» »

Palestisnko-Izraelska kriza

Palestisnko-Izraelska kriza

1 2 3
4
»

Intifada ::

Že kar nekaj časa po eliminaciji Yassina, Palestincem ni uspelo nobeno maščevanje. Pa so poskušali, pa jim vseeno ni uspelo. To se mi zdi zanimivo.

Tudi meni, ker vem da Hamas pripravlja nekaj velikega. Nasploh je Rantisi znan po tem, da mu civilisti ne dišijo in se raje spravlja na vladne infrastrukture. Optimalno je pričakovati, da bo padla kakšna likvidacija v samem vrhu Kneseta.

Intifada ::

Noben kralj Shah ni bil na oblasti. "Shah" je samo naziv ala cesar. Šahu pa je bilo ime Mohammad Reza Pahlavi.

Vnovič si dokazal svojo bedo. Če se že spotikaš ob moje nenamerne napake, me potem vsaj popravi tako kot je treba. Beseda Shah v arabščini ne pomeni noben ala cesar, ampak ima točno specifično funkcijo. Gre za funkcijo diktatorja, ki pa nima nobene moči na versko skupnostjo in njeno infrastrukturo. On samo diktira gospodarstvo in politiko, to pa je tudi vse.

attackiko ::

Če se že spotikaš ob moje nenamerne napake


The title roughly translates as Emperor in English as the monarch of Persia was technically the Emperor of the Persian Empire

No tukaj je še en res zanimiv in zabaven 3 minutni video, ki pokaže kako v bistvu nastanejo islamski fanatiki.

[ Daj, ohrani svoj nivo... -- BigW ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

marS ::

:'( sej tega sploh ne morem verjet, tega videa mislim. To je naravnost grozljivo, če je res.
btw: intifada, ti si pa zelo dobro informiran:
Tudi meni, ker vem da Hamas pripravlja nekaj velikega. Nasploh je Rantisi znan po tem, da mu civilisti ne dišijo in se raje spravlja na vladne infrastrukture. Optimalno je pričakovati, da bo padla kakšna likvidacija v samem vrhu Kneseta.

ne se čudit, če ti bo kdo pršu kaj težit.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Thomas ::

Hja ne bo mu, ane. V tem je problem.

Dkler ne bo kakšne "teroristične afere" tudi pri nas, bodo naši "pristojni stražmojstri" pač tolerantni. Tako kot so bili Španski. Tako kot so bili prej Ameriški. Zadržani pač, ker si ne predstavljajo da se kaj takega lahko zgodi.

Pa še potem ko se, počasi pozabijo. Vsaj tak - upam da zmoten - vtis mam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

Video in prevodi so še kako resnični. Tukaj jih je še cel kup. Recimo odlomki raznih arabskih nadaljevank, ki opisujejo Veliko židovsko zaroto za prevlado v svetu in pa židovsko obredno pobijanje otrok drugih ver (seveda je oboje mit). Na BBCju lahko prebereš reakcijo ZDA.

Intifada ::

The title roughly translates as Emperor in English as the monarch of Persia was technically the Emperor of the Persian Empire

Zelo zgrešena definicja. Ponavljam, Shah nima absolutne oblasti nad celotno državo, njeno infrastrukturo in nad vsemi ljudi. Takšne ureditve zahod ne pozna, zato pa deva neumne opredeleitve kot so monarh ali imperialist.

Video in prevodi so še kako resnični. Tukaj jih je še cel kup. Recimo odlomki raznih arabskih nadaljevank, ki opisujejo Veliko židovsko zaroto za prevlado v svetu in pa židovsko obredno pobijanje otrok drugih ver (seveda je oboje mit). Na BBCju lahko prebereš reakcijo ZDA.

Čestitam za odkritje prastarega MEMRI-ja. Ko sem bil svoj čas še islamofob sem se rad naslanjal na takšne posnetke. Pa vendar me sedaj niti malo ne ganejo. Pri muslimanih lahko spoštujemo vsaj odkritost, med tem ko se zionisti skrivajo za hollywoodom in raznimi rumeni cajtngi. Propaganda je v obeh smereh enako efektivna. Samo poglej to temo, kjer nekateri očitno propagirate nasilje proti muslimanom.

Intifada ::

nadaljujem:

Je pa ta posnetek odličen prikaz kakšno vlogo ima ženska v muslimanskem svetu. Trditve da so deskreminirane na vseh področjih so tako le pobožna želja nekaterih bizgecov. Posnetek jasno priča, da je ženska lahko tudi na nadvse odgovronem položaju, kot je informiranje.

Intifada ::

marS:

ne se čudit, če ti bo kdo pršu kaj težit.....

Zakaj le?!?! Jaz sem eden redkih, ki še ima kanček empatije do zatiranih. Sodi mi lahko le zgodovina!

Jst ::

Slabi časi se obetajo za Palestino. US je z vetom podprla Izraelsko akcijo umora Yasina, nakar bo Izrael to razumel kot spodbudo za nadaljno zasedanje Palestinskega teritorija. Upor ni možen, Hamas is going down. Palestince bodo pa zbrisali iz sveta. Zakaj. Kar se vojaška najmočnejša sila - USA - sprdne to se uresniči. Svojo vojaško moč izkoriščajo izključno za lastne interese in ni jim za "mir" na svetu. Res je žalostno gledati, kako nizko je arabski svet, vendar to še ni izgovor za izbris celotnega naroda.

Še novica na reuters.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DavidJ ::

Če smo že tako dlakocepski, tudi cesar ni verski voditelj. (Če seveda izvzamemo Dioklecijana in nekaj malega njegovih naslednikov.)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

> Slabi časi se obetajo za Palestino. US je z vetom podprla Izraelsko akcijo umora Yasina

Edino pametno. Če vi OZN tako obsojale umor vsakega civilista na avtobusu ali kavarni, kot se jim je šlo zdej, bi bilo drugače.

Ampak ne. Njim se smili samo arhitekt terorizma Yassin. Hvalabogu imajo ZDA dovolj pameti, da recejo Veto!

Kaj s Palestinci? Ne vem. Jest se sprašujem kaj z Arabci na splošno, ne samo s Palestinci. Palestincem še sploh ni najslabše od vseh Arabcev. To je verjetno Alžircem po nekaterih vaseh.

Izrealci si bodo zdaj mogoče izborili mir pred njimi - Palestinci. Očitno imajo dobre šanse za kaj takega. Zid, vojsko, tehnologijo.

Kaj bo pa s Palestinci, kdo bo njih zaščitil pred Palestinci? Kdo bo zaščitil Arabce pred Arabci?

Ne vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DavidJ ::

Zanimivo, da so se Nemci (poleg Romuov in Britancev) vzdržali.

Ali to pomeni počasen zasuk v nemški politiki glede podpore vojni proti terorizmu?

(Qui tacet, cum loqui potuit et debuit, consentire videtur? ;))
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Se bojim, da si prevelik optimist. Nemci le nočejo glasovati proti Izraelu, ker so bili včasih sami nori, kot so danes Arabci. Le da so bili takrat Židje nemočni, danes bi pa lahko ponukali vsako Nemčijo. Zanimiv aspekt, ane?

Pa ne da bi se jih Nemci bali, le lepo vzgojeni so, zavedajo se svoje zgodovinske odgovornosti. Ne zavedajo se pa svoje SEDANJE odgovornosti. Bluzijo kot hipiji.

Kar se Britancev tiče, se ne bodo spustili tako nizko, da bi preveč očitno žalovali za kakšnim Yassinom, čeprav je Arabska puščava nekaj, kar Britance očitno fascinira. Blair je hitro tekel v Libijo.

Kar se Romunov tiče, diplomatske odnose z Izraelom so vedno imeli. Tudi pod komunisti. Njim pač ni bilo treba klečeplaziti pred Arabci za nafto. Pomembneje pa je, da Romuni nimajo nobenih iluzij. Samo na ZDA se lahko zares zanesejo, pa na nikogar drugega. Podobno kot Izrael in taki bodo pametno držali skupaj, ane.

BTW, a kdo ve, kako je Slovenija glasovala v Generalni skupščini?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Mislim, da se je začel miselni zasuk tudi v USA. Kjer počasi spoznavajo svoje živalsko obnašanje: washingtonpost.

Kaj so naredili s svojo politiko v Iraku: boston.com

In potem naj mi kdo reče, da se je pametno letos umakniti!

Torej sami spoznavajo, da so na napačni poti.

Sami ameriški linki!

Hm,... Thomas malo sem pač moral deskreditirati tvoje "trdne" arumente. Si preveč aroganten!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

attackiko ::

Sami ameriški linki!


The Israeli government's decision to kill Yassin at this moment strengthens the belief among many Palestinians, including me, that Israel simply does not want peace.

Mhm.. čisti američani ;)

attackiko ::

In če smo že pri trpljenju arabcev - v zadnji intifadi je od leta 2000 umrlo 2917 palestincev. Sudanci, člani arabske lige pa ubijejo cca. 1000 svojih črnskih kolegov na teden.

NYT:

Some 1,000 people are being killed a week, tribeswomen are being systematically raped, 700,000 people have been driven from their homes, and Sudan's Army is even bombing the survivors.

Je arabska liga že kaj protestirala?

Thomas ::

> je arabska liga že kaj protestirala?

Ne ni. Tako so skregani, da se niti ne morejo sestati. Tunizijci so jim odrekli gostoljubje, v Egipt ne bodo vsi prišli ...

Ko se nazadnje bodo sestali, jim pobijanje črncev 1K na teden v Sudanu, ne bo prišlo niti na kraj pameti. Ne gre niti za Arabce, niti za muslimane, pač pa črnce in kristjane, ki pravovernim Arabcem ne pomenijo vzroka za spor. Sploh če jih pobijajo Arabci in/ali muslimani.

Arabci gledajo na nearabce v pretežni meri kot so gledali Nacisti na nenemce. Mogoče še slabše. Na Žide gledajo pa TOČNO tako kot so gledali Nacisti.

Kaj je zdaj bolj pravično? Povedati kakšno je stanje duha med Arabci, ali se pridruževati Arabskim gonjam proti Izraelu in vsem, ki jim (za razliko od Izraelcev) niso kos?

Palestinci bi (večinsko) počeli z Izraelci točno to, kar počnejo svojim sosedom, od katerih so močnejši. Nubam naprimer.

Ker so pa od Izraela bistveno šibkejši - čeprav veliko številčnejši - zganjajo nekaj terorizma in mnogo galame. Nasedati jim, je najmanj kratkovidno!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Khm, malo sem se naklikal. Bump teme je bil narejen cisto brez veze, potem se je pa debata sprevrgla v strikanje...

Ena leva, druga desna... Dve levi, dve desni... Ce ima se kdo kaj pametnega za dodat naj doda. Poglejte si pravila o bumpanju tem. Ce pa nima, pa pustite ze to bogo temo, da se zadnjic pobrca in crkne...

Intifada ::

150.000 prizemlejnih Izraelcev se je že psotavilo po robu skrajni in zločinski vladavini
Likuda. Postavili so nekaj zelo zanimiv ultimatov.

-Demonstracije se bodo nadaljevale dokler se Izrael ne umakne iz Gaze.
-V kolikor se Izrael kljub njihovemu nasprotovanju ne bo umaknil, bodo primorani k ukrepom, ki bodo po legalni poti zrušili zločinsko-skrajni Likud.

Med tem pa Palestinsko osvobodilno gibanje že izpolnjuje Rantisijeve načrte, ki so usmerjeni predvsem proti okupatorski vojaški infrastrukturi. Žal mi je za gospoda Rantisija, čigar smrt je seveda obsojal cel svet. Gotovo bi bil ponosen na svoje začrtane ideale, k jih je postavil v osrčje narodo osvobodilnega Hamsa.

Skratka obetajo se boljši časi. Skrajno krilo Zionistov zgublja vojne na obeh frontah. Čutiti je ponovno vstajenje potrebnega dialoga, ki bi med celice razuma vnesel upanje za mir.

Thomas ::

Mau si zamešal, Intifada.

Demonstracije so bile v podporo Šaronu, da umakne vojsko in naselja iz Gaze. Da prepusti palestince samem sebi.

(In državljanski vojni, vem.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

attackiko ::

Najbolj bo fajn, ko se bodo Izraelci umaknili in bodo Palestinci v Gazi počasi začel dojemat, da ni izrael kriv za vse težave, ki jih majo.
Še zmeraj bodo reveži, če ne bodo mogli delat v Izraelu pa še toliko večji.

Jst ::

Hja resne negativne dejavnike za razvoj gospodarstva od leta 1948 prištej k sestavljanju slike trenutnega stanja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Intifada ::

Ne Thomas ti si zamešal. Te demonstracije organizira Gush Shalom, skrajni nasprotniki zločisnkega Likuda!

Verjemi mi, VEM!

Thomas ::

Zdej si pa zamešal še obe demonstraciji. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

Sm si vzel popoldne in pogledal videe z memri.org .. Lahko rečem mi je proti koncu gledanja utrnila solza z oči, še posebi ob gledanju 3 letne arabske puncke, ki govori da so arabci opice in psi, in komentar novinarke da morajo to uciti otroke od 3. leta naprej da postanejo pravi muslimani. Če to ni pranje možganov pol je pojem brezpredmeten.

Žalostno sm pršu do zaključka, da razumem Izrael zakaj bomba palestino in da dela še preveč v rokavicah z njo.

Ne razumem kako lahko npr. indija, ki je živela v še slabšem (od arapov) hinduističnem sistemu, pa sedaj nenormalno vlaga v IT in prosperira? Kako da to arapom ne zacingla? Menim da gredo po poteh neandertalca, namrec svet jih ne bo vec dolgo gledal.. en skrajni desnicar (a manj skrajen od arapov) v white house in bliznjega vzhoda bo no more.

Al smo pa sam mi tisti, ki smo na napacni strani? Mogoce pa logicno ni najboljs razmisljat.. je kaoticno tisto pravo? Drugega kot to ne vidim, saj me na podlagi logicnih dejstev se nihce ni uspel prepricati v upravicenost obstoja arabskega sveta, kot je. In tudi logika mi narekuje da so osebki kot Intifada s svojimi izjavami upravicuje, da je bil 14 letn poba-kamikaza stalna praksa v zgodovini zdaj civiliziranih druzbah, zreli za izrocitev organom pregona.

jype ::

Nihce tule ne opravicuje arabcev in njihove politike, samo poskusajo jo razloziti (in razumeti).

Kar pocnemo je seveda to da obsojamo neclovesko ravnanje nekaterih drugih, clovekovim pravicam in mednarodnemu pravu zavezanih (kadar se jim ljubi) drzav. Obsojamo dvolicnost in splosno pomanjkanje kakrsnekoli etike v dejanjih teh drzav in njihovi politicni drzi. Obsojamo kratenje clovekovih pravic, cenzuro in pomanjkanje transparentnosti sistemov in nadzora nad njimi v teh drzavah. Obsojamo metode, ki so enake ali morda prefinjena verzija tistih, na katere se opira neciviliziran sovraznik. Ce se klin s klinom izbija, nam bo prej ali slej zmanjkalo klinov (tudi zob in oces).

Skratka, j'accuse, ne pa opravicujem.

Brane2 ::

Tole sem snel maloprej na nekem forumu.

Gre za Palestinsko uporabo resevalnih vozil (prva pomoc). Ni videti,da bi to ravno poceli prvic...

http://e.tln0.com/ame/archives/reuters_UN_amblulances_11_may_04.wmv

Intifada ::

Ja in?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Thomas ::

Ja nič, samo da vemo kako delujejo. Da nimamo pomislekov okoli zidu, ki so ga zgradili okoli njih. Nič drugega (očitno) ne pomaga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Intifada ::

To taktiko je razvil Likud v osemdesetih letih, ko so pod kamuflažo Palestinskega reševalnega vozila iztopile paravojaške enote Sharonove osebne vojske ter pobile trinjast ljudi, od tega šest otrok...

Linka se mi pa ne da iskat...

Thomas ::

Linka na fikcijo?

Včasih linki na fikcije celo obstajajo, fikcije pa bolj poredko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Tale posnetek je relativno nov (11.5.2004 IIRC), v obtok ga je pa dal Izrael, ko so mu na UN zaceli srat, zakaj strelja na resevalna vozila UNa.

Takrat so zavrteli ta posnetek.

Barakuda1 ::

A bi diskusija lahko ostala prosim na kulturnem nivoju.
Prav nobene želje nimam, da bo moj ekran spet v pretežnem delu rdeče barve.

Hvala

jype ::

Tole na posnetku je sicer grdo in (ce mogoce selektivno spremljate medije) OZN obsodi vsako krsenje clovekovih pravic in VSAKIC ko se kak Palestinec razstreli med zidi tako pocetje obsodi, ne glede na to kaj si Thomas domislja.

Dejstvo je, da se teroristom ni treba opravicevati, ker vsi od njih pricakujejo tako pocetje in ga obsojajo apriori. Nihce se ne pretvarja, da so Palestinski skrajnezi kaj boljsi od Izraelskega okupatorja.

A tudi nihce pri zdravi pameti si ne domislja, da je igra Izraela kaj manj krvava ali manj podobna terorizmu. Izrael si pac lahko privosci govorit o legitimnosti svojega pocetja, ker ima za seboj ZDA in ker si do neke mere prizadeva biti resna drzava z mednarodnim ugledom. Slaba novica je seveda ta, da odkar imajo generala na celu drzave, ugleda nimajo vec (samo militantni skrajnezi po vsem svetu so navduseni nad njihovimi metodami). Ce je odgovor Izraela na pocetje Palestinskih teroristov streljanje na resevalna vozila UN, potem lahko vidimo, kam to pelje.

Mene fascinira dejstvo, da po krvavih desetletjih se vedno niso ugotovili, da vsi ti ukrepi niso obrodili sadov. Se vedno imajo zrtve terorizma, toliko kot so jih imeli prej. Se vedno imajo vojno stanje in se vedno so enako nesposobni dialoga kot so bili prej. Mogoce bi pa Izrael moral izvolit inteligentnejso vlado, ki bi se s problemom soocila na manj nasilnem nivoju. Mogoce bi potem prisli do kake pametne resitve, ne pa da en drugega obtozujejo kot kaki prvosolcki, ko gre tovarsica spet ven se pa spet obmetavajo. Eni majo pihalnike in papircke, drugi pa lucajo kamne. Ocitno je, kdo ima premoc v vojaski tehniki. Ocitno je tudi, od koga so jo kupili in kdo ima interes, da se konflikt nadaljuje.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613610 (10129) Pšenični

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244586 (28155) Stepni Volk
»

Iran bi izbrisal Izrael (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
686867 (5504) Phil

Več podobnih tem