» »

F1 2004

F1 2004

««
5 / 43
»»

Microsoft ::

Mogoče tudi napredek gum.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

Vsekakor imeniten F2004 za novo, razburljivo sezono :)

Microsoft ::

ReXi, si videl, kak je Montoya v filmčku?

Monotya misli letos resno!>:D

Kokre kol že, še nekaj dni, pa bomo videli, kateri so "igralci" kateri pa ne.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tattoo- ::

Kokre kol že, še nekaj dni, pa bomo videli, kateri so "igralci" kateri pa ne.

Jordan kljub obljubam ne :D

Še 24 dni trpljenja >:D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

Sem videl ja da misli resno :> sam drugač je pa ko čuft na konferencah tam na posnetku se pa je kr nekaj petelino :) Skratka bomo vidli ja... se 24 dni ... Kako pa je kaj s testiranji drugih mostev? danes so po 24UR poblizje pregledali Ferraijeve treninge. Kaj pa drugi? Časi? Se je kdo že kaj izboljšal/poslabšal glede na prve "realne" rezultate ?

Sumo ::

Btw, ta posnetek montoye bo kmalu star eno leto.

Tilen ::

Prehitel si me.. ravnokar sm hotel podvomit v datum.

Microsoft ::

Samo še 3-je tedni trplenja!>:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

hja jaz ze tudi komaj cakam da bo zahrumelo =) so kake novosti glede testiranj? ali pa glede dirkačev?

ripmork ::

ste videli že kaj novega Jordana?Na alphaf1 so imeli napovedan datum predstavitve že 4.feb....pa iščem povsod in gledam vsak dan na uradni strani od Jordana pa nič:\ ....

JimiBtn:Samo še 3-je tedni trplenja!...

ME 2!! komaj čakam tisto hrumenje motorjev,pa tisti zvok ko menjalnik prestavlja navzdol pred ovinkom!

Tattoo- ::

@RIPMORK:

Ja, Jordan je res predstavil svoj dirkalnik že 4. februarja v Silverstonu brez vseh pompoznosti (uradno zaradi varčevanja :D), kjer so tudi takoj opravili nekaj dnevno testiranje.
Avto je pa skoraj identičen lanskoletnemu...tako da si ga z lahkoto zamenjal za lanskega 8-)

Še (malo star) link:

Jordan Launch EJ-14
Racing is in my blood - Ayrton Senna

ŽirC ::

Ja res sam se 3 tedni in spet bo zmaga nasa, sardelce all the way :D >:D


Lp, ZirC

Tattoo- ::

You wish :D

BMW power all the way!!! >:D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

royal ::

Ja, Jimibtm sam je se RENAULT nekje tk da..>:D >:D >:D

Microsoft ::

Ja, royal sam Renault je napoveda, da bo šel na naslov leta 2005 tak da...>:D >:D >:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ripmork ::

samo pazi: tu je še Jordan!>:D

Microsoft ::

Ooo, pa res! Čist sm pozabu!8-O :D :P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mac ::

Na Minardi tudi ne pozabite :))
_____________________________________
... lahko pa se seveda tudi motim ...

Microsoft ::

globoko grlo, ka bi pa ti naredu, če bi se takle zaletel? A bi se kr kamermanu opraviču, ker te že cel živlenje zasleduje pa ti niti sekunde na da miru, da bi v miru prdnu? Verjetn bi.:P

Skor se je zjoku?! Hja, res nevem no, kdo bi se jokla, če ne bi blo njegove punce tam zravn.:8)

Pa ne rečt, da se pač ne bi zaletel, ker to se zgodi.|O


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

zdaj bomo o montoyi razglablali ce je videl kamermana al ne :) malo smesno :P raje se posvetimo novi sezoni ali pa na plan s kaksnimi novosti kr tole z montoyo je ze itk 1 leto staro tko da je za F1 2004 "off topic" ;)

Tattoo- ::

Novosti:

Launch control: banned - končno
Automatic shifting: banned - končno
Traction control: not jet banned :D - pa bi moglo biti
Slick tyres: still not allowed - škoda >:D

>:D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

Traction control: not jet banned - pa bi moglo biti

glede tega traction controla je bilo ze toliko povedanega da res ne vem, sicer pa se lahko tebi pojasnim zakaj traction controla ne ukinejo. Fora je v tem da je to skoraj nemogoce kontrolirat zato,ce bi to prepovedali bi se eni okoriscali ker jih preprosto nemorejo tocno kontrolirat in je najlazje da je zadeva preprosto dovoljena.

glede launch controla in automatic shiftinga pa se samo to:
HVALA BOGU!! zdaj se bo vsaj vidlo oz se bolj izstopalo kdo je pravi/najbolsi voznik!!


lp Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

Launch control - pa tok so se matral okol tega, pa koncno so usi mal porihtal zadevo, da dela prblizn tako kot treba. :) no ja...bo bolj zanimivo, se strinjam :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tattoo- ::

@ReXi:

Ja sej jest to vem...ravno zaradi tega razloga (nezmožnost kontroliranja FIA-e elektroniko) so na prvem mestu dovoljili uporabo elektronike.

Pač, toži se mi po starih časih F1 >:D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

Sena all the way....good old days :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Glede Launch controla je moje mnenje bolj tak tak. Meni osebno je lepo za pogledat, ko vse formule speljejo praktično idealno.
Se mi zdi, da ni večjega filinga, ko tišiš na gas do konca, "razjeziš" 900 konjev, pritisneš nek button, in gledaš, kako si po 2 sekundah že pri 100km/h.:D Za voznika mora bit to res kul zadeva, saj za novo pečenega. Itak, da je pol to čezdalje bolj dolgočasno...

No, za gledalce pa je sigurno bolše, da se že na štartu kaj dogaja. Da kdo fajn štarta, večina povprečno, nekateri pa slabo. Se že "karte" kar na štartu malo pomešajo.

Če se prav spomnem, je ta mehanizem imel zelo dobro porihtan Renault. Enivej, se pa sploh ne spomnem, kdo je štratal dobro takrat, ko je bla ta naprava prapovedana.
Za moštvo Williams se mi zdi, da je Montoya boljše štatrval kot pa R. Šumaher.


Glede gum bi lahka šli nazaj na tiste, ko nimajo žlebov, ker pol po končani dirki verjetno težko definirati, kaj je še žleb in kaj ni.


Drgač pa fajno, da je pršlo nazaj v veljavo prestavljanje "z metuljčkom". To bi skos moglo bit, kaj so tako dolgo čakali.;(


Drgače pa da je traction controle še v veljavi, se mi zdi, da bo to velik problem pri tem, da pa bo istočasno prepovedan lounch contorl.
Če jaz prav razumem ti dve napravi, sta praktično skoraj identični. Traction control (kolker vem) skrbi, da se kolesa ne zavrtijo preveč v prazno v ovinkih, pa tudi na ravnini. Tak da po moje ni daleč korak, ko bodo iz traction kontrol na skrivaj naredili Launch control.
Če me spomin in mediji ne varajo, je McLaren imel nekje leta 1998(:\) tak program, da je po prvem štartu izbrisal program, za Launc contorl. Če je bil štart ponovljen, sta lsabše štratala. Koker kol pa na koncu niso mogli najdit te stvari (programa), ker pač ni obstajala od prvega štarta več.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Jest sem letos z duso in srcem pri Minnardiju!

Tilen ::

Vsaj nekdo ki jim stoji ob strani, ce jim ze avto ne =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PersonaRudis ::

ripmork ::

tudi jaz jim stojim ob strani ni kot sem že omenil so Minardi edina ekipa kateri bi privoščil velik uspeh8-)

kar se pa tiste elektronike tiče:stvari se premikajo na boljše;)

Microsoft ::

Men so pa Minardi, Jordan pa Sauber nekako antipatični temai. :\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ripmork ::

ma meni je Jordan antipatičen:mrzlično išče sponozrje kao da moštvo že skoraj propada zaradi finančnih težav,sam pa pobere večino prisluženega denarja-in dobesedno je poln denarja:\ ....pa še to migre na jetra ko vsi na začetku sezone ob predstavitvah dirkalnikov vsi navdušeni razlagajo zakaj bodo prav oni letos najhujši konkurenti najboljšim,pa jim iz obraza bereš da je avto še vedno poln napak in niti približno tako hiter kot si želijo.

Tilen ::

M. Schumacher rekord steze, 1 sekunda pred voznikom mclarna + še 1 sekunda pred BMW-jem ... torej? Ferrari ima novo raketo =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Fallen ::

1 M.SCHUMACHER Ferrari 1m19.664s
2 COULTHARD McLaren 1m20.928s
3 MONTOYA Williams 1m21.026s
4 BARRICHELLO Ferrari 1m21.235s
5 DA MATTA Toyota 1m22.162s
6 PANIS Toyota 1m24.356s

Tilen ::

Hahahaha, kaj si kaj druga pričakuvo ?:) :)))))))))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CX20RE ::

Sicer nima prav veliko veze s F1 je pa zanimivo:

''glupi ameri'' imajo v NASCAR seriji popolno prepoved vsakršne elektronike in prisilnega polnjenja. Kar v končni fazi pomeni, da za pripravo mešanice zrak/gorivo skrbi dobri stari uplinjač. Sem pa mislil, da so se fergazar cajti končali dobrih 10 let nazaj:D

BigWhale ::

Zakaj so potem americani glupi in zakaj je to brez veze?

In zakaj pises traparije brez, da jih utemeljis in se nasploh delas pametnejsega od vseh 'glupih' amerov...

Microsoft ::

Ma imajo pač svoja pravila.

Le zakaj bi bila elektronika, ki pomaga vozniku pri vožnji, glupa? :\

In zakaj bi bil uplinjač glup? Mogoče res ne prinese tolko k razvoju v avtomobiliski industriji, samo če so prireditve, kot so NASCAR, obiskane z 100k oseb (ne me držati za besedo), potem ne vidim razloga, da bi ta pravila spreminjali.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

CX20RE: Res je, da je tehnika v NASCARju nekoliko zastarela, vendar so dirke napete in razburljive! To za gledalce največ šteje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Daedalus ::

Jap, v Nascarju imajo zelo natančna pravila o tem, kako mora dirkalnik delovati z tehničnega vidika... Tako pridejo do enakovrednih avtov, razliko naredijo vozniki in posledično je stvar bolj zanimiva. He, he frgazerji, pa ena odmična gred, dva ventila na valj... Napredka res ni, je pa stvar zanimiva za gledat:P

To je pa nekaj, kar F1 manjka. Da bi jim vsaj toliko pokvarili aerodinamiko, da bi bilo možno prehitevanje iz zavetrja... Pa klasično krmiljenje ventilov (max. 14k obratov), itd...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ripmork ::

ja,da bi dali vsem povsem enake dirkalnike....me prav zanima kdo bi potem pobiral zmage>:D ....da ne govorim sploh kako zanimivo bi bilo vse skupaj (občasno gledam NASCAR in je 99% loterija kdo bo zmagal:)) 9,za razliko od formule ena,kjer že pred začetkom sezone računaš kdo ima več šans in kaj lahko pričakujem...in "začuda" ni težko grešiti pri napovedih;(

CX20RE ::

BigWhale: Poglej kaj sem dal v narekovaje. Sicer mi grejo američani v povprečju precej na jetra, to je pa pomojem ena izmed njihovih boljših idej. In ne delam se pametnejšega. Samo zanimivo se mi zdi, da imajo v eni od največjih dirkalnih serij leta 2004 predpisane vplinjače, ko pa dobiš vsako lado z električnim vbrizgavanjem.

CX20RE ::

Zdajle sem našel podatek, da pride NASCAR avto 70 000 $ v primeru home made izdelave, oz. 100 000 $ če vse naredijo drugi. Đabe, torej je lahko dirkanje v tej klasi precej množično. Za take dnarje v F1 naredijo eno odmično. Ne vem pa, kakšna je situacija pri INDY-u.

PersonaRudis ::

CX20RE:'...prisilnega polnjenja...'

Kakega prisilinega polnjenja? Ne razumem na kaj si s tem mislil.

CX20RE ::

kompresor/turbina

PersonaRudis ::

V F1 no prisilnega polnjenja. Nekoč pa je bil.:D

...Zdajle sem našel podatek, da pride NASCAR avto 70 000 $ v primeru home made izdelave, oz. 100 000 $ če vse naredijo drugi...

daj link

Zgodovina sprememb…

CX20RE ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CX20RE ()

ripmork ::

ko bom velik bom šel v ameriko,zapravil vse prihranke za "štok avto",šel na dirko in doživel svojih 5 minut slave,potem pa s prazno denarnico in razbito betico domov!;) ...se mi kdo pridruži?>:D

sicer pa me že razganja ob pričakovanju prvih kvalifikacij inu petkovega treninga:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Microsoft ::

Je kdo gledal oddajo o F1 na poptv v soboto nekje okoli 14:00 ure?

Blo je pač malo govora, kako so vsa moštva napredovala, kje so cilji, pa da zdej je prišel čas,... Pač, standard.

Potem je bil pa še en full :D prispevek! Začel se je pa nekako takole:
Oolllallla!!!!!.... Uuuuuuuu!!!!! ... Uuu uuu uuu! ... Kaj se je zgodilo!?!?!?!! ...

Jst sm crkval od smeha! Tolk, da me ni pobral.:P In ja, to so bli parsekundni odlomki Mirana A.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

@ljash ::

enako - še danes me trebuh boli od tega...

razmišljam, da bi poslou mejl pop-tvju, če lahko vse te posnetke zberem in jih prodajam.... To bi biu biznis! :D
««
5 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152797 (2552) Daedalus
»

F1 - sezona 2005 (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
257681738 (40653) Alexius Heristalski

F1 - pred sezono 2005 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60530873 (22422) OwcA
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238218 (22879) balocom
»

F1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1709380 (8108) Nemelk

Več podobnih tem