» »

SIOL ADSL2+

SIOL ADSL2+

««
«
1 / 7
»»

wifi4all ::

SiOL bo predstavil svojo ponudbo za ADSL2+ 27. februarja 2006 (v medijih), trzenje naj bi se zacelo 1. marca


mogoce je komu uspelo izvedeti kaksne pakete so nastavili in kako so jih cenovno ovrednotili?


danes dezuje, ali bodo pritekle tudi informacije o SIOLovi novi ponudbi?
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

drejc ::

Nevem sicer če je to lih problem človeštva...

Več kot 20/1 ne bo šlo in kar je problematičnega, stvar se testira že vsaj 4 leta.

Bo pa znal bit uporabno za triple play, za katerega je ADSLjevih 8mbs downstreama odločno premalo (en kanal naenkrat na priključek pač ni konkurenca za širše množice).

Kdo ve, če je prenos cifer iz telekomovega pots na ip telefonijo že omogočen?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

wifi4all ::

tisti uporabniki, ki ze imajo novejse routerje (tj za pakete solo, duo, trio- play) so ze kao OK tudi za ADSL2+, ostali bodo morali zamenjati

sicer pa naj bi bila (po dobljenih informacijah) se vedno vezava, ce se dobi subvencioniran router. cene za routerje ostajajo iste (ce se vzame subvencioniran router je cena za cenejsega 1 sit, za drazjega 5.800 sit)

prehod naj bi bil nemoten: odklopi se star router, priklopi novega in zadeva spila naprej. nisem pa uspel dobiti info, kdaj naj bi te (casovni roki) uspeli priklopiti na hitrejso povezavo

cene zaenkrat se skrivajo, ali pac ne? ima kdo kej info o tem?
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Malkec ::

Siol bo z štartom adsl2+ začel še bolj pingat :D

/sarcasm off
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

wishmaster ::

Malkec, ne klič hudiča >:D

Malkec ::

Problem je v tem, da je hudič že dolgooo med nami >:D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

JeBelaCesta ::

so me dons klical iz siola ce hocm adsl, pa sm jim reku da bi rajsi mel adsl2+, nakar izvem da ga bodo zaceli trziti s 1.3. in da bo 1m/256k za 5k sit :), drugih paketov mi niso hotl povedat

pocakajmo torej se kak teden za polno ponudbo


lp klemen
lep pozdrav iz višav ;-)

VidKo ::

SiOLa se niti s palico ne dotaknem...


Lp, VidKo

Jan987 ::

a tisti k mamo navadn adsl bomo ostali na tem ali bomo mogli menjat. Aja pa ali bo pol cena če ne bom podaljšov na siolu še za 2 leti oz. dokupu router za adsl2+ še vedno taka kot je bila dosdaj ali bodo znižal.

Aja pa al je moj iskra tel modem izpred cca. 1,5 leta še dober za adsl 2 al bo treba menjavat?

wishmaster ::

Po moje bo potrebno menjat. Isto kot za tripleplay. Če si že naročnik tripleplaya naj bi bil lažji prehod. Stari naročniki pa se bomo morali vezati. Pustimo se presenetit.

fast ::

Stari naročniki pa se bomo morali vezati.


Ali pač ne, stvar odločitve :D , mora se samo umret :\ .

zee ::

fast: manjka samo še AMEN 0:)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

wifi4all ::

@JANI123: ce mas obstojeci paket ti po moje ne bo potrebno menjati (vsaj dokler imas veljavno pogodbo oz aneks...
poznam primere, ki sploh niso sli lani na tripleplay, pa bojo sli sedaj direkt na ADSL2+


@wishmaster: informacije, ki sem jih dobil na tehnicni pomoci: oprema za 2. fazo ADSL (triple play) naj bi ze podpirala ADSL2+ in naj ne bi bilo potrebno menjati opreme
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

tengo ::

Upam, da bo res tako, da se bo dalo menjati, če si naročnik Triple play-a, ker ko sem hotel na razvezan dostop, ker tega Isdn telefona ne rabim, so mi povedali da dve leti ne morem nič zaradi pogodbe-groza;(
McLaren Mercedes se ve...

roCkY ::

By Siol forum admin:
Pozdrav,

27.2.2006 začetek komercialnega oglaševanja

1.3.2006 dejanski začetek ponudbe in objava cenika

kuky ::

Mene pa nekaj drugega zanima .... Ali bo ADSL2+ se naprej mozno imeti 4 IP ...se pravi moznost 4x ustvariti dialup broadband connection ? ali bo kot T2 .. za NAT-om ;(( ( kot mreza) . imam T2 10/2 ampak blazno sem jezen da ne morem igrat PES5 zaradi NATA ( ne nato pakta :D )

Grey ::

kuky:
A si probal z najnižjo varnostjo pri T-2? Al tudi tako ne deluje..?

T-2 bo najbrž boljši kot ADSL2+, ko jim neha telekom delati probleme(predvidoma 1.3.2006), že samo zaradi uploada. Potem, ko pa T-2 preide na optiko oz. jo začne ponujati razširjeno po Sloveniji bo pa SiOL pogorel.

Wox ::

Grey: A ja? Kdo pa pravi da SiOL ne bo ponujal optike?
Commodore 64

Senitel ::

Ah optika razširjeno po sloveniji... Pri meni doma ADSL še sedaj sploh ni možen! (Hvala bogu za WiFi :D)

kitl76 ::

T2 večji del sam sebi dela težave in ne Telekom. Pač so se odločili za tehnologijo, ki na trenutni infrastrukti v 70% ne deluje dobro oziroma sploh ne. Me pa zanima če tudi Telekom ovira T2 pri razvoju njihove uradne strani saj je še po petih mesecih povnega obratovanja takšna kot bi jo sestavil nekdo v 3 razredu osnovne šole.

OldSkul ::

Jan987 ::

preden bo naša centrala to omogočala bo t2 že čist ispilen

Stajerc ::

Preden bo kaj bistveno drugače bom jaz že mel mlade. Hehe.
Have a nice day.

nsane ::

11.3.2.1. Zakupnina za paket 8 Mbit/s / 768 kbit/s mesečno 7.600,00 SIT
9.120,20 SIT
20,0%
11.3.2.2. Zakupnina za paket 10 Mbit/s / 768 kbit/s mesečno 7.900,00 SIT
9.480,00 SIT
20,0%
11.3.2.3. Zakupnina za paket 12 Mbit/s / 768 kbit/s mesečno 8.200,00 SIT
9.840,00 SIT
20,0%
11.3.2.4. Zakupnina za paket 17 Mbit/s / 768 kbit/s mesečno 10.800,00 SIT
12.960,00 SIT
20,0%
11.3.2.5. Zakupnina za paket 20 Mbit/s / 768 kbit/s mesečno 12.400,00 SIT
14.880,00 SIT


Vir: TELEKOM

JeBelaCesta ::

to so telekomove cene oz. cene ki jih mora plačati ponudnik internet storitev Telekomu, na te cene je potrebno dodati še % oz. tolarčke, ki jih zasluži ponudnik interneta (npr. siol. volja, itd).
lep pozdrav iz višav ;-)

Hux ::

To so prvo kot prvo cene za poslovne uporabnike tak da za fizicne se gre enih 20%-30% majn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

JeBelaCesta ::

poslovni uporabniki telekoma za adsl povezave so ponudniki interneta (siol, volja, amis,...) in potem ti naprej prodajajo dostop do interneta, telekom nudi samo infrastrukturo in te cene veljajo za najem le-te
lep pozdrav iz višav ;-)

Hux ::

daj ne bluzi tumarij.

JeBelaCesta ::

povej mi od kdaj telekom prodaja adsl koncim uporabnikom (poslovne ali fizicne osebe)?
se na njihovem pejdzu pise da "izvaja prodajo naročniških paketov ADSL hčerinske družbe SiOL, d.o.o."
http://www.telekom.si/zasebni_uporabnik...
lep pozdrav iz višav ;-)

Hux ::

To so cene za poslovne uporabnike. Ter se par procentov gor da siol za intenret kot si reko. Ampak sevedno govorimo o poslovnih in ne fizicnih!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

windowsuser ::

jaz bi se enkrat prebral tisto kar je klemen rekel :)

Soprano ::

Jaz to razumem kot nabavne cene za ponudnike oziroma ISPje

Hux ::

ok recimo da je tak. Zakaj bi pa blo tak? Mislim T2 ponuja ceneje, Volja ponuja ceneje.
Siol pa kr skoraj 50% vec? Nemorem si predstavlat niti v najhujsih sanjah. To je ziher samomor :D
Drugace pa mam voljino centralo tudi tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

gensi ::

Morda pa računajo na področja, kjer ni konkurence (podeželje). Tam lahko (še) "odirajo" uporabnike.

Poleg tega ima Siol razmeroma veliko uporabnikov vezanih s pogodbo in računajo na to, da bo strošek izgube starih uporabnikov manjši od povečanega prihodka zaradi razlike v ceni.

Del prihodkov zaradi višjih cen bo zagotovo namenjen intenzivnemu oglaševanju.

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

zee ::

od danes naprej je na voljo ADSL2+.

Klikni me nežno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

wifi4all ::

kaj pa zate pomeni 'na voljo'? saj se sploh se ne trzi... po 1.marcu je pa potrebno racunati se na kaksne 3 tedne za priklop, ker bo najbrz malo guzve (prehod starih uporabnikov na nove hitrosti)


koliko casa bo SLO trg potreboval, da se bo normaliziral tj. da bo vsak sel tja kamor hoce in bo tam tudi priklopljen?
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

zee ::

IMHO ob svetem Nikoli ... oz. vse dokler bo država ščitila TeleTubbies družino
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

upirna ::

Ah, totalno razočaranje. Jaz sem računal da mi bo siol ponudil tehnologijo, ki ma malo več uplovda.

Totalka. Upam da T-2 čim prej zgradi centralo in da bi že enkrat lahko rekel adijo Siol. :\
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

MasterMiG ::

Vsi čakamo na ta dan :D
Ampak meanwhile bi pa vseen pasal met možnost večih televizij na siolTV. Ja, vem iz prve roke da je zadeva salba ko hudič, pa da kdaj kr šteka pa to, ampak mi smo sred lublane pa sploh nimamo kabelske, in pol če morš izberat med šterimi kanali na sobni anteni al pa med 120imi na SiolTV, je odločitev jasna.:8) Me pa zanima glede menjave opreme, js mam adsl že od čistga začetka, odkar so ga začel pomujat, in sm takrt na začetku plačal 32 kiloSit za opremo (takrt še ni blo naročnine), in sm mel lep čas tist kvadratast Siemens modem, nakar se mi je pred kkšnim letom in pol pokvaru in sm dobil novga Iskrinega, od takrat mam tut SiolTV, in me zanima, a bo treba obnovit modem, pa a bi mogu nujno pogodbo podpisat za 2 let, glede na to da sm za svoj prikluček že plaču mastne pare. Mam pa raj ta počasn adsl, kt pa da se za dve let zapečatm siolu, ker kot prvo skubjo in ne ponujajo velik in kot drugo so prasci težki, mal računa ne plačaš in maš že skloplen. Polet sm bil 3 tedne na morju, pridem domov, neta ni ;( Kokr sm bral ta forum za triple play ni potrebna nadgraditev, a to velja tut za Duo?
There is nothing to fear but the fear itself.

Spc ::

Hmm 24/1 ?
To se mi zdi bedarija kajti če bo nek user downloadal z 24Mbiti bo ta 1Mbit lepo šel po gobe pa nebo več nič uploada ostalo.
Mislim, da bi morali vsaj na 2Mbit/s zvišat upload.
:|

Dami ::

Ne morjo ponudit 2mbit kr tok pač tehnologija podpira. Oni vejo da je več folka ki bi radi meli večji download ter večjo razdaljo kot pa dobr upload. Sam mogli bi gledat na vse ter it direkt na vdsl2, ne pa da pacajo stem adsl2 ki je bil zastarel že lani. Pa js ne vem zakaj nam vsiljujejo te podn modeme, zakaj ne morm kupt kej takega če že moram kupit nov modem. To je isto k da bi mobitel ponujal sam 2 telefona katera moraš met če hočeš met mobitel.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

fast ::

janny76
T2 večji del sam sebi dela težave in ne Telekom. Pač so se odločili za tehnologijo, ki na trenutni infrastrukti v 70% ne deluje dobro oziroma sploh ne. Me pa zanima če tudi Telekom ovira T2 pri razvoju njihove uradne strani saj je še po petih mesecih povnega obratovanja takšna kot bi jo sestavil nekdo v 3 razredu osnovne šole.


Spet en iz brloga , ki zagovarja poneumljanje vsega SLO folka. Tud siolova stran je prav bedna:D , nepregledna8-O , polna reklam, samo tistega ne najdeš kar rabiš.
Raje vidim otroško stran, ki mi takoj ponudi željeno informacijo, ne pa nekaj v meglo zavito in zavajujoče .

Od siola ni mogoče pričakovati nič dobrega, klasika, kot vedno.

Spc ::

ADSL2+ ne podpira več kot 1Mbit/s uploada ?
To pa je res žalostno. :|
Še DOCSIS 1.0 podpira 10Mbit uploada.
although the upstream speed in DOCSIS 1.0 and 1.1 is limited to 10 Mbit/s

DOCSIS 2.0:
Download: 55.61Mbit/s
Upload: 30.72Mbit/s

:)

Jan987 ::

mogoče mal of topic ampak kar se tiče siolovega spletnega portala )www.siol.net) je bil včasih saj informativni portal dej je pa več kot pol vsebine reklama za storitve

NavadniNimda ::

mogoče mal of topic ampak kar se tiče siolovega spletnega portala )www.siol.net) je bil včasih saj informativni portal dej je pa več kot pol vsebine reklama za storitve
JANI123 - morebiti se je pa zato v zadnjih 2 mesecih DRASTIČNO povečal promet na www.delo.si in www.24ur.com !:O

Tudi jaz sem si Home Page spremenil iz www.siol.net na tole, kjer je boljša vsebina:
http://www.theonion.com :D

Zgodovina sprememb…

upirna ::

Siolova spletna stran je primer kako se temu poslu ne streže. Zakon pri spletnih straneh je predvsem preglednost in hitra dostopnost informacij.


Drugače, da ne govorimo o siolovih paketih in godlji, ki jo je povzročil s stalnim menjavanjem paketov. :\
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Kajzar ::

Telekom že dobro ve, zakaj še ni uvedel VDSL/VDSL2 tehnologije. Zato, ker zadeva na obstoječem fiksnem omrežju ne deluje tako, kot bi morala, za kar je živ dokaz VDSL pri T-2. Kakšen VDSL2, če pa še VDSL ne dela kot bi moral. ADSL2+ je vseeno boljši od ADSL (v mislih imam predvsem tiste, za katere je edini ISP lahko le Siol), bo pa zadeva hitro postala prepočasna.

Dejstvo je, da se Telekomu ne bo splačalo investirati kupov denarja v fiksno bakreno omrežje z namenom vzpostavitve VDSL2, ker je že dandanes edina smiselna investicija optika. Do uvedbe optike in na njej temelječega wi-fi, pa bo moral večini ljudem pri nas zadoščati prav 'zloglasni' ADSL2+. Če ne drugega, bo ADSL2+ izpodrinil še večje oderuhe od Siola; to je ponudnike koaksialnega interneta; ti so namreč še hujši vojni dobičkarji kot Siol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kajzar ()

Cinderela ::

To je pa res ja. Kabelska kot lastnik svojega omrezja bi lahko cenje dala za to cifro katere morajo ADSL ponudniki placat telekomu za omrezje a oni vseeno kasirajo vbistvu duplo ceprav so lastnik svojega omrezja.
Ziv primer je zdaj vsekakor Volja ki ima svoje centrale in "ZELO" niske cene tam kjer jih pac ima. Kjlub temu pa se morajo od telekoma parico najet od uporabnika do centrale. Kabelska pa nic od tega pa vseeno enako oz celo visje cene.
Zgleda da bodo te cene od volje vsej za jurja cenejse kot v telekomovih centralah pri najmanjsem 1mbit paketu. Pri vecjih pa je lahko se vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cinderela ()

shock ::

Kajzar: A veš da VDSL2 modemov (čipov) so še v fazi testiranja? Šele pred kratkim so naredili dobre čipe ki so namenjeni za veliki trg. Saj bi T-2 šel na VDSL2 če bi imel možnost, tako da bo šel šele čez kakšne par mescev. VDSL2 je dobra predvsem za vse tipe uporabnike in ne samo za tiste, ki živijo blizu centrale (manj kot 2,5 km).

Kajzar ::

VDSL2 potrebuje za polno delovanje 30 MHz frekvenčnega spektra. Bolj težko si predstavljam, da bi zadeva delovala, če pa že na VDSL-ovih 12 MHz ne dela tako, kot bi moralo. ADSL2+ na skromnih 2.2 MHz seveda dela normalno. Po moje se je Telekom vseskozi zavedal problema uporabe tako širokega frekvenčnega spektra in ni investiral v VDSL/VDSL2.

Pustimo se presenetiti, mogoče bo pa tudi na 30 MHz delalo, vsaj nekaterih srečnežem :))
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135629 (19575) Bug
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222428 (1694) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117489 (9567) pizdindim
»

SIOL trio paket

Oddelek: Omrežja in internet
244369 (3108) Matheeew
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916533 (8989) Wox

Več podobnih tem