» »

Dvig najemnine zaradi inflacije

Dvig najemnine zaradi inflacije

««
6 / 6
»
»»

PaUBs ::

IgorCardanof je izjavil:

Zakaj zamerit? Lastnik je ugotovil, da bi lahko v izi molzel 30% več in to poskuša narest.

Zamera kot šaljiva prispodoba - dejansko verjetno ne, če je menda bilo plačevano sproti/takoj, je pa bilo morda nekaj časa precej ugodno, da je prišlo do takšnega skoka, ki je bistven.

HitoriJ ::

V pogodbi nikjer ni zapisano karkoli o visanju najemnine. Ustno (zal), mi je bilo celo obljubljeno pred enim letom, da se najemnina ne bo nikoli dvignila, ker vidi da lepo skrbim za prostor. Nekako bi razumel, da bi se vseeno odlocil za dvig 5-10%, ampak 30 se mi zdi pa kar precej.

BuDi79 ::

HitoriJ je izjavil:

Ali obstaja kak zakon glede dvigovanja najemnin ali je to vse "kakor se kdo spomni"?
Lahko greš kam kjer je ceneje in mu pokažeš sredinec pa je.

Gregor P ::

Mi našim najemodajalcem že leta nismo nič dvigali najemnine, ravno zaradi tega ker zelo gospodarno ravnajo s stanovanjem, obnavljajo ipd. Če bi se pa odločili, da je dvig najemnine le ekonomsko upravičen, bi jim pa to napovedali vsaj 6 mesecev vnaprej, da lahko ustrezno odreagirajo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

energetik ::

Zanimivo mi je, da kdo sploh oddaja stanovanja pri takih pogojih.
Denimo da imaš stanovanje vredno 250k in ga oddajaš npr. za 800 mesečno. Pa to je slabih 4% letno. Moraš biti sadomazo, da se greš zafrkavat s pogodbami in najemniki namesto da bi prodal in vrgel v depozit/obveznice/zlato, kjer se ti ni treba taktniti več.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Comandante ::

energetik je izjavil:

Zanimivo mi je, da kdo sploh oddaja stanovanja pri takih pogojih.
Denimo da imaš stanovanje vredno 250k in ga oddajaš npr. za 800 mesečno. Pa to je slabih 4% letno. Moraš biti sadomazo, da se greš zafrkavat s pogodbami in najemniki namesto da bi prodal in vrgel v depozit/obveznice/zlato, kjer se ti ni treba taktniti več.

Je res. Eni oddajamo, ker imamo dobra stanovanja, ki jih hranimo za otroke. Vcasih je tezko najti stanovanje na dobri lokaciji, in je skoda prodat.

Dejstvo pa je, da se dobre dividendne delnice financno bolj splacajo.

delavec44 ::

energetik je izjavil:

Zanimivo mi je, da kdo sploh oddaja stanovanja pri takih pogojih.
Denimo da imaš stanovanje vredno 250k in ga oddajaš npr. za 800 mesečno. Pa to je slabih 4% letno. Moraš biti sadomazo, da se greš zafrkavat s pogodbami in najemniki namesto da bi prodal in vrgel v depozit/obveznice/zlato, kjer se ti ni treba taktniti več.


To da vrednost stanovanja raste z inflacijo pa pozabljaš?

energetik ::

Ker zlato/delnice itd pa ne rastejo?
Poleg tega ti lahko najemnik niža vrednost stanovanja, če je nemaren. Kar pogosto je.
vires in numeris

matobeli ::

Enako pogosto kot se podjetja potapljajo.

PrihajaNodi ::

energetik je izjavil:

Zanimivo mi je, da kdo sploh oddaja stanovanja pri takih pogojih.
Denimo da imaš stanovanje vredno 250k in ga oddajaš npr. za 800 mesečno. Pa to je slabih 4% letno. Moraš biti sadomazo, da se greš zafrkavat s pogodbami in najemniki namesto da bi prodal in vrgel v depozit/obveznice/zlato, kjer se ti ni treba taktniti več.


V zadnjih 10 letih je vse raslo. Kamorkoli si vrgel. Folk pozablja da ne bo vedno tako.

matobeli je izjavil:

Enako pogosto kot se podjetja potapljajo.


S tem da ti vsaj cegu ostane.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

urli ::

energetik je izjavil:

Zanimivo mi je, da kdo sploh oddaja stanovanja pri takih pogojih.
Denimo da imaš stanovanje vredno 250k in ga oddajaš npr. za 800 mesečno. Pa to je slabih 4% letno. Moraš biti sadomazo, da se greš zafrkavat s pogodbami in najemniki namesto da bi prodal in vrgel v depozit/obveznice/zlato, kjer se ti ni treba taktniti več.


Depozit? A niso bile še lansko leto ležanine? Torej, če si mel na računu 250.000EUR so ti določen odstotek na mesec POBRALI. Nedolgo nazaj pa so bili depoziti koliko? 0.1%? Zlato? Kdo pravi, da ne bo padlo? Pa vodenje tudi ni zastonj. Delnice? Se hecaš? Pri najemnini je donos relativno majhen ampak vsaj je, ne glede na vse, razen, če naletiš na debila ampak deloma se lahko tudi pred tem zavaruješ. Sicer je pa trenutno povpraševanje tako precej višje od ponudbe stanovanj, tako da najemodajalci izbirajo.

Sicer pa omemba 800EUR kot da je to drobiž... se fu.ckin hecaš, ne? Kaj si jeben kriptomilijonar, da ti je to drobiž? Se ti je pa potem fajn usralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

energetik ::

Nalašč sem napisal depozit/obveznice/zlato. In ti se napičiš zdaj na depozit. Jasno da ne lani. Danes pa že dobiš kje preko 3%, celo 4%.
Jasno lahko zlato pade. Seveda tudi cena nepremičnin lahko pade. Lahko tudi zgorijo. Lahko jih odnese voda.
vires in numeris

PrihajaNodi ::

energetik je izjavil:

Nalašč sem napisal depozit/obveznice/zlato. In ti se napičiš zdaj na depozit. Jasno da ne lani. Danes pa že dobiš kje preko 3%, celo 4%.
Jasno lahko zlato pade. Seveda tudi cena nepremičnin lahko pade. Lahko tudi zgorijo. Lahko jih odnese voda.


Glej da dobis dobre delnice da bo vedno konstantna rast z 3,4% je sedaj nemogoce oz vprasanja casa kdaj bo ornk padec. Najemnina pa pac nekaj bo plus ostane ti cegu.
Ce pa kupuhes delnice je pa to najbolje ob krizi ko so ornk padci
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Dolgoročno seveda v delniških skladih za šalo 4%+. Saj nepremičnino imaš tudi dolgoročno verjetno. Hočem samo reči, da se za isti profit ni treba ukvarjati praktično z ničemer če imaš vloženo v depozit/obveznice/delnice/zlato in njih kombinacijo. Medtem ko pri stanovanju imaš stalne probleme s pogodbami, najemniki, upravnikom, sestanki lastnikov, stroški itd. Če že ne probleme, pa stalne opravke.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Dolgoročno seveda v delniških skladih za šalo 4%+. Saj nepremičnino imaš tudi dolgoročno verjetno. Hočem samo reči, da se za isti profit ni treba ukvarjati praktično z ničemer če imaš vloženo v depozit/obveznice/delnice/zlato in njih kombinacijo. Medtem ko pri stanovanju imaš stalne probleme s pogodbami, najemniki, upravnikom, sestanki lastnikov, stroški itd. Če že ne probleme, pa stalne opravke.



Fora je v tem da enj sparajo flete ipd za potomce in zakaj potem ne bi sluzil se 4 postov na leto????

Airbnb pa se vec ampak tam je ze full time job
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

energetik je izjavil:

Dolgoročno seveda v delniških skladih za šalo 4%+. Saj nepremičnino imaš tudi dolgoročno verjetno. Hočem samo reči, da se za isti profit ni treba ukvarjati praktično z ničemer če imaš vloženo v depozit/obveznice/delnice/zlato in njih kombinacijo. Medtem ko pri stanovanju imaš stalne probleme s pogodbami, najemniki, upravnikom, sestanki lastnikov, stroški itd. Če že ne probleme, pa stalne opravke.

Če imaš 200 jurjev vredno nepremičnino odplačano, jo oddajaš in gledaš na to kot posel, ne pa da to delaš iz nekih drugih razlogov, lahko in moraš na njen račun kupit še 1 ali kar 2 za 200 jurjev. Kakšen je potem donos, še zmeraj na istih 200 jurjev?

Comandante ::

delavec44 je izjavil:


To da vrednost stanovanja raste z inflacijo pa pozabljaš?

Ja in ne. Dolgorocno ja, ce si zadevo pogledas od blizje pa bos videl, da se je prakticno vsa rast cen zadnja leta zgodila pred eksplozijem inflacije.

Vcasih je bolje imeti cigle, vcasih delnice. Meni se je vrednost ciglov v 5 letih podvojila. Ta donos mi je presegla zgolj ena delnica. Verjamem pa, da bodo nepremicnine zdaj en cas bolj kot ne stagnirale, delniski trg (vsaj ZDA) gre pa gor.

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

delavec44 je izjavil:


To da vrednost stanovanja raste z inflacijo pa pozabljaš?

Ja in ne. Dolgorocno ja, ce si zadevo pogledas od blizje pa bos videl, da se je prakticno vsa rast cen zadnja leta zgodila pred eksplozijem inflacije.

Vcasih je bolje imeti cigle, vcasih delnice. Meni se je vrednost ciglov v 5 letih podvojila. Ta donos mi je presegla zgolj ena delnica. Verjamem pa, da bodo nepremicnine zdaj en cas bolj kot ne stagnirale, delniski trg (vsaj ZDA) gre pa gor.


Saj overall to niti ni pomembno...

Jaz razumem one ki se sprašujejo zakaj se nekdo jebe z oddajanjem nepremičnine za letni 3-4% donos... jaz vem da se ne bi... ampak hkrati pa razumem one ki se, ker imajo v 90% nek razlog (flet šparajo za potomce, bla bla bla)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Ja, to bi mi bil edin razlog, če bi imel stanovanje/bajto na tako odlični lokaciji, da bi ga hotel prišparati za otroke.
Če ne, bi ga prodal in po DCA zmetal v različne naložbe ter pozabil za 20-30 let.
vires in numeris

PrihajaNodi ::

Comandante je izjavil:

delavec44 je izjavil:


To da vrednost stanovanja raste z inflacijo pa pozabljaš?

Ja in ne. Dolgorocno ja, ce si zadevo pogledas od blizje pa bos videl, da se je prakticno vsa rast cen zadnja leta zgodila pred eksplozijem inflacije.

Vcasih je bolje imeti cigle, vcasih delnice. Meni se je vrednost ciglov v 5 letih podvojila. Ta donos mi je presegla zgolj ena delnica. Verjamem pa, da bodo nepremicnine zdaj en cas bolj kot ne stagnirale, delniski trg (vsaj ZDA) gre pa gor.


Zakaj gre delniski trg gor?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ker se notri mečejo naprintani $. Enako kot pri nepremičninah.
vires in numeris

PrihajaNodi ::

Počak še mal. Bodo kr fajn navil obresti
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Comandante ::

PrihajaNodi je izjavil:


Zakaj gre delniski trg gor?

Ne vem, verjetno naprintan denar. Ampak mi je v koncni fazi vseeno. Taka so pravila igre, lahko jamramo, lahko pa se jim prilagodimo in sluzimo.:)

redtech ::

BIST100 Turški index v TYR.
https://schrts.co/KaqzKStZ

BIST100 x USD
https://schrts.co/DrvrDUTC

Nasdaq v USD 2000 na 13k
https://schrts.co/HsfzRmUk

Nasdaq v zlatu, se ni premaknil :)
https://schrts.co/RniUhAEH

Najlažje je, če meriš asset:gold takrat boš odkril dokaj realno vrednost.

energetik ::

Tako je. Tale stran ti kar odpre oči:
http://pricedingold.com/
vires in numeris

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

Tako je. Tale stran ti kar odpre oči:
http://pricedingold.com/


Kako se to računa? Na prvi pogled deluje zelo napačne številke.
SP500 in zlato naj bi bila kao v rangu 5% razlike v zadnjih 5 letih. Hkrati pa je SP500 veliko bolj narastel v dolarjih kot zlato v tem času. Kako je potem ta razlika samo 5% mi ni jasno.
Enak razmislek za vse ostale grafe.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Kako kako? Vzame ceno asseta v $, ceno zlata v $ in deli. Dobiš ceno asseta v g ali unčah zlata. Dejansko se hrana ceni skozi desetletja. Logično, če je tehnološki napredek. Višje cene so zgolj zaradi norega printanja fiata.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22435976 (29230) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718348 (8116) St235

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454693 (45075) KAVINSKY
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30368270 (61186) Ishmael
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21638844 (25319) Timurlenk

Več podobnih tem