» »

SIOL ADSL2+

SIOL ADSL2+

Palo ::

Lejte jaz sem dau poizvedbo preko neta! Je trajal ene 14 dni predno so odgovoril ampak OK menda majo neke probleme z aplikacijo! Potem me pokličejo z telekoma, da je možno met ADSL2+ in jim rečem da hočem polno razvezan dostop. Žensak reče ni problema da morm nest modem pa tisti razdelilc za ISDN nazaj. Še isti dan sem šel v LJ, kar tam zvem, da polno razvezan dostop še ni mogoč ;( ;( ;( ;( ! J******** j** M***, pa sem naredu 100km zato da sem zvedu da še ni mogoče! Zdej me pa zanima če kdo kej ve o tem kakšni problemi so z tem in kdaj bo mogoče?

fabi1 ::

Men so tut rekl de je adsl2+ možn, dobim pošto od njih pa samo ADSL pogodbo?? jih kličem za Adsl2+ pogodbo, če so jo slučajn pozabl zraven dat. Pa mi je tip reku, da tut pr men ni možn pa da se opravičuje zaradi napake z aplikacijo. Jest pa cel vesel de bom dvojko mel
LP

roCkY ::

A je ADSL2+ sploh že kje operativen.
Sploh kdo že koristi (da ni testiral) hitrosti večje od 8 mbps?

sharp ::

Razvezan dostop za enkrat še ni mogoč,ampak kakor jaz vem bo to mogoče maja.
Drive fast as your guardian angel can fly.

wishmaster ::

Kolikor vem je popolnoma razvezan dostop mogoč, kjer ima SIOL svoje DSLAME. Cena je pa čisto isti kot ta tiste ki imamo ISDN ali analogno linjo.

alienalien ::

Razvezan dostop pri siolu je mogoč tam kjer centrale podpirajo to. Omogočen je pa že od 5.9 2005.

bekas ::

@fabi1

Hvala, sam da dobim računa jim pošljem.....sam tudi prteklop nazaj treaaaaaaaajjjjjjjjjjaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......

N1M3 ::

am sej vem da bom zdele čist eno izven teme bleknu sam me zanima kako bi si jest pass od mojga neta pogledu kašnga mam na kompu... :D
tnx u naprej
N1M3

madmitch ::

N1M3, ja res je, tole si pa zelo mimo usekal.

Kaj natančno bi ti rad, da ti povemo geslo al kakšnega maš; a te dolžina zanima?


Kaj ko bi probal napisati tako, da bomo vedeli, kaj bi ti sploh rad.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

N1M3 ::

hehe se opravičujem...sploh nism brou tistga prej... sam prideš pa blekneš ... to je to :D:D:D
rad bi vedu a je kje dejansko na mojem računalniku zapisano geslo ki sm ga jest upisu ko sm si na začetku ustvaru povezavo ... :D
N1M3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: N1M3 ()

N-E-O ::

Po domače povedano... geslo za internet si pozabil?
Follow the white rabbit.

wishmaster ::

Zdaj če imaš SIOL imaš tud najbrž naročniško številko in najbrž se tudi spomniš up.imena. Lepo pokličeš na 080-1000 in jim poveš da si pač pozabil geslo. In te vprašajo za naročniško številko. Potem ti lahhko povejo geslo.

janko771 ::

Zanima me, če se da priljučit dva ali več računalnikov na modem od Iskratel za adsl 2+
hvala za odgovor
jest

KTr1sk ::

Ah naj grejo nekam, danes sem sicer dobil aktivacijsko kodo, sem jih klical in mi je povedal :D in se je čudil kako to da nisem dobil po smsu, ampak jaz danes lepo aktiviram vse gre po načrtih, regsitracijia uspela, povežem se na internet in dela, grem na siolovo stran (servisne strani) pogledat če mi piše da imam drug paket in vidim da imam solo paket sam nikjer ne piše 10mb/768, potem pa grem stestirat in pokaže 146 kB/s (1.2Mbps), -čudno to ni ne 1mb ne 2mb, no potem pa kličem na siol in mi preverijo in je rekel da še čakajo da jim telekom dovoli spremenit hitrost :\ in da bo čez par dni delovalo...
EDIT:
heh zdaj sem še za "foro" poklical telekom 0808000 in sem jim povedal, da oni niso mogočili povezave adsl2 in potem sem povedal mojo domačo številko in so nekaj preverjali in so rekli da ne vidijo problema in so me vprašali kdaj sem naročil (bilo je 15.3) in kakšen paket in so rekli enako da to ponavad začne delat po kakšnem tednu in potem mi nič drugega rekel, zanimivo to kako je zapleteno, ko sem naročil adsl1 je začel takoj delat ko so me priklopili, ampak saj bom počakal ampak sem radoveden :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

@janko771: ja ta modem deluje kot switch in se med sabo računalniki vidijo pa internet tudi potem dela, sem včeraj probal

EDIT: če še kdo ne pozna siol forum kjer debatirajo o adsl2+ http://forumi.siol.net/showthread.php?t=11901&page=113
eden prispevek od URBAND:
No, pa da se jaz povem kako je blo v mojem primeru... Pred natanko enim tednom dni sem se po telefonu uspel zmenit, da bi vzel 10Mbit paket in naredil prehod. Napotili so me v Telekomovo trgovino v BTCju in sem lepo odsel, zamenjal modem, na novo podpisal vse zadeve in odsel domov ter priklopil modem. Hitrost je bila ista kot prej se pravi 4Mbit. Potem sem se spravil prebirat pogodbo in opazil, da naj bi me o pricetku delovanja storitve obvestili na podani telefon. OK, do takrat se vse vredu. Sem si rekel, bom pac pocakal teh par dni. Ampak kaj se zgodi naslednji dan? Pridem zvecer domou in pogledam prenose. Hitrosti niso bile vecje od 130KB/s kar je lahko pomenilo samo eno. Paket so mi dali na 1MBit in ne 10Mbit. Zdej mogoce je to tak postopek, da ti prvo dajo na osnovni paket in potem na 10Mbitnega ampak ne bi rekel, ce bi mi to naredili v roku 2-3 dni, ne... Se danes nimam 10Mbitov... Ze 4 dni imam 1Mbitni paket. Res newem kaj rabjo tolk casa da nardijo... Sem jim danes poslal email in zdaj cakam na odgovore/pojasnitve... no ja, zgleda da so res povsod tko pocasni... Upejmo, da bodo tole postimali, ker za nadgradnjo do 4Mbit paketa se zdaj recimo caka pribl. 3-5 dni...


hja zdaj mi je pa jasno zakaj imam 1mb adsl, jaz sem pa mislil da je že kaj narobe z novim modemom
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

janko771 ::

Tomaz hvla za info.
A kdo ve kakšen je postopek tega da bi povezal dva računala preko tega modema, se prvič srečujem s tem .
A obstajajo kakšna navodila lahko tud v angleškem jeziku.

Hvala za info že v naprej .

lp
jest

dejanslo ::

torej ima že kdo ta adsl2+? namreč sestra in njen fant sta pred cca 2 tedna bila priključena na siol ampak mi ne znata povedat ne katero tehnologijo uporabljata, ne kateri paket imata, praktično nič. baje, saj veste kak je to, imata neko zaj ful novo stvar, tako pravita.. pa zaradi okvare računalnika nisem imel možnosti preizkusit te ful nove stvari, pa me zanima, če imasta adsl2+, al ju obirajo po starih adsl cenah (čeprav tud 2+ ni ravno poceni)..
There`s More Than One Way To Do It

BlazP ::

Ja, dejansko ze imajo ljudje ADSL2+. Pa ne mislim testne uporabnike, ampak navadne userje.

LoneWolf ::

Velja se opozorit na majhen problemcek, ki ga SiOL ne oglasuje prevec... Namrec, ADSL2+ vsaj ponekod (ce ne povsod?) ni mozno dobit v primeru razvezanega dostopa, torej brez ISDN. Tole sem sel osebno preverit na Telekom, ce bi obdrzal ISDN brez problema dobim 10M paket, ob razvezanem dostopu pa max. 4M. Sklepam, da ADSL2+ ponuja v prvi vrsti Telekom s svojo opremo, medtem ko SiOLovi lastni DSLAMi v isti centrali potegnejo samo ADSL1. Vsaj v nasi centrali zgleda da je tako, verjetno pa se marsikje drugje.
Toliko v vednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LoneWolf ()

BlueRunner ::

Errr, not so... Pokliči na (brezplačno) št. 080-1000 in se pozanimaj o dejanski SiOL-ovi ponudbi. Dejansko greš lahko bodisi "vezano", bodisi "razvezano" do 20Mb/s DL. Težava je samo v temu, da TS svoje aplikacije za podporo prodaji v svojih TELEtrgovinah še ni popravil. To pomeni, da prodajalec/prodajalka v TELEčji trgovini resnično ne more izpolniti tvoje želje. Lahko pa se ti jo izpolni, če pokličeš naravnost na SiOL in se pozanimaš o ponudbi. Ključ je v razvezanem dostopu: konec koncev tudi T-2 in Volja na razvezanem dostopu ponujajo svoje stvari, TS v TELEtrgovinah pa se resnično ne bo prioritetno ubadal z nudenjem informacij o tuji ponudbi.

(Mimogrede: Kot vedno je težava v temu, da se TS in SiOL zelo ne marata, še manj pa se dogovarjata. Končna posledica pa je, da ima TS še vedno aplikacijo samo za staro ponudbo, ker se znotraj TS na SiOL-a dejansko gleda kot na tujca. SiOL pa veliki mami tudi ne more ukazovati ali jo vleči na sodišče zaradi ignorantskega odnosa.)

Kar se tiče ponudb je tako še najbolje, sprašuješ TS za ponudbo TS-ja in SiOL za ponudbo SiOL-a. Če hočeš "vezano" ponudbo, ti bodo lahko pomagal TS, če pa te zanima razvezana, pa TS-ja sploh ne kliči. Pri razvezanem dostopu SiOL sam priključuje svoje storitve in ureja svoje hitrosti. Ergo: SiOL ti bo še najbolj pravilno povedal kaj SiOL ponuja.

Čisto informativno... modemi Sagem, ki se jih je lani začelo prodajati, so že vsi ADSL2+ capable. Če si že naročnik ADSL, lahko naročiš dvig hitrosti na X Mb/s. Če je X 10 ali 20, ti bodo avtomatično vključili ADSL2+, če pa še nimaš ustreznega modema, se pa dogovoriš še za zamenjavo. Kar pomeni, da lahko mirno vzameš duo (trio, quattro, whatever, ...) paket da dobiš "taprav" modem, nato pa na SiOL-u samo prosiš za dvig hitrosti. Tako se bolj ali manj izogneš stvarem, ki jih nakladajo v TELEtrgovinah. Konec koncev je tako za uporabnika verjetno še najlažje: kaj me pa briga kašen ADSL VDSL SDSL GDSL FDSL TDSL, ... whatever mi prodajate. Hočem toliko DL in toliko UL, vi pa naredite to, kakor veste in znate.

Primoz78 ::

Zanimivo se mi zdi to, da ko poklicem na SIOL in jih vprasam glede fizicne sposobnosti moje linije, me takoj odvrnejo na Telekom. Poklicem tja in me vprasajo po mojem SIOL-ovem uporabniskem imenu....WTF?!...Pol mi pa povejo, da na moji lokaciji je zaenkrat mogoc le 4mbit paket...Ko sem zadevo preverjal (in narocal) pri Volji pa mi je dalo izbiro tudi 8mbit in 20mbit...komu gre zdaj za verjet...:\


Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

alienalien ::

Najboljše ti je ,da oddaš poizvedbo naSiol oni naročijo meritve pri TK in boš izvedel. Tako so meni naredil. Od četrtka imam ADSL2+ funkcjonalen v polnem teku. Download se giblje pri 1200 kB/s upload pa doseže 97 kb/s. Televizija od sedaj naprej mi deluje brez kockic tudi če na polno downloadam. Tako, da sem za enkrat zelo zadovoljen dokler me ne obišče T2.

BlueRunner ::

Ko sem zadevo preverjal (in narocal) pri Volji pa mi je dalo izbiro tudi 8mbit in 20mbit...komu gre zdaj za verjet...


Definitivno nikomer...

In zakaj? TS bi sicer lahko izmeril dejansko kapaciteto za ADSL(2+), vendar pa tega ne more, ker nima popravljene aplikacije, da bi se lahko vneslo točen rezultat meritev. SiOL pa kot hčerka TS te meritve ne more narediti sam, ker jo (kao) mora narediti TS. Volja (ter T-2 in Amis), ki sta recimo temu malo bolj neodvisna od TS, pa lepo rečeta TS-ju, dajte mi to linijo, šele potem pa naredita meritve, iz meritev ti pa potem povedo koliko ti linija "potegne".

Potem se pa začne razmišljanje: TS si ne zna sam sebi izdati ustreznega delovnega naloga, ker rezultatov meritve ne morejo vnesti v bazo, tako da bi to videl SiOL. Volja, Amis, T-2, ... ne morejo opravljati svojih meritev, dokler ne dobijo razvezano parico, kar pa se zgodi šele takrat, ko je pogodba že podpisana. SiOL pa dodatno meritev sploh ne sme opravljati sam, ker to kobajagi za njega dela TS.

Kdo točno lahko torej pove koliko točno lahko dobiš na svoji povezavi? TS, ki ne opravlja meritev za ADSL2+ za SiOL, ker se med seboj nekaj niso dogovorili? Amis, Volja ali T-2, ki lahko opravijo meritev šele potem, ko je pogodba podpisana in razveza od TS izvedena? Ali pa morda TS sam, ki prodaja neke veleprodajne (wholesale) pakete, ki so narejeni tako, kot pač so...

To je bil tudi razlog za slabo voljo veliko nesojenih naročnikov T-2. Nihče jim ni naglas in z velikimi črkami povedal, da dokler TS ne da razvezane parice, dejansko sploh ne bodo vedeli točno koliko prenosa bodo lahko omogočili. Tabele razdalj so eno, stanje na terenu je pa čisto druga stvar. Od tukaj pa so nato prišli absurdi z 300m oddaljenosti in VDSL ni možen...

Verjetno je tistih 10Mb/s, ki se jih v TELEčji trgovini ponuja za kombinacijo z ISDN (brez razvezave) blizu dejanski kapaciteti žice, hkrati pa tega podatka uradno ne dajo SiOL-u, še manj pa komu drugemu. Na koncu tako ostane samo tveganje. Verjetno pa bi bilo najbolje, da se podpiše pogodbo (s komerkoli, ki nudi razvezan dostop), ki te časovno ne veže, potem pa poskusiš vse skupaj hitrostno nadgraditi. Če bo vse OK, potem si OK, če pa se hitrosti ne bo dalo povečati, boš pa tako ali tako nevezan s klavzulami in boš lahko celotno stvar odpovedal ob prvi primerni priložnosti.

Če boš na vsak način želel ostati pri SiOL-u, pa se to lahko reši tudi tako, da se na 1Mb/s pogodbe ročno (sic!) dopiše, da se gre za 10Mbit/s paket. Na žalost pa se to počne, kolikor vem, samo v TELEtrgovini v Ljubljani na Pražakovi. Tam imajo namreč enega SiOL-ovca, ki urejave SiOL-ove razvezane pogodbe. Drugje verjetno ni šans za to. Pa še za to bi se prej 100% prepričal, preden naredim 100+km, samo zato, da ugotovim, da v trgovini trenutno ni SiOL-ovca, ki bi to uredil, ali pa da je kakšen čuden, ki se mu tega ne bo dalo urejati.

Skratka... usmerjanje strank med SiOL in TS je verjetno še največja zaj*****ija, ki si jo ti dve podjetji privoščita. Če izgubljata nove naročnike, jih predvsem zato, ker se do njih obnašata skoraj tako ignorantsko kot T-2. Pri številu strank, ki jih ima SiOL, je razumljivo, da imajo največje absolutno število nezadovoljnih, po deležu pa ne odstopajo od povprčja pri drugih ISP-jih. Ampak s takšnim odnosom, ki ga imajo, je verjetno bolje, če si najdete nekoga s komer se da vsaj normalno komunicirati in urejati vse preko ene številke in ne desetih (pokličite SiOL, pokličite TS, pokličite teletrgovino, pokličite Poncija, pkličite Pilata, pokličiet Poncija, pokličite Pilata, .... aaaaaaargggggh!).

Primoz78 ::

Najboljše ti je ,da oddaš poizvedbo naSiol oni naročijo meritve pri TK in boš izvedel. Tako so meni naredil. Od četrtka imam ADSL2+ funkcjonalen v polnem teku. Download se giblje pri 1200 kB/s upload pa doseže 97 kb/s. Televizija od sedaj naprej mi deluje brez kockic tudi če na polno downloadam. Tako, da sem za enkrat zelo zadovoljen dokler me ne obišče T2.


SIOL TV pri nas sploh ni mozen, zato sem tudi od vsega zacetka sklepal na to, da tudi ADSL2+ ni mozen in tako je tudi bilo. Sem oddal pozivedbo...in napisal mojo GSM stevilko, da naj me kontaktirajo...oni so me pa domov klicali...in ker ni bilo nobenega sem jaz njih poklical, ko sem videl neodgovorjen klic, da sem izvedel..."pri vas je mogoc DUO paket z hitrostjo 4mbit"...Ko sem zadevo preverjal preko Volja strani sem prvic dobil isti odgovor...danes, ko sem preverjal pa mi je pokazalo moznost 8mbit in pa 20mbit...in sem sel se enkrat klicat na Telekom...dobim pa seveda isti odgovor kot iz SIOL-a in to je 4mbit...Sam glupo se mi zdi to...da ko vprasam za fizicno moznost moje linije in ji dam telefonsko stevilko....mi rece..."a vi pa mate ze ADSL...no potem pa pejmo po drugi poti...povejte mi vase uporabnisko ime"...kar neki. Zanima me ali bi me isto vprasali ce bi bil narocnik pri T-2, Volja, Amis,...itd...pomojem ne...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BlazP ::

Primoz78: V tvojem primeru ni problem kolk lahka gre po liniji. Ce so ti rekli, da vec kot 4Mbps ne gre, je omejitev najbrz DSLAM, na katerega si priklopljen. Voljin DSLAM na isti lokaciji verjetno se ni toliko zaseden in zato omogoca visje hitrosti.

EDIT: ...ali pa ima boljsi uplink.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

janko771 ::

jest mam modem za ADSL 2+ ampak in sem hotu met linijo 10/768 in jo ne morm met ker tega centrala ne dopušča in sem potem vzel linijo 4/512, do tukej vse vredu. Modem dobil 17.3.06.
Ampak še dons nimam linije 4/512 ampak ne zato ker je ne bi mogel imet ampak zato ker so na telekomu in na siolu takšni lenuhi da čakaš 10 dni za eno majhno malenkost.
Pravm da so carji za komplikacije pa za čist nč druzga.
Lp
jest

Hux ::

Jaz sem zaj izpolno tudi tisto tabelo za nov paket. Sem se na starem. Kaj zdaj ko si tam datom izpolno te bodo poklicali in povedali ce gre paket ali bodo samo potrdilo zaenkrat zahtevali ce si res naroco novo? Ker na izbiro sem mel max 10Mbit brez TVja na razdalji cirka 2500+m cestne. Takrat mi pa ze 4/756 niso hteli vklopit. 4/512 pa deluje ze od vsega zacetka nadpovprecno dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

BigFoot ::

No včeraj so me klicali s telekoma da so mi priklopili ADSL2+ (10mbit). Pridem po šihtu domov, internet ne dela. Pokličem SiOL se jim seveda ne sanja kaj je narobe, pravjo da je Telekom nekaj zajebal. Danes sem že klical Telekom in so mi rekli da bodo probali danes poštimat. Sedaj bomo pa videli.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Primoz78 ::

Glede na to kar sem vceraj povedal...sem sel se enkrat preverjat na stran od Volje in zgleda res mal cudno...ker tudi tam, kjer sploh ADSL ni mozen mi vrze ven, da je mozen priklop 20mbit...to je zavajanje kupcev...:\ . Se pravi, da zaenkrat se vedno SIOl (Telekom) dajo najbolj tocne podatke o fizicni zmoznosti linije oz. centrale...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Hux ::

Sej so pri volji povedlai da tiste mape ko majo doseg do 20Mbitov so le informativne. Pise do 20mbitov ne pomeni pa da bo res 20mbitov na robu map. 20Mbitov nese tak samo zelo blizu central. Sem zahec pisal razne telefonske stevilke v siolovo formo od zelo blizu centrale do skranega roba dosega iz telefosnkega imenika. Torej 3 stevilke vmes na zracni razdalji 1700 metrov in samo cisto blizu je bilo na izbiro 20Mbit. Na 1400m pa se samo 10Mbit in dokonca dosega te centrale v MBju Tabor. Ce pa res tolko nese nakoncu pa brez meritev se tak neda ugotovit in je to vse bol informativno pomoje.

Torej kam klices da poves username in ti pove oni kolko nese? Na kero stevilko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Primoz78 ::

Ja to stekam, sam pred enim tedno ko sem vpisal notr mojo stevilko oz. uporabnisko ime sem dubu max. 4mbit ven...sedaj pa kar 20mbit...pri Volji mislim. Poklices pa na 080 8000 pa povprasas...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Hux ::

No sej jaz tudi dobim do 20Mbit opcijo tam samo to ni intelegentna tabela ampak genericna.
Siol pa ma intelegentno. Noja vsej malo bolj sicer pa kak smart moras bit da ves da ti 20mbit nebo delo na 1600 metrov zracne vec :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Primoz78 ::

Heh to itak :D ...sam jaz mam 700m po cesti...zracne je ene 500m max...sam vseeno ni blo logicno ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Hux ::

Ja te pa je velika verjetnost da centrala se ni nadgrajena. Je nedovisno od T2ja ce ma VDSL ali ne ze tam. :D
Ampak verjento so jo nadgradili te ce pravis da je zdaj not ampak se majo vsi samo stare informacije te :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

BigFoot ::

No danes popoldne je prišel Telekomovec in mi poštimal zadevo. Takoj sem šel stestirat en 100mbit server na Švedskem do katerega imam dostop. Zadeva mi je vlekla z več kot en mega (byte, ne bit) na sekundo. Hudo, ni kaj. 350MB file mi je prenašal okrog 5 minut.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

alienalien ::

BigFoot kolk si dosegel največjo hitrost pri downloadu jaz sem 1180 kB/s.

BigFoot ::

Datoteko veliko 700MB mi je prenašalo s povprečno hitrostjo 1.12MB/s.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

janko771 ::

Pa sem zmagu končn sem dobil linijo 4/512
trajal je 13 dni
jest

Primoz78 ::

Jaz sem ravno danes izvedu iz Telekoma, da bo v kratkem nadgrajena centrala v mojem kraju tko da bo mozen ADSL2+ in SIOL TV...upam, da bodo kaj naredili tudi za VDSL...ceprav dvomim :\


Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

mato22 ::

Men so včeraj priklopili ADSL2+.
Čeprav mi online obrazec ni dovolil višje hitrosti od 4/512 pri trio paketu, imam sedaj TRIO paket in 10/768.
Očitno so obrazci zgolj informativno.
Trio paket sem registriral 22. marca, ampak po registraciji sem imel še vedno staro hitrost, edino na servisnih straneh mi je pisalo da imam TRIO paket.
Pogodbo sem podpisal v teletrgovini 20. marca in včeraj so me končno priklopil iz starega ADSL 2048/384 na TRIO paket in 10/768.
Sem zadovoljen, net leti in TV dela super.

Modem se mi pa takole sinhronizira:
Up Stream 1020 Kb (Intlv[LP0])
Down Stream 11328 Kb (Intlv[LP0])

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

SasoS ::

Ni to nekam malo...kaj pa TV?

Cinderela ::

To bi nej blo komaj dovol za 10Mbit net. Hm.... :\

prix ::

mato22 oddaljenost od centrale ?

Hvala in LP

:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

alienalien ::

To je res malo meni se pri 10/768 1 TV sinhronizera
Upstream Rate Downstream Rate
Up 1020 Kb 14252 Kb

Arrivo ::

Prej sem imel paket 4/512 in SiOL sem pingal s cca 12 .

Po priklopu paketa 10/768 se mi je povprečni ping povečal na 19 .
Ja ja to drži !!!

mato22 ::

Po podatkih SIOL-a oz. telekoma sem oddaljen 1800m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Cinderela ::

zracna ali kabelska razdalja?

mato22 ::

Zračna

miki76 ::

se da ta oddaljenost kje na netu preverit al mores poklicat. meni so rekli da sem na meji in mi sioltv ni delal. a sedaj z dvojko bi?

prix ::

Jes ze kako leto koristim SiOL tv + 2mbps/348kbps. Nimam pojma koliko se sinhronizira modem... uporabljam Westel-ov modem.

Zdaj pa bi rad sov na 10mbps/768kbps :) Cist tak a bo to mozno glede na to da zivim na vasi kake 2.5km z mesta?

:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135629 (19575) Bug
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222428 (1694) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117489 (9567) pizdindim
»

SIOL trio paket

Oddelek: Omrežja in internet
244369 (3108) Matheeew
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916533 (8989) Wox

Več podobnih tem