» »

F1 - pred sezono 2005

F1 - pred sezono 2005

««
«
1 / 13
»»

Tattoo- ::

Torej dame in gospodje...danes se je ponovno začelo! Prvo dejanje nove sezone 2005! :))

Toyota je danes v Barceloni kot prva predstavila svoj dirkalnik za sezono 2005 TF105

Več slik z predstavitve pa lahko najdete tu: Klikni me nežno


Ladies and Gentlemen, Start Your Engines!
Racing is in my blood - Ayrton Senna
  • zaklenilo: OwcA ()

Microsoft ::

Heh, takoj ko sm vidu tvoj nick, sm vedu, kolko je ura.;)

Sicer pa, mene bolj zanima kaj drugega kot McLaren. Kdaj bo tam predstavitev? Pa kako so zdej pri Williamsu uredili z vozniki?
So ja menda sprejeli dobrega DCja.:P

Upam, da se bo dober pocutu in da mu bo dobro slo:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tattoo- ::

January 7
Launch: Williams:
FW27's livery and Williams' driver line-up will be revealed at the Bahrain International Circuit

Juanary 8
Launch: Toyota:
TF105 will be unveiled in Barcelona

January 11
Launch: Sauber:
C24 will be unveiled in Kuala Lumpur

January 16
Launch: BAR:
007 will be unveiled at Barcelona, Spain

January 31
Launch: Williams:
FW27 will be unveiled at Valencia, Spain

February 1
Launch: Renault:
The R25 will be unveiled in Monaco

February 7
Launch: Red Bull Racing:
RB1 will be unveiled at Jerez, Spain

March 3
Launch: Minardi:
Will take place at Albert Park Circuit, Australia

Za Ferrari, Jordan in McLaren še ni določenih datumov predstavitve.

Pri Williamsu so podpisali pogodbo tako z Pizzonio kot z Haidfeldom. Kdo bo pa zasedel vozniški sedež in kdo testno mesto pa bodo določili na spomladanskih testiranjih.

DC pa je podpisal enoletno pogodbo z Red Bull Racing (ki je od Forda odkupil propadli Jaguar).
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Microsoft ::

Red Bull potem sponzorira to novo mostvo, pa se Sauberja?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Denos ::

Ne Sauberja ne vec.

TribesMan ::

Sej ne da bi kaj pretirano zagovarjal DCja ampak v primerjavi z ostalimi kekci ki jih je imel Red Bull na izbiro je DC zlata jama... Ce ne drugega veliko pove podatek, da je v prvem dnevu za volanom "Red Bullovega Jaguarja" posekal Kliena za eno sekundo... in glede na to da Klien vozi ta avto ze eno leto... sej ni slab... sam njegovi kolegi v mostvu so bili vedno premocni ;). Definitivno pa je DC boljsa izbira kot katerikoli teenagerski voznik ki smo jih bili vajeni v nizkoproracunskih mostvih. Red Bull rabi razvoj... in Klien jim tega ne more dati...

Aja pa to me zanima... a McLaren izbira voznike glede na dolzino imena? Sej vemo da v drzavah kjer je prepovedano reklamiranje tobacnih izdelkov namesto Westovega napisa nalimajo na avte imena dirkacev... In ce bi imeli recimo Giancarla Fisichello bi blo to zelo tezko napisat gor ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Microsoft ::

LOL, ja. McLaren ma res same take zadnjih nekaj let. Mika, David, Kimi, Würz, Juan.

Mogoce so pa DCja stran dal, ker ma eno crko vec, kot ostali.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

TribesMan ::

ni bil Wurz ampak Alex... pa se Pedro... ki ma tud 5 crk... tko da ni to razlog za odpust Davida ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

flipflop ::

No upam da bo letos kaj bolj zanimivo kot pretekle sezone! Pa upam tudi na dobre uvrstitve Williamsa, Montoyi pa srečno pri McLarnu.

Alexius Heristalski ::

Svoj čas je bil tudi Olivier Panis pri McLarnu in se mi zdi, da ni bilo težav. ;)
Če pa Juan ne bo dovolj dober, bodo vzeli Marka Webbra :))).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Microsoft ::

Jst mislim, da bolj kot iskanje dobrega voznika, mankja dober avto.

Kimi se mi zdi zelo dober voznik, samo ce avto ni, potem je lahko za enem volanu vec voznikov, pa ne bo slo nikamor.
Za Montoyo pa tudi ne morem kaj durgega rect. Men najboljse je blo, ko je v eni sezoni dosegel enih 7 zaporednih pole position (by OneLapMichelinTire). Pa mislim, da je recimo lani (2004) v Monzi dosegel ena dva hitrostna rekorda (menda najhitrejsi krog in povprecno). Pa Sumaherja ma zelo rad, kar je ze kar kmalu pokazal.;) klik
Tako, da pocasen vsekakor ni.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Denos ::

Hehe zanimive slike :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denos ()

Dr_M ::

letos bom pa mogu navijat za BAR, ker firma kjer delam, dela auspuhe za njih :) :D ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tattoo- ::

@Dr_M:

Akrapovič praviš...dej malo več povej, kako si uspel dobiti službo pri njih, kaj delaš,... 8-)
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Dr_M ::

poslov sm prosnjo za varilca, ampak so me dal na dusilce :) za motocikle seveda.
kr ql sluzba, ampak sm sele zacel :D
o placi pa takrat, ko jo dubim :) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ripmork ::

ekola pa sem že mislu da ste vsi pozabil na f1....sm že nameraval odprt temo f1 2005 pol jo pa zagledam:D
sam bom probal bit letos bolj strpen do Tiffosijev...če ne bo izzivalnih komentarjev seveda>:D

Tole novo Toyoto sem si ogledal in me nekaj zanima:a niso prepovedal tistih malih detajlov pa zakrilc pa tega?Meni se zdi da je vse še bolj kot kak baročni vodnjak(poln okraskov-poglejte zadnje krilce)...res pa je da pravijo da bojo še precej spremenil do začetka sezone...
Bohve kako se bo njihov motor odrezal...če bo slab in nevzdržljiv,potem bosta dve ekipe naj...(Jordan)

Tattoo- ::

Kolikor je meni znano naj bi tista stranska (za)krilca odpravili šele drugo leto...z naslednjim paketom sprememb pravil? :O

Taki podaljški ki niso za nikamor so pa posledica novih pravil... :O ;(( Na žalost se do začetka sezone dramatično ne bodo spremenili, saj je v pravilih, da morajo biti stranske plošče tako velike?!? Polek tega je tudi v pravilih, da mora biti sprednje krilce glede na lansko krilce višje za 50 mm!!! Nova pravila so naredila iz dirkalnikov batmobile ;((


Motor pa naj bi bil po besedah glavnega razvijalca med boljšimi v F1 (roko na srce je bil že lansko sezono ravno motor edina svetla točka Toyot :D )
Racing is in my blood - Ayrton Senna

BigWhale ::

> ampak v primerjavi z ostalimi kekci ki jih je imel Red Bull na izbiro je DC
> zlata jama...

Ja, ce bo kdaj koga upal prehitet, potem res! ;)

frenk ::

komaj čakam da se bom spet sladko smejal ob zmagah ferrerija>:D

Denos ::

Al pa se zjokal:)

Tody ::

OPOZORILO !


PROSIM DA VSI UPORANIKI TE TEME, DA DOSLEDNO SPOŠTUJETE PRAVILA IN DRUGE ČLANE. TA TEMA BO NEDVOMNO POSTALA ZELO VELIKA. PROSIM OBNAŠAJTE SE KOT LJUDJE.KOMENTIRAJTE ŠPORTNE DOGODKE, IN NE ZANIČEVAT VOZNIKOV ALI MIŠLENJA DRUGIH UPORABNIKOV !!



Vse se lahko prov lepo zment prek zs, irca ali kake druge masovne komunikacije, ki izklučuje tale forum.

Microsoft ::

Tisto zadnje krilce skoraj sigurno poveca smerno stabilnost.:\

Sploh je pa atraktivno za sponzorje.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

archer ::

Dobr bo gledat še eno sezono Ferrarijevih zmag, čeprav bi jih lahko šlo nekaj več k Barrichelu. Like that's gona happen. :))

Tody ::

Fantje da vas nebi jest kej ponoč sanjal OK ?

Tilen ::

Hjoooj, Microsoft, kako to, da me nisi PM-jal glede te teme ? :)

Pa ja ne morte brez mene zacet. >:D

No, Michael Schumacher, svetovni prvak F1 2004 se je spet izkazal.

V dobrodelne namene je namenil 10 MIO $, preracunano okrog 1.81 milijarde tolarjev in je tudi v tem elementu zaenkrat najvecji med posameznimi donatorji.

Kako so se v tem elementu odrezali kaj vaši idoli ?

IMO:

Kapo dol pred Šumijem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tattoo- ::

Jup...Schumacher se je tokrat res odrezal in nakazal 10 mio. € za obnovo porušenih območij v Aziji ter s tem postal največji posamezni darovalec...

Je pa MS obenem kupil še eno počitniških vil za 30 mio. € v Italiji...in v tej luči izgleda tistih 10 mio. € prav bornih :D Vsekakor pa velikodušna gesta prvaka!

Še malo nazaj na temo o F1 - danes je prve fotografije dirkalnika prikazal tudi Sauber. Prvi testi sledijo jutri.



Če bo Sauber C24 še tako hiter, kot je tudi lep...potem se nam obeta novo presenečenje 8-)
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tattoo- ()

flipflop ::

Se strinjam, lepa gesta Šumla.

ripmork ::

Tudi jaz pravim tako.Malokdo ki sedi na takem kupčku denarja še pomisli ne na kaj takega....saj vendar ni nič zaslužka če daš v dobrodelne namene...:| .Torej Michael,svaka čast.

Tale Sauber me je pa prav očaral....si kar predstavljam kako elegantno bo švistnil zrak mimo tistih sexy zaobljenih bokov:D
Sicer pa-kdaj je naslednja predstavitev in katera ekipa?
Spremljanje predstavitev je zame kot da bi odpiral darila....samo ne vsa v istem dnevu:)

Tattoo- ::

Sicer pa-kdaj je naslednja predstavitev in katera ekipa?

January 16
Launch: BAR:
007 will be unveiled at Barcelona, Spain

P.S.: Imava pa isto razvado...tudi mene kr ščemi v trebuhu, ko gledam novo-nastale dirkalnike :D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

Glede zadnjega krilca, katerega sliko je Tatoo- prilepil par postov vise se mi ob pogledu na Sauberja zdi, da vse le ne bo tako kruto izgledalo. :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GhostR1 ::

Moje skromno mnenje je da je BMW zakon!!!:)
Pojdi v miru

dëych ::

Denos ::

Tilen ::

Moje skromno mnenje je da je BMW zakon!!

Lahko to prosim malo bolje argumentiras? Kako zakon? Glede zadnjih dosežkov?

dëych, hvala, nisem se zasledil, lahko bi pa kaj takega pricakoval saj je ponavadi tako.

Glede na to, da Ferrari starta z lanskim dirkalnikom, vzdrzljivost ne bo vprasanje. Kakovost celotne ekipe pa se z leta v leto potrjuje. >:D

Upam, da je konkurenca naredila kak vecji korak naprej, ker drugace bo spet prevec|O .

Komaj cakam nasega Mirsada s svojimi komentarji! Uuuuuuuuuu, care.

Kaj pa mislite glede novih pravil? Bodo uresnicila svoja pricakovanja, zblizanje dirkacev?

Mnogi pravijo, da bo vse te spremembe okrog pravil na koncu spet najbolje izkoristi MS in ce bo letos spet tako, ne vem kako bodo ukrepali. Mogoce kaksno utez za na rdece dirkalnike. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ripmork ::

kakor smo do sedaj videli se rdeči najbolje prilagajajo novim pravilom,vprašanje pa je kakšna bo letos situacija.Vsekakor upam da bo kaj drugače,predvsem pa da bo napeto.

Gledam tale nos od BAR-a in se mi poraja vprašanje:
Če je višina sprednjega krilca točno omejena-letos celo višje kot lani-kako zaboga si potem lahko privoščijo,da je krilce na srednjem delu povešeno kot slonov tič?
Res mi ni jasno ker s takim sprednjim delom občutno pridobijo na podtlaku v primerjavi z recimo novo Toyoto,katere celotno sprednje krilce nikjer ne tišči navdol...s takimi triki se da fejst manipulirat....če je omejitev toliko pa toliko milimetrov je to to,pa basta!

Sicer pa sploh ne dvomim da nam bodo prikazali pri BAR-u lep in hiter dirkalnik...se mi že sline cedijo:D

Tilen ::

Samo je res zanimiv ta BAR-ov nos :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tattoo- ::

Kolikor jaz vidim to BAR-ovo krilce izgleda, da je krilce nižje ter naprej pomaknjeno kot pa sam nos dirkalnika (nos se konča tam, kjer je oranžna odprtina za zajem zraka za hlajenje dirkača). 8-)

Bomo videli jutri, ko je uradna predstavitev dirkalnika, kaj jim je uspelo 8-O
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Tilen ::

Tukaj tezko reces koliko je nos od tal, ker lahko z gotovostjo potrdim da je tukaj pri tistih sencah Photoshop play :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Denos ::

Zakaj bi na njihovi uradni spletni strani imeli photoshopane slike?

Tilen ::

Hoces reci, da so vse slike, ki so nekje uradno predstavljene cisti originali? :) Haha.

A ne vidis, da sence niso prave? Kot da bi pod krilcem oz za podlago vzeli nek "spray" (airbrush)
in se z njim poigrali. Lahko pa se seveda motim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Izvir svetlobe je na desni, senca pade v levo.
WTF je tle narobe? A lahko obkrožiš?:\
Everybody lies!

Tilen ::

Hja tako lame pa vendar ja niso, da bodo v napacno stran naredili, lol. Poglej kaksna je, ne v katero stran. Sicer pa itak ni pomembno :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Denos ::

Itak da ne bomo vidli ju3 kak je na stvari:D

ripmork ::

photoshop?Na tej sliki? u must be joking:P
Se še spomnite BAR-a iz leta 99?Nikoli ne bi verjel da bodo tako daleč prilezli...Jensonu bi res privoščil kako zmago,pa tudi noremu japoncu navsezadnje...:D

Tilen ::

Mene zanima letos samo kako dober/vzdrzlljiv bo MClaren in BAR (Button).
Ne me narobe razumet, samo mislim, da letos pri BMW-ju to ni to.

Ce bi napovedoval letosnjo sezono, bi rekel takole:

V primeru, da bo MClaren zelo vzdrzljiv in dober avto je to zame edini team, ki letos lahko ogrozi Ferrari.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ripmork ::

novi BAR!
link

že po reklamnih napisih se vidi da je ima Honda večji delež ekipe...na testiranjih niso imeli nikakršnih problemov in je vse tekol kot namazano,vsi v moštvu so optimisti...ni vrag da ne bi zmagal vsaj kako dirko:D ...sicer imam pa občutek da so moštva za letos še posebej trdo delala in pošteno kažejo zobe...očitno že besno čakajo da premagajo rdeče8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Tilen ::

Storije okoli tega bodo se zanimive, ce Ferrari cez leto dni gre k Mischelinu. :)

Todt looks ahead to new season

Montoya ni preprican, da bo premagal Kimi-ja.

MIchael Schumacher: dirkalniki bodo 2-3 sekunde počasnejsi na krog
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Emm.

Ferrari ne bo šel k Michelinu. Kot prvo so predolgo časa ustvarjali tesno sodelovanje z B in dobivajo gume po meri.

Sploh pa Michelin ne bi sprejel Ferrarija, ker potem Michelin nima več koga, da bi ga premagal.
Njihova filozofija je pač marketing. In najbolj učinkovita reklama je pač premagati Ferrari.
Everybody lies!

ripmork ::

klikor vem bo leta 2006 dovoljen LE EN dobavitelj gum...in trikrat lahko ugibaš kdo bo ostal...jasno da Michelin ki ima večji delež ekip.Ferrari bo kratko malo moral prešaltati.

Microsoft ::

But at the same time we need to work together to make sure we beat everybody else.
Heh, ka bi dal, da bi bil letos McLaren konkurencecn!>:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778674 (50994) 'FireSTORM'
»

F1 2006 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Loža
186876803 (34341) Alexius Heristalski
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152795 (2550) Daedalus
»

F1 - sezona 2005 (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
257681701 (40616) Alexius Heristalski
»

F1 2004 (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Loža
214178923 (46246) Microsoft

Več podobnih tem