» »

Le kdo bi vedel zakaj televizije takšnih stvari ne pokažejo..?

Le kdo bi vedel zakaj televizije takšnih stvari ne pokažejo..?

1
2
»

_sas_ ::

a daj ... a mi lahko poveš alternativo kapitalizmu, ki bi vzdržala zdaj?

bolje da je klošar pod mostom, kot pa da ga z elektrošoki prepričujejo, da je zdajšni diktator najboljši ...

BigWhale ::

> a daj ... a mi lahko poveš alternativo kapitalizmu, ki bi vzdržala zdaj?

Ja, seveda. Pomanjkanje ni v kolicini hrane/kapitala ampak zgolj v porazdelitvi le tega.

Denarja je na svetu dovolj za vse, hrane pa tudi, ce bi oboje razporedili tako kot treba, ne bi bilo nesrecnih ljudi.

poweroff ::

Parlamentarna demokracija je samo ena od oblik demokracije. Pa še ta izginja (v EU naprimer)... EU Parlament ima zelo malo pristojnosti, Komisija, ki je imenovana in ne voljena pa veliko...checks and balances gre iz mode...

Nekakšen ideal je neposredna demokracija, ampak te se pa politiki bojijo kot hudič križa. V kombinaciji z neizobraženostjo je eksplozivna (na oblast zna prinesti kakšne radikalne fundamentaliste - v islamu imamo cel kup primerov za to, pri nas recimo preprečuje uresničevanje pravic Izbrisanih,...), v kombinaciji z izobraženostjo in informiranostjo ljudi (če koga zanima kaj več, naj si prebere kaj na temo deliberative plling-a od Jamesa Fishkina), pa se izkaže, da ljudje nočejo več podpirati korporacij in skorumpiranih politikov, kar pa sedanji vladajoči kasti tudi ni pogodu.

Kapitalizem pa sploh ni človekova pravica. In ne - ljudje nočejo kapitalizma, pač pa boljše življenje. Če bodo boljše življenje osegli s kapitalizmom - prav. Če jih bo pa korporacijski kapitalizem pri njihovih željah omejeval - bodo (bomo) hoteli pa kaj drugega.

poweroff ::

sas: ni problem kapitalizem, pač pa ta inačica kapitalizma, ki jo imamo. To sploh ni več kapitalizem - kar se gredo v ZDA v jeklarski industriji je socializem, protekcija. Kar se gredo v Iraku ni spoštovanje pravil svobodne trgovine. Kar delajo njihove korporacije je protekcija, korupcija in goljufija - in to nima veliko zveze s pravim kompetitivnim kapitalizmom.

Ja - vem, da sem izrekel bogokletje...

Thomas ::

Kapitalizem je samo svoboda da prodajam svoje delo, svoje znanje, svoj denar, svojo zemljo ... in da kupujem, kar drugi prodajajo. No more, no less. Edini ekonomski sistem ki lahko vzdržuje tudi kuhinjo za brezdomce. Levičarske teorije - pa kar pozabte! ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> hrane pa tudi, ce bi oboje razporedili tako kot treba, ne bi bilo nesrecnih ljudi.


Krompir je lažje pridelati v Etiopiji, kot ga tja poslati iz Slovenije. Pa ga ne pridelajo zadosti.

Kaptalizem je (najboljši) in kapitalizem bo (najboljši) - dokler ne naredimo SAI ali nekaj temu primerljivega. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Kaptalizem je (najboljši) in kapitalizem bo (najboljši) -
> dokler ne naredimo SAI ali nekaj temu primerljivega.

Ja, tak ultimativni mind controlling device, sanje vsakega marksista...

poweroff ::

Thomas - ko govoriš o kapitlaizmu... kaj praviš na patentno zakonodajo (omejuje svobodo, ne?) in monopole (isto).

Thomas ::

Sem mislil bolj na "opremljanje savane z dovolj lahko dostopne hrane in vode ter drugih igrač, eliminacijo plenilcev, fizično nesmrtnost, idelano klimo, totalen safety četudi se mečeš po Zambezi slapu dol ...". Bolj mi je šlo za "heck narave", čeprav tudi "upgrade človeškega memeplexa". No pain, no tears! Kontrola pa ni potrebna, če je greh v temelju izruvan.

Zakaj ne bil še malo Marxist? Nazadnjak, omejenec, fašist, idiot ... vse to sem na tem forumu že bil!

Ampak moj point je ta, da imejmo kapitalizem, ker na tole trenutno strukturo narave in ljudi še najbolj paše. Dokler ne pohekamo in spremenimo underlying regime. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

Denarja je na svetu dovolj za vse, hrane pa tudi, ce bi oboje razporedili tako kot treba, ne bi bilo nesrecnih ljudi.


1) Pomanjkanje denarja nikoli ni bil problem. Se ga da natisnit kadar hočemo. Omejuje nas redkost dobrin.

2) Tisti dan ko bodo vsi dobili enako, bodo vsi racionalni ljudje nehali delat.

attackiko ::

To sploh ni več kapitalizem - kar se gredo v ZDA v jeklarski industriji je socializem, protekcija.


Protekcijo za jeklo bodo sedaj umaknili. Res je, da je bila ta protekcija slaba za vse strani, res pa je tudi, da jeklo predstavlja samo en drobec mednarodne trgovine, ki ostaja precej svobodna.

Mimogrede: ko je EU izgubila spor pri WTO glede uvoza banan se ni pa nihče pritoževal.

BigWhale ::

> 2) Tisti dan ko bodo vsi dobili enako, bodo vsi racionalni ljudje nehali delat.

Kako bo pa potem sploh kdo kaj dobil? :) Ce bodo vsi nehali delat. Vsak mora vsaj malo delat, v tem je problem. Eni bi radi nic delal in kaj dobil, drugi spet bi radi prevec za delo, ki ga opravljajo.

attackiko ::

Kako bo pa potem sploh kdo kaj dobil?


Sej to je moj celoten point. Nič se ne bi naredilo in nobenega razvoja ne bi bilo. Zato so razlike v dohodkih nujno potrebne in trenutno v Sloveniji celo prenizke.

Thomas ::

"Žal" se moram kar strinjat. Ljudje niso narejeni tako idealno, da bi se brez velike negativne in pozitivne motivacije kaj dosti gnali. Zato socialne države stagnirajo, kompetitivne pa napredujejo. Whale bi imel prav šele ob 90+% avtomatizaciji. Prej ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Samo zdej bo pa attackiko spet reku, da 90% je že avtomatiziranega, pa vendar ostalega dela ne zmanjkuje, ker si ga ljudje kar izmišljajo, stroji ga pa (še) ne morejo opravljati. Ko ga bodo pa lahko, si bo pa človek izmislil že drugo delo, ki ne bo takoj zrelo za stroje da ga opravljajo.

Smo pa naokrog! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Severna Koreja in izstrelitve raket (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25518421 (14475) jype
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348155 (28717) gfighter
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413669 (11122) jype

Kaj za božjo voljo se dogaja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28115125 (11752) TheJack
»

"Liberalizem" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287356 (6261) Thomas

Več podobnih tem