» »

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

T-2: Splošna debata in iskanje zarote

««
«
1 / 62
»»

OmegaBlue ::

Torej, ta tema je nastala (bila ustvarjena) za odvajanje nekaterih ne čisto brezveznih postov v T-2 temi, a ki vseeno ne spadajo vanjo.

Tukaj se bo kot prvo zbralo "seciranje pogodbe" kasneje pa še stvari, ki nekako ne pašejo v T-2 temo namenjeno zbiranju informacij. Tukaj bo vsekakor manj brisanja in se bote lahko bolj sproščeno pogovorli o stvareh ki vas mučijo pri T-2 ponudbi, ne da bi smetili prejšno temo.

Seveda za to temo še kar veljajo pravila glede pričkanja, žaljenja, smetenja, podžiganja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Duke_Nuke ::

Tu gor sem zasledil, da so jih odposlali 500-600. Glede na to, da so samo prejšnji vikend prejeli preko 1000 povpraševanj ( in če odštejem tiste, ki se ponavljajo na osebo) lahko sklepam, da jih niso razposlali vseh. Teoretiki zarot, pa lahko začnejo razmišljati, da imajo prednost tisti, ki so trenutni uporabniki Siola:)) Niti en dan ne sme biti izgubljen, ko kradeš profit konkurentu....zato imajo prednost:D

Al so pa samo počasni:\ Saj se trudijo, zaenkrat mi je všeč njihova vnema in in bližina potencialnim strankam. Zaenkrat:|
Experto Credite

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

mogoče ena malenkost: jaz nisem ne izpolnil popravpaševanja na internetu niti nisem uporabnik siola. Po mailu sem jih enostavno vprašal za oddaljenost, po posredovanih podatkih po mailu, so mi ta info poslali in danes sem dobil pogodbo.

Predvidevam, pa da nas je večina, ki smo dobili iz Maribora?

Zgodovina sprememb…

iration ::

> A resnično nobenega ne srkbi, da se pogodbe že pošiljajo ni pa še splošnih pogojev oz. bi naj bili na spletnih straneh, kar je nekako čudna poteza, ker bi naj splošni pogoji bili pisni zraven pogodbe.

Tiste, ki to skrbi, naj počakajo s podpisom pogodbe do objave pogojev, kar pa bo ziher še ta teden. Enako velja za tiste, ki bi imeli več aminotov, cena bo znana kmalu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Jaz sem nekaj spraseval predno so sli live pa so hteli da podatke posljem pa sem pac in tudi z Mb pa ni blo nic v kaslcu.

Drugace pa sej pogodba ni nevem kaj. List papirja z besedami. Kot da bi blo jo tesko na net objavit oz po emajlu poslat ali pa kr to ko je zgoraj en objavo sprintat.

Ocitno je nekaj vec za bregom da tistim ko ze zdaj vejo da negre sploh ne poslejo smao to nebi blo fer brez obvestila spet.

Zgodovina sprememb…

zu_dr ::

Mene tudi man moti to ni ne roka odprave napake ok če gre modem kaj pa če je napaka na parici.

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Pa smo spet na istem...

Pogodbo morš podpisat da oni lahko naredijo poizvedbo pri Telekomu. Brez tega ne morejo...je že bilo rečeno. Preden podpišete vsekakor počakajte splošne pogoje (jaz jih bom nato sprintal in pripel zraven pogodbi :)). NI pa nujno podpisat pooblastila da te T2 odklopi od ADSLa. Če ne podpišeš te ne morjo kar odklopit. In še tretje...ne ADSL in VDSL ne laufata hkrati na isti liniji...a ni to logično?

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

caki mal jst mam razdelilno omarco na hisi, pa mam CAT5 kabl ke not spelan kar pomeni 4 parice ... ce ne rabm met telefona ... pol ze ne more bit problem 2 naslednjih paric povezat v omarco pa mi VDSL ker gor stisnt ... bom jutr ke poklicu pa jih bom to prasu ... najprej telekom pol pa se t2

Zgodovina sprememb…

kklemenss ::

evo moj brat dela na posti, pa je rekel da grejo dons za ljubljano naprej oddgovori... jih je povn...

Zgodovina sprememb…

zu_dr ::

To da VDSL ne laufa z ADSL je men čist jasn. Da ma telekom do omrice mi je tudi od omarice pa do spliterja se pa jebi lučka če ti gre parica.

Zgodovina sprememb…

nsignific ::

"T-2 je upravièen:
- zaraèunavati meseèno naroènino in opravljeni promet ter vse ostale storitve T-2 po veljavnem ceniku,"

glej jih hudiče, kaj so not uturili...

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

prec vsi v zrak kukr da bodo zaracunaval internet promet [to bi pomojem pomenilo izgubo veliko stevilo narocnikov] :) heh... sej te nben ne sili da podpises pogodbo ali ostanes pri tem ponudniku:)

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

Upam ... da gre za promet za telefonijo ... morte razumet da ce pise promet se to lahko smatra tako in drugace ... mislim jutr poklicem inkuj sporocim ... predvidevam da gre res za telefonijo

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Problem teh splošnih pogojev je da nič ne definirajo. Piše da so ceniki objavljeni na strani in da t-2 zaračuna opravljene storitve in promet. O cenah ne pove tuki nič. Lahko je strošek prometa pri internetu 0 sit in ga tako tudi zaračunajo...

Zgodovina sprememb…

iration ::

"Če bo naročnik med obračunskim obdobjem bistveno presegel povprečno mesečno porabo in če bo obstajal sum, da je prišlo do zlorabe, bo T-2 o tem obvestil naročnika."

Vsekakor je mišljena telefonija.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Kaj ste smesni! Normalno da se gre to za internet. Kaj bojo te te obvescali in podobne za telefon. Tisto je tak minuta pogovora. Kolko nardis tolko placas. 10Sit/min al kolko je pac po ceniku.
Sploh ti nemorjo omejit pa ce govoris 24ur na dan bos pac placal tolko.
To se 100% gre za internet in ni nic novega sej prakticno vsi brezicni ponudniki velikih paketov majo take fore.

Kaj je normalna poraba za 10Mbit je druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

iration ::

Bo čas pokazal kdo od naju ima prav; upam da jaz :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

FastWIND ::

Zapomnite si nekaj in za vedno, seveda ne samo pri tej zadevi. Splošni pogoji se preberejo, secirajo in to ne samo enkrat. Škodit ne more, lahko samo koristi.



Torej sprotno spremljanje njihove strani je obvezno, ker je lahko edini vir ažurnega spreminjana pogojev itd...

Zgodovina sprememb…

sigma ::

LexLuthor: Cerkev ni gospodarska družba in kot takšna ni lastnik nobenih podjetij. Poslovanje Cerkve urejajo posebni zakoni, ki si jih lahko prebereš na internetu.
Gospodarske družbe pa poslujejo v skladu z veljavno zakonodajo o poslovanju gospodarskih družb, plačujejo vse davke in prispevke za zaposlene, ddv in vse, kot katerokoli drugo podjetje. In lastnik podjetja T-2 ni Cerkev in neposredno tudi nikoli ne bo.

Obveščanje o nenormalnem odstopanju porabe *telefonskih* impulzov pa je kvečjemu dobrodošlo.
Kar spomnite se zlorab, po katerih morajo lastniki telefonov plačati tudi miljon tolarjev, čeprav niso telefonarili, ampak so dobili "dialer virus" na računalnik.
In zaradi teh problemov, Zveza za zaščito potrošnikov že nekaj časa zahteva od Telekoma, da morajo zagotoviti neke varovalke, da se zloraba odkrije in prej kot pa čez mesec dni, ko dobi lastnik telefona račun za celomesečno porabo.


Hux: pa kaj tako vztrajno trdiš, da bodo zaračunavali prenešene MB? Ali ni bilo že 100krat napisano in poudarjeno, da se prenešeni podatki ne zaračunavajo?!

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

FastWind:

Res je, vendar IIRC ima SiOL zelo podobno klavzulo v pogodbi, ki te pa lahko veže dve leti nanje.

Se pravi, prebereš pogoje, podpišešpš pogoje, nato pa se "splošni pogoji" spremenijo.

Tebi pogodba ne ustreza, vendar ne moreš stran, ne da bi plačal penale.

Tako da tole s T-2 se mi zdi precej benigno. Če nisi vezan nanje, te pa častijo opremo (no, posodijo ti jo), valjda imajo lahko neko rezervo tudi sami. Če spremenijo pogoje tako,d a ti ne ustrezajo več, pač oddideš.

Edino odnosi s prejšnjim ISPjem so lahko problematični. Kaj recimo, če presedlaš s SiOLa na T-2 (plačaš penale zaradi vezave SiOLu itd), nato pa cerkev- možni novi lastnik uvede cenzuro vseh storitev ?

Če ti stvar ne diši, potem te čakajo stroški tudi če greš bnazaj na SiOL, da ne govorimo o tem, da ti SiOL sploh ni obvezan sploh poslati novo pogodbo.

Edino to me matra...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Nekaj stvari glede pogodbe, na katere bodite pozorni.

--------
11. èlen
Èe naroènik brez utemeljenega razloga odstopi od pogodbe pred prikljuèitvijo, je dolžan T-2-ju povrniti dejanske stroške za opravljeno delo.
--------

Torej ni povprasevanja brez dejanskega podpisa pogodbe oz. brez povracila stroskov.

--------
12. člen T-2 je upravicen:
- zaracunavati mesecno narocnino in opravljeni promet ter vse ostale storitve T-2 po veljavnem ceniku
--------

Ceprav nisi casovno vezan, se lahko cena mesecne narocnine spreminja. V primeru da se odjavis, pa se moras pri drugem ponudniku znova prijaviti, kar pomeni dodatne stroske. Zaracunavanje opravljenega prometa?

--------
19. èlen
Naroènik je seznanjen z dejstvom, da je širokopasovni dostop do interneta osnovna storitev in zagotavlja uporabo javno dostopnih telefonskih storitev in storitev distribucije signalov televizijskih in radijskih programov.
--------

Brez VDSLja, torej interneta ni ostalih storitev.

--------
26. clen
Èe bo naroènik med obraèunskim obdobjem bistveno presegel povpreèno meseèno porabo in èe bo obstajal sum, da je prišlo do zlorabe, bo T-2 o tem obvestil naroènika.
--------

Nikjer ni definiran "presezek mesecne porabe" oz. kaj je s tem misljeno.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Obveščanje o nenormalnem odstopanju porabe *telefonskih* impulzov pa je kvečjemu dobrodošlo.
Kar spomnite se zlorab, po katerih morajo lastniki telefonov plačati tudi miljon tolarjev, čeprav niso telefonarili, ampak so dobili "dialer virus" na računalnik.
In zaradi teh problemov, Zveza za zaščito potrošnikov že nekaj časa zahteva od Telekoma, da morajo zagotoviti neke varovalke, da se zloraba odkrije in prej kot pa čez mesec dni, ko dobi lastnik telefona račun za celomesečno porabo.


To je tudi mene zanimalo. Poslal sem vprašanje ali se bo dalo njihov VOIP kako blokirati (= omejiti klice samo na določene številke, zahtevati od klicatelja čip kartico, blokirati klice na plačljive številke, poljubna druga omrežja, tujino itd).

Doslej še nisem dobil odgovor.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Torej ni povprasevanja brez dejanskega podpisa pogodbe oz. brez povracila stroskov

Nezmožnost zagotavljanja naročene storitve se mi zdi dokaj utemeljen razlog da odstopiš od pogodbe...

Zgodovina sprememb…

sigma ::

11. člen se meni čisto logičen zdi.
Povpraševanje pomeni, da si izpolnil obrazec, T2 preveri, čeje možen priklop in ti pošlje pogodbo. Do tu je še vse brezplačno.
Če pogodbo podpišeš pa pomeni, da si se s ponudbo v bistvu strinjal.
T-2 začne izvajati postopke za preklop, kar je povezano z določenimi stroški.
In, v kolikor se ti PRED priklopom odločiš odpovedati pogodbo, se mi zdi, da je čisto prav, da jim povrneš stroške.

12. člen. Cena naročnine ni nikjer fiksna na veke vekomaj. Je pa za pričakovati, da ne bodo dražili, kvečjemu bo cena nižja, če se bodo ostlai ponudniki odzvali s kakšnim dodatnim znižanjem za ADSL pakete.
Tudi pri ostalih naročniških pogodbah so takšne klavzule.

19.člen. Se mi tudi zdi logičen. Osnovna dejavnost je internet. Telefonija in TV je pa za zraven.

26.člen. To se nanaša na zlorabe. Sem o tem že zgoraj pisal. In pametno je, da bo T2 to zagotavljal.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Ja sej to je edina moznost. Ce pa je paket mogoc pa se vseeno odlocis da negre pa moras placat pac. Ampak ta storitev je tak v osnovni obliki zastojn torej kaj placas 0sit?

Kaj pa tista fora nevem tocnega citata. Telekom zmeri in recejo da grejo. T2 pride in ugotovi da hisna instalacija vseeno nedovoljuje in ti vsilijo nizji paket z novimi parametri. Ce vseeno noces moras placat torej to kaj omenjas.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Torej ni povprasevanja brez dejanskega podpisa pogodbe oz. brez povracila stroskov.


Res je, vendar ne vidim, kako je tu stvar drugačna kot denimo pri SiOLu. Če ADSLja še nimaš, ga moraš naročit in šele takrat se spustijo testirat zadeve. Če stvar dela pri zahtevani hitrosti, stopi podpisana pogodba v veljavo. Če ne, ti pošljejo v podpis novo pogodbo s paketom, ki bi pri tebi delal.


Ceprav nisi casovno vezan, se lahko cena mesecne narocnine spreminja. V primeru da se odjavis, pa se moras pri drugem ponudniku znova prijaviti, kar pomeni dodatne stroske. Zaracunavanje opravljenega prometa?


Mislim, da tu niso drugačni od konkurence. Cene paketov se spreminjajo in ti se strinjaš, da jih boš plačeval po veljavnem ceniku. Bi bilo pa zanimiv slišati mnenje pravnika glede na določila Obligacijskega zakonika. Mislim, da ta govori nekaj o bistvenem spreminjanju določil pogodbe in da to lahko druga stran tudi razdre, če ena stran predlaga spremembe, ki jo bistveno spreminjajo. Ali bi prehod na obračunavanje TCP/IP prometa ali nenadna uvedba filtriranja, ki ga uporabnik ne more sam prilagoditi in po potrebi izklopiti pomeni bistveno spreminjanje pogodbe ? Po moje že...


Brez VDSLja, torej interneta ni ostalih storitev.


Po moje je to bolj zato, če skuriš kaj po svoji krivdi, to ni njihov problem in da ti lahko zaračunavajo TV in telefon, ne glede na to, da opreme za komunikacijo v nekem obdobju nimaš.
Ali mogoče, da jih ne bi kdo tožil, ker je ostal brez telefona, ko je strela zakurila modem ali je recimo zmanjkalo štroma in ni mogel poklicat rešilca...


Nikjer ni definiran "presezek mesecne porabe" oz. kaj je s tem misljeno.


IMHO grez za wtchdog, ki spremlja porabo "impulzov" VOIP telefona, ki ga plačuješ glede na promet.
Bi blo pa lepo, če bi to precizirali v pogodbi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

sigma: 10x je ze blo pvedano da se prvo podpise pogodba predno T2 sploh z malim prstkom zmigne. Komaj po maximalnem roku 30 dni bos pa ti zvedo ali je mozno ali ne in takrat ce ni se pogodba prekine zastojn oz vzemes kaj majn.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

"@Brane: Če ADSLja še nimaš, ga moraš naročit in šele takrat se spustijo testirat zadeve. Če stvar dela pri zahtevani hitrosti, stopi podpisana pogodba v veljavo. Če ne, ti pošljejo v podpis novo pogodbo s paketom, ki bi pri tebi delal."

Hmm, ne vem kako imajo to sedaj porihtano, ampak pred letom, dvema sem na spletni strani vpisal mojo telefonsko stevilko in naslednji dan so mi po emailu poslali, ali je mozen priklop na nasi centrali ali ne. Torej nisem rabil nic narocit oz. podpisat pogodbe ter posredovat mojih podatkov.

" Povpraševanje pomeni, da si izpolnil obrazec, T2 preveri, čeje možen priklop in ti pošlje pogodbo. Do tu je še vse brezplačno.
Če pogodbo podpišeš pa pomeni, da si se s ponudbo v bistvu strinjal."

Se pravi, da ko ti dobis pogodobo to pomeni, da je na tvoji lokaciji mozen priklop, zraven dobis pa se do kaksne kapacitete?

Zgodovina sprememb…

simoncek ::

Sem se odloču da bom še malce počakal tja do novega leta, da vidm kaj se bo zgodilo.
Malce sem pogledal pogodbo in me malce moti VIII ZAÈASNA IZKLJUÈITEV, PRENEHANJE POGODBE IN REŠEVANJE SPOROV28 člen in z njim povezan tudi 29.člen.

28.člen
T-2 lahko naroènika zaèasno izkljuèi v naslednjih primerih:
- èe v omrežju T-2 povzroèa tehniène motnje, ( KAKŠNE TEHNIČNE MOTNJE?)
- èe s svojim delovanjem onemogoèa ali ovira normalno delo ostalim naroènikom (NPR. KAKO NAJ BI TO NAREDIL),
- èe poskuša razbiti zašèitne sisteme omrežja T-2 ali kateregakoli drugega sistema,( TO JE JASNO)
- èe poskuša priti do podatkov, za katere ni pooblašèen,( TO JE TUD JASNO)
- èe ne poravna svojih obveznosti iz naroèniškega razmerja niti po izdaji opomina,( SE RAZUME)
- èe naroènik, ki trži storitve v omrežju T-2, kljub opozorilu ne upošteva splošnih pogojev in odredb T-2, dobrih poslovnih obièajev ali veljavnih predpisov,( BI SE DALO DEBATIRAT)
- èe naroènik brez soglasja T-2 proti plaèilu nudi storitve T-2 drugim uporabnikom,( POUDAREK JE PROTI PLAČILU, SE PRAVI BREZPLAČNO KAO LAHKO)>:D )
- èe ne sporoèi sprememb podatkov v skladu z 10. èlenom teh splošnih pogojev.(OK)

Zanima me kaj vi mislite o tem?

Moram pogledat kakšni pogoji so bili pri siolu, ker sem že pozabil.
simoncek

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

podpisat je treba najprej eno pogodbo potem pa se 2. po navedbah sigme ...

torej predpogodba da si pac zavarujejo stroske ki nastanejo z poizvedbo, potem pa se pac se pogodba da se izvede priklop.... ce pac odstopis pred priklopom placas stroske poizvedbe ... jasno ko beli dan ... in dobro izvedeno ...

Zgodovina sprememb…

frenk ::

jest upam da ste dokončno razrešil vsa vprašanje, na katera je bilo itaq že 100x odgovorjeno in da ne boste več smetil foruma. Sploh pa tisti paranoiki, ki misljo da jih bo za vsakim vogalom nekdo zajebal.

Pa dokler 10x ne preberete splošnih pogojev in celotnega threada se sploh ne oglašat.

Sej tud jest še nism dobu pogodbe pa nč ne jokam...dejte se mal spomnt kolk cajta ste čakal ostale da so vam poslal pogodbo.

Pa še nekj...tole glede tega, da morte najprej podpisat pogodbo, oni pa šele potem lahko naredijo poizvedbo je čist logična stvar, ki jo je prakticiral že SiOL in verjetno tudi vsi ostali, razlika je samo v tem, da vas je T-2 opozoril na to, SiOL in ostali pa ne.

Dejte bit mal mn paranoični pa počakte še kšn dan na pogodbo, ker se boste itaq še načakal, ko boste čakal da telekom opravi svoje.

AMEN:)

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Hmm, ne vem kako imajo to sedaj porihtano, ampak pred letom, dvema sem na spletni strani vpisal mojo telefonsko stevilko in naslednji dan so mi po emailu poslali, ali je mozen priklop na nasi centrali ali ne. Torej nisem rabil nic narocit oz. podpisat pogodbe ter posredovat mojih podatkov.


To, ali je "možen priklop na centralo" ne pomeni še nič, ne tehnično ne pravno.
če hočejo preveriti dejanjsko dosegljivo hitrost, jo morajo preveriti na parici, za to pa rabijo tehnike na terenu, tvoje privoljenje, da se lahko za pol ure igrajo s tvojo parico in seveda denar- Delo na terneu stane. Če rabiš na terenu celo ekipo, še toliko bolj. SiOL je bil pripravljen požreti te stroške, če lahko računa na naročnino, za to pa hočejo podpisano pogodbo.
Če stvar dela, si od tega trenutka njihov naročnik.

Ne morejo si privoščit dragega dela na terenu za mencajoč folk ki bi potem mogoče šel h konkurenci.
če se strinjaš, da boš naročnik, je zate pregled zastonj. Če ne, pač plačaj stroške tastiranja, ki si ga očitno naročil za svoje veselje.


Se pravi, da ko ti dobis pogodobo to pomeni, da je na tvoji lokaciji mozen priklop, zraven dobis pa se do kaksne kapacitete?


Ko dobiš pogodbo v podpis, pomeni da so na tvoji centrali kapacitete načeloma na voljo.
Šele ko opravijo test, pogodba stopi v veljavo (in ti pošljejo potrjen izvod nazaj) ali pa ti pošljejo v podpis novo pogodbo, ki jo seveda lahko tudi ne podpišeš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

sigma: nisem reko da se bodo podatki racunali ampak kontrolirali in ce bo dolocen uporabnik dosego 200% nad povprecno vrednos bodo ga lahko odklopli na racun vsej treh tock po pogodbi.
Moti delovanje drugih stem da zabase linijo, moti samo omrezje T2, Je torej dosego dosti nadpovprecni prenos. Ceprav ni limita so take kontrole praksa pri velikih sinhronih paketih pri razlicnih slovenskih ponudnikih.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


- èe v omrežju T-2 povzroèa tehniène motnje, ( KAKŠNE TEHNIČNE MOTNJE?)
- èe s svojim delovanjem onemogoèa ali ovira normalno delo ostalim naroènikom (NPR. KAKO NAJ BI TO NAREDIL),


Po moje tu spadajo širjenje virusov z okuženim strojem na prikključku brez varnostnega paketa, spam mailing itd.


- èe naroènik, ki trži storitve v omrežju T-2, kljub opozorilu ne upošteva splošnih pogojev in odredb T-2, dobrih poslovnih obièajev ali veljavnih predpisov,( BI SE DALO DEBATIRAT)


Ne vem, če ja ravno veliko placa za debato. če daješ recimo svoj priklop v podnajem, moraš (poleg privoljenja T-2) zagotoviti tudi nekatere stvari, kijih zahteva zakon (varstvo osebnih podatkov, podatki op prometu itd.)

Da se ne bi npr. zgodilo, da nekdo v tvojem omrežju dela s*anja, pa mu nihče nič ne more, ker ti nimaš nadzora.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Glede na to da majo v varnostnem paketu oblokirane p2p, teh "rib" ne bodo lovil. Misli REAAAAALY kdo rab 10 mbit prenos, če ne za to ? Podjetja so izvzeta, za to ker tista ki so z tem služla so itak mela vode :)

Don't panick je reku ALF :D

Zgodovina sprememb…

frenk ::

Moram pogledat kakšni pogoji so bili pri siolu, ker sem že pozabil.


ja bi blo fino da pogledaš ja...jest sm jo lih par dni nazaj:)

Moti delovanje drugih stem da zabase linijo, moti samo omrezje T2, Je torej dosego dosti nadpovprecni prenos. Ceprav ni limita so take kontrole praksa pri velikih sinhronih paketih pri razlicnih slovenskih ponudnikih.


mislm pa s kje take potegnete?...če ti 100% izkoristiš kar tudi plačuješ s tem nikogar ne motiš

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Me res zanima če ste tudi za SIOL adsl (tisti ki ga imate) šli tako podrobno brat splošne pogoje :).


SEVEDA. Tega recimo pri VZAJEMNI (zdravstveno zavarovanje) nisem naredil, pa mi je še zdaj žal. Kljub vesmu mislim, da bi na sodišču lahko dobil case, pa se mi ne da sedaj ukvarjat s tem...

Mnoga podjetja pri nas vlagajo predvsem v odvetnike, ker so jim ti glavni vir zaslužka, bolj ko miljon zanimivih paketov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

sigma ::

Hux: pač goni svojo še naprej. Nimam nič proti vražjim advokatom, ampak enkrat se pač naveličam in se ne oglašam več.
Zato še zadnjič: nihče ne bo odklopljen, če bo prenašal 10Mbps 24 ur na dan. Ali pa 50 Mbps, če bo imel tak paket.
Gre za preventivno omejitev TELEFONSKEGA prometa (se opravičujem za kričanje, ampak kaj morem, če se ga nič ne prime) zato, da ne bi prišlo do zlorab in milionskega računa za TELEFONSKI promet.

Zgodovina sprememb…

Tomaz27 ::

Lol, kak so pa eni paranoicni, ce beres splosne pogoje in isces dlako v jajcu pol lahko vsaki stavek obrnes in razumes drugace. Pa si malo preberite splosne pogoja od Siola, dvomim da je 5 % uporabnikov jih prebralo, vkljucno z mano. Tudi pise da lahko spreminjajo vse mogoce in da lahko pride do izpadov in nevem kaj.

Definitivno vas T-2 kot so sami napisali ne mislijo napizdovat in na neke nefer stvari pridobivat narocnikov, sploh glede na to da je vklop in odklop breplacen, bi bila to zelo negativna reklama za njih, predvsem na zaceku ko podjetja kot so SIOL, AMIS,TRIERA,... samo cakajo da jim vrzejo kako kost, da bi jih lahko zasimfali in potolkli.

Tako da bi bilo fajn ce bi bili malo manj panicni in ce bi se tukaj dalo zvedeti kaj koristnih stvari, ne pa da morem prebrati vsakic 50 brezveznih postov da pridem do cesa pametnega, vecinoma v smislu kaj pa ce bojo to, kaj pa ce bojo ono, kaj pa ce te nadzirajo bla bla bla.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

sigma: Jaz sem pa mislil, da s tem mislijo prenos podatkov za TV. Ce imas recimo cel teden TV non-stop prizgan. ;)

Salo na stran. Fora je pac v tem, da bi lahko bolj natancno povedali, kaj s tem mislijo.

Zgodovina sprememb…

jsmith ::

13. člen

Naročnik je dolžan:
- pri uporabi omrežja T-2 upoštevati predpise v zvezi z avtorskopravnim varstvom.

:)

Zgodovina sprememb…

Easy D ::

Nekaj prebliskov, ki sem jih dobil pri prebiranju splošnih pogojev ... (malo dlakocepim in v razmišljanju teoretiziram - menda ne bo tolmačeno kot "smetenje"?):\

- 5. čl: kakšni so lahko "upravičeni komercialni zadržki"?|O

- 11. čl: Če naročnik brez utemeljenega razloga odstopi od pogodbe pred priključitvijo, je dolžan T-2-ju povrniti dejanske stroške za opravljeno delo.
Kakšen je utemeljen razlog?
Kakšno je opravljeno delo (in stroški) - če še ni bilo priključitve? (ob tem da je priključitev (še) zastonj?)
Kakšni pa bi bili šele stroški, če se odstopi po priključitvi? (to mi malce 'sugerira' da bo uporabnik moral odklop plačati) - glej 13. člen - ko ti lahko izstavijo (poljuben) račun, si ga kot uporabnik dolžan poravnati.

- 8-O 13., 26. čl: Uporabnik mora "sam tekoče spremljati svojo porabo na servisnih straneh T-2 in obvestila poslana preko elektronske pošte oziroma objavljena na spletnih straneh T-2."
Tudi če mu ne izstavijo računa si je "sam kriv" oz. se mora potruditi da ga dobi oz. plača.:8) (sicer bo 'po logiki' sledil opomin & višji stroški)

- 8-) 8-O 15., 18. čl: Upam, da je pri obveščanju "(...) na svojem spletnem naslovu ali po elektronski pošti (...)" mišljen inkluzivni ALI in ne ekskluzivni (t.j. po možnosti, da obvestijo tudi po mejlu - spremembe v mejlu pač bolj redno spremljam (ker nekako mi ni 'interes' vsak dan prebrat vso njihovo (čedalje bolj obširno) stran, če so kje spremenili kako besedo in vejico ...))
(glede na to, da je e-mail itak obvezen podatek od vsakega naročnika!:) (30. čl.))
Sam sem pristaš, da me v mejlu čakajo (vsa) njihova obvestila - pa četudi se občasno med njimi najde tudi kakšna (zame nezanimiva?) reklama ...:(

- 31. čl: ali se npr. ob spremembi splošnih pogojev in pisna oz. v elektronski obliki seznanitev naročnikov smatra tudi to, da zadeve (zgolj) javno objavijo na spletu? (in če jih uporabnik ne zasledi - da se privzame kot da jih je videl in se z njimi strinja?!);)

Veliko je napisanega, kdaj lahko T-2 skensla uporabnika - nikjer pa niso omenjeni pogoji, da lahko uporabnik prekine pogodbo (razlogi, argumentacija, stroški ...) (razen to, da se to lahko izvrši le ob koncu meseca)

Je to možno, da je lahko zdaj je zastonj (priklop idr.) - čez čas pa (spremenijo splošne pogoje(?) in) začnejo svoje storitve tržiti ...)?

- ali se lahko s P2P programi moti funkcionalnost omrežja T-2? (če da, potem je zanimiv 12. člen):D

In še en preblisk za konec - da si na T-2 ne bi delali 'tako težkega' dela, bi lahko nekam na net dali svojo pogodbo
1) v .doc obliki, pa bi jo uporabnik sam dolpotegnil, jo izpolnil in jo poslal na samo za to namenjen e-naslov (npr. narocilo@t-2.net)
ali
2) v .pdf obliki, pa bi si jo (zainteresiran) uporabnik natisnil, izpolnil in jim jo poslal ... (ne pa da sedaj po elektronski prijavi že dneve 'čakam(o)' njihovega "vabila")0:)


/* upam, da se mi bo čakanje obrestovalo */

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Dejte si to pogodbo nekam... Tukaj je tema T-2 nov ISP, ceneje, boljše,... in ne razdiranje enih členov. Kdor je pač skeptik naj bo tiho in naj neha obračat členov. Če se hočeš prijavti podpiši, drugače pa bodi tiho. Tema sedaj spada v kakšen pravniški forum. Pravniških mnenj je pa vedno več in zato je o njih brez veze sedaj tukaj debatirati. Ima lahko 10 ljudi o istem členu različne razlage. Zato pa so odvetniki, da jim plačaš in ti potem oni povejo kaj naj bi člen pomenil.

Pa nehajte že enkrat sanjat o nategu. Podpišite če so vam členi všeč ali vržte pogodbo v smeti če vam niso - pogodba je taka kot je!

Dejmo raje govort kaj pomenjo manjši pingi za igrce, možnost 10Mbps downloada (a sploh rabimo tolk?), neprimerno višji upload kot zdej. Reakcije konkurence? Prihodnost? itd.

Vsi k iščete haklce se umirte za 3 mesece pa boste potem videli kako stvari zgledajo. Nočem več slišat kaj pa to, pa ta člen, pa če me bojo tle v r...dost! Če vam kaj ne paše pejte k drugemu ponudniku.

In ne pozabite - nobeden res nobeden vas ne sili, da podpišete to pogodbo.

lp

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Hm, smo bli res tok dolgo casa pod monopolom, da ko se nekaj novega, bolsega, "revolucionarnega" (saj v Sloveniji) pojavi, zacnemo takoj dvomiti? Po drugih Evropskih drzavah imajo tudi 10mbit internet prikljucke, FTTH... zakaj ne bi imeli tudi mi? Ves cas se je folk pritozeval samo ADSL imamo, kako je ADSL zastarel ipd., zdaj, ko je pa zadeva skoraj na pladnju pa vsi iscejo dlake v jajcu, zarote, zakaj sploh rabimo tako prepustnost itn. Svasta, bodte veseli ce boste sploh ustrezal zahtevam za kaj takega.

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Bellzmet, res je nihče ne sili. Ne vidim pa zakaj folk nebi smel tukaj v temi o ISP T-2 govoriti o njihovih splošnih členih v pogodbi. Mislim, da je zaenkrat to pomembneje, kot kako zgleda 10k downloada in kakšni so pingi v igrah. Nekateri pogodbe resnično jemljete preveč na lahko. Res je pravnik ti razloži pomen členov, proti plačilu, velikokrat ko je že prepozno. Vsako pogodbo je pred podpisom pametno pregledati in se pozanimati o členih, ki niso dovolj jasno napisani oziroma so lahko razumljivi na več načinov. Res, da so se pri T-2 do sedaj lepo izkazali, ampak še vedno so podjetje, ki ponuja določene storitve pod določenimi pogoji. Če so ti pogoji nerazumljivi se imajo bodoči uporabniki pravico pozanimati.
JE pa tudi res, da nekateri preveč paranoirajo.

Upam, da ne vseh pogodb podpisuješ tako na slepo, se zna zgoditi, da ti bo kdaj žal.

Meni se zdi malo čudno, da nikjer v pogodbi ne piše, da ima uporabnik pravico odstopiti od pogodbe in če so pri temu kakšni penali. Jaaa, res na strani piše, da lahko kadarkoli odstopiš in da ni časovne vezave, vendar bi ti to v prihodnosti na sodišču bolj malo pomagalo, če ni v pogodbi ob podpisu le-te je kot da tega ni. Čudi me tudi to, da niso splošni pogoji navedeni na sami pogodbi oziroma da jih ne pošiljajo zraven pogodbe.

pux: mislim, da skeptičnost izvira predvsem zradi T-2jevega pristopa k stvari, od precej skope strani na začetku, do "s podpisom se strinjam, da soglašam s splošnimi pogoji, ki so navedeni na www.t-2.net" splošnih pogojev na www.t-2.net strani pa ni. Dogaja se precej začetniških napak, sej res, da je novo ustanovljeno podjetje, vendar kolikor sem jaz videl, ga ni ustanovila skupina študentov, kot svoje prvo podjetje, ampak ljudje, ki so že delali v tem področju.

Zgodovina sprememb…

Dalmatinc ::

Šele, danes sm ugotovil, da to kar so me pr psihologiji v Gimnaziji učil drži. Hvala učiteljica! Citat učiteljice:"nekateri ljudje, so tako skeptični, da sami seb ne verjamejo kar povedo".

No pa da vas še pravno pomirim: Pogodba, ki je sestavljena izključno po volji ene strani (T-2)"mi nimamo moči vplivati na pogodbo", se v dvomu na sodišču razlaga v korist stranke, ki ni imela moči sestavljati pogodbe (nas). Torej: pustite T2.ju, se izkaže, kar se mene tiče, pa lahko gnijete na arnesovem dial-up, če ste tolk skeptični. P.s. če nouste plačal prvega računa vas bojo na dobu 3 izterjevalci obiskal; to je edin problem t-2ja :D

Zgodovina sprememb…

billy ::

Ne vem kaj folk sika na veliko...možnosti ni veliko kaj se lahko zgodi:

- naročiš se na T2 in dela vse perfektno
- naročiš se na T2 in dela ok, do preva računa, ko plačaš in neha delat...kolnes in kolnes pa nič...edino preostane da odjaviš T2 in greš na siola..vzameš akcijo za 1sit ... torej nič stroškov
- naročiš se na T2 in od nikoder storive kaj šele računa...še enkrat greš na siol ali amis 1sit priključnina pa je to to.

Ne vem kaj pr hudiču tolko komplicirate, če bi moja centrala podpirala VDSL bi že v soboto (1.10.2005) izpolnik prijavo, ne pa da bi še zdaj nekaj pametoval in razglabljal po forumih.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Devil, Bellzmet in ostali: Noben ne isce zarote. Verjetno se nimate kaj prevec izkusenj s taksnimi ali drugacnimi storitvami in pogodbami ali pa ste mladoletne osebe in vas to enostavno ne zanima, ampak taksne zadeve se pred podpisom vedno preberejo in nejasnosti razcistijo.

Ne vem, zakaj bi bili zaradi tega zarotniki in ne vem kaj se. Ce ti starsi placujejo internet cool od njih, ko pa bos enkrat sam placeval te storitve, pa bos prej premislil o celotni zadevi.

Zgodovina sprememb…

mravla74 ::

Malo sem pobrskal kako je z razdaljami in našel zanimiv članek o vdsl tehnologiji.
http://www.dslforum.org/aboutdsl/vdsl_t...

kot je iz članka razvidno, so razdalje in hitrosti približno naslednje (podobne podatke sem našel tudi drugje):

12.96 - 13.8 Mbps 4500 ft 1500 meters

25.92 - 27.6 Mbps 3000 ft 1000 meters

51.84 - 55.2 Mbps 1000 ft 300 meters

Vprašanje je seveda kako se stvar obnese v praksi, če te številke vsaj približno držijo, potem bi tudi tisti, ki so od centrale oddaljeni malo več, npr. 1500m-1600m lahko upali na kakšen 10/10mbit paket, verjetno pa je veliko odvisno od kvalitete povezav.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Malo sem pobrskal kako je z razdaljami in našel zanimiv članek o vdsl tehnologiji.
http://www.dslforum.org/aboutdsl/vdsl_t...

kot je iz članka razvidno, so razdalje in hitrosti približno naslednje (podobne podatke sem našel tudi drugje):

12.96 - 13.8 Mbps 4500 ft 1500 meters

25.92 - 27.6 Mbps 3000 ft 1000 meters

51.84 - 55.2 Mbps 1000 ft 300 meters

Vprašanje je seveda kako se stvar obnese v praksi, če te številke vsaj približno držijo, potem bi tudi tisti, ki so od centrale oddaljeni malo več, npr. 1500m-1600m lahko upali na kakšen 10/10mbit paket, verjetno pa je veliko odvisno od kvalitete povezav.



To je samo podatek za download. Upload je priblizno 50% slabsi in strmo pada.
Nekje na razdalji 800metrov je konec z 10M/10M. Nasledni paket 10M/2M se konca nekje na 1500m.
1M/256 bii pa nej vleko kr do 3km. 1/1 pa je nekje vmes vendar je upload na razdaljo kr konkretno slabsi od ADSlovega.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135855 (19801) Bug
»

T-2 VDSL vs. SiOL ADSL 2+

Oddelek: Omrežja in internet
315677 (2982) ar4743
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036410 (15817) Primoz78
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961683 (43055) OmegaBlue

Več podobnih tem