» »

Slotechovec - Kristjan ?

Slotechovec - Kristjan ?

«
1
2 3
...
5

papasmrk ::

Pozdravljeni,

tole temo odpiram iz radovednosti, ker me zanima ali na je tem portalu obstaja kak truebeliver kristjan ali pa smo taki izumrla vrsta. Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?
Za komentiranje se moraš prijaviti

FormerUser ::

Glede na opažanje, bi rekla, da jih je tule bolj malo, so pa seveda drugje.

Sheteentz ::

papasmrk je izjavil:

Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?

Bom poskusil bit kar se da politično nekorekten. Tale zapis se bere kot neka blodnjava izpoved. Bog se razodene človeštvu - zakaj? Kaj mu je bilo treba tega cirkusa, da je položil ženo nekega tesarja, ki je bil tega celo hvaležen?!?!?!?, nato temu ubogemu sinu naložil nalogo, da se da pribit na križ, za grehe - tole je najboljša fora, ne moreš verjet, za grehe celega človeštva. Nato, da ni dovolj te norosti, se odloči, da tega svojega sina, ki je hkrati On in sveti duh (karkoli naj bi to bilo), odpelje v nebesa, kjer čaka na boljše ali slabše čase, da se bo čez nekaj časa spet pojavil na Zemlji.

Pa česa točno naj bi bil človek odrešen? Grehov? Sadistični pedofil, ki verjame v Kristusa, bo po smrti odrešen? Torej sploh ni pomembno kaj počnemo za časa naših življenj, dovolj je da verjamemo vanj in vse bo ok?

Oprostite, tole je norost, ena velika skupinska norost.

jype ::

Super zapis. Poleg spada tudi vir: Mass psychogenic illness @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

pegasus ::

papasmrk je izjavil:

Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.
Hehe, to je nekako tako kot vsi propadli IT projekti, ki so jih v neskončni modrosti outsourcali v Indijo. Vi bi radi outsourcali odrešenje ... well, to ne dela tako. Odrešenje je nekaj zelo osebnega, introvertiranega in če ga sam ne doživiš, ga ne razumeš. Ubistvu je najbolje, če nikoli nisi v situaciji, da bi ga potreboval. Mogoče si poglej Haibane Renmei, da boš vedel, o čem govorim.

#000000 ::

pegasus je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.
Hehe, to je nekako tako kot vsi propadli IT projekti, ki so jih v neskončni modrosti outsourcali v Indijo. Vi bi radi outsourcali odrešenje ... well, to ne dela tako. Odrešenje je nekaj zelo osebnega, introvertiranega in če ga sam ne doživiš, ga ne razumeš. Ubistvu je najbolje, če nikoli nisi v situaciji, da bi ga potreboval. Mogoče si poglej Haibane Renmei, da boš vedel, o čem govorim.



Ima to odršenje kaj veze z odrešitvijo grehov ? Ker nazadnje sem plačal 50.000 lir za Qual è il tuo peccato?

Par dekad nazaj je blo to, od takrat samo še od daleč ogledujem vse verske objekte :)

Sc0ut ::

Pri nas je to tako zakoreninjeno, da je moja stara mama rabla 3 leta da je nekako sprejela, da otroka ne bom dal krstit.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bf4ed ::

Vse religije so blodnje da večje ni.
So pa zanimive zgodbice, ki so nastale v nepoznavanju narave.

Ko je grmelo in bliskalo in niso vedli zakaj. Torej more obstajat bitje nad nami v oblakih, katero nas kaznuje...bla bla bla...

klemenSLO ::

Po mojem je tistih pravih 'true beliverjev' zelo malo in pa vedno manj. Sam bi se uvrstil med kristjane , med te ta orto :) pa ne. Težko je danes dobesedno razlagati tisoč let staro knjigo, ob vsem napredku znanosti pa še težje verjeti.
Kar je po mojem bistveno je to, da skušamo iz tega povleči neke vrednote...spoštovanje...ljubezen...darovanje...nenasilje... in v tem smislu živeti.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

_Sajmon_ ::

papasmrk je izjavil:

Pozdravljeni,

tole temo odpiram iz radovednosti, ker me zanima ali na je tem portalu obstaja kak truebeliver kristjan ali pa smo taki izumrla vrsta. Kot kristjana smatram človeka, ki verjame v evangelij Jezusa Kristusa, se pravi da se je Bog razodel ljudem kot človek Jezus Kristus iz Nazareta, umrl na križu za vse grehe človeštva in tretji dan vstal od mrtvih. Na nas je samo, da verjamemo vanj in da bomo skozi njegovo žrtvovanje po smrti odrešeni.

Anyone ?


Očitno obstaja vsaj en, jaz...

m4cer ::

Ne gre za korektnost vs. nekorektnost. Ampak za različne poglede na svet in dopuščanje le-teh. Če vzamemo da je človek živi na treh dimenzijah: telesni, duševni in duhovni potem lahko na duhovni ravni spoznavamo tudi nauk o Jezusu Kristusu njegovem življenju in vstajenju.
Seveda je možno da duhovne ravni ne priznavamo in živimo samo kar nam zapoveduje gola stvarnost in naša psiha.fair enough. Ampak tako sami sebe osiromašimo za drugačen pogled na svoje življenje in sprejemanje težkih in nelepih trenutkov le-tega.

Netrunner ::

Spraševanje o veri na tehnološkem forumu katerega že dalj časa obiskujejo predvsem nezreli ljudje :) Srečno
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zmaugy ::

Nihče resnično ne "ve", kaj se zgodi z mislimi in zavestjo po smrti. Vsekakor pa sem prepričan, da neke pravljice izpred nekaj tisoč let niso odgovor na to vprašanje.

papasmrk ::

Ljudje smo mentalno preveč v "tem svetu" in se ne zavedamo, da imamo dušo, ki pa je neuničljiva. "Pravljice" izpred nekaj tisoč let pa govorijo precej o tem kaj se zgodi z našo zavestjo-dušo po smrti. Jezus je tudi prišel na svet, da nas opozori na to kje lahko končamo če ne verjamemo.

Jezus je povedal kaj se je zgodilo z Lazarjem in bogatašem v Luka 16,19-31, ko sta umrla.

Veliko je tudi pričevanj ljudi, preko vizij, sanj ali pa "Near Death Experience" videli pekel od blizu in to res ni kraj kjer bi človek rad končal po smrti.
En primer iz YT : SAW A VISION OF THE LAKE OF FIRE THAT NO ONE WANTS TO END UP AT!
Takih primerov vizij je veliko.
Za komentiranje se moraš prijaviti

pegasus ::

In prav vse te "vizije" so enostavno razložljive s kemičnimi procesi v možganih v stanju pomanjkanja kisika.

Smurf ::

m4cer je izjavil:

Ne gre za korektnost vs. nekorektnost. Ampak za različne poglede na svet in dopuščanje le-teh. Če vzamemo da je človek živi na treh dimenzijah: telesni, duševni in duhovni potem lahko na duhovni ravni spoznavamo tudi nauk o Jezusu Kristusu njegovem življenju in vstajenju.
Seveda je možno da duhovne ravni ne priznavamo in živimo samo kar nam zapoveduje gola stvarnost in naša psiha.fair enough. Ampak tako sami sebe osiromašimo za drugačen pogled na svoje življenje in sprejemanje težkih in nelepih trenutkov le-tega.

Če vzamemo da je človek živi na treh dimenzijah: telesni, logični in znanstveni potem lahko na logični/znanstveni vemo, da je nauk o Jezusu Kristusu njegovem življenju in vstajenju zgodba izpred 2 tisocletij, ki pa ne razlaga delovanje sveta.
Seveda je možno da logično/znanstvene ravni ne priznavamo in živimo samo kar nam zapoveduje gola stvarnost in naša psiha.fair enough. Ampak tako sami sebe osiromašimo za drugačen pogled na svoje življenje in sprejemanje težkih in nelepih trenutkov le-tega.

zmaugy je izjavil:

Nihče resnično ne "ve", kaj se zgodi z mislimi in zavestjo po smrti. Vsekakor pa sem prepričan, da neke pravljice izpred nekaj tisoč let niso odgovor na to vprašanje.

Seveda se ve. Kaj se zgodi po smrti v znanosti ni uganka. Misli in zavesti ni vec. Problem je samo, da ljudem ta odgovor ni vsec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Smurf ::

pegasus je izjavil:

In prav vse te "vizije" so enostavno razložljive s kemičnimi procesi v možganih v stanju pomanjkanja kisika.

Ja sam zakaj bi vzeli logicno razlago, ce pa lahko pripeljemo v igro deus ex machino v obliki boga.

Se bolj fascinatno je pa to, da pri popraskanem avtu pa ne bodo pomislili na hudica, ampak storasto sosedo.

m4cer ::

>Če vzamemo da je človek živi na treh dimenzijah: telesni, logični in znanstveni potem lahko na logični/znanstveni vemo, da je nauk o Jezusu Kristusu njegovem življenju in vstajenju zgodba izpred 2 tisocletij, ki pa ne razlaga delovanje sveta.>

a potem se znanost in vera medsebojno izključujeta? Skratka verni znanstvenik je po tem oksimorn.

predi ::

Na tem svetu ni nič magičnega, nikoli ni bilo nič magičnega in tudi nikoli ne bo nič magičnega. Hoja po vodi, vstajenje, duša, zdravljenje z dotiki, pretvarjanje vode v vino, obstoj vsemogoče, vseprisotne in vsevedne entitete, so vse v domeni magičnosti. Kruta resničnost sebe zavedajočega se dela vesolja je to, da ne predstavlja nič posebnega.

PrimoZ_ ::

Stephen Fry on God

Vredno ogleda.

Smurf ::

m4cer je izjavil:


a potem se znanost in vera medsebojno izključujeta? Skratka verni znanstvenik je po tem oksimorn.

Znanost in vera ne nujno.

Znanost in krscanska vera pa bolj kot ne ja. Je pa res, da se krscanska vera poskusa temu izogniti kolikor se da in zato malce spreminja definicijo in abstrakcijo s casom. Nekoc so lahko trdili, da je Zemlja sredisce vsega, danes bolj tezko.

predi je izjavil:

Na tem svetu ni nič magičnega, nikoli ni bilo nič magičnega in tudi nikoli ne bo nič magičnega. Hoja po vodi, vstajenje, duša, zdravljenje z dotiki, pretvarjanje vode v vino, obstoj vsemogoče, vseprisotne in vsevedne entitete, so vse v domeni magičnosti. Kruta resničnost sebe zavedajočega se dela vesolja je to, da ne predstavlja nič posebnega.

Da dopolnim z znamenitim citatom "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.". Subjektivno lahko marsikaj dozivis kot magicnost, ampak je v resnici cisto razlozljiv pojav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Zeitgeist ::

v sloveniji je zelo popularno "napadat" kristjane in jim tupit v kakšni zblodi so in kako morajo biti neumni da verjamejo v nekaj kar po njihovem ne obstaja. Prav tako morajo javno poudarjat da niso kristjani in da ne oni ne njihovi otroci niso krsceni. Kot da majo s tem nek obcutek vecvrednosti nad kristjani, ces oni vedo boljse.

obenem pa je zanimivo, da noben izmed teh strokovnjakov za antikristjanstvo isto ne govori ne o muslimanih in ne o zidih ceravno imajo iste korenine in podobne zgodbe v razvoju svoje vere.

OP je postavil vprasanje ce je tukaj kaksen podoben njemu in ni odpiral teme za razpravo o veri. odprite si svojo temo in tam prepricujte drugace mislece.

Smurf ::

Marsikateri ateisti imajo enake probleme. Verjamejo, da so cepiva skodljiva, da bioresonancna deluja, da jim bo drzava magicno pomagala v zivljenju, itd.

XLapse ::

teme sem se izogibal , bom pa zdej samo napisal da sem hodil k Verouku, birman in obhajan... Nekako sem veren v višjo silo, ampak ne verjamem v jezusa in te pravljice.
Dobra plat vernih ljudi je ta da so načeloma bolj dobri od ostalih (vrednote itd.) , mi je lepo videt veren folk, čeprav vem da tisto kar verjamejo, je drugače. Stvarnik vesolja definitivno je, sigurno ne pa tak kot si ga cerkev predstavlja (al pa muslimani in ostale vere).
Vere so vse sfaljene, bog je ampak ne takšen kot oni pravijo.. Je pa to dobro da katoliki/kristjani so ponavadi res v redu folk.
alien technology

Cr00k ::

Jaz pa imam izkušnje, da so ateisti bolj pošteni od vernih... oni se nimajo kam obrniti za odpustke.
Sicer pa vsakemu svoje, če se zaradi tega bolje počuti, lažje živi,... go for it.

m4cer ::

@smurf:
sem vtipkal v google list of religious scientists pa je toliko zadetkov, ki ovržejo tvojo tezo da nima smisla...

mogoče samo za ponazoritev:
https://relevantmagazine.com/god/9-grou...

          ::

Religija oz. verovanje je večplasten pojav. Na eni strani religije služijo nadzoru in manipulaciji nad množicami ljudi. Pri tem so zelo uspešne. Iz tega stališča bog ni nič drugega kakor močan politično ekonomski inštrument, ki organizaciji, ki si nad njim lasti avtorske pravice, omogoča veliko politično in ekonomsko moč. In to že precej časa. Takih organizacij je po svetu več in vsaka ima svojega boga oz. blagovno znamko, če hočete. Sama ideja je genialna, saj ne poznamo nobenih drugih organizacij, ki bi takšno moč vzdrževale v tako dolgem obdobju.
Na drugi strani je verovanje zelo intimna zadeva, ki je za posameznika lahko zelo koristna. Sploh v težkih življenjskih obdobjih lahko posamezniku nudi precej opore in upanja.
Drugače je pa samo bednost religij razgalila ustanovitev tiste vere pri nas, ki veruje v nek pisker ali lonec. Zanimivo pri tem pojavu je tole, da uporabljajo isti diskurz, kakor krščanska vera, le akterje so zamenjali. Tile s piskrom delujejo kot zajebantje, medtem ko se krščanske vere ne dojema tako, čeprav prodajajo natanko iste zadeve.
Moj zapis ni napad na verujoče, je le moj pogled na tovrstne zadeve. V ožjem krogu prijateljev imam tudi nekaj gorečih vernikov. Ker na te zadeve gledamo kot na intimno zadevo posameznika in ker spoštujemo mnenje drugih, se lahko o vseh teh zadevah zelo odkrito pogovarjamo. Tudi moje zgoraj izraženo mnenje jih ne moti, kakor mene ne moti njihovo, saj svojih pogledov ne vsiljujemo drug drugemu. Pomembno je, da se vsi zavedamo, da tukaj ni ene in edine resnice in da drugačen pogled nekoga ne naredi nič slabšega človeka.

XLapse ::

Cr00k je izjavil:

Jaz pa imam izkušnje, da so ateisti bolj pošteni od vernih... oni se nimajo kam obrniti za odpustke.
Sicer pa vsakemu svoje, če se zaradi tega bolje počuti, lažje živi,... go for it.

Nihilism @ Wikipedia - Tako meni deluje marsikdo tudi ateisti
alien technology

Smurf ::

m4cer je izjavil:

@smurf:
sem vtipkal v google list of religious scientists pa je toliko zadetkov, ki ovržejo tvojo tezo da nima smisla...

mogoče samo za ponazoritev:
https://relevantmagazine.com/god/9-grou...

To ne ovrze moje teze.

Mojo tezo bi uvrglo, ce bi nasli boljsi opis delovanja narave kot je znanost. Kaj posamezni znanstveniki verjamejo pa ni bistveno.

Osnove znanosti? Pocasi bom navijati, da v srednjih solah posebej uvedejo predmet, kjer se ucis samo znanstvenih metodah, ker ocitno trenutni program ne zadosca.

papasmrk ::

Če ne drugega sem dobil potrditev, da je kljub ne vem kakšnem napredku v znanosti še vedno nekaj truebeliverjev v Jezusa kot odrešenika.

Meni je zanimiva zgodba Davida Wooda, kako je iz ateista prešel v kristjana: Why I Am a Christian (David Wood, Former Atheist's Conversion Testimony)

David Wood se je podal v nevarne vode, kjer muslimanom hoče dopovedat, da je Jezus edina pot za odrešitev. Ima kup videov in skečov na temo Mohameda.
Najbolj smešna mi je tale Muhammad Meets Satan (Muhammad's Boom-Boom Room)
Za komentiranje se moraš prijaviti

Aquafriend ::

Prvotni kristjani so verjeli v reinkarnacijo, ki je bila bistvo krscanskega nauka. Bili so preganjani, tako kot bogomili na balkanu in francoska veja tudi. Iztrebljeni, knjige zazgane (lov na carovnice). Dokler niso vladarji na novo cenzuriral po svoje, umaknil bistven del nauka in scasoma dopustili zelo cenzurirano razlicico, ki so jo celo spodbujali. Za svojo korist in potrebe. Vse do danasnjih dni, ko je potreba po tem zamrla, saj so prisle nove in bolj koristna orodja za hendlanje mnozic. Solski sistem danes vzgaja ucence v ateiste, mediji tudi, filmi. Znanost tudi. Torej je vecja verjetnost, da bo otrok privzgojen v ateista. Ceprav marsikdo misli, da je sam prisel do tega spoznanja.

Moje verjetje in dojemanje sveta je nekaj vmes. Vem, da tudi znanost priznava, da so atomi oziroma subatomi zgrajeni iz delcev, ki so v bistvu, energija, zgoscena svetloba. Materializirana svetloba ce hocete. Torej je materija v bistvu le navidezna, iluzija nepopolnim cloveskim cutom. Clovesko oko zazna manj kot 1% vsega kar obstaja. Marsikdo je preprican, ce necesa ne vidi, da potem to ne obstaja. Ne vedo pa, da ne vidijo 99% vsega. Tudi znanstveni instrumenti se zdalec ne zaznajo vsega. Pot je se zelo dolga in smo komaj na zacetku odkrivanja in povezovanja znanosti z nevidnim.

Zgodovina sprememb…

papasmrk ::

Aquafriend je izjavil:

Prvotni kristjani so verjeli v reinkarnacijo, ki je bila bistvo krscanskega nauka. Bili so preganjani, tako kot bogomili na balkanu in francoska veja tudi.

Prvotni kristjani nikakor niso verjeli v reinkarnacijo. Apostol Pavel je bil med prvimi krisjani in v njegovih spisih ni nikjer zapisano, da verjame v reinkarnacijo, temveč v inkarnacijo - preberi si Apostolska dela, ki so del nove zaveze.
Za komentiranje se moraš prijaviti

Aquafriend ::

Poznam zensko, ki je studirala teologijo in se je zelo poglobila v to. Je najdla zapise o tem. Tudi dost virov kaze, da so verjeli v reinkarnacijo. Govorim za prve prve kristjane. Ne tiste prve kristjane po moderni razlicici.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Najprej boga ni.

Drugo, "vera v nekaj" najbrž je pomembna, v smislu da nam na psihološki ravni očitno da neko dodatno "moč" pri realizaciji stvari, tako da predlagam, da rajši verjamemo vase, v sočloveka, človeštvo, družino ipd. Morda pridemo do enakih rezultatov s kakšno meditacijo?

Tretje; ali je ateizem oz. da si ateist res prava beseda, za vse "nevernike"; ker ateist pomeni, da si prepričan oz. da ne verjameš v boga, ampak to ni stvar vere, boga pač ni, ni tu kaj za verjeti; ker alternativno si še lahko agnostik, ampak on le dopušča možnost, da bog ne obstaja. Saj teh debat je bilo že na stotine.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Aquafriend ::

Torej ti trdis, da vse kar obstaja, v resnici ne obstaja? Ker bog po prvotnem pomenu pomeni vse kar obstaja.

Gregor P ::

Prvotno ljudje nismo kaj dosti govorili;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

poweroff ::

Ni sicer odgovor na osnovno vprašanje, ampak zakaj ste mnenja, da je religija nujno nekaj slabega?

Res je, da so v imenu religij sprožali številne vojne, da religije pogosto širijo nazadnjaštvo, itd... ampak po drugi strani so v zgodovini ljudem dajale tudi moralni kompas. Zaradi strahu pred peklom so se držali nekih osnovnih moralnih pravil, itd.

Skratka, religija ni nujno samo nekaj negativnega. Konec koncev je tudi znanost, kapitalizem,... mogoče dojemati kot nekaj slabega. Ni res, vsaka stvar ima dobre in slabe lastnosti.

Da ne govorimo o tem, da imajo ljudje pravico do lastnih prepričanj - pa čeprav so napačna.
sudo poweroff

Gregor P ::

Je že dobro, če stojiš malo na realnih tleh pri svojem prepričanju. In seveda smo ljudje sposobni narediti tudi kaj dobrega in ne samo slabega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Aquafriend ::

Tudi znanost odkriva, da so subatomski delci svetloba, ki pravzaprav nima grobih mej z zunanjim svetom in telesom. Kar v bistvu pomeni, da je vse povezano v enost. Med mano in tabo je le navidezna meja, zgoscena svetloba oziroma zgosceni subatomski delci. To nam daje iluzijo locenosti, ker nasi cuti niso popolni. V bistvu je to le delcek vesolja, z navideznimi locenimi entitetami, razlicni leveli.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

poweroff je izjavil:

Ni sicer odgovor na osnovno vprašanje, ampak zakaj ste mnenja, da je religija nujno nekaj slabega?

Religija je bolj globok koncept, kot si tukaj metalci, sini ločencev ter na splošno "religion bad m'kay" ljudje predstavljajo. Tudi sam sebe sem zdissal s tem. :) Površinsko gledano je seveda vse skupaj ena pravljica za manipulacijo ter hitra rešitev za eksistencializem, ampak se skriva veliko stvari v njej. :)

Zgodba Adama in Eve je (lahko) zgodba o pridobitvi zavesti.

Bog kot siv stric, ki živi med oblaki ter gleda svet seveda ne obstaja in je malce otročje uporabiti ta argument proti religiji. Dandanes se na ateistih zelo služi s slabimi prevodi in interpretacijami kitajske filozofije, ki je tudi meni osebno še najbližja, smiselna in praktična religija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

s1m0n ::

A ni religija skoraj, da izumrla med mladimi?
Jaz jo opažam samo po vaseh..., v mestih niti ne več.
Ljudje nimajo ne časa ne želje zapravljati čas za nekaj kar jim v življenju ne prinese nič koristnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Sheteentz ::

s1m0n, nov iphone vsako leto ti tudi ne prinese nič koristnega, prav tako všečki na facebooku in instagramu tudi ne. Pa ljudje to vseeno počnejo. Religija, vsaj tako kot jo je opisal avtor teme, z izvirnim grehom, odrešenikom, večno sodbo in ostalimi nebulozami, je pač relikt predznanstvenega časa, ko pojavov še niso razlagali znanstveno, temveč preko zgodb. Kaj zdaj početi s temi neumnimi zgodbami je pa druga stvar. Dobesedna razlaga odpade, to je jasno vsakomur, iskanje simbolov je že malce bolj napreden način, prav tako kot iskanje psiholoških vzgibov glavnih akterjev teh zgodbic. Skozi religijo lahko človek išče temeljne človeške vzgibe, če res v ozadju rabi neke zgodbe, da temeljne psihološke koncepte pripopa na neko vsebino, da ti koncepti sami po sebi niso tako suhi in abstraktni.

Če pa teh zgodbic o vstajenju, večni sodbi, blablabla... ne rabiš, greš pa v psihoanalizo, ki pravtako ponuja vprašanja, vredna razmisleka. Dogme so sranje samo po sebi, ker ne dopuščajo dvoma, dvom pa je zlata vreden.

Vidim pa, da eni tukaj začenjajo vlečt povezave med kvantno fiziko in božanskim, joj, to bo še zanimivo.

Zgodovina sprememb…

Semafor ::

s1m0n je izjavil:

A ni religija skoraj, da izumrla med mladimi?
Jaz jo opažam samo po vaseh..., v mestih niti ne več.
Ljudje nimajo ne časa ne želje zapravljati čas za nekaj kar jim v življenju ne prinese nič koristnega.


Islam je najhitreje raščoča religija in če pogledaš Nemčijo, Švedsko, UK... je med mladimi izjemno prevladujoča.
Morda je razlog tudi da militantni ateisti ne upajo nasprotovati islamu, da judaizma niti ne omenim, ker mi bojo ti takoj metali kamne v glavo da sem dobesedno Hitler, oziroma kar je danes še huje, napadli me bojo da sem dobesedno Trump!
V veliko državah je nasprotovanje religiji islama tudi zakonsko prepovedana. V UK vem da je en pustil sendvič s šunko pred mošejo in ga je vlada poslala v zapor, kjer so ga umorili.

poweroff ::

s1m0n je izjavil:

A ni religija skoraj, da izumrla med mladimi?
Jaz jo opažam samo po vaseh..., v mestih niti ne več.

Jaz pa ravno nasprotno.

Skoraj vsi mladi "molijo" pred zasloni mobilnih telefonov, po več ur na dan. Nekateri so postali pravi puščavniki. Monoteizma sicer ni več, danes je v modi več bogov: Facebook, Twitter, Google... Namesto križa so sicer po kotih sob obešene wifi dostopne točke, ampak ja, to je samo druga oblika religije. :))
sudo poweroff

s1m0n ::

Za samo evolucijo imamo malo morje dokazov, za izmišljotino "BOG" pa hmm...

XLapse ::

s1m0n je izjavil:

Za samo evolucijo imamo malo morje dokazov, za izmišljotino "BOG" pa hmm...

saj ti mešaš vero in stvarnika...

en človek k verjame v višjo silo, verjame v evolucijo naprimer jaz. Evolucija pa je itak plod dela supreme engineer-ja, kateri je celo vesovlje in vso življenje in vse sprogramiral in pul 'fuknil' v big bang. Iz nič ne more bit nekaj.

Ne , ne verjamem v jezusa, adama in evo in kako vero, verjamem pa da je nekdo za vesoljem.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Gregor P ::

Za nekatere sem prepričan, da bi če bi prišla neka tuja bitja z napredno tehnologijo na Zemljo, bi se takoj vzpostavilo novo božanstvo in religija. >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Smurf ::

Gregor P je izjavil:

Za nekatere sem prepričan, da bi če bi prišla neka tuja bitja z napredno tehnologijo na Zemljo, bi se takoj vzpostavilo novo božanstvo in religija. >:D

Zna bit, da bo v kaksem stoletju tudi kaksna korporacija prodrla na verski nivo. Kaksen applovce ze vidim v taki vlogi. "Steve Jobs se je zrtvoval za boljsi jutri"

Cruz ::

Smurf je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Za nekatere sem prepričan, da bi če bi prišla neka tuja bitja z napredno tehnologijo na Zemljo, bi se takoj vzpostavilo novo božanstvo in religija. >:D

Zna bit, da bo v kaksem stoletju tudi kaksna korporacija prodrla na verski nivo. Kaksen applovce ze vidim v taki vlogi. "Steve Jobs se je zrtvoval za boljsi jutri"

Khm Elon Musk khm.. :)

Mato989 ::

Zeitgeist je izjavil:

v sloveniji je zelo popularno "napadat" kristjane in jim tupit v kakšni zblodi so in kako morajo biti neumni da verjamejo v nekaj kar po njihovem ne obstaja. Prav tako morajo javno poudarjat da niso kristjani in da ne oni ne njihovi otroci niso krsceni. Kot da majo s tem nek obcutek vecvrednosti nad kristjani, ces oni vedo boljse.

obenem pa je zanimivo, da noben izmed teh strokovnjakov za antikristjanstvo isto ne govori ne o muslimanih in ne o zidih ceravno imajo iste korenine in podobne zgodbe v razvoju svoje vere.

OP je postavil vprasanje ce je tukaj kaksen podoben njemu in ni odpiral teme za razpravo o veri. odprite si svojo temo in tam prepricujte drugace mislece.



Na javnem forumu se odpre vsaka tema za debato... To je prvo

Drugo pa glede verovanja v boga jaz recem samo tole... Razlogi zakaj kristijan ne veruje v druge bogove ki jih razglasujejo je razlog zakaj jaz v njegovega ne in tudi druge ne.

Ko bo pa med nami se spet sprehodil bog se bom pa priklonil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350170 (37254) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084140639 (123755) Mrakw
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366835 (60916) Marilyn
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278833 (68591) gruntfürmich

Več podobnih tem