» »

Kako se znebiti voluharja

Kako se znebiti voluharja

Ganon ::

Par dni nazaj pridem na vikend in zagledam slivo, ki visi na eno stran. Šokiran stopim bližje in opazim, da na eni strani manjkajo korenine in da je pod zemljo vse prekopano. Pregledam še okolico in na večih mestih luknje in povsod rovi. V bližini se dve drevesi sušita. Sumim, da je tudi za to odgovoren voluhar. Kako naj odženem tega hudiča, preden mi vse uniči??? V Merkurju sem gledal tole:

http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt...

Je učinkovito? Ga/jih bo zagotovo odgnalo? Ne bi rad vrgel denarja skozi okno. Imajo tudi pasti, ampak to je bolj tako-tako. Moraš imeti srečo, da se ujame. Kakšne druge ideje?

konspirator ::

https://www.mimovrste.com/ostale-zivali...
Spoštovani! Odganjalec krtov mi krtov sploh ne prežene. Vsak dan znova imam po pet novih krtin. Zvočni signal je moteč bolj za nas kot za krte. Morda so se krti na te zvoke prilagodili in jih več ne motijo. Priznati moram, da sem pričakoval več, saj ta odganjalec ni poceni. Uporabljam ga en mesec, krtja družina pa še vedno domuje na moji zelenici.

Razen da zadeva ropoče, efekta ne bo.

Krti & Voluharji

http://www.substral.si/prepoznajte-teza...

http://homeogarden.com/Izdelek/voluharj...
--

Zgodovina sprememb…

Bud_Bundy ::

Vzameš lopato, odkoplješ rov, postaviš past na začetek rova. Voluhar pride zasipat rov, ker mu piha, vendar neuspešno, ker mu prej odpihne glavo....

Unknown_001 ::

Nastavi lovice.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

koyotee ::

zaplini ga s co-jem
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Malajlo ::

Homeopatsko sredstvo proti voluharju? Ooook...

otago ::

Ne marajo človeškega vonja- če se strižeš doma, nastaviš v luknje lase.
V jamo lahko das vejice bezega, nekateri tudi gnilo kopel kopriv.
Karbid, poliješ z vodo in naj se zaplini (dobis v zadrugah).
Podobna stvar z dimnimi patronami.
Daš cev, spustiš vodo in upaš, da se zaduši (stranski efekt, da tudi zaliješ vrt/sadovnjak).
Dobi se voluharica-na naboj. Ko premakne rocico, ga ustreli. (Zakrij, da ne hapsnes domace macke).
Kakšno jutro čakaš na vrti in čakaš, da začne riti, ga hopsneš z motiko, vilami.

In ce en nacin uspe, si ga pregnal k sosedom, ki niso tako uspesni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

beta1 ::

Pasja dolga dlaka. Vsepovsod jo daj v zemljo in okrog korenin.

Pa tudi za vetrtne zvoncke sem slisal da pomagajo

xardas ::

Malajlo ::

Sicer sem se ga znebil z žveplom. Ali kaj je tista rumeno kadeča se zadeva. Hec, ko se začne po vrtu iz lukenj, za katere sploh ne veš, smoditi.

IL_DIAVOLO ::

Mi imamo nastavljene vetrnice iz plastenk.

Bud_Bundy ::

@IL_DIAVOLO
In so tako grde, da voluhar zbeži?

c3p0 ::

Voluharica, ali ona na metek, ali pa ona, ki ga stisne. Če imaš primerne pogoje, lahko privabiš kakšne ptiče, katerim so voluharji glavna hrana, npr. sove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

SambaShare ::

xardas je izjavil:

Voluharica


Tako. 100% efektivno. Razni odganjalci pa tudi če bi delovali, problem premaknejo le k sosedu.

Glugy ::

Ja no boljš odganjanje kot pa ubijanje razen če res ne gre drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Malajlo ::

Glugy je izjavil:

Ja no boljš odganjanje kot pa ubijanje če res ni druge rešitve.

Tretja varianta mi pade na pamet samo še to, da skup en mrzel pir spiješ z voluharjem ... Nego kaj narediš s peronosporo ali pa jabolčnim zavijačem, kakor da zalego zatolčeš? Voluhar je v isti kategoriji.

koyotee ::

Glugy je izjavil:

Ja no boljš odganjanje kot pa ubijanje razen če res ne gre drugače.


as ti vegan?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

harvey ::

koyotee je izjavil:

Glugy je izjavil:

Ja no boljš odganjanje kot pa ubijanje razen če res ne gre drugače.


as ti vegan?

Veganstvo nima veze, gre za nek osnovni pogled ali si ti edini lastnik/gospodar vrta, ali ima morda še kakšno drugo bitje, pa naj gre tudi za mikroorganizme, še kakšen del, košček, vrta. Vedno je nekdo kriv, enkrat voluhar, enkrat polži, enkrat...in tako se vrti.

Pač vzpostaviš tak vrt, da so vsi zadovoljni in v nekem ravnovesju.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

koyotee ::

harvey je izjavil:

koyotee je izjavil:

Glugy je izjavil:

Ja no boljš odganjanje kot pa ubijanje razen če res ne gre drugače.


as ti vegan?

Veganstvo nima veze, gre za nek osnovni pogled ali si ti edini lastnik/gospodar vrta, ali ima morda še kakšno drugo bitje, pa naj gre tudi za mikroorganizme, še kakšen del, košček, vrta. Vedno je nekdo kriv, enkrat voluhar, enkrat polži, enkrat...in tako se vrti.

Pač vzpostaviš tak vrt, da so vsi zadovoljni in v nekem ravnovesju.:)


zakaj pol ne pustiš mišim, da prevzamejo tvoj bivalni prostor?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

[D]emon ::

Pa zakaj jemljes zdravila ko zbolis, a ne ves da tako pobijes na miljarde bakterij ?!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

harvey ::

[D]emon je izjavil:

Pa zakaj jemljes zdravila ko zbolis, a ne ves da tako pobijes na miljarde bakterij ?!

Ja, sej zato pa imaš lahko težave, če preveč zdravil ješ in ne skrbiš za ravnotežje v črevah :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

[D]emon ::

You missed the point. We're the dominant species for a reason. Drugace pa ti zelim veselo sozitje z golaznijo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ganon ::

Prišel iz trgovine. Kupil karbid, modro vabo in nekaj nabojev za voluharico (posodil znanec). Iztrebil jih bom do zadnjega. >:D

RejZoR ::

Dinamit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

predi ::

Pokojna babica po strani moje boljše polovice je prisegala na Hubba Bubba čigumije. Mu daš notri v luknjo in se zadavi na njih. Bedak. Vsaj jaz mislim, da ta strategija tako deluje.

harvey ::

[D]emon je izjavil:

You missed the point. We're the dominant species for a reason. Drugace pa ti zelim veselo sozitje z golaznijo.


Hahah, dominacija pa taka, da ti en voluhar nagaja....Očitno ti je pojem normalna flora tuj.

Iztrebil jih bom do zadnjega.

Sicer pa OPju uspešen bolj proti tej vrtičkarski nadlegi No.1. :D So trdovratni, a človek mora biti vztrajen kot v Vorančevem Boju na požiralniku. Želel sem samo povedati, da vse zasaditve niso primerne za vse lokacije, če pa želje le prevladajo, je pa potrebno vsaj nekaj preventive - saditev v žičnato mrežo in kakšen maček, če ne svoj, pa vsaj sosedov, naj kdaj dobi kakšen priboljšek.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

[D]emon ::

> Hahah, dominacija pa taka, da ti en voluhar nagaja...

Dominacija v tem primeru pomeni, da smo razvili sredstva, s katerimi se ta golazen po domace povedano skensla.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

K0l1br1 ::

Pri nas jih mačke sproti pospravljajo in držijo vrt v ravnovesju.

Curly ::

na izpuh avta/motorja namontiraš cev, vtakneš v luknjo in upaš, da se baraba nahaja v isti luknji kot tvoja cev. Če najdeš novo luknjo ponoviš postopek. Kok je pa zelenjava bio po taki akciji pa nebi razpravljal :))

Unknown_001 ::

Curly je izjavil:

na izpuh avta/motorja namontiraš cev, vtakneš v luknjo in upaš, da se baraba nahaja v isti luknji kot tvoja cev. Če najdeš novo luknjo ponoviš postopek. Kok je pa zelenjava bio po taki akciji pa nebi razpravljal :))


Že bolje neko zeleno šavje v kombinacijis trskami v luknjo podtaknit pa podkurit. Bolj EKO zihr. Sam ne tega delat v sušnih dneh.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zunno ::

Curly je izjavil:

na izpuh avta/motorja namontiraš cev, vtakneš v luknjo in upaš, da se baraba nahaja v isti luknji kot tvoja cev. Če najdeš novo luknjo ponoviš postopek. Kok je pa zelenjava bio po taki akciji pa nebi razpravljal :))


Pred tem ne pozabi zamašiti ostalih lukenj. :P

Se spomnim kako je stari oče to počel s svojim Tomosom.

SambaShare ::

Ah tudi pri nas smo se zajebavali s tem pa je bilo ravno tako vse prevrtano, sadje pa se je sušilo. So prišle te pasti z naboji pa je bilo te voluhar veselice hitro konec ;).

Nagi Bator ::

Baje pomaga, ce imas na vrtu zasajenih ene par teh rastlin.

mat xxl ::

Sicer pa pur pen tudi pomaga, ga povsem zaustavi .....

Tarzan ::

Pes ki lovi voluharje. Moja mrcina iz prve zavoha, katera luknja je 'živa' in iz katere se je že izselil. Če je voluhar notri, ga v roku nekaj minut tudi dobi. Ko imajo mlade jih ven iz ene luknje potegne tudi po pet. Odkar je pri bajti je bistveno manj voluharjev, kljub temu da je prej bil terminator voluharjev maček.

Aja, lahko še video akcije :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Jupito ::

ICE je najbolj zabavna metoda, odkar ko so petarde prepovedane in je doma izdelanih explozivnih naprav bolje sploh ne omenjati (alahauakbar!):



Za najboljši efekt mora biti brez katalizatorja, najbolj enostavno torej moped ali kosilnica, ampak več cilindrov, več boljše! :D

Bolj ekološko ozaveščeni, bio kmetovalci in antifa se bodo zgrozili, ampak to je samo dodaten bonus, če si vsaj malo trola. >:D

Za sadje in zelenjavo ne skrbi, ker verjetmi ti meni, jaz sem z leti spil že kak liter olja in bencina direkt, pa ni nič narobe z mano, nafta pa itak iz zemlje pride (in vsi vemo, da se da na internetu vse dokazati z eno dvema anekdotama in dovolj elastično logiko)! :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

azislo ::

Pištola za voluharje, voluharica. Narediš prepih na več luknjah in on jih bo šel zasipati nazaj, saj sovraži prepih.
Ostalo pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

stara mama ::

otago je izjavil:


Karbid, poliješ z vodo in naj se zaplini (dobis v zadrugah).

Pol še pa zakuri in garantirano ga ne bo več ;)
Ekologija™ in Trajnost™

fikus_ ::

"
Karbid, poliješ z vodo in naj se zaplini (dobis v zadrugah).


Pol še pa zakuri in garantirano ga ne bo več ;)
"

To moraš narediti spomladi, ko moraš prkopati vrt! :D

Karbid, razne "petarde", ki zaplinijo rove, niso učinkovita rešitev! Voliharja samo preženejo, par dni se izogiba rovov, ali jih pa kar med zaplinjanjem zadela.
Učinkovite so razne pasti, ko ga dejansko odstraniš!

stara mama ::

Nabavi psa jazbečarja in tvoji voluharski problemi bodo preteklost!
Ekologija™ in Trajnost™

Malajlo ::

Jazbečar je zakon. Imel. Potolkel vse. Tudi solato ;)

konspirator ::

Tarzan
Rentaj svojega psa opu.
--

FireSnake ::

Zanimiv članek.

Tudi komentarji so zanimivi (ali pa te nasmejejo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

alanford ::

Tako se to dela: Voluhar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alanford ()

mat xxl ::

Ta pa res zmaga ;)

A. Smith ::

SambaShare je izjavil:

xardas je izjavil:

Voluharica


Tako. 100% efektivno. Razni odganjalci pa tudi če bi delovali, problem premaknejo le k sosedu.


Res je, 100% efektivno. To je prava stvar! Pri nas smo se svoje čase ukvarjali s sadjarstvom in smo jih eliminirali več 10, mogoče nekaj 100.

Treba je pa zadevo še pravilno nastaviti. Seveda paziti, da otroci ne pridejo zraven! In pa pustiti v odkopan rov mimo voluharice dotok zraka. Voluhar sovraži prepih in pride zasuti rov. Takrat ga past ubije.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Linko ::

Edina stvar ki res deluje je tole. Na dan smo dobili po 3 komade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Sumo ::

Kljub moji skeptičnosti glede "homeopatskih" rešitev, sem predlansko leto za probo kupil "Voluharji STOP" in na moje presenečenje je zadeva dejansko delovala. Voluharjev v mojem atriju kar naenkrat ni več bilo. Preostanek sem dal še staršema, ki ga uporabljata na vrtu in tudi tam so voluharji izginili.
Glede na to da je edina sestavina ricinusovo olje, sklepam da voluharje zjebe prebava in grejo raje drugam :) Res pa da najbrž sosedje niso tako veseli, če so se voluharji preselili k njim :)

 Voluharji STOP

Voluharji STOP

sitriani ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sitriani ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krti & Voluharji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5122956 (628) Comandante
»

Najt zico v zemli od kosilnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
498344 (2733) bf4ed
»

Visoke grede - Euro palete

Oddelek: Loža
496749 (5553) r3dkv1c4
»

kako zmeriti frekvenco zvoka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134146 (3811) STU-III
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222657 (16710) zuz3k

Več podobnih tem