» »

Mnenje o policajih

Mnenje o policajih

«
1
2 3

turkx90 ::

No zanima me vaše mnenje o policajih(o tistih ki merijo z radarjem in sodelujejo pri kaznovanju prometa).

No zame so totalni idioti. Ne razumem kašen človek moraš bit, da daješ ljudem kar tako kazni. Ne rečem če nekdo vozi 100 po naselju, to vsekakor je prav. Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas? Nevem, če bi dobili od vsake kazni nekaj provcentov bi še razumel, čene pa ne vidim smisla. Edina razlaga mi je, da želiš drugim delat slabo.

Bananovec ::

Teorija zarote. Oh noez, bejžmo, bejžmo.
Policaji so vsekakor neka zlobna bitja, ki hočejo zavzeti Svet s svojimi pravili in kaznimi. Po eni strani že morajo biti hudobni, ker kršiš zakon. Po drugi strani pa so v to prisiljeni delati. Sistem je verjetno tak: Bejž na cesto merit al' pa greš na cesto.
Ne vem, če si lahko policaji kar zbirajo kje bodo delali.
Edit: Za kazni pa se zahvali politikom, ki si jih volil. Drugič pa pač voli tiste, ki jim je za morije na cesti vseeno.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

turkx90 ::

Kašna teorija zarote? Si malo bolan?

Ja ampak oni izberejo ali dat kazen ali ne.

gruntfürmich ::

turkx90 je izjavil:

No zanima me vaše mnenje o policajih(o tistih ki merijo z radarjem in sodelujejo pri kaznovanju prometa).

No zame so totalni idioti. Ne razumem kašen človek moraš bit, da daješ ljudem kar tako kazni. Ne rečem če nekdo vozi 100 po naselju, to vsekakor je prav. Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas? Nevem, če bi dobili od vsake kazni nekaj provcentov bi še razumel, čene pa ne vidim smisla. Edina razlaga mi je, da želiš drugim delat slabo.


taki primitivneži kot si ti zvalijo vse na policaje - dejansko zadnji člen v verigi, kot v firmi delavec za strojem.
in ti misliš da so oni krivi da jebejo ljudi v glavo???
dj spametuj se...

tisti, v vladi, ki dejansko vlečejo niti, so sproducirali takšen sistem da navaden človek jebe drugega navadnega človeka v glavo. in ker so oboji neumni, valijo krivdo drug na druge, in vladajoča elita pa s tem preusmerja pozornost iz sebe, da lahko v miru kradejo in delajo bedarije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

turkx90 je izjavil:

No zanima me vaše mnenje o policajih(o tistih ki merijo z radarjem in sodelujejo pri kaznovanju prometa).

No zame so totalni idioti. Ne razumem kašen človek moraš bit, da daješ ljudem kar tako kazni. Ne rečem če nekdo vozi 100 po naselju, to vsekakor je prav. Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas? Nevem, če bi dobili od vsake kazni nekaj provcentov bi še razumel, čene pa ne vidim smisla. Edina razlaga mi je, da želiš drugim delat slabo.


Pri 20km/h bos nekoga polomil, pri 40km/h ga bos ubil.

Lahko pa nardimo en crash test, pa se javi za prostovoljca, a prav?

Vikking ::

turkx90 je izjavil:

Kašna teorija zarote? Si malo bolan?

Ja ampak oni izberejo ali dat kazen ali ne.



Po črki zakona.

In kot je dejal BW je omejitev z namenom 50km/h. Pri 50 km/h boš nekoga ki ti skoči pred avto polomil, pri 70 pa ubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

turkx90 ::

Aha....niso oni krivi? Torej zakaj ko jim rečem, da poznam policaja nikoli ne dobim kazni?

Aha...Bigwhale, mogoče neves da se po naselju vozi 50 torej po tvoji teoriji je ze clovek mrtev, torej kasna razlika je?

marnit ::

A si dubu kazen?

Voz po omejitvah, če te bodo pol še zajebaval, se pritožuj (takrat upravičeno).

turkx90 ::

Nisem, ampak osebno tega nebi mogu delat, kar tako delit kazni okoli.

kmetek ::

Še premalo kasirajo, še premalo jih je na cestah......dirkačev pa 100x preveč.

Šimpanz ::

Ja zato pa hvalabogu nisi policaj.

turkx90 ::

Mja no, sej ne recem za dirkace....ampak ljudi ki prekoracijo 9 km na uro naprimer..

ttommy ::

Isti so kot vsi ljudje-eni so dobri,drugi slabi.
Da še enkrat tu napišem svojo izkušnjo:
Enkrat sem malo bolj pozno vstal,zato sem se hitro porihtal in v avto ter v službo.Čez 2 km po je cesta mimo naselja-omejitev 50.Zmeraj sem že prej vrgel v četrto in spusti gas,da sem ob tabli imel na števcu 50 km/h.Tokrat sem pa mislil zmanjšat kakih 50 metrov pozneje,da bi tam,ko je prehod za pešče imel nižjo hitrost,a kaj,ko me je že ulovil z radarjem.Me ustavi,prosi za dokumente in vpraša,če vem koliko sem pripeljal.Rekel sem mu,da malo več kot je dovoljeno,da se zavedam in da sem zmanjšal iz 90 na 60,ker sem malo pozen v službo,v bližini pa itak ni bilo nobenega pešca ali kakega avta,ki bi se vključeval na glavno cesto.Sem mu razložil,da se vozim po predpisih,da pač danes sem naredil majhno napako,če mi lahko da opozorilo.
Njegov odgovor:"Ogrožate ostale udeležence v prometu in zato vam bom napisal kazen 250 evrov!"Še enkrat sem ga lepo prosil,če bi me lahko vsaj samo opozoril,pa frajer ni je..l.......
Pokazal mi je pištolo radar,kjer je bilo 66 km/h.
Hvala vam,banda policijska!!!!!!!!!!
Gamer

kmetek ::

59 na 50? Torej si imel po števcu med 60-65...najlažje take dobijo, jaz grem samo za 15minut po Kranju in srečam ne vem kok budal...da niti ne omenjam rdečkarje.

ttommy: ene 2x sem zamudil v službo pa nisem gonil....raje zamudiš malo kot kazen, kaj ni bolje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

turkx90 ::

gruntfumich

Jaz sem primitivnež?
Prvo kot prvo ne delam za nobenim strojem in tudi če bi? Je kaj narobe z ljudmi ki delajo v tovarni al kaj?

bluefish ::

turkx90 je izjavil:

Nisem, ampak osebno tega nebi mogu delat, kar tako delit kazni okoli.
Kar tako jih baš ne delijo.

kmetek ::

pomoje si ga narobe razumel, hvala bogu za delavce!

Drekcpekc ::

Kazni so pač kazni, nimajo oni kaj dosti tukaj zraven.

Problem je njihov odnos pri izvrševanju teh kazni. Nekateri se s tem izživljajo ali pa pametujejo, nekateri celo ''ponižujejo''.

Ne rečem, naj se tako izživljajo nad dirkači in ostalimi, ki si to zaslužijo.

gruntfürmich ::

turkx90 je izjavil:

gruntfumich

Jaz sem primitivnež?
Prvo kot prvo ne delam za nobenim strojem in tudi če bi? Je kaj narobe z ljudmi ki delajo v tovarni al kaj?

da. si primitiven in neumen. ne razumeš da te jebejo v glavo in se delajo norca iz tebe vladajoče elite, ne nek kurčev policaj čisto na koncu verige...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

imagodei ::

> "Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas?"

Predvsem moraš biti kreten, da: 1.) voziš 20km/h preveč skozi naselje, vedoč da ostali udeleženci ne pričakujejo take hitrosti in da je zavorna pot pri 70km/h bistveno daljša, kot pri 50km/h; 2.) da se razburjaš, ko te ustavijo, kljub temu, da vnaprej poznaš kazni.

Policisti opravljajo svoje delo. So situacije, kjer so preveč sitni in je njihova prisotnost bebasta, na splošno pa hvala bogu, da so in še več bi jih moralo biti.

Noben, ki ima izpit in bi moral poznati višino kazni, se mi avtomatično ne smili. Načeloma lahko avtomatično rečem, da je bizgec - ali pa celo kaj hujšega... Kot rečeno, so situacije, kjer se mi kaznovanje zdi odveč. Npr. policijska zaseda 30m pred tablo za konec naselja, če je cesta na tistem delu ravna, pregledna in če s prekoračitvijo hitrosti ne ogrožaš nikogar. Če tam nekdo pelje 70km/h namesto 50 in dobi kazen, bom rekel, da so policaji v tem primeru kreteni.

V večini ostalih primerov je pa kreten prekrškar sam. A se nas ne pobije dovolj na cestah?
- Hoc est qui sumus -

msjr ::

+1 imagodei, točno to.

Glede na nick lahko mislim, da je OP mladi voznik in mu gre jako na k., da mora paziti na omejitve, ko bi pa tako rad d(i)rkal s tatijevim velikim avtotom. Pol so pa policaji krivi...

T0RN4D0 ::

Mja. Mene bolj moti kje se dejansko postavljajo radarji. Dejansko se komot voziš omejitev +50, samo vedet moraš kje kampirajo vedno.

Sami policaji pa kakor kdo. Večina so čisto ok narod. Eni so pa mal govedne. Fore z "sam danes sem, drugač se pa skos 50 vozm" so pa mem. Jebiga ga, če si zajebu in te dobijo pač plačaš. Je pa res da so kazni previsoke, kontrole preredke, poznanstva preveč rešujejo, način vožnje moraš pa prilagajat radarjem in ne razmeram na cestah.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gruntfürmich ::

imagodei je izjavil:

> "Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas?"

Predvsem moraš biti kreten, da: 1.) voziš 20km/h preveč skozi naselje, vedoč da ostali udeleženci ne pričakujejo take hitrosti in da je zavorna pot pri 70km/h bistveno daljša, kot pri 50km/h; 2.) da se razburjaš, ko te ustavijo, kljub temu, da vnaprej poznaš kazni.

Policisti opravljajo svoje delo. So situacije, kjer so preveč sitni in je njihova prisotnost bebasta, na splošno pa hvala bogu, da so in še več bi jih moralo biti.

Noben, ki ima izpit in bi moral poznati višino kazni, se mi avtomatično ne smili. Načeloma lahko avtomatično rečem, da je bizgec - ali pa celo kaj hujšega... Kot rečeno, so situacije, kjer se mi kaznovanje zdi odveč. Npr. policijska zaseda 30m pred tablo za konec naselja, če je cesta na tistem delu ravna, pregledna in če s prekoračitvijo hitrosti ne ogrožaš nikogar. Če tam nekdo pelje 70km/h namesto 50 in dobi kazen, bom rekel, da so policaji v tem primeru kreteni.

V večini ostalih primerov je pa kreten prekrškar sam. A se nas ne pobije dovolj na cestah?



mah, kaj pa vem.
jst pa sem le za to, da se pusti ljudem malce več svobode, čeprav se to konča s smrtjo; vendar NE z ogrožanjem drugih.
naj folk dela kar jim paše, samo da drugih ne ogroža. +-30 km se mi ne zdi problem, prav tako 1,5 promila alkota v krvi.
ker odkar smo uvedli tako stroga pravila in visoke kazni se varnost NI bistveno izboljšala, imho...
jebat ga, se pač radi ubijamo. tega NE bomo mogli spremeniti.

in ušeč mi je to, da nismo kot američani: sredi pustinje vidi stop znak, in 99% ljudi bo počakalo.
ali pa na nekem posestvu, cesta prazna dolga dokler oko seže, piše 20 mph. in američane se dejansko pol ure vozijo tko.
nisem za to...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

@grunt,

hja, če bi predrzni in neodgovorni vozniki v veliki večini skenslali samo sebe, potem bi se s "svobodo" pri vožnji strinjal. To bi bila potem naravna selekcija v moderni preobleki. Večina idiotov bi se skenslala tja do 24-leta, preden bi se razplodili in genetska predispozicija, ki ljudi sili v divjanje bi v nekaj (deset) generacijah izginila.

Problem je ravno v tem, da predrzni in neodgovorni vozniki s sabo v smrt vse prevečkrat potegnejo povsem nedolžne.
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

Deloma se strinjam s turkx90. A veste ker ni fer, da ti en policist napise kazen, potem pa ga osebno vidis kako krsi predpise. S sluzbenim avtom. Pa takih kekcev je malo morje...
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

M-XXXX ::

imagodei je izjavil:

> "Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas?"

Predvsem moraš biti kreten, da: 1.) voziš 20km/h preveč skozi naselje, vedoč da ostali udeleženci ne pričakujejo take hitrosti in da je zavorna pot pri 70km/h bistveno daljša, kot pri 50km/h; 2.) da se razburjaš, ko te ustavijo, kljub temu, da vnaprej poznaš kazni.

Policisti opravljajo svoje delo. So situacije, kjer so preveč sitni in je njihova prisotnost bebasta, na splošno pa hvala bogu, da so in še več bi jih moralo biti.

Noben, ki ima izpit in bi moral poznati višino kazni, se mi avtomatično ne smili. Načeloma lahko avtomatično rečem, da je bizgec - ali pa celo kaj hujšega... Kot rečeno, so situacije, kjer se mi kaznovanje zdi odveč. Npr. policijska zaseda 30m pred tablo za konec naselja, če je cesta na tistem delu ravna, pregledna in če s prekoračitvijo hitrosti ne ogrožaš nikogar. Če tam nekdo pelje 70km/h namesto 50 in dobi kazen, bom rekel, da so policaji v tem primeru kreteni.

V večini ostalih primerov je pa kreten prekrškar sam. A se nas ne pobije dovolj na cestah?


Izvoz proti avtocesti (zahod) iz NM. Smer puščica je smer vožnje. Radar je bil postavljen za živo mejo. Edina hiša, ki je na desnem naprej od radarja in urejeno dvorišče in jasno vidiš če bi kdo prilaufal iz nje. Sicer skoraj 100% ne bom dobil kazni (ker za kilometer/dva se najbrž ne bodo ubadali) vendar mi prosim povej kdo je v tem primeru ogrožen če greš 70km/h? Btw ravno na tem odseku sem že ene dvakrat peljal za policajem. Niti enkrat ni bila hitrost proti tej zadnji hiši pod 70km/h. Potem sta bila oba ta dva policaja kretena? Tukaj večina voznikov vozi krepko nad 50. S tem koga ogrožajo? Omenjeni radar je bil samo in popolnoma za nabiranje kazni in za nikakršno varnost...

turkx90 ::

Pa ja, oni vozijo kakor jim paše, ker itak imajo veze, pol pa najdejo neega reveža ki dela ceu mesec in je vozil 9 km več in mu pribijejo kazen ki je v višini pou njegove plače.

In ne vozijo vsi namerno več, ampak se zgodi, ker ni lih izy vozit z avtom 50 na uro.

In ne pišem ker jaz sem dobil kazen ampak se mi smilijo drugi, tako en prijatu je vozu 10 km vec in in je slo 250 e po gobe.

In to ni res, da ti oni morejo dat kazen, ker so policaji...komot ti lahko odpustijo in te spustijo naprej. Če lahko mene, ko povem da poznam tega in tega, bi lahko tudi vse ostale.
- pa ne mislim na tiste ki vozijo 100 čez naselje ali pa pijance.

imagodei ::

@M-XXXX

Zanimivo, ravno v delu, kjer me citiraš (Oh, wait, saj to je kar cel moj post), navajam eno situacijo, pri kateri se ne strinjam s kaznovanjem.

Predlagam, da prebereš cel moj post in jo boš zlahka našel. Nato, če kaj ne bo jasno, lahko še enkrat vprašaš.
- Hoc est qui sumus -

AngelOfDeath ::

turkx90 je izjavil:

No zanima me vaše mnenje o policajih(o tistih ki merijo z radarjem in sodelujejo pri kaznovanju prometa).

No zame so totalni idioti. Ne razumem kašen človek moraš bit, da daješ ljudem kar tako kazni. Ne rečem če nekdo vozi 100 po naselju, to vsekakor je prav. Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas? Nevem, če bi dobili od vsake kazni nekaj provcentov bi še razumel, čene pa ne vidim smisla. Edina razlaga mi je, da želiš drugim delat slabo.



Vozilo se bo na suhi cesti, pri hitrosti 50 km/h, zaustavilo na razdalji 14.06 m od začetka zaviranja.
Reakcijska pot znaša 13.9 m.
Pot ustavljanja torej znaša 27.96 m.




Vozilo se bo na suhi cesti, pri hitrosti 70 km/h, zaustavilo na razdalji 27.56 m od začetka zaviranja.
Reakcijska pot znaša 19.46 m.
Pot ustavljanja torej znaša 47.02 m.


Torej je razlika lepih 20m. Pri prometnih nesrečah se ponavadi gre za cm...
Sicer pa bi itak bilo treba 90% slovencem odvzeti izpit, da bi se varno počutil na cesti...
edit: Slovnica

Avenger ::

M-XXXX je izjavil:

Niti enkrat ni bila hitrost proti tej zadnji hiši pod 70km/h. Potem sta bila oba ta dva policaja kretena? Tukaj večina voznikov vozi krepko nad 50. S tem koga ogrožajo? Omenjeni radar je bil samo in popolnoma za nabiranje kazni in za nikakršno varnost...


1. Omejitve hitrosti so prilagojene na najšibkejše člene v verigi, stari ljudje, mladi idioti, raztresenci, ljudje, ki se jim dogajajo živčne vojne itd.
2. Policaji imajo preprosto direktivo: ugotovit kršenje CPP, ustrezno kaznovat. Imeli so menda tudi normo koliko kazni morajo napisat.

Če se v prekršku znajde kdo izmed bolj sposobnih voznikov, recimo temu, zlato povprečje, ki lahko po naselju - v smislu naselja, ki ima ravno cesto, recimo Jurčkova, Litijska, Zaloška, Celovška, Dunajska, varno vozi 70 ali več, glede na razmere (jasno vreme, brez prometa), bo še vedno pokasiral enako kazen, kot 80 letnik, v naselju z ne-ravno cesto, težko vidnimi stranskimi cestami, itd. Vic je v drugi točki, zakon je zakon in policajem je to služba. Seveda bi bilo pravično presojati vsak primer zase, ampak potem objektivnost ni možna, ni pregleda in pa država bi imela velik izpad prihodkov.

Zelo malo je primerov, ko s hitrostjo res nekoga ogrožaš. Zdej, lahko rečete, ja, sej sploh ne veš da koga ogrožaš, dokler se kaj ne zgodi. Jaz pa pravim, da če daš gas na relativno ravni, pregledni cesti, ki jo dobro poznaš in si pač pozoren na vožnjo, NE MOREŠ povzročit nesreče. Če se bo kdo bližal iz stranskih cest, boš že prilagodil hitrost če bo potrebno.

Kar se tiče hitrosti nasploh, so statistični podatki skoraj skrivnost v primerjavi s tistimi o nesrečah zaradi alkohola. Vsi govorijo kako hitrost ubija, ampak kje so podatki, ki primerjajo hitrost z ostalimi krivci nesreč? Prav rad bi videl podatke o tem, koliko nesreč so povzročili ljudje, ki so v naselju vozili med 50 in 60 km/h in je bil razlog za nesrečo neprilagojena hitrost, torej da nesreče ne bi bilo, če bi vozili 50.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

M-XXXX ::

imagodei je izjavil:

@M-XXXX

Zanimivo, ravno v delu, kjer me citiraš (Oh, wait, saj to je kar cel moj post), navajam eno situacijo, pri kateri se ne strinjam s kaznovanjem.

Predlagam, da prebereš cel moj post in jo boš zlahka našel. Nato, če kaj ne bo jasno, lahko še enkrat vprašaš.

Ok tole si me pa dobil:D Dejansko nisem prebral... Se posipam s pepelom in ob enem opravičujem:'(

imagodei ::

> "Ok tole si me pa dobil:D Dejansko nisem prebral... Se posipam s pepelom in ob enem opravičujem:'("

Told you :) Ni panike, sam da se razumemo.
- Hoc est qui sumus -

Baltazar-x ::

Raje en predlog, glede na to da se napake dogajajo skozi in se tega ne da zrihtat.
Postavili bi stacionirane radarje, ki bi merili hitrost in ne dajali kazni. Iz evidenc bi potem računalnik javljal kje so lokacije z prepogostimmi prekoračitvami (posameznik ali pač narava ceste). Na to lokacijo bi najprej naštimal kartonate policaje in počakal na novo statistiko. Če ni nič bolje zamenjat kartonske policaje za prave, kle ni dileme da živ policist ne umirja prometa. Potem spet počakat statistiko, in če še zmeri ne zaleže potem je najcenejše za vse ležeči policaj (to za naselja).
Za avtoceste bi pa mel seriske pnevmatike ki bi zaoscilirale (odajale nek zvok ki te predrami) ko bi voznik na kritičnem odseku vozil prehitro, seveda so na tem odseku narisane/položene neke tankoslojne črte v takemu razmaku da bi pnevmatika pač reagirala na prekoračitev. Na tem odseku bi bil tudi klasičn radar, ki bi talal kazni vsem extremistom v hitrosti +40% pa naprej in za vsakodnevno prekoračevanje.
Ljudje bi se s takim predlogom prec strinjali, sam kaj ko država niti slišat nebi hotla o rešitvah ki nič ne pade v proračun. Žal

darkolord ::

turkx90 je izjavil:

Mja no, sej ne recem za dirkace....ampak ljudi ki prekoracijo 9 km na uro naprimer..
Tudi če bi pogledali skozi prste pri +9, bi se takoj našel en, ki bi vozu +12, pa bi spet jamral...




T0RN4D0 ::

Eh sej za 9kmh ne dobiš kazni ampak nekih 40EUR.... Ko na radarju dobiš 40EUR kazni, si lahko vesel kot radio. Si sicer pa km/h stran od brezplačnega prehoda, ampak tudi presneto blizu 200EUR, in glavni nagradi 1000EUR.... Pa je samo 20kmh razlike v naselju.


Mal hecno je sicer, da če se malo spozabiš in upočasniš za tablo (radarje itak postavlajo tko da maš prec prst v riti), ti poberejo dve plači... S tem v mislih si potem lahko vesel, da dobiš samo minimalno kazen. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Precej boljše, kot da se "malo spozabiš" in povoziš nekoga. :)

Invictus ::

Dejstvo je da so/smo Slovenci slabi vozniki, ki ne spoštujmo prometnih predpisov. In ko nas dobijo pri kršitvah, še pljuvamo po le teh, ker so dobili ravno MENE. Če soseda je vse v redu.

Pravila in zakoni obstajajo zato da se jih držimo. Seveda nam pri tem nič ne pomaga vlada, ker se ona praktično ne drži svojih pravil in zakonov.

Zato je stanje tako kot je.

Mislim da je tukaj policija še najmanj kriva. Če bi oni hoteli, bi polovili vse prehitre (in tudi prepočasne -so tudi velik problem) voznike in naredili RED. Grem stavit da bi v enem letu uspeli vse skupaj malo umiriti situacijo na cestah.

Tako da se mi zdi, da nekdo načrtno zadržuje policijo naj ne kaznuje preveč voznikov. Kdaj ste pa že slišali da je kdo plačal kazen za kaj drugega kot za prehitro vožnjo ali vinjenost? Čeprav je v zakonu kar precejšnja količina prekrškov ...

turx90: če misliš da bi ti naredil bolje, lahko vedno predlagaš nov zakon. Mogoče boš še dobro zaslužil s tem ko ga boš spisal ...

LP I.

opeter ::

turkx90 je izjavil:

Mja no, sej ne recem za dirkace....ampak ljudi ki prekoracijo 9 km na uro naprimer..


Zato imamo predpise, da se jih držimo. Če se jih ne držimo, ne rabimo predpise.

Največji problem je, da je policajev ali premalo, ali pa so vedno na nepravem mestu, saj bi lahko vsaj stokrat več ljudi kaznovali in marsikomu odvzeli vozniško dovoljenje za večno (prav bi bilo tako), kajti vsak dan se srečan s kakšnim idiotom, ki misli, da sodeluje v kakšnem filmu ali videoigri.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

jest10 ::

M-XXXX je izjavil:

imagodei je izjavil:

> "Ampak ko nekdo prekorači hitrost za 20 ali manj in mu potem nabijejo kazen 250 e ali celo več. Kašen človek moraš bit, da to delas?"

Predvsem moraš biti kreten, da: 1.) voziš 20km/h preveč skozi naselje, vedoč da ostali udeleženci ne pričakujejo take hitrosti in da je zavorna pot pri 70km/h bistveno daljša, kot pri 50km/h; 2.) da se razburjaš, ko te ustavijo, kljub temu, da vnaprej poznaš kazni.

Policisti opravljajo svoje delo. So situacije, kjer so preveč sitni in je njihova prisotnost bebasta, na splošno pa hvala bogu, da so in še več bi jih moralo biti.

Noben, ki ima izpit in bi moral poznati višino kazni, se mi avtomatično ne smili. Načeloma lahko avtomatično rečem, da je bizgec - ali pa celo kaj hujšega... Kot rečeno, so situacije, kjer se mi kaznovanje zdi odveč. Npr. policijska zaseda 30m pred tablo za konec naselja, če je cesta na tistem delu ravna, pregledna in če s prekoračitvijo hitrosti ne ogrožaš nikogar. Če tam nekdo pelje 70km/h namesto 50 in dobi kazen, bom rekel, da so policaji v tem primeru kreteni.

V večini ostalih primerov je pa kreten prekrškar sam. A se nas ne pobije dovolj na cestah?


Izvoz proti avtocesti (zahod) iz NM. Smer puščica je smer vožnje. Radar je bil postavljen za živo mejo. Edina hiša, ki je na desnem naprej od radarja in urejeno dvorišče in jasno vidiš če bi kdo prilaufal iz nje. Sicer skoraj 100% ne bom dobil kazni (ker za kilometer/dva se najbrž ne bodo ubadali) vendar mi prosim povej kdo je v tem primeru ogrožen če greš 70km/h? Btw ravno na tem odseku sem že ene dvakrat peljal za policajem. Niti enkrat ni bila hitrost proti tej zadnji hiši pod 70km/h. Potem sta bila oba ta dva policaja kretena? Tukaj večina voznikov vozi krepko nad 50. S tem koga ogrožajo? Omenjeni radar je bil samo in popolnoma za nabiranje kazni in za nikakršno varnost...

A tle da je radar?:P Koliko časa pa že?
Ker priznam, da tukaj vedno vozim hitreje od 50km/h. Spustim gas in gre samo kolikor je pač strmine...

M-XXXX ::

A tle da je radar? Koliko časa pa že?
Ker priznam, da tukaj vedno vozim hitreje od 50km/h. Spustim gas in gre samo kolikor je pač strmine...

Iz kangooja je streljal...

Zero0ne ::

Problem pri nas niso kazni, ampak splošna kultura voznikov. Velika večina jih ima že po tej temi sodeč cestno-prometne predpise za arbitrarne in omejujoče prepovedi, ki jih je treba upoštevati le, kadar vam direktno grozi kazen (tj, v bližini policistov oziroma avtomatskih merilnikov hitrosti). Dokler se to ne spremeni, da bodo ljudje dejansko dojeli, da je CPP tam za njihovo varnost in ne za služenje na kaznih, naj kazni ostanejo take kot so oziroma večje, za voznike, ki zavestno ogrožajo svojo varnost in varnost ostalih udeležencev v prometu pa naj se uvede tudi strožje kazni, recimo odvzem vozila in obvezno komunalno delo. Ker to je nesprejemljivo da vsi povprek pametujejo kako so omejeni s strani CPPja in vlada služi na njihov račun, to pa je isti tip ljudi, ki polni črno kroniko.

Prometni policisti opravljajo pomembno službo, ampak nimajo dovolj avtoritete. Osebno sem za podoben sistem, kot v ameriki - če te dobijo pijanega za volanom, greš do streznitve v zapor. Pa nobene tolerance do "delnih prekoračitev" hitrosti. Omejitve so tam z dobrim razlogom. Pa 24/7 kamere na vsak semafor.
uname -o

gokky ::

@ZeroOne: Od kar se poskušam držati predpisov in prometne signalizacije, sem ugotovil, da je v Sloveniji vožnja po predpisih in po prometni signalizaciji misija nemogoče (samo v Ljubljani vsaj 10 velikih pomanjkljivosti). To seveda ne pomeni, da se je ni potrebno držati - nasprotno, vendar pa zna biti strogo spoštovanje prometne signalizacije SMRTNO NEVARNO. S tem nimam v mislih omejitve hitrosti, ampak kako drugo signalizacijo.

Policistom zamerim predvsem to, da ne gledajo na prometno signalizacijo, posledično ne vozijo v skladu z njo (slab zgled) in, kar je najhuje, tudi, ko so opozorjeni na napačno/pomanjkljivo prometno signalizacijo, ki bi bila lahko smrtno nevarna, ne ukrepajo (naj ne bi bilo v njihovi pristojnosti). Hkrati pa ravno pomanjkljivo prometno signalizacijo dostikrat izkoristijo za nabiranje denarja.

Dam samo en primer: maja je bila tabla "preklic vseh omejitev" na CP Log v smeri proti Kopru obrnjena proč od ceste (ergo je ni bilo). Posledično bi morali VSI voziti 40km/h do uvoza Vrhnika, če bi spoštovali prometne predpise. S klicem sem opozoril 113 in jih prosil, da obvestijo upravljavca ceste. Mislite, da se je - kljub temu, da so mi zagotovili, da bodo obvestili - kaj zgodilo?

kmetek ::

Ko smo ravno o kulturi, včeraj ko sem se vračal domov iz službe, V Radovljici kako je en kreten vozil...jao jao....no sej važno, da kopsi lovijo nekoga za 4-5km/h.

jest10 ::

kmetek je izjavil:

Ko smo ravno o kulturi, včeraj ko sem se vračal domov iz službe, V Radovljici kako je en kreten vozil...jao jao....no sej važno, da kopsi lovijo nekoga za 4-5km/h.

In ti veleum, si ga prijavil? Nisi ane.
So bili policaji kje na poti tega osebka? So ga spustili mimo? Šele če na oba zadnja vprašanja odgovoriš z "DA" se lahko kaj pritožuješ.

Matwic ::

Pa saj ni problem v tem ali voziš 10 km prehitro oz. karkoli. Najdejo se ljudje, ki bodo ogrožali vse ostale pri 40 km/h. Ampak nevarno, agresivno in zmedeno vožnjo je veliko težje ujeti, kot pa lepo usmeriti laser čez okno in ustavljati promet. Trenutni način je namenjen samo polnjenju računov in ne pripomore popolnoma nič k varni vožnji (z izjemo lovljenja pijanih ljudi, ki komaj še stojijo a jim vseeno uspe sesti v avto).

Se pa strinjam, da so krivi politiki. Policaju je samo dana izbira ali bo na koncu meseca imel izpolnjeno svojo kvoto ali pa bo ostal brez službe oz. brez napredovanja. Res si želim, da bi živeli v malo manj civiliziranih časih, saj si nekateri ljudje zares zaslužijo vislice ali pa vsaj eno "prijetno" bičanje. Tu ciljam na ljudi, ki postavljajo zakone in predpise samo za lastne riti in jim dol visi, če tej predpisi pripomorejo k skupnem dobrem.

Legend(SLO) ::

V večini ostalih primerov je pa kreten prekrškar sam. A se nas ne pobije dovolj na cestah?


Ja to je sicer res, samo dejmo mal pomislt kje so radarji postavljeni. Po mojih izkušnjah na najbolj preglednih delih in dejansko me zanima kakšna je statistika prometnih nesreč in kakšne so njihove posledice na delih kjer merijo hitrost. Aja in to predvsem za skupino prekoračitev do 20km/h, ker zame osebno pač ni dokaz, da je 60km/h čez Lavrico preveč, če je nazadne en z 180 zleteu iz ceste. To je popolnoma druga kršitev.

Aja in če je že smiselno, da je 50 v naseljih zaradi pešcev, zakaj je potem na Topniški na isti tabli omejitev 60 in pozor šola. In zakaj za vraga je 40 na avtocesti, kjer je hoja, kot je meni osebno znano prepovedana.

Dodano: Se pa strinjam, da so bolj kot policaji sami krivi njihovi nadrejeni, ki jim postavljajo normo koliko kršitev je treba ujeti namesto, da bi imeli cilj izboljšati varnost. In da so razporejeni na odseke z veliko kršitvami (Če si lokacije merjenja ne izberejo sami).
krneki

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

jest10: normalno, da kapsov ni takrat, ko jih dejansko rabiš.
in ne nisem klical, bi bilo fino naštimati kako kamero in jih posneti.

jest10 ::

kmetek je izjavil:

jest10: normalno, da kapsov ni takrat, ko jih dejansko rabiš.
in ne nisem klical, bi bilo fino naštimati kako kamero in jih posneti.

Koliko je policajev in koliko je cest? Znaš to sprocesirati?

In a razumeš tudi to, da policaji niso telepati in da nekako še ne obstajajo napravice iz ST, da bi se kiflc naslikal pred tabo, ko ga potrebuješ.

Nisi klical? Torej se začni zgražati nad sabo, saj nisi naredil NIČ!

imagodei ::

jest10,

What's your problem? Chill out.
- Hoc est qui sumus -

jest10 ::

imagodei je izjavil:

jest10,

What's your problem? Chill out.

Problem je v tem, da znajo eni samo kritizirati. Da bi sami kaj naredili, je pa pretežko.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestila o radarjih in dvoličnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19633007 (29095) Pithlit
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152211 (143455) BlueRunner

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711590 (10201) Gandalfar
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484834 (57587) BlueRunner

Več podobnih tem