» »

F1 - pred sezono 2005

F1 - pred sezono 2005

««
11 / 13
»»

ripmork ::

a ni nekaj normalnega da folk,ki je sit Ferrarijeve prevlade z veseljem sliši novico da bo rdečim trda predla?Sej itak še ne vemo točno,bomo videli ta vikend,ampak Tiffosiji resno ne morete doumet da nekdo (večina gledalcev) želi da se ta začaran krog neha in da postane bolj pestro dogajanje ne samo v zakulisju ampak tudi na dirkah.:\

Tilen ::

Jaz ne vem kdaj bo teb in drugim jasno, da je meni tut zdaj zadnja 4 leta zanimivo? >:D

a ni nekaj normalnega da folk,ki je sit Ferrarijeve prevlade z veseljem sliši novico da bo rdečim trda predla?

To pa itak.

bomo videli ta vikend

Se popolnom ne strinjam. Ta vikend bodo "nasi" dirkali se z F2004. Videli bomo po predstavitvi (na dirkah) novega dirkalnika kako je na stvari. Ce pa bote ownani ze s starim pol pa itak... :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BigWhale ::

Tle ste sami eni prepotentni in cmeravi najstniki, ki niste sposobni pet normalnih postov napisat.

And you can quote me on that.

(z nekaj res redkih izjem)

markec_ ::

Skoda da nepoves tocno imen ker to malo cudno zveni, nekaj izjem. Kak te naj vem pol kam spadam. To si pol sam dolocim?
Jaz pa mislim da je na tem forumu ker nekaj ljudi, ki se nemorejo sprijazniti s tem, da je ferrari najbolsi.

Denos ::

Se popolnom ne strinjam. Ta vikend bodo "nasi" dirkali se z F2004. Videli bomo po predstavitvi (na dirkah) novega dirkalnika kako je na stvari. Ce pa bote ownani ze s starim pol pa itak...

Potemtakem bomo videli sele ko bo McLaren dirkal z MP4-20B (po tvoji logiki).

Tilen ::

A vi tut dirkate s starim? AH, ta dvoboj ste ze itk lani zgubli tk da... :) A vsaj BAR zacenja z novim? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

markec_ ::

Denos

tvoja logika je malo smesna. drugic raje treikrat preberi kaj pise potem pa povej kaj mislis

Tilen ::

Ni mi jasno, zakaj obdrzat star avto, ce je preverjeno slab. Pol pa skomigi z rameni ob morebitnih ponovnih slabih rezultatih, meni je smesno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markec_ ::

ja pa zakaj bi potem novega zavrgli, nevem zakaj so ga sploh zaceli razvijati.

Microsoft ::

Tilen, daj nam nared eno uslugo, pa se ekskluzivno posnem med dvo urno voznjo brez prehitevanj. Da potem se mi vidimo, kakko vriskas, se deres, skaces, razbijas naokol pa to, od veselja, ker je MS od prvega do zadnjega kroga se kar prvi, tudi pol tist zadnji krog, ko pozdravla navijace.

Ker mi ni jasno, s cem se prej napojis, da ti pol tolko dogaja ob gledanju. Mogoce bi se mogl enkrat v eni gostilni dobit al pa kaj, da bi te lahka opazovali, kako si cisto divji. Pa da mal glaze v steno meces pa to.

Ha, ka recete. Se dobimo enkrat pa pogledamo Formulo skupaj. Pa Tilena.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

markec_ ::

Microsoft

ti gledas f1 da lahko potem razbijas od veselja pa tolces v imenu smeha okoli?
mogoce bi se ti mogo posnet ce kaj takega delas pa it v kako ustanov kjer je usposobljen kader za zdravljenje takih ljudi.
jaz kot strasten navijac ferrarija gledam f1 zato da sem vesel po koncu tekme ko vidim vse rdece tudi na stopnicah. To je fenomen kako jim uspeva. Noro je to:

Tilen ::

Microsoft, ponosno izobesim Ferrarijevo zastavo :) Ves kaksno veselje je to? Pa ce zmaga na 300 dirkah od 300 mi je prav vseeno. Vsake zmage se veselim. Nikakor pa ne razbijem in tolcem ce si to mislil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Denos ::

A vi tut dirkate s starim? AH, ta dvoboj ste ze itk lani zgubli tk da... :) A vsaj BAR zacenja z novim? >:D

Takrat ko boste nastopali z F2005 bo ze MP4-20 "star":))

OwcA ::

... noro je marsikaj, ali vsaj patetično. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

Denos, torej ti ne locis dobro med novim pa starim? Ali hoces reci, da boste nastopili z novim pol pa se enga novega al kak? Hjao. Pol pa zmansujejo stroske... za bzw. Ce pol si eni od vecine denarja kr 2 dirkalnika delajo. Zanima me ce bo vsaj en hudo zmagovit da bo povrnil vse stroske razvoja obeh dirkalnikov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markec_ ::

razbijanje od veselja bi že lahko blo patetično

Denos

glavno da bote imeli konkurencnega sedaj prve stiri dirke

Denos ::

Tilen & markec_ : Upam da res:)

Tilen ::

Ka pa pol recimo ce bo prvi zmagovaln, a boste zamenjali za drugega, tvegali? Bilo bi neumno.. nebi se pa cudil. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Denos ::

Ka pa pol recimo ce bo prvi zmagovaln, a boste zamenjali za drugega, tvegali? Bilo bi neumno.. nebi se pa cudil. >:D

Nevem zakaj ga nebi zamenjali ce bodo ze sredi ali proti koncu razvoja? Pa glede tveganja: Lahko da bo Ferrari tudi zmagoval skoz z starim in predstavitev novega na dirki tudi predstavla tveganje pa ga bodo vseeno uporabili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denos ()

markec_ ::

uporabili ga bojo takrat ko bo naret in zanesljivo bolsi od sedanjega

eaglexp ::

Ne seri najboljsi ostanejo najboljši. Dajmo ferrari novim zmagam in točkam naproti:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

ripmork ::

Microsoft:
to bi bil špas gledat v eni gostilni f1 ...pa še par postankov v boksih(tankanje pira) pol bi pa šele začeli glaži letet...pa še kak stol povrh:P

Denos ::

markec_: A mislis da ga McLaren nebo uporabil le takrat ce bo boljsi?

Tilen ::

Kujajo se tisti, ki bi bili radi v našem položaju.

by Ross Brown


Zdaj pa naj kdo rece, da to ne drzi. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markec_ ::

Kujajo se tisti, ki bi bili radi v našem položaju.
Ross Brown pa se jim smeji >:D

Myth ::

Glej kdo je prvi postal ta dva odgovora. Vidva sta pač slepa, ni vama moči. Jaz sploh ne gledam tega subjektivno kot vidva. Ne navijam še za nobenega. Ampak kar so danes povedali, se vam slabo godi - Ferrarijevcem...

A ste slišali to, na novo morjo menjalnik naret? :D To je sramota, lahko rečeš...

(z nekaj res redkih izjem)

Owca, to si verjetno mene mislil. ;)

Letos bo pestro, hudo pestro. Še posebej na našem forumu, kjer dva "tifosija" forsirata in pametujeta vsem ostalim... :D

pa BZ in LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Denos ::

Kujajo se tisti, ki bi bili radi v našem položaju.

by Ross Brown

To si videl na Sportni sceni? In ti pravis da poznas svoje mostvo? Tak mimogrede: to je rekel Jean Todt.

Tilen ::

Napisano v naglici, sorry. Kaj menis na moje podvprasanje? Kdo se najvec pritozuje? Lahko tudi vzamemo v vzgled tiste udelezence foruma ki opisujejo njihov pogled na dirke kot zelo dolgocasen. Stvari malo povezemo in dobimo realen rezultat, kot pravi Jean Todt. V primeru, da bi zdaj 5 let zapored zmagoval npr. Montoya bi tudi meni postale dirke nezanimive in bi se gromozansko veselil vsake zmage Ferrarija. Zdaj je pac tako, kot je in upam, da bo se dolgo tako. Nikoli pa nisem nasprotoval se vecji razburljivosti med dirkami, stevilnim prehitevanjem ter tesnimi obracuni na koncu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Myth ::

Še vedno ne vidiš cele slike? Tu zadaj je politika... še naš novinar ni htel kaj extra izdavit o tem. Noben noče met opravka s tem, ki je pri zdravi pameti.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tilen ::

Seveda ne upa, ve kaj se lahko zgodi, ce zacne sirit krivo vero. Tukaj so zaenkrat samo domneve o tem, kaj bi lahko bilo zadaj. Nihce pa si ne upa koga javno obtozit necesa kar ni dokazano ker ve da se mu nebi prav dobro pisalo. Tožbe ipd. Saj si mislil podpisano pogodbo Concorde, ane?

Nekaj je bilo tudi govora o GPWC, vase mnenje ? Bi bila mostva v primeru, da jim nova pogodba Concorde res ponudi toliko vec denarja priopravljena ostati še v F1, če predpostavimo, da je zdaj 100% to, da se bodo odcepila in ustvarila svoje prvenstvo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Daedalus ::

Pomoje ne bi ostala... Sej ni samo denar - je tudi Mosley, ki bi pod značko varnosti vsak leto malo spreminjal pravila, pa Bernie, ki je tud po malem že zgubil občutek za realno dogajanje v F1 (recimo ukinjanje dirke v Spaju za eno leto, pa skorajšnji ban Silverstona, Monako pa seveda ostaja) in pa seveda včasih dvomljivo razsojanje sporov, v katere je vpleten Ferrari. Da ne omenim dve leti "prehiter" podpis Concord pogodbe in s tem praktično onemogočena pogajanja za ostala moštva.

Itak je še Sauber prestopil k GPWC, se pravi da v F1 ostaneta Midland/Jordan in Ferrari. Not much left of racing, I would say. Moštva pač hočejo v GPWC ustvarit stabilno okolje za dirkanje in razvoj. Pa 2,4 litra V8 motorji za cel mesec jim tudi ne dišijo najbolj:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

ripmork ::

Težko je reči tole z GPWC,jaz še vedno gledam na celotno zadevo bolj kot na podžiganje Bernia,ker je enostavno postaviti novo prvenstvo krepak zalogaj in vprašanje kako bi se izteklo-če se bo nekoč tako.
Dejstvo je,da je Bernie monopol leta in leta izkoriščal sebi v prid,zdaj pa so se psi postavili proti njihovemu lastniku in to upravičeno.Škoda je le da je Scuderia na mah podpisala concorde,potem bi šele Bernie javkal...no,pa tudi tako že javka.Ena milijarda ni dovolj,če jim uspe iz repoglavca potegnit dve milijardi bi bil to lep izkupiček,Kdor je lačen bo potem sit za nekaj let nazaj pa še za kako leto naprej;)

Novi concorde se mi pa tak sumljiv zdi,nekaj ima gotovo še za bregom Ecclestone.

novinarji naj se pazijo,še posebej Rona Dennisa...nobeden noče več nag laufat po dirkališču dandanes>:D

Myth ::

Kaj šele da 10 parov gum ne morejo menjavat... :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tilen ::

novinarji naj se pazijo,še posebej Rona Dennisa...nobeden noče več nag laufat po dirkališču dandanes

Tisti novinar si je bojda potem izprosil, da lahko ima na sebi en kos oblacila oz kasneje so dolocili, da bo to ena nogavica, ce se ne motim?

Pa 2,4 litra V8 motorji za cel mesec jim tudi ne dišijo najbolj:D

Normalno, da jim gre v nos, saj vedo, kako so (ne) konkurencni nekateri. So pa ze itak najdli (kot vedno) neke hude lukje v pravilih (omenjene par postov nazaj) tako ad tudi tole z motorji pomoje nebo tako hudo. Zaplete se lahko pri "prekomernem" izkoriscanju pa se to je vprasanje saj bodo, ce bodo to poceli legalno.

Sem pa tudi jaz mnenja, da s tem ustanavljanjem GPWC hocejo samo pritisniti na vodilne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Daedalus ::

> Normalno, da jim gre v nos, saj vedo, kako so (ne) konkurencni nekateri.

Hmm, bol je tu prisoten en drug problem. Mosley in njegov slavni cost-cutting. Dejstvo je, da vsi proizvajalci motorjev precej dobro obvladajo 3.0 litrske V10 motorje in bi pomenil razvoj novih motorjev ogromne dodatne stroške. Mosley je sicer mnenja (kot je enkrat izjavil), da dobiš 2,4 L V8 motor tako, da z V10 odrežeš dva cilindra. Ja, to bo. Ne gre to tako, to bi mu pa res lahko jasno. V glavnem, vodilni pri F1 izjavljajo vedno bolj čudne stvari...

Poleg tega je omejevanje moči obstoječih motorjev preprosto - omejiš vstop zraka v motor (velikost one lukne nad glavo voznika) in takoj zmanjšaš moč za kolko ti paše. Tako da ne vem, kaj se je tak Mosley zapalil za V8 motorje? Temu se reče nepotrebno nabijanje stroškov. Isto z gumami. Enega proizvajalca naj že vržejo ven, pa predpišejo gume za celo dirko (kar so celo naredli), pa bo mir. Itak se ve, da so v zadnjih nekaj letih dirkalniki doživljali takšne pohitritve predvsem na račun gum. Mosley pa bluzi nekaj o standardni računalniški enoti za nadzor motorja, standardnemu razmerju med hodom in vrtino (premerom) bata, fiksnem centru težišča, bla bla bla... In pol bomo dobli F3000 na steroidih. Ne vem, če si to kdo želi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tilen ::

Mosley in njegov slavni cost-cutting.

O tem njegovem sistemu sem ze govoril. Da povzamem. Na eni strani zmanjsuje st. kompletov koles na dirki(za zmanjsanje stroskov seveda), na drugi strani pa v koledar uvaja vedno nova dirkalisca. Mislim, da ne rabim kaj dosti vec povedat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Nova dirkalisca morajo bit, sicer bi zaceli gledalci umirat od dolgcasa. Tako je vsaj dirkalisce novo, in se jih (gledalce) ohrani pri zivljenju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

Problem je v tem, da je zadaj tako velik biznis katerega si niti predstavljati ne moremo. Bernie pa spet pridobi. Nova dirkalisca, vec denarja od sponzorjev, TV pravic ipd. On najbolj pomaga sam sebi, ne pa drugim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Microsoft ::

Ti bi mogu ze spat zdele, mulc!

Ma sej, se tale tedn gre, pol pa bomo vidl na konc, kak bo. Sicer me pa niti ne gane kaj prevec, kaj se bo dogajalo tam spodaj, ker ne spremljam te scene kaj prevec.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

Imam pocitnice tako da :P .

Prva dirka je precej tako-tako. Pricakujem veliko odstopov glde na to da bo prvic material res prav obremenjen. Pa se gume bodo prispevale par poletov z ovinka proti koncu dirke zaradi nepredvidljivosti nekaterih dirkacev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Daedalus ::

Ni se bat. Verjetno bo odletel kak motor, pa res hitri časi se bojo postavljali na koncu dirke. Pomoje se bojo na začetku vozli bol počasi, ker še nimajo pravega občutka, kak bojo gume sploh prenesle celotno dirko. V glavnem, zna bit zanimivo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gundolf ::

Verjetno so na sedanjih testiranjih že ugotovili koliko gume zdržijo in bodo precej dobro vedeli kaj smeo in kaj ne. Ampak to še vseeno ne pomeni, da jih ne bo več zunaj steze kot pa na njej :D

Upam pa, da Webber zmaga Down Under.

Daedalus ::

Letos so ble na testiranjih večinoma hudo nizke temparature... Tako da bojo v Avstraliji mogoče pogruntali kaj novega:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ripmork ::

najprej bojo vsi previdni pa se bojo "šlepal",potem bo pa eden mal bolj pognal se bo pa začel kdo bo koga>:D

Daedalus ::

Evo razloga, zakaj bo Ferrari letos najboljši, vsaj po predstavitvi novega avta, če je mogoče stari prepočas. Lepo solo sekajo svoje in se jim prav j*be za dogovor med ostalimi moštvi:\ Krasni teamplayer so, ni kaj. Upam vsaj, da bo folku postalo jasno, da v primeru, če bojo testirali 100x več kot vsi ostali, naslov prvaka ne pomeni nič. Razen kakim tifosijem, ki pa itak vidijo skoz rdeče:P

Očitno bo letos dirkanje proti Ferrariju farsa. Me ni motlo, ko so bli hitreši od vseh ostalih (razen dolgcajta) pod istimi pogoji. Tole vse skup pa je navaden BS, ki nima veze s športom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ŽirC ::

Zdej pa na drevo, pa nikoli vec dol.

Sej mclaren ma pa na voljo se tretji dirkalnik v petek :\


Lp, ZirC
aks.rula.org

Daedalus ::

Heh, tisti tretji dirkalnik je logična posledica pravil, s katerimi so se vsi strinjali. Ni pa Mosley predvidel, da bo McLarnu dejansko ratalo narest tak sranje od dirkalnika, ko so ga lani. Poleg tega tisti tretji dirklanik niti pod razno ne bo delal toliko testnih kilometrov, kot Ferrari. Ferrari je pa preprosto ignoriral dogovor vseh ostalih moštev. Cost-cutting my ass. Politična scena v F1 je totalna farsa, sploh FIA-Ferrari naveza. Ostali naj kr lepo ustanovijo GPWC, Ferrari pa naj ma F1 popolnoma za sebe. Pa bojo Tifosiji srečni, ker bo na stezi vse rdeče, ostali navijači, ki znamo celo kdaj presoditi brez barve svojega moštva v glavi, pa tud. Pri Ferrariju pač mislijo, da so neke primadone in da so F1. Jim še ni jasno, da niso in da tako obnašanje ni koristno. Če je tu kdo crybaby so to Ferrari (Jean Todt je zadnjič izjavil, da os itak superstar v F1 in da jih je treba tak obravnavat - kaj je želel poveat, da pravila za njih ne veljajo?) in pa seveda tifosiji, ki očitno ne razumejo, da so dogovori med moštvi precej pomembni za normalno funkcioniranje športa. Vse za zmago, ne? Sej sem rekel - v prejšnjih sezonah so na popolnoma legtimen način dosegali uspehe. Vsaka čast za to. Zdaj jih pa tepe njihova primadona status (recimo hišni proizvajalec gum v navezi z novimi pravili in manjkom moštev za testiranje), je pa treba malo po svoje igrat. Heh, to je pa res športno vedenje, ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Denos ::

Lepo solo sekajo svoje in se jim prav j*be za dogovor med ostalimi moštvi:\

Ta dogovor ne velja PRED sezono temvec med sezono tako da so tu krsili pravila...tako kot pise.

dela ::

Če je bilo to zvoženo ta torek, potem so res prekršili, ker je že "GP week"

Sicer pa bi mogli to tak delat kot v japonskih GT serijah. Tam majo 3 avte, če se ne motim... NSX, Supro in Skyline... in ko je recimo NSX malce prehiter za konkurenco, ga lepo funkcionarji tekmovanja obtežijo z dodatnimi 30 kilogramčki, tako, da zadeva ostane izenačena.

Tilen ::

Kar je pa zelo fer ane? Da nekdo ki se zelo trudi in je njihov trud poplacan z dobrim izdelkom (avtomobilom) da se jih pol zabije nazaj? D best ej..
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778716 (51036) 'FireSTORM'
»

F1 2006 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Loža
186876891 (34429) Alexius Heristalski
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152799 (2554) Daedalus
»

F1 - sezona 2005 (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
257681759 (40674) Alexius Heristalski
»

F1 2004 (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Loža
214178972 (46295) Microsoft

Več podobnih tem