» »

Peka pizze

Peka pizze

««
5 / 25
»»

xsum1 ::

ok takole jaz delam in lepim post sem, da ni nove teme, ker imam par vprašanj.

Se pravi testo (500g moka, 1dcl piva, pol kvasa,2 scepca in pol soli,2 dcl vode, 2 žlici margarine,4 žlice olja). Potem pa za nadev šunka, pasirani paradižnik, sir (edamec ali drugi nariban - ne uporabljam mozarelle, ker mi sploh nima okusa in ne pride super na pici)
Mogoče kdo ve katero šunko in sir uporabijo na pici v picerijah?

Nadev gre v vrstnem redu pelati, šunka , sir (gobe, origano ne dajem ponavadi)

zanima me, kako preprečiti, da potem ko začneš pico rezati vse ne 'pade dol'
V družini jim namreč to ni všeč in pravijo, da zaradi tega ni v redu pica. Okus je super, ampak to jih moti.

Ne vem kaj delam narobe? Pasiranega paradižnika vem da ne namažem preveč gor...

Kečapa mimogrede nikoli ne uporabim več ker nastane en zmazek vode na pici iz njega.


Sicer pa, kaj še dajete na pico ali v testo za okus?

Ter pri testu, zadnjič smo uporabili tisto zmes, ki je kao že pripravljena za pico in je bilo čisto preveč lepljivo po gnetenju, da je bilo treba še dodati skoraj polovico namenske, ne vem ali je bilo preveč vode ali olja, da se ni strdilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Aston_11 ::

Drži se preizkušenega recepta za testo, pa ne bo problema. Ti delaš nekaj po svoje. Navadna moka, voda, kvas, sol in nobene margarine pa še olja zrave. Nepotrebno. Kaka je temperatura peči? Sir, šunka je vrstni red, ni pa narobe niti tvoja varianta.

RejZoR ::

400g moke, pol kvasa (2g če se prav spomnim), 1,5 deci mleka, na uč dve veliki žlici olivnega olja in malo žličko sladkorja. S tem da daš mleko, kvas in sladkor skupaj, premešaš in pustiš nekaj časa. Vodo jezst dodajam nakoncu, ker delam z multipraktikom in jo dodajam po občutku, tolk da dobim ravno pravo testo. Ker ga vedno ujamem v nulo sploh ne rabim ničesar pomokat, ker se nikamor ne prijema. Pač sem len in se mi ne da čistit packarije.

Moko pa vedno mešam do max pol pol razmerja, torej 200g bele in 200g neke druge (ajdova, ržena, polnozrnata pšenična itd). Testo se sicer obnaša drugače in je bolj gosto ampak je okus boljši. Solim ga potem ko je že razvaljan v pekaču ali pa sploh ne če gre gor kakšna sama po sebi slana stvar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

ma kako mleko dej
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

xsum1 ::

Aston_11 je izjavil:

Drži se preizkušenega recepta za testo, pa ne bo problema. Ti delaš nekaj po svoje. Navadna moka, voda, kvas, sol in nobene margarine pa še olja zrave. Nepotrebno. Kaka je temperatura peči? Sir, šunka je vrstni red, ni pa narobe niti tvoja varianta.

hm možno da zaradi tega, ker je ponavadi testa po miksanju že zmeraj zelo tekoče in ker dodajam še potem dodatno moko?
torej manj vode potem, zato se potem nič ne prime in dol pada?

Temperatura pečice je 220 največ, samo če dam naenkrat na 220 zgornjo in spodnjo se sir zgoraj čisto izsuši in spodnji del testa se dolgo peče, tako da na polovici malo priklopim samo spodni, je to mogoče narobe? Vse štima samo tisto s padanjem dol je res tečno in skušam najti razlog, da to odpravim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

GabrieLeo ::

Mogoče malo off topic ampak kdo od picomanijakov prisega na kake zmarznjene? Osebno so mi najboljše klasične, Hoferjev, ki jih dobiš po tri v škatli.

Aston_11 ::

Na 270 pečem v pečici 10 min in se sir prav nič ne izsuši. V krušni pa na enih 500-600 minuto in se tudi ne izsuši. Testo mora vzhajati...

nodrim ::

Domače pečice so prenizke temperature v primerjavi s krušno, zato jst delam naslednji postopek:

pečico na ful (običajno 270 stopinj).. najprej daš v pečico samo razvaljano testo v obliki pice in že oblikovanim robom .. samo za par minut, da se rahlo izsuši .. vzameš ven in namažeš s pelati in naložiš s šunko in daš nazaj v pečico (v tem koraku se malce izsušijo pelati, da potem preostali nadev ne pada dol, zapeče se šunka malo in sir pride pozneje, da ne bo potem izsušen) ... ko testo ravno začenja biti trdo, ampak komaj opazno rjavo, spet vzameš ven in posuješ s sirom pa spet nazaj za kokr pač je še treba za testo

RejZoR ::

Sicer mal več dela ampak tole pa bom enkrat probal za foro.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xsum1 ::

nodrim po tem postopku naj bi pol ne padalo dol? bomo probali naslednjič

Znida ::

GabrieLeo je izjavil:

Mogoče malo off topic ampak kdo od picomanijakov prisega na kake zmarznjene? Osebno so mi najboljše klasične, Hoferjev, ki jih dobiš po tri v škatli.

Poizkusi še Lidlovo margerito, pa jo obloži po svojih željah, meni je ta najboljša, pa sem jih veliko probal.

MeGreat ::

Hoferjeva 3 v škatli margerita so daleč najboljše. Lidlova meni ni všeč

Dr_M ::

nodrim je izjavil:

Domače pečice so prenizke temperature v primerjavi s krušno, zato jst delam naslednji postopek:

pečico na ful (običajno 270 stopinj).. najprej daš v pečico samo razvaljano testo v obliki pice in že oblikovanim robom .. samo za par minut, da se rahlo izsuši .. vzameš ven in namažeš s pelati in naložiš s šunko in daš nazaj v pečico (v tem koraku se malce izsušijo pelati, da potem preostali nadev ne pada dol, zapeče se šunka malo in sir pride pozneje, da ne bo potem izsušen) ... ko testo ravno začenja biti trdo, ampak komaj opazno rjavo, spet vzameš ven in posuješ s sirom pa spet nazaj za kokr pač je še treba za testo


Sem probal po tem postopku, ampak je prevec dela s tem. Pa niti nevem, ce je bila pica kaj boljsa.

Mellons ::

Hoferjeve zmrznjene pizze so res dobre, prvič sem probal zmrznjeno pizzo po kakih 10 letih in sem bil zelo presenečen nad okusom.

Škoda ker so dokaj majhne, okus je pa skoraj isti kot pri tisti iz pizzerije, iz krušne peči.

RejZoR ::

Men je bla ful všeč od Žita, ker je bila solidno naložena, ponavad so te kupljene z dodatki ravno za vzorec. Ta pa je imela ravno prav gor. Lidlove tud niso slabe, Hoferjevih pa še nisem probal. Bo treba enkrat vzet...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LordBebo ::

RejZoR, prosim preveri zasebna sporočila.

Matev ::

zmrznjene so dobre tiste ki imajo naravni rob - malce dvignjen in nasploh ko rob izleda kot da je ročno zvaljan....

ne pa tiste z odrezanim okroglim testom kjer vsebina celo odteka preko oboda dol

Brias ::

@xsum1

pol kile moke daj v veliko posodo v kateri bos mesil testo ...

v te pol kile moke najprej potresi tri scepe soli in fino premesaj, da se sol razporedi ... vem da se sol in sladkor tepeta, ampak je ena komplikacija manj, ce ne delas "kvasa" posebej ....


nato moko razporedi okrog posode, da bo v sredini luknja, v katero bo slo pol litra vode, in bo rob moke se vedno visji od gladine vode ...

ko imas luknjo narejeno, v luknjo razdrobi 1 svez kvas, en mali scepec sladkorja, da zbudis kvasovke, in 2-3 zlice radenske ( ce nimas radenske, potem na zacetku, takrat ko razporejas sol, dodaj 1 pecilni prasek )

nato luknjo zapolni z cca pol litra mlacno tople vode ( 40-50 stopinj ) in z vilico mesaj, da se kvas in sladkor raztopi in da se pri tem se vmesava malo moke, ampak po feelingu, sedaj v to osnovo se ne sme umesati vec kot 25% vse moke, ki si jo dal ... ob robovih mora se vedno biti moka ...

nato pokrijes z krpo in pocakas 10 minut ...

po 10 minutah ponovno vzames vilico, in zacnes mesati in pocasi pobiras robove z moko ... to traja 3-4 minute, pocasi ...

ko prides proti robu, vidis, ali je treba dodati se malo vode, ali se malo moke ...

ko prides z vilico tako dalec, da z njo ne mores vec nic, ker je ze prevelika kepa, odstranis vilico in ponovno ocenis, ali fali se kaj vode oz moke, ker sedaj naprej mesis z rokami ...

ce se malo lima na roke, ni pene, dodas MAAALO moke, obracas, mesis, ... ... ... ...

po 5-10 minutah gnetenja, mora testo biti ze taksno, da ce si umijes roke, in jih dobro posusis, in zacnes mesiti ponovno, se ti ne sme nic vec na roke prijemati ...

takrat ga pokrijes, in pustis za 1 uro ...

po 1 uri ga se enkrat na hitro pregnetes ( 20 sekund ), pustis pokritega pri miru za 10 minut, in testo je gotovo ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

echo ::

Heston Blumethal: In Search of Perfection - Pizza


Važne stvari:
En dan prej vzhajano testo
Reduciran paradižnikov sok
Mozarella
Vročina, vročina, vročina.

Na posnetku je vse razloženo.

Ti po mojem delaš predebelo testo in predebelo filo, tako da potem vse razpade, ker ti fila skuha testo in se ne povežeta med seboj. To je slovenska klasika, ki jo imajo "vsi najrajš", ampak v resnici je to bolj pita kot pica.

Znida ::

MeGreat je izjavil:

Hoferjeva 3 v škatli margerita so daleč najboljše. Lidlova meni ni všeč

3 v škatli of Hoferja pa res nisem probal, bom vzel naslednjič.

nodrim ::

xsum1 je izjavil:

nodrim po tem postopku naj bi pol ne padalo dol? bomo probali naslednjič


ja, kokr sm ugotovil, je ves nadev padal dol zaradi prevlažnih pelatov, zato zdej delam tako .. če precej vlažne pelate direkt popolnoma prekriješ s šunko in sirom, potem vlaga ne more več izhlapevat ...

testo pa najprej samo popečem zato, ker drugače pelati sveže testo preveč razmočijo in se pri malce debelejši podlagi testo ne speče več v celoti ..

temperatura pečice pa v vsakem primeru na čim več kokr gre ;)

Mellons ::

Jaz sem lansko jesen sprobaval doma, tisoč različnih receptov in variacij, ker sem probal dobiti okus in teksturo čim bolj podobno tisti iz pizzerije, iz krušne peči.

Sem tudi probal to metodo od Hestona Blumethala zgoraj in je dobra, ampak še vedno ni to to.

Zdaj sem se sprijaznil, da pač pizza iz domače pečice ne more biti ista kot iz krušne peči. Že nekaj časa pečem bolj debelo pizzo na 180 °C, je bolj podobna kakšnemu kruhu z dodatki kot pa pici, ampak za zdaj mi je to všeč.

V vsakem primeru pa rajši sam na hitro naredim pizzo doma, dostave že nekaj časa ne naročam več.

RejZoR ::

Sej drugače obstajajo tud neke debelejše verzije pice. Sam jo rad delam doma, ker si naredim testo iz polnozrnate moke. Do zdej sem samo v eni pizzeriji jedu polnozrnato in je bila res huda. Čudno da ni več tega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

echo ::

Reče se jim pite.
Ne mislim bit nek pametnjakovič, ker so tut pite čudovita zadeva (recimo porova s sirom), ampak pica je tanka in pečena v sekundah.

RejZoR ::

Pita ja. Pa kaj še... mal si preberi kakšni tipi pic obstajajo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

rdecaluc ::

Jp. Vrst pic je ogromno. In glede na to da si lahko izbereš vse od debeline testa, do debelina skorje in tudi s čim je polnjena. Na vse to pa še kaj hočeš od nadeva.

Pita bi bilo bolj bureku podobno, kar pica ni.
Est modus in rebus. ,typos

Mellons ::

Recimo, da se jim internacionalno reče ''deep dish pizza''? :)

Samo to so pa res pite, nekako mi ne dišijo najbolj...





echo ::

To bi morala biti pica v narekovajih.
Pica je definirana tako kot je, me pa ne čudi, da pa folk neke brezvezne bližnjice išče, ki jih potem na tak "sej je vseeno" način skuša upravičit.

Pita niti pod razno ni podobna bureku, kaj to neke dodatne izraze v temo mečeš? Burek je obvezno iz vlečenega testa, pita je iz maslenega (na žalost se ne spomnim izraza za jedi s podlago iz debelega slanega kvašenega testa in debelim polnilom na vrhu, zato sem si prej drznil uporabiti izraz pita, čeprav je med njima opazna razlika).

Hec je v tem, da je za dobro, okusno pico potrebno hitro pečenje, ki ga lahko dosežemo samo z pravo debelino in visoko temperaturo. In za dobro, okusno pito je potrebno počasno, globinsko pečenje. Oboje sta dobri jedi, v katerih sam nadvse uživam, vendar me zmoti ta nepotreben pesek v očeh.
Naj bo pica pica in pita pita, saj ni s tem nič narobe.
Še več - po mojem bi morali večkrat jesti slane maslene pite, ker so božanske (angleži jim rečejo quiche)

Po mojem se je za precej dober vir toplote izkazala tudi old school pečica na drva "Alfa". Ker nima termostata, jo je nadvse enostavno razpaliti na +350°C, drugič bom noter dodal še kamnito ploščo za malce več toplotne kapacitete.
Poleg tega je zelo pomembno, da pico postavimo na razgreto površino, sicer ne dobi prave skorje (zato tudi kamnita plošča).



Tole se mi tud zanimivo in enostavno zdi, sigurno za kak poletni projekt.

Aston_11 ::

Tole na sliki je super zadeva in zagotovo dopušča, da se v njej naredi kar se hoče. Glede na to, da je majster dodal železen profil, bi osebno probal spustiti prvo vrsto dol, da bi malenkost preprečil ohlajevanje in bi se malenkost več toplote zadržalo v zadevi.

Jaz sem naredil klasično peč za peko pice iz ene vrste pokonci postavljenih ceglov v krogu (najprej sem jih položil po tleh), nato sem naredil kalup iz peska za obok, preko zmetal cegle in vse skupaj zapolnil z ilovico. Nato pesek ven in kurjenje na polno in v roku parih ur je bila prva pica pečena - skupaj z izdelavo peči. Imela je pravilne dimenzije krušne peči, premer 90, višina enih 36 (nizek obok), vrata višina 0.6 višine itd.

echo ::

Ja, sem isto razmišljal, da bi eno vrstico spredaj spustil, pa recimo nekje na vrhu od začetka odstranil en zidak za dimnik, ki bi ga lahko potem spet nazaj dodal.

To tvojo varianto si pa nekako težko predstavljam. Najdeš kak posnetek ali pa podobno verzijo?

PS: mi je že počasi jasno, zelo se mi dopade ta ideja.
Peč še stoji? Kako je ilovica in to obstojno?

Aston_11 ::

Ob prvem dežju je zadeva padla... to je piknik varianta, postaviš, spečeš, podreš.

Slika - faza gradnje, drugo ne vem, če kaj imam. Na sliki so pokončni cegli, okrog potegneš žico, vmes nasuješ pesek v obliki oboka, cegle preko, v luknje ilovico. Lahko pa bi bila cela z ilovice, idej je polno. Sicer se kadi iz vsake luknje, ma nima veze, zamašiš z ilovico.

echo ::

Fino, s peskom torej nafilaš celotno peč, oblikuješ kupolasto oblikena vrhu peska položiš cigle in vmesne luknje zapolniš z ilovico.
Dobr bi blo videt tut kako sliko s peskom napolnjene peči in končnega objekta.

Kaj pa glede pečenja, imaš kak nasvet?

Mellons ::

Kmalu ko se malo ogreje bom probal zunaj speči pizzo, imam podoben kamin kot tale, malce večji...

Nekaj bom potreboval, da bom pokril to glavno odprtino, ko bo pizza notri, ampak se mi zdi, da bi moralo uspeti

Okapi ::

Nabaviš si sač in narediš pizzo pod peko.

Aston_11 ::

echo je izjavil:

Fino, s peskom torej nafilaš celotno peč, oblikuješ kupolasto oblikena vrhu peska položiš cigle in vmesne luknje zapolniš z ilovico.
Dobr bi blo videt tut kako sliko s peskom napolnjene peči in končnega objekta.

Kaj pa glede pečenja, imaš kak nasvet?


Glede pečanja - razkuriš s smreko, ko imaš pico noter, je fajn imeti ob strani drvo (ne smrekovo), da gori. Minuta do minuta in pol in je zadeva pečena.

Tistih slik nimam - kupola pa to, vem pa da sem okrog potegnil eno žico, da je držala obod. Objekt pa se je sesul in sem novega naredil v kleti (z malto), dimenzije in oblika enake.

spajdrmen ::

kateri sir uporabljate? Tudi sam imam željo da bi si lahko naredil pico, kot je v piceriji ampak izgleda bo težka...

Pomoje bi se najbolje približali že s tapravimi sestavinami... za testo je tle že tisoč receptov, a kateri je najboljši? Kot sem že prašal kateri je tisti "tapravi" sir in pa ali obstaja kakšna čarobna omaka?

Meni nekako vedno rata testo trdo ob strani in "brez okusa".. pa čeprov je čist tenko razvlečeno

Aston_11 ::

Sir... jaz ga vedno vzamem na slepo in nekaj mozarelce za povrhu.

Kot v piceriji pride edino iz krušne peči...

Testo - moka, voda, sol, kvas. Huda razlika je, če uporabiš kvalitetno moko.

echo ::

Mozarela in random sir. Sama mozarela je nenormalno draga za en brezvezen kravji sir.

Glede tapravih stvari si poglej posnetek Heston Blumenthal - In search of perfection Pizza (sem že prevečkrat nalimal ta video).
Čarobno omako si narediš sam.
Testo je dobro čez noč pustiti v hladilniku, da se gluten enakomerno in docela izloči. Čimmanj čaranja - moka, sol, kvas, voda.

Če je testo ob strani trdo, predolgo pečeš in se ti posuši (lahko da je tudi kaj drugega krivo).
Na sredini imaš verjetno kup omake, salame in sira, ki ti hladi testo in mu ohranja vlago.

dzinks63 ::

Prava mozzarela ni kravji sir, ampak je iz bivoljevega mleka.

Mellons ::

Okapi je izjavil:

Nabaviš si sač in narediš pizzo pod peko.


Dobra ideja... prostor za žerjavico imam. Moram pogledat malo okoli za to

Free Bird ::

Sem oboževalec pice, predvsem kake mehiške varjante.
Nisem cele teme bral, zato se opravičujem, če je bilo vprašanje že postavjeno, je kdo že mogoče delal kako pico z bolj debelim testom? Sem v PizzaHut jedel eno in je bila božanska (cena pa temu primerna :D).
Pa še to, kje se pri nas dobi Nacho sir?

fantasycamp ::

Free Bird je izjavil:

Sem oboževalec pice, predvsem kake mehiške varjante.
Nisem cele teme bral, zato se opravičujem, če je bilo vprašanje že postavjeno, je kdo že mogoče delal kako pico z bolj debelim testom? Sem v PizzaHut jedel eno in je bila božanska (cena pa temu primerna :D).
Pa še to, kje se pri nas dobi Nacho sir?


jest delam doma debelo obrobo, tanko pa podlago, nacho v mercatorju!

echo ::

Jap, sem že imel napisano bivolja, pa sem zbrisal, da se ne bi spet kdo obregnil :)
Še vedno je mozzarela sam po sebi dokaj enostaven in nežen sir, cena pa po mojem navita (10€/kg).
Nič ne rečem - sem tudi že kupil bivoljo (Lidl je imel nekaj časa nazaj akcijo) in je bil zelo okusen sir, ampak ko ga spečeš, postaja razlika z navadnim sirom čedalje manjša.

Izpod peke skoraj malo dvomim, da se bo lepo peklo, ker nimaš prepiha in ti bo pokrov zadrževal vlago.

Deep dish pizza
Chicago-style pizza @ Wikipedia

Kr uredu tole zgleda, rikverc zloženo (!), počasi pečeno. Pita-piza, v bistvu naš standard (sam ne nikomur povedat) :)

Mellons ::

Mozcarela je tako cenjena na pizzi, ampak meni osebno ni všeč. Ne da mi ni všeč kot sir, ampak na pizzi. Brez okusa, nič mi ne naredi...

Me prav zanima zakaj je najbolj znana pizza na svetu iz pizzerije v Neaplju tako dobra? V bistvu je gor samo mezga in mozcarela, to skupaj nima dosti okusa. Mogoče edino olivno olje, ki ga gor polijejo, da je malce slano? A je že kdo bil tam?

echo ::

Svašta ti pokaš ej :))

Mozarela se odlično obnese, ker se lepo stopi, hitro zapeče in ne zalije pice z mastjo.
Pečena mozarela ima odličen, sočen okus, seveda pa ti nič ne naredi, če si ob vseh dosežkih vnaprej pripravljene hrane (beri: sol in mast) desenzibiliziran.

Dobra mezga iz dobrega paradižnika in bivolja mozarela sta nabita z okusnostjo.
Olivno olje ne prispeva slanosti (??) ampak svežino in grenkobo (dobr olivc ima travnat priokus), poleg tega pa tudi pomaga pri "zapečenju".

Mellons ::

echo je izjavil:

Svašta ti pokaš ej :))

Mozarela se odlično obnese, ker se lepo stopi, hitro zapeče in ne zalije pice z mastjo.
Pečena mozarela ima odličen, sočen okus, seveda pa ti nič ne naredi, če si ob vseh dosežkih vnaprej pripravljene hrane (beri: sol in mast) desenzibiliziran.

Dobra mezga iz dobrega paradižnika in bivolja mozarela sta nabita z okusnostjo.
Olivno olje ne prispeva slanosti (??) ampak svežino in grenkobo (dobr olivc ima travnat priokus), poleg tega pa tudi pomaga pri "zapečenju".


Potem imava pa drugačen okus 8-)

Sem probal že domačo pizzo margerito in v pizzeriji in obakrat je bilo ''meh''... Mozcarela sama pač nima veliko okusa, priznaj.
Zato pa tudi dajo eni na pizo mozzarelo za texturo, potem pa še posujejo parmezan za okus in slanost.

RejZoR ::

Odvisno kakšna mozzarela je. Večina te iz trgovin je iz kravjega mleka pač po istem postopku. Če si kdaj jedel ovčji oz kozji sir veš da je okus drastično drugačen pa tud če je postopek sam popolnoma enak. Tko da ne moreš vse metat v isti koš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Mocarelo dobiš tudi poceni, recimo v eurospinu (seveda ni bivolja).
Ampak tudi meni ni najbolj všeč na pici.
Tako je!

echo ::

Sir na margariti ne sme imeti zrelega okusa!
Drugo je recimo pizza štirje siri (rikota, mozzarela, parmezan in gorgonzola), katero si v pizzeriji največkrat naročim.

Hvala za eurospin, kar nekako ga ignoriram.
Kaj pa Lidl, Hofer se najde poceni mozarela? Zadnje čase se mi zdita prav nesramno draga za diskontno trgovino.

RejZoR ::

Drugače rata dobro če uporabiš edamca. Se dost lepo topi in če bolj zapečeš dobi mal poseben okus, kar je dost kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
5 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145396 (8602) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742136996 (57501) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451749 (31622) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531123 (17296) joze67
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490193 (73283) korenje3

Več podobnih tem