» »

Siol VDSL2

Siol VDSL2

NavadniNimda ::

Na 300 metrih tudi na T-2 ne dela problemov.;)

Matheeew ::

Zakaj ga pa potem ponujate ISDN userjem na daljše razdalje, če veste da ne deluje?:\

EDIT: Ali nisi ravno ti trdil, da so za nedelovanje te kombinacije krivi Telekomovi razcepniki (oz. razdelilniki?)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

NavadniNimda ::

Ja, sej telekom ve, da ponekod ne bo delalo na daljše razdalje. Zanimivo na kakšen način priznajo, da turijo škart robo folku. Nekateri jim pa jasno še naprej nasedajo.|O

Medica ::

potrjeno je da bo delal VDSL2 trenutno do 600 m od centrale. zdaj pa tako.. tiste centrale ki to podpirajo in zelite prehod narediti iz duo na vdsl, lahko naredite da pokličite na 080 1000 in naredite prehod, izberete osnovno montažo za isdn ter za pstn samomontažo kjer sta oba brezplačna, pri temu se znebite vezave, zamenja se vam modem, ki bo ponovno v telekomovi lasti, novi naročniki imajo drugače 4 mesece brezplačne naročnine, na 12 mesečno vezavo, to je pa samo pod pogojem če se stranke želijo vezat. modem ne morate več izbirati, ker vam izberejo tehniki na podlagi koliko močni paket naročite.

Matheeew ::

ehhhh Medica...kje si ti najdu/našla 4 mesece brezplačno?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

jurre ::

@Matheeew
je res 4 mesece po novem, ampak samo za nove narocnike, ki sklenejo pogodbo od 1.4. do 31.8.

Ch4N93 ::

ma bemtiš no
pa še vezat se moraš za 12 mesecev
Ni nam lahko...

DeletedUser ::

Lahk je tud brez vezave. Samo potem nimaš 3 (4 ?) mesce zastonj.

M-XXXX ::

Trenutno imam 10 Mbit/s / 768 kbit/s (internet, telefon)
10 / 2 Mbit/s bi pa rad imel saj je samo 2€ dražje. Zanima me če lahko nadgradim hitrost (samo nadrgadnje hitrosti, in ne menjava iz adsl na adsl2((saj zdi sem mi da imam zdaj adsl))

Senitel ::

Sedaj imaš ADSL 2+, mogaš pa naredit prehod na VDSL.

M-XXXX ::

Potem so tisti z adsl-ja bili avtomatično prestavljeni na adsl2? (10mb imam dobro leto in na začetku vem da sem imel adsl)
Našel sem dobro razpredelnico koliko kašna povezava ponuja:

Potem moram presedlati na VDSL2 če hočem 10/2? (kolikor pa vem bi moral zato plačevati trenutni internet in VDSL2 obenem)

Senitel ::

ADSL gre do 8Mbps/1Mbps, ADSL 2+ gre do 24Mbps/1Mbps tako da imaš ADSL 2+ od kar imaš 10Mbps povezavo.
Narediš prehod na VDSL, kar pomeni da ti bodo zamenjal modem, plačuješ pa potem izbrano VDSL 2 hitrost (zakaj hudiča bi moral plačevati "trenutni internet in VDSL2 obenem"?).

M-XXXX ::

A ni tako da če zamenjaš internet (v mislih imam adsl, adsl2, vdsl2) in imaš sklenjeno naročniško razmerje da plačuješ internet od prej in novega (stari internet plačuješ tako dolgo kot imaš so konca pogodbe)
Sosed je hotel iti na ADSL2 in na koncu ni šel ker bi moral še 7 mesecev plačevati stari internet (adsl) in adsl2 obenem!

Senitel ::

Ne. Dosedaj je bilo tako, da si pač moral plačat penale, oziroma so ti prodal modem za to, da si bil 24 mesecev pri njih. Tale tvoj sosed je verjetno imel še un prvi paket od Telekoma in če bi hotel it na "nove" Siolove pakete bi moral plačat penale. Ampak imaš srečo, sedaj je Telekom pogoltnil Siol in so radodarni in ti kupijo modem nazaj in te odvežejo te pogodbene kazni (plačaš pa nov priklop).
Nikol pa ne plačuješ dveh priključkov hkrati...

M-XXXX ::

Sem soseda poklical in je rekel da so hoteli da bi odplačeval oba interneta! Saj se bo kmalu javil (njegov nick je primoz+)
Koliko pa stane nov priklop?>:D

Pesimist ::

tvoj sosed je malo blem blem pol :\

vasquez ::

Imam še stari ADSL + Siol TV + ISDN. Mika me, da bi vzel duo paket + VDSL, vendar mi nekaj stvari ni jasnih
- ali je možen VDSL pri ISDN ( tule sicer ni omenjem, ampak predpostavljam, da je možen z doplačilom)
- če vzamem ta paket se moram vezati za 24 mesecev, da dobim STB za 1 EUR, ki ga v bistvu že imam ali pa plačati polno ceno (no, tole ja pa malo hudo)
Je kdo že naredil kaj takega?

madmitch ::

Jaz imam ISDN in VDSL (trio, 5/2), sicer sem zamenjal že prejšni mesec, tako, da ne vem, kako gre zdaj. Koliko me je stalo, pa tudi ne vem, bom pogledal. Aja, pa vezave nisem imel več, tako pravijo na SiOLu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BlazP ::

V tistih 4ih mesecih zastonj itak spravis noter vse stroske za predcasno prekinitev vezave. Tak da ne vem zakaj panika okol vezave.

M-XXXX ::

Poslal sem mail na siol (moram pohvalt da so bi v soboto oh 19.00 odgovorili v 5 min)
Trenutno pri meni VDSL2 še ni mogoč, naj pa bi bil v 14dneh. Malo sem razmišljal tudi o Siol TV-ju. Zdaj pa me zanima kako to zgleda: Rabiš imeti to priklopljeno na PC, mora biti PC prižgan, koliko programov je, kašna je kvaliteta, a je kašen HD program, kašen kabel pride do tv-ja, je treba še kaj dodatno doplačat,..?

jurre ::

@natoxt
za TV dobis komunikator - sagemov STB, ki ga preko scarta (lahko tudi preko HDMi) priklopis na TV, povezanega pa imas se na modem z UTP (FTP) kablom. Na PC nimas nic priklopljeno, ce hoces si lahko to potem dodatno nastavis.
Narocnina za TV pride 20€ (moras vzeti v xDSL paketu), programov je okoli 120, HD programov ni. Kvaliteta je ok, ni HD, ampak se precej opazi kvaliteta v primerjavi s kabelsko.

M-XXXX ::

Kje bi našel podatek kje je dostop do optike? (nikjer ne najdem:8) )

jurre ::

bo objavljen po 15.4.

M-XXXX ::

Kaj pa kašen ne uradna informacija pa magar če je na ZS:8) (mimogrede sem iz Trebnjega)

jurre ::

na tvojem obmocju od zacetka ne bo, kdaj bo pa ne vem..

M-XXXX ::

Imam še eno vprašanje glede Siol TV-ja:
Kolikor vem pride utp kabel iz modema v škatelco iz katere gre potem v TV!
A bi se dalo da bi šel kabel IZ RUTERJA v tisto škatelco in naprej?

SasoS ::

ne

Bramac ^^ ::

Bi na siolovem VDSL2 recimo na razdalji okoli 900m delal paket 5/2 ali 5/5 ? Za ta čas ko T-2 še nima VDSL2 bi blo supr če dela.
Pogoj je z ISDNjem. Trenutno ma T-2 max do 700m kolikor vem.

Zgodovina sprememb…

mitja_i ::

Pri T-2 na polnem razvezu priklapljajo do 1500m.

Bramac ^^ ::

Mene zanima z ISDNjem, se pravi skupno razvezan dostop.

alienalien ::

Z ISDN-jem je 900m iz PSTN-jem je do 1200m polno razvezan dostop do 1500m.

Bramac ^^ ::

To si napisal za T-2 ali Siol? Lih še padem notr :D

mitja_i ::

Na T-2 je tako. Ampak v vsakem primeru se na razdaljah večjih od ene 300m priporoča PRD!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitja_i ()

Stihler ::

Za hec oddam povpraševanje za vdsl2(5/5), in glej ga zlomka pri ns je mozn vdsl2 (žirovnica 500m od centrale). To mi je zelo cudno saj se t-2 nima centrale pri ns. Zgleda da so pri siolu kr resno uzel tale vdsl2 in bo mogoč na večini central. :D Zdj pa samo se pocakat do augusta da mi vezava pri telemachu poteče.

Medica ::

VDSL2 je možen na vseh na novo nadgrajenih centralah, in seveda če si dovolj blizu centrale, kar je zdaj trenutno meja 600 m;)

NavadniNimda ::

A ste končno uspeli zrofkati boljše razcepnike? :D :D :D

WhiteWolf ::

Jaz sem 300m od centrale, ampak kot kaže ne bo nič z VDSL2, pri poizvedbi imam omogočen samo ADSL2+ (lahko izberem 20/768), o VDSL2 pa ne duha ne sluha.;((
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

AntiFriz ::

Tale siolova "aplikacija" za preverjanje dostopnosti pa omembe ni vredna... Kar naprej sprasuje za pravi naslov, ki je ze vpisan oz. izbran iz seznama lokacij, ki jih ponujajo sami, gres 2x cez postopek, dobis 2x drug rezultat, vcasih javi napako... ni da ni.
Klices siol pa ne vejo nic o lokaciji. Imamo na spletni strani.. mhm, ja.
Hocem reci... zelo uporabna zadeva.

primozzzz ::

zdaj sem opazil da je tudi pri meni možno nadgradit na vdsl2+,tako zdaj me pa zanima sledeće ker imam povezavo 4096 / 512 kbit/s ki stane 12€,nadgraditi pa mislim na 5 / 5 Mbit/s ki stane 10....in zdej majo vse nekam čudn napisan oziroma vsaj jaz se ne znajdem dobro,če hočem nadgradit se potem šteje 12€ +10€ in še tisih 30€ al koliko je že naročniona za 1mbit..al se šteje potem samo 10€ ?

p.s zlo čudn napisano upam da bo sploh kdo razumel
NI PODPISA

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Gledal kaj cenik zadnje čase? 4Mbps/512Kbps stane 38€, 5/5 pa 36€. Tistega glupega koncepta nadgradenj pa ni več.

M-XXXX ::

Tudi sam sem naročil VDSL2:
Penal ni več!
Reskli so mi da imajo okoli 1 mesec časa za nadgradnjo (v kolkšnem času pa so ga vam nadgradili)
Trenutno imam modem Ganyamade 822+, ga bodo zamenjali?

AntiFriz ::

primozzzz, osnovna cena (1mbit) je 26€ za ISDN/PSTN dostop oz. 29€ za razvezan dostop, potem pa se prišteje k ceni strošek nadgradnje za želen paket. Se pravi:
1mbit = 26/29€ +
5/5 nadgradnja = 10€
-----------------------------
36/39€ ;)

p.s.: Cenik je bil res katastrofalen in očitno so ga zelo "oklestili".

BigFoot ::

natoxt> Meni so ADSL2+ v VDSL nadgradili v slabem tednu (od takrat ko sem dal zahtevo). In ja, modem ti bodo zamenjali.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Senitel ::

Sam Telekom/Siol pa spreminja te format teh cenikov hitreje kot nekateri gate menjajo... :\

M-XXXX ::

A kdo ve koliko je max Uplodad za Ganyamede 822+?

BlueRunner ::

1Mbit/s

Ampak to ni tisto, kar si želel vprašati.

M-XXXX ::

Provzaprov sem hotel to vprašati, ampak nisem hotel slišati takega odgovora>:D

BlueRunner ::

822+ je annex B, kar pomeni, da je to tudi vse, kar standard omogoča/dovoljuje. Ne vem, da bi kdo v Sloveniji uporabljal annex M, ki omogoča 2,5 Mbit/s, kar je pa trenutno tudi največ, kolikor se da pri ADSL2 "nategniti" prenos proti centrali. Za višje hitrosti se tako potrebuje drugo DSL tehnologijo, optično povezavo, oziroma najeti vod, česar pa dobri stari Gany ne podpira.

M-XXXX ::

Trenutno imam Ganymede 822+ in mnde dobim za VDSL2 novga. Zato prašam0:)

antireal ::

Potem boš dobil Proteus-a


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222428 (1694) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117489 (9567) pizdindim
»

SIOL trio paket

Oddelek: Omrežja in internet
244369 (3108) Matheeew
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036188 (15595) Primoz78
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916533 (8989) Wox

Več podobnih tem