» »

Referendum o kaznih za prometne prekrške

Referendum o kaznih za prometne prekrške

««
8 / 11
»»

zavajon ::

Motiš se. To počno v Savdski Arabiji, vendar Američani širijo to laž zato, ker je Iran "zla država", Savdska Arabija pa zaveznik ;)

Sicer pa, končno ste zagovorniki drakonskih kazni priznali, da vam je Iran vzor;

djordjevic ::

dronyx je izjavil:

@djordjevic: Ti hočeš povedat, da voziš striktno pod 50 km/h med tablami za naselje?

Tako je. Vozim 50, ne boš verjel, med začetnim in končnim ciljem (dom-trgovina, recimo) pa celo trikrat znižam na 40, ker se peljem mimo treh šol. Nezaslišano, a? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

dronyx ::

Upam, da ti bodo na mestu, kjer si se rodil, nekoč postavili spomenik in kapelico. Gre namreč za čudež.;)

djordjevic ::

Glej, sej nočem trditi, da sem svetnik, daleč od tega, samo mi je jasno, da so kazni take, kot so, z razlogom. Ker Slovenca očitno spametuje samo to, da mu nabiješ dovolj velike kazni. Osebno pač nimam z njimi nobenega problema, ker vozim po pameti tam, kjer vem, da se to da, v mestih in na nepreglednih ter dvomljivih mestih pa striktno po omejitvah. Sem pa ravno včeraj na siolu bral štorijo o povratniku, ki je pobegnil policijski kontroli, ni imel izpita, vozil je z neregistriranim vozilom, ob prijetju pa je še napihal. Kazen? Sitnica. 10k € plus vozilo gre direkt v uničenje. Call me a righteous motherfucker, ampak edino pravilno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlaY0 ::

Nič, zdaj si se že izdal!!! Formular za beatifikacijo je že bil izpolnjen in poslan na sveti sedež! Kar je je.

Aja pa umret boš moral prej :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

dronyx ::

Koliko je takih primerov, ko res nevarni vozniki nimajo vozniškega, vozijo razmajan in neregistriran avto, plačati kazen pa tudi ne morejo, ker so socialni problem. Nekaterih teh skupin se pa policija zavestno izogiba, ker so z njimi potem same težave. Kar vprašaj v Nove Mestu. :)

djordjevic ::

Hej, pol pa v zapor z njimi. Nimam absolutno nobenih simpatij do nikogar, ki počne take reči, čeprav sumim, da vem, katere skupine imaš v mislih. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlaY0 ::

A, to pa ne! Da bo pa v zaporu lepo živel in naprej uveljavljal svoje "zahteve" na moje stroške, to pa ne!!! :P

djordjevic ::

Pol pa prisilno družbeno koristno delo. :D Samo sumim, da smo potem že blizu kakega 'otoka'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

dronyx ::

djordjevic je izjavil:

Hej, pol pa v zapor z njimi. Nimam absolutno nobenih simpatij do nikogar, ki počne take reči, čeprav sumim, da vem, katere skupine imaš v mislih. ;)

Pa saj to včasih tudi počnejo. Vendar oskrbni mesec v zaporu stane davkoplačevalce nekaj tisočakov, tako da tudi to ni zastonj, pa še učinka ni nobenega. Ne moreš ga pa imeti celo življenje v zaporu. Za te ljudi ne zaležejo nobene kazni, ker jih niti ne brigajo in ne vedo zanje.

Pa da ne bo nesporazuma. Tista skupina ljudi je samo vzorčni primer, najbolj na očeh. Imaš pa čuda ostalih divjakov, ki sodijo v isto kategorijo in jim ne morajo praktično nič. Pa kaj potem, če mu uničijo 200 EUR vreden neregistriran avto. Bo pa na bolhi jutri novega kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gokky ::

dronyx je izjavil:

@djordjevic: Ti hočeš povedat, da voziš striktno pod 50 km/h med tablami za naselje? Jaz takega človeka še nisem srečal na cesti, pa vozim kar nekaj časa. Razen morda okrog prvega novembra, ko pridejo na cesto tudi ljudje, ki imajo drugače celo leto avto v garaži in si več kot 30 km/h niti ne upajo.


Tudi jaz vozim v naselju 50 in to striktno od postavljene(!) table za začetek naselja, do postavljene(!) table za konec, če ni s kakim drugim znakom drugače zapovedano. In upoštevam celo napačno postavljene table za začetek/konec naselja, samo da so.

Pri tem pa velja, da mirno ignoriram:
a) če se kolona N km od kraja A, do kraja B po neki regionalki cijazi za mano 50, ker nek izdajalec domovine ni postavil table za konec naselja ali
b) če ljudje skačejo s ceste na pločnik ob hišah, ker nek domači izdajalec ni postavil (vsaj napačno postavljene) table za začetek naselja.

Podobno (samo z drugimi hitrostmi) apliciram tudi v območjih omejenih hitrosti.

dronyx ::

@gokky: Kaj naj rečem. Očitno bo potrebno postaviti še eno kapelico. Smo dežela čudežev.

gokky ::

@onyx: Ne boš verjel. Je poseben užitek, ko za teboj morajo voziti redarji in/ali policisti. Še posebej, ko z malo močnejšim motorjem takoj po koncu Lavrice pospešiš in jim ne daš prehiteti do Škofljice ;-) Potem pa spet 50.

BlaY0 ::

Redarjem/polcajem se itak jebe, jim je v bistvu vseeno koliko hitro se vozijo ker je njihov đob to da se malo vozijo naokoli. Če se jim bo mudilo bodo itak lučke pa sireno zakurblal.

jype ::

Še ena kapelica tule.

Isht ::

Kje se prijavim za to kapelico?

BlaY0 ::

Fantje, najprej umret, potem beatifikacija, kanonizacija, potem šele pride kapelica!!!

Isht ::

Na tem planetu, v družbi povprečnega Homo Sapiensa, je smrt itak odrešitev...

BlaY0 ::

Lahko si pa muđahedin in takorekoč živ mrtvec. Samo Heba je, ker potem ne dobiš kapelice.

ahac ::

djordjevic je izjavil:

Glej, sej nočem trditi, da sem svetnik, daleč od tega, samo mi je jasno, da so kazni take, kot so, z razlogom. Ker Slovenca očitno spametuje samo to, da mu nabiješ dovolj velike kazni.


Kazni so že kar nekaj časa visoke, pa nisem opazu, da bi do zdaj kogarkoli spametovalo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dronyx ::

ahac je izjavil:

Kazni so že kar nekaj časa visoke, pa nisem opazu, da bi do zdaj kogarkoli spametovalo.

No ja, za to obstaja logična razlaga. pri nas ne živijo samo Slovenci. Pri nekaterih manjšinah kazni učinkovito primejo šele pri res ekstremno visokem odmerku. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Avenger ::

BlaY0 je izjavil:

Redarjem/polcajem se itak jebe, jim je v bistvu vseeno koliko hitro se vozijo ker je njihov đob to da se malo vozijo naokoli. Če se jim bo mudilo bodo itak lučke pa sireno zakurblal.


Kaj naredi policaj, ki bi rad na cesti recimo obrnil, pa je na sredi dvojna neprekinjena črta, če bi šel pa naokoli, bi bil pa čisti užas? Enostavno, vklopi lučke, zapelje čez črte, ugasne lučke. Na lastne oči videno že 2x v zadnjem času.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

amigo_no1 ::

LOL
Radar postavili na zaviralnem pasu
http://www.radiokrka.com/07/Regijskanov...

Ampak tale je pa še vedno prvi na lestvici debilov v policiji:

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Avenger je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Redarjem/polcajem se itak jebe, jim je v bistvu vseeno koliko hitro se vozijo ker je njihov đob to da se malo vozijo naokoli. Če se jim bo mudilo bodo itak lučke pa sireno zakurblal.


Kaj naredi policaj, ki bi rad na cesti recimo obrnil, pa je na sredi dvojna neprekinjena črta, če bi šel pa naokoli, bi bil pa čisti užas? Enostavno, vklopi lučke, zapelje čez črte, ugasne lučke. Na lastne oči videno že 2x v zadnjem času.

Hehe, po možnosti je par 100 metrov naprej krožišče ;((

Mr.B ::

imagodei :: danes, 10:55:05citiraj
# Jah, ne... To si pripišite tisti, ki ste glasovali proti pokojninski reformi, ker ste na ta način želeli kaznovat Pahorja in vlado. Denar je treba od nekod dobit. Saj so nas politiki in strokovnjaki dovolj zgodaj opozarjali na to.

Sem šel čez zakon, in ugotovil, da ne reši ničesar, razen trenutne luknje. Zrušiti je potrebno javni sektor, predvsem razne gospode na univerzah s svojimi privatnimi inštituti, enako zdravstvo, naj se že odločijo privat ali zasebno. Če ne gre drugače, pa na način da kolapsira, tako se lahko na novo zgradi. Pač najslabši možni način, če nekdo noče razumeti.... Povprašaj se pa drugo, koliko je šlo letos, poudarjam letos že za NLB.

onyx :: danes, 11:24:28citiraj #@PaX_MaN: Lepo te prosim. Načrtovanih 5 MIO EUR za MOL ni tako malo denarja. problem je samo, ker cilja niso sposobni realizirat in ker težko dobijo nove redarje

V bistvu imajo zato študente, ki lepo povejo registerske številke. Nisem verjel, ampak tam okoli kliničnega je bilo zelo zanimivo, za koliko se prodajajo študentje. Verjetno je pa isti problem, da narod ni nor, da bi nsil glavo na prodaj, za navadnega inkasanta, s poprovim sprejem....

telbanc :: danes, 11:37:49citiraj
#"Pa ne rečem, da sem sam tudi vedno do pikice ali kilometra natančno vozil po omejitvah. Grem kdaj po AC več ali po regionalni, kjer pač lahko in nisi nikomur nevaren, vendar to tveganje sprejemam. Če bom fasal kazen, jo pač bom. Jo bom tudi plačal, ne pa stokal po forumih, kaka prasica da je država, ker hoče samo polniti svojo malho, za varnost ljudi pa ji je en Q. Hkrati pa mora povsem jasno napisati, da opažam, da mi prav nič ne manjka, če vozim pikolovsko po omejitvah in, glej, ga zlomka, zadnje dni opažam na cestah bistveno treznejšo vožnjo. Če je to efekt poostrenih kazni, lahko rečeš samo two thumbs up."
ja, tudi jaz to opažam. Da je folk začel vozit počasneje. To pa je tud glavni namen teh kazni.

TAKO KOT PRI VSAKEM ZAKONU: Ej Telebanc, kaj copy pastaš vsakič omiljeno ministrico, oziroma bivše ministre, ki govorijo isto. Ni problem v kaznih, najprej naj polovičke ukinejo, in pošljejo policaje na mesta kjer jih ni nikoli. Po drugi strani meni tudi zaradi blokade v avtu, ne dovoli da bi dosegel, približno isto kazen kot recimo prekoračitve 30 km/h v mestu. Toliko koliko koga skrbi za varnost.

onyx :: danes, 12:14:55citiraj
#Upam, da ti bodo na mestu, kjer si se rodil, nekoč postavili spomenik in kapelico. Gre namreč za čudež.

Ne ČUDEŽ je to, da se v nedeljo voziš po Zasavju, pa naletiš na prvega ki vozi 60 km/h, pa misliš da bo edini, na naletiš na naslednjega, potem pa še na naslednjega, pa enostavno nehaš prehitevati, ker kot kaže, če bi jaz vozil 90 km/h, torej po omejitvah, ogrožam druge v prometu.

onyx :: danes, 12:51:58citiraj
#Koliko je takih primerov, ko res nevarni vozniki nimajo vozniškega, vozijo razmajan in neregistriran avto, plačati kazen pa tudi ne morejo, ker so socialni problem. Nekaterih teh skupin se pa policija zavestno izogiba, ker so z njimi potem same težave. Kar vprašaj v Nove Mestu.

Pa v ljubljani za vičem enako. KAj misliš da bi policaj nosil glavo na prodaj, da bi reševal problem. Ne on je za nadzor tistih ki zakon bolj ali manj spoštujemo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

@amigo_no1: Tisti možak z brki je res biser med našimi žandarji. "Jaz sem policija. Vi mene ne morete kaznovat, jaz pa vas lahko." To je Iran! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zavajon ::

Pa kaj vi tukaj mislite, da je v Iranu res vse tako narobe?
Saj ni to neka Slovenija!

jype ::

zavajon> Pa kaj vi tukaj mislite, da je v Iranu res vse tako narobe?

S knjižico kitajske partije se ti v Iranu nič ne more zgodit.

Mr.B ::

Evo posmeh novemu zakonu : http://www.siol.net/slovenija/lokalne_n...
In ta zakon naj bi ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Jaz sem slišal, da sedaj nekateri za stavo drvijo po naseljih čez 100 km/h, ker to se šteje kot pogumno dejanje.

BlaY0 ::

Aja, šele zdaj štekam! Sem mislil da eni z Zastavo drvijo 100 čez naselje. Ker to bi blo pa že na meji zmogljivosti ;((

gokky ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem slišal, da sedaj nekateri za stavo drvijo po naseljih čez 100 km/h, ker to se šteje kot pogumno dejanje.


Morda pa samo ni bilo znaka za konec AC in začetek naselja ;-)

BlaY0 ::

Pobje so izruval/podrli tablo, ko so se v nedeljo zjutraj vračali z gasilske veselice :P

gokky ::

BlaY0 je izjavil:

Pobje so izruval/podrli tablo, ko so se v nedeljo zjutraj vračali z gasilske veselice :P


Sem prepričan, da za manj kot 1,2k EUR kdo to naredi tudi post-festum ;-) (pa ne v Ljubljani, ker tam tega ni treba)

Avenger ::

No, po neuradnih podatkih imamo zdaj za 20% manj prekrškov, to je torej tisti vrhunec, ki se bo v dokaj kratkem času spustil na enako raven kot prej.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlaY0 ::

Ja, ampak takrat ne bo več te vlade. Bodo že v opoziciji, ki bo novi vladi očitala, da nič ne naredi in da je njim pred tem uspelo zmanšati število prekrškov za 20% ;((

jype ::

Resno predlagam - kazni naj se vsak dan zvišajo za 20%. Ko bo cena za nepravilno prečkanje ceste višja od desetletnega svetovnega BDP se boste pa lahko pritoževali nad previsokimi kaznimi in vam nihče ne bo oporekal!

Pšenični ::

"Kazni so že kar nekaj časa visoke, pa nisem opazu, da bi do zdaj kogarkoli spametovalo."

Torej smo šli v pravo smer. Naj jih dvigajo, dokler ne bo priljele.

Vendar po moji oceni so že, ko sem bil s kolesom včerej zunej, so vozili po Dobrovi lepo ko goske en za drugim. Seveda v okviru omejitev.

"Resno predlagam - kazni naj se vsak dan zvišajo za 20%. Ko bo cena za nepravilno prečkanje ceste višja od desetletnega svetovnega BDP se boste pa lahko pritoževali nad previsokimi kaznimi in vam nihče ne bo oporekal!"

Cinizem ni zaželjen, je pa možen, sploh od takih kot si ti. Navsezadnje verjetno sploh nimaš svojega avta ampak te verjetno "kak mačo" fura okol.
Brez zamere le ugibam.....

jype ::

telbanc> Navsezadnje verjetno sploh nimaš svojega avta ampak te verjetno "kak mačo" fura okol.

Imaš popolnoma prav!

Pšenični ::

"Imaš popolnoma prav!"

Sploh se ne zavedaš koliko prrihraniš?

Registracija, servisi, rešen si tud skrbi, skrbi povezanih z prekrški.

Torej če ne voziš, bi rekel, da svojo energijo trošiš na temi, ki jo ne razumeš.

To je pa velika škoda.

jype ::

telbanc> Torej če ne voziš, bi rekel, da svojo energijo trošiš na temi, ki jo ne razumeš.

Vozim, vozim. Nimam svojega avtomobila, ker si ga delim še s štirimi drugimi ljudmi, zato da so stroški vseh samo 1/5 polnih stroškov - v zameno za to da se en drugemu prilagajamo.

Vozi me torej "kak mačo", ki vozi zbrano, po predpisih in predvsem varno.

Pšenični ::

"Vozi me torej "kak mačo", ki vozi zbrano, po predpisih in predvsem varno."


Hopla, meni ni več jasno kaj ti pišeš. Enkrat tako, drugič tako. Brezveze "nabijaš"? ali si morda resen?. Pa ne veš kaj pišeš? To pri tebi sicer to zadnje "ne bi bilo nič novega"...

Jupito ::

Pšenični je izjavil:

"Kazni so že kar nekaj časa visoke, pa nisem opazu, da bi do zdaj kogarkoli spametovalo."

Torej smo šli v pravo smer. Naj jih dvigajo, dokler ne bo priljele.


Ti bi bil dober švecer. Tam tudi tako; zapreš vrata, prag pade proč, pa podgane ven bežijo, on pa: "Avto je odličen!"

Pšenični ::

"Ti bi bil dober švecer. Tam tudi tako; zapreš vrata, prag pade proč, pa podgane ven bežijo, on pa: "Avto je odličen!" "

Heh,heh, ma je že v redu. Ne ostane nam drugega kot da vozimo po pravilih. Tko je.

Avenger ::

A ni to definicija diktatur?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

telbanc> Hopla, meni ni več jasno kaj ti pišeš.

Ojej.

Pšenični ::

"A ni to definicija diktatur?"

Heh, to je definicija demokracije.

"Ojej. "

Tle po forumu ropotaš da imaš nekaj tisoč evrov plače, zdej pa praviš da "vas 10 vozi enega jugota"....da prišparate.....pa da imaš dve službe.....zakaj omenjaš mačota mi je že davno jasno, grem le na temo od parade.....heh...

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Uff, tole si mu pa zdaj v odprto rano soli natrl. Zdaj se zlepa ne bo pobral. Mogoče se bo zatekel k alkoholu, prodal vsa kolesa in se z avtom odpeljal na obvoznico (v napačno smer) ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mr.B ::

Morda Off topic : Ereiz naj bi se po umoru poštne uslužbenke zatekel k svoji punci kriminalistki. AMpak potem si lahko misliš komu je zakon namenjen.

Po drugi strani, pa dokler ne bodo množično kaznovali Invalide v glavi, ki parkirajo svoje trofeje na invladisdska parkirišča, ali na pločnike je ta zakon smešnica drugorazrednih državljanov.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

telbanc> Tle po forumu ropotaš da imaš nekaj tisoč evrov plače, zdej pa praviš da "vas 10 vozi enega jugota"....da prišparate.....

Tako je. Vem, da imate "normalni ljudje" raje več kot en osebni avtomobil na osebo, meni pa se to zdi odveč, še posebej v luči tega da čeprav bi bilo doma dovolj prostora še za štiri do pet vozil, ga v mestu, kamor bi se verjetno moral prevažati z vozilom, če bi si ga lastil, ni. Za kolo se seveda vedno najde prostor, zato praviloma uporabljam tega.
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vozniki opazujejo/mo prometno signalizacijo

Oddelek: Loža
465171 (1632) fikus_
»

Mnenje o policajih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926768 (18562) strup121
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588745 (71789) darkolord

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677170 (69870) Gandalfar
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119485522 (58275) BlueRunner

Več podobnih tem