» »

Kdo brise oglase?

Kdo brise oglase?

«
1
2

[-=Jaka=-] ::

Hocm en dobr argument zakaj je bil moj oglas zbrisan ? Pa ne mi dajat enih bullshitov da gre za "trgovino" z orozjem or smth, a je ze kdaj komu padl na pamet, da pa bi lahko bil to predmet za zbiratelje !?

Swasta ... !

Tomi ::

Prvi mali oglas ti je izbrisal Gandalfar, drugega pa jaz. Če ti ni jasno zakaj, preberi pravila.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

[-=Jaka=-] ::

Ok, "pravila" sm si prebral, edini clen ki bi ga lahko krsil je naslednji:

5. člen

Prepovedno je iskanje in oglaševanje snovi, predmetov ali dejavnosti, katerih promet je z zakonom prepovedan.

Ampak ker je Co2 pistola legalna in jo lahko kup vsak klinac u trgovini, ta clen ne velja, zato vas bom tozu !!:D
Ok ta clen ne vela pa ce se na glavo postavte,zdj pa hocm en argument pa ne preber si uno pa uno ker se mi ne da brat ta vasa butasta pravila !



darh ::

[-=Jaka=-] ... ne razburjaj se... se da čist lepo povedat kar si takole grdo zmetal ven...

aja... o butastih pravilih k se ti jih ne da brat... prav tako se nam ne da brat tvojih butastih oglasov... in smo jih zbirsal.... fino ane?
Excuses are useless! Results are priceless!

[-=Jaka=-] ::

he he zelo pateticn odgovor, predvidevam da od zelo pateticnega cloveka:> argumenta pa se zmer nism dubu vrjetno zato ker ga nimate !

darh ::

ok.. jest ti argumenta ne morm dat zakaj so ti brisal.. ker ti nism jest brisal...

pa dej za spremebo ti argumentiraj svojo izjavo -- ono o patetičnosti...
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

Jaka: se ti ne zdi, da je tvoj oglas bil malce off-topic? :) tukaj se po vecini prodajajo rac. komponente etc... Slo-Tech, ne Slo-Strel ;)

darh ::

TrOn... jah.. sem in tja tudi ti kaj pametnega poveš :P :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Ziga Dolhar ::

Oglas je bil zbrisan, ker so se moderatorji odločili.

Če bi rad še bolj razmuljiv odgovor, naj rečem takole:

Oglas je bil zbrisan ker je bil oglas zbrisan..

Več ti nis(m)o dolžni povedat.

[-=Jaka=-] ::

Tron: kje pa pise da se oglasujejo tocno doloceni izdelki ? Morebiti v "pravilniku" ?

Ziggga: ti pa ce nimas pametnejsega odgovora ne odgovarjaj, ker stakimi odgovori si sam kvaris ugled ... ce ga sploh kj mas !

Pa se zmer nisem dobil argumenta ... cakam, cakam in bom vrjetn se dolg ker brisanje je blo popolnoma neupraviceno ! Bedni ste !!

Mihc ::

Torej, če so bedni, pa pojdi kam drugam oglaševat!:D
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

[-=Jaka=-] ::

Ah sj mi ne gre tok za to oglasevanje, gre mi za princip, pol se loh usak geek za racunalnikom spomne da mu je dolgcajt in bo zaradi tega mal brisal oglase ... ce ze more naj dela to z razlogom ne pa zaradi tega ker mu je dolgcajt ! Simpl ...

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Objavi tisti svoj oglas v Delu. Potem jih pa toži, ali karkoli.


Tukaj niso dolžni objavljati nič.

To je internet forum, če ti to kaj pomeni.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

[-=Jaka=-] ::

Jah dolzni, dolzni niso, ce pa misljo vsak oglas k jim ni vsec zbrisat, pol pa najbol da ukinejo rubriko "mali oglasi" ker ne sluzi svojemu namenu ...

Matri[X] ::

Jaka, to je isto kot, da bi prišel k localnemu zelenjavarju in zahteval GeForca4. Tko ne gre. Dobiš lahko samo tisto kar je povezano z sadjem/zelenjavo, kaj drugega pa ne. Prav tako tukaj. Ne pričakuj na hardwarski strani, ki se povrhu tega ukvarja z overclockanjem računal oglasov o "orožjih" in podobnih stvareh, ki tukaj nimajo posebnega pomena oziroma pozornosti. To stvar pojdi prodajat na localni boljšak, spletno bolho ali pa na tromostovje.

[-=Jaka=-] ::

|NEO| dj prosm te lepo, ne igrat brihtneza, ce je ta stran namenjena racunalniskim komponentam oz softwearu & stuff, zakaj se pol folk pogovarja o tem da slovenska podjetja gorijo, pa o vesolju, pa o nagih babah pa ne vem o cem se vse ... poglej si mal teme pogovorov, vecina je v zvezi z racunalniki priznam se zmer pa je 20% takih tem ki nimajo veze z racunalniki in podobnim, potem takem se tud oglasuje lahko karkoli ker tocno temu so namenjeni oglasi. Nikjer pa ni izrecno ali kako drugace prepovedano, da se nebi smelo oglasevati drugih stvari, pa tud sam si lahko pogledas kaj se vse prodaja in to sigurno niso samo RACUNALNIKI IN KOMPONENTE !

In bi prosu folk da ce mislte kj povedat, povjte kj pamtnga ne mi pa kle nabijat u prazno !

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Jaz sem ti sedaj oglas ze n-tic izbrisal zaradi moje osebne presoje. Ne poznam sicer zakonodaje na tem podrocju vendar ne zelim, da katerikoli uporabnik tega foruma kupi kakrsnokoli strelno orozje preko nasih malih oglasov.

Pravica odlocanja kaj spada v forum/male oglase mi je bila dana s tem, ko mi je bila zaupana naloga moderiranja foruma. Ce se zelis bunit se sklicujem na 1. clen in na mojo osebno presojo, ki temelji na tem da sem proti karsnemukoli orozju in da tu imam moznost vplivati na to.

Kar se tice tvoje izjave, da lahko to zadevo kupi vsak 'pokovec' v trgovini pa bi dejal - da jo kar naj - v trgovini. Tu na slo-techu je ne bo mogel, ce bom jaz imel kaj besede pri moderiranju. Trenutno jo imam.

darh ::

kej pametnega?


gun'z are bad...
Excuses are useless! Results are priceless!

[-=Jaka=-] ::

Gandalfar: ja no sj ... jebs pol tak forum oz male oglase, uglavnm dolg ste rabl da ste objasnli zakwa pa kako, neucinkoviti ste. No pa se eno lepo zeljo za sedanje leto, cimvec financnih tezav vam zelim !

Lepo se mejte !

kuglvinkl ::

Čim več finančnih težav? :)

Jaz pa tebi želim nizko entropijo.
Your focus determines your reallity

[-=Jaka=-] ::

Kuglvinkl: se mal pa jim bos cist u rito zlezu, obozujes vonj po dreku ?>:D

kuglvinkl ::

Ti si bolan, res.

Še eno tako, pa zaklenem.
Your focus determines your reallity

perci ::

Jaka: Z prometom z orožjem se lahko ukvarjajo samo gospodarske družbe in podjetniki, ki imajo za to registrirano dejavnost in posebno dovoljenje. Plinske pištole tako ne moreš kupiti kar v vsaki trgovini, prav tako pa je ne smeš ti kot fizična oseba, ki ni s.p. prodajati naprej. Če pa si slučajno firma, ki ima registrirano dejavnost prodaje orožja, ti pa tako in tako ne dovolimo drugega oglaševanja kot prek pasic, pa še teh, si upam reči, ne boš dobil, ker Slo-Tech pač ne misli oglaševati orožja.

Bo to zate dovolj dober argument?

[-=Jaka=-] ::

Perci: vse to kar si povedal je res, to pa tako velja tudi za ostale predmete, racunalniske komponente npr. se tudi kupujejo v podjetjih ki imajo za to registriranoo dejavnost, pekarna ne sme prodajati racunalniskih komponent, prav tako trgovina z hi-fi opremo ne sme prodajati naftnih derivatov ce nima te dejavnosti registrirane, pa mogoce zato vidis da se tukaj ne prodajajo racunalniske komponente s strani fizicnih oseb ki nimajo registrirane te dejavnosti oz. niso kvalificirani za prodajo tovrstnih izdelkov !

Ne vem kaj si hotel povedati oz vem ampak ni to noben argument zakaj nebi smel v oglas dati plinske pistole !

Sicer sm pa itak ze utrujen od tega kreganja k vam pridt do konca je nemogoce, vedno morte met zadnjo besedo in vedno imate prav !

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

No admini, bo treba dopolnit pravila.

Clen XY: no guns @ mali oglasi :)

alien-w ::

hmm... kuglvinkl nima kam lesti, ker je cisto tko, btw član teama.

Sicer pa: ker si tolikokrat napisal ISTI oglas in ker ti je bilo toooolikokrat povedano, da tega ne trpimo in da tega ne dovoljujemo (pa naj bo razlog kakršenkoli) sem ti začasno odvzel pravico pisanja novih tem. Ko se malce umiriš ti bom to pravico ponovno vklopil.

Sicer pa: nikomur od naših se ni treba sklicevati na kakršenkoli člen, saj je popolnoma naša presoja, kaj bo na Slo-Techovem serverju in kaj ne. Ker je to, če tako vzameš to le lasten in osebni oz. privatni disk, na katerem je lahko tisto, kar sami hočemo in lahko brišemo tisto, česar nočemo.

A ker je velika večina ljudi na našem forumu zelo v redu ljudi in jih večina spoštuje naša pravila, oziroma se jim zelo lahko da povedati, kaj nas moti in kaj bi bilo dobro, da bi sami popravili, je to prvikrat ko je bil potreben tak postopek do nekega uporabnika. Oprosti če sem te kakorkoli užalil, samo zdi se mi, da tak človek, ki se mu neke tako preproste stvari ne da dopovedati enostavno ne sodi na tak javen in kultiviran forum.

Tr0n: hehe, morda pa res...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

[-=Jaka=-] ::


Ja ful mi je to neki kultiviran forum, ce mi 10 adminov ne zna objasnt kaj sm narobe naredil, en mi praw da naj si preberem pravila, kar je cisti nonsense ker pravila v mojem primeru ne pomagajo, drug praw, citiram: "Oglas je bil zbrisan ker je bil oglas zbrisan.." !
No zdj pa povej ce je to kultiviran nacin komuniciranja v "kultiviranem" forumu !

Kar se pa tice oglasa in tega da sem ga tolikokrat napisal, gre pac za princip, ce mi ne znate povedat zakaj ne smem pisat oglasa, pol ne vidim razloga da ga ne napisem se 1x !

Ne morm pomagat, ampak sami ste stvar zakompliciral bolj kot je bilo potrebno !

Ziga Dolhar ::

Jaka, oprosti. Če še sedaj ne veš oz. ne razumeš, zakaj ti je bil oglas zbrisan...

Če pa ne želiš razumeti iz principa -- mea culpa.

alien-w ::

Potem pa samo tole:

5. člen
Prepovedno je iskanje in oglaševanje snovi, predmetov ali dejavnosti, katerih promet je z zakonom prepovedan.


Kakor vem, so plinske pištole prepovedane če zanjo nimaš orožnega lista oziroma vsaj dovoljenja za posedovanje. Citiram iz zakona o strelnem orožju iz 7.januarja 2000:

Zakon na novo opredeljuje pojmovanje orožja in ga uvršča v naslednje kategorije: A-prepovedano orožje; B-strelno orožje, za katerega je potrebno predhodno dovoljenje; C-strelno orožje, ki je predhodno vezano na dovoljenje, vendar z olajšavami; D-strelno orožje, ki ga je potrebno prijaviti.

Po tem lahko sklepam, da nikakršno orožje ne sme biti preprodano oziroma posedovano brez orožnega lista oziroma se mora o tem obvestiti pristojni organ. Ker pa sem prebral, da je to, kar prodajaš športno strelno orožje s tem sodi če se ne motim v kategorijo C in s tem zaradi internih pravil vsekakor zavračam objavo tega malega oglasa. Pa ni važno ali imaš dovoljenje zanj ali ne.

Sice pa če te zanima kaj več o tem zakonu si preberi tole stran ministrstva za notranje zadeve RS.

Upam, da sem ti sedaj odgovoril.

Tr0n ::

Ceprav, po eni strani ima Jaka tudi prav. Neposredno ni krsil nobenega pravila, razen tega, da je pac admin ravnal po lastni presoji v nekem izrednem primeru. Ce smo ze cisto tehnicni.

Menim, da je v takem primeru najboljse, da se pravila dopolnijo. Vedno bo nekdo nasel kaksno luknjo ali dvoumnost v zakonu.

Ce se ze greste pravila in od uporabnikov zahtevate, da jih spostujejo, jim dolgujete vsaj to, da jih dopolnite, odstranite dvoumnosti in na splosno skrbite za njihovo transparentnost.

Ker samo tako se boste izognili hudi krvi in jeznih uporabnikov, ki vsekakor niso vas cilj.

Mercier ::

Gandalfar je že totalno odgovoril.
Jaz sem ti sedaj oglas ze n-tic izbrisal zaradi moje osebne presoje. Ne poznam sicer zakonodaje na tem podrocju vendar ne zelim, da katerikoli uporabnik tega foruma kupi kakrsnokoli strelno orozje preko nasih malih oglasov.
Škoda, da ni bil to drugi post tu.

San ::

Zadnje čase ne moreš verejet kaj se vse kle dogaja - od tipa, ki razpošilja slike svoje nage punce do dilerja z orožjem...

kuglvinkl ::

Dopolnitev pravil zaradi tega primera ni smiselna. Zakaj? Ker so Pravila dovolj abstraktna, da se da z njimi rešiti tudi tak problem. Ko bo kaj drugega, bomo že ukrepali.
Your focus determines your reallity

smash ::

ne vem kaj naj rečem k tole berem....bogi jaka in še bolj bogi admini:\

Mercier ::

od tipa, ki razpošilja slike svoje nage punce
Šit, skos sm tu, pa ipak zamudim najboljše. ;(

Damjan Jagar ::

od tipa, ki razpošilja slike svoje nage punce


Ej, tut jest to zamujam. :( Se priporocam... :D

Sicer pa dvomim o resnicnosti "materiala". :\

sketch ::

Zanimivo, kako se jaka od alien-wjevega posta naprej ni nič oglasil?

Bah.

lp
s.
Adapt and overcome.

perci ::

Jaka: tisto kar sem napisal velja zelo specifično za orožje. Da lahko prodajaš orožje moraš izpolnjevati še druge posebne pogoje, ne samo tistih, ki so našteti v Zakonu o gospodarskih družbah. To si lahko prebereš v Zakonu o orožju, tam nekje okoli 37. člena. Tako, da je tvoj argument bolj jalov.

BTW: kupoprodajno pogodbo v kateri je predmet kila kruha ali pa avto lahko jst sklenem brez registrirane dejavnosti. Niste nikoli v familiji rabljenga avta prodajal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

[-=Jaka=-] ::

Alien-w: jst sm orozje kupu brez kakrsnih koli komplikacij, nobenega oroznega lista nisem rabil itn.. Kupil sm jo pa v eni cisto legalni trgovini, tko da dvomim da bi si oni upal krsit zakon, u zakone se jst ne mislm poglabljat ker to ni moj problem, bojim se pa da ta zakon ne razumes oz. si ga napacno razlagas !

Sketch: alienow post nima nobene veze s tem da se jst nism oglasu. Mam pac pametnejsi deu kokr je bockanje z admini, ker kokr sam vids, to nikamor ne pelje, vedno imajo zadnjo besedo in kar me najbol moti, nikoli ne priznajo svojo "zmoto" !

Perci: ah ... ne da se mi, uglavnm ti si govoru o gospodarskih druzbah in ne o fizicnih osebah, gosopdarske druzbe pa morajo imeti registrirano dejavnost s katero se ukvarjajo. Tko da ne mi zdj ti o rabljenih avtih pa to ker je bilo govora izkljucno o gospodarskih druzbah ! Ocitno ne ves kaj pises zato priporocam da si svoj post podrobno preberes preden gres argumentirati mojega !

Tr0n: hwala, zgleda da si edini tukaj ki je nepristranski, ostali so pa itak eni suckerji !

Sj ce bi bli mal bol objektivni in nepristranski bi se dal marskej zment !

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Jaka, prosim te, da v debati držiš nivo komunikacije vsaj na takem nivoju, da notri ne bo žaljivk. Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

iration ::

dragi jaka, s-t ni tvoja mamica, da te bo razvajala in ti ustregla v vseh tvojih željah. čista prijaznost od njih, da se je sploh kdo od moderatorjev oglasil v tej debati. in ne, ni vse dovoljeno kar ni prepovedano.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

[-=Jaka=-] ::

Sergio: ne morem pomagati, neumnim odgovorom pristoji zaljivka ! Ne vem zakaj je potrebno tok neumesnih postov s strani folka k sploh ne vejo za kaj se gre !


Infectiphibian: upam da nimas kaksna istospolna nagnjenja, ker mi tale "naziv" dragega ni praw nic usec, pa tud zadrz se neumesnih komentarjev !

perci ::

Jaka: Očitno ti slabo bereš ali pa si pač premalo zrel, da bi razumel.
Ti lahko kupiš zračno, plinsko pištolo v trgovini, ki ima za tako dejavnost dovoljenje (ne samo, da ima registrirano tako dejavnost).
Da ti v taki trgovini kot polnoletnik kupiš pištolo, ne potrebuješ nobenega posebnega dovoljenja, moraš pa ob nabavi orožje prijaviti.
Gospodarkse družbe lahko prodajajo tako orožje, če izpolnjujejo pogoje za promet z orožjem in imajo za to posebno dovoljenje ministra za notranje zadeve. Isto velja za samostojne podetnike (fizične osebe).
Torej, še enkrat ponavljam, za prodajo (ne za nakup) orožja moraš imeti dovoljenje ministra za notranje zadeve. Tako je to. Fizična oseba, ki ni podjetnik sploh ne more prodajati takega orožja. Kapiš?

MadMax ::

Hehe, ali Jaka tako uspešno provocira, da mu nasedate, ali pa z admini/moderatorji/policaji ni več vse v redu.
Ta tema bi morala biti zaklenjena nakjasneje po šestem postu...

Mejte se!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darh ::

MadMax... a ni fino gledat, ko skupina ljudi razlaga enemu najbolj osnovne in večini razumljive stvari -- a on še kar naprej buta z glavo v zid...
Excuses are useless! Results are priceless!

RookY ::

Zakaj se pa lahko alkohol prodaja na slo-techu?
Če je človk legalno kupil pištolo, zaka je ne sme zdaj prodat naprej?? Ali jo mora nekemu posredniku zdej nesti?
V vseh ostali oglasih(salomon,bolha...) se prodaja tudi orožje.Recimo lovsko, ki ga v trgovini ne more kupiti vsak.
Enmu očitno ni bil všeč oglas(verjetno se tudi v vojsko boji iti) in ga je zbrisal.
Kasneje se pa išče izgovor...
To je moj pogled na to.Sicer mi dol visi, kako se bo razpletlo, ampak se mi zdi, da vsi preveč slepo verjamejo šefom slo-techa.
Je pa res, da admini pišejo pravila in jih lahko po mili volji kršijo, ker je pač njihov forum in mi smo lahko s tem zadovoljni ali pa forum zapustimo.
Torej jaka, orožja na slo-techu očitno ne boš prodal, čeprav ne kršiš nobenega zakona(takega ali onakega) 8-)



Juhu juhu spet bom bruhu

San ::

Zato Rooky, ker ne bi bilo nikomur fajn, če bi en otrok kupil to zadevo ranil sebe ali koga drugega, da ne omenjam da bi ga ubil.
Jest ne bi mogel spat z mirno vestjo, če bi bil admin in bi se to zgodil. To JE orožje, ne se varat.
Če bi bil v vojski bi imel drugačno mnenje.

iration ::

Jaka: "Infectiphibian: upam da nimas kaksna istospolna nagnjenja, ker mi tale "naziv" dragega ni praw nic usec, pa tud zadrz se neumesnih komentarjev!"

Če je ob nazivu dragi tvoja prva asociacija homoseksualnost, potem ... hmmm, makes me wonder :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

RookY ::

Jaka bo zadevo prodal drugje v drugem oglasu.
Krivi za smrt bodo verjetno uredniki salomona.>:D
Torej slo-tech se pač izogiba slabega glasu, ki bi ga lahko dobil ob morebitnem nakupu orožja, s strani otroka, kibi se ubil.Ta možnost je zanemarljiva ampak, če je taka politika je uredu...nimam kaj rečt.
Čeprav se mi zdi to samo izgovor za izbrisan oglas...
Juhu juhu spet bom bruhu

iration ::

logika po rooky-ju: tisti, ki so proti malooglaševanju nelegalnih predmetov na s-t-ju, se bojijo iti v vojsko. bravo!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Problemi človeštva
2712490013 (1280) Comandante
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203984 (19299) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544953 (32703) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993116 (84940) Grey

Več podobnih tem