» »

Kaj za božjo voljo se dogaja?

Kaj za božjo voljo se dogaja?

MadMicka ::

Thomas, pravš, da je neumna primerjava??

Čist si falil bistvo, sploh se ne gre za primerjevo, temveč za vprašanje, ali bi ZDA bombardirala Slo ali kako drugo razvito državo, če ne bi hotela izročiti Osame (npr. da bi bil naš državljan, tu bi se sitaucija lahko zapletla).

Pa še glede vojne: ZDA razbijajo bajte in ostale objekte po celem Avganistanu, temu jaz rečem splošna vojna. Ne gre samo za to, da vsake toliko zadanejo civilni cilj, gre tudi za naslednje: objekt se lahko uporablja tako v vojaške kot civilne zadeve. Tipičen primer je letališče, ki so ga sesul.

burekar ::

Thomas:
Afganistanci so znali živeti brez podpore ZDA, še danes bi lahko. Pišeš, kot da so odvisni od ZDA, in da brez ZDA njih sploh ne bi bilo.
Primer, ki sem ga videl na CNN-u:
Ameriški pravičneži so s svojimi letali sestrelili zajem vode, od koder dobiva vodo 75 000 afganistanskih kmetov s svojimi družinami.-pogumno dejanje, vsekakor jim bo to pomagalo dobiti zločinca vseh zločincev.

Pol pa tak al tak ni čudn, da bodo rabil humanitarno pomoč od ZN.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

alesrosina ::

hehe ... ja, pac ... vsak ma svoje mnenje .... in moje je tako, kt sm ga povedou. Tvoje je pa mal drgacno. Ubistvu me boli kurac (se opravicujem zarad kletvice), itaq ce tle vsak svoje trajba (goni), ne bomo nch dosegl ... ni nikjer nobenga dogovora, popuscanja.
Jst prvi popuscam:
v nekaterih zadevah mas prov, kajti en red mora obstajat (nism anarhist, nasprotno anarhija sux), vendar nekje so tudi meje. Vzroki za terorizem so pa predvsem zgodovinski. Pa se neki:
A se je slucajn izkoreninu kriminal? ne. in se (zal) tudi ne bo. Torej, tukaj ti dajem, prav, policija mora obstajat. Vendar v mejah svoje drzave. Torej, notranje zadeve.
Sej vec nam reku, ker boste spet nasl kej kr je narobe.
Skratka, kt sm ze reku, naucte se pogajat, popuscat, tko majo pol vsi korist. Ne pa samo eden (tist k ma moc).
Dovoj bo.

Thomas ::

100% stojim tudi jest za tem IceManovim postom.

Dodal bi le, kako morte bit eni tolk v oblakih in prevzeti od iracionalnih neumnosti, ki jih sejejo razni ... tepci.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> policija mora obstajat. Vendar v mejah svoje drzave. Torej, notranje zadeve.

A če gre pa tolovaj čez mejo, policija pa ne sme???

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

ASPmaster

>Torej, tukaj ti dajem, prav, policija mora obstajat. Vendar v mejah svoje drzave. Torej, notranje zadeve.

Sorry, ampak s to izjavo si me kot magnet privabil, da ti spet odgovorim. :D
Evo, še bolj poenostavljena verzija tega kar si ti povedal (še malo sem zraven dodal, da bo bolj smiselno):
"Torej, tukaj ti dajem prav, red mora obstajat. Vendar v mejah svoje družine. Torej, notranje zadeve. Noben se nima pravice vtikat v druge zadeve, ki se ga ne tičejo! Pa tud, če sosed ubije soseda, je to stvar med tema dvema sosedoma, ne pa stvar ene "policije"."


Še enkrat razmisli zadevo. (Vem, da že razmišljaš, kar žal za nekatere ostale ne morem trditi.)

Thomas ::

ASPmaster

Tegale zemljevida tle ne bo. Dokler sem moderator se reče. Sicer pa piši kar češ.

Glej pravila - 1. člen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

alesrosina ::

iceman: narobe si razumel. zdej bom pa zadnic razlozu: prosm, ne mi mest policijo in politiko. ok?
da se jst dopolnem tvoj butast primer: ce sosed ubije soseda, to ni vec v okviru druzine, ampak ze navzven .. torej, primer je butast. Skratka, za red in mir skrbi POLICIJA. Za obrambo pred tujimi napadi pa VOJSKA.
Torej ce uporabis vojsko, kot napadalno sredstvo si agresor. To je dejstvo. Tega ne more noben zanikat.

PS: nehite spreminat moje poste, ok????

alesrosina ::

Thomas: zagovarjas ZDA na vse, ko pa se nekdo hoce posalit, pa teb to ni vsec, se gres pa agresorja. Torej, lahko bi rekli, da se obnasas kot ZDA.

Sicer pa, tud cudaki so tle na tej zemlji ;)
pa brez zamere ....
PS: matr, kere bedne debate mamo ... hehe, sele zdele sm opazu, keri peki smo ;) kr neki se kregamo za brez veze, ucinka ali sprave pa itaq ni .... think about it. all of you. >> spet brez zamere, prosim ;)

Thomas ::

ASPmaster

Ja dobr ... in ameriška vojska zdaj posreduje v Afganistanu.

Kaj je potem problem?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

alesrosina ::

tocno to .... to je bil moj point.

undefined ::

ASPmaster

>ce sosed ubije soseda, to ni vec v okviru druzine, ampak ze navzven .. torej, primer je butast.

Aha, če pa država napade državo (čeprav le teroristična skupina), pa to ni navzven? in to še celo dotično državo, ki jih sedaj napada nazaj... pa ne državo nasplošno (da se razumemo), le teroristične dele in skupine Bin Ladna.

>Skratka, za red in mir skrbi POLICIJA.

V primeru državne varnosti, pa jaz ne bi imel nič proti, če bi skrbela Amerika v zvezi z ostalimi državami (Anglijo, etc.), bit ti imel? To je namreč primer svetovne policije, ki bi skrbela za red in mir v svetu. Da pa tega tudi doseže, pa mora prvo skušati pospravit svetovne kriminalce, ki so v tem primeru teroristi. Če neka družina ščiti svojega kriminalnega sinčka in policiji ne odpre vrat, da ga odpeljejo v zapor, kaj misliš, da se bo zgodilo? Vdrli bodo v hišo z vso silo, nametali not solzilce (v primeru nevarnosti, da je družina oborožena), in odpeljali kriminalca at all costs (lahko bodo še kakšnega ubili, v primeru upora, lahko se zgodijo tudi napake v tej hitri akciji). Zdaj pa zamenjaj to 'hišo' z Afganistansko državo, 'družino' s prebivalstvom te države, in tega 'sinčka' z Bin Ladnom, pa ti bo mogoče malo bolj jasna vsa zadeva.

> Za obrambo pred tujimi napadi pa VOJSKA.

Za obrambo pred napadi soseda pa skrbi moj oče, zakaj je torej še sploh treba policijo? Oh ja... daj, misli, človek.

>Torej ce uporabis vojsko, kot napadalno sredstvo si agresor. To je dejstvo. Tega ne more noben zanikat.

Beri zgornji primer, ko policija stori podobni napad. Je v tem primeru policija tudi agresor? Po tvojem mnenju že...

alesrosina ::

tole je moj zadnji post tuki:
1.pametnejsi popusca.
2.brez komentarja.

ahac ::

ASP:
1.pametnejsi popusca.
Neumnejši ostane brez besed!
MadMicka:
Tipičen primer je letališče, ki so ga sesul.
Civilni letalski promet v Afganistanu???

Thomas ::

Al pa:

Tapameten odneha! - je reku tanaumn.:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

The Jack in ostali

Nihče tule seveda ni okorel marksist, bili so mišljeni nekajkrat starejši ljudje od vas. Gre samo za drastičen primer izkrivljanja dejstev in prirejanja realnosti z namenom utrditve neke zgrešene lastne teorije o recimo ameriškem Imperiju. Ali drugače povedano: obstajajo ljudje, struje, ki kot konj s plašnicami vidijo samo svoj Cilj in jim ni težko v vsaki situaciji prepoznati dokazov, da imajo prav. To je tako, kot če hipohonder prebira naključno medicinsko literaturo o naključni bolezni in vedno najde, kakšen simptom, ki spominja na njegove umišljene težave. Večje ali manjše luknje v klinični sliki pač zapolni domišljija.

Ampak vse to nima nobene zveze z realnostjo. Realnost je, da islamski skrajneži pobijajo Američane, če le morejo (že pred 11.9. - bojna ladja Cole, afriški ambasadi in verjetno še kje) in da jih je sedaj po 6000 mrtvih pa res potrebno ustaviti. Realnost je tudi, da za temi umori (ne)posredno stoji Osama bin Laden in Al Kaida (morda še kdo?) - to denimo vzame za dejstvo celo disident N.Chomsky (kolikor že nerad delam reklamo zanj). Sam bin Laden preverjeno uri teroriste in se zahvaljuje svojemo bogu za mrtve imperialiste in nagovarja svoje ljudi (to smo vse lahko poslušali in videli) za nove zločine, opozarja ZDA in Zahod, kaj vse, da jih še čaka itd. To je žalostni svet, v katerem smo se znašli. Naslednje dejstvo je, da se pod "ustaviti terorizem" med drugim razume tudi uporabo sile. Kdor ugovarja kateremu od zgornjih dejstev, je nedostopen za argumente in tak, kot ga je opisal Nietzsche.

Javno mnenje mora svojo moč kritično uveljaviti pri načinu uporabe te "sile", predvsem pri ocenjevanju posledic, ki jih ima ta agresija tudi na civiliste (čeprav nenamerne). Situacijo še dodatno zapletejo Talibani, ki se ne zmenijo za življenja lastnih ljudi (naj spomnim, da je eksodus beguncev naplavil nekaj milijonov Afganistancev v Iran in Pakistan že pred ameriškim posredovanjem - bežali so pred Talibani) in so brez pomisleka v obrambo tega zločina potegnili 20 mio svojih državljanov. Za njih bi bil uspeh in izpolnitev življenjskega cilja, če bi lahko motivirali ves Islam za sveto vojno proti "nevernikom". To smo lahko videli "na lastne oči" danes, ko jih je zavrnila Arabska liga.

Nekdo je omenil bombardiranje jezu, ki je glavni vodni vir za Kabulčane - to se tudi meni zdi neumnost in bi hotel slišati, kakšno dobro razlago (posebej, če bi bil Američan). Vojakom, ki so v boju in smrtni nevarnosti, se lahko tudi "strga", zato jih mora politika in javno mnenje nadzorovati.

So pa ti vojaki v pravični vojni. O tem ni dvoma.

Brane2 ::

Ikarus:

Jaz osebno nimam problemov s tem, da bojo sesul BinLadna itd. Mam pa probleme s:

1. Tem, kdo bo to naredu

Zakaj glih Ameri? Tko kot je Chomsky reku-kaj bi blo, ce bi Anglezi sli bombardirat Belfast ? Konc koncev jih IRA jebe v glavo že 30 let in to ne samo na Irskem. Bla so sranja tud v Angliji. Primerov bi najdu polno vsepovsod...

Motjo me neenake pravice. Ce bi jaz prsu ZDAJ k tebi domov, ti razbil avto, okno in te trescu na gofljo, bi se zgodilo kaj ?
Zagotovo me ne bi polcija zbombarirala. Polcija bi odlocno ukrepala samo ce bi blo ocitno, da so stvari jasne- to je ce bi me nasli v tvojem stanovanju, kako sedim na tebi in te mlatim.
Vse, kar je manj, bi bla stvar za sodnika za prekrske. Se pravi, ce bi jaz medtem ze odsel in bi polcija delala zapisnik na osnovi tvojih izjav, brez neposrednih pric (da me recimo nihce drug ni prepoznal).

Sodnik za prekrske bi te pa zagotovo vprasu, ZAKAJ JE NEKDO V TOLKSNI LJUBLJANI RAZSU RAVNO TVOJ AVTO, TVOJE OKNO V STANOVANJSKEM BLOKU IN TRESCU GLIH TEBE ?

Zagotovo bi hotl vedet za tvoje pretekle odnose s tipom, ki si ga prjavu, torej mano...
Tud ce bi se jaz recimo pogovoru s policijo upiru in bi recimo prslo do streljanja in bi me recimo ubil, bi zagotovo nekdo moral upravicvat, zakaj in kako me je pocu.

Poleg tega bi se me lotile sile priznane slovenske oblasti in ne recimo tajlandske (dokler sem na slovenskem ozemlju seveda).
To velja tudi, ce mi slovenska policija ne bi mogla do zivga.
Tajlandčani se bi kar prkazal in me ugasnil...

Ce je to bolj al manj normalno zate in zame, mar ni za vse ?



2. Tem, kako bodo to nardil.

Ceprav tu ni 100% analogije v zivljenju drzavljanov, vendar velja, da imamo svoje pravice. Ce nardimo pizdarijo, se ve, kdo nam lahko sodi in po katerih pravilih. Se se spomnem jokavih dnevnikov, ker anglezi niso spustil gorenjskih tihotapcev v domace zapore, pa se marsikej bi se naslo, kot recimo da so folk drzal brez dokazov kr neki casa itd.

Sam ne bi mel problemov, ce bi recimo blo to narjeno po nekih pravilih, recimo temu globalne polcije, ki bi imela v določenih primerih pravico posegat v zemeljsko celovitost držav podpisnic, kar bi veljalo za VSE PODPISANE. Kako bi prsilil folk naj podpise ? Z mocjo kapitala je pa to ja enostavno.
Nekak feeling mam, da bi glih Afganistan brez problemov podpisu in da jih najbolj zuli ponizvanje.


Tko kot je to zdaj narjeno, je lahko naslednji na vrsti dobesedno kdorkol.

Najprej ga bojo začel mediji najedat in delat bedaka iz njega, da se ob poznejšem bombardiranju zanj pač ne bo nihče sekiral, nato pa sledi ve se kaj...

Srbi so najblizji primer. Ko so Ameri zagnal kampanjo proti Milosevicu je beseda Srb zaznamovala morilca. Ce si reku, da si Srb, se folk malo manj ko skozlal. Zdaj, ko je tip v zaporu, pa Srbi prihajajo nekak v normalo. Vceraj je folk pljuvu po Srbiji. LEtos je blo na Sejmu Elektronike v Beogradu zlo velik slovenskih firm, recimo cetrtina tistih, ki so ble v Ljubljani in veliko vec tujih, kot v Ljubljani (sploh kdaj). Jutri, ko/ce si ekonomsko opomorejo bodo spet gospodje-kokr pac Amerom pase.


ahac ::

Al pa Nemci v WW2, a ne?
Pod Hitlerjem so bil bad guys, pol so se pa hitr popravl.

Thomas ::

Brane2

> Jaz osebno nimam problemov s tem, da bojo sesul BinLadna itd. Mam pa probleme s:

> 1. Tem, kdo bo to naredu

Kdo pa? Slovenci, Indijci ... kdo???

Nobeden ne more tega narediti s tako malo žrtev, kot ravno Američani.

Mah sploh zblojen post si naredu Brane2. Žal.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Thomas:

>Kdo pa? Slovenci, Indijci ... kdo???

Zakaj sploh kdo ?

Nobeden ne more tega narediti s tako malo žrtev, kot ravno Američani.

Zakaj bi mene sekirale Ameriske zrtve, ce naj se ne bi sekiral okrog Afganistanskih ?

Sprasujem se, ce je Amerom dosegljivo tako orodje, si ga lahko privosci tud katerakol druga skupina, pod pogojem da po moci nadvlada recimo lokalno policijo, druge interese itd ?
Ce taki skupini to uspe, je O.K. ce neha placvat davke, ki so sicer namenjeni polciji itd ?
Sprasujem, ker Ameri so to nardil. S tem jih ne obsojam, samo rad bi slisu, ce je to naceloma dosegljivo komurkol. Ce je, potem O.K.

>Mah sploh zblojen post si naredu Brane2. Žal.

Opazam, da se v prakticno vseh postih spravljas na folk, ki jih je poslal, brez nekih utemeljitev.
Po teh nekaj besedah, ki si jih naklonu odgovoru na moj post se moram potrudit in skleopat, da je pocetje Amerov sprejemljivo ne glede na zakone itd. ker so pac oni v sedanji situaciji edini, ki lahko sesujejo BinLadna ?

Ce si dejanjsko to mislu, a je potem dosegljivo tud nam oziroma ali bi nam drzava to morala priznat?

Recimo nekaj v stilu:
"Ce vam usluge nasih sodisc, policije in drugih ustanov ne ustrezajo, ali se vam zdijo krivicne, si lahko pomagate sami. Od vas potrebujemo samo pisno izjavo, da se tem uslugam odrekate, zadostuje pa tudi neoddan obrazec za dohodnino.
Kakrsnikoli konflikti z drugimi drzavljani s podobnim statusom od tega trenutka dalje niso vec v pristojnosti rep. Slov., vse do spremembe statusa ali placane dohodnine..."
:\




Thomas ::

> S tem jih ne obsojam, samo rad bi slisu, ce je to naceloma dosegljivo komurkol. Ce je, potem O.K.

Naceloma je to seveda dosegljivo komurkoli.

Podimo v skrajnost - je mogoče, da v tak položaj pride Afganistan?

Načelno je mogoče - mora biti mogoče. Če Talibani "zrušijo Ameriko" in poislamijo in potalibanijo cel svet - potem gre pač za vzpon močnejše, boljše in naprednejše civilizacije, ki naj prekrije svet.

Toda to je seveda sila sila sila maloverjetno.

Najbolj demokratična civilizacija je pač najmočnejša - očitno. Včasih so bile to Atene.

Zdaj so to ZDA.

Povej ti meni Brane2 - katero državo bi najraje videl najmočnejšo na svetu:



  • ZDA


  • Kitajska


  • Italija


  • Rusija




Hvalabogu so to ZDA - hvalabogu! Zaradi tega nas Italija ne izsiljuje preveč, Avstrija ima svoje uzde nadete. Prav tako Rusija, Francija - in celo GB.

God bless America!

Resno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Thomas:

>Podimo v skrajnost - je mogoče, da v tak položaj pride Afganistan?

To me naceloma ne zanima...

Na te stvari gledam tako, da smo ljudje, tako kot vse zivo predvsem stejemo kot posamezniki ali organizirane skupine, kar za vecino drzav ne velja zaradi velikosti in raznolikosti folka znotraj meja. Tako so nekaksne zgodovinske tvorbe, ki izgubljajo pomen.
Ce reces za nekoga, da je Amer, Rus ali karkol drugega, s tem omenjas maso nejgovih "lastnosti" od katerih so mnoge povsem nematerialne-namisljene.
Mnoge so lastne pripadniku skupine, a nimajo z dano problematiko konkretno nc skupnega.
Ce reces, da sovrazim Amere zato, ker so pac v preteklosti pocel to ali ono, gre za nekaksno zaokrozevanje in pospolsevanje. Mislim, da v novejsih casih politka zivi izkljucno od tega.

Zato pojme sicer uporabljam, z njimi pa predvsem mislim na centre moci v skupinah (vlado, vojsko, ljudi ki upravljajo z mediji itd.), ceprav se dostikrat zaj* in posplosujem. :8)

>Načelno je mogoče - mora biti mogoče. Če Talibani "zrušijo Ameriko" in poislamijo >in potalibanijo cel svet - potem gre pač za vzpon močnejše, boljše in naprednejše >civilizacije, ki naj prekrije svet.

>Toda to je seveda sila sila sila maloverjetno.

MIslis, da je malo verjetno ? To, da bojo sesul BinLadna to vemo vsi. Ampak to niti ni blo vprasanje. Vprasanje je blo, ali lahko zmagajo v boju proti terorizmu, to pa natanko takokot je Chomsky reku, potegne za sabo vrsto zelo zanimivih podvprasanj...
Najboljsa fora je v tehnoloskih vprasanjih, ki jih je videt iz letala, a se o tem ne govori. Bojo pocakal da mediji obdelajo volivce, nato jim bojo pojasnil to, kar bi moral vedet ze iz srednje sole...

Pa naj ostane pri duelu NATO-Afganistan. A potem ista pravila veljajo znotraj drzave ? Mislim, posamezniku je primarno v interesu dominacija znotraj skupine, potem sele dominacija skupine med ostalimi, zato se mi zdi logicno, da se ista pravila uporabljajo tudi v odnosih med ljudmi-znotraj drzave pac.

Vsi mi tekmujemo z nekim povprecjem skoz zivljenje. Ce je tko, komu je v interesu pomoc sibkejsim ?

Recimo, razlicnih pomoci mladim druzinam. Dnar zanje gre tud iz mojih davkov koneckoncev. S tem v bistvu pomagam svoji konkurenci. Frocov nimam, ker nimam denarja zanje, konkurenci pa pomagam, da si uredi to vprasanje in si zagotovi boljsi polozaj, iz katerega me bo lazje napadla.

Alpa vse to forsiranje zenske enakopravnosti, na primer. Teoreticno mi to ni v interesu, saj s tem povecujem stevilo izobrazenga folka, ki mi bo jutri konkuriral vsepovsod. Seveda se bo kurchil, kako je vse to dosegu sam, MEDTEM ko sem ga posiljeval, prhaju pijan dam, delu froce drugje itd. Tudi to ni default stanje stvari v naravi, IIRC.

Potem recimo dnar za kulturo. Ce receva, da ameri itak razturajo, koji mi bo k*ac Cankarjev Dom ? Mislim, skoz Net mam itak zadovoljiv dostop do angleske/ameriske kulture, denar dan v podporo domace kulture pa slabi nase konkurencne moznosti.

>Najbolj demokratična civilizacija je pač najmočnejša - očitno. Včasih so bile to >Atene.

Ce se ne motm, so jih sesul Rimljani. To so uni tipi-"Kruha in iger?"-Ali v prevodu zabavaj rajo, ostalo ni vazno...
Tud o Rimski demokraciji je blo kar neki napisanga, ce se ne motm...
Dal mi je pa to mislt, ker so tud Rimljani pocrkal, ko so se poskusal prevec razsirt, kar jih je poleg korupcije pokopal...
BTW: je kdo gledu Gladiatorja ? Tisti rimski napad na Germanijo je res zgledu v NATO-styleu. Ajd raket (se) niso mel, ampak katapulti so raztural...

>Zdaj so to ZDA.

O.K. Recmo da je tko, ampak kaj ti pravi da ni vedno najmočnejši vedno najbolj "demokratičen", že zarad tega, ker je najmočneši ?
Rusi so BLI božja luč komunizma, dokler so rastural. Niso mislil, da so, ampak so BLI !
In prenehal so bit najbolj demokraticni prvic, ko jih je nekdo sesu. Takrat so pocas prhajale na dan tud umazane zgodbe. Saj ne, da jih prej ne bi poznal, samo nekak niso ble pomembne...
Ne glede na to, kaj si, si v oceh drugih najbolj ubog, ce si looser- do takrat ti je vse odpusceno.

>Povej ti meni Brane2 - katero državo bi najraje videl najmočnejšo na svetu:

Se ne sekiram s tem. Vse je stvar balansov. Ko in ce pademo ven iz balansa, bomo najebal, ne glede na to kdo bo gor. Kolicina skode bo sorazmerna rezultanti pritiskov z vseh strani.

Ravno Srbi so taprav primer. Dolga leta so mel Amere za zaveznike in so mislil, da to kao nekaj steje. Stel je, dokler $$$ ni pokazu v drugo smer...
Isto je s Hrvati. Smejal so se Srbom, kao prokleti agresorji, dokler $$$ ni prtisnu na DEM in danes bi ujka Franjo pisu memoare u Haagu, ce ne bi fasu raka na zelodcu.

>Hvalabogu so to ZDA - hvalabogu! Zaradi tega nas Italija ne izsiljuje preveč, >Avstrija ima svoje uzde nadete. Prav tako Rusija, Francija - in celo GB.

Pocaki, da veter zapiha v drugo smer. Io parla Italiana already, not very bene al uchim jebi ga :D


>God bless America!

Paa, O.K. ampak raj bi vidu ce bi DEM stala mal boljs, sploh pa EUR.
Za naslednjim tunelom bo verjetno ze boljs...

undefined ::

Pismo ej, če pa kdo razume kaj iz tega Branetovega posta - svaka mu čast! Naj še zame prosim prevede v Slovenščino (al pa Angleščino), ker nisem razumel popolnoma nobene njegove poante, katere je skušal podati.

Samo za primer, kaj mi sploh ni bilo razumljivo...

>Alpa vse to forsiranje zenske enakopravnosti, na primer. Teoreticno mi to ni v interesu, saj s tem povecujem stevilo izobrazenga folka, ki mi bo jutri konkuriral vsepovsod. Seveda se bo kurchil, kako je vse to dosegu sam, MEDTEM ko sem ga posiljeval, prhaju pijan dam, delu froce drugje itd. Tudi to ni default stanje stvari v naravi, IIRC.

KAJ?? Al pa Zero Wing varianta: What you say !!

Pa brez zamere, ampak res, popolnoma nič nisem razumel iz tega posta. Mogoče je pa napaka le na moji strani? Maybe. Option not excluded.

Brane2 ::

IceMan:
>Samo za primer, kaj mi sploh ni bilo razumljivo...

>>Alpa vse to forsiranje zenske enakopravnosti, na primer. Teoreticno mi to ni v >interesu, saj s tem povecujem stevilo izobrazenga folka, ki mi bo jutri konkuriral >vsepovsod. Seveda se bo kurchil, kako je vse to dosegu sam, MEDTEM ko sem ga >posiljeval, prhaju pijan dam, delu froce drugje itd. Tudi to ni default stanje stvari >v naravi, IIRC.

Hotu sem rec, al se gremo naravnih zakonov, al se gremo civilizirane druzbe, zakonov itd. Vmesne/mesane variante se mi ne zdijo stabilne.

Torej, ali spodbujam trenutno sibkejse, ker je to v interesu druzbe v kateri sem, ali dam prednost naravnemu izboru. Ne pa oboje oziroma kakor kdaj in za koga...

Thomas ::

Treba je najt neko ravnotežje med "socialo" in med "svobodnim služenjem denarja".

Nobene skrajne rešitve v eno smer niso niti potrebne niti dobre.

Vse demokratične države dajo za "socialne transferje" več, kot "za vojsko". Tudi ZDA.

Države pa porabijo okoli polovice GDP. Za vse potrebe.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

>Treba je najt neko ravnotežje med "socialo" in med "svobodnim služenjem denarja".

>Nobene skrajne rešitve v eno smer niso niti potrebne niti dobre.

>Vse demokratične države dajo za "socialne transferje" več, kot "za vojsko". Tudi >ZDA.

To samo kaze na potrebo po ravnotezju med varnostjo pred zunanjim napadom (kar naj bi zagotovila vojska) in notranjimi nemiri (socialni transferji, kot ti pravis). V tem razmerju ne vidim merila demokraticnosti drzave. Mogoce v razmerju sociala/policija.

Bolj pravilno se mi zdi opazovanje razmerja vojska/ZN, torej kako velik del keša gre za naceloma koristne, mednarodno priznane organizacije, proti kesu investiranem v napadalno-obrambne namene...

Bistvo mojga prejsnejga vprasanja je tudi, a si lahko podoben odnos do stvari privosci tudi posameznik, glede na to, da iz odvedenih davkov financira državo ?

Mislim, a lahko reče nekaj v stilu:

O.K. Naslednji teden bom nared sranje tam nekomu, torej ne rabm uslug polcije in ostalih organov, zato davkov v tem casu ne bi placeval.

No, cez ene dva tedna, ko bi me prsl usekat nazaj, bi pa placu davke za ene par dni, ker takrat bom polcaje rabu, pa se ene par novinarjev, da nardijo reklamo. Ker sem najmocnejsi v ulci, rabm polcaje vec ali manj sam zato, da nardijo zapisnik o skodi, s kerim bom lahko okrog mahu, ko bom su tipe naslednjic mlatit...


TheJack ::

Hehehe, na tole pa moram odgovort.... Kljub temu, da odgovor pišem bolj za šalo (da razjezim nekatere ljudi, ki ponavadi mene jezijo), je mišljen dokaj resno...

Povej ti meni Brane2 - katero državo bi najraje videl najmočnejšo na svetu: ZDA


Kitajska


Italija


Rusija



Brez dvoma Rusijo, oz. CCCP! Evo vam okorelega marksista!

TheJack ::

Aja, še kratek odgovor Ikarusu: A kar realnost je, da za napadi stoji Osama bin Laden? Tudi ti imaš gotovo hude dokaze za to trditev, ne? (pa ne drzni si me spet primerjati z ljudmi, ki ne verjamejo v Miloševićeve zločine, Srebrenico in nemška koncentracijska taborišča!! Za te dogodke obstajajo tako (zelo trdni!) materialni dokazi, kot žive priče. O krivdi Osame bin Ladna (za Wa in NY) pak ne obstaja (oz. je prikrit, kar je isto) niti en sam, samcat dokaz.)
In BTW, popolnoma vseeno mi je, kaj o tem pravi Chomsky.

Ikarus ::

Brez dvoma Rusijo, oz. CCCP! Evo vam okorelega marksista!


Še sreča, da ni v Thomasovi ponudbi kakšnega Pakistana al' celo Afganistana:\.

It's just like box of chocolates - you never know what's you gonna get!

Brane2 ::

Ikarus:

Ja, ce bi nam ponudl Afganistan, bi res najebal. vceri sem (pomotoma) presaltu na mislim da je bil CNN, kjer je mel Bush neko konferenco, govor al nekaj tacga.

Tip je reku (in ostal ziv), skoraj dobesedno (v mejah spomina) tole:

Talibanski rezim krsi osnovne clovekove pravice. Zatirajo zenske, ki tam nimajo (mislim, da je reku volilnih) pravic. Otrokom ne pustijo izdelovati in spuščati zmajev, ne dovolijo jim nositi belih (?!?) sandalov... ... Poleg tega pa ta svoja gledanja vsiljejujejo drugim...
ROFL !:D

Mogoce se bojo po ksnem mescu bombardiranja pa zglihal na recimo svetlozelene sandale (alpa recimo na SMB) ?



Thomas ::

Brane2

Kar sem jest včeraj opazil na TV v zvezi Afganistanom je bilo umiranje žensk, ki jih zdravniki ne smejo zdraviti - zdravnic pa ni.

TheJack

CCCP ... z lepim se hvališ!. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Brane2

:-)

Brane2 ::

Thomas:

>Kar sem jest včeraj opazil na TV v zvezi Afganistanom je bilo umiranje žensk, ki >jih zdravniki ne smejo zdraviti - zdravnic pa ni.

Ja, zajeban je danes bit pripadnik zatirane manjsine, pa kjerkoli že si.

Kot recimo, če si ženska.
Al pa Talibanska ženska (Talibanka ?).
Al pa Talibanska ženska, ki umira v bolnišnici brez zdravniške pomoči.
Al pa Talibanska ženska, ki misli, da bo umrla v bolnišnici brez zdravniške pomoči, nato pa umre od lasersko vodenga oh-in-sploh izstrelka...

MIna za boljse zdravstvo-niti ni slaba ideja. Skoz sem se sprasvou, kaj pocet v prazni cakalnici, medtem, ko ima dohtar "polne roke" glavne sestre...:D





Thomas ::

Tvoj cinizem je rahlo neumesten Brane2.

Talibanske ženske pa ni. One so popolnoma izključene iz tamkajšne družbe. Njihovo izključevanje se pa še stopnuje. Tudi iz družin.

Na žalost ne samo v Afganistanu - pač pa v VSEM islamskem svetu. Tudi v Bosni.

Res je - nekaj jih bodo kot kolaterarne žrtve pobili Američani - ampak brez njihove intervencije bi jih kmalu umrlo milijon.

p.s.

Kaj maš to za eno bolezen Brane2, da toliko hodiš k zdravniku in njegovi glavni sestri? Platfus?

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

BTW: Muslimanska medijska kampanja ocitno rastura.
Tiha voda breg roni, pa to...

Mislm, sele zdej sm opazu, da na Chiconyjevem keyboardu, ki ga sicer uporabljam ze kak let, je posebna tipka s polmescem.
To so une tri pike za ugasanje in prziganje stvari: "soncek", "gasi" in polmesec...

A je mozno, da ma Al Quaeda pri Microsoftu rezerviran "buddies channel", no tiste fore, da s prtiskom na knof poklices prjatla...:P

Thomas ::

Do sem so pršli ... kmalu bo pa polmesec dobil isti status kot hakenkrojc.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Thomas:

>Tvoj cinizem je rahlo neumesten Brane2.

>Talibanske ženske pa ni. One so popolnoma izključene iz tamkajšne družbe. >Njihovo izključevanje se pa še stopnuje. Tudi iz družin.

O.K. Recimo da je tko. recimo da je tko ne samo v Afganistanu, ampak v vsem muslimanskem svetu.

Kaksne zveze ma to z bombardiranjem folka ?

Ne me narobe razumet. Nisem za to, da bi blo kogarkol treba po defaultu ljubeznivo poucevat in da je siba nujno slaba stvar. Zavedam se tud, da v vojni ni clovekovih pravic. Dobro, pustmo kojekakva nacela, konvencije itd-govorim o praksi.

Tisto, do cesar sem cinicen, je nastop amerov. Tocno tko, kot sem reku ze
prej-obcutljivi so na gledanost- ocitno bomo dnevnike gledal v kinu pa prav v kratkem..
Zato so tud Busheve fore zelo podobne predvolilnim bojem. Uporablja cimvec psiholoskih simbolov, na kere bi navezu Joeja Sixpacka, ki se mu med gledanjem Teveja ne da razmisljat.

Zato niti ne uporabljajo neke logike za prepricevanje, ampak cimvec simbolov.
Mati, otrok, mati, otrok, mati, svoboda, zenska, noseca mati, bolna zenska,
zatirani itd...

>Na žalost ne samo v Afganistanu - pač pa v VSEM islamskem svetu. Tudi v Bosni.

BTW: tega nisem su preverjat, ampak si ziher, da je to samo v islamskem svetu in da drugje tega ni, ali majo muslimane Ameri pod lečo in poveličujejo vse njihove "slabosti"?

Ker je danes enakopravnost moderna, je zgleda obvezna za vse- o prejsnjih desetletjih zatiranja folka v ameriki ni kej dost govora, da o sedanjih ne govorimo.

Vse, kar ameri odkrijejo in se njim zdi O.K.-je kar naenkrat obveznost za vse,
torej za vse tiste, ki se v dani situaciji ne morejo branit.


>Res je - nekaj jih bodo kot kolaterarne žrtve pobili Američani - ampak brez >njihove intervencije bi jih kmalu umrlo milijon.

Zrtve so zrtve. Kolateralnost ne obstaja, ker govori o namenu-torej necem, kar je tezko dokazat, ce sploh obstaja. Kolateralne bi pomenilo pac ubite mimo namena. Kako naj vem, da je bil pa WTC "lateralna" zrtev ?

Mogoce so pa hotl nad pentagon, ki je vojaski objekt in torej v moji knjigi pravil povsem sprejemljiva tarca, tud glede na NATOve napade na vojaske objekte ?

>Kaj maš to za eno bolezen Brane2, da toliko hodiš k zdravniku in njegovi glavni >sestri? Platfus?

Dve neugodne stvari:

Raka na cloveskosti in dejstvo da mam zmeri prov.

Za prvo mam zmenjen operativni poseg, pri drugem pa ni pomoci, ker mam to v genih (fotr je upokojen oficir).

Kot si enkrat reku, ni mi pomoci...

Brane2 ::

Thomas:

>Do sem so pršli ... kmalu bo pa polmesec dobil isti status kot hakenkrojc.

Kaj pa ce bo obratno in bo M$oft moru narest novo tipkovnico s 104+1+1 tipko ?

Tazadnja je ocitno za shefa Slobota. Tip raztura in to v gosteh.
Kako jih je prpravu do tega, da mu placajo hotel mi nkol ne bo jasno...
:D

Thomas ::

Men verjem dvoje Brane2 - prov maš ene 50%. Ne več.

Pa bit klošar u BG je boljš kot jetnik v Haagu. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Ja, tole glede žensk v muslimanski tradiciji, tole je res neki groznga, proti temu se je treba borit..

Rad bi samo dodal da krščanska vera ni (bila)nič boljša. Pri obeh (je) velja(lo), da moški je bog i batina, žena pa naj mu umiva noge...

Splet okoliščin je bil na naši strani in ločil civilno in cerkveno oblast...

Pa še mal črnga humorja: Zadnjič smo bli s kolegi v kitajski restavraciji, pa nas je stregla ena kitajka, pa smo se hecal, kako bi jo rešl suženjstva, pa smo rekl, bomo vstal, jo potisnl skozi vrata restavracije in rekl "u are free", samo, takoj za tem bi jo pa kitajska mafija kilala, pol smo pa prišli do tega, da bi šli na bližnji vhod, in ženskam, ki so zakrite, odkrival obraze in rekl "u are free", takoj za tem bi pa dobile kislino v obraz :)

...... grozn, taki kulturi res ni mesta v 21.
stol., ampak enako pomembno je tudi, da na silo tega ne moreš spremenit....počasi se stvari spreminjajo, še najhitreje seveda v najbogajtejših arabskih državah...

TheJack ::

Flew in from Miami Beach BOAC
Didn't get to bed last night
On the way the paper bag was on my knee
Man I had a dreadful flight
I'm back in the U.S.S.R.
You don't know how lucky you are boy
Back in the U.S.S.R.

Been away so long I hardly knew the place
Gee it's good to be back home
Leave it till tomorrow to unpack my case
Honey disconnect the phone
I'm back in the U.S.S.R.
You don't know how lucky you are boy
Back in the U.S.S.R.

Well the Ukraine girls really knock me out
They leave the West behind
And Moscow girls make me sing and shout
That Georgia's always on my mind.

I'm back in the U.S.S.R.
You don't know how lucky you are boys
Back in the U.S.S.R.

Show me round your snow peaked mountains way down south
Take me to your daddy's farm
Let me hear your balalaika's ringing out
Come and keep your comrade warm.
I'm back in the U.S.S.R.
You don't know how lucky you are boys
Back in the U.S.S.R.

TheJack ::

Naslednjič: Nekaj odlomkov iz ''Kapitala''.

TheJack ::

...pa kakšen Leninov govor.

Thomas ::

Primaruha - kakšen tepec! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Thomas:

>Men verjem dvoje Brane2 - prov maš ene 50%. Ne več.

Upam. To je ocitno matkin vpliv.:D

>Pa bit klošar u BG je boljš kot jetnik v Haagu.

Zakaj ? Tipa bi v BG ubili. Tko pa :

-zre O.K. Ce Srb pravi, da je hrana u redu, pol hrana rastura...

-ima vec cajta na televiziji, kot prej, ko je bil lastnik TV Beograd -Slobodan Milosevic S.P.

- igra sah s Hrvaskimi sojetniki IIRC. Dobra mentalna vaja in priprava na naslednjo Balkanijado...

Pa se kej bi se naslo...

Edina napaka, ki jo je naredu, je bla ta, da ni su prostovoljno v Haag.
Moru bi javno obznanit, da ne bo vec kandidiru, ker je svoje dolznosti predsednika izpolnu in da sedaj kot navaden drzavljan odhaja v Haag se zrtvovat za svoj narod in stopit pred vse tiste, ki pravijo, da v njegovem politicnem knjigovodstvu ni vse stimal.

Res je, da so mu v blagajni najdl ne vem vec tocno kok (500 kg?) kokaina, ampak konconcev roba je bla tam, pustu jo je za naslednika, sam razknjizu je se ni...:D

jetam ::

Talibanske ženske pa ni. One so popolnoma izključene iz tamkajšne družbe. Njihovo izključevanje se pa še stopnuje. Tudi iz družin.


A zato ZDA bombardira Afganistan? Huh hvala Thomas, zgleda da sem zivel v zmoti...

TheJack ::

Končno lahko Thomasu vrnem milo za drago, brez da bi jaz izpadel ''nerazumen in nestrpen'': Tepec si tudi ti, Thomas.

TheJack ::


:D

Ikarus ::

Tokrat se za spremembo strinjam z The Jackom. Medsebojno zmerjanje po moje ne pelje nikamor. Sem bil na nekaj forumih, kjer so vsa osebna obračunavanja ažurno brisali - in forum je bilo prav zanimivo brati (nekaj ljudi zaradi tega sploh ni imelo kaj povedati). Če bi uvedli administratorji tako politiko, bi se nivo zelo lepo dvignil, vsi bi se morali zatekati k argumentom in kmalu bi se izčistilo, kaj je kaj.

Seveda bi potem morali brisati tudi vse take:

Kolikor malo simpatij sem že imel do Američanov, so danes dokončno izginile tudi te.To je narod egoističnih, samozaverovanih, rasističnih in šovinističnih retardov.


in take

Še več - hinavska zver, ki se ima za človekoljuba. Vsaj priznajte si, da ste zveri in zagovorniki morilcev, pa bo.


in podobne nestrpne izpade.

TheJack ::

Takole je s tem, Ikarus.

Prvi stavek sem napisal, ker sem ravno takrat malce pregledoval ameriške forume. Bil sem resnično jezen.
Ko nekdo napiše: ''We are truly the greatest nation in the world!'' (in še več podobnih in še hujših stvari) to pravzaprav pomeni ''We are superior to all other nations!'', čemur hitro sledi ''All other nations are inferior to ours!''.
Mi smo torej boljši, večji, bolj pomembni in večvredni kot ostali ljudje! We are superior (race)!
Meni se to ne zdi nič drugega kot šovinizem, nacionalizem in celo fašizem. In zato sem napisal to kar sem.

Drugi stavek pa ni nič drugega kot posledica povsem resnične jeze in ogorčenja. Čeprav bi lahko uporabil drugačne izraze (navsezadnje pa to tudi ni okrogla miza na TVS, ampak forum), jih takrat zaradi specifičnih razlogov (jeza in ogorčenje) nisem. Pol ure kasneje bi verjetno uporabil nekoliko milejše besede (kljub temu bi bistvo ostalo enako!).

Še ''random thought(s)'' (ki se navezuje malce na prejšnji odstavek, malce pa tudi na splošno temo): Čeprav je popolnoma jasno, kdo je odgovoren za drugo svet. vojno, pa so v vsaki vojni zločini na obeh straneh. V ''popolnem svetu'' bi zato v Nurnbergu (in na drugih sodiščih za vojne zločine) sedeli tudi odgovorni za Hirošimo in Nagasaki, ter za bombardiranje (popolno uničenje!) Dresdna. S tem seveda ne bi nič zmanjšali nemških (italijanskih, japonskih...) zločinov in njihove splošne krivde in odgovornosti za vojno.
S tem, ko jasno obsojaš nekatera dejanja ene strani, še ne pomeni, da si se postavil na drugo stran! ''Kdor ni z nami, je proti nam!'', je geslo nestrpnežev in ozkoglednežev. Stvari niso črno-bele.
Enako velja za povojne poboje v Sloveniji. Z njihovo ostro obsodbo, popolno sodno raziskavo in kaznovanjem odgovornih, ne bi nič zmanjšali oz. preobrnili resnice o 2. svet. vojni na Slovenskem in NOB-ju. Herojstvo tistih, ki so se štiri leta borili proti okupatorju, ne bo nič manjše. Kaznovati in obsoditi je treba zločine na VSEH straneh, ampak hkrati pa niti za trenutek pozabiti, kdo se je boril proti okupatorju in nacizmu in kdo ob njegovi rami.
Zdrav in moralen narod ne sme imeti trupel v omari. Zato je treba povojne poboje raziskati, razjasniti, odgovorne privesti pred sodišče (ne le ''neposrednih izvrševalcev'', ampak tudi (predvsem) tiste, ki so te poboje ukazali) in obsoditi njih in dejanja sama. Ampak zaradi tega nista in ne bosta sprevrženost ter sramota sodelovanja z okupatorjem nič manjša. Zato je treba (moralno) obsoditi in se distancirati tudi od posameznikov, združenj ali strank, ki bi radi ponovno pisali zgodovino, delali iz moralnih in siceršnjih poražencev zmagovalce in na tak ali drugačen način opravičevali kolaboracijo z okupatorjem.
Zgledujmo se po Norveški. Se spomni kdo Knuta Hamsuna? Bil je največji in najslavnejši norveški pisatelj (se mi zdi, da je celo dobil nobelovo nagrado), ampak zaradi tega, ker je med vojno sodeloval (le moralno!) z nacisti, mu še danes na Norveškem ne postavijo niti spomenika (bile so pobude, ampak se je javnost močno uprla).
Tudi pri nas nikakor ne bi smelo biti spomenikov zločincem, kot sta Lovro Hacin in Leon Rupnik.


Thomas je izgleda alergičen na CCCP, zato pač obklada s tepcem vsakega, ki si jo upa omeniti. Kar ne more preboleti, da lahko Rusi še danes natepejo Američane, če le hočejo. Ko poleti Suhoj, tri efšestnajstke zagrizejo v prah! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osama bin Laden dead! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
707150003 (14686) FoxKnox
»

Ameriški terorizem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26816230 (13238) undefined

Ponovitev 11. septembra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614788 (4004) Thomas
»

Torej, začelo se je! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25771985 (68866) burekar
»

Diskriminacija kot posledica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
905331 (4354) Thomas

Več podobnih tem