» »

Siol VDSL2

Siol VDSL2

««
«
1 / 6
»»

PaJo ::

Iz uradnih virov sem dobil sledece informacije o VDSL2:
- storitev starta 5.3.2007
- na voljo v vecjih mestih (verjetno tam kjer je ze adsl2 oprema)
- 12 novih hitrostnih paketov, ki bodo na voljo kakor nadgradnja obstojecim Solo, Duo in Trio:
Hitrost | doplacilo €
1/1 | 1
5/2 | 6
5/5 | 10
10/1 | 20
10/5 | 28
10/10 | 40
20/2 | 34
20/10 | 52
20/20 | 62
40/10 | 82
40/20 | 92
60/30 | 114

- namestitev ni mozna samostojna (tudi ce aDSL ze imate), minimalna cena nove prikljucnie pa je 38€
- obvezen nov modem Protheus (nima wlana drugace pa podoben Sinope 568+)
- TV omejitve ostanjeo iste, torej max se zmeraj samo 2 tv-ja

Kaj vec okoli optike pa se ni znanega.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)
  • spremenil: PaJo ()

madmitch ::

5/2 bomo imeli, upam da bodo hitri pri montaži. Morda veš, ali imam modem izhod za telefon?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

trnvpeti ::

zanimivo :)
kaksne so se omejitve
prehod adsl2 na vdsl2?
nova pogodba, podaljsanje vezave?

trnvpeti ::

pa po izkusnjah
5.3. bodo objavili, dali na velik zvon
da mal omejijo rast T2
pred poletjem pa tko ne bodo imeli priklopov
pac morajo nekaj objavit, da gre voz bolj pocasi dol :)

mitja_i ::

Če prav razumem bo potem 41 + 20 = 61€ za 10/1 + priključnina. T-2 lahko z ceno 37€ mirno spi... Koliko pa bodo omejili max razdalje?

trnvpeti ::

od kod si dobil 41?

DeletedUser ::

torej 26+10->36EUR za 5/5

Na kakšni razdalji bo pa delal tak paket?

zee ::

in predvsem kje?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mitja_i ::

aha! Sem gledal paket trio - sem mislil, da je obvezen. Potem pa:
Mesečna naročnina:
26,00 EUR**/ 6.230,64 SIT prek telefonskega priključka (PSTN ali ISDN)
29,00 EUR / 6.949,56 SIT prek razvezanega dostopa
29 + 20 = 49€ + priključnina. Vseeno ni 37€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

alienalien ::

Še vedno bodo, kar 10 EUR dražji od T-2. No saj to je bilo za pričakovati.

Zgodovina sprememb…

Matheeew ::

@PaJo:

a to je že kje napisan? Al gre sam za interno informacijo? VIR?

PaJo ::

To so preverjene interne informacije, uradno bo pa 5.3. vse znano, pac dal sem vam nekaj podatkov, podrobnosti pa boste videli naslednji teden. Tolko samo za primerjavo kaj se bo dogajalo v prihodnje.
Pa tudi centrale niso znane, katere bodo ob startu, tako da cakajte pa boste videli:D
Omejitev okoli vezave bodo, podrobnosti boste videli v ponedeljek.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Primoz78 ::

PaJo insider >:D ...upam, da se bo pri nas dobit vsaj 5/5...trenutno gre do 10mbit...bomo videli v ponedeljek :)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Andre ::

Cene so tud že v ceniku vpisane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andre ()

Pesimist ::

mah pri tem ADSLu me gre na kurac da ni dobenih smerokazov kak upload deluje glede na razdaljo. Vsi samo download grafe risejo. Se komu danja tam ko je 10Mbit max kolko se gre upload recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

'FireSTORM' ::

vem koliko bo omejitev razdalje od centrale, ampak te informacije nesmem (zaenkrat) širit

ni grozno velika razdalja, tako da dlje oddaljeni lahko kar pozabite na VDSL:)
tudi jaz sem padel vstran, je** ga :\

mitja_i, bo pa mel siol 5/5 povezavo
torej 5 uploada katerega pri t2 niti ne najdeš, komaj 4 je pri 10/4 in je cena 50€
več kot štiri je potem 8 uploada, 40/8 za 104€
boš pa rekel ja pa maš 10Mbit dowload
mi je že 2Mbit downloada čist dovolj, ker bolj potrebujem upload kot download, tako da bi mi bila 5/5 čist dovolj za kateri plačam pri siolu bistveno manj kot pri t2
Those penguins.... They sure aint normal....

trnvpeti ::

mislim da ne bojo drazji
recimo 5/5 paket je cenejsi!

PaJo ::

Verjetno bo podobna razdalja kakor je pri adsl2+, tako da tu ne bo nobenega profita, vsaj po mojem ne. Profit je za folk do 1km, tam pa se kar pozna, vsaj pri ul-ju.
So pa pohiteli s temi ceniki, jih bom drugic moral objavit bolj hitro, bo pol prej uradno gor, hehe :D :D :D

Se zmeraj pa cakam na ponudbo preko opticnega omrezja, tista bi me bolj zanimala>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mitja_i ::

Ja, tale 5/5 paket je kar kul. Še sreča da se ga je najprej spomnil T-2 na optiki. Ampak ne pozabit - tukaj primerjamo T-2 VDSL s kao SiOL VDSL "2". Bomo počakali raje na to, da tudi T-2 pride z VDSL 2. Pa kakšne pakete bo imel tam. Drugače pa bo realno stanje. 5/5 paket na barku je kar precejšnja izguba pasovne širine, saj xDSL tehnologije NISO simetrične. Ampak je pa vseeno zanimivo za uporabnika seveda!

'FireSTORM' ::

Pajo nevem kakšne informacije maš ti
ampak tudi jaz mam nekak dostop do teh virov in me je razdalja kar malo pretresla, in mislim da bo še marsikoga
no ampak vseeno počakajmo da vidimo kaj bo, morda se moj vir tudi moti
Those penguins.... They sure aint normal....

Senitel ::

Nice nice... Sedaj naj mi še nekdo pove, da bodo vse nove centrale imele VDSL 2 DSLAM-e pa bom srečen (imam manj kot 1km 0.8mm parice do bodoče centrale, ki bo postavljena v kratkem >:D).

trnvpeti ::

vsi pademo na isto foro
obljube .)

Primoz78 ::

Ravnokar klical na 080 1000...to bo omogoceno samo v LJ in pa MB (zaenkrat)...in ce je tolk odvisno od razdalje bo se ozjemu krogu...tko da...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

bastadu ::

Malo offtopic pa vendarle: ima SiOL kje kakšen seznam ali pa zemljevid, kje vse ima postavljene svoje centrale?

KTr1sk ::

kr neki ta razdalja, ko sem hotel imeti t2 so rekli da pri meni ni možnosti (1,5km po zraku heh do centrale), imam pa adsl2 10/768 in dela download/upload res tako kot mora, razen ping imam rekdokdaj pri cod2 pod 70:'( , upam da vdsl2 deluje na enaki razdalji :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

funnyman ::


Kaj bi naj to pomenil, jaz ne razumem tega?:\
lp

KandazaR ::

Verjetno napaka.

Ch4N93 ::

copy/paste, ter posledično napaka.
Saj če pogledaš na prvo vrstico tudi piše cena brez DDV 1083 € >:D

@ bastadu: adsl dostopnost

če ni tvoje centrale na Siol-ovem spisku, je možno da jo ima Telekom, vendar v tem primeru ni možen razvezan dostop.
Ni nam lahko...

tengo ::

A je to samo Lj in Mb v igri za te povezave ali bo zgolj odvisno od bližine centrale, pa vseeno kje si? Ve kdo?
McLaren Mercedes se ve...

flier ::

FireStorm kako bo pa s prehodom na VDSL2 za obstojece narocnike ? Predvsem me zanima za moj primer ko imam se vezavo na ADSL2.

Medica ::

lj in mb bo za video na zahtevo, saj bodo posodobili sagem opremo za tv. zdaj če ste opazil je 125 programov... oz. bodo še... katere centrale bodo posodobljene z VDSL2 še ni znano, ne bo pa nobenega pompa okoli tega, ker še ni čisto jasno kako bo to dejansko šlo.... namreč tukaj so tudi v igri VDSL2 povezave brez vezave na 24 mesecev:D

NavadniNimda ::

Marička, keri revolucionarji! :O

rejven ::

v domžalah so ADSL2 že dolg časa nazaj testiral (1l+), tko da 5/5 here i come>:D ( če bo mal dlje vlekl:)) )

'FireSTORM' ::

flier
nevem in niti ne smem povedat...
tudi mene to zanima ker je moja situacija enaka, ampak tudi če bi vedel, te informacij ne smem delit z "zunanjim" svetom
Those penguins.... They sure aint normal....

Medica ::

Nimda = menih :D :D :D :D :D kako kaj življenje v cerkvi? dobra plača?0:)

NavadniNimda ::

Slabša kot tam, kjer sem bil prej. Ampak nekatere stvari se počne s srcem, v tistem kurniku pa tega ni bilo!;)

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

kot da ma zdaj to veze:\

jaz pravim hvala bogu da sta siol in t2
je vsaj neka konkurenca in se nekaj dogaja>:D
Those penguins.... They sure aint normal....

alienalien ::

NavadniNimda tale opis s kurnikom je dober:D Pa povej Medici ,da plača je sicer malce slabša je pa od ofra več tako, da če črto potegneš si na boljšem.

Ch4N93 ::

rejven, mislim da si malo pomešal zadeve. Govora je namreč o VDSL2. ADSL2 lahko testirajo 100 let, ampak več kot 1Mbit/s uploada ne bo.

Medica:
namreč tukaj so tudi v igri VDSL2 povezave brez vezave na 24 mesecev
Torej bodo ponavljali za Amis-om, in uvedli 18-mesečno vezavo, ali pa bodo morda še bolj revoluciarni.:))

Telekom pa naj prvo porihta optiko do central, potem pa se naj ukvarja s FTTH.:\
Ni nam lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ch4N93 ()

NavadniNimda ::

Nočem v slabo voljo spravljat večine ljudi iz telekoma (moja, sicer upravičena, kritika tega "podjetja" leti na nekatere kao vodilne, s politiko povezane, tolovaje).

Zato le slovesno izjavljam, da je zanimiva njihova ideja, da bi dajali svoje storitve brez 24-mesečne vezave. Ampak stvar je v tem, da dajejo svoje storitve brez 24-mesečne vezave že sedaj, le plačati je treba ene 2 centimetra denarja za opremo. Ali imajo potemtakem morebiti kakšen "temeljito preštudiran" marketinški trik v rokavu?:O

'FireSTORM' ::

saj maš pa že zdaj lahko adsl brez vezave
nevem kaj ste res malo tupi in si tega ne date dopovedat?
samo potem pač plačaš polne cene vsega...
Those penguins.... They sure aint normal....

Medica ::

ma nema veze.. ne bom več nič povedala.. dejte vi pizdit na druge ljudi... se mi ne da tega sranja poslušat....pa če maš pripombe nad vodstvom podjetja pa kar lepo to napiši pa pošl al pa poklič pa zahtevej direktorja :P

alienalien ::

'FireSTORM' saj to kar si ti zdele napisal je NavadniNimda povedal samo malo v lepšem tonu. Lahko imaš storitve brez vezave samo je treba ene 2 centimetra denarja za opremo, ki si jo mora uporabnik sam investirati.

'FireSTORM' ::

poglej si čase najinih postov...8 sekund razlike, če bi videl da je že on napisal misliš da bi še jaz enkrat?
Those penguins.... They sure aint normal....

Matheeew ::

Predlagam, da si Telekomovci& Siolovci na eni in T-2-jevci na drugi strani odprete novo temo in pustite še ostale, da kaj povejo...

alienalien ::

Ostali nimate kaj govrit:D Samo Telekom Siol in T-2 lahko:D

Matheeew ::

Govorim o zaposlenih....(ter par fanatikih:\ )

rejven ::

rejven, mislim da si malo pomešal zadeve. Govora je namreč o VDSL2. ADSL2 lahko testirajo 100 let, ampak več kot 1Mbit/s uploada ne bo.


js sm adsl2 amenu zarad te izjave

- na voljo v vecjih mestih (verjetno tam kjer je ze adsl2 oprema)


Ker če jaz prav razumem bo vdsl2 najprej tam, kjer je že adsl2?

tengo ::

Zadnja novica je ta, da vsi uporabniki ki imajo razvezan dostop(PRD) tako kot jaz(trio paket), ni možno imeti nadgradnje na Vdsl, se pravi moraš imeti telekomovo telefonsko številko-še ena lopovščina telekoma!Če to ni zavajanje da prej tega niso omenili, da na druge pakete prehod ne bo možen, al tega niso vedli???
T2-druge ni
McLaren Mercedes se ve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tengo ()

Mr.B ::

Zanimivo, ker je to ena te ista firma ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222428 (1694) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117489 (9567) pizdindim
»

SIOL trio paket

Oddelek: Omrežja in internet
244369 (3108) Matheeew
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036189 (15596) Primoz78
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916533 (8989) Wox

Več podobnih tem