» »

Picerije z najboljšimi picami pri nas

Picerije z najboljšimi picami pri nas

oracle ::

perci je izjavil:

matijadmin, to, da je MSG kot aditiv neškodljiv...je tvoje mnenje. In, da ne obstajajo študije o njegovi škodljivosti, preprosto ne drži. Poguglej, hitro najdeš.Se pa strinjam, da ni najhujši - problem je, da ga je povsod polno.

Niso pa vsi E-ji škodljivi in tudi niso vsi enako škodljivi. Ni neumno malo pogledat na embalažo in poguglat, preden poješ vse sranje na planetu.

Priznam, da sem ratal malo čistunski glede tega v zadnjih letih. Se trudim, da kupujem bio (pravim, trudim - kar ne pomeni, da mi 100% ratuje) in čim manj procesirano.

MSG je pa tak tipičen fail, ker je človeku všeč in ga ravno zaradi tega dodajajo. In ga poješ malo, pa ga hočeš še več, pa dober je, njam. In če ne drugega, je problematičen zato, ker z njim zakrijejo nekvaliteto.

Ni vse kar najdeš z guglanjem uporabno. Če veliko guglaš se hitro znajdeš med reptiljanci, iluminati, verjetno tudi odkriješ, da je Zemlja votla, če ne celo ploščata! Google it! ;)

Če bi se rad poglobil v zdravstvo, pojdi "guglat" na pubmed. Tam imaš vsaj več ali manj strokovne članke. Sicer pa, glutamat je sestavina skoraj vsakega živega bitja, vključno s tabo in mano, prav tako bio brokolija. Je sestavni del skoraj vseh beljakovin, ki se šele v želodcu začnejo prebavljat. Zato ga pri večini hrane ne okusimo. V hrano ga dodajajo, ker so ugotovili, da kot samostojna sestavina že v majhnihg količinah vzdraži receptorje okusa. Lahko sicer špekuliraš, da si boš z glutamatom zastrupil prebavni trakt od ust do želodca, ampak od želodca naprej si ga z glutamatom zastrupljaš ne glede na to kaj ješ. Pa še jetra ti ga proizvajajo. Najbolš, da si daš odstrant jetra k tak strup delajo ;) In to še ni vse, glutamat je osnova za vse ostale aminokisline. Pravzaprav ni čudno, da je telo razvilo mehanizem, ki spodbuja uživanje glutamata.

Lahko si domišljaš, da je to moje mnenje. Lahko pa greš preverit dejstva (pa ne jih preverjat pri nutricionistih, ki prodajajo svoje pripravke) in boš videl, da je res.

perci ::

oracle, če misliš, da ti bom jaz dajal inštrukcije iz funkcionalne pismenosti, se motiš.

zrataj4201 ::

Največja težava glutaminat natrija(ojačevalcev okusa) da po dolgotrajnem uživanju izgubiš resnični občutek za okus in ti je hrana brez glutaminat natrija pusta oziroma premalo okusna.
Naj povem drug primer:
Ko stare mame silijo majhnega otroka, da neprestano kaj jeso.Ti otroci v življenju izgubijo naravni občutek za sitost.
Ni vse kar direktno ne povzroča bolezni tudi potrebno uživati ali pa , da te spodbujajo navajati. Smiselno je jesti zdravo in čim bolj naravno, ne pa postopku izločanja kar je neposredno škodljivo.
Tudi limonin sok je npr na pečeni ribi nekakšen ojačevalec okusa ali pa česen.

[D]emon ::

oracle je izjavil:

Sem se začel na glas smejat ko je avtor teme nalimal sliko iz Pizza Hut:))

Sicer pa odličnih pic(erij) je tolk kot je ljudi.

Osebno preferiram tanke in hrustljave pice. V centru Ljubljane mi najbolj odgovarja Ljubljanski dvor (majo tud na kose na kongresnem). Azur, Foculus, Trta, Lanterna so mi OK, ampak vse malenkost slabše. Tud ne maram da je na pici vložena goba, skrunitev pice IMO :D

Moja znanka pa obožuje debele pice in je našla rekordno debele pice v Izlakah, Picerija Čebelica. Pošteno debele so tud v Parmi.

Izven Ljubljane ne poznam kaj dosti, všeč mi je Picerija Santa Lucia v Luciji in Picerija Dežman v Mlaki (izvoz Kranj Zahod). Slednja ima sicer dokaj tanke ampak zelo obložene pice, za vse tiste, ki ste nenasitni. Jaz s težavo pojem pol male pice. Sploh pa ne razumem, kako se lahko pritožujeta, da katerakoli pica ni dovolj nasitna, itak je kalorična bomba in karkoli več od 5 ugrizov gre direktno v špeh :)


V Ljubljanskem Dvoru sva z bivso punco veselo fasala zastrupitev s hrano ko sva narocila morsko pico, tako da me tam ne vidijo vec. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Vajenc ::

[D]emon je izjavil:

oracle je izjavil:

Osebno preferiram tanke in hrustljave pice. V centru Ljubljane mi najbolj odgovarja Ljubljanski dvor (majo tud na kose na kongresnem).


V Ljubljanskem Dvoru sva z bivso punco veselo fasala zastrupitev s hrano ko sva narocila morsko pico, tako da me tam ne vidijo vec. :)

Ljubljanski dvor ima dovolj veliko pico z zadovoljivim okusom testa, ki pa nikoli ne hrusta, poleg tega so sestavine na testu praviloma preslane in bolj boge kvalitete. Meni takšne kombinacije povzročijo cegu v želodcu in celodnevno (nočno) žejo. Zastrupitve z morsko pico pa niso redkost tudi drugje, zato morsko naročim le po priporočilu, pa še to brez "svežih" školjk, če se le da.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

technolog ::

zrataj4201 je izjavil:

Ko stare mame silijo majhnega otroka, da neprestano kaj jeso.Ti otroci v življenju izgubijo naravni občutek za sitost..


Vir za to debilno trditev?

c3p0 ::

LunKi je izjavil:


Če hočeš res specialiteto v Sloveniji, pojdi tja na Lasagno. Ne boš jedel boljše nikjer...pika.
Pice se pa tako razlikujejo od vsake picerije, da je težko oceniti nek splošni kriterij. Meni je všeč s2000 v tunelu tudi. Težko rečem, ker že 2 mesca nisem jedu pice. Se otepam svinjarije :)


Če je pizza svinjarija, lasagna pa potem ni, ali pa se je tudi otepaš?

Vajenc ::

technolog je izjavil:

zrataj4201 je izjavil:

Ko stare mame silijo majhnega otroka, da neprestano kaj jeso.Ti otroci v življenju izgubijo naravni občutek za sitost..


Vir za to debilno trditev?

Verjetno je mislil, da jih silijo, da preveč jedo, ne večkrat na dan po malo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

no99 ::

1. Pizzeria Čebelica Izlake
2. Pizzeria Sonček LJ Tomačevo
3. Pizzeria Trnovski zvon LJ Trnovo

denisbegood ::

Fontana Krško

issak ::

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R...

Da Matia v Trzinu ima zelo dobre pice.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

barakus ::

Letos imajo v Logu pod Mangrtom v hotelu Alpine zelo dobre napoletanske pice, ceprav to zelo slabo oglasujejo. In sicer so noter dejansko 3 Napoletanci, ki ne razumejo besedice slovensko, pice pa delajo po njihovi tradiciji. Tanke, krhko testo, gor veliko paradajza in nekaj buffale. Pac nekaj drugacnega. Ce gre kdo kaj mimo naj se ustavi.

http://www.hotel-alpine.com/restaurant-...

killa bee ::

Pizzeria Trnovski zvon LJ Trnovo
bil tam in je zanič

Kje bi lahko pojedel dobro morsko pico? - (LJ in okolica)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

xxurban ::

Problem je, da v vseh picerijah ne delajo vedno enakih pic. Ne vem kako naj bolj dobro povem. Na primer sam imam v bližini nekaj picerij, kjer imajo zelo dobro pico, ampak sem bil že v vsaki vsaj enkrat razočaran. Zanimivo je, da pica ki sem jo dobil ni bila niti podobna takim, ki jih imajo ponavadi. Enkrat sem dobil pico, ki je plavala v olju (wtf?) kjer imajo ponavadi zelo dobre. Včasih pač naletiš, čeprav ne vem čemu tako velike razlike.

Superboyy ::

Meni osebno najboljša pica:


Ljubljana, Picerija Parma, pica Ios (omaka, sir, sušeni paradižniki, pesto genovese, pinjole).

korenje3 ::

a to je ta pica ki jo dobiš zraven malice na študentski bon, kao nadomestilo za kruh?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

killa bee ::

me čudi da je Merkatorjeva pica tako dobra za tako ceno pa še glede na to da ni iz krušne peči

radmannsdorf ::

Iz mojih izkušenj je bolj pomembna temperatura pečice, kot pa kaj jo segreva. Pred 15 leti sem pekel pice v piceriji z električno pečjo 450°C in so bile zakon.
Danes pa sem šel v Mercator, naročil kebab pico(4,49€) in piščančjo pico(4,09€), dal še dva kupona za 20% in sta stali 3,60€ in 3,30€. So pa res dobre. Mal manjša kot v piceriji, ampak ravno prav.

Superboyy ::

Mercator ma dobre pice, sploh za to ceno.

krneki0001 ::

V merkatorju na šmartinski je zadnjih nekaj tednov (po prenovi) en mulc picopek, ki dela res okusne pice. Prej so bile take napihnjene in brez okusa, sedaj so pa tanke in dobro obložene pa zelo okusne.

Karton4 ::

A na Obali se najde kakšna res TOP picerij-a/e?

fantasycamp ::

radmannsdorf je izjavil:

Iz mojih izkušenj je bolj pomembna temperatura pečice, kot pa kaj jo segreva. Pred 15 leti sem pekel pice v piceriji z električno pečjo 450°C in so bile zakon.
Danes pa sem šel v Mercator, naročil kebab pico(4,49€) in piščančjo pico(4,09€), dal še dva kupona za 20% in sta stali 3,60€ in 3,30€. So pa res dobre. Mal manjša kot v piceriji, ampak ravno prav.


Moram rečt da so bolj testo kot sir, ni dosti dodatkov, je za silo ko se ti res ne da sam doma narest, samo to je pri meni 1x na leto, jaz grem v spar kupim artičoke,mozarello(25% popust na kilo ko imam kupon), gobe v konzervi, pelate v konzervi, kapre,kdaj tudi šparglji...

Pred tem doma naredit testo za dve pizze(350g), naredim dve in sem dober za par dni...

Ko se enkrat navadiš ne boš več dajal za te slabo obložene pizze tok keša, ko se pa lahko cel dom nasiti za manj in je gor vrhunska stvar...

xda develope ::

Meni so pice v tratoriji Azur odlične

krneki0001 ::

fantasycamp je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Iz mojih izkušenj je bolj pomembna temperatura pečice, kot pa kaj jo segreva. Pred 15 leti sem pekel pice v piceriji z električno pečjo 450°C in so bile zakon.
Danes pa sem šel v Mercator, naročil kebab pico(4,49€) in piščančjo pico(4,09€), dal še dva kupona za 20% in sta stali 3,60€ in 3,30€. So pa res dobre. Mal manjša kot v piceriji, ampak ravno prav.


Moram rečt da so bolj testo kot sir, ni dosti dodatkov, je za silo ko se ti res ne da sam doma narest, samo to je pri meni 1x na leto, jaz grem v spar kupim artičoke,mozarello(25% popust na kilo ko imam kupon), gobe v konzervi, pelate v konzervi, kapre,kdaj tudi šparglji...

Pred tem doma naredit testo za dve pizze(350g), naredim dve in sem dober za par dni...

Ko se enkrat navadiš ne boš več dajal za te slabo obložene pizze tok keša, ko se pa lahko cel dom nasiti za manj in je gor vrhunska stvar...


Ravno to sem gor pisal. Včasih je bil to samo napihnjeno testo, malo sira in kak kos šunke. Pa res niso bile dobre. Sedaj pa so začeli delat tanjše, bolj obložene in okusnejše. Vsaj v merkatorju na šmartinski. Tisti picopek tam je care. Res dela dobre pice.

PrihajaNodi ::

http://www.google.si/search?q=pizzerija.......0...1c.1.34.mobile-heirloom-serp..0.21.2801.hSR5BE52fZw

Najboljše pice v Sloveniji. Top

radmannsdorf ::

fantasycamp je izjavil:


Moram rečt da so bolj testo kot sir, ni dosti dodatkov, je za silo ko se ti res ne da sam doma narest, samo to je pri meni 1x na leto, jaz grem v spar kupim artičoke,mozarello(25% popust na kilo ko imam kupon), gobe v konzervi, pelate v konzervi, kapre,kdaj tudi šparglji...
Pred tem doma naredit testo za dve pizze(350g), naredim dve in sem dober za par dni...
Ko se enkrat navadiš ne boš več dajal za te slabo obložene pizze tok keša, ko se pa lahko cel dom nasiti za manj in je gor vrhunska stvar...

Odvisno kaj ti je všeč. Meni osebno preveč obložene pice niso toliko. V 99% jih delam doma, ampak te Mercator Hipermarket so super za ta denar.
Je pa ene 10 vrst na izbiro. Ima mogoče kdo seznam katere imajo na voljo? Sem pozabil fotkat menu-tablo :)

krneki0001 ::

Jaz vem za 8 komadov:
-klasika
-margerita
-štirje siri
-vražja
-zelenjavna
-tuna
-kraška
-suha salama

Trololololol ::

Merkić je zakon.
Drugače pa tisti, ki doma delate pice probajte naredit čim boljšo brozgo. Okus je bolj ali manj odvisen -vsaj IMO- od nje. Testo je itak na izi, dodatki pa tudi. Brozga pa da tisti pravi okus.
Flaširaš paradajz
Olupiš
Izvzameš meso paradajza,
soliš,
popraš,
dodaš česen,
ostale čuri muri začimbe po okusu,
dodaš moko in po potrebi še vodo ter zmešaš,
porineš v hladilnik, da se zgosti.
"Potem se pa dojel, da so tukaj
vključena tudi določena čustva
... kar pa orenk spremeni zadevo. "

perci ::

Kvaliteto da testo, paradajz, mozarella. Ostalo so finesice.

matijadmin ::

Kek'c, ne reče se brozga, ampak mezga. Paradižnikova mezga.

Ta mora biti naravna, torej brez začimb in druge zelenjave, saj se slednje doda po okusu kasneje in po receptu za oblaganje določene vrste pice. Bolj kot so zreli paradižniki, boljša (bolj sladka) je tudi mezga. Za pico se uporablja bolj gosto, oz. bolj spovreto (2 kratno, najmanj), da se ne namoči testo in od nje cedi voda.

Italijani imajo teh mezg kolikor hočeš (salsa, passata, polpa, concentrato).

perci je izjavil:

Kvaliteto da testo, paradajz, mozarella. Ostalo so finesice.


Točno to, osnovne sestavine morajo biti dobre, pa je pica dobra. Drugače pa je receptov za testo, kolikor je vasi (ne le pokrajin) v Italiji.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ni pa primerjave med peko v krušni peči ali pečici. Kot nič in dan.

radmannsdorf ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz vem za 8 komadov:
-klasika
-margerita
-štirje siri
-vražja
-zelenjavna
-tuna
-kraška
-suha salama
-kebab
-piščančja

Evo sem dodal zadnji dve. Pa imamo pomoje kompleten seznam za Mercator Hipermarket pice :)

mazid ::

Pizzeria EMA. Bohinj, Srednja vas

Ice-Heki ::

mazid je izjavil:

Pizzeria EMA. Bohinj, Srednja vas

Meni se pa zdi pizzeria EMA čisto povprečna pizzeria.

harvey ::

Superboyy je izjavil:

Mercator ma dobre pice, sploh za to ceno.

Solidne, enako tudi Spar CityPark.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

korenje3 ::

ta tema je troll tema, ker se noben post ne navezuje na picerije... aja nisem jaz pisal o picah iz škatel, pa je zato vse ok...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

Misasagi ::

Hombre na Gerbičevi v LJ ma tud dobre pizze. Meni so boljše kot v Foculusu. Azur pa že dolgo ni to to.

radmannsdorf ::

Gala In, Lesce.
http://www.gala-in.si/

Zgodovina sprememb…

Shybby ::

pivnica zlatorog na ptuju ima vrhunske pice..

Groove ::

Meni (poleg kakšne izmed že omenjenih v tej temi) najbolj ustrezajo pice v Limbotu - okolica Celja. Res debelo testo in dobro obložene - za nežnejši spol je dovolj že mala pica (premer je res smešno majhen), za moške pa priporočam srednjo - se več kot naješ.

LuiIII ::

Poleg mojih (doma v krušni peči), so mi top še na Rakitni v hotelu ob jezeru (ampak ne ob weekend gneči) in pa pizzerija Etna v Divači. Slednja ima res zanimive pizze, najboljša pa je bila včasih tista s hobotnico (sem malo mahnjen na slednje). Je pa res, da v slednji letos še nisem bil.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ni pa primerjave med peko v krušni peči ali pečici. Kot nič in dan.


Nekdo ti je že zgoraj napisal. Če imaš ti pačico z dovolj visoko temperaturo sta pici skoraj identični. Recimo doma imajo ljudje 250, mogoče 275 stopinj. Ampak za peko dobre pice, je to premalo. Nekje 360 do 460 stopinj je taprava temperatura. 4 minute na 360 ali 3 minute na 460 stopinjah, pa je pica zapečena kot v krušni peči in okus je zelo zelo podoben. Razlika je samo v tem, da imaš dodatno vonj po oglju in drvih iz krušne peči.

Trololololol ::

perci je izjavil:

Kvaliteto da testo, paradajz, mozarella. Ostalo so finesice.

Pici kvalitete ne da testo, ker je to eno izmed najbolj enostavnih, kar jih obstaja na svetu. To je hrana za reveže - bila. Niso jebal 5 posto o kvaliteti testa, ki je moralo biti cenovno ugodno. Bili si plebejci, ne neki monarhi.
Moka, voda, sol, glive.
"Potem se pa dojel, da so tukaj
vključena tudi določena čustva
... kar pa orenk spremeni zadevo. "

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

perci ::

Čudno, da se okusi testa med sabo razlikujejo. No, morda razni kekci tega ne opazijo.

balluf ::

Da ne bo govora samo Lj in okolica,Najboljšo pico zadnja leta sem letos jedel v Pizzeriji Alpine-Hotel Alpine-Log pod Mangartom.
Prava italijanska pica-peč,sestavine italijanske, picopek Italijan iz Napolija !

Pizze njami.

Ice-Heki ::

LuiIII je izjavil:

pizzerija Etna v Divači

+1

Trololololol ::

perci je izjavil:

Čudno, da se okusi testa med sabo razlikujejo. No, morda razni kekci tega ne opazijo.

Lej, če nisi sedaj doma v eni uri ali pol pripraviti pice, ki bi BILA
A) CENOVNO UGODNA
B) UŽITNA
ne vem, za kaj imaš kuhinjo. To je ves point te jedi.

Isto kot recimo razne juhice za manj kot evro, nasiten in zdrav zajtrk za manj kot 2 evra(kosilo?) in tako dalje.

Zdaj pa požri ponos, bodi plebejc, in ne delaj scene iz neke pice. Vsaj kuhar, pek bi jo moral vedet spečt.
Hell yeah, vsak ki nima keša, bi si jo moral znati pripravit.
"Potem se pa dojel, da so tukaj
vključena tudi določena čustva
... kar pa orenk spremeni zadevo. "

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Trololololol je izjavil:

Lej, če nisi sedaj doma v eni uri ali pol pripraviti pice, ki bi BILA
A) CENOVNO UGODNA
B) UŽITNA
ne vem, za kaj imaš kuhinjo. To je ves point te jedi.

Ne moreš. Simpl nimaš pogojev. Če jih pa imaš, pol pa svaka čast, da imaš doma peč, primerno za peko. =P

Pica, ki ni iz peči, ni pica. Je obložen toast in to je to.

Prava pica mora že zadišat po peči in bukovih drvih. Bemtiš. Pa tanka mora bit.

Dobro pico (predvsem zaradi testa) ima tudi picerija Kegeljček. Le tega ne porajtajo, da bi začeli serijsko mocarelo gor tlačit. Moram vedno ekstra poudarjat, da namesto navadnega sira mocarelo. Da mi slučajno ne dajo obojega gor. :D

P.S.: Pa obvezno flaška moruge in glaš "ipe" zravn.
OM, F, G!

BaseOne ::

Karton4 je izjavil:

A na Obali se najde kakšna res TOP picerij-a/e?

Obišči Santalucia v Luciji. Dvorana pri OŠ. Vrhunske!

tikitoki ::

zee je izjavil:

- pizzerija Foculus v Ljubljani - konsistentno najboljsa
- pizzeria Jakob v Gradiscu (na cesti Kozina-Reka) - konsistentno najboljsa
- pizzeria Avio Pub na letaliscu v Postojni - odlicna
- pizzeria Pepperoni v Singapurju >:D - se najbolj podobna pizzi v Sloveniji, relativno blizu mojega doma
- pizzeria Spizza v Singapurju >:D - odlicna, vendar rahlo dalec
- pizzeria Cerin v Ljubljani


Hmm, pustimo to, da ne more biti vec pic najboljsih. V Foculusu kvaliteta ni konsistentna, sem bil pred parimi leti veckrat mocno razocaran, tako zelo razocaran, da sem nehal hoditi tja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227204981 (4431) Eduardo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145507 (8713) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742137365 (57870) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451844 (31717) bluefish
»

Zamrznjene pice s krušne peči

Oddelek: Loža
279245 (7566) Aston_11

Več podobnih tem