» »

SIOL ADSL2+

SIOL ADSL2+

««
7 / 7
»
»»

mato22 ::

Ja sem se zmotu. Jest mam skupno 10Mbit-ov, se pravi TV + 4/512 zaenkrat. Pol bom pa povišal na 10/768 če bo šlo. Upam da bo, drugač pa mi že zdej kr dobr net dela.

Cinderela ::

Jaz sem okol 1700 metrov zracne linije od centrale in bi nej slo 10Mbit ampak samo cistega neta. Z TVjom pa samo 4Mbit skupaj. Sicer ni vazno ker TVja nikol nebo vzel preko paric ker mam 3TVje.

SasoS ::

ne vem če nese 10mega tolk daleč...s tvjem pa skoraj sigurno ne. Pa rabiš ganymeda al pa sagema, te2 sta edina "official" za 2+ :)

Cinderela ::

Nevem sicer glede tega. Ce pac nebo slo grem pac na kabl.

_WilL_ ::

No da povem še jaz svojo zgodbo o ADSL2+.

Od lanskega septembra imam paket Trio in od takrat je vse delovalo, dokler se ni začela naslednja zgodba:
8.3.2006 sem oddal zahtevo preko interneta in dobil tudi mail za potrdilo. Izbral sem Trio, 2x TV in razvezan dostop. 11.3.2006 sem dobil "Pooblastilo za prekinitev naročniškega razmerja za telefonski priključek" katerega sem po faksu poslal naza 13.3.2006.
27.3.2006 me nato priklopijo na ADSL2+, kar zvem s tem, da ko pridem domov nič več ne dela. Po nekaj resetiranjih Sagema, se odločim da pokličem na Siol, kaj se dogaja. Na Siol-u sploh niso vedeli da sem bil priključen na ADSL2+ in kar nevedno kam so me sploh priključili pač ne naredijo nič. Nato doživim klic 28.3.2006 zjutraj, ko me telekomovec obvesti da so me včeraj priključili na ADSL2+. Jaz njemu da sedaj nič več nič ne dela, on pa da je to Siolova stvar. Vprašam ga še kaj je z razvezanim dostopom, a on o tem nič ne ve. Kličem Siol, tam še vedno ne vedo da so me priključili. Vendar se pozanimajo in na koncu ugotovijo, da telekomovci še niso naredili vsega. Okrog 11 ure istega dne, kliče ponovno telekomovec, da so napako odpravili. Ko pridem domov, stvar še vedno ne deluje, po klicih na Siol, se tehnik toliko pomatra, da začne delovati dostop do interneta in TV, okrog 19 ure.
Kar se tiče razvezanega dostopa in telefonije pa še danes ni nič. Kar sem uspel izvedeti je to da so nekaj generalno zeznil z telefonijo in da odpravljajo in da lahko traja še cel teden. (Upam da ne.) Kar se pa tiče razvezanega dostopa pa so mi priporočili naj še enkrat oddam zahtevo in to sem tudi storil. Takoda upam da bo naslednji teden prišlo do realizacije.

Toliko o ADSL 2+.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Cinderela ::

Meni je bilo zmerjeno 5.88/720 na ADSL1 max sinhronizacija.
To nekak slabo kaze za ADSL2+ ali bi vseeno slo 10MBit? Kaj mislite.

Primoz78 ::

Men so zmerli 6,9X DL in 2,5 UL...pa od ADSL2+ no way...:\ Sam cudno to z UL-jem, ampak sem gledal v tisti instrument in je res toliko kazalo, pa se telekomov delavec mi je reku da je tko...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Cinderela ::

in kolk si oddaljen? To mam podatek od siola ko sem vpraso kolko se sinhronizira. Deobenih instrumentov niti telekomovca ni blo tu. Le na oni formi pise da bi nej slo 10Mbit. Sicer nimam neke velike krize glede tega. Ce pac nebo slo bom sel na kablsko. Samo meni se tudi cudno zdi ker nekaj cajta nazaj sem htel met paket z 756 uploadom ko so jih meli takrat par mesecev pa niso mogli vklopit.
Cudno je la da bi kao ADSL2 lahko mel vseeno po njihovi formi pa sej nisem tak dalec od centrale enih 1766 metrov zracne po cesti pa odvisno 2.2 do 2.5Km tak da nevem. ADSL2+ bi na tej razdalji se kr neso 10Mbit sicer iz grafov samo ce grem stirkno z grafov bi se tukaj tudi 8Mbit mogo se sinhronizirat pri ADSL1 nacinu pa se nena.

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Cinderela oddaljen...po cesti 700m...tko da nebi smelo bit problema, pa se sporocili so mi, da je centrala v izgradnji...zgleda, pa da bo treba cakat na kako obnovitev linije...ali v hisi ali telekomove...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

denisbegood ::

Zdravo

a kdo ve kdaj bo mozno na Senovem ali v Brestanici (omrezje 07 ) ADSL Siol televizija
lp Denis

Primoz78 ::

denis...na Telekom popvrasaj...oni ti bodo najprej znali povedat. Meni so odgovorili v 2h dneh...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135631 (19577) Bug
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222428 (1694) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117489 (9567) pizdindim
»

SIOL trio paket

Oddelek: Omrežja in internet
244369 (3108) Matheeew
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916533 (8989) Wox

Več podobnih tem