» »

Mnenje o policajih

Mnenje o policajih

1 2
3
»

Pšenični ::

Samson je izjavil:

ST ni javni kraj saj ne mores nic pisat ce nisi prijavljen ???


Na FB tud ne moreš pisat, če se ne prijaviš. Ane, naprej raje ne bi pisal.

Samson ::

Nimam na sreco FafBuka in ne vem kako je tam, hehe.

Sicer sem prejsnjic postavil bolj kot vprasanje, ne trditev.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

kriko07 ::

Mene pa zanima,kdaj bo novi razpis za policista. Nekje so govorili,da Marca je to res?

St235 ::

Ce pogledas na stran mju je v tem tedenu objavljenih nekaj razpisov.

http://www.mju.gov.si/si/delovna_podroc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BorutO ::

20kmh več od omejitve? Pa kaj je s tabo? Kako se po naselju lahko pelješ 20kmh več od omejitve?

Z bivšo sva se pred leti peljala po enem večjem naselju v nemčiji, kjer je omejitev bila 30kmh ... vse lepo in prav, ona se je 60kmh peljala, ker je rekla, da je 30kmh prepočasi.

Omejitve in cppji so zato, da se jih upošteva! In vsak, ki dela bedarije po cesti, bi mogel dobiti kazen. Hujšim prekrškarjem pa odvzeti izpit. Ok, 5kmh, če se nad omejitvijo pelješ, nič hudega ... ampak 20 ali več? Po avtocesti je 130kmh čisto dovolj hitro.

Jaz vedno pravim ... če se ti mudi nekam, pa divjaš zaradi tega na cesti, in so pol krivi prepočasni vozniki itd, si si čisto sam kriv! Vstani 10 ali pa 20 minut prej pa se 20min prej odpravi na pot. S sodelavcem sva šla enkrat v službo zjutraj, sva zamujala ker sem ga čakal, pol pa sva traktor imela pred sabo, in je popizdaval nad traktoristom, da se ne umakne ... ja dečko dragi, treba iti zato malo prej. Tisti, ki priletijo na radar, vedno dobijo premalo kazen, predvsem divjaki.

kriko07 ::

@Lakotnik29 Hvala,vendar to sem že gledal,vendar problem je, ker ni razpisa za prometnega policista.

p1nky ::

kot da je važna samo hitrost. hitrost moraš predvsem prilagodit razmeram, ne toliko temu, kar piše na tabli (iz vidika varnosti). nekje, kjer je omejitev 50, lahko brez problema voziš 90, nekje pa voziš 30, pa čepraw bi smel več. ni vse enako, čeprav kazen pa dobiš enako. in da moraš nonstop gledat sam na števec tudi ne pripomore k varnosti vsaj po mojem mnenju.

pa še zanimiv podatek, ki so ga povedali na radiu (žal se ne spomnim, katerem), da je bilo v času policijske stavke napisanih veliko manj kazni, ker pač ni bilo nadzora, ampak je bilo tudi veliko manj nesreč. mogoče pa ljudje boljše vozijo, če niso neprestano živčni, da jim bo nekdo napisal veliko položnico, ker so šli malo prehitro.

po drugi strani pa varnostna razdalja pa nikogar ne zanima? ki je eno glavnih varoval, ker ti da dovolj časa in manevrskega prostora, da ukrepaš? seveda ne, ker je verjetno premajhna kazen. enkrat mi je en prometni policaj razlagal, kako so določene kvote, koliko kazni je treba pokasirati. briga državo varnost, oni pač želijo zaslužit. in na kaznih za prehitro vožnjo se to pač super da (še posebej izza grma, sicer ljudje vozijo počasi in ni finančnega učinka).

MadMax ::

BorutO je izjavil:

Jaz vedno pravim ... če se ti mudi nekam, pa divjaš zaradi tega na cesti, in so pol krivi prepočasni vozniki itd, si si čisto sam kriv! Vstani 10 ali pa 20 minut prej pa se 20min prej odpravi na pot. S sodelavcem sva šla enkrat v službo zjutraj, sva zamujala ker sem ga čakal, pol pa sva traktor imela pred sabo, in je popizdaval nad traktoristom, da se ne umakne ... ja dečko dragi, treba iti zato malo prej. Tisti, ki priletijo na radar, vedno dobijo premalo kazen, predvsem divjaki.
Tudi če vstanem in se odpravim od doma 1 uro prej, bom pač to 1 uro čakal pred zaklenjenimi vrati vrtca/šole in bom potem še vedno imel samo 15 minut na razpolago do službe.
Odrasti, ni vse tako enostavno kot življenje v mamahotelu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

šernk ::

pa še zanimiv podatek, ki so ga povedali na radiu (žal se ne spomnim, katerem), da je bilo v času policijske stavke napisanih veliko manj kazni, ker pač ni bilo nadzora, ampak je bilo tudi veliko manj nesreč. mogoče pa ljudje boljše vozijo, če niso neprestano živčni, da jim bo nekdo napisal veliko položnico, ker so šli malo prehitro.


seveda da je manj nesreč. Promet končno teče, to pomeni da se po regionalki voziš vsaj 80 (večinoma celo 90 ali 100) in je nevarnih prehitevanj za 90% manj. tistih 10% je pa tam ali so policaji ali jih ni.

ko se pa poostri nadzor se začneš pa po regionalki vozit med 50 in 70, kar je enostavno prepočasi in bi se moralo take ljudi po hitrem postopku zabrisati s cest. ker ali niso sposobni vozit ali pa ne poznajo pravil da če greš 90 mimo radarja kjer je omejitev 90 nisi v prekršku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ginekk ::

Omejitve so itak za "povprečno" vozilo. Ne more bit enako dobro za 30t tovornjak ali 1000kg dirkalnik. Naivni ste vsi, kateri dopuščate svoje življenje uokvirjat v sleherni birokratski okvir.

Policisti po mojih izkušnjah večkrat neusmiljeni kot sočutni. Kaj naj si mislim, če me ustavi ob 2h sredi tedna, pred tem nisem srečal nobenega vozila vsaj 10min. Pri čemer se skrije z radarjem v temo in meri 300m daleč točno na tablo začetek naselja pri kateri ni še nobene hiše. Da sem zavil do njega, sem moral na drugo stran ceste, naresti prekršek in ustavit na nevarnem mestu, na pol na cesti. Počutil sem se bedno, ker sem mu sploh ustavil. K sreči mi ni potrebno tega poklica opravljat.

Komur rahlo kaotične razmere v prometu povzročajo stres, naj gre poizkusit v Kairo. Tam se vse sproti dogovarjajo samo s trobljanjem. Če bi upošteval pravila bi stal na mestu.

maco-maco ::

Kazni ne bi smele biti problem. Bistvenoo je: policija mora stati na strani ljudstva, ne na strani vladarjev.
Kaj?

šernk ::

bistvo je da bi morala policija skrbeti za varnost na cesti.

to da jih najdeš celo poletje ob 7:10 na eni lokaciji vsako jutri, ob 8:15 na drugi lokaciji in ob 10:30 na tretji lokaciji z radarjem pač ni skrb za varnost ampak polnjenje proračuna (vse tri lokacije so točno na mestih kjer cesta omogoča višjo hitrost od omejitve). Ni jih pa 1km stran kjer je cesta 1m ožja, kjer je osnovna šola 30m stran od ceste in je pešcev glede na prejšnje položaje neskončno več.

ampak tam ne bo nihče vozil 62 in zato je tam nesmiselno postavljat radar.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

maco-maco ::

Ja, ker lovijo normo.
Kaj?

Aston_11 ::

maco-maco je izjavil:

Ja, ker lovijo normo.
Reveži za tekočim trakom jo tudi, vendar jo policiji ne morejo uloviti brez sodelujoče nasprotne stranke.

maco-maco ::

A policaji so pa zlobneži? To je njihovo delo, za katerega so (kakorkoli) plačani. Eni nlovijo št. sešitih srajc, eni št. prekrškov.
Kaj?

Aston_11 ::

maco-maco je izjavil:

A policaji so pa zlobneži?
Who said that?Čimveč naj jih polovijo, se mi noben ne smili.

maco-maco ::

[embarrassed]


Bojmo se tega



Policija MORA biti na strani ljudstva!
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

AC_DC ::

maco-maco
Policija MORA biti na strani ljudstva!

Newsflash: nikoli ni bila.

http://www.tekstovi.com/7311/niet/ritem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

maco-maco ::

maco-maco je izjavil:

Uhač bi ziher rekel, bomo pa pač s čipi se šli revolucijo. Sem se pa spomnil, tisti komad je ritem človeštva.

Če pa koga zanimajo cikli, je en post o The Coming European Revoluition. Armstronga bi lahko linkal v skoraj vsako temo tukaj. Priporočam


Saj jaz vedno pravim, da se borimo za isto, samo nam nekako ne gre.
Kaj?

maco-maco ::

Plačaš kazen in rečeš: ''Ko te bom potreboval, vem da mi boš pomagal. Močnejši smo od vladarjev.''



The range of the protesters was described as being broad, encompassing both right- and left-wing individuals.


In addition to the 11 deaths and over 8,000 injuries, more than 3,000 arrests were made


Gezi_Park_protests

samo mi se raje prepiramo
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

Jupito ::

maco-maco je izjavil:

Plačaš kazen in rečeš: ''Ko te bom potreboval, vem da mi boš pomagal. Močnejši smo od vladarjev.''


Raje ne. Bo mislil, da ga osvajaš. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

maco-maco ::

A res?
Kaj?

BorutO ::

MadMax je izjavil:

Tudi če vstanem in se odpravim od doma 1 uro prej, bom pač to 1 uro čakal pred zaklenjenimi vrati vrtca/šole in bom potem še vedno imel samo 15 minut na razpolago do službe.
Odrasti, ni vse tako enostavno kot življenje v mamahotelu.


Jaz delam v tujini, delal sem tudi že pri nas v proizvodnji itd ... zelo dobro vem, kako je, ko greš 10minut prej, ali pa 10 minut pozneje. Jaz sem imel do šihta okoli 25min, če sem vozil po prazni cesti ... ampak nikoli nisem šel pol 7h od doma, ampak 10 čez 6, ker velikokrat sem že naletel, da sem mel avtobus pred sabo, da sem mel traktor, da sem mel tovorjaka pred sabo itd, pol pa ga prehitevaj po cesti, kjer so cel čas nepregledni ovinki.
Zato pa, če se bi pol sedmih od doma odpravil, pa bi mi neki avtobus ali pa tovornjak pot prekrižal, bi tudi popizdoval, da ne bom pravi cajt prišel do šihta itd ... Sicer pa, če ti je tak hudo, da moreš čakati 10 minut prej se očitno slabo razumeš s sodelavci. To glede vrtca, kaj češ, se da zmenit z vzgojiteljico, da pride 10 minut prej. Ne vem kakšen vrtec imate vi, ampak pri nas se vrtec odpre ob petih zjutraj, če pa je sila pa se zmeniš z vzgojiteljico, pa pride tudi 20 minut prej. Če ne pa se v službi zmeniš s šefom, da boš zaradi vrtca vedno zamudil 10 minut na primer, zaradi tega te ne bodo odpustili itd.

Jaz mam skoraj 11 let delovne dobe, tak da zelo dobro vem kako je biti v službi in ko te čas preganja. Jaz sem na začetku, prvo leto delovne dobe, vedno šel točno od doma, da sem prišel 5 minut pred začetkom šihta na firmo ... ampak dostikrat me je kakšen tovornjak oz. počasno vozilo oviralo in sem zamujal pa popizdaval v avtu ... od kar sem hodil 10 ali 15 minut prej, me niti malo ni motilo, če bo se pred mano nek počasen voznik znašel, ker sem vedno vedel, da bom pravi čas tam. tistih 10 min pa mi ni bilo težko čakati v garderobi ali kjer koli pač.

jype ::

Jaz grem s kolesom, pa vedno porabim približno isto, ali pa 3 minute več, če mi spusti guma.

Vozim sicer ko manijak, ampak ker nisem nevaren, policisti raje kaznujejo voznike vozil, ki so težja od 10 kil in vozijo z višjo hitrostjo od 50km/h.

S policisti imam sicer same dobre izkušnje. Vedno se da vse zmenit, če si vljuden.

otago ::

Policijske kvote-clanek na Zurnalu

Saj smo vedeli, da obstajajo. Je bilo pa težko zaznati v medijih potrditev/poročanja raziskovalnih novinarjev, ni bilo niti v tračarskih novičnikih, niti v resnih medijih...

Če kdo najde kakšno starejšo izjavo policije, da pa oni kvot nimajo oz. je to neumnost.

Jupito ::

otago je izjavil:

Policijske kvote-clanek na Zurnalu

Saj smo vedeli, da obstajajo. Je bilo pa težko zaznati v medijih potrditev/poročanja raziskovalnih novinarjev, ni bilo niti v tračarskih novičnikih, niti v resnih medijih...

Če kdo najde kakšno starejšo izjavo policije, da pa oni kvot nimajo oz. je to neumnost.


Nihče se ne bo dotaknil tega s trimetrsko palico. Pravljica mora ostati nepoškodovana in se v glavo vbijati, dokler tisti na tnalu ne bo vesel, da ga krajšajo za glavo, kajti grešil je. Ali bi bil nemara raje morilec otrok, požigalec civilizacije in na splošno grozna oseba!?
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

strup121 ::

uradnih kvot nikoli ni bilo, so bile pa neuradne v obliki statistike

AC_DC ::

jype ::

Jupito> Nihče se ne bo dotaknil tega s trimetrsko palico.

Seveda ne. Policiste, če ti niso všeč, zlahka zajebeš: Držiš se predpisov.

strup121 ::

AC_DC je izjavil:

Statistika:
http://www.alter.si/tabla/printthread.p...


no zadeva je točno taka kot je opisal apollo
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestila o radarjih in dvoličnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19633007 (29095) Pithlit
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152201 (143445) BlueRunner

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711590 (10201) Gandalfar
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484832 (57585) BlueRunner

Več podobnih tem