» »

Dvig najemnine zaradi inflacije

Dvig najemnine zaradi inflacije

Comandante ::

matobeli je izjavil:

A k te na šihtu brcnejo v rit pa maš NDČ se greš bunit za odpravnino ali si tiho in greš ko se izteče odpovedni rok?

Zakonodaja predvideva kaj se zgodi ko odpoveš pogodbo za NDČ in ker je tisto kar piše v zakonu skrajno neprijetno za najemodajalca bo pač izkašljal "odpravnino" da se bo pogodba sporazumno prekinila.

OP: pravno gledano ti mora zagotoviti primerljivo stanovanje, najemnine ti ne more zvišati. Če nima zvišanja v pogodbi je to tvoja dobra volja če jo sprejmeš.

Če res hoče met višjo najemnino pa naj menja kopalnico, kuhinjo, vgradi klimo... skratka nekaj kar bi obenem dvignilo vrednost stanovanja in koristilo najemojemalcu.

Vidis, zaradi taksnih pametnih ljudi kot si ti dajemo eni tromesecne pogodbe. Ko te najemojemalec zacne drkat (kar mu zakonodaja omogoca), mu pac ne podaljsas pogodbe, pa se problem resi sam od sebe.

matobeli ::

Drkat? A pol v službi sprejmeš ko šef reče da bo 100eur manj plače? Sej vem da ne, ker bi fasal inšpekcijo prej kot rečeš "plača".

Comandante ::

matobeli je izjavil:

Drkat? A pol v službi sprejmeš ko šef reče da bo 100eur manj plače? Sej vem da ne, ker bi fasal inšpekcijo prej kot rečeš "plača".

Ne, grem v drugo sluzbo, tako kot lahko ti gres v drugo stanovanje :)

matobeli ::

A bejž no, zakonodaja je taka kot je in zaradi nje ti šef po 3 mesecih ne vrže na mizo da bo nižja plača, ker NE MORE, ker imata sklenjeno pogodbo.

Sej veš, torto lahko poješ ali pa jo imaš.

Sicer pa ja, najemodajalci stalno jamrajo da ni dobrih najemojemalcev, ma nemoj, pod takimi pogoji še šipci ne vzamejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

Zaradi take zakonodaje imamo raje prazna stanovanja. Vse se drazi, najemnina naj bo pa ista? :))
In tudi placo ti lahko znizajo. Ponudijo ti aneks z nizjo placo zaradi premestitve na nizje kvalificirano delovno mesto. Sprejmi ali pa bos tehnicni visek. Ni spet tak problem, ce lahko opravicis tehnicni visek oz. premestitev...
Najemojemalci bi najraje imeli na 5 let vse obnovljeno in vsako leto nizjo najemnino, nekateri bi pa narjaje bili placani, da sov stanovanju. Jebeni socialkarji.

matobeli ::

In če aneksa ne sprejmeš, letiš kot tehnološki višek. Skupaj z odpravnino.

Zato pa se v sloveniji deduje in kupuje, v tržnem najemu so pa samo tisti ki nimajo čisto nobene druge možnosti, ker vsi vemo da so najemodajalci kapitalistične svinje ki bi ti dali v najem stanovanje opremljeno po zadnji modi iz 80ih in najemnini iz 2024+davek+amortizacija+riziko za uničenje vse te super oprem in še kaj.

Sej smo šli že parkrat čez to, dobremu najemniku nihče ne da nižje najemnine pa magar če ti za 12m naprej nakaže... Ker jih nihče ne išče. Ker potem naložba ni več tisto kar bi lahko bila, kar pa ni sprejemljivo in imajo najemodajalci rajši rizik da ti najemnik spremeni flet v kup svinjarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mRhcPf ::

dolgoročni in zanesljiv najemnik navadno dobi bolj ugodne pogoje, če se že najemodajalska svinja ne spomni sama od sebe, pa naj najemnik vpraša po ugodnostih, če ima resne namene. zdaj je sicer težava, če je najemni posel prijavljen, moral bi biti, ali ne - če ni prijavljen, ne bi najemojemalec smel sprejeti posla... zdaj nekaj naivno histerizirati v tej temi, ne vem, če je res produktivno.

vsekakor pa čakam na razplet te situacije, ko bo najemojemalec zavrnil plačilo dveh najemnin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

matobeli ::

In kaj točno naj bi se zgodilo? A bo kao razveljavil NDČ pogodbo in jih vrgel ven :))

Odvetniki si že manejo roke ker tak primer vzamejo tud "zastonj"...

Zankmivo da nihče ne komentira tistega dela mojega prispevka ki govori o tem da preračuna koliko bi se morala najemnina dvignit zaradi inflacije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mRhcPf ::

aja, pardon... če je hiperinflacija 10% na uro, je najemnik lahko še vedno dosmrtno noter pri NDČ pogodbi, silly me, v 10 urah pridobi nepremičnino brezplačno... počakamo na razplet, kako bo ravnal sprašujoči in da vidimo, kdo si bo dejansko na koncu mel roke? res me zanima ta štorija, čisto resno, je malo presenetljivo, da je najemodajalec ni v pogodbo vnesel revalorizacijske klavzule, pa bo že vedel za drugič :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

matobeli ::

Se strinjam, definitivno bi morala bit not klavzula da se cena uravnava z inflacijo, normalen razplet bi bil da se uredi aneks ki bo za to skrbel ampak nekaj dobre volje bo pa tudi najemodajalec moral pokazat.

Recimo s tem da naredi investicije v stanovanje ki hkrati dvignejo vrednost stanovanja in koristijo najemojemalcu.

Comandante ::

matobeli je izjavil:

A bejž no, zakonodaja je taka kot je in zaradi nje ti šef po 3 mesecih ne vrže na mizo da bo nižja plača, ker NE MORE, ker imata sklenjeno pogodbo.

Sej veš, torto lahko poješ ali pa jo imaš.

Sicer pa ja, najemodajalci stalno jamrajo da ni dobrih najemojemalcev, ma nemoj, pod takimi pogoji še šipci ne vzamejo.

Moji zadnji najemniki so bili not 4 leta, ker so bili fer do mene, jaz pa do njih.

Sicer pa, ce se ti godi taka krivica, si pa kupi stanovanje in se ne ukvarjaj z zlobnimi najemodajalci.

matobeli ::

Če se lahko ukvarjamo s politiko, vojno v UA, cepljenjem, res ne vidim zakaj se ne bi z najemodajalci. Če se me ne tiče osebno še ne pomeni da se me ne tiče.

mRhcPf ::

matobeli je izjavil:

Se strinjam, definitivno bi morala bit not klavzula da se cena uravnava z inflacijo, normalen razplet bi bil da se uredi aneks ki bo za to skrbel ampak nekaj dobre volje bo pa tudi najemodajalec moral pokazat.

Recimo s tem da naredi investicije v stanovanje ki hkrati dvignejo vrednost stanovanja in koristijo najemojemalcu.

ne vem, moje mnenje o najemodajalcih ni tako slabo kot tvoje - ne v smislu odiranja, prijavljanja, opremljanja... in usklajevanja z inflacijo. mi sicer ne oddajamo za tri mesece ampak za 12, vendar prav zaradi tega, da se izognemo morebitnim komplikacijam, nikakor pa ne za NDČ, niti za fiksno najemnino. je pa res, da zdaj prihaja ene ~60% občinska subvencija, sem formalno potrjeval.

blblb ::

Eno intermezzo vprašanje...

Ko pravite da bi moral najemodajalec poskrbeti za stanovanje najemnika (ob odpovedi pogodbe)... kaj to pomeni?

Mu mora najti stanovanje za isto ceno, isto kvadraturo, isto opremo, isto lokacijo? Kdo presoja o tem, ter kaj je v tem času z najemnikom?

lp, blblb

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Se strinjam, definitivno bi morala bit not klavzula da se cena uravnava z inflacijo, normalen razplet bi bil da se uredi aneks ki bo za to skrbel ampak nekaj dobre volje bo pa tudi najemodajalec moral pokazat.

Recimo s tem da naredi investicije v stanovanje ki hkrati dvignejo vrednost stanovanja in koristijo najemojemalcu.


Glede na trenutne cene je investicija obnove kar visoka in bi v takem primeru bil dvig 110e prenizek.

blblb je izjavil:

Eno intermezzo vprašanje...

Ko pravite da bi moral najemodajalec poskrbeti za stanovanje najemnika (ob odpovedi pogodbe)... kaj to pomeni?

Mu mora najti stanovanje za isto ceno, isto kvadraturo, isto opremo, isto lokacijo? Kdo presoja o tem, ter kaj je v tem času z najemnikom?

lp, blblb


To je na koncu selo sranje. ISto, ce najemnik izgubi sluzbo in ga drzava sciti. NAjemodajalec je pa takrat dobrodelna ustanova. Zato nekateri drzimo stanovanja prazna. Tudi ce jih obdavcijo, raje placam tisti davek, kot da se spet jebem z najemniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

mRhcPf ::

kriptobog je izjavil:

Glede na trenutne cene je investicija obnove kar visoka in bi v takem primeru bil dvig 110e prenizek.

mislim, da ni point v dejanski investiciji ampak v argumentu najemnika glede na kontekst pomankljive pogodbe (obstajajo tipske, obrazec 0,71 ali kako že), najem mu je ustrezen, bi želel ostati in se zaveda, da se situacija lahko zelo poslabša za najemnika, in aludira na neko vzajemno korist, da četrt koraka nazaj stopi tudi najemodajalec, ker v primeru radikaliziranja bodo verjetno težave za oba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

Comandante ::

blblb je izjavil:

Eno intermezzo vprašanje...

Ko pravite da bi moral najemodajalec poskrbeti za stanovanje najemnika (ob odpovedi pogodbe)... kaj to pomeni?

Mu mora najti stanovanje za isto ceno, isto kvadraturo, isto opremo, isto lokacijo? Kdo presoja o tem, ter kaj je v tem času z najemnikom?

lp, blblb

Stos je, da se mora najemnik strinjat s tvojo izbiro, in ce se odloci da se ne bo, ne mores nic. In dokler se ne strinja, ga ne mores izselit.

Zato nikakor ne smes dati pogodbe za nedolocen cas. Das omejene pogodbe in najemniku jasno vedeti, da ga ne bos metal ven, v kolikor bo spostoval dolocila pogodbe. Ce je fer, mu jih sproti podaljsujes. Ce ne placuje, pocakas na iztek pogodbe in pobases varscino, ki mora znasati vsaj 3 najemnine. Ce je ekstra pameten primerek in se kljub izteku pogodbe ne izseli, mu pac das izklopiti elektriko. Saj imas na papirju prazno stanovanje, in to lahko naredis. Pa naj junak zivi v temi in brez tople vode.

urli ::

kriptobog je izjavil:

Zaradi take zakonodaje imamo raje prazna stanovanja. Vse se drazi, najemnina naj bo pa ista? :))
In tudi placo ti lahko znizajo. Ponudijo ti aneks z nizjo placo zaradi premestitve na nizje kvalificirano delovno mesto. Sprejmi ali pa bos tehnicni visek. Ni spet tak problem, ce lahko opravicis tehnicni visek oz. premestitev...
Najemojemalci bi najraje imeli na 5 let vse obnovljeno in vsako leto nizjo najemnino, nekateri bi pa narjaje bili placani, da sov stanovanju. Jebeni socialkarji.


Socialkarski nesposobneži so res najnižja vrsta. Vsi drug naj bi bili krivi za njihove težave, vse bi imeli zastonj... edino kar so sposobni je zajedati državo in vse ostale, ki jih lahko, ter si praskati jajca.

Dobiti takšnega v najem je lahko le nočna mora.

tonttu ::

matobeli je izjavil:

A k te na šihtu brcnejo v rit pa maš NDČ se greš bunit za odpravnino ali si tiho in greš ko se izteče odpovedni rok?

Zakonodaja predvideva kaj se zgodi ko odpoveš pogodbo za NDČ in ker je tisto kar piše v zakonu skrajno neprijetno za najemodajalca bo pač izkašljal "odpravnino" da se bo pogodba sporazumno prekinila.

OP: pravno gledano ti mora zagotoviti primerljivo stanovanje, najemnine ti ne more zvišati. Če nima zvišanja v pogodbi je to tvoja dobra volja če jo sprejmeš.

Če res hoče met višjo najemnino pa naj menja kopalnico, kuhinjo, vgradi klimo... skratka nekaj kar bi obenem dvignilo vrednost stanovanja in koristilo najemojemalcu.

Ne vem kako je v sluzbi, zaenkrat se v sluzbi bojijo da bi jaz dal odpoved, ne da bi se jaz bal, da bi oni mene sutnili, tako da ne vem kaj bi bilo v sluzbi v tvojem primeruj. Tudi stanovanja, ki jih imam, zaenkrat raje rentam kot apartmaje za kratkorocen najem, tako da mi niti ni pretirano potrebno iskati ce te tvoje stvari drzijo, mocno pa dvomim, da lahko gost ostane v apartmaju dlje, kot je placal in da bi muj moral po izteku bivanja iskati drug apartma. Zato vseeno ne verjamem, da ima najemodajalec obveznost rihtati tebi stanovanje v nedogled, ce se odloci, da svoje lastnine ne bo vec rental. Odpovedni roki so seveda odpovedni roki. Pogodba za nedolocen cas, pa kot sem omenil, ne pomeni dozivljensko, ampak se jo lahko prekine. Ce imas pa kak dokaz (recimo zakon, ki to pravi bo precej dober dokaz) o tem, da mora najemodajalec, ko prekine pogodbo po odpovednem roku rihtati stanovanje in placevati "odpravnino", bo pa tudi fino da podkrepis tole kar tako vehementno trdis. Ne vem zakaj imam obcutek, da bos bolj tezko sproduciral kaksen pravi dokaz za te trditve.

matobeli ::

A si ti mal na spektru?

tonttu ::

Kaj ce bi raje namesto takih kretenizmov ze napisal po katerem zakonu sem ti jaz ob prekinitvi pogodbe za najem stanovanja dolzan placevati "odpravnino" in rihtati nadomestno stanovanje.

No ker vem da ti tega ne bo uspelo sproducirati izsek iz Obligacijskega zakonika:

Prenehanje pogodbe, sklenjene za nedoločen čas
830. člen
(neuradno prečiščeno besedilo)

(1) Pogodba je sklenjena za nedoločen čas, če se stranki ne dogovorita drugače.

(2) Če je pogodba sklenjena za nedoločen čas, jo sme vsaka stran odpovedati z odpovednim rokom po tem členu.

(3) Odpovedni rok je odvisen od trajanja pogodbe in znaša po en mesec za vsako začeto leto trajanja pogodbe. Če traja pogodba več kot pet let, je odpovedni rok šest mesecev.

(4) Stranki s pogodbo ne moreta določiti krajših odpovednih rokov.

(5) Če se stranki dogovorita za daljše odpovedne roke, mora veljati ta rok enako za naročitelja in zastopnika.

(6) Če s pogodbo ni drugače določeno, se odpovedni rok začne s prvim dnem naslednjega koledarskega meseca in se konča z zadnjim dnem ustreznega koledarskega meseca.

Bos se naprej tezil s tvojimi nebulozami? No mogoce je pa cas, da sam sebe vprasas na cem si ti. Ker ravno pristeven namrec nisi... ce se ze gremo zalit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

matobeli ::

Uporaba tega zakonika

1. člen

(1) Ta zakonik vsebuje temeljna načela in splošna pravila za vsa obligacijska razmerja.

(2) Za obligacijska razmerja, ki jih urejajo drugi zakoni, se uporabljajo določbe tega zakonika glede vprašanj, ki niso urejena v takem zakonu.


Zgolj za iztočnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

user4683 ::

In drugi zakon v tem primeru je stanovanjski zakon - konkretno 106. člen. (odpravnina je seveda neumnost, nadomestno stanovanje pa še kako resnično)

Invictus ::

Zato se sklepajo najemne pogodbe za 11 mesecev. Kateri debil danes pa sklene najemno pogodbo za nedoločen čas?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonttu ::

I stand corrected. Ampak... vsa cast tistemu kretenu, ki gre pod takimi pogoji oddajati svojo lastnino. In na koncu se ljudje se cudijo zakaj ni stanovanj. Ja imam nekaj stanovanj, ki jih rentam kot apartmaje, ampak do sedaj mi na misel ni prislo da bi rental dolgorocno izkljucno zaradi precej vecjega profita pri kratkorocnih najemih. No ne glede na profit po tem zakonu sodec, ni niti najmanjse opcije, da bi rental dolgorocno, sploh ko slisis zgodbice o tem, da nekoga ne mores izseliti iz TVOJE!!! lastnine. In glede na ta zakon, so te zgodbice celo resnicne, pa ceprav se slisijo povsem neverjetne. Po vsem tem, je zares boljse, kot je ze napisal nekdo, da stvar stoji prazna.

matobeli ::

Gres se zgolj za profit. Ne se slepit (da niste kapitalistične svinje).


103. člen

(krivdni odpovedni razlogi)

(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi naslednjih krivdnih razlogov:

1. če najemnik oziroma osebe, ki z njim stanujejo, z načinom uporabe stanovanja povzročajo večjo škodo na stanovanju ali skupnih delih stanovanjske ali večstanovanjske stavbe;
2. če opravlja v stanovanju dejavnost brez dovoljenja ali v nasprotju z dovoljenjem;
3. če najemnik ne vzdržuje stanovanja v skladu s pravilnikom iz 125. člena tega zakona v delu, ki se nanaša na najemnika;
4. če najemnik ne plača najemnine ali stroškov, ki se plačujejo poleg najemnine, v roku, ki ga določa najemna pogodba, če rok ni določen pa v 60 dneh od prejema računa;
5. če najemnik oziroma osebe, ki z njim stanujejo, z načinom uporabe stanovanja pogosto grobo kršijo temeljna pravila sosedskega sožitja določenega s hišnim redom ali z načinom uporabe huje motijo druge stanovalce pri njihovi mirni uporabi stanovanja;
6. če najemnik izvršuje ali izvrši v stanovanju in vgrajeni opremi spremembe brez poprejšnjega soglasja lastnika, razen v primerih iz 97. člena tega zakona;
7. če stanovanje več kot 60 dni v obdobju treh mesecev uporablja poleg najemnika oseba ali več oseb, ki niso navedene v najemni pogodbi in če najemnik za to ni pridobil soglasja lastnika;
8. če najemnik odda najeto stanovanje v podnajem brez soglasja lastnika, kot to določa 84. člen tega zakona;
9. če najemnik ne dopusti vstopa v stanovanje v primerih iz tretje alinee 94. člena in 99. člena tega zakona;
10. če najemnik brez upravičenih razlogov ne prevzame stanovanja oziroma ne prične prebivati v stanovanju v 30 dneh po sklenitvi najemne pogodbe;
11. če so najemnik in osebe, navedene v najemni pogodbi, nehale uporabljati stanovanje in brez presledka več kot tri mesece niso stanovale v njem;
12. če posreduje lažne podatke, ki so osnova za pridobitev pravice do subvencionirane najemnine v skladu s 121. členom tega zakona.

106. člen

(nekrivdni odpovedni razlogi)

(3) Istemu najemniku je mogoče odpovedati najemno pogodbo pod pogoji iz prvega odstavka tega člena brez utemeljenih razlogov le enkrat. Kot utemeljen razlog se štejejo lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana kot tudi če zaradi objektivnih okoliščin, vezanih na stanovanje, nadaljnje bivanje v tem stanovanju ni več mogoče (predvideno rušenje, sprememba namembnosti celotne stavbe, ogrožena varnost bivanja in podobno). Za lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana se šteje zlasti povečanje števila njegovih ožjih družinskih članov, povečanje števila gospodinjstev, upoštevaje merila glede primernosti stanovanja po 10. členu tega zakona.


Skratka, pogodbo samo se da odpovedat na cel kup načinov. Horror o katerem govorite FB strokovnjaki nima popolnoma nobene zveze s trajanjem pogodbe.

tonttu ::

Ja seveda da se mi gre zgolj in izkljucno za profit. Zakaj pa naj bi se mi slo. Za tvoj dobrobit? Boli me k za to. Nisem karitas ali rdeci kriz. Za socialo naj pa skrbi drzava z lastnino, ki jo je ustvarila na podlagi (tudi) mojih davkov. Ne vem od kje ti ideja, da bi moral jaz skrbeti za brezdomce, mlade druzine in ostale. Ravno tako kot jaz, si lahko kupijo stanovanje.
Recimo da najemnik relativno ok skrbi za stanovanje in krivdni razlogi odpadejo, kar pomeni, da gre za odpoved zaradi nekrivdnih razlogov, in to je ta 106. clen:

106. člen

(nekrivdni odpovedni razlogi)

(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi razlogov, ki niso našteti v 103. členu tega zakona ali najemni pogodbi le, če najemniku priskrbi drugo primerno stanovanje.

(2) Najemniku se zaradi tega njegov položaj iz najemnega razmerja ne sme poslabšati, kar pomeni, da se šteje za primerno stanovanje, poleg opredelitev iz 10. člena tega zakona, stanovanje, ki v nobeni drugi pomembni okoliščini, v primerjavi s sedanjim stanovanjem, ne pomeni bistvenega poslabšanja stanovanjskih pogojev najemnika in oseb, ki skupaj z njim bivajo v stanovanju.

(3) Istemu najemniku je mogoče odpovedati najemno pogodbo pod pogoji iz prvega odstavka tega člena brez utemeljenih razlogov le enkrat. Kot utemeljen razlog se štejejo lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana kot tudi če zaradi objektivnih okoliščin, vezanih na stanovanje, nadaljnje bivanje v tem stanovanju ni več mogoče (predvideno rušenje, sprememba namembnosti celotne stavbe, ogrožena varnost bivanja in podobno). Za lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana se šteje zlasti povečanje števila njegovih ožjih družinskih članov, povečanje števila gospodinjstev, upoštevaje merila glede primernosti stanovanja po 10. členu tega zakona.

(4) Omejitev iz prejšnjega odstavka ne velja za stanovanja v lasti občine, neprofitne stanovanjske organizacije, javnega stanovanjskega sklada ali države, kadar se izvajajo zamenjave zaradi racionalne zasedenosti njihovega stanovanjskega fonda, pri čemer je treba najemniku zagotoviti stanovanje v skladu z drugim odstavkom tega člena.

(5) Stroške selitve nosi lastnik.

(6) V primeru spora odloči o primernosti drugega stanovanja sodišče v nepravdnem postopku.


Se pravi ce nocem imeti otroka, ki se bo pri recimo 18 letih odselil od mene v to MOJE stanovanje (teh prvih 18 let tako ali tako ni sanse da dobim stvar nazaj), ali pa ce poderejo blok (realno je verjetnost za to enaka nic), bom jaz iskal nekomu novo stanovanje in se placeval selitev.
Kot sem napisal prej... moras biti res kreten da gres pod takimi pogoji oddajati tvojo lastnino. Pa me lahko zmerjas s kapitalisticnimi svinjami kolikor me pac hoces.

matobeli ::

tonttu je izjavil:

Ja seveda da se mi gre zgolj in izkljucno za profit.


Vsaj veš kaj si, to je pa tudi precej vredno.

user4683 ::

Sklepam, da ti ves svoj višek od plače (aka profit) podariš?

matobeli ::

Sklepam da primerjaš jabolka in hruške.

user4683 ::

Niti ne, nekoc je nekdo svoj profit od place uspesno usmeril v dodatno nepremicnino, sedaj pa bi mu ti odrekel ta (zadrzan) dobicek od oddajanja.

tonttu ::

matobeli je izjavil:

Vsaj veš kaj si, to je pa tudi precej vredno.

Predvidevam da ti v sluzbi delas zastonj. Ker ce ne, potem si ravno tako kapitalisticna svinja, ki ti gre izkljucno za denar. Ja vem cisto druga stvar ce se gre zate in za tvoj denar, kot pa ko se gre za ostale in njihov denar.

matobeli ::

Eeeee, draga moja porkyja, sama sta si skopala luknjo. Ne mene kle mešat not.

tonttu ::

O kaksni luknji pa govoris? Ker pocasi ne razumem vec teh tvojih blodenj.

matobeli ::

A tako kot zakonodaje ne? Ni moj problem.

tonttu ::

Jaz priznam da nisem sel brati zakona pred tem. Ti si ga kot kaze sel, pa ga vseeno nisi razumel in si kljub temu nakladal o "odpravninah" itd. In sedaj na isto brezvezno foro nakladas nekaj o tem kako smo eni svinje, ko delamo stvari za profit, medtem ko sam delas povsem isto, samo kot kaze s precej manjsimi zneski.
Pa da se ne bos pretirano matral se naprej... meni je povsem vseeno kaj si ti mislis o meni. Tako da ce bodo tvoji problemi manjsi, ce me bos obkladal s svinjo in podobnim, feel free. Mene zares to ne prizadane, ce pa ti to polepsa dan, pa kar nadaljuj. Pa verjemi da lahko v nedogled postas te stvari, mojih stanovanj vseeno ne bom podaril in jih bom se naprej za cim boljsi profit oddajal, pa naj ti gre to se tako v nos.

matobeli ::

Lej porky, če ne znaš brat je en problem, če si porky pa drug. In nimam problema s tem da si porky, nekateri pač so, briga me.

Načeloma me tudi ne moti da si nepismen, ampak, dej no, a lahko to prej poveš, ne da kle zgubljava čas.

Yecko_thram ::

Ne nabijaj.

matobeli ::

Get out of here stalker!

tonttu ::

Saj sem rekel, kar veselo nadaljuj z zaljenjem ce ti to polepsa dan. Glede pismenosti pa ne vem ce bos ravno pravi, da bos pametoval o tem. Ti si sel brati zakon pa ga vseeno nisi uspel pravilno prebrati in si nakladal o tem, koliko mesecnih rent je najemodajalec dolzan za prekinitev pogodbe itd. In o tem ni v zakonu napisanega nic. Jaz sem priznal, da zakona nisem bral, ker me pac ne tangira. Sem pa prebral tistih par clenov sedaj in jih za razliko od tebe razumem. Zato se pac precej upraviceno sprasujem, kateri kreten bi sel oddajati svojo lastnino pod taksnimi pogoji. Ma ja... bodi dovolj.

matobeli ::

Tole bo pa potrebno citirat. Ker za razliko od tebe, vem kaj sem napisal in tudi napisano je povsem nedvomuno.

Tako da ni druge kot da ne znaš brat.

tonttu je izjavil:

Jaz sem priznal, da zakona nisem bral, ker me pac ne tangira.


Seveda ne, boomerskih snežink nič ne "tangira".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

tonttu ::

matobeli je izjavil:

Če ne najdete skupne poti lahko sporazumno prekineta pogodbo, sicer se najemodajalec ne bo strinjal, ampak lahko zahtevaš recimo dve mesečni najemnino ki bodo nastali zaradi stroškov odpovedi pogodbe. Delaj kot da si enakopraven partner in se ne podreduj najemodajalcu.

No ce ze citiramo... toliko o "odpravnini". Predvidevam da je to tvoj macek po tastaturi skakal in sproduciral to zgornje in ne ti.

In ja zakona nisem sel brat, ker mi na misel ne pride, da bi oddajal stanovanja dolgorocno in me posledicno pac ne tangira (pri slabih 50 letih pa nekako dvomim, da sem ravno tvoja tipicna snezinka). Ja jebiga oddajam jih zaradi profita, pa naj ti gre to se tako v nos. Enako kot verjetno ti hodis v sluzbo zaradi denarja. Bi bil ti bolj srecen, ce bi mi na banki lezal miljon in ne bi imel nic od tega? V stilu "tudi ce mi krava crkne, samo da sosedu dve" predvidevam, da bi ti bilo to precej bolj vsec, kot pa to, da z lastnino, ki sem jo kupil s posteno zasluzenim denarjem mogoce se kaksen euro "obresti" dobim. Ce tebi to ne znese, ni treba biti tako jebeno zagrenjen do vseh ostalih, ki imajo vec znanja in sposobnosti, da si lahko privoscijo se kaj vec kot 5kg kruha in 12l mleka mesecno, ter 10 let kredita za avto.

matobeli ::

In kaj točno te moti če se dve pogodbeni stranki odločita da bosta sporazumno prekinili pogodbo in bo oškodovana stranka zato prejela neke vrste nadomestilo?

Bistveno bolje pljunt tistega jurja kot pa iskat nadomestno stanovanje in plačevat stroške selitve ali pa se grdo gledat z podnajemnikom ki noče ven in mu šenkavat stanovanje po ceni izpred 10let.

uvodV?? ::

Brez skrbi fanta, oba sta čist primerljivo retardirana.

matobeli ::

A je za tvoj okus blo mal prehitro konec, pa boš še mal naviral zdejle, a? :))

HitoriJ ::

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in mogoce odpiram ze staro temo, pa vseeno.

Kako je pri visanju najemnin s pogodbo za nedolocen cas pri poslovnih prostorih? Sam imam pogodbo z najemodajalcem sklenjeno za nedolocen cas, redno placujem najemnino in stroske (na dan, ko dobim racune). Po treh letih se je lastnik iz lepega nic odlocil, da bo najemnino dvignil za 30%. Ali obstaja kak zakon glede dvigovanja najemnin ali je to vse "kakor se kdo spomni"?

matobeli ::

Če imaš v pogodbi napisano da jo lahko kadarkoli dvigne za 30% pol jo lahko.

Če pa nimaš in imaš res pogodbo za NDČ, pol pa ne more brez da ti prekine pogodbo, kar pa prinese druge obveznosti in težave zanj.

PaUBs ::

za 30% povisanje si se moral strasno zameriti v zadnjem letu. pri trajnem oddajanju se v pogodbi normalno oznaci/zapise revalorizacija z inflacijo. lahko poskusas s kaksnimi pravnimi manevri, ce imas zaledje.

MadMen ::

matobeli je izjavil:

Če imaš v pogodbi napisano da jo lahko kadarkoli dvigne za 30% pol jo lahko.

Če pa nimaš in imaš res pogodbo za NDČ, pol pa ne more brez da ti prekine pogodbo, kar pa prinese druge obveznosti in težave zanj.

Tukaj je treba dodati da je minimalni odpovedni rok pri NDČ pogodbah 1 leto.

IgorCardanof ::

PaUBs je izjavil:

za 30% povisanje si se moral strasno zameriti v zadnjem letu. pri trajnem oddajanju se v pogodbi normalno oznaci/zapise revalorizacija z inflacijo. lahko poskusas s kaksnimi pravnimi manevri, ce imas zaledje.


Zakaj zamerit? Lastnik je ugotovil, da bi lahko v izi molzel 30% več in to poskuša narest.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22435978 (29232) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718349 (8117) St235

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454698 (45080) KAVINSKY
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368271 (61187) Ishmael
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21638844 (25319) Timurlenk

Več podobnih tem