» »

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

««
3 / 62
»»

Mr_Globus ::

hehe js pa sem poslaw obrazec včeri (oz. predvčeri) danes (oz. včeri) pa mam že pogodbo hehe :D Sam eno vpr. => zraven piše da treba poslat pogodbo in kopijo osebnega dokumenta. A samo naročnika al tudi lastnika priključka?

McKinda ::

Pri podpisovanju pogodbe sem naletel na neko zelo delikatno situacijo oz. vsaj meni se tako zdi, zato bi prosil vse, ki ste že podpisali pogodobo da si preberete moj post in mi skušate odgovoriti na zastavljena vprašanja..
Torej jaz bi vzel od ponudnika T-2 samo internetno povezavo, obdržal pa bi Telekomov telefonski priključek. Ob povpraševanju sem navedel lastnika ISDN (telefonskega priljučka) in vse podatke, ki so bili pač zahtevani ob izpolnitvi, vendar me moti predvsem nekaj.
Na zadnji strani pogodbe (hrbtni strani) takoj na vrhu piše:

Pooblastilo (izpolni naročnik PSTN/ISDN priključka):
S podpisom te pogodbe pooblaščam T-2 d.o.o., da odpove naročniško razmerje in naredi vse potrebno za odjavo naročniškega razmerja za telefonski priključek s štrevilko XXXX na naslovu XXXXX po pogodbi s Telekomom Slovenije d.d.
Šifra kupca (navedena na telekomovem računu): XXX
Naročnik telefosnkega priključka (ime in priimek, podpis) XXX

Vsi podatki označeni z XXX so že izpolnjeni s strani T-2, ker sem jih pač posredoval prek spleta. Zdaj pa... Na prvi strani obkljukaš kaj naročas in jaz sem obkljukal:
- širokopasovni dostop 10Mbit/2Mbit (pri internetu)
pri telefoniji pa sem obkljukal:
- želim obdržati obstoječo telefonsko številko in priključek Telekom Slovenije.

Tu pa se mi zdaj poraja glavno vprašanje. Ali je pooblastilo, ki sem ga navedel spodaj veljavno ali neveljavno v primeru da sem obkljukal, da želim obdržati Telekomov priključek?? Ali ste tudi ostali podpisniki, že imeli navedene podatke na zadnji strani pod pooblastilo za izgradnjo novega telefonskega priključka??

Za vašo pomoč in odgovore se že v naprej zahvaljujem!
LP
Ali G IN DA HAUS!!

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Sem imel že številko napisamo, samo tega itq nisem podpisal, ker bom obdržal telefon. Izpolnil sem samo tisti del, ki govori o odklopitvi ADSLa.
V bistvu je to čist logično, tko da ne vem kaj komplicirate.

Zgodovina sprememb…

luka74 ::

To McKinda:
Imam cisto enako situacijo kot ti: PSTN bom obdrzal, narocam pa samo VDSL. Tudi pri meni je bila izjava za odpoved telefonskega prikljucka ze izpolnjena, vendar jo nisem podpisal (ampak precrtal del za podpis).
Ocitno pac T-2 racuna da bi se kdo se premislil in mu v tem primeru olajsajo postopek (glede na to da podatke ze imajo iz vprasalnika).
Enostavno oznaci da ohranjas telefonski prikljucek (na prvi strani) in ne podpisi soglasja za odklop na drugi strani.

Zgodovina sprememb…

scythe ::

Jaz imam tudi en primer kjer ga bom vam zaupal!

Jaz imam pri hiši 2 priključka. 1 je prijavjen na Telefomu in na njem je ISDN+ ADSL. Priključek 2 ni prijavljen na telekomu in je samo kabel do one škatle napeljan(nima telefonske številke) .Kako naj zdaj napišem na pogodbi T-2 da bi rad priključil na ta priključek ki nima številke in ni prijavljen?


Hvala za odgovor

kitl76 ::

Tam označi nimam telefona. Je pa tako če zadaj ne podpišeš pooblastila ti tudi nemorejo odklopit tako, da zadaj kjer jih poblastiš za odklop ISDN-ja ne podpiši in bo vse vredu.

SasoS ::

@Tr0n: Zato pa rabijo osebne podatke. T-2 Telekomu plača poizvedbo za priključek...za tiste ki ne mislijo vzet njihovih storitev ne bodo delali poizvedb zastonj...

Wox ::

Eno glupo vprašanje: Dobil sem dve enaki naročniški pogodbi. Je potrebno izpolniti in poslati obe ali je dovolj le ena?
Commodore 64

sile01 ::

Obe...

SasoS ::

Predvidevam da pošlješ obe, eno pa potem dobiš nazaj podpisano in poštemplano.

Wox ::

Aha. Hvala obema za odgovor.
Commodore 64

Ferdinand ::

ferdinand: 1)T-2 bo uporabniku v primeru, da uporabnik želi obdržati PSTN oziroma ISDN Telekoma Slovenije, omogočil 1000 slovenskih tolarjev cenejšo mesečno naročnino za "VDSL", čeprav bo le-ta uporabnik prispeval dobrih 3500 slovenskih tolarjev (v primeru uporabe ISDN-ja) nacionalnemu operaterju namesto 1000 slovenskih tolarjev podjetju Zvon Ena Holding, d.d.?

sigma: 1.) Predvidevam, da bo v primeru, ko bo naročnik obdržal PSTN ali ISDN pri Telekomu, T-2 imel manjše stroške za kolokacijo.


Lahko to nekdo logično utemelji? Kolokacija?
"To talk in public, to think in solitude, to read and to hear, to inquire and to answer inquiries, is the business of a scholar." --Samuel Johnson, Chapter VII, The History of Rasselas, Prince of Abissinia--

wifi4all ::

TELEKOM STRIKES BACK !!!

sem ravnokar klical, da bi preveril oddaljenost od centrale in mi rece operaterka, da teh podatkov ne dajejo (vec). neka nova navodila...

zagovorila se je, ker je rekla, da najbrz klicem v zvezi z drugim ponudnikom (ITAK !!!)


zgleda, da hocejo T-2 overloadat... sej v zacetni fazi se bo morebitni overload poznal, kasneje, ko bodo pa okrepili helpdesk pa ne bo vec problemov...

ampak nagajajo tam, kjer le morejo... kaj bi se sele smejali, da bi jim nekdo glavno optiko presekal...
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

SasoS ::

@Ferdinand: T-2 je postavil svojo VDSL opremo v Telekomove prostore. To je kolokacija. Ker Telekom od naročnika dobi že nekaj keša z PSTN/ISDN naročnino računajo manj T-2ju za njihovo opremo na tvoji parici :)

Hux ::

Ce samo tak nagaja se je ok dokler ne zacne nagajat v pravem smislu besede in tudi tistim ko lahko majo VDSL recejo da negre vec :D. Na T2jevem mestu jaz nebi zaupo telekomu prevec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Stihler ::

ali je možno, da bi iz setupboxa dau iskrin razdelilc za analogn kabl, pa bi pol 2tv gledal.

|bLaD3| ::

Ne.

Paramedic ::

Ja lahko daš razdelilec in gledaš na 10 TVjih, in sicer tisti program, ki si ga izbral na STB-ju.
End transmission.

JeBelaCesta ::

jest sm se naredu budalo in se kao zanimal za ADSL 4MB+ SiolTV in so mi povedal da je to odvisn kolk sm delec od centrale in potem se 1x kao jet budala kje/kako pa to zvem in so mi pac povedal da sm cca 400m od centrale in da lahko kr izpolnim zahtevo za ADSL :)


lp klemen
lep pozdrav iz višav ;-)

wifi4all ::

men so pa rekl, da moram za oddaljenost klicat ponudnika oz da bo ze kr on to zrihtal... kao, da SIOL nima dostopa do teh podatkov (oddaljenost TELEKOM uporabnika od centrale)
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

swar ::

Zdej sm izpolnjeval pogodbo in opazil da je za enega ki nima pojma o cem se gre totalno tezka.Da ne omenjam da je nekje tako malo prostora da komaj stlacis podatke ali je pa premajhen razmak med vrsticami kjer pises podatke.Poslali so mi pa tudi napacno pogodbo.Namesto za pravne osebe sem dobil za fizicne :/.Sem kar pobrisal podatke in jo spremenil v pravne hehe upam da bo veljavna >:D

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

A ne morete razumeti,da še nimajo za pravne osebe tarife....

Zgodovina sprememb…

ar4743 ::

Verjetno pa ne bo nič posebnega za pravne osebe.

Pravna oseba = fizična oseba

Zgodovina sprememb…

roro ::

MEDENA: Cene bodo za pravne in za fizične osebe enake!

Zgodovina sprememb…

deniss23 ::

a kdo ve zakaj ni podatka za centrale v izgradnji????

Zgodovina sprememb…

hrcek ::

V kakšnem času ti pošlejo pogodbo ali email da je VDSL možen? Povpraševanje sem izpolnil v Soboto popoldne.
Kakšne so možnosti izbire večjega prenosa v prihodnje če recimo štartaš na 1Mb/256b.
A mogoče kdo ve kašen bo realni prenos?
->hrcek

Zgodovina sprememb…

Tribal ::

Jaz sem izpolnil na njihovi strani poizvedbo pa so mi ćez 6 dni poslali pogodbo >:D . Zdej pa čakam...

Zgodovina sprememb…

Mlchk ::

Zasledil sem tale podatek glede pasovne širine:

12.96 - 13.8 Mbps 4500 ft 1500 meters

Sam sem oddaljen od centrale max. 2km. Hotel sem ADSL
TV, pa naj bi moja linija zmogla le borih 6mbit.

Zanima me, če imam potem tudi na VDSLju lahko le
6mbit? Se pravi, ali je prepustnost linije za VDSL
in ADSL ista..al je to druga zgodba? :)

Hvala.

vdsl ::

Jaz sem od centrale oddaljen 190m in nisem mogel imet SIOL-TV, tako da pocakaj, je se vse v oblakih. Mel sem pa 4mbit linijo.

Lp

Hux ::

Mlchk: ne na VDSLju lahko mas max 1Mbit na taki razdalji.

mediaracer ::

lJUDJE dejte se mal umirit, navalili ste ko hijene!

Vse lepo in prav t - 2...sam dejte pocakat kksn mesec da se zadeve razjasnijo same po sebi. In potem naj tece debata kaj in kako.
Tut jst razmisljam da bi sel na T2, samo dokler ne bom slisal komentarje vsaj 10 uporabnikov t2 - ja ne mislim nc podpisovat.

LP

Zgodovina sprememb…

kesl ::

vsi ste ful pametni, noben pa se nima T-2... zgleda kot resnicna navideznost :D

Zgodovina sprememb…

janko771 ::

Dons sem dobil pogodbo in me zanima naslednje:
Če lahko s torniram TV ko sem ga obkluku na povpraševanju in IP telefon in kako naj storniram?

Hvala za odgovore

Lp
jest

Glicerin ::

ful zanimivo je to da niblo slišat za nobeno testiranja T-2, za ASDL2+ pa govorijo o testiranjih in ostalem že nevem kolk časa

Zgodovina sprememb…

sh4rk ::

Glicerin a ko je adsl vn prsov si slisov za kaksna testiranja po sloveniji?

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

LOL, jst sem dones dobil že drugo pogodbo, ki pa je malo drugačna od prve. Tu so vse informacije, ki sem jih drugače že vpisal na internetu, že vpisane v pogodbo. V prvi tega ni bilo. Napisano je bilo samo ime in naslov naročnika.

Zgodovina sprememb…

vdsl ::

Na klicnem centru T-2 so mi rekli, da lahko sam obkljukam, ali pa precrtam, ce kaj ne zelim.

Lp

Glicerin ::

Glicerin a ko je adsl vn prsov si slisov za kaksna testiranja po sloveniji?

ne kr nism mel neta prej in niti vedu nism kaj je adsl

Zgodovina sprememb…

bradek ::

O VDSLu in njega testiranjih se govori ze kako leto.

Zgodovina sprememb…

sh4rk ::

Ze vec kot leto se govori o testeranju VDSLja tak da =) nevem kje ti zivis glicerin

Zgodovina sprememb…

janko771 ::

ok
hbala za odgovor0:)
jest

darkolord ::

A ste ze vsi dobil pogodbe??

sile01 ::

Sam tej niso resni jaz sem danes ob 13 naroču poizvedbo pa še zmer nimam pogodbe....Dejte se folk mal umert no...delajo na tem verjamte...K brez veze da vsak k še ni dubo tuki piše..ne bo nič bolj....Tole ni blo mišljeno kot teženje tako da....

YenLoWang ::

@sile01: mal nevmesno tole tvoje..

jaz sem izpolnil obrazec povprasevanje na netu ze v soboto 1.10. ob 00:10 in do danes nisem dobil se nic.. tudi mail sem poslal prejsno sredo.. pa tud se ni codgovora.. ocitno majo neko prioritetno listo.. oz so nekorektni do strank.. al kak bi se drugace to lahko tolmacilo... od centrale oddalje cca.2000m tak da nisem nek 'tehnicni' problem i guess:)

lp, Yen

Zgodovina sprememb…

sile01 ::

@YenLoWang: ni nevmesna...Sam k folk skoz eno in isto....Zato je to že 3 tema o T2, in če greš brat so več al manj iste(razdalja,hitrost,nateg,cerkev,pogodba[dobil/nedobil])...Mah sej je vseen...

Tr0n ::

sile01: Saj vseeno, ce se dolocene stvari ponavljalo. Vsak pac ne prebira celotne teme, ali pa za to enostavno nima dovolj casa. Meni gredo bolj na jetra sporocila tvojega tipa. Zato pa so teme na forumu, da se predebatira o neki stvari po dolgem in po cez.

YenLoWang: Imam obcutek, da ne posiljajo pogodb v kraje, kjer VDSL trenutno ni mozen. Jaz sem recimo dobil pogodbo zelo hitro, medtem ko je kolega, ki pa zivi v kraju, kker VDSL se ni mogoc, ni dobil se nic, je pa vprasalnik izpolnil ze 1. oktobra.

YenLoWang ::

@Tr0n:
mozno.. samo v mojem primeru nemore bit to problem, tri sosednje hise imajo ze siolov ADSL..tako da bi 1000/256 VDSL paket gotov pri meni delu..:)

lp, Yen

enough98 ::

In kaj jih zadrzuje, da takim, kjer priklop (se) ni mozen, ne posljejo obvestila o tem? Ali pa vsaj kontaktirajo na kontakt zapisan ob poizvedbi.

Delovalo bi bolj profesionalno.

BluPhenix ::

mozno.. samo v mojem primeru nemore bit to problem, tri sosednje hise imajo ze siolov ADSL..tako da bi 1000/256 VDSL paket gotov pri meni delu..:)


Ja, če dela ADSL, mora tudi VDSL ... logika pa taka. Je med centralami, ki so navedene na www.t-2.net kakšna, ki ti je blizu? Če je ni, pomeni, da pri tebi VDSL še ni mogoč, neglede na to, koliko ljudi okoli tebe ima SiOLov ADSL ...
Kaj lahko začnete malo brati? vsaj tisto, kar piše na www.t-2.net, če že ne kar tukaj pišemo?

enough98: ker imajo mogoče veliko dela s tistimi, ki hočejo imeti VDSL; zakaj pa si interesenti za VDSL ne morej prebrati informacij, ki jih t-2 ponuja na svoji spletni strani? Bi bolj zgledalo, da so res interesenti...

Zato pa so teme na forumu, da se predebatira o neki stvari po dolgem in po cez.

To že, vendar ni treba, da se to stori 3 in večkrat, je dovolj enkrat. ČE pa nimaš časa prebrati 3 strani dolge teme, oziroma vsaj prvih dveh postov v temi T2:the reincarnation, kjer je navedeno vse, kar je do sedaj znanega o storitvi VDSL, pomeni, da pa te vseeno ne toliko zanima. NE vem pa kako lahko pričakuješ, da imamo drugi čas odgovarjati na vedno ista vprašanja...

enough98 ::

enough98: ker imajo mogoče veliko dela s tistimi, ki hočejo imeti VDSL; zakaj pa si interesenti za VDSL ne morej prebrati informacij, ki jih t-2 ponuja na svoji spletni strani? Bi bolj zgledalo, da so res interesenti...

Ne vem, na kaj mi sploh odgovarjas...

3. 10. sem poslal poizvedbo, torej hocem imeti VDSL. Prebral sem cel T-2 page. Zgleda, da sem res interesent.
««
3 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135870 (19816) Bug
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315677 (2982) ar4743
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036435 (15842) Primoz78
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961695 (43067) OmegaBlue

Več podobnih tem