» »

Najemodajalec = nategator

Najemodajalec = nategator

1 2 3
4
5

imagodei ::

Če je res v dolgovih in ima težave zaradi davčne, mu prijazno namigni, da res ne potrebuje še več problemov. Saj zneske za najemnino si nakazoval na TRR, ne?
- Hoc est qui sumus -

Gregor3 ::

imagodei je izjavil:

Če je res v dolgovih in ima težave zaradi davčne, mu prijazno namigni, da res ne potrebuje še več problemov. Saj zneske za najemnino si nakazoval na TRR, ne?

Na tekoči račun se ne strinja ker od vseh stanovalcev takoj odnese denar nevem kam... nikoli nima denarja. Vemo samo da je globoko v dolgovih davčni,banki,ljudem ki so delali ta objekt...
Vglavnem ne podpiše da je prejel denar.

Brane2 ::

Potem ga prijavi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Invictus ::

No ja, prav veliko najbrž za nazaj ne moreš narediti.

Predvidevam da nimaš potrdil da si plačal človeku višjo najemnino kot je v pogodbi in prav tako nimaš potrdil da si mu dal več denarja za stroške kot so pa dejansko bili.

Ker nekih pisnih dokazov nimaš, je vsaka prijava na DURS tako, tako. Mogoče bo šlo skozi, mogoče ne. Pač po principu rekla, kazala. Enako za višja plačila za stroške.

Sicer si nek papir dobil za stroške. Upam da imaš vse shranjeno za nazaj in da je na papirju njegov podpis. Če je, potem ne bo frke. Ga že tukaj lahko DURS lovi za davčno utajo, čeprav majhno.

Predlagam ti enako kot ostali. Plačaj toliko kot je na pogodbi, stroškov ne plačuj dokler ne vidiš položnic in začni iskati novo stanovanje. BTW, če ni skrivnost, koliko pa plačuješ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

Saj je napisal, najemnina 300 EUR, na pogodbi 100 EUR. Plus vsi stroški.

Zdaj, jaz bi rekel takole. Če se greš čisto legalistično gledati na zadeve, si mu dolžen 100 EUR mesečno in ne 300. Poleg tega je odpovedni rok na pogodbi ničen, ker je krajši od zakonsko določenega minimuma. Petnajst dni je pa sploh neumnost. Tega ti po moje ni treba upoštevat, če bodo fizični problemi pa pokliči policijo.

Če piše v pogodbi, da se stroški plačujejo na podlagi izdanih položnic, jih seveda lahko zahtevaš. Če ne piše pa ne vem. Za ostale pravice se pa še pozanimaj.

Ampak ne pozabit na svoje dolžnosti in na pošten odnos do tega človeka. Ne pravim da si pozabil, samo rečem. Očitno je v težavah, tako da imej tolko razumevanja do njega, kot si ga želiš zase. Predvsem mislim na ta 300/100 EUR "problem". Ob pogoju, da je tudi on korekten do tebe.

Gregor3 ::

Saj nisem zaj... človek,ampak če pa bo zajebaval pa mi nebo preostalo druga kot pa da ga pstavim pred dejstvo da je zajebal sam sebe glede pogodbe in potem davčne.(baje ga poznajo dobro na davčni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor3 ()

Gregor3 ::

Drugi teden morava oditi(baje) iz stanovanja,(to je sreda prejšnji teden,ko je reko naj grema),pa to še niti 14 dni ni kaj šele 30 dni odpovednega roka za izselitev.

Beli_Zajcek ::

Za koliko časa pa imaš podpisano pogodbo? Drugače pa kot so rekli, plačuj 100€ na račun ali na roko, s tem, da ti podpiše (velja v primeru gotovine), da je prejel. Stroške pa zgolj po predloženih položnicah. Hkrati si pa nujno išči drugo stanovanje, ker tole ni vredno tvojih živcev. Takle pishopat ti lahko đe kake gorile pošlje za vrat. Če slučajno pride do kakih poskusev izselitve takoj kliči policijo. V tem primeru so na tvoji strani.

Pa še koliko časa si bil notri? Ker nimaš nobenih dokazil, da si mu plačal karkoli za nazaj...

Zgodovina sprememb…

Gregor3 ::

Ales je izjavil:

Saj je napisal, najemnina 300 EUR, na pogodbi 100 EUR. Plus vsi stroški.


Ampak ne pozabit na svoje dolžnosti in na pošten odnos do tega človeka. Ne pravim da si pozabil, samo rečem. Očitno je v težavah, tako da imej tolko razumevanja do njega, kot si ga želiš zase. Predvsem mislim na ta 300/100 EUR "problem". Ob pogoju, da je tudi on korekten do tebe.

Zaradi njega sta se starša ločla,ker je njima naredil dolgove.Mislim totalna bedarija, človek pobira najemnino,staršem pa laže da nič ne dobi,tako da vse stroške plačujeta starša namesto da bi jih on,ki dobi najemnino in obratovalne stroške.

Gregor P ::

Od koga je sedaj stanovanje? Od staršev, ali njihovega sina?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane2 ::

Zahtevaj izpis iz zemljiške knjige, pa ti bo jasno. No, dobil boš precej dobro idejo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gregor3 ::

Beli_Zajcek je izjavil:

Za koliko časa pa imaš podpisano pogodbo? Drugače pa kot so rekli, plačuj 100€ na račun ali na roko, s tem, da ti podpiše, da je prejel. Stroške pa zgolj po predloženih položnicah. Hkrati si pa nujno išči drugo stanovanje, ker tole ni vredno tvojih živcev. Takle pishopat ti lahko đe kake gorile pošlje za vrat. Če slučajno pride do kakih poskusev izselitve takoj kliči policijo. V tem primeru so na tvoji strani.

Pa še koliko časa si bil notri? Ker nimaš nobenih dokazil, da si mu plačal karkoli za nazaj...

Zdaj teče četrti mesec najemnine,pogodba pa je za eno leto(pogodba je original iz občine,ker sma jo tudi pokazala ko sva se prijavila na občini),

Gregor P je izjavil:

Od koga je sedaj stanovanje? Od staršev, ali njihovega sina?

Na pogodbi je podpisana njegova mama.Pobira vse on,mami pa ne da nič.Tukaj je pravi šmorn,XD.
Ima pa več stanovanj.Podnajemniki se kar selijo tukaj,en mesec do tri(MAX) so tukaj,potem pa grejo.

Imate vsi dobre ideje,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor3 ()

Brane2 ::

Čaki mal, če je na pogodbi njegova mati, potem si dolžan denar njej, ne njemu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor3 ::

Brane2 je izjavil:

Čaki mal, če je na pogodbi njegova mati, potem si dolžan denar njej, ne njemu.

Saj pravim da je tukaj pri nas pravi šmorn.
Mati se noče ukvarjat s tem,tako da on pobira najemnino in stroške.Potem pa se mati joče,da nima denarja,mislim halooooo?????????? kaj potem se še buni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor3 ()

Invictus ::

Brane2 je izjavil:

Čaki mal, če je na pogodbi njegova mati, potem si dolžan denar njej, ne njemu.


Točno tako. In tudi on te ne more vreči ven ker zato ni pooblaščen. Te mora vreči ven njegova mama. Sicer pa mislim da ti mora poiskati stanovanje za enako ceno in enake kvalitete če te meče ven. Ampak to naj pove kdo ki se na to bolj spozna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane2 ::

No, če je tip tak podn in ima tako odhlapele starše, potem se mu ni problem prikazat s pooblastilom.

Ne vem, jaz bi se odpravil k odvetniku po nasvet, preden bi šel komplicirat dalje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor3 ::

Potem bom pa jaz kar njegovi mami dal 100 eur in je to to.

poweroff ::

Še nekaj. Če je mama lastnica, te lahko le ona vrže ven.

Če te bo fizično vrgel ven - pokličeš policijo. Če ti zamenja ključavnico, pa spet policija, pa MISLIM, da lahko nazaj vlomiš (vprašaj Žigata Dolharja).
sudo poweroff

Gregor3 ::

poweroff je izjavil:

Še nekaj. Če je mama lastnica, te lahko le ona vrže ven.

Če te bo fizično vrgel ven - pokličeš policijo. Če ti zamenja ključavnico, pa spet policija, pa MISLIM, da lahko nazaj vlomiš (vprašaj Žigata Dolharja).

Mislim da je on financiral obnovo tega stanovanja nisem 100%

imagodei ::

Če obnova ni nikjer zabeležena, potem nima nobene veze. Kot so ti že rekli, imaš kot najemnik 90 dni minimalmo odpovednega roka, kakšnih 15 neki.

Zanimivo se mi zdi, da tako dobro poznaš njegovo privat življenje in odnose s starši. Moja prejšnja najemodajalka je živela v stanovanju poleg mojega, spala je dobesedno 3 metre zračne linije stran od mene. Pa od nje nisem vedel praktično nič, če sva se srečala na hodniku, sva izmenjala par vljudnostnih fraz; enkrat mesečno, ko sem ji izročil gotovino, mi je nakracala podpis in to je bilo to.

Glede na to, da se očitno precej bolj poznate, stopi do njega ali do staršev in jim razloži, kako in kaj. Da v kolikor ne bo fer playa z njihove strani, boš pač plačeval 100 EUR/mes oz. zaradi že preplačane najemnine ne boš plačal tudi ficka več; izselil se boš pa šele 90 dni po prejemu pisne prekinitve pogodbe, na katerem bo podpisan lastnik stanovanja. V kolikor bodo odstopali od postopkov, ki jih dovoljuje zakon, boš pač klical policijo in podal prijavo tudi na DURS.
- Hoc est qui sumus -

Gregor3 ::

imagodei je izjavil:

Če obnova ni nikjer zabeležena, potem nima nobene veze. Kot so ti že rekli, imaš kot najemnik 90 dni minimalmo odpovednega roka, kakšnih 15 neki.

Zanimivo se mi zdi, da tako dobro poznaš njegovo privat življenje in odnose s starši. Moja prejšnja najemodajalka je živela v stanovanju poleg mojega, spala je dobesedno 3 metre zračne linije stran od mene. Pa od nje nisem vedel praktično nič, če sva se srečala na hodniku, sva izmenjala par vljudnostnih fraz; enkrat mesečno, ko sem ji izročil gotovino, mi je nakracala podpis in to je bilo to.

Glede na to, da se očitno precej bolj poznate, stopi do njega ali do staršev in jim razloži, kako in kaj. Da v kolikor ne bo fer playa z njihove strani, boš pač plačeval 100 EUR/mes oz. zaradi že preplačane najemnine ne boš plačal tudi ficka več; izselil se boš pa šele 90 dni po prejemu pisne prekinitve pogodbe, na katerem bo podpisan lastnik stanovanja. V kolikor bodo odstopali od postopkov, ki jih dovoljuje zakon, boš pač klical policijo in podal prijavo tudi na DURS.

Poznam zato,ker je njegova mati in oče sta soseda in sta povedala stvari o njemu, kako je bilo prej, in kako daleč je prišel njihov sin... zaenkrat je dovolj kar sem povedal o njih.
Če bo pa probal s silo,pa bom moral silo uporabit nazaj s policijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor3 ()

LeQuack ::

Najemodajalstvo je prava slika naše balkanske kulture.
Quack !

imagodei ::

Zakaj? Jaz sem že drugič v najemu, obakrat sem z najemodajalcem ful zadovoljen. Trenutnega delodajalca sploh ne vidim, nakazila potekajo na njegov TRR, vse je transparentno. Možakar je zelo fer, prava slika; praktično ga je treba prosit, da se oglasi, če pač nastopi tako stanje (pooblastila za zamenjavo ISP, adaptacije, itd.). Od predaje ključev ni bil v stanovanju dlje kot 2 uri - vse skupaj.

Je pa res, da v najem ne bi šel nikoli, če bi kakorkoli slutil kakšno umazano igro. Z bodočim landlordom se pač usedeš, pogovoriš, določiš pogoje in - če so sprejemljivi, greš v najem, sicer ne.

Ne razumem, da ljudje ne dobivajo v roke položnic ali vsaj kopij. Kako čudno se to menite?
- Hoc est qui sumus -

Gregor3 ::

imagodei je izjavil:

Zakaj? Jaz sem že drugič v najemu, obakrat sem z najemodajalcem ful zadovoljen. Trenutnega delodajalca sploh ne vidim, nakazila potekajo na njegov TRR, vse je transparentno. Možakar je zelo fer, prava slika; praktično ga je treba prosit, da se oglasi, če pač nastopi tako stanje (pooblastila za zamenjavo ISP, adaptacije, itd.). Od predaje ključev ni bil v stanovanju dlje kot 2 uri - vse skupaj.

Je pa res, da v najem ne bi šel nikoli, če bi kakorkoli slutil kakšno umazano igro. Z bodočim landlordom se pač usedeš, pogovoriš, določiš pogoje in - če so sprejemljivi, greš v najem, sicer ne.

Ne razumem, da ljudje ne dobivajo v roke položnic ali vsaj kopij. Kako čudno se to menite?

Na začetku je reko da položnice so in da jih dobimo vsak mesec,zdaj že četrti teče pa še ni nobene položnice od nikoder samo načorglane številke.

imagodei ::

Potem pač ne plačaš stroškov, ane? Saj je menda zapisano v pogodbi?
- Hoc est qui sumus -

Gregor3 ::

Piše na pogodbi da se plačujejo stroški po dejanski porabi, druga o stroških ne piše,razen tega:odpovedni rok 30 dni v primeru neplačila stroškov najemnine skupaj z obratovalnimi stroški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor3 ()

Brane2 ::

Jaz bi šel do odvetnika po nasvet.

Če imaš denar, seveda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gregor3 ::

Zanimivo... bom videl kako bo reagiral ko bom ga postavo pred dejstvo...

mat xxl ::

¨Same bistre prvič odnos mora biti obojestransko korekten, torej se resno pogovorita z njim. Za prijavo na davčno se pa zavedaj, da si tudi sam v velikem prekršku, ker si na kaj takega sploh pristal in ker se boš o tem pismeno izjaznil, boš najprej avtomatsko kaznovan TI, on pa samo v kolikor bo potrdil tvoje navedbe, oziroma v kolikor bo sodišče razsodilo proti njemu.
Sicer pa v kolikor ni lastnik, naj ti predloži pooblastilo matere o temu.

So pa zadeve res čudne, sam bi iskal takoj drugo stanovanje.

Sicer bolj poznam stran najemodajalcev, vendar verjemi, da tudi korektnega poštenega najemnika najti je zelo, da ne rečem noro težko.

Gregor3 ::

Sam je začel z nekimi izjavami češ da boma morala it na cesto če se ne bo plačalo TOČNO ob dol. datumu,ampak 6 dni bolj pozno.Očitno je dolžan toliko okoli da se mu mudi za denar...
Sosedo nad nama je včeraj htel opalit za celih 660 eur,(2 varščini),mislim halooo kje mu je olika? ta človek nima sramu očitno,

Beli_Zajcek ::

mat xxl je izjavil:

¨Same bistre prvič odnos mora biti obojestransko korekten, torej se resno pogovorita z njim. Za prijavo na davčno se pa zavedaj, da si tudi sam v velikem prekršku, ker si na kaj takega sploh pristal in ker se boš o tem pismeno izjaznil, boš najprej avtomatsko kaznovan TI, on pa samo v kolikor bo potrdil tvoje navedbe, oziroma v kolikor bo sodišče razsodilo proti njemu.
Sicer pa v kolikor ni lastnik, naj ti predloži pooblastilo matere o temu.

So pa zadeve res čudne, sam bi iskal takoj drugo stanovanje.

Sicer bolj poznam stran najemodajalcev, vendar verjemi, da tudi korektnega poštenega najemnika najti je zelo, da ne rečem noro težko.


Ne bluzi. Zakaj bi bil pa avtomatsko kaznovan? A je on kriv, da najemodajalec ni prijavil dohodka? S svojim denarjem pa lahko počne kar hoče.
Je pa tukaj res prisotna naivnost, zaradi katere bo najmnik težko dokazoval kakršnakoli plačila. Upam, da boš potegnil iz tu lekcijo vsaj za v bodoče. NIČESAR ne plačuj, če ne dobiš potrdila. Se pravi, v primeru gotovine ti mora prejemnik podpisati, da je od tebe to gotovino prejel, ali pa uporabiš nakazilo na bančni račun in banka shrani podatke o transakciji. Najlažje je seveda bančno nakazilo, ker podatke o tem hranijo ohoho let, na roke pisano potrdilo pa lahko založiš ali izgubiš. Plačuje se pa vedno na podlagi računa in ne nekih fiktivnih zneskov naključno napisanih na kos papirja. V pogodbi se tudi določi komu se plačuje. Od tega ne odstopaš, ker v tvojem primeru bi lahko mama od najemodajalca rekla, da od tebe ni še nič dobila in si v bistvu en velik neplačnik (če je res, da je v pogodbi najemodajalka njegova mama).

Edit: Zdajle vidim omembo varščine in sosede. Kako je s tem pri tebi? Problem je, da se zna zgodit, da ti varščine ne bo vrnil (še posebej, če je res v takih problemih kot si omenjal). Se pravi, če imaš za varščino 1-mesečno najemnino je v tem primeru najlažje 1 mesec pred izselitvijo nehati plačevati najemnino. Zagotoviš si da ne ostaneš brez varščine iz vzroka izmišljene škode v stanovanju ali preprostega dejstva, da tip nima likvidnih sredstev.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Z pravega vidika so stvari definirane v Stanovanjskega zakonu. Tam tudi jasno piše kakšen je minimalen rok za odpoved pogodbe, vendar pozor to je za odpoved s strani NAJEMNIKA. Še več najemodajalec te praktično NE MORE izselit, razen če ti zagotovi enakovredno nastanitev. Edino kadar pride do hudih kršitev pogodbe s strani najemnika lahko najemodajalec prekine pogodbo. Krajša zamuda pri plačilu ni kršitev na podlagi katere ti lahko odpovejo pogodbo.
Zakon namreč pravi, da najemodajalec lahko odpove pogodbo:
- če najemnik ne plača najemnine in stroškov, ki se plačujejo poleg najemnine, v roku, ki ga določa najemna pogodba, dvakrat zaporedoma ali dva meseca v zadnjih dvanajstih mesecih;

Po črki zakona si ti njemu dolžan plačevat SAMO in LE kar piše v pogodbi. Tako, da če imaš živce in voljo mu lahko za nadaljnjih 8 mesecev plačuješ 100€ na mesec. Kako zadevo izpeljat v praksi pa je druga zgodba. Še več, glede na to da mu štiri mesece plačuješ 300EUR in če imaš zato dokazila (nakazila preko TRR naprimer), lahko mirno trdiš, da si plačal že celotno najemnino za celo leto in plačuješ samo stroške.

Rešitve:
a. se preprosto izseliš in najdeš kaj normalnega.
b. Zapneš in plačuješ samo zneske iz pogodbe, ter stroške samo na podlagi kopij računov. Prva stvar, ki jo naredi je menjaj ključavnico na vratih. (Do tega seveda imaš pravico, ker najemodajalec ima po zakonu pravico do ogleda stanovanja samo dvakrat letno, pa še to samo in le v prisotnosti najemnika). Potem se pa pač pripravi na kreganje in vse kar sodi zraven. sploh če najemodajalec živi v bližini. Ne se bat poklicat policije, če bo začel grozit ali celo vdirat. Zakon jasno in nedvoumno ščiti najemnika in sranja o katerih beremo sploh v odnosu do študentov so posledica nepoznavanja zakonodaje slednjih. Če se boš odločil za slednje povej, da ti citiramo relevantne člene zakona. Če imaš možnost naj ti kak kolega iz pravne fakultete ali celo odvetniške pisarne sestavi dopis v katerem najemodajalca opozorite na kršitve, tvoje pravice itd. Pa seveda računaj, da seveda čez leto dni ne bo podaljšal pogodbe, če mu boš sedaj sral po glavi.

Da se ogromno, samo drugo pa je če si pripravljen se to it, ker ti garantiram, da boš deležen vsega in svašta. Sem imel podobno situacijo in sem zdržal 6 mesecev, potem se mi pa več ni dalo in sem se izselil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gregor3 ::

Hvala za pomoč,ti citati bi pa zelo prav prišli,hvala.

Timurlenk ::

nikakor te nima pravice kar v 15 dneh izseliti, če pa pokliče gorile s kiji, pa ti pokliči policijo

mikic007 ::

Gregor, domnevam, da ne zivis v LJ, torej najti nekaj boljsega ne bi smel biti prevelik problem. Seveda pa upam, da bos stopil cloveku malo na zivec, ker takih sranj je povsod prevec. Sam sem imel predvsem zadnja leta v Ljubljani veliko sreco, pred tem pa ne, zato vem, kaj se dela in da se da tudi drugace.

Naredi, kot ti je svetoval Lakotnik, hkrati pa isci nekaj novega. Lazje se je igrati, ce pri tem ne tvegas veliko.

St235 ::

Če imaš priliko posreduj več informacij ko to:
ali najemaš sobo ali celo stanovanje
kje živi lastnik (v istem bloku/stanovanju/mestu...)
Gre za hišo ali blok
...
Lahko tudi na ZS, če nočeš preveč informacj objavit.

Vse členi, ki jih navahjam v nadalejvanju so iz stanovanjskega zakonika (SZ1).

Neuradno prečiščeno besedilo najdeš tukaj: http://www.mop.gov.si/si/zakonodaja_in_...

Poglavje ki te zanima je VI - STANOVANJSKA NAJEMNA RAZMERJA in sicer vse kar je vezano na tržni najem stanovanja.

Pa pomembnih stvari:

84. člen
(oddaja stanovanja v najem)
(1) Lastnik stanovanja odda stanovanje v najem s sklenitvijo najemne pogodbe.
(2) Če lastnik odda del lastnega stanovanja, sklene najemno pogodbo za določen ali nedoločen čas pod pogoji, ki jih določa ta zakon.
(3) Najemnik lahko odda del stanovanja v podnajem s sklenitvijo podnajemne pogodbe za določen čas in pod pogoji, ki jih določa ta zakon, če se lastnik stanovanja s tem strinja.
(4) Najemna in podnajemna pogodba se sklepata v pisni obliki.

111. člen
(uporaba stanovanja brez pravnega naslova)
(1) Oseba, ki uporablja stanovanje, pa z lastnikom ni sklenila najemne pogodbe oziroma ni podaljšala najemne pogodbe, sklenjene za določen čas, uporablja stanovanje nezakonito.
(2) Lastnik lahko kadarkoli vloži tožbo na izpraznitev stanovanja pri sodišču splošne pristojnosti. Spori se rešujejo prednostno.
(3) Določbe prejšnjih odstavkov se ne uporabljajo za prejšnje imetnike stanovanjske pravice in njihove družinske člane, če do sklenitve najemne pogodbe ni prišlo zaradi razlogov na strani lastnika.


Bistvena je točka 4. 84. člena Če ni pogodbe ni najema in pika. Torej če nimaš pogodbe, ki sta jo podpisala ob z najemodajalcem lahko nehaš brat in začneš pakirat.,

92. člen
(dolžnosti lastnika stanovanja)
Lastnik stanovanja mora:
- izročiti stanovanje kot predmet najema po najemni pogodbi v stanju, ki najemniku stanovanja omogoča normalno uporabo stanovanja, skladno z veljavnimi normativi in standardi;
- vzdrževati stanovanje in skupne dele v stanovanjski ali večstanovanjski stavbi v stanju, ki zagotavlja najemniku normalno uporabo stanovanja ter skupnih delov ves čas trajanja najema v skladu s pravilnikom iz 125. člena tega zakona;
- odgovarjati za pravne in stvarne napake na oddanem stanovanju;
- prijaviti oddajo stanovanja pri pristojnem davčnem organu in registrirati najemno pogodbo pri pristojnem registrskem organu v 30 dneh od sklenitve najemne pogodbe ali aneksa k najemni pogodbi.


Neupoštevanje zadnje alineje prekršek za kaetrega odgovarja alstnik in ga lahko mirno prijaviš, BREZ posledic zase.

94. člen
(obveznosti najemnika stanovanja)
Najemnik stanovanja mora:
- uporabljati najeto stanovanje v skladu z najemno pogodbo;
- odgovarjati za škodo, nastalo pri nepravilni oziroma malomarni rabi stanovanja;
- dopustiti vstop lastniku oziroma njegovemu pooblaščencu v stanovanje za preveritev pravilne uporabe stanovanja, vendar največ dvakrat letno;
- poravnati stroške popravil v stanovanju, ki so posledica nepravilne oziroma malomarne uporabe stanovanja, skladno z določili najemne pogodbe;
- obveščati lastnika o napakah na stanovanju, za odpravo katerih odgovarja lastnik v skladu z veljavnimi normativi in standardi;
- plačevati najemnino za najeto stanovanje ter stroške, ki se plačujejo poleg najemnine, v skladu z najemno pogodbo;
- pridobiti soglasje lastnika, če stanovanje več kot 60 dni v obdobju treh mesecev uporablja poleg najemnika oseba, ki ni navedena v najemni pogodbi;
- predlagati lastniku sklenitev aneksa k najemni pogodbi, če se število oseb, ki uporabljajo stanovanje, spremeni;
- vzdrževati stanovanje v obsegu, kot ga za najemnike določajo normativi za vzdrževanje po pravilniku iz 125. člena tega zakona
.

Tvoje dolžnosti, kršitev le teh je razlog za odpoved najemnega razmerja.

100. člen
(pravice najemnika stanovanja)
Pravice najemnika stanovanja so:
- uporabljati in izvajati posest nad stanovanjem;
- opraviti popravila v stanovanju, če je popravilo neodložljivo, da se zavarujejo življenje ali zdravje stanovalcev, ali stanovanje in oprema v njem pred večjo škodo, ter zahtevati povračilo stroškov, ki so nastali zaradi teh popravil;
- zahtevati povrnitev škode, nastale zaradi opustitve obveznosti lastnika iz druge alinee 92. člena tega zakona, tako da lahko zahteva povrnitev škode v enkratnem znesku ali z znižanjem najemnine;
- zahtevati vračilo previsoko zaračunane najemnine;
- zahtevati sorazmerno zmanjšanje najemnine za čas, ko stanovanja ni bilo mogoče normalno uporabljati, ker je lastnik opustil svoje dolžnosti iz 93. člena tega zakona.


100x SI PREBERI PRVO ALINEJO. Kot najemnik dobiš rpavico od uporabe in POSESTI stanovanja in veljajo enaka pravila nedotakljivosti, zasebnosti in šečesa kot če bi bil lastnik stanovanja. Edine izjeme so dolčene v zakonu, ki ti ga citiram.

102. člen
(odpoved najemne pogodbe s strani najemnika)
Če ni dogovorjeno drugače, lahko najemnik odpove najemno pogodbo vselej, ne da bi za to navajal razloge, če o tem pisno obvesti lastnika, z 90 dnevnim odpovednim rokom.

90 dnevni rok velja samo če TI kot NAJEMNIK odpoveš pogodbo. Najemodajalec NE MORE brez razloga prekinit pogodbe. Nikoli in nikdar te ne more vreč na cesto, če za to ni z zakonom predvidenega razloga. Ne obstaja nikakeršen rok in pika. Edino kar lahko naredi je da ne podaljša pogodbe ko se le ta izteče.

103. člen
(krivdni odpovedni razlogi)
(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi naslednjih krivdnih razlogov:
1. če najemnik oziroma osebe, ki z njim stanujejo, z načinom uporabe stanovanja povzročajo večjo škodo na stanovanju ali skupnih delih stanovanjske ali večstanovanjske stavbe;
2. če opravlja v stanovanju dejavnost brez dovoljenja ali v nasprotju z dovoljenjem;
3. če najemnik ne vzdržuje stanovanja v skladu s pravilnikom iz 125. člena tega zakona v delu, ki se nanaša na najemnika;
4. če najemnik ne plača najemnine ali stroškov, ki se plačujejo poleg najemnine, v roku, ki ga določa najemna pogodba, če rok ni določen pa v 60 dneh od prejema računa;
5. če najemnik oziroma osebe, ki z njim stanujejo, z načinom uporabe stanovanja pogosto grobo kršijo temeljna pravila sosedskega sožitja določenega s hišnim redom ali z načinom uporabe huje motijo druge stanovalce pri njihovi mirni uporabi stanovanja;
6. če najemnik izvršuje ali izvrši v stanovanju in vgrajeni opremi spremembe brez poprejšnjega soglasja lastnika, razen v primerih iz 97. člena tega zakona;
7. če stanovanje več kot 60 dni v obdobju treh mesecev uporablja poleg najemnika oseba ali več oseb, ki niso navedene v najemni pogodbi in če najemnik za to ni pridobil soglasja lastnika;
8. če najemnik odda najeto stanovanje v podnajem brez soglasja lastnika, kot to določa 84. člen tega zakona;
9. če najemnik ne dopusti vstopa v stanovanje v primerih iz tretje alinee 94. člena in 99. člena tega zakona;
10. če najemnik brez upravičenih razlogov ne prevzame stanovanja oziroma ne prične prebivati v stanovanju v 30 dneh po sklenitvi najemne pogodbe;
11. če so najemnik in osebe, navedene v najemni pogodbi, nehale uporabljati stanovanje in brez presledka več kot tri mesece niso stanovale v njem;
12. če posreduje lažne podatke, ki so osnova za pridobitev pravice do subvencionirane najemnine v skladu s 121. členom tega zakona.
(2) Pogoj iz 11. točke prejšnjega odstavka ni izpolnjen, če je najemnik na zdravljenju, v domu za starejše za čas, krajši od šestih mesecev, ali če stanovanja ne uporablja iz drugih upravičenih razlogov (službena premestitev ali šolanje v drugem kraju, služenje vojaškega roka, prestajanje zaporne kazni in podobno).
(3) Najemne pogodbe ni mogoče odpovedati s tožbo, če lastnik ni predhodno pisno opozoril najemnika, ki krši najemno pogodbo. Opomin mora vsebovati kršitev in način odprave odpovednega razloga ter primeren rok za odpravo odpovednega razloga. Rok za odpravo odpovednega razloga ne sme biti krajši od 15 dni.
(4) Za isto kršitev, ki predstavlja odpovedni razlog, opomni lastnik najemnika samo enkrat, razen če je med dvema zaporednima kršitvama preteklo več kot eno leto.
(5) Če ima najemnik neprofitnega stanovanja ali njegov zakonec oziroma oseba, s katero živi najemnik v dalj časa trajajoči zunajzakonski skupnosti, v lasti primerno stanovanje ali stanovanjsko stavbo, sme lastnik odpovedati najemno pogodbo.

105. člen
(odpovedni razlogi za tržno, službeno in namensko najemno stanovanje)
(1) Lastnik tržnega najemnega, službenega najemnega ali namenskega najemnega stanovanja lahko odpove najemno pogodbo, poleg razlogov iz prvega in petega odstavka 103. člena tega zakona, tudi iz drugih razlogov, če so navedeni v najemni pogodbi.
(2) Odpovedni razlogi iz 11. točke prvega odstavka in petega odstavka 103. člena tega zakona ne veljajo za tržno najemno stanovanje
112. člen
(odpoved najemne pogodbe)
(1) Lastnik stanovanja odpove najemno pogodbo z odpovednim rokom, ki ne sme biti krajši od 90 dni.
(2) Lastnik ne more zahtevati izselitve najemnika, preden mu ne povrne vlaganj po 98. členu tega zakona.
(3) Najemna in podnajemna pogodba se ob sporu odpovedujeta s tožbo pri sodišču splošne pristojnosti.
(4) Sodišče določi rok za izselitev, ki pa ne sme biti krajši kot 60 dni in ne daljši od 90 dni.
(5) Spori se rešujejo prednostno.
(6) Lastnik ne more odpovedati najemne pogodbe, če najemnik dokaže, da krivdni razlog ni nastal po njegovi krivdi oziroma da ga brez svoje krivde ni mogel odpraviti v danem roku.


Zgoraj navedeno so EDINI razlogi zaradi katerih te najemodajalec lahko vrže ven iz stanovanja pred potekom pogodbe. Razen če imaš slučajno v pogodbi še kakšne druge razloge, kar pa ne mroem vedet.

106. člen
(nekrivdni odpovedni razlogi)
(1) Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi razlogov, ki niso našteti v 103. členu tega zakona ali najemni pogodbi le, če najemniku priskrbi drugo primerno stanovanje.
(2) Najemniku se zaradi tega njegov položaj iz najemnega razmerja ne sme poslabšati, kar pomeni, da se šteje za primerno stanovanje, poleg opredelitev iz 10. člena tega zakona, stanovanje, ki v nobeni drugi pomembni okoliščini, v primerjavi s sedanjim stanovanjem, ne pomeni bistvenega poslabšanja stanovanjskih pogojev najemnika in oseb, ki skupaj z njim bivajo v stanovanju.
(3) Istemu najemniku je mogoče odpovedati najemno pogodbo pod pogoji iz prvega odstavka tega člena brez utemeljenih razlogov le enkrat. Kot utemeljen razlog se štejejo lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana kot tudi če zaradi objektivnih okoliščin, vezanih na stanovanje, nadaljnje bivanje v tem stanovanju ni več mogoče (predvideno rušenje, sprememba namembnosti celotne stavbe, ogrožena varnost bivanja in podobno). Za lastne stanovanjske potrebe lastnika ali njegovega ožjega družinskega člana se šteje zlasti povečanje števila njegovih ožjih družinskih članov, povečanje števila gospodinjstev, upoštevaje merila glede primernosti stanovanja po 10. členu tega zakona.
(4) Omejitev iz prejšnjega odstavka ne velja za stanovanja v lasti občine, neprofitne stanovanjske organizacije, javnega stanovanjskega sklada ali države, kadar se izvajajo zamenjave zaradi racionalne zasedenosti njihovega stanovanjskega fonda, pri čemer je treba najemniku zagotoviti stanovanje v skladu z drugim odstavkom tega člena.
(5) Stroške selitve nosi lastnik.
(6) V primeru spora odloči o primernosti drugega stanovanja sodišče v nepravdnem postopku.

Edini način da te izseli brez tvoje krivde.

115. člen
(stanovanjska najemnina)
(1) Za uporabo najemnega stanovanja plačuje najemnik lastniku stanovanja najemnino, ki se določi z najemno pogodbo, vendar ne v nasprotju z določbami tega zakona.
(2) Najemnina za službena, tržna in namenska najemna stanovanja se oblikuje prosto (prosto oblikovana najemnina).
(3) Najemnina za neprofitna stanovanja se oblikuje v skladu z metodologijo iz 117. člena tega zakona (neprofitna najemnina).


Najemnina je določena s pogodbo in pika. Plačat si dolžan smao in le tisto kar piše v pogodbi.

119. člen
(oderuška najemnina)
(1) Oderuška najemnina je po tem zakonu najemnina, ki za več kot 50% presega povprečno tržno najemnino v občini za enako ali podobno kategorijo stanovanj, pri čemer je treba upoštevati tudi lokacijo in opremo stanovanja.
(2) V občini, kjer po tržni najemnini oddaja najemna stanovanja manj kot pet lastnikov, ali večino teh stanovanj oddajajo manj kot trije lastniki, se oderuška najemnina primerja s povprečno prosto oblikovano najemnino v regiji.


Zakon te ščiti pred previsoko najemnino, ne obstaja pa pojem prenizke najmenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Lahko ti pa iz lastnih izkušenj povem, da je uveljavljanje vseh teh pravic kar naporno, sploh kadar imaš na drugi strani neandertalca, ki je vajen nategovat študente. Midva sa se z cimrom uselila v eno tako enosobno stanovanje. Pogodba za leto dni, v pogodbi ena številka plačevala sva drugo itd. Po dveh mesecih pa se je začelo sranje, ko je cimer pripeljal punco in je to lastnica videla (živela je v sosednjem bloku) in je zagrozila, da naju bo ven vrgla, če se to ponovi.

Ker se seveda je zadeva ponovila še ena dvakrat v prihajajočem mesecu naju je ženska hotla vreč iz stanovnja na podoben način (dala nama je en teden da se izseliva). Ker se nisva in sva jo s zakonom tudi seznanila naju je čez vikend z njenim sinom preprosto izselila. V ponedeljek sva prišla v Lj in so ble najine stvari na hodniku in menjana ključavnica. Seveda sva klicala policijo in ključavničarja, da je na podlagi veljavne pogodbe o najemu vlomil v stanovanje. Šok na njenem obrazu, ko je popoldan prišla stanovanje kazat eni študetnki je bil nepopisen.

Nadaljnjih šest mesecev je bilo kot temu rečejo južni brati ludo i nezaboravno. Nisem pa še nikoli tako poceni živel celo leto v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ziga Dolhar ::

Pri "menjavah" ključavnic je stvar zoprna predvsem zaradi živcev - in seveda, ker se neredko zgodi, da se ključavnice prično menjati verižno. V praksi niso redki primeri enajstkratnih menjav :P.
https://dolhar.si/

St235 ::

Jap, je sila zorpno in nadležno. Sam sva potem z cimrom + par kolegov in ena soseda, ki se jim je to zdelo nadvse zabavno, na smeno dežural in odganjal ključavničarje. Pol je pa s tem obupala. Ne vem če zato ker ji je postalo predrago, ker je vsak ključavničar obisk računal ne glede na to da ni rabil vlomit al ker je dobila sodno izvršbo za plačilo že prve ključavnice, ki jo je nezakonito menjala.

Gregor3 ::

Bi ga rad videl če bo poskušal odklenit vrate ko ključ nebo pasal,

St235 ::

O ja, to je bil definitivno priceless trenutek, ko je pokveka prilezla do vrat in ni mogla odklenit in je študentki razlagala, da se ključavnica zatika, ker je nova. No pol je pa cimer v gatah odprl vrata, čist skuštran s kavo v roki in pribil: Gospa XY pa saj za danes nismo nobene erotične masaže naročili. Preprosto priceless.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gregor3 ::

St235 je izjavil:

O ja, to je bil definitivno priceless trenutek, ko je pokveka prilezla do vrat in ni mogla odklenit in je študentki razlagala, da se ključavnica zatika, ker je nova. No pol je pa cimer v gatah odprl vrata, čist skuštran s kavo v roki in pribil: Gospa XY pa saj za danes nismo nobene erotične masaže naročili. Preprosto priceless.

HH XD dobro jo je zaključo, haha,
Pri nama je že drugemu najemniku kazal stanovanje,pa dobro to sem požrl,ampak IZSELITVE pa ne mislim! in se naj kar pripravi.
Ključavnico pa sem danes zjutraj menjal,ker sumim da ko vidi da grema nama hodi po stanovanju,zato ker ima rezervne ključe.
Drugače mam kamero,ampak to ni 100% ker lahko tačas odklopi varovalke,in se prosto giblje po stanovanju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor3 ()

mat xxl ::

Beli_Zajcek je izjavil:



Ne bluzi. Zakaj bi bil pa avtomatsko kaznovan? A je on kriv, da najemodajalec ni prijavil dohodka? S svojim denarjem pa lahko počne kar hoče.


Ne "bluzim", ker davčne predpise obvladam tako, da z tem tudi občasno služim.

Eno je, ali bo najemodajalec prijavil dohodke do 15.1. za preteklo leto, drugo, kar pa je problematično pa je, ko se bo pojavil pri dacarjih z izjavo, ja imava pogodbo za 100 eur, ker je on tako želel, sam sem pa podpisal, čeprav plačujem v resnici 300 eur .........

No ta drugi del bo pa zelo problematičen za prijavitelja, saj je soudeležen v prevari z prijavo pa bo potrdil svojo udeležbo, med tem, ko bo le ta najemodajalcu tekom postopka šele morala biti dokazana bo sam ob prijavi potrdil svojo udeležbo in že bil kriv.

Včasih je bolje biti tiho, če prakse in zakonodaje dobro ne poznaš !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Gregor3 ::

mat xxl je izjavil:

Beli_Zajcek je izjavil:



Ne bluzi. Zakaj bi bil pa avtomatsko kaznovan? A je on kriv, da najemodajalec ni prijavil dohodka? S svojim denarjem pa lahko počne kar hoče.


Ne "bluzim", ker davčne predpise obvladam tako, da z tem tudi občasno služim.

Eno je, ali bo najemodajalec prijavil dohodke do 15.1. za preteklo leto, drugo, kar pa je problematično pa je, ko se bo pojavil pri dacarjih z izjavo, ja imava pogodbo za 100 eur, ker je on tako želel, sam sem pa podpisal, čeprav plačujem v resnici 300 eur .........

No ta drugi del bo pa zelo problematičen za prijavitelja, saj je soudeležen v prevari z prijavo pa bo potrdil svojo udeležbo, med tem, ko bo le ta najemodajalcu tekom postopka šele morala biti dokazana bo sam ob prijavi potrdil svojo udeležbo in že bil kriv.

Včasih je bolje biti tiho, če prakse in zakonodaje dobro ne poznaš !

Ne poznaš davkarije, očitno, ker so nama drugače rekli na davčni. Na pogodbi piše 100 eur, tak da se plačuje po pogodbi nič več in nič manj, koliko pa najemodajalec oziroma če najemodajalec plača davčni pa je njihov/njegov problem, če se pravočasno "oglasiš" na davkariji in omeniš zadevo. To si pozabo napisat,

Timurlenk ::

kakšna pa je stvar, če pri nekomu stanuješ na črno? sicer je tip že 4 leta car in ne teži, delamo kar hočemo itd., glavno da dobi vsak mesec svoje dinarčke


ampak, kaj je v takem primeru, če bo enkrat rekel, da je treba it ven :D a pol nas lahk prijavi, da smo kaki skvoterji ali kaj podobnega? :D

pijavka ::

Po moje zna imeti on probleme, ker je oddajal na črno.

St235 ::

Če bi prebral malce višje:
111. člen
(uporaba stanovanja brez pravnega naslova)
(1) Oseba, ki uporablja stanovanje, pa z lastnikom ni sklenila najemne pogodbe oziroma ni podaljšala najemne pogodbe, sklenjene za določen čas, uporablja stanovanje nezakonito.
(2) Lastnik lahko kadarkoli vloži tožbo na izpraznitev stanovanja pri sodišču splošne pristojnosti. Spori se rešujejo prednostno.
(3) Določbe prejšnjih odstavkov se ne uporabljajo za prejšnje imetnike stanovanjske pravice in njihove družinske člane, če do sklenitve najemne pogodbe ni prišlo zaradi razlogov na strani lastnika.


Lahko te vrže ven kadar hoče brez vsakega problema. Edino kar lahko narediš je da ga prijaviš na davčno, samo to ne spremni tega da boš letel na cesto. Ravno tako njegov davčni prekršek nima nikakršnega vpliva na to, da bo plačal vse sodne stroške in stroške izselitve, če bi te tožil.

V glavnem najem brez pogodbe je dosti večji problem za najemnika kot najemodajalca, kar je navsezadnje tudi prav (ko je podpisana pogodba pa je ravno obratno). Zakon jasno definira, da mora obstajat pogodba in če si tako naiven, da za to ne poskrbiš potem nosiš posledice svoje neodgovornosti/neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Beli_Zajcek ::

St235 je izjavil:

Če bi prebral malce višje:
111. člen
(uporaba stanovanja brez pravnega naslova)
(1) Oseba, ki uporablja stanovanje, pa z lastnikom ni sklenila najemne pogodbe oziroma ni podaljšala najemne pogodbe, sklenjene za določen čas, uporablja stanovanje nezakonito.
(2) Lastnik lahko kadarkoli vloži tožbo na izpraznitev stanovanja pri sodišču splošne pristojnosti. Spori se rešujejo prednostno.
(3) Določbe prejšnjih odstavkov se ne uporabljajo za prejšnje imetnike stanovanjske pravice in njihove družinske člane, če do sklenitve najemne pogodbe ni prišlo zaradi razlogov na strani lastnika.


Lahko te vrže ven kadar hoče brez vsakega problema. Edino kar lahko narediš je da ga prijaviš na davčno, samo to ne spremni tega da boš letel na cesto. Ravno tako njegov davčni prekršek nima nikakršnega vpliva na to, da bo plačal vse sodne stroške in stroške izselitve, če bi te tožil.

V glavnem najem brez pogodbe je dosti večji problem za najemnika kot najemodajalca, kar je navsezadnje tudi prav (ko je podpisana pogodba pa je ravno obratno). Zakon jasno definira, da mora obstajat pogodba in če si tako naiven, da za to ne poskrbiš potem nosiš posledice svoje neodgovornosti/neumnosti.


Pogodba je lahko sklenjena tudi ustno. To, da nimaš pisne pogodbe ne pomeni, da pogodbe nimaš. Najemodajalcu (tudi takemu, ki oddaja na črno) lahko povzročiš dosti problemov. Je pa res, da moraš poznati zakonodajo in pa predvsem moraš imeti voljo za ukvarjanje s tem. Večina ljudi preprosto gre dalje.

St235 ::

Fuknkcionalna nepismenost na višku. Pa sploh prebereš temo al random izbiraš poste, ki so ti zanimivi?

citat samega sebe par postov višje:

84. člen
(oddaja stanovanja v najem)
(1) Lastnik stanovanja odda stanovanje v najem s sklenitvijo najemne pogodbe.
(2) Če lastnik odda del lastnega stanovanja, sklene najemno pogodbo za določen ali nedoločen čas pod pogoji, ki jih določa ta zakon.
(3) Najemnik lahko odda del stanovanja v podnajem s sklenitvijo podnajemne pogodbe za določen čas in pod pogoji, ki jih določa ta zakon, če se lastnik stanovanja s tem strinja.
(4) Najemna in podnajemna pogodba se sklepata v pisni obliki.


Torej NE, najemna pogodba NE more bit sklenjena ustno.

Ja zakonodaja je hudič, sploh ko so jo lotevajo naključni mimoidoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Beli_Zajcek ::

Ok, naj se kak pravnik oglasi. Kolikor jaz vem bi zadeve šle takole - Timurlenkov primer: Notri je že štiri leta. Nepremičnina stopi v posest nekoga, takoj ko jo je ta začel uporabljati oziroma je prevzel oblast nad njo. Plačuje najemnino na črno (domnevam, da ima kaka dokazila - bančna nakazila, računi). Navsezadnje so lahko dokazila tudi sosedje, ki so ga že 4 leta videvali na hodniku. Se pravi tožba o motenju posesti odpade, ker je tukaj rok za vložitev 30 dni po ugotovitvi motenja posesti, kar je v tem primeru že zdavnaj poteklo. Lastniku ostanejo navadni sodni mlini, ki pa se obračajo zelo "hitro", ali pa nelegalne poti - gorile. Se pravi vse pravne poti, ki lastniku preostanejo so počasne in preteklo bo nekaj mesecev ali celo let preden Timurlenka vrže ven. Če se posluži nelegalnih poti (zelo hitra pot), ga lahko Timurlenk toži za motnjo posesti (uporabi prej omenjena dokazila) in sodišče mu bo ugodilo. Kolikor vem se pri tej tožbi ugotavlja samo posest in ne, če imaš pogodbo lepo črno na belem. Če si štiri leta živel nekje, najbrž ni tak problem to dokazat - beri zgoraj. Se pravi, da kljub nesklenjeni pisni pogodbi ima Timurlenk kar nekaj vzvodov in to kar si napisal, da je praktično brez pravnega varstva prepuščen na milost in nemilost lastnikov, ne drži.

Se pa strinjam, da je zakonodaja hudič, še posebej ko se jo lotevajo naključni mimoidoči.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363181 (56097) Ishmael
»

odpovedni rok 90 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517105 (6033) Magic1
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722563 (19130) MrStein
»

Preklic pogodbe na določen čas

Oddelek: Loža
395272 (4072) šernk
»

Odpovedni rok pri najemu stanovanja

Oddelek: Loža
198649 (6103) St235

Več podobnih tem