» »

Vojna v Iraku

Vojna v Iraku

««
30 / 36
»»

Kryx ::

Thomas, jaz mislim, da gre v prvi vrsti za nezaupanje do dejanj nekoga, katerega interesi so bolj ali manj zakriti, še najmanj ali pa čisto nič pa želja pomagati Iračanom. Poleg tega gre za odklanjanje vojne tistih, ki so sami preživeli vojne grozote in tistih, ki slednjim verjamemo brez da bi vojno morali sami izkusiti. Če ti vidiš (samo) anarhizem...

===

Sicer je v tem trenutku pomembno, da se vojna res konča, tudi tam, kjer boji še potekajo. Da se razmere stabilizirajo. Da se nemudoma olajša trpljenje prizadetih. Da se vzpostavi stanje, ki ne bi več ogrožalo življenj. Da se spomnimo žrtev, civilnih in vojaških, da se zabeležijo njihova imena, da ne potonejo v neobstoj...

Pa naj si bojo resnični razlogi za to vojno kakršnikoli že.

===

TrOn, praviš, da je tema zašla in postala nezanimiva. A se poslavljaš? Vse možnosti imaš, da s svojimi prispevki skušaš peljati po 'pravi' poti.

:\

Kryx

krneki0001 ::

A zdej nismo več "mirovniki", zdej smo "anarhisti". Največji anarhist je pa Thomas, ki je željan vojne in pobijanja, ravno tako kot so ga včasih imeli primitivni rimljani; Kruha in Iger pa so bili zadovoljni in tiho do naslednjih bojev. Ravno tak si ti Thomas. Pa sej si sam ne moreš več pomagat, nekateri se iz zgodovine učimo, da se ponavlja, drugi pa očitno prav nič.

LP
Nebivedu

P.S. Za kar nekaj ljudi je tale vojna v Iraku začetek novih križarskih pohodov.

perci ::

Thomas: Iz tvojih postov je očitno, da prav patetično poskušaš z raznimi skrajnimi označbami diskreditirati ljudi in njihova prepričanja. Namesto, da bi se jih lotil z argumenti, jih (ljudi, ki jih sploh ne poznaš) raje označuješ z skrajnimi levičarji, anarhisti in mirovniki. Sramota!!!

Thomas ::

Kaj se razburjaš perci?


> označuješ z skrajnimi levičarji, anarhisti in mirovniki. Sramota!!!

Sramota označevati ljudi s tistim kar so?

Kako naj pa označim tebe perci?

S slabim moderatorjem?

:\




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Poleg tega gre za odklanjanje vojne tistih, ki so sami preživeli vojne grozote

Kaj pravijo tisti, ki so jih ameriške enote osvobodile. To je relevantno.

Sicer pa ne vem, katere "vojne grozote" je doživela množica protestnikov pred ameriško ambasado v Ljubljani?

Kvečjemu tiste iz vojnih filmov.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

madonch

> Nisem Anarhist. Normalno

Kako pa bi ti imenoval tistega, ki mu je magari uspešno inštalirana demokracija v Iraku še vedno preozka?

So zanj ljudje tudi v tem primeru "samo hlapci in ne resnično svobodni"?

Najnatančnejša oznaka je, da je tisti ki tako gleda - pač anarhist.

Ja?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

.
Kaj se razburjaš perci?

Nič se ne razburjam. Sam povem ti, da so tvoja označevanja pod kritiko.

Sramota označevati ljudi s tistim kar so?

Ti si pa tisti, ki lahko identificiraš anarhista, levičarja, mirovnika na podlagi ene ali dveh izjav na forumu? Res si frajer.

Kako naj pa označim tebe perci?

S slabim moderatorjem?

Označi me kakor želiš. Če imaš probleme z realnostjo je to tvoj problem. Če pa misliš, da sem ga kje polomil glede moderiranja, mi to v Pritožbah prosim pokaži. Se bom z veseljem opravičil in vzel nazaj, kar sem neutemeljeno pomoderiral. Verjemi. Ampak ne verjamem, da se boš dejansko pritožil, ker je tudi tebi jasno, da je tale tvoja izjava popolnoma neosnovana in si spet zabluzil. Seveda priznal tega ne boš....ampak saj tega smo že vajeni...ccc :\

Thomas ::

Enkrat je en bivši udbovec tožil Malenška, ker mu je ta rekel, da "je bil udbovec". In dobil pravdo!

Zdej se že tudi mirovniki pritožujejo, če jim rečeš "mirovnik".

Oziroma oni sami niti ne. Kakšen (slab) moderator vzame to za žaljivko.

Ampak da bo jasno: Se strinjam, da je "udbovec" psovka. Da bi bila pa "mirovnik" psovka - to pa ne.

Mirovnik biti je lahko naivno - ampak žalitev pa to ni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madonch ::

Ja?

Thomas, nikakor.
Iz tistega kar sem jaz napisal, lahko samo ti sklepaš o mojem anarhizmu. Daj malo se zamisli nad sabo.
Jaz ne izključujem nobene demokracije in nikakor nisem proti njej. To dejstvo tudi v nobenem pogledu ne izpodbija mojih izjav.


Thomas ::

Kaj pa naj sklepam drugega?

Če Američani tam zapustijo demokratično oblast - ti pa ŠE nisi zadovoljen s tem - kaj si potem, če nisi anarhist?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vlady ::

Citiram iz članka mladine:

S čim je obogatela dinastija Bush? Z nacistično Nemčijo. Bushev ded, Prescott Bush, ki je leta 1918 iz indijanske grobnice odnesel lobanjo apaškega poglavarja Geronima (za potrebe študentske tajne lože "Skull & Bones" na univerzi Yale), je bil namreč do leta 1942 - v španoviji s svojim očetom, Georgeom Herbertom Walkerjem - poslovni partner nacističnih podjetij (Luftwaffe, I. G. Farben itd.). Nemške obveznice je prodajal ameriškim investitorjem, banka Union, ki jo je vodil, pa je bila le krinka za konzorcij nacističnih industrialcev. Bushevo poslovanje z naciji je leta 1942 ustavila šele država - z dekretom! Da ne bi bila blamaža prehuda, je njegov sin, George Bush, družinski patriotizem izkazal tako, da je namesto na Yale odšel na pacifiško fronto. Po vojni se je prelevil v naftarja, prijatelja mračnih figur (Manuel Noriega, Klaus Barbie), "tajnega" agenta CIE, hardcore republikanca, nasprotnika državljanskih pravic, kongresnika (1966), poraženca dirke za senat (1970), ambasadorja v ZN (1977), simpatizerja pronacistov (Heritage Groups Council) in antisemitov (Fred Malek), direktorja CIE (1976), častilca atomske vojne, Reaganovega podpredsednika, prijatelja Sun Myung Moona (firerja zloglasne združitvene cerkve, ki trdi, da je "Amerika Satanov pridelek"), ameriškega predsednika, prijatelja Iraka, sovražnika Iraka, osvoboditelja Perzijskega zaliva, odrešitelja Savdske arabije in konzultanta Carlyle Group, "največje privatne investicijske družbe na svetu", težke 12 milijard dolarjev.
>:D Kruto ane? :D

Vlady ::

In še en citat...

Ta investicijska družba je trenutno center sveta. Prvič, v tej družbi mrgoli veličin iz Reaganove in Busheve administracije - če dodate še Johna Majorja, bivšega britanskega premiera, ki je prav tako zvezan s to družbo, dobite ekipo, pardon, "koalicijo", ki je "osvobodila" Perzijski zaliv, pregnala Sadama Huseina in rešila nafto. Drugič, za to družbo je na začetku devetdesetih delal tudi mali Bush - bil je med direktorji firme, ki skrbi za letalski catering. Tretjič, v tej družbi poslovne interese združuje tudi savdska družina bin Laden, katere prvi mož, okej, prvi brat, Salem bin Laden, se je leta 1988 ubil v misteriozni letalski nesreči - v Teksasu! Četrtič, ta družba, ki ima v svojem portfelju tudi tovarne tankov, letalskih delov in druge vojaške opreme, je eden izmed največjih dobaviteljev ameriškega obrambnega ministrstva. Kar pomeni, da Bush starejši profitira z vsako vojno, ki jo napove njegov sin. In družina bin Laden tudi. Jasno, še najbolj vsi skupaj profitirajo, ko vojno napovesta oba - Osama in Bushbush. In petič, partner te družbe je tudi James Baker, veliki teksaški naftar, nekdanji zunanji minister Busha starejšega in glavni režiser predsedniških volitev 2000, specifično - pučističnega štetja na Floridi, ki je v Belo hišo pripeljalo napačnega človeka.
>:D >:D >:D :D
In na koncu je dokaz na dlani... :D

ŽirC ::

In potem se vsi cudimo.................

iration ::

Ma ja, zakaj nisi tega citiral že na začetku te teme, mi se pa tukaj čudimo, kje za luno so ti mirovniki...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ŽirC ::

Tocno, in kdo so sploh mirovniki, kar ze ugotavljamo od samega zacetka........

heh....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŽirC ()

Vlady ::

Nisem prej citiral, ko me niti noben ne posluša. Vsi pravte da sm bebec, če mislem, da je napad na WTC bil Bushevo maslo. Jest pa pravm, da za keš folk dela še kej več kot samo tole...

iration ::

Ma ja Vlady, saj vemo, že od začetka bi moral tebe poslušat.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Vlady ::

Kompliment??? >:D :D

iration ::

Da ne bo ob naslednjih podobnih temah ("Vojna v Siriji"?) kakšne zmede, naj vsak, ki črpa svoje "znanje" iz Mladine, napiše že na začetku v svojem postu 'www.mladina.si'.
Toliko da vemo, s kom imamo opravka, ane?!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Joška Fišer je spet nekej pameten kar se Iraka tiče. Tako kot njegova stara kamerada - Rus in Francoz.

Sicer se slinijo zraven kot nekakšni sozmagovalci - ampak to je tako, kot bi se grebel za svojo vlogo v Iraku župan Logatca.

Preveč nadrealizma škodi zdravi pameti.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vlady ::

Ne ne.. lih slučajno sm bral članke v arhivu, pa padel na noro temo >:D Drgač pa se zna zgodit tud vojna v Siriji, čeprav nebi mel večjega profita od Sirije. Velik večja možnost je vojna z Iranom, da povežejo naftna polja z naftovodom v Afganistanu, kar je edin logično, razen, če jim bojo Iranci pustil da zgradijo naftovod čez njihovo državo.

Vlady ::

Thomas, pričakujem spet kakšne tvoje pripombe na moja dva posta, ko sem citiral članek.. >:D >:D :D

Thomas ::

Da parafraziram Vlady:

Nista tvoja posta vredna, da napišem besedo o njih!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Velik večja možnost je vojna z Iranom, da povežejo naftna polja z naftovodom v Afganistanu, kar je edin logično,


Kaj to pomeni? Zakaj je treba nafto iz Iraka povezati z naftovodom v Afganistanu? V katero smer naj bi ta nafta tekla?

Ikarus ::

Thomas

Sicer se slinijo zraven kot nekakšni sozmagovalci - ampak to je tako, kot bi se grebel za svojo vlogo v Iraku župan Logatca.


Ja, samo imajo nekaj, s čimer se lahko pogajajo - to je OZN legitimacija osvoboditve. Ta bi prišla prav.

Popolnoma predati civilne oblasti OZN pa po moje ni pametno, niso dost sposobni za tiste razmere. Po moje bo rezultat te trgovine: deklarativna vloga OZN, določena kvota pogodb v Francijo,Rusijo in Kitajsko za pokritje iz VS, glavno vlogo bodo pa zaenkrat obdržale ZDA.

Double_J ::

Sirijo lahko iz ene strani napade še Izrael, to bo hitr konc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

OwcA ::

Sirijo lahko iz ene strani napade še Izrael, to bo hitr konc...

Če se bo vmešal Izrael bo šele nastala resna packarija.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vlady ::

Ikarus, nafta bo tekla čez afganistan v Indijo ali Pakistan, ali pa celo čez Kitajsko. Čim bližje ameriki.
Thomas raj priznej, da ne najdeš besed, ker sm ti zaprl usta. :P ;) Ampak ti niti enkrat ne boš priznal, da ma razen ti še kdo prav. Sicer se pa s tabo ne splača pogovarjat, ker verjameš v američane-bogove (nova vera) >:D
Napad Izraela, bi pomenil totalno vojno med Muslimani in Židi. Sicer, pa tam ne bo nikol miru, dokler se ne bojo totalno stepl in na konc vsi ostal brez vsega (razen američani - te majo skoz profit, pa ni važn al zgubljajo al ne). Sicer so pa Izraelci tud podobni američanom. Namest, da bi se pogajal se oni raje strelajo. Pa nej se če se hočejo. Nobene vojne ni več moč preprečiti na temu svetu, odkar VS nima več besede. Sedaj nam mali BUllSHit ukazuje in vlada... ;(( ;( :( :'(

Tr0n ::

Haha, gledate sedaj Trenja?

Poslastica! :)

Simko ::

Američani so umirali (umirajo), zdaj jih pa nekateri obtožujejo, ker bodo vzeli največji kos pogače. Tisti publicist naprimer. Ah ja.

Drugače pa nekaj pametnih izjav, pa tudi nekaj zelo neumnih - IMHO.

iration ::

Mirovniki so jo skoraj tako slabo odnesli kot teli tukaj na forumu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tr0n ::

infectiphibian: se slabse :).

Kacin je onega Novaka lepo zatrl. Potreboval je dve vprasanji :).

sebastjan v ::

Kaj pa tista o Ruplovih "kreditih"?
Janša je dejal, da bo Rupel moral pustiti Ropa doma, če jih bo hotel vnovčiti...


:D :D :D


Vlady,

:D :)) :D :)) :D :))

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Mirovniki igrajo na sveto kravo VS OZN.

To jim je vrhovni princip. Ki je pa gnil in odhaja v zgodovino.

Listina o človekovih pravicah - ali nekaj temu podobnega - bo postalo novi osnovni CODEX.

Francozi in Kitajci s svojim vetom se pa lahko slikajo.

To vse OZN obredje je preživeto - in mnogi (mirovniki) se tega bojijo. Na nek način razumljivo.

Bojijo se pa tega tudi razni Bavconi. Ker novega ne bi več štekali.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Ja, se popolnoma strinjam z zakljucnimi besedami Janse.

In sicer, da so ZN nastali kot posledica 2. svetovne vojne in niso vec kos nalogam in podvigov novega tisocletja.

Zastarela institucija.

perci ::

Če Američani tam zapustijo demokratično oblast - ti pa ŠE nisi zadovoljen s tem - kaj si potem, če nisi anarhist?


Kakšno demokracijo so pa zapustili? V Kirkuku recimo. Eh, Thomas spet ne gleda poročil in oslarije klati.

Beseda "looting" bo Thomasu ostala dobro v spominu. Spominjala ga bo na čase, ko je bil še anarhist.

Eh, kdo bo s tabo sploh razpravljal, če ti pa osnovne osnove niso jasne.


iration ::

Ja perci, če misliš, da bojo 1.(PRVI) dan po zavzemu Kirkuka že meli demokracijo in pa izvajali razne referendume, npr o odpiralnem času trgovin, potem si ali zelo naiven, ali pa ti osnovne osnove niso jasne.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

drejc ::

A si sploh lahko kdo predstavlja, kva bi iraško ljudstvo zdele nardil ščitovcem, pa temle mirovnikom na forumu, če bi bli dol, pa svoje trobl naokol naokoli, a?

Tr0n ::

Saj pravim. Vsi se sedaj strinjajo, da je bilo potrebno Sadama odstraniti, ampak nekateri bi to raje naredili pozneje in drugace.

V stilu, dajmo se malce pocakat, bomo ze nasli mirno resitev za problem, medtem pa naj folk se malce pocaka in naprej zivi v bedi.

Nico ::

Če ne bi bilo nafte bi sadamu v iraku nazdravljali še mnogo let.
Nič plemenitega ni v tej vojni, kot hočejo nekateri dokazat. Saj ni v nobeni.
Zdaj pa naprej, saj velik del sveta čaka na demokracijo.
Everybody banana on your head!

Tr0n ::

Ja, ziher. Nafta je edini razlog, da so Amerika, Velika Britanija in Avstralija v Irak poslale ne vem kolko (cez 300.000) vojak, vozil, tankov, letalonosilk in pri tem zrtvovale svoje vojake.

Ne ga srat.

Nafta nikoli ni bila glavni in edini cilj.

perci ::

infectiphibian: V Kirkuku je američanov samo za ščepec - tam mesto nadzirajo kurdi - bog ne daj, da bi tam še kak iračan ostal - skratka, ženevska konvencija pravi, da mora "osvajalec" poskrbeti za red na osvojenih ozemljih. Tega američani niso postorili. Zato jim gre brez debate graja. Ne glede na to kolko domnevnega dobrega so naredili.

Nafta nikoli ni bila glavni in edini cilj.


Misliš, da nafta v Iraku ne more poplačati vloženih sredstev ZDA in GBR?

Glede tega smo se itak že zedinili, da je bil to glavni razlog. Vprašanje je samo to, kolk dobrega to za prebivalstvo prinese oz kokr je že temu pač Ikarus rekel (stranski cilji oz nekaj takega). Zaenkrat kaže kar OK, sam če ne bojo previdni, lahko nastane cela pizdarija.


Double_J ::

Ma dej perci, na ene malenkosti se obešaš, ki so povsem nepomembne.

Mesto nadzirajo Kurdi, to je res strašna novica. Še Turki se manj tega bojijo kot ti.

Vlady ::

Američani so si za žrtve med svojimi in angleškimi vojaki krivi ČISTO SAMI. Kaj pa rinejo tja kamor ni treba... :D

smash ::

nafta ni edini razlog...so se prevlada na bliznjem vzhodu, potem uporaba zastarelega orožja, potem kljubovanje VS-u, itd

2 razloga , zaradi katerih pa so napadl...sta pa bila baje nedovoljeno orožje ter človekove pravice....tle se bo pa vidl kaj bo..sam je treba pocakat par let....jest pravm, da bo slo na slabs, poleg tega ne bodo najdl niti kem. orožja....lohk pa da bodo v javnost spustil kaksno novico, da so v nekem skladicu nevem kje najdl neki zabojev XXXX, kar lahko tudi da pripravljajo prav v tem trenutku

Thomas ::

Wolfowitz (Rumsfeldov namestnik) ima en zelo konstruktiven predlog za Nemčijo, kako lahko pomaga pri povojni obnovi Iraka.

Pravi, naj Iraku odpiše vse dolgove, ki so nastali tako, da so nemške firme gradile Sadamove palače in dobavljale opremo iraški vojski.

Tega dolga je precej in če ga Iračanom ne bi bilo treba odplačati Nemčiji, bi bil to kar dober prispevek k obnovi Iraka.

Podobno je predlagal tudi Rusiji in Franciji.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

LOL
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Kryx ::

A je tebi to smešno ali žalostno, da se režiš?

Saj bi navsezadnje tudi takšna 'pasivna' obnova z odpisom dolga štela, ali pač ne?

Pa magari, če se s tem poplačajo tudi tiste naplenjene stvari, ki jih zdaj marinci skrivajo po žepih.

Aja, obnova je to, kar ti prinese $$$.

>:D

Kryx

Thomas ::

Rumsfeld in njegov pomočnik imata poseben smisel za humor. Nekateri se njunim šalam krohotajo, drugi se precej močno jezijo.

Mislim celo, da so te duhovitosti predvsem temu namenjene. Nekakšni diferenciaciji. Prej kot zabavanju publike - čeprav tudi temu. Pa zraven sploh niso heci - smrtno resno mislita.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

A ni tale Wolfowitz ortodoksen žid?
hehe, pomoje bi Izraelski lobi v Ameriki moral pošteno popucat pod lastno preprogo. Sploh zdaj, ko so arabci jezni na Izrael in Ameriko.
Drugače sem pa vesel, da je s Sadamom konec (Če sploh je, kakor vem ga še niso dobil), zdaj naj na hitro dokončajo in se poberejo iz Iraka. Pa naj imajo demokracijo :) Amerikanci pravijo, da ne bojo v Iraku niti minuto dlje kot je potrebno, hehe se pravi dokler bo še kaj nafte:8) .
««
30 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena iraške vojne

Oddelek: Problemi človeštva
403833 (2610) Stepni Volk
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414351 (10256) Thomas
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026048 (18467) MadMicka
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1507954 (6798) nevone

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556027 (33980) Tomi

Več podobnih tem