» »

T-2

T-2

««
2 / 17
»»

ar4743 ::

T-2 od telekoma nima zakupljenih linij. On ima od telekoma samo zakupljene centrale v katere bo postavil svoje DSLAM-e.
V svet pa ima svoj vod, kakšen pa je ta vod pa bomo še videli.

lp Aleš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ar4743 ()

Tarzan ::

Za VDSL bo IMHO uporabil telekomovo parico, ki jo sedaj koristi ADSL (pri meni SiOL). Takoj, ko ponudijo IP-TV, bom prešaltal, pa magari na paket 1Mbit/1Mbit, več itak ne potrebujem.
Po infrastrukturi, ki pa jo zdaj za T-2 polaga podjetje Gratel, pa bodo možni paketi z resnično vrtoglavimi hitrostmi. Vprašanje je, koliko vrtoglave bodo v resnici...

Bramac ^^ ::

2350m od centrale. Nimam šans za 10/10 :'(

ar4743 ::

Za to razdaljo je še vprašljivo 1/1

Vanquish ::

@Hux

jah ne vem no, jaz govorim po izkušnjah katere imam s švedi.

Dolgo časa sem uporabljal v dc++ njihov [BBB] network in ti rečem da je bil čisti užitek. Vsi so bli tam gori, praktično vsak je mel free slote, če pa mi je vleklo samo 100kB/s pa sem usera skenslal, kr se mi je zdelo prepočasi.

In tudi tu se bodo hitro formirali DC++ hubi, ki bodo namenjeni samo takšnim povezavam.

Mule pa tudi ti več ne boš uporabljal, če boš lahko isti film al kar koli pač od lokalca cukno z 800kB/s:D

globoko grlo ::

mah ta dc++ je en bull, nikol nobenih hubov, pa skos ma neki težave z FWji, skos je pasiven, pol pa nč ne najde, en qrc

enostavno bomo mel en slo tracker in bo zadeva laufala:D :D

Matek ::

V to pa zelo dvomim. Ce bi mel 10mbit uploada bi emulo na pune odpr. Kolko slovenskih povezav je tam? Redko kira. Enako torent strani. Kolko slovenskih povezav? Zelo malo!
Edino kaj bi pomagalo je to slovenske torent strani ok. Ampak ko mas enkrat 10mbit pomoje nebos sparal vec tak.
Jaz mam uploada samo 512kbps in je vkloplen nonstop tak da bi siol ze lahko najeti 512 vod v tujino kasiral lol. Zdaj mi daj 10mbit pa bo pac to nonstop vzgano.
T2 se bo pa pokopal.


Em, ja, saj ravno v tem je keč. Ena nova cvetka, ki bo releasana na netu, bo mogla priti v Slovenijo samo 1x, potem pa si jo bo recimo 500 userjev, ki bojo meli 10/10 povezave, lepo med sabo posharalo z veliko hitrostjo. In ne bo važno, če boš torrent dobil na tuji strani, ker bo, ko bo enkrat nekdo imel zadevo, tvoj klient vire gotovo vlekel v notranjosti slovenije, kjer bo najvišja hitrost.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

globoko grlo ::

od kje teb ideja, da torent včele od najhitrejšga

Matek ::

Jah, če boš mel za nek fajl 10 virov z 10 mbit uploada v neposredni geografski bližini, sigurno ne bo šel vlečt od nekega človeka iz amerike, ki ima 256 kbps uploada. Gotovo ne dobi virov kar tako, na blef.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

globoko grlo ::

a ni to od trackerja odvisn

bi mogu en, k je že kkšn trekr postavu, povedat

Fatal1ty ::

hm......... eni majo adsl, drugi mamo kabel, tretji bodo imeli T-2, četrti pa gonijo DIAL-UP. tko da nej najprej po celi sloveniji zagotovijo širikopasovni dostop, tudi tistim, ki so doma (v rovtah, hribih, "gorah"..), ki ne morejo imeti ADSL-a..potem pa nej začnejo ponujat VDSL, ADSL2+, zato se čudim nad telekomom8-O ki je glavno podjetje za telekomunikacije v sloveniji da ne morejo vsem zagotoviti širokopasovnega interneta. TELEKOM sucks!!!!!!!

Vanquish ::

@globoko grlo

se absolutno strinjam s tabo glede dc++ generalno. Reč je taka, da moreš met dostope do dobrih hubov in jaz sem pač mel.

Da te sploh pustijo v [BBB] network moreš pri testu, ki ga izvedejo oni imet najmajn 800kB/s uploada da te predlagajo za dalje.

Ko pa gor prideš, pa so konekcije same T1 oz. T3 ampak to v pravem pomenu.

Naj ti omenim mogoče še to - da v 3 letih uporabe [BBB] kljub 0-day zadevam niso niti enkrat vlekli zadeve od mene. Verjetno tudi to priča nekaj o tem, da sem jim od zunaj bil nezanimiv.

Verjamem, da se pri nas nebo spremenila zadeva čez noč, ampak bodi prepričan, da če bo nekdo naredil dc++ hub, do katerega bido lahko dostopali samo določeni ip-ji bo zadeva zalaufala. Na začetku mogoče res malo počasneje ko bo pa 1x community 100+ folka, pa bo zadeva rastla vzporedno z novimi priključki.

ps: jaz e-mule nisem niti štarto v 3 letih! Torrente pa sem začel šele zdaj uporabljat, ker je bilo vse to enostavno počasi in slabše proti tistemu.

|bLaD3| ::

CENIK:

1. opcija samo internet
1Mb/s simetrišno (v obe smeri) 4950 SIT (na mesec)


2. opcija samo internet
10Mb/s simetrično (v obe smeri) 9950 SIT (na mesec

Telefon:
1. telefon stane 950 SIT ko ga naroči stranka, vsak naslednji 450 SIT in ji dodelimo številko (*********).

TV:
Cena še ni točna bo (najverjetneje) 3000-3500 SIT, vsebovala pa 100-150 programov.

AlienGT ::

Vprašanje je spet, koliko časa te bodo na T2 priklapljali. Upamo lahko le, da se ne bo ponavljala zgodba silnega oglaševanja in nato srce parajoče počasnosti pri realizaciji vzpostavitve priključkov...
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Kami ::

Am, ste že kaj razmišljali na to, da se ne bi tako hitro zagrebli?

Ja vem, da je cena zelo mamljiva, in so take hitrosti mokre sanje marsikoga tu gori, ampak se niste vprašali kakšna bo zanesljivost, odzivni časi in na koncu koncev kakšne bodo hitrosti :)

Jaz bom definitivno počakal nekaj časa, da vidim kakšne so hitrosti, odzivni časi in stabilnost, ker mam raje triera 6mbit/768 ko pa neki levi net, ko nebo stabilno, veliki odzivni časi in posledično tudi slabe hitrosti...

Hux ::

Samo svedi se majo wc skolko na optiko priklopleno. Tukaj pri nas pa ce bo 100 ludi po sloveniji meli 10M je ze rekord. Ne samo tisti ki so blizo moras pomislit da mnogo ljudi ki se je v dosegu sploh nima neta, tretji pa nerabijo hitreje. Nevem no kolko takih paketov bo prodanih sploh.

Dans mi sicer ni uspelo z telefonsko stevilko ugotoviti razdalje, bom drugic probal z sosedovo vendar pomoje se niti za 1Mbit nebi kvalificiro.

Recimo da cez dve leti da bi bila optika polozena ze pa T2 veselo ponujal 10M vseokol. Kablasi ziher nebojo zraven gledali sej po njihovem omrezju je ze zdaj mozno to do vsakogar vendar ne ponudijo ker niso pac tisti ki poganjajo tehnologijo naprej. To je bil vedno Siol zdaj bota ocitno dva taka.

A Vezava Telemach/T2 ce bo pomeni samo TV za T2? Ali bo tudi T2 lahko uporabljaj telemach omrezje za svoj 10mbit net?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

OldSkul ::

Čakte mal. To pomeni, da bo T-2 moral nadgraditi pač vse centrale na novo, da bo VDSL lahko lavfal? A samo jaz mislim, da bo trajalo puno časa, glede na to, koliko časa je Siol rabil, da je pokril toliko Slovenije?

zu_dre ::

Zakupil je 122 kolokacij to pomen da na vseh

Kami ::

Ja oni naj bi pokrili za zdaj 122 lokacij zaenkrat naj bi ble samo večje centrale oz ne vse, potem pa naj bi postopoma jih še več, tota v mbju, ko naj bi bla glavna al nekaj takega upam, da bo to podpirala:>

OldSkul ::

Upam, da bo tud pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

OldSkul ::

Upam, da bo na njihovi strani, katere lokacije bodo podprte že v začetku.

Ibex ::

http://www.amis.net/storitve/storitve_k...

15.700,00 SIT cena z ddv-jem

Proti naročniku do 5120 kbps, od naročnika do 1536 kbps

neomejen dostop v internet
hitrost prenosa podatkov proti naročniku do 5120 kbps, od naročnika do 1536 kbps
5 elektronski poštni predali (elektronski naslov)
5 psevdonimi
neomejena velikost poštnega predala
storitev varna pošta za 4 elektronske naslove
50 MB prostora na spletnem strežniku za nekomercialne vsebine
brezplačna rezervna povezava preko ISDN ali PSTN (ne vključuje telefonskih impulzov)
možna uporaba servisa popotnik

flipflop ::

Pa klinc jih gleda vse po vrsti, 9k je največ kar sem pripravljen dat na mesec za internet, pa še to je veliko.:|

frenk ::

zato se čudim nad telekomom8-O ki je glavno podjetje za telekomunikacije v sloveniji da ne morejo vsem zagotoviti širokopasovnega interneta. TELEKOM sucks!!!!!!!


toj tko kot če bi reku da merkator smrdi, ker ne more nafutrat vseh slovencev...telekom ni karitas!!!!!;((

Urajmal ::

Fatal1ty -ja popolno razumem. Se še najdejo ljudje, ki še dandanes ne morjo dobit adsl priključka. Fatal1ty imel sem dva taka kolega kot v tvojem primeru. Oba sta šla zagnjavit na Telekom/SiOL in zadevco dobila v kratkem času. Prej so pa vsekakor zagovarjali po telefonu in po e-mailih da priključek ni možen.

Coinbird ::

Ne da se mi razlagat, kaj vse sem že probal, da bi nam telekom omogočil adsl.

Tadej -> ne bit tak siguren, da osebni obsik pri telekomu, čarobno obrne situacijo in ti izpolni mokre želje.

dodatek: To kar ti je kr nekdo povedal na ulici medtem, ko si igral pokemon karte, ne šteje.


p.s.: grem na Wlan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Coinbird ()

OZZY ::

1. telefon stane 950 SIT ko ga naroči stranka, vsak naslednji 450 SIT in ji dodelimo številko (*********).


Kaj točno si hoti s tem povedat..da te mesečno ptevilka stane tok al kaj..Ali DA ti oni dajo telefon v uporabo za 950 sit mesečno plus pogovori??

Kake pa bojo cene priključnine?? Omejenost vezave itd...
Go with the flow.

Gwanaroth ::

toj tko kot če bi reku da merkator smrdi, ker ne more nafutrat vseh slovencev...telekom ni karitas!!!!!


Če te ne nafutra Merkator, te lahko še Tuš, Alpkomerc in še nešteto drugih. Če ti telekom ne pripelje broadbanda do doma, kdo ti ga lahko še ?
Lights often keep secret hypnosis..

miskoslo ::

Vanquish:
T1 - 1.544 megabits per second
T3 - 43.232 megabits per second (28 T1s)
OC3 - 155 megabits per second (84 T1s)

kako je imel uporabnik 800kb/s uploada z eno T1 linijo je zame mistika, razem ce so ga spustil na hub, da so pogledal skozi prste
T1 -1544 kbits == 193 kB/s Download/Upload

bbb = 10Mbits/s = 1250kB/s

se en citat:
BBB (bredbandsbolaget)
Fiberclients are now offered 100Mb bothways in sweden but at the expense of only being able to dl 300Gb a month. Peder Ramel from bbb say's they had a choice to increase price or set a limit and the choice then was easy.

seveda je pa to ze optika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miskoslo ()

frenk ::

Če te ne nafutra Merkator, te lahko še Tuš, Alpkomerc in še nešteto drugih. Če ti telekom ne pripelje broadbanda do doma, kdo ti ga lahko še ?


ne tud tuš te ne nafutra če ne plačaš...in ravnotako na bodo šli delat trgovine zravn tvoje bajte če ni nobenga več okol:)

Vanquish ::

miskoslo - mi je poznana terminologija in mogoče se res nisem dobro izrazil - govoril sem seveda o možnih oznakah, ki so na voljo v dc++ in tam nekako izbirajo t1 tisti ki majo 10mbit, t3 pa tisti ki imajo 100mbit, se pa absolutno strinjam s tabo, da to ni ravno pravilno.

Lp

deniss23 ::

na telekomu so mi rekli, da sm oddaljen od centrale 1770 m in da siol tv ne bo možna a je to res?

Kami ::

Ti si resn? :)

Zakaj si sploh klical "če jim ne verjameš", kdo pa bi ti lahko to bolje povedal kot oni.

Mi tu sigurno ne.

deniss23 ::

ker so mi pred pol leta rekli da bo možna,,,sedaj pa ne..kr neki

fahrenGONE ::

Mimogrede - sem vprasal kolega iz Svedske o cenah in linijah in pravi naslednje:

[11:05] ******* It cost me around $30 for the 10mbit line. Uncapped
[11:06] ******* $45 for the 100 mbit link with 300GB cap/month. 100GB extra costs $25

... za vse tiste ki mislijo da je 9-10k sit premalo za 10mbit...

Edit: je pa se ena smesna fora... vcasih jim sploh ne steje prometa in lahko naredi tudi vec prometa za isto ceno...

Zgodovina sprememb…

Hux ::

na telekomu so mi rekli, da sm oddaljen od centrale 1770 m in da siol tv ne bo možna a je to res?


kam si klical to na 0808000?

Urajmal ::

Ego: Nisem v to popolnoma prepričan, vendar imaš vsekakor več možnosti če obiščeš Telekom in jim tam, dobesedno, zagnjaviš. Una dva sta moja sošolca, doma v krajih kjer so rekl da ne bo nikol adsl možen ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

OZZY ::

a se še komu zdi, da bi mogu bit še kak paket in ne samo 2. Recimo tud 5/5 al 6/6 za kake 7000-7500. štirje paketi bi bili prav ok...
recimo 1/1 , 3/3, 6/6 , 10/10 Pač moje mnenje.
Go with the flow.

deniss23 ::

ja na uno cifro sm klicu, pa so res čudni 1x tako rečejo drugič drugače,,,a kdo ve a bo adsl 2 možen takoj povsod?

MrStein ::

kako je imel uporabnik 800kb/s uploada z eno T1 [1544 kbps]

Na 1544 kbps liniji po mojem brez problema 800 kbps skoz spraviš :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hux ::

lol.

Btw. danes sem naroko zmero razdaljo od tukaj do telekoma in je po cesti 2.100 do z kabli verjento 2.500 metrov. Tak da VDSL ziher odpade tudi mikro paket. Bom se veedno na 0808000 vprasal z sosedovo telefonsko.

Edina alternativa je te siol ADSL2+
Cudi me le ce gledam oni graf kak dalec nese ADSL zakaj mi takrat niso hteli 4M/756 vklopit. Ocitno je razdalja se vecja ali pa slabi kabli ceprav je 56k modem vedno vredu delal. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dami ::

Tad3j: Ego je poslal že 2x (v celje in v LJ) listo z 30imi podpisi o soglasju za postavitev adsl na njegovi centrali in letos ko so nardil zadne plane za nadgradnjo central jih še vedno ni not. In zej jih tud nikol ne bo. Mel je pa ISDN prvi v občini. Jebe se telekomu za par uporabnikov. Ne bojo oni dal miljone za nadgradnjo centrale da bo pol 1 gor mel adsl. Njim je važn dobiček.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

podbevna ::

Ali mi lahko kdo pove kakšen je naslov spletne strani T-2?

fahrenGONE ::

http://www.t-2.net/ ampak gor bos dobil samo eno bedasto flash animacijo in nic informacij. Podobno kot je imela Vega tiste butaste banane. :D

borchi ::

očitno so si zračunali, da se jim splača bit "banana" firma, propast in potem tožit državo ;-)
l'jga

zu_dre ::

Spoštovani!!

Zahvaljujemo se vam za zaupanje. Prosimo, da po spodaj zapisanem primeru
vnesete potrebne podatke, na osnovi katerih vas bomo uvrstili v bazo
poizvedovanj. V najkrajšem možnem roku vas bomo obvestili o možnosti prikolpa v
omrežje T-2.


Primer:
ime, priimek, hišna številka, kraj, pošta, kontaktni telefon, telefonska
številka priključka na katerem želite storitve



Lepo vas pozdravljamo,

T-2 - Služba za naročnike

OZZY ::

zu dre..na ker mejl si pisal??? Lahko mi tudi na zasebna sporočila pošlješ.
hvala..
Go with the flow.

fahrenGONE ::

Ja in kje je kaksen kontakt? Jaz bi jih rad poklical in vprasal ali se mi splaca odstevat do 1.10 ali naj pozabim na vse skupaj letos in morda se drugo leto....

wishmaster ::

fahrenheit,nekje zgoraj si omenjal švede in 300 Giga na mesec.Sem se pogovarjal z enim tud iz švedske.Pri njih se šteje samo mednarodni promet (tujina).Recimo če pa ti vlečeš od enga iz iste države ,se ti pa promet ne šteje.

|bLaD3| ::

Omejitev prometa NE BO.

Za informacije oziroma vprašanja pa pišite na info@t-2.net

L.P.
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135863 (19809) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269620 (65835) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036420 (15827) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610801 (6775) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961688 (43060) OmegaBlue

Več podobnih tem