno oddaljenost :)

Hux ::

In kje je ta glavna centrala v MB? v kleti telekoma?
Ce je zracna razdalja 500 daj se kakih 1500metrov kabla zram in si ze izven dosega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

|bLaD3| ::

Jst sem 277 metrov od centrale :)

bond007 ::

3520 m sem oddaljen od centrale. Nekaj manj kot mislu, a še vedno preveč, da bi karkoli upal na vdsl:'(

globoko grlo ::

nej mi en pove, T2 bo tržil vdsl al kwa, preko Telekomove infrastrukture al bo mel svojo, vglavnem mi ni čist jasno

tnx

Hux ::

Niso rekli da preko grateljevega ko bo?

Hux ::

btw meni nic ni pomagalo klicanje na 080 je reko ne obstaja stevilka lol. Potem pa ce sprasujem zaradi SIOL TV. Sem pac reko ja lol. Prokleti kmeti. tajna stevilka je pac :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

|bLaD3| ::

T-2 bo v samem začetku tržil VDSL preko bakrene zanke po telekomovem omrežju.. kasneje ko bo gratelovo omrežje v celoti dokončano (ko bodo pokrita glavna mesta) bojo pa še na njihovi optiki ponudl storitve. Sigurno bo tko, je pa dejstvo da bo vse skp slo na zacetku preko bakra od telekoma. :)

TRIROG ::

kam je treba mail poslat da se lahko prijavim med potencialne narocnike ... za 5k na mesec KUJ UZAMEM tole ...

ce s enav treba predolg vezat ...

DixieFlatline ::

Ugibam, da bo vezava verjetno vsaj za 1 leto, nekak se pač morjo "zavarovat",vsaj če bodo šenkaval modem in podobno.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Hux ::

3 leta ker so se mali. Pomoje ni problem da bi uporabniki bek bezali prej kontra ce je le mozno. To bo jih najbol bolelo 90% folka nebojo mnogli dobit ker negre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

10/10 pomeni, da bo vedno več userjev sharalo znotraj SLO in se bodo pri tem zelo razbremenile povezave v svet, kaj pa to pomeni pa vam je tako in tako jasno.


V to pa zelo dvomim. Ce bi mel 10mbit uploada bi emulo na pune odpr. Kolko slovenskih povezav je tam? Redko kira. Enako torent strani. Kolko slovenskih povezav? Zelo malo!
Edino kaj bi pomagalo je to slovenske torent strani ok. Ampak ko mas enkrat 10mbit pomoje nebos sparal vec tak.
Jaz mam uploada samo 512kbps in je vkloplen nonstop tak da bi siol ze lahko najeti 512 vod v tujino kasiral lol. Zdaj mi daj 10mbit pa bo pac to nonstop vzgano. :8)
T2 se bo pa pokopal.

OZZY ::

Da ne bojo dal kake omejitve prometa not...Recimo 100Gb na mesec preko interneta... že 50Gb prometa ni težko doseč z 1mbit linijo kaj šele z 10.

lahko pa bo tistih 10Mbit le na papirju...Dobro bi bilo vedet, kako pipo bo mel najet preko telekoma...

počakmo do neke uradne strani z določenimi podatki. Meni se zdi nesprejemljivo, da strani ni postavljena oz. ni nekih osnocvnih podatkov. Če je stvar med telekomom in T-2 dogovorjena bi lahko že podali neke smernice in podatke in kake kontaktne številke ali mejla.

SAmo bi se tud hotu določen info pa bo treba pač počakat do oktobra, ko bojo vsaj kake kontaktne cifre.

če je pa Blade blizu sklede pa naj pove kako linijo bojo mel zakupljen pri telekomu ali bojo kake omejitve itd..Čim več podatkov bi blo ok..
Go with the flow.
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135817 (19763) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269531 (65746) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036369 (15776) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610785 (6759) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961656 (43028) OmegaBlue

Več podobnih tem