» »

Peka pizze

Peka pizze

««
6 / 25
»»

urosz ::

Edamec? Mogoče vse to, kar si ti naštel + dost plastično.

Osebno zadnje čase prisegam na preprosto pico: testo, paradižnikova omaka, mocarela in bazilika.

Master_Yoda ::

Imate kaksne dobre recepte za polnozrnato testo ? Jaz trenutno delam navadno testo tako:

300g moke
150ml vode (+- od oke da je testo OK)
1 cajna soli
1/2 cajne sladkorja
1 jedilna olivnega olja
malo origana
kvas

Vzhajam pa skoraj nic ne - mogoce bi bilo bolje ce pustim kaksno uro prej, ampak se nikoli ne spravim prej delati.

Za nadev pa imam ponavadi kar paradiznikovo omako iz spara (iz tiste kartonaste kocke), ter malo popecem/zmesam raznorazno zelenjavo, ki jo imam doma, oziroma katero zmrzeno. Sira si ne dam gor (problemi z laktozo - pogresam ga ne prav nic (mozarelle ze od nekdaj ne maram najbolje)).

RejZoR ::

urosz je izjavil:

Edamec? Mogoče vse to, kar si ti naštel + dost plastično.

Osebno zadnje čase prisegam na preprosto pico: testo, paradižnikova omaka, mocarela in bazilika.


Če ga boš dal na 2cm debelo bo vsak sir "plastičen", vključno z mozzarelo. Če pa ga daš ravno toliko, da ga je neki, pa pride super in po mojih testih še najbližje picam iz picerij...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mellons ::

Je pa tudi to, da smo mi navajeni delati pizzo na svoj način in okus in verjetno ni isto kot pa so včasih delali pizze v Italiji...

Si kar mislim, da je velika razlika med Margerito pri nas in v Naeaplju. Samo pri nas sploh ne dajejo mozzarele na pizzo v pizzerijah, mislim da uporabljajo navaden sir in včasih parmezan

RejZoR ::

Ja, ponavadi je mešanica sirov, med katerimi pa dviomim, da je mozzarela. Vsaj v večini picerij ne. Me pa ne moti, ker mi je okus čist všeč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

echo ::

Vzhajanje je zelo pomembno, sploh pri polnozrnatih varjantah. Ne toliko zaradi vzhajanja kot takega, ampak zaradi izločanja glutena, ki naredi testo voljno in elastično.
Ko ti testo vzhaja, ga daš v večjo posodo in pokriješ s folijo, ter postaviš v hladilnik. Čez kakih 20 min še enkrat premesiš.
Naslednji dan narediš 150gramske (dve pesti) kroglice in jih na toplem pustiš počasi vzhajati.
Ko 2x narastejo, jih s prsti nežno razširiš v tanko plast testa in poskušaš iz njih spraviti čimmanj zraka.

Vprašanje kaj uporabljajo v pizzerijah in vprašaje tudi, če je dobro.
Velikokrat se spomnim pizz, v katerih je plavala maščoba. To ni dobro.

Okapi ::

Predvsem je pa treba uporabljati pravi paradižnik - San Marzano. In seveda origano. Vse drugo je samo bled približek.

O.

Mellons ::

Kaj pravite na to idejo... v kaminu naredim par centrimetrov žerjavice, centimeter nad žerjavico obesim žar mrežo (tam kjer se peče čevapćiče ipd.), potem pa gor položim par klinker ploščic kot podlaga za pico? Potem pa nekako zaprem, ko je pizza gor, dokler pač ne kupim pokrova za pečenje pod peko.

Ali bi klinker popokal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mellons ()

Aston_11 ::

Vzami navadne cegle in daj nanje žerjavico, nato žerjavico proč in pico gor. Če že.

Mellons ::

Aston_11 je izjavil:

Vzami navadne cegle in daj nanje žerjavico, nato žerjavico proč in pico gor. Če že.


Tudi dobra ideja, bom sprobal. Upam da spomladi po parih poskusih ne bom več hotel iti v pizzerijo, samo še domača pizza ;)

Matev ::

Sama mozarela je nenormalno draga za en brezvezen kravji sir.


mocarela prvenstveno naj ne bi bila od krav

GamerBoy ::

atomc je izjavil:

Pozdravljeni, malo sem brskal po forumu pa sem zasledil, da se pogovarjate o pizzi.Napisal vam bom moj recept za pizzo.

1 kg moke W=390 (W pomeni "moč "oziroma "energijo" moke določeno s pomočjo naprave Avleograf, ki določi tudi količnik P/L, ki označuje razmerje med "žilavostjo in raztegljivostjo" moke)
600 ml vode
4 g svežega kvasa
30 g soli
olje extra deviško cca.15g

V multipraktik dam vodo kjer raztopim kvas, dodam polovico količine moke in zgnetem, dodam sol, nato dodajam preostalo moko in olje.Ko se testo loči od posode ga vzamem ven in pustim vzhajat 30 min v zaprti posodi, nato oblikujem hlebčke cca.220-240 g in jih dam v zaprto posodo za 48 ur v hladilnik (T=2-5 °C, testo "zori" ,ne vzhaja).Hlebčke vzamem iz hladilnika cca. 3 ure pred peko.Pečem v krušni peči cca. 3 min.
Tukaj je nekaj fotk.



Holy shit, dobr zgleda ! Samo kaj je fora extra deviškega olja pred samo peko ? Itak je na koncu po peki podobno kot rafinirano.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Lion29 ::

okus, elasticnost testa
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Je kdo že probal pečt pico v pirolitični pečici, kjer imaš krepko višje temperature? Da bi pač mal zgoljufal funkcijo za čiščenje in jo uporabil kar za peko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

echo ::

Matev je izjavil:

Sama mozarela je nenormalno draga za en brezvezen kravji sir.


mocarela prvenstveno naj ne bi bila od krav


Je bilo že predebatirano.
Bivoljo mozarelo v naključnem supermarketu težko dobiš, poleg tega pa spet ni blazno boljša od kravje.

Pirolitična bi znala kar dobro speči pico, je sigurno za probat.

dzinks63 ::

Za peko pic so na voljo namenske peči, koliko se to komu splača , je drugo ali cenejše za peko ene pice.

LuiIII ::

Jaz pečem pice v kmečki peči. Direkt na podnu kjer je bila malo prej žerjavica. Seveda malo pometem, a ne preveč ;-)

spajdrmen ::

Free Bird je izjavil:

Sem oboževalec pice, predvsem kake mehiške varjante.
Nisem cele teme bral, zato se opravičujem, če je bilo vprašanje že postavjeno, je kdo že mogoče delal kako pico z bolj debelim testom? Sem v PizzaHut jedel eno in je bila božanska (cena pa temu primerna :D).
Pa še to, kje se pri nas dobi Nacho sir?

V metliki na savski...

tam kjer kupujejo grosisti, dobiš načo zlo pocen, pa še tak je kakor ga majo pri hors burgerju (ker ga oni tud tam nabavljajo)

Tisti načoti od "Tine" so katastrofa

spajdrmen ::

atomc je izjavil:

Pozdravljeni, malo sem brskal po forumu pa sem zasledil, da se pogovarjate o pizzi.Napisal vam bom moj recept za pizzo.

1 kg moke W=390 (W pomeni "moč "oziroma "energijo" moke določeno s pomočjo naprave Avleograf, ki določi tudi količnik P/L, ki označuje razmerje med "žilavostjo in raztegljivostjo" moke)
600 ml vode
4 g svežega kvasa
30 g soli
olje extra deviško cca.15g

V multipraktik dam vodo kjer raztopim kvas, dodam polovico količine moke in zgnetem, dodam sol, nato dodajam preostalo moko in olje.Ko se testo loči od posode ga vzamem ven in pustim vzhajat 30 min v zaprti posodi, nato oblikujem hlebčke cca.220-240 g in jih dam v zaprto posodo za 48 ur v hladilnik (T=2-5 °C, testo "zori" ,ne vzhaja).Hlebčke vzamem iz hladilnika cca. 3 ure pred peko.Pečem v krušni peči cca. 3 min.
Tukaj je nekaj fotk.

Katere "znamke" sestavin uporabljaš? Če ni dovoljeno reklamiranje, lahko tudi na ZS... pač kateri sir, katera mezga? Ker pice izgledajo 1A

echo ::

Testirano: toplota in testo sta najbolj pomembna za dobro pizzo.

Omako sem nardil na Hestonov način (paradižniki skuhani v lastnem soku in v ekonom loncu, ter reducirani z začimbami)

Članek na temo testa.
Hec je samo v tem, da testo pustiš par dni v hladilniku (v dovolj veliki posodi, ker na začetku rado pobegne čez rob)

Dalje, toplota.
Star "šporhet" na drva se zaradi enakomerno razporejene temperature odlično obnese, seveda je izkoristek goriva bolj slab. Pizza je pečena v dveh, mogoče proti koncu v treh minutah.
Izredno pomaga pekovski lopar, ki mora biti izdatno pomokan, ker če se pizza prime nanj, jo lahko tudi stran zabrišeš.
Ampak pizza... meni so šle kocine pokonc, ko sem zagriznil v skorico.
Solzne oči sem dobil pri drugem grižljaju, ko sem zadel v čudovito zapečen sir.
Nekje na sredini sem se uspel ustaviti in slikal hudiča.

Slika 1

Dalje sem uporabil to idejo (model je tečn, ampak se splača potrpet)

Sam sem zadevo znižal, dodal "dimnik" na "strehi", ki jo lahko zapiram, in kovinska vrata spredaj.
Na ta način lahko malce bolj uravnavam pretok zraka, ki med peko hladi pizzo (zato se mu je na eni strani zažgala, na drugi pa je bila še hladna).
Zadeva ne dihta in po pravici povedno niti ni treba. Zidaki se enako segrejejo in lepo oddajajo toploto.
To je bil samo "proof of concept", tapravi test sledi kmalu.
Verjetno bom zaradi enostavnosti pečico sestavil kar v žaru.

Zaprta vrata
Pogled noter

RejZoR ::

Sam osebno hrane ne bi glih dajal na cegle, ki nikol niso bili mišljeni, da so v stiku s hrano.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ja, ker bodo šli grozni strupi v pizzo.:)) Če je v ceglu kaj strupenega, bo šlo, ko se bo cegu segrel na 250 stopinj, v pizzo tudi po zraku, če ni nič strupenega, pa ni panike.

O.

Dr_M ::

Verjetno je mislil na nase prednike, ki so pojedli marsikaj "umazanega", pa res ni nihce prezivel.

echo ::

Natanko tako, v taki pečici lahko mimogrede dosežemo temperature nad 500°C (jaz sem začel počasi z nižjimi temperaturami, da ne uničim ciglov ravno v prvem poskusu, ker niso šamotni).
Oglje in tista malenkost pepela ne bosta nikomur nič žalega storila.

Poleg tega bom verjetno na dno dal 3cm debelo ploščo od stopnic, ki ima zelo veliko toplotno kapaciteto (sem že uporabljal v šporhetu, da sem zmanjšal prostor in menjavanje zraka). Tista plošča se zelo dobro in enostavno očisti in je ravno pravšnje širine za pizzo.

Je pa taka pizza popolnoma drugačna od pit.
Kruh se nima časa napojiti s sokovi in je izredno hrustljav, rob je božanski.

Iščem samo še poceni mozzarelo, ali pa tapravo bivoljo za nek normalen denar.
Samo kje ga dobiti?

Moivre ::

echo je izjavil:

...
Samo kje ga dobiti?


Cool House 125 g po 1,61 €.

echo ::

Fino.
Veš kaj je pa žalostno? Da se navadna mozzarela iz kravjega mleka v supermarketu prodaja po isti in še višji ceni.

Aston_11 ::

Jaz jo vzamem v Lidlu. 250 g 2.5 EUR (se mi zdi). Pa prav lepo pade na pico (in drugam).

Alexius Heristalski ::

Lidl ima jutri za 25% znižano mocarelo - 0,44 EUR za 125g (3,52 EUR/kg).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

echo ::

Ja, jaz sem jo rabil že včeraj.
Evrospin ima tud dokaj poceni (4,5€/kg), poleg tega pa sem imel še 30% popust, ker je bila pred rokom (meni je prav).
Sem se pa zaribal, ker sem ponesreči vzel polovico paketkov neke light mozzarele.
Ne vem, kako imajo kar skupaj nametane stvari ...

reeves ::

echo je danes ob 21:23:37 izjavil:

reeves, ker imaš očitno nekaj več znanja okoli pic, bi ti priporočal, da raje kaj več o peki pic napišeš v to temo:
Peka pizze

Mene recimo zanima, zakaj mora voda biti mrzla?
Zaradi glutena, kvasovk?

Zaradi obojega. Ko glutem pride v stik z vodo se začnejo tvoriti glutenske vezi. Te se nekaj časa jačajo, nato dosežejo optimalno vrednost in nato počasi popuščajo.
Ko testo začne vzhajati, ga skupaj držijo te glutenske vezi, medtem ko kvas deluje ravno nasprotno. Zaradi tople vode kvasovke sčasoma "zmagajo" in testo pade skupaj (pregarba). Pri kruhu je topla voda ok, saj imaš testo vedno na očeh in ko je ravno prav vzhajano ga daš v peč. Pri pizzi pa testo stoji dalj časa in ne sme biti toliko vzhajano, zato damo mrzlo vodo (saj tudi s toplo ni načeloma nič narobe, vendar je potem to že testo za kruh. čeprav je receptura ista, je postopek in rezultat drugačen).
Glutenske vezi so močnejše hladne kot tople, zato hladno mešamo vsa testa, ki zahtevajo raztegljivost. Tudi nekvašena (vlečeno testo)

Aston_11 ::

Kako pa teče pol vzhajanje, ko se stvari dogajajo bolj počasi in težko opaziš, da se je sploh kaj zgodilo?

reeves ::

Aston_11 je izjavil:

Kako pa teče pol vzhajanje, ko se stvari dogajajo bolj počasi in težko opaziš, da se je sploh kaj zgodilo?


Vzhajanje gre bolj počasi zato se ima gluten možnost bolje povezati. Kvasovke se malo razmnožijo, svoje pa naredijo ko jih daš v peč. Za pizzo je to super, kruh bi bil pa bolj nizek, trd, zbit.
Tudi, če ne opaziš se dogaja. Med 0°C in 53°C kvasovke brcajo.

echo ::

Ja, s hladnim testom je gotovo veliko bolj enostavno delati, ne glede na vrsto.
Meni je bil zelo všeč naslednji recept:
http://slice.seriouseats.com/archives/2...

Zadnjič sem za hec moko zalil s toplo vodo in testo postavil v mikrovalovko, tam okoli 40°C je imelo testo, preden sem ga ohladil in dodal nastavek kvasa, ter pustil v hladilniku za tri dni.
Ideja je bila, da bi delno sprožil avtolizo škroba, ter razvil kompleksnejši okus testa.
Na žalost si nisem pustil "kontrolnega testa" za primerjavo, meni je bilo testo božansko.

Sem pa bil izredno razočaran nad mocarelo, ki je spustila neumne količine vode in s tem pokvarila izkušnjo.
Bivolja isto naredi?

reeves ::

S samo avtolizo ne boš pridobil na okusu praktično nič. V osnovi se poparijo samo moke, ki vsebujejo malo ali nič glutena (ajdova, koruzna, ržena, pirina, riževa,...), čeprav dobiš tudi pšenično TEO (termično obdelano) moko. Efekt je dvig vpojnosti in posledično boljša svežina kruha. Pri pizzah to nima efekta. Si pa dobil malo kislo testo, ki pa je prav dobra stvar. Lahko ga tudi sam narediš in potem shraniš in dodajaš testu, ko boš kaj pekel. Vzemi moko, dodaj 100% mlačne vode in pljunek kvasa. Imej na toplem dokler brbota, nato pa ga imaš lahko v hladilniku tudi pol leta. Dodaj ga po okusu, ponavadi med 2% in 4%. Se ga dodaja različnim vrstam kruha v pekarstvu. Dobiš ga lahko v tekočem stanju ali kot prašek.

echo ::

Ja, samo če sem prav razumel, za kislo testo nimaš istega kvasa kot za navadno testo.
Nisem ga še videl v trgovini, res pa, da tudi nisem iskal.

PS: menda so za kislo testo dobre Saccharomyces cerevisiae, ki jih imam za pridelovanje alkohola, ginger alea itd.
Bom naslednjič probal s tem.

reeves ::

Načeloma so vse kulture enako dobre. Na koncu dobiš isti rezultat. Doma ali v pekarnah, kjer sami izdelujejo kislo testo (par 10l na mesec recimo) se le-to izdeluje s pomočjo navadnega (pivski, industrijski) svežega kvasa. V industriji pa gledajo tudi na vrsto kulture predvsem zaradi čim lažjega zagotavljanja optimalnih pogojev za vretje. Ko imaš kakih 30 kom. 50.000 litrskih ogrevanih sodov, kjer poteka fermentacija testa se kar pozna (v stroških) razlika med recimo 32°C in 27°C. Uporablja se tudi več različnih vrst kultur naenkrat ter starter kultura, da se vse skupaj še pospeši. Mi rabimo vsaj 1 teden, da dobimo kislo testo, oni pa 1-2 dni.

Sem mislil, da se tukaj gre o tem kako doma zamesit dobro testo, pa vidim, da ste nekateri kar na visokem nivoju.
Ti kar probaj, pa poročaj kaj je drugače, jaz grem pa lahko tudi kaj v naš laboratorij vprašat laborante in tehnologe, ker ne poznam vsega.

echo ::

Meni se za dobro hrano ne mudi tako kot industriji (in nič ni narobe, da se jim mudi) :)

Seveda je treba najprej nekajkrat narediti navadno testo, ampak zares zanimivo pa rata s tem kislim testom, niansami in zorenjem. Tako kot pri mnogo omembe vrednih stvareh - vino, žganje, sir, govedina - kvalitetno zorenje prispeva kup dodatnih dimenzij in zadovoljstev, meni se splača.

reeves ::

echo je izjavil:

Meni se za dobro hrano ne mudi tako kot industriji (in nič ni narobe, da se jim mudi) :)

Seveda je treba najprej nekajkrat narediti navadno testo, ampak zares zanimivo pa rata s tem kislim testom, niansami in zorenjem. Tako kot pri mnogo omembe vrednih stvareh - vino, žganje, sir, govedina - kvalitetno zorenje prispeva kup dodatnih dimenzij in zadovoljstev, meni se splača.


Edino pravilno. Pri različnih kulturah in postopkih pridelave boš seveda dobil malenkostne razlike, ki pa so kot take nepomembne. Pri živilih, ki si jih omenil je razlika velika, ker jih uživaš kot take. 100 procentne. Kislo testo pa je le dodatek za testo in v kruhu, ki vsebuje recimo 3% kislega testa ti ne boš nikoli razločil iz katerih kultur je bilo le-to izdelano. Zato imamo laboratorije. Vse vrste pa dodajo kiselkast okus in svežino, to je pa tudi cilj.

reeves ::

Še kot zanimivost. Sem danes govoril z tehnologinjo (diplomirala je iz kvasovk). Kislo testo sploh ne proizvajajo s pomočjo kvasovk, temveč mlečno-kislinskih bakterij.
Moka, 100% vode, bakterije (ki se posebej kupijo), 30°C, 10h. In to je to. Sicer tudi s kvasovkami dobiš kislo testo, vendar traja. Moraš počakati, da skoraj vse pomrejo ali zato ker jim zmanjka sladkorja ali zato, ker ustvarijo prekislo okolje za njih (pH okoli 3).
Poskušaj delati kvasne nastavke iz različnih vrst moke (ržena, ajdova), pšenična se načeloma ne uporablja, ker ne pridobiš veliko na okusu. Če se ukvarjaš z vinarstvom pa poskusi uporabljati še droži.

echo ::

Jap, se mi je zdelo, da ne bodo kvasovke, ker se je omenjala polnozrnata ržena moka.
Ukvarjam se z žganjekuho, ampak tudi s kislim zeljem, kjer je ravno mlečnokislinska bakterija odgovorna za kisanje.
Bi lahko to kako porabil?

Gremo še kaj o pizzi povedat? :)

Recimo kaj o paradižnikovi omaki?
Zakaj ga je dobro skuhati v ekonom loncu?
Katere so klasične in katere dobre začimbe?

Okapi ::

Predvsem je treba uporabit pravi paradižnik, ne kar kateregakoli. Prava sorta je San Marzano.

O.

reeves ::

Saj ni odvisno od vrste moke. Lahko se dela z vsemi. Samo okus se drugačen.
Vrzi malo vode od kislega zelja notri, ostalo naredijo bakterije. Kislo testo lahko (s pomočjo kvasovk) narediš tudi samo z moko in vodo, ker so kvasovke prisotne praktično povsod. Ampak traja in traja in...

Da bi bilo paradižnik dobro skuhati v ekonom loncu prvič slišim. Ga je pa potrebno blanširati, da ga lahko olupiš.
Je pa res, da je važno, da uporabiš pelate in ne neko sladko vrsto paradižnika. Sem videl že več modelov, ki so si v pekarni pekli pizzo za malico in gor dajali ketchup namesto pelatov!!!
In nato rekli, da niso vedeli, da so mislili, da se pizza tako dela.

Dr_M ::

Kje se pa dobi ta San Marzano? Sej iskal v sparu, pa ga nimajo. Leclerc mogoce?

Okapi ::

Pri nas ne vem - takoj za mejo na italijanski strani je v vseh bolje založenih trgovinah (svež ali kot pelati v konzervi).

Mimogrede @reeves - pelati niso sorta paradižnika, ampak konzervirani olupljeni paradižniki katerekoli sorte.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

reeves ::

Mimogrede @reeves - pelati niso sorta paradižnika, ampak konzervirani olupljeni paradižniki katerekoli sorte.

Resno? Nisem vedel. Saj veš kaj pravijo...človek se celo življenje uči in neumen umre :). Hvala za informacijo

echo ::

A ni tako, da ima ravno rž na svoji površini te ugodne mlečnokislinske bakterije?
Zato je tudi pomembno, da je ržena moka polnozrnata (jaz druge tako ali tako nisem našel).
Podobno kot ima ječmen na svoji površini encime za avtolizo in je tako zelo primeren za izdelovanje malta (pivske osnove), dodaja se ga koruzi in krompirju, ki fermentirata in nato skuhamo vodko itd.

Ja, slavni Pomodoro S. Marzano dell'Agro Sarnese-Nocerino.
Kaj bi bil dober približek?
Če prav razumem, potrebujemo mesnat in okusen paradižnik.

Pelati resda niso sorta, ampak zanje niso primerne vse sorte.
Za proizvodnjo pelatov so najprimernejši srednje veliki paradižniki, ki imajo čvrsto meso, so podolgovati in brez reber.


Heston Blumenthal (počasi mi gre njegovo omenjanje na živce) je naredil omako iz navadnega češnjevega (?) paradižnika, ki ga je blanširal, da je odstranil olupek. Potem ga je prepolovil in spucal tekočo sredino in semena, nato nasolil, da so spustili tekočino in jih v taisti tekočini kuhal cca. 12min v ekonom loncu (višje temperature, višji pritisk, več arome). Nato ga je reduciral, ohladil in ter v vrečki infuziral s paradižnikovo vejico.

Poleg tega je uporabil še dehidrirane paradižnikove polovice za dodaten paradižnikov okus.

15:15


Sladek paradižnik ne vem če obstaja, se pa kečap močno razlikuje od omake za pizzo, ker je sladkan in okisan.
Dober kečap je fantastična omaka, ampak za pizzo pač neprimerna.

Aston_11 ::

Za tega na videu še vedno ne vem, ali se je zafrkaval ali je mislil resno s svojo pripravo. Kot da nimajo pametne peči na otoku in je spet treba neki instant narediti. Sem pa dobil idejo in jo sprobal, ko je na videu iz italije in jim zraven pice gori ogenj. Do sedaj sem misli, da to ne sme biti. Pica rata še boljša, če zraven gori drvo in jih v peči praktično pečeš v nedogled. Pa še v peči imaš svetlobo...

echo ::

No ja, 'The Skillet-Broiler Method' je kr pogost način priprave pizze v domači kuhinji.
To njegovo "raziskovanje" je seveda šov, konec koncev mora pripraviti 20minut programa.

dzinks63 ::

Za sveži podolgovati paradižnik pelat bi bilo potrebno povprašati v Renkovcih kateri pridelujejo paradižnik Lušt, v prodaji naj bi imeli tudi vrsto kot pelat, je pa potrebno preveriti kje to prodajajo, mogoče v supermarketih Tuša in Mercatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Magic1 ::

Okapi je izjavil:

Predvsem je treba uporabit pravi paradižnik, ne kar kateregakoli. Prava sorta je San Marzano.

O.

Če kdo najde sadike te vrste, naj pove.

Huh sem že najdel nekaj, jih bom povprašal, če bodo imeli tudi sadike.
http://www.semenarna.si/podrobnosti-art...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
««
6 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145396 (8602) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742136987 (57492) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451747 (31620) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531123 (17296) joze67
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490192 (73282) korenje3

Več podobnih tem