» »

F1 2004

F1 2004

««
4 / 43
»»

Tattoo- ::

pravzaprav navija Toyota(imajo letos sponozrja AMD)

To si pa slabo videl :)) Toyoto od letošnjega leta naprej sponzorira Intel :D

Overclockajo samo pri Ferrariju svoje Opterončke :D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

LN2 above and beyond?:)

Mislim da smo mal zasli "off topic" :)

njok ::

Tribes, že, da so simulacije aktualne, ampak tukaj gre za testiranje. Trenutne rešitve pa verjetno niso tako optimalne, kot bi lahko bile.

Tilen ::

Zelo lahko je govoriti, tezje je prakticirati. Res je da bi lahko bilo boljse kr je vedno lahko boljse in pa tudi slabse.Ne vrjamem pa da bi bila odstopanja v + lahko bila tako velika z vecjim kalkuliranjem funkcij s super racunalniki kr ce izpostavimo to da imajo nekateri res veliko...VELIKO denarja na razpolago.. ali celo neomejene kolicine... ne vem zakaj ga nebi koristno uporabili, ne vem zakaj bi,ce bi lahko bili boljsi tega ne storili? Pri ekipah je zelo veliko osebja ki so ZELO dobro placani (nekateri malo manj ampak... ok ) in ne vrjamem da si en nekaj takega nebi domislil ... tam so profesionalci in vedo kaj delajo kr je v igri denar. Strinjam se pa da bi seveda lahko iztisnili se vec kot iztisnejo vendar nekih velikih odstopanj po mojem mnenju nebi bilo ... ker imajo vse moznosti da svoje "privilegije" izkoristijo in bilo bi zelo neumno, če jih nebi.


lp Tilen

ripmork ::

ups,sem malo zamešal(hvala za popravek tatoo-8-) )...
sedaj ko vse večje ekipe predstavljajo svoje "revulcionarne" stroje in napovedujejo zmage-a kdo pomisli na reveže pri minardiju,ki bodo zopet najverjetneje celo leto preživeli v začaranem krogu porazov in prezgodnjih odstopov:O :'( ....povem vam ,če komu privoščim zmago ali vsaj lepo število točk so to oni,ziher ekipa z največ motivacije;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Tattoo- ::

Tako kot sem že nekajkrat rekel...mislim, da so bili pri Minardiju pred 2. letoma veliko bolj veseli 5. mesta Webbra, kot pa so npr. v top moštvih zmage :\. Upam, da se jim bo letos podvig spet posrečil! Vedno polek Williamsa navijam še za Minardija :))
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Microsoft ::

Včeraj sem na Eurošport po nekem slučaju malo ujel predstavitev formule Renaulta. Kolikor sem videl, imajo zel o špičast nos in tisti stranski del, od zadnjih koles naprej, je izredno nižji. Mogoče so tisti del znižali 5 - 10 cm. Na strani (kolikor sem opazil) bodo imeli tudi izpuh.
Za vse tiste, ki nevete, kater formule točno mislim; to je tam, kjer so pred leti začeli vgrajevati t.i. "dimnike".

Skratka, tist del Renaulta zgleda noro. Kolikor sem razumel, mislim da je Alonso dodal v tem smislu, da je formula zdržljiva in da še ima rezerve.8-)

Mogoče se nam obetajo pa 4 top moštva?;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Kle je ena slikica za pokušino:


Pa še www, kjer jih je še nekaj več: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ripmork ::

lepotec8-) .....ste videli zadnje krilce?nekako kot krilce v krilcu-tako kompliciran zgleda8-O

BigWhale ::

Tole zadaj je ze skoraj blatnik... ;) Tisto pri straneh bo pa prav prislo mehanikom, ce bo kdaj crknila zadeva... bo lazje porivat ;)

ripmork ::

nova BAR honda je bila predstavljena danes,sliši pa na ime 0068-) ....pa letos imajo res vsi dirkalniki malo morje teh čudno oblikovanih zakrilc....no ja,če jim bo pomagalo-toliko bolš...sicer pa stara zgodba:napovedujejo naskok na vrh-ya rajt:| -bojo loh veseli če jim bo sploh uspelo na stopničke pridet letos>:D ...no,ampak se vseeno pustimo presenetiti;)

njok ::

Na predstavitvah majo verjetno vsa mozna krilca namontirana gor, ki jih potem uporabljajo samo v dolocenih primerih.

Microsoft ::

A se da kirim prlimat gor slikco BARovega čudesa?:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

@JimiBtn:

Nije baš nešto spremenjena tale BAR-Honda :8)

Slikce so pa v naslednjem linku:

BAR-Honda predstavitev
Racing is in my blood - Ayrton Senna

ripmork ::

okej,ena malo izven te teme,ampak za taprave ljubitelje f1 bo zdele ob pol sedmih na NGC(national geographic) oddaja o zloglasnem "črnem vikendu" oziroma o smrti legendarnega Senne....tko za info.-če vas zanima:\ ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Fallen ::

Button je danes podrl rekord v Barceloni za 0.8 sekunde, sicer s skoraj nič bencina ampak vseeno kaže dobro :))

ripmork ::

s prazno posodo za gorivo je res težko določiti realne zmožnosti novega BAR-a,ampak da je rekord podrt za 8.desetink je pa ali pri BAR-u trenirajo zares in zabušavajo pri renaultu/mclarnu/in vsem ostalim,ali pa so zares napredovali(upam da:D )in se nam obeta zelo zanimiva sezona;) ....ou boj,kent wejt!>:D samo še debel mesec pa bom spet poslušal tisto rohnjenje motorjev in poblazneli debilno-simpatični Ališičev glas!>:D :))

Tattoo- ::

okej,ena malo izven te teme,ampak za taprave ljubitelje f1 bo zdele ob pol sedmih na NGC(national geographic) oddaja o zloglasnem "črnem vikendu" oziroma o smrti legendarnega Senne....tko za info.-če vas zanima

Seismic seconds - the death of Ayrton Senna :( Sem gledal že poleti enkrat...imam pa tudi DivX na disku, tako da vsake toliko spet pogledam. Žalosten vikend je bil tisti 1. maj 94' :( :'(. Je pa zelo zanimiv in poučen dokumentarec...moram priznati

samo še debel mesec pa bom spet poslušal tisto rohnjenje motorjev in poblazneli debilno-simpatični Ališičev glas!

Ne vem, kdo bo bolj rohnel...motorji ali Alešič da se na zmagovalnem odru polivajo z bencinom :D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

ripmork ::

se strinjam ja,imola 94:( :'( ...v bistvu tragedija zaradi safety car-a in neogretih gum...pa so ves čas govoril,da je bil volanski drog kriv..

Tilen ::

ali pri BAR-u trenirajo zares in zabušavajo pri renaultu/mclarnu/in vsem ostalim

In kako kaj kazejo prvi testi novega F2004 ? Ne mores kr vseh v een kos metat :)

CallMeAl ::

F2004 je bil prvič preizkušen čez vikend v Fioranu, kjer je MS izboljšal rekord proge za slabe pol sekunde. mislim, da bomo neposredno primerjavo (če se testiranju lahko tako reče...) z ostalimi dobili ta teden v Barceloni.

LP

Tilen ::

to bo se zelo zelo zelo zanimivo :)

Fallen ::

Zdaj pa je v Barceloni rekord podrl še Sato... :)

Tilen ::

S hlapi v rezervoarju ..

ripmork ::

najverjetneje:\ ....ziher bo tudi Eddie Jordan na predstavitvi avta(kot vedno) tvezil kolko so napredovali od lanskega leta,pa da računajo na vsaj tretje mesto na lestvici pa da majo najbolj obetavna dirkača v ekipi...>:D .BULLSHIT!

Microsoft ::

RIPMORK, treba narediti nekaj reklame.;)

Drgač pa glede teh testov mislim, da so lahko tudi ena sama reklama. Zdej se neki govori o Toyoti pa o Jordanu. Sam ko bo pa pršu Melbourne, pa dvomim, da se bo kdo v nedeljo čez dan menu kej o teh moštvijh. Razen, če ne do spet kak kreš.:8)

Mislim, da bo večina uprtih v Ferrari, Williams in McLaren stuff. No, mogoče bo kdo še skrenu mal, pa pogledu, kaj dela Renault.8-) Vse ostalo bo veliko, seveda pozitivno, presenečenje.
Moje mnenje...;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Jimi, a ti ves, da imas typo v podpisu?

No, se mi je sam zdel, da po kakem mescu povem to... Ceprav je pa zlo hecna 'provokacija' :P

Microsoft ::

BigWhale, po pravici poevdano, nevem, kaj si hotel s tem povedat. :D

Drgač informativno, moj podpis ni citat J.P.Montoye, da ne bo kdo to mislu!:D To sm si jst zmislu....

Pa kak typo mam v podpisu?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

morphling1 ::

Dost žalostno, da moraš vprašat
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Microsoft ::

morphling1, s tem odgovoru mi nisi neč pomagu.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

Si že popravil napako...slovnično :D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Microsoft ::

Damn you all! Jst sm se pa tak ustrašu, da sm šel formatirat disk, dal gor na novo OS, potem še antiviruse, pa prečekiru, če mam kje gor kak virus. Pol sm šel še prevert HW, če je vse tak, ko more bit. Skrtatka, generalko sem naredu!:D

Da ne bo tole kir resno vzel, kar sm zgori napisal.:P Slovnična napaka se posledično zgodi zarad tega, ker mam en prst stalno na črki "A" in pol včasih preihtor prtisnem na njo... Pa sploh si nism mislu, da bo kdo šel brat moj podpis, kaj šele lektorirat. Med drugim je tudi za napake krivo hitro in površno pisanje.

Drgače je pa tole čist offtopic.

Gremo bek to d topik.8-)
Ka že je kdo kej vidu kake slike od dirkališča, ki je verjetno že postavljeno na bližnjem vzhodu? Hm, pa takole, ko pomislim, da bojo dirkal v taki vročini...:\ Verjetno bo to najbolj "vroče" dirkališče. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tattoo- ::

Za našega il comentatoreja je/bo vsaka dirka najbolj vroča :D

Ekola...še ena fina povezava na prvo mednarodno dirkališče poševnookih:

Shanghai international circuit
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Microsoft ::

Hja, tale Shanghai bo kr težka steza za nastavlat setup. Ma neki takih ravnin ko letališče, pol pa spet nekaj tako zavitih ovinkov, kot polžja hišica.

Monza + Monaco = Shanghai.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CallMeAl ::

to je zelo dobrodošlo za prehitevanje. če imajo dirkalniki veliko krila, se poveča učinek "slipstream"a - torej zaveterja. včasih je bilo tako, da so ekipe v kvalifikacijah uporabile več krila, ker se tako dosegajo boljši časi, med dirko pa manj, saj je tak dirkalnik težje prehiteti (oz. se z njim lažje prehiteva). ob zdajšnjih pravilih pa spremembe nastavitev med kvalifikacijo in dirko niso več dovoljene.

LP

Tilen ::

saj se malo pa bojo rekli... ti ne smes vozit kr mas brado.. ti ne smes kr mas ....


joke =)

Vesoljc ::

to glih ne, ampak bodo verjetno kmalu imeli tudi F1 jockey-je :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Microsoft ::

Hm. če je govora o ljudeh, ki postavljajo pravila za F1 dirkanje, sem jaz na njihovi strani.

Razlog je pa v tem, da imajo oni na "nasprotni" strani, hm, mogoče 1000, inženirjev, ki bodo hoteli za vsako ceno najdit "luknjo" v pravilih, ki jim bo seveda omogočala prednost pred konkurenco.
Istočasno pa delajo vsemogoče materijale, da bi stvar še bla boljša, kot je že tako zelo dobra.

Tako, da se mi zdi težko postavit pravila za celo leto naprej, ker v tem času pride do noro veliko odkritji in sprememb, ki prispevajo k tem, da se dosega bolše čase. Hm, kaj bi blo zdele, če bi lahka meli še turbo motorje?:\

Konc koncev, a ni tko, da vsako leto kaj omejijo pri pravilih, potem pa spet poslušamo, kako je to ali ono moštvo podrlo rekord na neki progi. Če sem prav razumel, se je ravno to zgodilo (in verjetno se še bo) v Barceloni v zadnjih dneh...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ripmork ::

tako kot je že bilo omenjeno so časi na teh pred-dirkaških treningih doseženi z nekaj hlapi bencina v posodi za gorivo in optimalno nastavljenim avtom,da ne omenjamo veliko gume,ki se nabere tekom dneva na dirkališču in izboljša oprijem...ti rezultati so več ali manj nerealni,sej veste da so na treningih v barceloni ponavadi rekorde podirala moštva kot so Jaguar ali pa Jordan,ko so pa prišle prve kvalifikacije in dirka se je pa takoj videlo da nimajo šans proti williamsu/mclarnu/ferrariju...:\ ...ti rekordi so vseeno dober pokazatelj,da ekipe le napredujejo,vendar so ti rekordi še zadnja pred-sezonska komercialna finta,s katero hočejo(razumljivo) slabše ekipe pridobiti še tistih nekaj več navijačev,omembo v medijih in morebiti popustlivejše srce sponzorjev:\ ....

TribesMan ::

Bolj kot to s koliko hlapi dirka BAR me zanima kaj za vraga se dogaja pri mclarnu. Kar na enkrat so sekundo počasnejši od vseh ostalih. Sicer po netu je vse več govoric da rezultate fakeajo samo zelo malo verjetno, še posebej, ker naj bi zdaj testirali z novim mercedesovim motorjem, ki pa se očitno ne razume najbolje z šasijo. Pa tudi Ron je že rekel da lahko sredi sezone pričakujemo MP4-19B.

Kaj vi mislite o tem?

No pa še malo za hec dogodivščine za garažami!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tattoo- ::

@TribesMan:

LOL...ker film :D Motoya je pa resnično nagle jeze...>:D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

boštjan ::

to pa se zgodi,če ne gledaš kod hodiš

TribesMan ::

Ja res je malo popizdljiv. Pa še sam je bil kriv, sej bi mogu on gledat kje hodi ne pa škilit kaj se dogaja v Ferrerijevem motodomu. Pač latino temperament. Še dobro da je mel ženo pa unga inženerja zraven da sta ga ustavila, ker drugače bi ble batine.

Aja še ena zanimiva, ta njegova punca ga kliče "enano", kar pomeni v španščini škratek. LOL

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ripmork ::

meni je pa Montoya vsaj na intervijujih in press-conferencah deloval tako mirno-kot kak šolarček:D ....fajn bi bilo,če bi tak temperament pokazal letos na dirkališču>:D

Microsoft ::

Damn, da je mel punco zravn!:P Sem že vidu, kak je z desnizo zamahu proti kamermanu... Damn.>:D

No, men se zdi stvar v tem, da jih tile kamermani&co. tak oblegajo, da še prdnat nemorjo, ne da bi to pol v rumenem tisku objavl. Itaq, da si pol agresivn do takih zajeadvcu.

Koker kol, upam da bo drugič mel več sreče, da mu bo punca pomagala narezat kretene.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

boštjan ::

samo v tem primeru kamerman ni montoye snemo,poba ni gledo kod hodi

@ljash ::

LOL, tole je blo pa kul...:D

jap, monty je mau nagle jeze kdaj pa kdaj.

Microsoft ::

boštjan, zgleda da še nisi slišal za "desno pravilo"!>:D V tem primeru je Montoya mel prednost.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

LOL, kakorkoli, lahko bi gledal kje hodi.

Tilen ::

Barichelo z novim dirkalnikom podrl 1 leto in pol star Michaelov rekord na mokri stezi v Mugellu :)
««
4 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152800 (2555) Daedalus
»

F1 - sezona 2005 (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
257681782 (40697) Alexius Heristalski

F1 - pred sezono 2005 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60530901 (22450) OwcA
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238253 (22914) balocom
»

F1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1709394 (8122) Nemelk

Več podobnih tem