» »

Slotechovec - Kristjan ?

Slotechovec - Kristjan ?

1
2
3 4 5

jazjaz52 ::

Zakaj zakompmpliciramo, če ti povemo da je Bog večen je to konkreten odgovor - in verjemi verniki se ne sprašujemo kdo je ustvaril Boga - ker to preprosto verujemo,

          ::

Smurf je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Za nekatere sem prepričan, da bi če bi prišla neka tuja bitja z napredno tehnologijo na Zemljo, bi se takoj vzpostavilo novo božanstvo in religija. >:D

Zna bit, da bo v kaksem stoletju tudi kaksna korporacija prodrla na verski nivo. Kaksen applovce ze vidim v taki vlogi. "Steve Jobs se je zrtvoval za boljsi jutri"


Cerkev zelo dobro trži tako filozofijo, zakaj je ne bi še korporacije? V današnjih časih težko prodreš s podobo svetega jabolka in jabolčnega sina Jobsa, se pa kako drugače gradi na kultu osebnosti. Namen je pa v obeh primerih isti: ekonomske koristi in politična moč.

          ::

jazjaz52 je izjavil:

Zakaj zakompmpliciramo, če ti povemo da je Bog večen je to konkreten odgovor - in verjemi verniki se ne sprašujemo kdo je ustvaril Boga - ker to preprosto verujemo,


Če se s tem odgovorom zadovoljiš, potem OK. Jaz pa nisem človek takega tipa in mi tak odgovor ne zadošča. Vedno obstaja precej nepojasnjenih stvari glede našega obstoja, okolice in podobno. Nepoznane in neodkrite zadeve si lahko pojasnimo z bogom (enostavnejša varianta) ali pa vrtamo dalje ter počasi, a vztrajno, pridobivamo nova in nova spoznanja. Tudi vloga in sposobnosti boga so se skozi zgodovino spreminjale. Če pogledamo sposobnosti antičnih bogov, hitro ugotovimo, da precej teh sposobnosti danes premoremo sami. Ali to pomeni, da se spreminjamo v bogove?

papasmrk ::

Veliko je pričevanj in primerov pri muslimanih (in tudi budistih), ki so v "Near death experience" videli in se pogovarjali z Jezusom "na tisti strani". Torej videli so Jezusa in ne Mohameda, Allaha, Odina, Shivo, Budo...

Sam Jezus je izrekel naslednje besede: Jezus mu je dejal: »Jaz sem pot, resnica in življenje. Nihče ne pride k Očetu drugače kot po meni. Če ste spoznali mene, boste spoznali tudi mojega Očeta. Od zdaj ga poznate in videli ste ga.«

          je izjavil:

Nepoznane in neodkrite zadeve si lahko pojasnimo z bogom (enostavnejša varianta) ali pa vrtamo dalje ter počasi, a vztrajno, pridobivamo nova in nova spoznanja.


Kakšna so tvoja nova spoznanja tega vrtanja? Kaj si ugotovil?
Za komentiranje se moraš prijaviti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: papasmrk ()

          ::

papasmrk je izjavil:

Veliko je pričevanj in primerov pri muslimanih (in tudi budistih), ki so v "Near death experience" videli in se pogovarjali z Jezusom "na tisti strani". Torej videli so Jezusa in ne Mohameda, Allaha, Odina, Shivo, Budo...


Tovrstne izkušnje, podobno kakor sanje, so konstrukt posameznika, zasnovan na njegovih preteklih izkušnjah, verovanju in vedenju. Ne samo, da so v takem stanju spoznali Jezusa, Mohameda, Budo in ostale religiozne figure, videli so tudi viteze Jedije, aliena in ostale podobe iz popkulture.

Vajenc ::

Veliko mladih kristjanov in nekaj ateistov gleda na krščanstvo kot na neko/eno izmed kulturnih dediščin teh krajev. Še bolj pomirjeni bi bili, če bi se del takšnih povečal.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Miha 333 ::

poweroff je izjavil:

Zaradi strahu pred peklom so se držali nekih osnovnih moralnih pravil, itd.

Takih ljudi, ki so moralni samo zaradi grožnje s peklom jaz ne morem preveč ceniti. Bodi moralen in imej vrednote kot so poštenje, prijaznost, itd. že sam po sebi, ne zaradi boga, religije ali cerkve.

Atheists believe in Good.

Vajenc je izjavil:

Veliko mladih kristjanov in nekaj ateistov gleda na krščanstvo kot na neko/eno izmed kulturnih dediščin teh krajev. Še bolj pomirjeni bi bili, če bi se del takšnih povečal.

Da, gre za folkloro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

judoka ::

Sam Jezus je izrekel naslednje besede: Jezus mu je dejal: Jaz sem pot, resnica in življenje. Nihče ne pride k Očetu drugače kot po meni. Če ste spoznali mene, boste spoznali tudi mojega Očeta. Od zdaj ga poznate in videli ste ga.


Sam en catch...

Ta stavek je bolj smiselen ce ga vzames simbolicno in ne dobesedno. Torej "jaz" v smislu dejanj ((krscanska) etika)) ne "jaz" v smislu osebe.
Etika ni prvi korak samo v krscanstvu, ampak v vsaki genuine religiji.

Point: Religije ucijo iste stvari skozi razlicen (simbolicen) jezik/prostor/čas. Tekmovanje v smislu katera je prava je absurd in zgolj indikator tega da niti ne razumemo kaj sv. teksti govorijo.

matobeli ::

Ni res, etika je tam zgolj zato da člani organizacije ne pobijejo med sabo. Zaradi odsotnosti neke normalne zakonodaje je bil ta ukrep predvsem praktičen.

Pomembno pa je verjet.

Danes je etika uzakonjena, ostane zgolj "verjemi" segment.

papasmrk ::

judoka je izjavil:


Ta stavek je bolj smiselen ce ga vzames simbolicno in ne dobesedno. Torej "jaz" v smislu dejanj ((krscanska) etika)) ne "jaz" v smislu osebe.
Etika ni prvi korak samo v krscanstvu, ampak v vsaki genuine religiji.

Mislim, da tukaj ne gre za catch... V tem primeru je z "Jaz" mislil nase. So štirje evangeliji in v vseh je On tisti. Stara zaveza govori, da bo On prišel dvakrat - enkrat kot žrtev, drugič kot sodnik, nova zaveza pa govori o tem, da je On prišel. Judovski duhovniki so knjige stare zaveze vedeli na pamet in so vedeli da bo On prišel, vendar ga niso spoznali ampak ga še vedno čakajo.
Za komentiranje se moraš prijaviti

papasmrk ::

matobeli je izjavil:





To parolo "I WANT TO BELIVE" iz X-Files sem imel vedno rad. Če res hočeš verjeti je tukaj lep verz (Matej 7,7-8) »Prosíte in vam bo dano! Iščite in boste našli! Trkajte in se vam bo odprlo! Kajti vsak, kdor prosi, prejme; in kdor išče, najde; in kdor trka, se mu bo odprlo.«
Za komentiranje se moraš prijaviti

s1m0n ::

Vere so preveč staromodne... Kje bi bili brez islama, kam bi šla znanost... Zdaj pa smo pač oskubljeni za tisoče pametnih glav.

          ::

Mislim, da preveč razgledani in razmišljujoči ljudje nikoli niso bili v interesu vladavine. Neuke in revne je precej lažje voditi (za nos).

judoka ::

matobeli je izjavil:

Ni res, etika je tam zgolj zato da člani organizacije ne pobijejo med sabo. Zaradi odsotnosti neke normalne zakonodaje je bil ta ukrep predvsem praktičen.

Pomembno pa je verjet.

Danes je etika uzakonjena, ostane zgolj "verjemi" segment.




Organizacije so vedno defektne, ker jih sestavljajo ljudje.

Ironicno zato, ker prakticno nihce ne zivi skozi eticna nacela.

+Ne (celotna) etika ni uzakonjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

matobeli ::

Katera etika pa ni uzakonjena?

GrX ::

matobeli je izjavil:

Katera etika pa ni uzakonjena?

Partnerska naprimer..

matobeli ::

Česa pa "Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih" ne pokriva?

judoka ::

matobeli je izjavil:

Katera etika pa ni uzakonjena?



Simpl poiskat. Poglej si basic rules of conduct krscanstva, budizma, hinduizma, ...pac vec opcij.

Al pa pomisli bolj splosno. Religije ucijo ne-sebicnost, ljubezen, altruizem, itd itd...so to prevladujoce lastnosti civilizacije? I don t think so.

Rel. ustanove in verniki niso nobena izjema, da bo jasno.

reeves ::

Vera v nekaj nadnaravnega je lahko zelo pozitivna. Sploh v težkih trenutkih marsikomu samo to vlije moč.

Vera v zgodbe iz biblije, korana,... pa je seveda bullšit. Oz. meni so bile zanimive kot pravljice. Tako sem jih tudi jemal in jih še danes.

Aquafriend je izjavil:

Tudi znanost odkriva, da so subatomski delci svetloba, ki pravzaprav nima grobih mej z zunanjim svetom in telesom. Kar v bistvu pomeni, da je vse povezano v enost. Med mano in tabo je le navidezna meja, zgoscena svetloba oziroma zgosceni subatomski delci. To nam daje iluzijo locenosti, ker nasi cuti niso popolni. V bistvu je to le delcek vesolja, z navideznimi locenimi entitetami, razlicni leveli.

Kaj???
Ja, fotoni so subatomski delci. To vemo že vsaj 100 let. Pa niso edini.

Daj malo več povej o tem oziroma še bolje daj kakšen link do teh znanstvenih raziskav.

matobeli ::

judoka je izjavil:


Simpl poiskat.


Meni ne, ne najdem. Si lahko prosim ne sebičen/sebična in mi pomagaš? Nekaj v stilu "Ne ubijaj" bo dovolj.

judoka ::

matobeli je izjavil:

judoka je izjavil:


Simpl poiskat.


Meni ne, ne najdem. Si lahko prosim ne sebičen/sebična in mi pomagaš? Nekaj v stilu "Ne ubijaj" bo dovolj.


Uf si se potrudil a?
"etics rules of xxx religion"

matobeli ::

Okej našel:

1) To undertake the training to avoid taking the life of beings. This precept applies to all living beings not just humans. All beings have a right to their lives and that right should be respected.

2) To undertake the training to avoid taking things not given. This precept goes further than mere stealing. One should avoid taking anything unless one can be sure that is intended that it is for you.

3) To undertake the training to avoid sensual misconduct. This precept is often mistranslated or misinterpreted as relating only to sexual misconduct but it covers any overindulgence in any sensual pleasure such as gluttony as well as misconduct of a sexual nature.

4) To undertake the training to refrain from false speech. As well as avoiding lying and deceiving, this precept covers slander as well as speech which is not beneficial to the welfare of others.

5) To undertake the training to abstain from substances which cause intoxication and heedlessness. This precept is in a special category as it does not infer any intrinsic evil in, say, alcohol itself but indulgence in such a substance could be the cause of breaking the other four precepts.

These are the basic precepts expected as a day to day training of any lay Buddhist. On special holy days, many Buddhists, especially those following the Theravada tradition, would observe three additional precepts with a strengthening of the third precept to be observing strict celibacy. The additional precepts are:

6) To abstain from taking food at inappropriate times. This would mean following the tradition of Theravadin monks and not eating from noon one day until sunrise the next.

7) To abstain from dancing, singing, music and entertainments as well as refraining from the use of perfumes, ornaments and other items used to adorn or beautify the person. Again, this and the next rule.

8) To undertake the training to abstain from using high or luxurious beds are rules regularly adopted by members of the Sangha and are followed by the layperson on special occasions.


1. ustava, KZ
2. KZ
3. KZ
4. KZ
5. KZ
6. vzgoja v šolah na podlagi nutricistike
7. stvar osebne svobode
8. stvar osebne svobode

judoka je izjavil:


Uf si se potrudil a?


Ne to, takega ki ga ne pokriva Ustava ali KZ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Matek ::

Kako pa tisti, ki se opredeljujete za kristjane, gledate na sekularno državo? Se vam zdi sprejemljivo, da se verska prepričanja večine (recimo da ni OK jesti svinjine ali biti poročen z osebo istega spola) uveljavljajo tudi s pomočjo zakonodaje?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

judoka ::

@matobeli

Pozresnost/laž/pohota/pohlep.....te stvari so v zakoniku? :D

p.s. alkohol/tobak spada pod "substances"

Pa itak, s tem ko bos primerjal KZ z eticnimi naceli religij ne bos naredil nic. Tudi ce bi dejansko vse to bilo uzakonjeno, je dokazano da prisila ne deluje. Se posebej ce ta prisila
kontrira nasim zeljam/instinktom.

Bolj se splaca raziskat zakaj ta nacela/pravila obstajajo, se posebej tista ki so totalno anti-instinktivna...npr. tista ki se nanasajo na sex.

Hint: ne gledat iz vidika rel. institucij, ampak iz psiholoskega vidika...vzrok---->posledica

XLapse ::

judoka je izjavil:

matobeli je izjavil:

Katera etika pa ni uzakonjena?



Al pa pomisli bolj splosno. Religije ucijo ne-sebicnost, ljubezen, altruizem, itd itd...so to prevladujoce lastnosti civilizacije? I don t think so.


točno na to sem jaz mislil ko sem omenil da so kristjani/katoliki kar v redu folk.. In imaš prav. I don't think so either.
alien technology

papasmrk ::

Matek je izjavil:

Kako pa tisti, ki se opredeljujete za kristjane, gledate na sekularno državo? Se vam zdi sprejemljivo, da se verska prepričanja večine (recimo da ni OK jesti svinjine ali biti poročen z osebo istega spola) uveljavljajo tudi s pomočjo zakonodaje?

Jaz se zavzemam za versko svobodo. Naj ljudje verjamejo v kar hočejo in kogar hočejo. Sem pa proti temu, da vera=država...tak primer so nekatere muslimanske države. Ne zagovarjam poroke oseb istega spola, ampak glej naj počnejo kar jim je volja dokler njihovo početje ne ogroža mojega življenja in življenja bližnjih.
Ampak kolikor vidim se stvari razvijajo v neko čudno smer...manj bo svobode govora in država hoče imeti čimvečji nadzor nad vsakim našim početjem.
Dogaja se to, da te lahko kazensko preganjajo, če preveč izpostavljaš, da je islam religija terora. Še celo katoliški duhovniki te lahko kazensko preganjajo, če jim poveš, da so v njhovih vrstah pedofili.
Za komentiranje se moraš prijaviti

s1m0n ::

Hmm, torej nekristjani niso vredu folk ali kako gre tole? Mislim, da niso nič drugačni od vas v omenjenem...

XLapse ::

papasmrk je izjavil:

Matek je izjavil:

Kako pa tisti, ki se opredeljujete za kristjane, gledate na sekularno državo? Se vam zdi sprejemljivo, da se verska prepričanja večine (recimo da ni OK jesti svinjine ali biti poročen z osebo istega spola) uveljavljajo tudi s pomočjo zakonodaje?

Jaz se zavzemam za versko svobodo. Naj ljudje verjamejo v kar hočejo in kogar hočejo. Sem pa proti temu, da vera=država...tak primer so nekatere muslimanske države. Ne zagovarjam poroke oseb istega spola, ampak glej naj počnejo kar jim je volja dokler njihovo početje ne ogroža mojega življenja in življenja bližnjih.
Ampak kolikor vidim se stvari razvijajo v neko čudno smer...manj bo svobode govora in država hoče imeti čimvečji nadzor nad vsakim našim početjem.
Dogaja se to, da te lahko kazensko preganjajo, če preveč izpostavljaš, da je islam religija terora. Še celo katoliški duhovniki te lahko kazensko preganjajo, če jim poveš, da so v njhovih vrstah pedofili.

ne bi rad pisal negativno, ampak če katero vero res ne maram je to muslimanska, zaradi raznih 'flešov' kot poročanje deklic, ženske nimajo pravic in morejo imet 'velo' (ITA, sm pozabil v slo) in tako dalje. To je res nočna mera iz mojih oči, ne vera. Dosti raje mam ostale vere kot muslimanske, zdej pa tudi res da ni nujno da če si musliman moreš nosit 'velo' 'burko' al pa se strogo držat kot se v islamskih državah.. recimo v bivši jugi kdo nosi to burko? pa tam tud ne poročajo mladoletnic in raznih ostalih čudaških
alien technology

m4cer ::

Matek je izjavil:

Kako pa tisti, ki se opredeljujete za kristjane, gledate na sekularno državo? Se vam zdi sprejemljivo, da se verska prepričanja večine (recimo da ni OK jesti svinjine ali biti poročen z osebo istega spola) uveljavljajo tudi s pomočjo zakonodaje?


Kristus sam je dejal: Dajte cesarju kar je cesarjevega in Bogu kar je Božjega.
Naredil je razloček med državo in Cerkvijo. Ne kot pri Judih ali muslimanih, ki podpirajo teokracijo.
Po drugi strani pa je 10 božjih zapovedi univerzalnih in veljajo za vse.

judoka ::

XLapse je izjavil:

judoka je izjavil:

matobeli je izjavil:

Katera etika pa ni uzakonjena?



Al pa pomisli bolj splosno. Religije ucijo ne-sebicnost, ljubezen, altruizem, itd itd...so to prevladujoce lastnosti civilizacije? I don t think so.


točno na to sem jaz mislil ko sem omenil da so kristjani/katoliki kar v redu folk.. In imaš prav. I don't think so either.



Jaz tudi mislim, da kristjani oz. verni ljudje niso izjema v splosni situaciji.

Oz povedano drugace, te lastnosti ki se izrazajo pri redkih posameznikih niso vezane na to ali so ti posamezniki verniki ali ne.

XLapse ::

s1m0n je izjavil:

Hmm, torej nekristjani niso vredu folk ali kako gre tole? Mislim, da niso nič drugačni od vas v omenjenem...

niti vsi kristjani niso tako zlati, jaz nisem kristjan katolik pa sem altruist in sem zelo iskren človek in tako dalje, gledam da delam dobro.
alien technology

judoka ::

XLapse je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Matek je izjavil:

Kako pa tisti, ki se opredeljujete za kristjane, gledate na sekularno državo? Se vam zdi sprejemljivo, da se verska prepričanja večine (recimo da ni OK jesti svinjine ali biti poročen z osebo istega spola) uveljavljajo tudi s pomočjo zakonodaje?

Jaz se zavzemam za versko svobodo. Naj ljudje verjamejo v kar hočejo in kogar hočejo. Sem pa proti temu, da vera=država...tak primer so nekatere muslimanske države. Ne zagovarjam poroke oseb istega spola, ampak glej naj počnejo kar jim je volja dokler njihovo početje ne ogroža mojega življenja in življenja bližnjih.
Ampak kolikor vidim se stvari razvijajo v neko čudno smer...manj bo svobode govora in država hoče imeti čimvečji nadzor nad vsakim našim početjem.
Dogaja se to, da te lahko kazensko preganjajo, če preveč izpostavljaš, da je islam religija terora. Še celo katoliški duhovniki te lahko kazensko preganjajo, če jim poveš, da so v njhovih vrstah pedofili.

ne bi rad pisal negativno, ampak če katero vero res ne maram je to muslimanska, zaradi raznih 'flešov' kot poročanje deklic, ženske nimajo pravic in morejo imet 'velo' (ITA, sm pozabil v slo) in tako dalje. To je res nočna mera iz mojih oči, ne vera. Dosti raje mam ostale vere kot muslimanske, zdej pa tudi res da ni nujno da če si musliman moreš nosit 'velo' 'burko' al pa se strogo držat kot se v islamskih državah.. recimo v bivši jugi kdo nosi to burko? pa tam tud ne poročajo mladoletnic in raznih ostalih čudaških



Idealen primer razlike med religijo in institucijo, ki bazira na neaplikaciji osnovnih nacel in neznanju.

Islam kot religija = podobno kot ostale genuine religije. (glej sufism)
Islam kot institucija/politicna sila/dogma = katastrofa

Vemo iz preteklosti in sedanjosti da tudi druge institucije niso nic boljse.

vostok_1 ::

Pravzaprav je Islam kot religija za nekaj odtenkov slabša od krščanstva.
Jezus je bil za svoj čas hippie. Mohamed pa je napadal mesta, zasužnjeval in si ustvaril harem deklet.

Posledično sta ti dve zadevi postali dovolj različni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Najvecji kristjani so najvecji grešniki, ki kažejo v nedeljo en obraz, čez teden pa čisto drugega. Sem se prepričal na lastne oci.

Ne rabim jaz cerkve, župnika in hostje, da bom pravi kristjan. Bodi pošten in dober do sočloveka vse dni v tednu in si boljši od vecine poboznezev, ki hodijo na romanja in podobne oslarije.

XLapse ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najvecji kristjani so najvecji grešniki, ki kažejo v nedeljo en obraz, čez teden pa čisto drugega. Sem se prepričal na lastne oci.

Ne rabim jaz cerkve, župnika in hostje, da bom pravi kristjan. Bodi pošten in dober do sočloveka vse dni v tednu in si boljši od vecine poboznezev, ki hodijo na romanja in podobne oslarije.

tud res, dobro napisano.
alien technology

vostok_1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najvecji kristjani so najvecji grešniki, ki kažejo v nedeljo en obraz, čez teden pa čisto drugega. Sem se prepričal na lastne oci.

Ne rabim jaz cerkve, župnika in hostje, da bom pravi kristjan. Bodi pošten in dober do sočloveka vse dni v tednu in si boljši od vecine poboznezev, ki hodijo na romanja in podobne oslarije.


Saj ne rabiš hodit maši. Postani protestant.
Tam je vera bolj privatna.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

XLapse ::

kaj pa to da si v življenju imel neštetokrat nenormalno srečo (preživetje, karjera itd.) in se vprašaš če mogoče kdo pomaga kok se da posredno brez vplivat na zakone vesolja (tipo magija) .. ?

Resnica je da itak nobeden ne pomaga, ampak določene stvari k se ti zgodijo so res čudne in koda bi ti nekdo pomagal oz. nekaj, al je to vse odvisno od tebe? Pa naključja? hehe, who knows.
Jaz upam da obstaja posmrtno življenje, zaradi več razlogov k je brezveze da pišem. Življenje je kratko in vse kar sem naredil izgine tisti trenutek ko umrem in nič v bistvu nima dosti smisla, ker te ni več.
alien technology

matobeli ::

judoka je izjavil:

@matobeli

Pozresnost/laž/pohota/pohlep.....te stvari so v zakoniku? :D


Če bi ti vedel kaj so te tri stvari ne bi spraševal neumnosti.

Za razliko od "brezpogojno verjemi da imamo prav" je naša zakonodaja precej življenska. V večini primerov deluje tako da ti dovoli brezpogojno svobodo, dokler z svojimi dejanji ne kratiš svobode drugih.

Ker pa je naša zakonodaja nastala na prostoru kjer so jo jo dolga stoletja maltretirale dogme krščanstva seveda še ni popolna, ampak se jo stalno izboljšuje.

Razen ko pride do praktičnih primerov kjer se izkaže da so uteži dogme še vedno bolj pomembne od tega kar je prav.

          ::

judoka je izjavil:

Bolj se splaca raziskat zakaj ta nacela/pravila obstajajo, se posebej tista ki so totalno anti-instinktivna...npr. tista ki se nanasajo na sex.


Spolnost je nagonsko pogojena in njena nebrzdana raba bi imela številne negativne posledice, od prevelikega števila lačnih otrok, do velikega razmaha bolezni. Klasifikacija spolnosti pod grehe ter ustrahovanje ljudi z večnim peklom je bila takrat zelo učinkovit ukrep.

judoka ::

matobeli je izjavil:

judoka je izjavil:

@matobeli

Pozresnost/laž/pohota/pohlep.....te stvari so v zakoniku? :D


Če bi ti vedel kaj so te tri stvari ne bi spraševal neumnosti.

Za razliko od "brezpogojno verjemi da imamo prav" je naša zakonodaja precej življenska. V večini primerov deluje tako da ti dovoli brezpogojno svobodo, dokler z svojimi dejanji ne kratiš svobode drugih.

Ker pa je naša zakonodaja nastala na prostoru kjer so jo jo dolga stoletja maltretirale dogme krščanstva seveda še ni popolna, ampak se jo stalno izboljšuje.

Razen ko pride do praktičnih primerov kjer se izkaže da so uteži dogme še vedno bolj pomembne od tega kar je prav.


Pojma nimam kaj hoces zdaj povedat. Izjavil si da so eticna nacela uzakonjena. Jaz sem ti skusal pokazat da niso.
To zakaj ta eticna nacela obstajajo si pa razisci sam ce hoces, def te nihce ne sili niti da jih upostevas niti da jih razumes.

judoka ::

          je izjavil:

judoka je izjavil:

Bolj se splaca raziskat zakaj ta nacela/pravila obstajajo, se posebej tista ki so totalno anti-instinktivna...npr. tista ki se nanasajo na sex.


Spolnost je nagonsko pogojena in njena nebrzdana raba bi imela številne negativne posledice, od prevelikega števila lačnih otrok, do velikega razmaha bolezni. Klasifikacija spolnosti pod grehe ter ustrahovanje ljudi z večnim peklom je bila takrat zelo učinkovit ukrep.


Jp, ampak to je sam en vidik in ni spolnost kot taka "greh". Glej----->tantricne slike v bud. in hind. samostanih. Nasprotno.
Greh kot tak je orgazem oz sex skozi zivalski nagon. In spet ni to neka kvazi morala, ampak je zato cisto logicen razlog.

XLapse ::

ne maram folka k se ne zna brzdat. nekateri znanci komentirajo tako bolane o ženskah da me je sram da jih poznam. Jaz nisem pervertit. Dosti pa jih je. Če ne drugo veren človek te ne bo spraševal kot nekateri kater ti je naj pornstar, ko porn sploh ne gledaš.
alien technology

matobeli ::

          je izjavil:

judoka je izjavil:

Bolj se splaca raziskat zakaj ta nacela/pravila obstajajo, se posebej tista ki so totalno anti-instinktivna...npr. tista ki se nanasajo na sex.


Spolnost je nagonsko pogojena in njena nebrzdana raba bi imela številne negativne posledice, od prevelikega števila lačnih otrok, do velikega razmaha bolezni. Klasifikacija spolnosti pod grehe ter ustrahovanje ljudi z večnim peklom je bila takrat zelo učinkovit ukrep.


Ne ni res, zakonski par je imel lahko 101 otroka in je bil zgolj "ekstra blagoslovljen", na našem ozemlju se ni omejevalo rojstev. So pa prepovedali koruzništvo ker niso imeli mehanizmov kot je preživnina, ipd.
Ker pa so bili krščanarji, kot veliko drugih, mnenja da je ženska lastnina, pa je jasno zakaj je bil en izmed večjih grehov če si sosedovo Micko kresnil.
Ne zato ker bi jo kresnil ampak ker bi moral potem dec plačevat za tujega otroka.

judoka je izjavil:

          je izjavil:

judoka je izjavil:

Bolj se splaca raziskat zakaj ta nacela/pravila obstajajo, se posebej tista ki so totalno anti-instinktivna...npr. tista ki se nanasajo na sex.


Spolnost je nagonsko pogojena in njena nebrzdana raba bi imela številne negativne posledice, od prevelikega števila lačnih otrok, do velikega razmaha bolezni. Klasifikacija spolnosti pod grehe ter ustrahovanje ljudi z večnim peklom je bila takrat zelo učinkovit ukrep.


Jp, ampak to je sam en vidik in ni spolnost kot taka "greh". Glej----->tantricne slike v bud. in hind. samostanih. Nasprotno.
Greh kot tak je orgazem oz sex skozi zivalski nagon. In spet ni to neka kvazi morala, ampak je zato cisto logicen razlog.


No da slišimo logičen razlog, razen tega da se mora nekdo vmešavat med rjuhe drugih kam in kako lahko seksajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

matobeli ::

judoka je izjavil:


Pojma nimam kaj hoces zdaj povedat. Izjavil si da so eticna nacela uzakonjena. Jaz sem ti skusal pokazat da niso.
To zakaj ta eticna nacela obstajajo si pa razisci sam ce hoces, def te nihce ne sili niti da jih upostevas niti da jih razumes.


Naštel si 3 random besede, prej si se pa obešal na "božje zapovedi", evo, samo zate, še krščanske:

Jaz sem Gospod, tvoj Bog, ki sem te izpeljal iz egiptovske dežele, iz hiše sužnosti. Ne imej drugih bogov poleg mene!
Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, Gospod, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.
Ne izgovarjaj po nemarnem imena Gospoda, svojega Boga, kajti Gospod ne bo pustil brez kazni tistega, ki po nemarnem izgovarja njegovo ime!
Spominjaj se sobotnega dne in ga posvečuj! Šest dni delaj in opravljaj vsa svoja dela, sedmi dan pa je sobota za Gospoda, tvojega Boga: ne opravljaj nobenega dela, ne ti ne tvoj sin ne hči ne hlapec ne dekla ne živina ne tujec, ki biva znotraj tvojih vrat! Kajti v šestih dneh je Gospod naredil nebo in zemljo, morje in vse, kar je v njih, sedmi dan pa je počival. Zato je Gospod blagoslovil sobotni dan in ga posvetil.
Spoštuj očeta in mater, da se podaljšajo tvoji dnevi na zemlji, ki ti jo daje Gospod, tvoj Bog!
Ne ubijaj!
Ne prešuštvuj!
Ne kradi!
Ne pričaj po krivem proti svojemu bližnjemu!
Ne žêli hiše svojega bližnjega! Ne žêli žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola in osla, ne česar koli, kar pripada tvojemu bližnjemu!


1. čist krščanska/komunistična fora
2. isto kot 1
3. blabla, ene države imajo še zmeraj tko v zakonu
4. Imamo dela proste dni v zakonodaji
5-10 KZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

judoka ::

@matobeli

Ne da se mi debatirat z agresivnim folkom. Ce te zanima in mas odprto glavo si bos sam raziskal.
Ce te ne zanima ali mislis da ze vse ves je pa debata itak brez predmetna.

matobeli ::

judoka je izjavil:

@matobeli

Ne da se mi debatirat z agresivnim folkom. Ce te zanima in mas odprto glavo si bos sam raziskal.
Ce te ne zanima ali mislis da ze vse ves je pa debata itak brez predmetna.


Me zanima, sem si pogledal in pravim da nimaš prav.

Lahko pa razložiš kaj je to požrešnost/laž/pohota/pohlep in zakaj naj bi bili regulirani. Lahko daš tudi osnovnošolski primer ki ga ne pokriva ena izmed oblike veljavne zakonodaje.

Npr. Pred požrešnostjo delodajalca nas ščiti zakon o minimalni plači.

papasmrk ::

Debata, ki sem jo odprl je bila dobronamerna, ker me zanima koliko je danes res "trubeliverjev" v Jezusa kot odrešenika. Dobil sem kot pričakovano kup odgovorov v smislu "lej ga še en, ki verjame v pravljice". Je pa očitno je tudi nekaj ljudi, ki verjamejo v nekaj višjega vendar ne vedo v kaj točno, takim priporočam v branje Nove zaveze, predvsem Janezov evangelij - morda tam najdejo tisto kar iščejo (jaz sem tam našel). Priznam pa, da je danes težko biti kristjan (v bistvu je vedno bilo težko), ker je svet poln enih new age "self god" religij. Nisem nek zadrtež, ki v omari moli 24/7 ampak uživam življenje kolikor mi je dano - ja tud kak pir kdaj spijem :)

V svetem pismu je polno prerokb kaj vse čaka naš planet in vsekakor nam ne bo ravno lepo.
Matej 24,3-14: Slišali pa boste o vojnah in govorice o vojnah; glejte, da se ne vznemirite! Kajti to se mora zgoditi, vendar še ni konec. Vzdignil se bo namreč narod proti narodu in kraljestvo proti kraljestvu in lakote in potresi bodo na raznih krajih, vendar je vse to začetek porodnih bolečin. Takrat vas bodo izročali v stisko in vas morili. Vsi narodi vas bodo sovražili zaradi mojega imena. Veliko se jih bo takrat pohujšalo. Izdajali bodo drug drugega in se med seboj sovražili. Vstalo bo veliko lažnih prerokov in bodo mnoge zavedli.

V knjigi Razodetja/Apokalipsa je precej napisano o poslednjih časih in skozi kaj vse bo šlo človeštvo. Od tam tudi prihaja beseda Armagedon in tista famozna številka 666.

Verjmem, da živimo v poslednjih časih in da je to kot je napisano "začetek porodnih bolečin". There is only one way - Jezus Kristus
Za komentiranje se moraš prijaviti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: papasmrk ()

pirat ::

zmaugy je izjavil:

Nihče resnično ne "ve", kaj se zgodi z mislimi in zavestjo po smrti. Vsekakor pa sem prepričan, da neke pravljice izpred nekaj tisoč let niso odgovor na to vprašanje.

Kaj se zgodi z mislimi in zavestjo ko zaspimo ?

reeves ::

papasmrk je izjavil:

Je pa očitno je tudi nekaj ljudi, ki verjamejo v nekaj višjega vendar ne vedo v kaj točno, takim priporočam v branje Nove zaveze, predvsem Janezov evangelij - morda tam najdejo tisto kar iščejo (jaz sem tam našel).

Ravno to mene najbolj moti pri vernikih. Vsak prodaja svoje kot edino pravo in resnično. Če bi bil ti musliman, bi predlagal koran, itd. Vsak pravi, da njegov bog je pa tisti pravi, ostali so samo izmišljotine.

In če bi res bilo na ta način možno priti do resnice, bi moral preštudirati vse verske spise in knjige tega sveta.
Tega je pa veliko.

Phantomeye ::

papasmrk je izjavil:

Matek je izjavil:

Kako pa tisti, ki se opredeljujete za kristjane, gledate na sekularno državo? Se vam zdi sprejemljivo, da se verska prepričanja večine (recimo da ni OK jesti svinjine ali biti poročen z osebo istega spola) uveljavljajo tudi s pomočjo zakonodaje?

Jaz se zavzemam za versko svobodo. Naj ljudje verjamejo v kar hočejo in kogar hočejo. Sem pa proti temu, da vera=država...tak primer so nekatere muslimanske države. Ne zagovarjam poroke oseb istega spola, ampak glej naj počnejo kar jim je volja dokler njihovo početje ne ogroža mojega življenja in življenja bližnjih.
Ampak kolikor vidim se stvari razvijajo v neko čudno smer...manj bo svobode govora in država hoče imeti čimvečji nadzor nad vsakim našim početjem.
Dogaja se to, da te lahko kazensko preganjajo, če preveč izpostavljaš, da je islam religija terora. Še celo katoliški duhovniki te lahko kazensko preganjajo, če jim poveš, da so v njhovih vrstah pedofili.


Kako točno naj bi njihovo početje (poroka?) ogrožala tvoje življenje in življenje tvojih bližjih? A je njihovo početje stvari za razliko od drugih bolj nevarno?

Rečeš lahko zgolj, da se ne strinjaš s tem, ampak da se ne gre zate, zato ni tvoja stvar.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349887 (36971) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139728 (122844) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366498 (60579) Marilyn
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278279 (68037) gruntfürmich

Več podobnih tem