» »

Le kdo bi vedel zakaj televizije takšnih stvari ne pokažejo..?

Le kdo bi vedel zakaj televizije takšnih stvari ne pokažejo..?

«
1
2

||_^_|| ::

DavidJ ::

Tega ni bilo nikoli po CNN-u.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

kuglvinkl ::

In kaj je tle gor?
Your focus determines your reallity

root987 ::

Ameriški terorizem in barbarstvo.

EDIT: Je pa res da je lahko fake...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Alan Ford ::

Verjetno je fake , ampak v resnici američani to počnejo. Danes je Bush izjavil , da je potrebno odstraniti palestinskega vodjo Arafata , da bi stem ustvarili mir. Dobro vemo da so izraelci okupirali palestino ustvarili Izrael , največje zlo na tem svetu po Bushu. Čudno naključje da so pred precedniško kampanjo našli Sadama , verjetno se bo kmalu prikazal tudi Bin Laden in stem si bo Bush pridobival dodatne točke. 4 leta dodatnega zla. Razorožite izrael in ameriko pa bo mir na svetu. Upam da nebom cenzuriran.;(( ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

ABX ::

Ma kaj se pizdiš. Od kar je Bush glavni so pc-ji bistveno cenejši. Samo tako naprej.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Alan Ford ::

Ja kmalu bo tudi municija.

dexter_II ::

ocitno bi vzbujalo sovrazne obcutke do okupatorja ups... osvoboditeljev Sadamovega tiranstva

ker idiot bi se pred kamero hvalil o takih receh....mislim:O

Olajuwon ::

Mah na internetu je toliko fake filmckov, da ne bi se cudil da bi bil tudi ta. Sicer take krutosti so vsepovsod ne pa samo pri americanih.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Barakuda1 ::

Alan Ford

Cenzuriran ne boš, ampak v bodoče prosim da je število smajlijev v razumnih mejah.
Hvala

iskra ::

s kakim namenom pa bi se sploh ljudje spravljali delat tako dobre ponaredke filmčkov? :\

sploh se ne bi čudil, če Američani to res delajo ... :(

ali3n ::

IMHO je film fake, se pa nism poglablal preveč v to.
Če ameri to res delajo? morda; dela enako nasprotna stran? morda...
kdo pa pravi, da je vojna prijetna?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

attackiko ::

Ni ravno ponaredek, samo zmontirane izjave. Izpustili so recimo izjavo istega človeka:

RIDDLE: You know that you killed them, and you take their life. And I know as me having a little daughter at home and a wife at home, that guy probably had a daughter or some kid or a wife at home, waiting for him. And he's not returning that night.

Zanimivo, da je moto tega sajta NEWS YOU WON'T FIND ON CNN.. potem pa objavljajo posnetke iz CNNa.

Thomas ::

To je America hate page. Jasno da bodo koalicijski vojaki ubijali gverilce, žal drugače ne gre. Tudi ni za pričakovati, da bodo pri tem povsem "politično korektni". Da se tudi kaj "čudnega" ne bo zgodilo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nosferatoo ::

Posnetek prikazuje, kako ameriški vojaki ustrelijo na tleh ležečega ranjega vojaka.
Ti pa so zaščiteni z Ženevsko konvencijo, streljanje le-teh se obravnava kot vojni zločin.
In če je zate vojni zločin le politična nekorektnost - no, potem si pač le [...] (pravzaprav še mnogo več, ampak sem se omejil le na ta, relativno benigni izraz)!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

nosferatoo ::

Aja, pa še to - ne vem, od kod ti ideja, da je Information Clearing House "America hate page" ?
A morda zato, ker objavljajo novice, ki jih ne najdeš v "uradnih" medijskih trobilih Ameriške vlade oz. republikancev?

Pujcek ::

nosferatoo,

takim kot ti bi morali prepreciti dostop do informacij. a tudi kancka skepse ne premores do informacij, ki so ti po godu????

karkoli...

pujcek

nosferatoo ::

Seveda premorem "kanček" skepse, pravzaprav premorem veliko skepse.
Ampak v svojih postih nisem govoril o tem, ali je posnetek pristen ali ne, temveč sem se le odzval na Thomasov post, katerega sporočilo se mi je zdelo skrajno nedpoustno.

Seveda dopuščam možnost, da je posnetek ponaredek, ampak, kot sem že rekel, nisem razpravljal o tem.

Pujcek ::

A morda zato, ker objavljajo novice, ki jih ne najdeš v "uradnih" medijskih trobilih Ameriške vlade oz. republikancev?


hmmm...

Thomas ::

Ne vem, zakaj naj bi bil jest tepec. Jasno je, da se ne grejo v rokavicah, da se je lahko zgodil že tudi kakšen zločin z Ameriške strani, ki bi ga bilo treba kaznovati ...

Ampak čimprej naj obračunajo z odporom v Iraku, v interesu celega sveta, ne samo Iračanov. Hate page je pa zato tole, ker ne nagrmadi skupaj vseh toliko milijonov zločinov, tudi (morda 100) "Ameriških" ki so se zgodili. Ali pa jih vsaj jasno omeni.
Imam pa povedati še nekaj, kar je pa tukaj off topic! Se pogovarjamo take stvari z&t.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_sas_ ::

že pred časom sem gledal oddajo o ruskem posredovanju v Afganistanu. Nek ruski vojak je pred kamero izjavil, kako so nekega dne celo vas skupaj postavili, jih polili z bencinom ... in zažgali. z nekim čudnim izgovorom v stilu; vsi smo bli zmešani tiste dni.

vsak vojak verjetno krši neke zakone, konvencije, ...če ga ne ubijem bo on mene ... stvari ponavadi niso tako plemenite kot v Hollywoodu.

attackiko ::

Zanimiv se mi zdi naslov tega topica:

Le kdo bi vedel zakaj televizije takšnih stvari ne pokažejo..?

Torej: stvar je bila na CNNu, ki je drugače "Bushevo trobilo", ki nam je vsem opral možgane |O

antonija ::

Zdej se pa ze men mal cudni zdite! Obnasate se kot da je vojna neki kar pac mora bit in kar navadno mine brez pretresov, vsaj za nas ki sedimo za TVji in PCji in veselo pametujemo "Ti, a pa ti misls da so res Americani ubil Iracane med ulicnim streljanjem?"...

Ze za prvo svetovno vojno so rekl da ni vraga da je bla tazadnja, ker so se tam dogajale velik hujse stvari kot pa to da ustrelijo ranjenega cloveka. Navsezadnje smo pa bli prekleto blizu cisto prave vojne in kar nekaj (ne)srecnih beguncev je prislo v naso drzavo. Lahko bi kaksnega od njih vprasali kako se je pocutil ko je videl kako so mu ustrelili starse... Vojna je zmeri bla pa zmeri bo slaba stvar. Ce je en nekje sam zato da bo probu ubit cimvec drugih ljudi, je to slabo. Se slabse pa je da je ta "en" ponavadi mlajsi od 20 let, kar pomeni da se mu niti snja ne kaj sploh pomeni ziveti, kaj pomeni imeti druzino... Ampak tud ta "en" to enkrat spozna in skoraj sigurno razvije "vietnamski sindrom"... Pol pa ce je res psihicno zlo mocan prezivi, drugace ga pa najdejo z dodatkom svinca v glavi, ali pa z doma narejeno ovratnico pod drevesom...

Bistvo vsega tega je pa to, da so se v vsaki vojni dogajale zlo grde stvari, pa cist v vsaki prihajajoci vojni se se bojo... Od streljanja, do klanja, pretepanja, posilstev, min, granat, pozarov, plinov,... Seznam je vrjetno zelo dolg, ampak ce si sam probate predstavljat kako bi se vi pocutili ob vsasi od natetih hudobij? Strel je vrjetno se najboljsa izbira, sploh ce te ubije! Kaksen plin (recimo fosgen) ki pa si vzame cas da razre najprej pljuca in sluznico, preden pa umrete pa zacne razzirati se kozo (in vso drugo tkivo ki pride v kontakt z njim), pa ni vec tko fajn... Sploh ce si vzame ene 10 minut al pa vec. Navrhu vsega je pa zlo vrjetno mucenje, ki ga pa (na sreco) vrjetno se noben od nas ni vedel, in nikomur ne privoscim da bi ga videl, kaj sele izkusil. Medicina (in z njo nevrologija) je dandanes ze tako napredovala, da vrjetno ne potrebujes elektrike in podobnih igrac za uspesn mucenje, ampak samo en majhen dotik tapravega zivca...

Za konec vas prosim da se do vojne ne obnasate kot americani, in je ne obravnavate kot se ene stvari an TVju. Vojna je (nazalost) resnicna, sploh za tiste ki so v njen! Upajte da ne boste to vi....

Double_J ::

Bolečina je pač bolečina. Teoretično je možna tudi takšna, da so vojne grozote proti njej zgolj blago žgečkanje.:\

V vojni si celo precej verjetno lahko poženeš kroglo v glavo. Spet precejšen privilegij.

Je pa vojna eno izmed kar lepih opozoril. Da ne obstaja nobena usmiljena dušica(različno ji pravijo, tisti ki se slepijo:) )...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Luka Percic ::

antonija- v vsaki vojni umirajo tudi nedolžni ljudje
Vendar so (nažalost) še vedno nujne (o tem kakšen je alternativa za oglavljenje iraškega režima smo že govorili).

Pa še en primer:
izbereš A; ubijejo ti sina
izbereš B; ubijejo ti hčerko
če ne izbereš nič ti ubijejo oba.

Kaj bi ti naredu? Bil tiho in tako poslal v pogubo oba?
To je sicer skrajni primer, vendar predstavi tvojo "mirovniško" mnenje v čisto nehumani luči.
Raje ne naredimo nič, samo da imamo čisto vest.

Manjše zlo nad večjega. Ni druge.

Barakuda1 ::

Mislim, da je potrebno ločiti med žrtvami med spopadi in žrtvami ko spopadov več ni.

Lepih vojn ni, to se strnijam, so pa zločini, ki jih preprosto ni moč in se jih ne sme opravičevati, pa vseeno kdo jih je zagrešil.


Zato sploh ne razumem, kako lahko nekdo pod kakršnim koli izgovorom sploh opravičuje zločin.

Ko se prične na tak ali drugačen način opravičevati zločin, se zastavi samo še vprašanje, kdaj, kje in kdo bo naslednji.

Ob takšnem načinu razmišljanja se samo zgrozim.

Thomas ::

Sej zločin ne "rabi" nobenega "opravičevanja". Samo gledamo, koliko peklensko, zemeljsko ali nebeško je neko stanje, pa kakšni so trendi in tendence glede tega. Trend je *prvi odvod* po času, tendenca drugi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Luka Veliki - Namen mojga posta ni bil sirjenje ljubezni in miru, ampak mi je slo prekleto na zivce nacin kako se ljudje pogovrjamo o stvareh, kot je vojna.

Ce bi bil postavljen pred tako dilemo katerega izmed otrok naj "zrtvujem", bi vrjetno ostal tiho, tako kot velika vecina.
Skrajni primer take dileme pa bi vrjetno bil: Ali sam u bijes enega enega izmed svojih otrok, ali pa ti ubijejo oba... Tle sm pa siguren da bi cisto vsak ostal tiho in nemocno opazoval...

Mislm pa da pri taki izbiri ne gre za vprasanje vesti; sploh pa ne pri 20 let starem fantu ki so mu oprali mozgane in ga poslali na drug konec sveta ubijat grde iracane, ki ogrozajo ameriko... Vprasanje vesti je (pomojem) takrat, ko lahko izbiras ali bos spüloh zaceu delat nekaj kar je v navzkrizju s tvojo vestjo. Recimo tistega ranjenega iracana ki lezi na ulici je nekdo ustrelil. Verjetno je bil namen strelca da tarco ubije, in to je na koncu tudi storil. Ampak ze ko je prvic stisnil sprozilec je sla njegova vest pa-pa, tko da ob drugem strelu sigurno ni imel moralne dileme v mislih.

Se enkrat za konec: Moj namen ni mirovnistvo, ampak me je motil nacin kako se pogovarjamo o stvareh kot je vojna.

poweroff ::

Ja, če sprejmemo v osnovi rasitično idejo o tem, da za več civilizacij na planetu ni prostora in je "naša" civilizacija več vredna kot ostala - iz tega logično sledi, da je vojna nujna. V tem primeru se z vojno rešujejo vsi problemi.

Nekateri pač ne vidijo, da obstajajo še drugi modeli reševanja problemov. Oziroma - priznavajo le njihov obstoj ZNOTRAJ civilizacije in ne med njimi.

Thomas ::

Ti ne veš kaj je to rasizem, Matthai! To ni nestrpnost proti kakšni civilizaciji, rasizem je nestrpnost proti kakšni človeški pasmi. Naprimer proti belcem ali Bantu črncem. A kej štekaš to?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Thomas in ce zamenjas besedo "civilizacija" z "rasa" v Matthaijevem postu, to kej spremeni?

antonija ::

Al pa zemnjas "rasizem" z "diskriminacija" al pa "nestrpnost"...

Thomas ::

Jasno da spremeni. Rasizem bi pač poradiral "manjvredne rase". Obsojen si že ob rojstvu na manjvrednost, če nisi taprave barve kože ali las.

Kulturalizem bi zradiral grozne šege (kamenjanje, rezanje raznih udov ...), kot jih prakticirajo manjvredne kulture.

A je mogoče, da komu še ni jasno kej?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ja očitno "strpnežem" tega ni ravno lahko razločevati. Sistematično zamenjujejo. Ali pa jim je več do folklore, kot do tistih ki zaradi raznih folklor trpijo. Spoštovanje imajo do nekakšnih čudnih običajev, ljudi jim ni mar. Kot Mojzes ljubijo Postavo, ampak ne ene, pač pa vsako lokalno, če je še tako čudna. Ljudi jim ni toliko mar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Samo če si pa rasist, pa hitro misliš da je v naravi Arabk, da sprejemajo kamenjanje in rezanje in da se v to ne gre vmešavat. Potem si antiglobalist, ki bi prihranil blagodati Zahoda za belega človeka.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Zdi se mi da tebi ni prav jasno kaj pomeni rasist v tem sklopu kot ga ti "definiras" :\

Thomas ::

Meni je že jasno. Tebi & Co. ni. Po moje, ker je tvoj rasizem preglobok. Pa zagovarjaš politiko ločenega razvoja ras. Evropejci "tako kot je++", Arabci pa naprej pod moro, ki jih trenutno tlači? Antiglobalizem ali zagovarjanje ločenega razvoja ras ima še eno ime. Apartheid.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Zgleda da bom mogu napisat knjigo, da me bos razumel kaj sem skusal povedat :) Mislim da skoraj nihce razume kaj sem sploh povedal glede kultur v tisti temi na katero zdaj ciljas. Noben ne zagovarja to kar navajas ti, zagovarjam pa definitivno to, da pravim da ne razumeš ljudi in navad in da "zahodnjaska demokratizacija in locevanje svetov na razvite in nerazvite, na prvi, drugi, tretji svet" ni prava in je samo locevanje po kriteriju kvalitete, vbistvu gre pa pri vsem skupaj samo za drugacnost. Kaj pa je stopnja razvitosti? Tehnologija? Indrustrializacija? Za zahod. Kaj pa za "tretji svet"? Ce bi znal povedati, bi ti povedal, ampak ne znam dolociti tistega, s katerim bi se lahko Arabci postavili "nad Zahod" ker ne razumem, to pa zato ker nisem bil tam vzgojen. Upam pa da nekekga dne bom, in ti bom lahko do konca argumentiral. Pa se takrat mislim da me ne bos hotel razumeti, zato ker "Zahodna vzgoja uber alles" ane? Dojami da smo ljudje razlicni, in ne bolji in slabsi. Ko bos to dojel potem bos tudi marsikaj drugega, ki se ti trenutno zdi totalni nesmisel.

Some day....

Thomas ::

> Dojami da smo ljudje razlicni, in ne bolji in slabsi

Sej Apartheid ne pravi nič drugega. "Črnci so čisto okay, samo ne sme se jih tretirat kot belce, ker so drugačni". Pik Botha in Ian Smith sta bila že davno pred tabo na tem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Definiraj mi manjvredne kulture Thomas!
Jaz sem mnenja, da nobena kultura ni manjvredna.

Thomas ::

Saudska Wahabbitska kultura ni vredna počenega stotina. A se mar upaš ne strinjat? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

To da zagovarjam da je potrebno drugacnost tudi drugace tretirati si mi ti polozil v usta in vsekakor niso moje besede. Ti bi rad dvojna/trojna/... merila ali kaj? Taka kot so danes? Ne govorit da si toleranten ce si vse prej kot to. Samo da se nekdo iz mirovnega instituta oglasi pa ga ze napadas. V katerikoli temi. Ne upam si razmisljat kaksn odnos imas potem do "drugacnih" in ne samo "drugacno mislecih" :\


P.S.: Nisem iz mirovnega instituta niti nimam nic z njimi:)

poweroff ::

Mislim, da se vsi strinjamo, da so človekove pravice temelj, ki ga je treba spoštovati. In kdor sprejema te temelje je čisto OK.

V islamu imaš recimo religiozno vejo sufizem - po mojem mnenju ta veja bistveno prekaša npr. slovensko RKC v strpnosti in duhovni globini. Ne, ti definitivno niso manjvredni.

Jaz tudi spoštujem črnsko kulturo - samo pričakujem, da bodo nehali v religiozne namene pobijati ljudi. Ostalo pa naj le obdržijo, če tako želijo. Ne mislim jih siliti, da sprejmejo krščanstvo, kapitalizem in "demokracijo". Če imajo drugačen sistem, ki ne temelji na volitvah, pa je pravičen, dovolj odprt in učinkovit - naj ga uporabljajo. Sicer pa tudi naša "demokracija" že dolgo časa ni več vladavina ljudstva, pač pa vladavina medijev, manipulacij in kapitala...

Samo problem je, ker Thomas tega ne razume. Thomas ne razume, da je treba človekove pravice spoštovati - VEDNO. On je pač mnenja, da v Guantanamu ZDA lahko počnejo tudi kaj "grdega". Saj se itak borijo proti manjvrednim civilizacijam.

Thomas - kaj bi ti naredil s "teroristi"? A ni to, kar z njimi počnejo tudi neke vrste apartheid?

2nemesis ::

Folk bo moral slej ali prej pokapirat da smo vsi v istem čolnu.

Thomas: Kdor definira manj in več vredne kulture, gleda samo iz enega zornega kota. Ne vidi pozitivnih stvari tiste takoimenovane manjvredne kulture.
Vsako stvar se da gledati iz več zornih kotov...

Po vsem svetu imaš ideologije, religije, prepričanja, skratka skupine, ki izključujejo ljudi zaradi svojega osnovnega prepričanja.

Če bi gledal evolucijsko, bodo prepričanja, ki niso več v modi ( ni več potrebe za njih) slej ali prej odpravljena. Četudi so za zahodni svet določene vzhodnjaške navade nesprejemljive, bodo slabše(nepotrebne) navade slej ali prej izginile v obeh kulturah.

Globalizacija gre v smeri vse večjega povezovanja narodov, njihovih kultur in prepričanj. Znanje se eksponencialno povečuje. Problem so samo še doktrinalna prepričanja, katerim je potrebno dati malce več časa da se sama pokopljejo ...

Ni poanta v tem katero kulturo imaš in ali bo ta kultura obstala ali celo obveljala.
Kultura bo obstala, vendar se bo ves čas spreminjala.

Čeprav ima kapitalizem negativni pridih, ima kot vsaka dobro izvedena ideja tudi svoj konec in s tem možnost za nastanek nekaj povsem novega.

Vsak sistem je imel svoje zlate čase, potem pa je potrebno nekaj novega.

Thomas ::

> Kdor definira manj in več vredne kulture, gleda samo iz enega zornega kota. Ne vidi pozitivnih stvari tiste takoimenovane manjvredne kulture.


Jah, ti ne vidiš dobrih plati tega, da se milijardam ljudi prihrani počasno lezenje iz primitivnih kultur ven. Sem reku že 100 krat: Ne mi napletati o "obveznosti neobveznosti". Niti ni noben "multikulturalist" tako dosleden, da bi pohvalil karkoli iz Wahabitske zakladnice običajev!

Kdor ima malo pameti pa sprevidi, da opletanje s čemerkoli drugim kot z uvedbo parlamentarne demokracije, človekovih pravic in kapitalizma, se samo zgublja čas (tam živečih) ljudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr Evil ::

Se strinjam Thomas.

Temeljne človekove pravice so absolutne.

V ameriški državljanski vojni se je bojevalo proti "nestrpnosti" rasizmu.
Mirovniki,kaj ste?Južnaki ali severnjaki.

Balandeque ::

Boljše vprašanje bi bilo, demokrati ali republikanci? Suženjstvu so namreč nasprotovali slednji.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

bradek ::

Parlamentarna demokracija in kapitalizem pac nista clovekovi pravici ampak vsiljevanje s strani ljudi kot je Thomas, za katerega sta ti dve stvari na celu z nafto sveti. Amerika nad vse, Thomas style, medium rare.

lp
M

Thomas ::

Parlamentarna demokracija ni človekova pravica? Te je Brežnjev nauču tega? Musolini? Kaj pa je človekova pravica? Da uboga diktatorja, ki ga ni nikoli izvolil? Oziroma ki ga sploh ni treba več voliti, saj kani ostati do smrti na oblasti? Če se ne strinjaš, te vrže divjim psom.

Kapitalizem ljudje hočejo takoj, ko dobijo svobodo. Mi je prav žal!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Kapitalizem ljudje hočejo takoj, ko dobijo
> svobodo. Mi je prav žal!

Pejt prasat prvega klosarja pod eno cestno krizisce v New Yorku, ki je izgubil sluzbo zgolj in samo zaradi tega, ker se je njegovemu sefu dvignil spolni organ, zena mu prejsnji vecer dala, pa je bil mal slabe volje. In samo zaradi takih stvari je ostal brez sihta. Star je bil 45 let in delal je kot vzdrzevalec pisalnih strojev...

On bi rajsi imel sluzbo kot kapitalizem. Kapitalizem je sebicen in egoisticen. To je slabo.

Kar se pa tice 'vec vrednih' in 'manj vrednih' civilizacij... Ja, Hitler je zlo podobno razmisljal... ;)

PS: Demokracija je zgolj pravljica, ki jo lahko poves kakemu politiku za lahko noc. Danasnje 'demokraticne' drzave niso tako zelo demokraticne. Ce pa demokracija pomeni, da dobimo 2. amandma, potem naj jo pa kar imajo... ;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Severna Koreja in izstrelitve raket (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25518379 (14433) jype
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348047 (28609) gfighter
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413648 (11101) jype

Kaj za božjo voljo se dogaja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28115069 (11696) TheJack
»

"Liberalizem" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287341 (6246) Thomas

Več podobnih tem