» »

Ogrevanje bivalnega vikenda

Ogrevanje bivalnega vikenda

davids6 ::

Zimo, ki prihaja bova preživela na bivalnem vikendu (velikost bivalne površine cirka 60 m2). Vikend se primarno ogreva z gašperčkom. Ker pa nas veliko tudi ne bo doma (npr. včasih nekaj dni v kosu ali pa zgodaj zjutraj greva in prideva domov proti večeru), iščeva najboljšo možno rešitev, ki bi sam vikend dogrevala (bila v stanju pripravljenosti), ko temperatura npr. pade pod 19 stopinj. Kakšne imate kaj izkušnje in kaj predlagate, da bi se najbolj izplačalo oz. obneslo (IR panel, električni radiator...)?

M-XXXX ::

Klima.
Vse ostalo je 3-5x bolj požresno

lebang1 ::

M-XXXX je izjavil:

Klima.
Vse ostalo je 3-5x bolj požresno



Točno tako.

kimmich ::

KLIMA
sam to prakticiram že 3je leto. Ko pa bo -10 4 dni pa zakuriš gašperček če je potreba.
Klima naj bo vklopljeno 24/7.... mene pride cca 60€ mesec...

JH84 ::

Električni radiator na termostat, sam imam Glamox, koštal cca 200 EUR 2KW...Eno do dve uri preden pridem domov si ga vklopim (lahko preko WIFI-ja ali preko built in timer-ja ), toliko, da se ogreje na 20 stopinj ko vstopim v bajto, potem pa zakurim peč...poraba minimalna, kakšnih 8-10 EUR na mesec je več na položnici janurja in februarja.

Magic1 ::

Haha, slabo izolirana bajta bo topla za 10EUR na mesec. Pa kaj kadiš? Lahko greš na varjanto el. radiatorjev namesto klime. Samo računaj malo pod x3 višjo porabo elektrike. Lahko pa vzameš IR panel in si ga namontiraš nad posteljo, da te direkt greje in tam preživiš večino časa. Samo bo šlo še vedno več elektrike, kot za klimo.
Jaz sem na vikendu polnil EV enofazno, dva dni in je bila položnica 20EUR višja zaradi tega. Kaloriferček porabi podobno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Tribal ::

Klima je prava rešitev, samo ne najcenejša. Moj predlog je Toshiba in grelne moči 4.5kW. Vzamite model ki deluje tudi pri -25°C.

fikus_ ::

Prva rešitev ustrezna klima, šele potem mogoče el. radiatorji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kixs ::

Magic1 je izjavil:

Haha, slabo izolirana bajta bo topla za 10EUR na mesec. Pa kaj kadiš? Lahko greš na varjanto el. radiatorjev namesto klime. Samo računaj malo pod x3 višjo porabo elektrike. Lahko pa vzameš IR panel in si ga namontiraš nad posteljo, da te direkt greje in tam preživiš večino časa. Samo bo šlo še vedno več elektrike, kot za klimo.
Jaz sem na vikendu polnil EV enofazno, dva dni in je bila položnica 20EUR višja zaradi tega. Kaloriferček porabi podobno.


Ce za dve uri vklopi kalorifer, potem je porabil 4kWh. Na mesec je to cca 120kWh. Torej cca 24eur na mesec po zdajsnih cenah. Ce potem kuri drva, vec ne rabi.

Klima bi bila dalec bolj komot.

energetik ::

M-XXXX je izjavil:

Klima.
Vse ostalo je 3-5x bolj požresno

To je edina pametna rešitev za osnovno ogrevanje.

Če pa bi imel bolj za kampanjsko ogrevanje, občasno, potem greš v baubau in nabaviš par električnih radiatorčkov z okoli 1kW moči. Je pa res, da te bo usekal nov obračun omrežnine v tem primeru.
Tako da absolutno priporočam par klim, v kopalnico pa lahko poceni IR kvarčno pečko.
vires in numeris


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR paneli

Oddelek: Loža
131156 (689) Magic1
»

Delovna akcija

Oddelek: Loža
469274 (4116) fikus_
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21657595 (32714) facepalm
»

Električni oljni radiator

Oddelek: Loža
4211286 (9844) primoz4p
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616683 (14473) T_F_7

Več podobnih tem