» »

Kako se pogovarjati z vernikom?

Kako se pogovarjati z vernikom?

««
2 / 22
»»

gzibret ::

commissar je izjavil:

No, ko v Sloveniji govorimo o "verniku", je tako ali tako jasno, da imamo v mislih pripadnika RKC.

Najbolj trdi so tako pripadniki RKC. Budisti in protestanti so bistveno bolj odprti. Za muslimane pa ne vem. No, vsaj srečal še nisem nekih trdih primerkov, do sedaj so bili sami "softiči", sicer so bili muslimani, ampak ravno toliko verni, kot jaz (beri - nič).

Edino židje so me malo presenetili s svojo trdostjo, tudi tisti, zelo izobraženi. Samo nisem še tako vešč v kabali in stari zavezi, da bi se jih upal lotiti.



hehe
Po tem postu izpadeš kot da ti je smisel življenja iskanje vernikov in razbiranje glave v njihovo vero.

thumbs up.


Ne, to mi ni ravno smisel življenja. Je pa res, da neizmerno uživam, ko se katerega lotim. >:D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Bellatrix ::

oracle je izjavil:

Gray_Warden je izjavil:

moje mnenje o Bibliji je sicer neka takšnega: napisana je bila v času, ko svet še ni bil povezan niti kaj prav posebno razvit. Menim da so želeli z Biblijo ljudi naučiti spodobnega vedenja v družbi in sočutja do sočloveka kar pa se je prav grdo spridilo, ko je Krščanska cerkev praktično prevzela oblast nad svetom tako kot to danes počnejo multinacionalke.

Biblija je poučna zgodba ki bi jo moral vsak enkrat prebrati ampak to je pa tudi vse kar je. Zgodba. Njen namen pa je isti kot ga ima danes bonton.

Ker nisi vernik te bom malo razsvetlil. Malo imaš napačno mnenje o bibliji. Očitno ga tudi bral nisi. Namreč biblija je vse prej kot priročnik moralnosti. Neverjetne okrutnosti so v njej opisane, na primer že sam genocid človeštva (velika povodenj). Dovoljeni so sužnji, prepovedani geji, usmrtitve otrok itd.

In drugo, biblija je konstrukt. Številni dokazi kažejo, da je bila napisana v drugačnem vrstnem redu, kot jo najdemo danes. Številne izseke so odstranili, dodali, pomešali...

In da bi biblijo uporabljal za bonton je isto kot če rečeš, da je kosilnica uporabna za britje bikini predela.


Popolnoma narobe.
Izvirna Biblija je govorila resnico. Sedanja pa je itak premešana s strani RKC.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Gray_Warden ::

oracle, tako meniš danes, biblija je bila napisana takrat ko so bili sužnji nekaj vsakdanjega.
Why so serious?

commissar ::

gzibret je izjavil:



Ne, to mi ni ravno smisel življenja. Je pa res, da neizmerno uživam, ko se katerega lotim. >:D


zakaj?

gzibret ::

Zato, ker vidim, da folk po večini sploh ne ve, v kaj točno verjame, hkrati pa to isto stvar goreče zagovarja.
Vse je za neki dobr!

Lion29 ::

Bellatrix je izjavil:

Popolnoma narobe.
Izvirna Biblija je govorila resnico. Sedanja pa je itak premešana s strani RKC.


sicer so te debate totalno offtopic, ampak bi ti postavil par vprasanj:

Po kaksni logiki ti verjames nekomu, ki je pisal knjige vec kot 2.000 let nazaj?

in

Cemu verjames bolj Bibliji (kot pravis verjetno stari zavezi... pa mimogrede to ni samo 1 knjiga in niti pod razno ni samo en pisec) kot pa Rdeci kapici ali pa LOTRu?

Bellatrix je izjavil:

Jst nisem vernik, verjamem pa v obstoj t.i. Boga. Definicijo sem že napisal.


V enem stavku (ja, samo enem) si sam sebe totalno negiral. Nisi vernik, VERJAMES pa v Boga. Namrec vsi vemo, da verovati in verjeti ni isto... ampak ce napisel tako specificno Boga, potem si failal 100/h.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

commissar ::

gzibret je izjavil:

Zato, ker vidim, da folk po večini sploh ne ve, v kaj točno verjame, hkrati pa to isto stvar goreče zagovarja.

Hočeš reči, da ne poznajo vseh dogem, zgodovine, itd RKC, katere si linkal zgoraj. Ampak to ni vera. To je samo odsev vere v ljudeh v določenem obdobju.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Sej ne rečem, da bi mogli poznati vse. Ampak da ponavadi še osnov ne vejo, to pa ne gre skozi (recimo ne vejo razlike med božjimi in cerkvenimi zapovedmi oz. niti 10 božjih zapovedi ne znajo pravilno naštet...).
Vse je za neki dobr!

echo ::

Probaj se s kakšnim mlajšim župnikom pogovorit, so načitani in se znajo zelo dobro izražat.

Vernika se lahko lotiš z veliko koncev.
Sam imam najraje mešanico dvoma in prezira, vendar ne v preveliki meri.
Opletanje z dokazi je pri veri neumno. Bolje je kakšno reči o verjetnosti.
Recimo brezmadežno spočetje je veliko bolj neverjetno v primerjavi s pijanim seksom ali uporabi Boga za izgovor.
Nosečnost pred poroko je bila 2000 let nazaj nagrajena s kamenjanjem.

_Dormage_ ::

Oh, pa ne že spet, če bi ta bog obstajal bi blo 90% uporabnikov na slo-techu prokletih !

Ha'kiv ::

nuclear je izjavil:

Kako se pogovarjati z vernikom, ne da bi užalil njegovih prepričanj v vatevr d fak?
Namreč, nekako imam slabe izkušnje, da nikoli v življenju nisem naletel na vernika, ki ima po mojih ocenah IQ 150+.
Zakaj mislim tako? Enostavno zato, ker svojih komentarjev ne zna podkrepiti z nekimi inteligentnimi citati ali podobno, in se spuščajo na nizek nivo pri pogovoru. Zakaj nikoli nisem naletel na takega človeka, ki bi se znal pogovarjati na strokovnem nivoju, in vsaj malo "counterati" moje teze?

Torej kako kot ateist, komunicirati z vernikom, če se dotakneš te tematike?
Zakaj je verniku tako težko sprejetu dejstva, ki jih striktno podkrepim s strokovnimi odgovori na najvišjem nivoju kar jih premore inteligentno človeštvo, da bi se lahko vsaj za nekaj minut vklopil v pogovor kot razumen, inteligenten homo sapiens?

Ima torej kdo izkušnje? Iskreno iz srca bi rad, če bi delili svoje mnenje..


Mislim, da nisi srečal ravno dovolj veliko število vernikov v svojem življenju, da bi iz tega lahko izdelal realno statistično sliko. Praznoverja lahko prodrejo skozi kakršnikoli IQ.
Bolj kot njihovim prepričanjem nasprotujejo dokazi, močnejša naj bi bila njihova vera. V takem primeru ne bo vere omajal noben dokaz - dokaz neobstoja nečesa je pa nemogoč. V vsakem primeru ti svetujem, da ne poudarjaš, da "bog ne obstaja" - tega ne moreš vedeti. Lahko pa poudarjaš, da obstoj stvarnika ni logičen in je zelo, zelo malo verjeten.

Limit-sky ::

Obstaja več dokazov za to, da ne obstaja, kot pa za to, da obstaja.

Ha'kiv ::

Limit-sky je izjavil:

Obstaja več dokazov za to, da ne obstaja, kot pa za to, da obstaja.


Res? I'd love to hear either.

jype ::

occam : god
\epsilon : 0 (napaka se odpravlja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

@Oracle:
A se zavedaš da kot agnostik postavljaš katerokoli mitološko ali fantazijsko bitje ob bok bogu? Ali z drugimi besedami, zate je špagetasta pošast enako verjetna kot bog. Si kdaj poskušal na ta način povedati svoje mnenje verniku?

Mislim, da ne razumeš koncepta agnosticizma. Agnosticizem se tiče izključno boga oz. bogov. Če špagetasta pošast ali mitološko bitje predstavljata koncept omnipotentnega, omniscientnega, omnipresentnega in omnibenovelentnega bitja - potem vsekakor, vprašanje njegovega obstoja zame ni pomembno, niti zanimivo. To pa ne pomeni, da je koncept tega bitja nezanimiv in nepomemben. Torej se kot agnostik precej rajši ukvarjam s tem kakšen naj bi nek bog bil in posledično kakšne so implikacije njegovih lastnosti na ljudi in svet. Torej koncept boga dojemam kot filozofsko idejo.

Debate o tem koliko angelov lahko pleše na glavi šivanke, kakšne barve je sveti tron, ali sta adam in eva seksala v raju in koliko devic čaka mučenike v raju so zame brezpomenske in predstavljajo nesmiselno tangento na centralno idejo.

@Gray Warden:
poglej, lahko bi izkusil religijo, če bi želel, lahko se temeljito izobrazim v vsem poveznim z religijo, še vedno je vse le pravljica, se ti ne zdi? Da je marija brezmadežno spočela lahko gledamo iz kota, da je imela spolni odnos vendar ni upala priznati da ga je imela saj je vedela da jo bodo kamenjali.... (če meniš da temu ni tako, te pozivam da dokažeš nasprotno).

Kar ti hočem povedat je to, da se da v vse verjeti če tako izjemno močno želiš da obstaja nek bog ki kontrolira vse in se zaradi tega počutiš varnega. Samo Biblija je le pravljica.

Na koncu mi povej zakaj nihče več ne veruje v Apolona, ki je bil med drugim tudi bog glasbe (v času ko je popularna lady gaga bi nam bog glasbe še kako prav prišel). Zakaj naj bi bili grški bogovi manj vredni od krščanskega boga, da ljudje verujejo prav v tega boga namesto v grške?

Vidiš, to je temeljna zmota sodobnega nihilističnega ateista. Ker če je vse samo zgodba - potem ni resnično in če je neresnično je brezvezno?
Verovanje je prvotna informacijska podpora kulturi. Kot tako je izjemno razširjeno področje, ki ga ne moreš kar tako odpisat ali pa opisat v enem stavku. Obstajajo primarni viri, obstajajo legende, obstajajo obredi in rituali ter obstajajo interpretacije, če omenim samo par pomembnejših vidikov. Za razumevanje zgodovine neke kulture moraš poznati tudi religijo, sicer je isto kot če bi hotel brati C kodo brez da bi razumel programski jezik.

Biblija nikakor ni pravljica - biblija je kulturni program neke civilizacije. Je kolekcija mitov, zgodovinskih zapisov in propagande. Tisočkrat revidirana za tisoč različnih namenov. Skozi biblijo lahko vidiš kako so se v tej kulturi razvijale moralne norme.

Ravno tako je Sveto pismo kulturni program neke druge civilizacije - temelječ na Bibliji. In tako je Koran kulturni program tretje civilizacije, izveden iz prvih dveh.

Glede Apolona itd. - Saj verujejo(mo?). Če bi ne bil ignorant bi opazil kako se te kultrure mešajo med seboj. Tako se da v bibliji zaslediti zgodovinsko obdobje, ko so Judi asimilirali zorastrijanstvo in monoteizem s prerokom Izaijo. Tako bi videl, kako so rimljani povzeli religijo po grkih. Katolicizem (in izvedene religije) pa nekakšen fusion zgodnjega krščanstva in rimskega panteona. Ko govoriš o krščanstvu - bodi previden, ker gre za zelo razvejano družino religij. Zakaj je pri nas lokalna religija krščanstvo pa si poglej v zgodovinskih knjigah.

@Bellatrix:
Popolnoma narobe.
Izvirna Biblija je govorila resnico. Sedanja pa je itak premešana s strani RKC.

Aja? Kako je pa katoliški cerkvi uspelo nafukat Jude, da so premešali svojo sveto knjigo? Svetujem, da se malo razgledaš. Če omenim samo tri večje derivate biblije: Hasidsko (pristno?), Sveto pismo (krščansko) in Koran (islam). Potem pa še malo preveri kaj se znotraj teh družin dogaja.

Če bi ljudje (ateisti in teisti) malo več razmišljali o svetu okrog sebe in malo man o tem kako meriti faluse bi bilo manj pričkanja o teh stvareh. Vztrajam pa pri tem, da so v povprečju ateisti večji ignoranti od vernikov.

Kar se pa tiče koncepta boga. Glede na to, kar vem o verovanjih in o njihovi zgodovini in človeški naravi, gre enostavno zato da nerazsvetljeni ljudje stremijo po nekom, ki bi jim pomagal v lastni omejenosti. Pa naj bo to Tito ali Jahve. Po drugi strani, pa se zavedam da je ta želja tako pristna in resnična, da kot vrsta ne bomo odnehali dokler ga ne ustvarimo. In danes smo že prekleto blizu.

Limit-sky ::

Dokaz, da ni boga: v moji kleti ga ni. Je samo un dvoglavi zmaj in trdi, da je sam.

CoolBits ::

V 21 stoletju debatirat ali v resnici obstaja nek lik iz knjige je enostavno smešno, sploh če o tem debatirajo odrasli. ;((

Gray_Warden ::

ZaphodBB
spoštujem Biblijo vendar verovanje v boga se mi zdi smešno tako kot se vsakemu odraslemu zdi smešno ko je otroka strah da se v omari skriva zlobna pošast.
Why so serious?

ZaphodBB ::

@Gray Warden:
Meni se pa ne zdi smešno, ker spoštujem ljudi. Imam kolega vegana, ki verjame v homeopatijo in je strikten ateist. Imam kolege, ki so predani muslimani, cel kup kristjanov vseh denominacij, pa tudi ateistov. In njihova prepričanja spoštujem, ker jim pomagajo biti to kar so - predvsem izjemno dobri ljudje. Zato me tudi zanima kakšna so njihova prepričanja in na kakšen način jih razumejo. Preko tega razumevanja, pa tudi sam lahko postanem boljši človek.

Lion29 ::

@ZaphodBB: sorry..kaj hoces povedat, ce nebi bili verni, potem nebi bili dobri ljudje?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gray_Warden ::

vera v boga nikomur ne pomaga biti boljši človek. Upoštevanje navodil v Bibliji ti pomaga biti boljši človek, kar pa lahko storiš tudi če v boga ne verjameš in ob nedeljah ne dirjaš v cerkev kot kakšna ovca.

kako se pogovarjati z vernikom o veri? Prašaš ga zakaj verjame v boga potem pa pogovor zaključiš ker vernik nikoli ne bo priznal da boga ni, tudi če ve da ga ni. Pač bo veroval naprej in upal da ga bo ta vera obvarovala pred nesrečami.
Če drugega ne, bo v cerkev hodil iz čiste navade, ki niti približno ni več povezana z verovanjem v boga. Obiskovanje cerkve in upoštevanje navodil se jim zdi nekako pravilen način življenja, vendar mislim da naš pogovor ni usmerjen v njih ampak v ljudi ki dejansko verjamejo da bog obstaja.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

@Lion29: Nisem še srečal dobrega nihilista, če je to tvoje vprašanje.

@Gray Warden: Kaj jaz vem, kaj ljudje rabijo da so dobri ljudje in da se bolje počutijo. Jaz sem vesel za njih.

Ne vem fantje... Tole mi zgleda, ko kaka debata o homoseksualcih s skini... Da mi niste latentni katoliki?

BlaY0 ::

Meni je zanimivo, da so latino gengstaji ibr verni, za pasom pa vsak nosi po par pištol in še kakšen pipec po vrhu. Res so mi zanimivi...

pingo76 ::

Jaz bi se ognil tem pogovorom in spremenil temo debate. Scanje proti vetru se nekako ne splača. ČE ima rad svoja prepričanja naj jih ima.

Gray_Warden ::

nisem rekel da imam kaj proti njim, niti ne enačim vernikov s homoseksualci. Pravim samo da vsak razumen človek mora vedet da boga ni. Lahko pa vsekakor verjame v vse kar je napisano v Bibliji in si to razlaga na razumen način.

v nevidnega moža, ki pa se 2000 let ni prikazal nikomur razen ljudem ki so pod nedovoljenimi substancami in za svet 2000 let ni storil ničesar pa ne morem verjeti niti ne razumem kako lahko kdorkoli vanj verjame. zakaj je temu tako? Si opazil novico na 24ur, kjer je nek hrvaški tovornjakar umoril 17 letno deklico ker jo je hotel posiliti in mu ona tega ni dovolila?


novic kako so ljudje pokopani živi pa je vsepovsod dovolj. Tip pač ni bil mrtev ko so mislili da je in se je nekaj dni po domnevni smrti zbudi in "vstal od mrtvih".
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Ampak Vatikan znansteno dokazuje čudeže. Imajo cel bataljon ljudi, ki se ukvarjajo s tem. Now beat this ;((

Saj Brian je tudi nanulo zgubil ko je beža pred "followerji" in to je bil zanje ZNAK!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Gray_Warden ::

če Vatikan izgubi svoje vernike, s tem izgubi tudi ves denar. Vatikanu je torej v interesu ljudi na vsak način prepričat da je vse res in je ceneje plačevati hordo ljudi ki se ukvarjajo z dokazovanjem in s tem pridobiti nekaj malega na kredibilnosti, kot pa pustiti da verniki odstopijo iz vere.
Why so serious?

ZaphodBB ::

@Grey Warden:
Zakaj vseskozi ven vlačiš katolicizem? BTW. Jezus je živel, o tem obstaja preveč zapisov. In vsi se strinjajo, da je bil karizmatična osebnost in da je pustil sled v zgodovini. Tudi krščanstvo je bilo precej bolj razvejano kot danes (normalen potek zgodovine). To kar pa ti opisuješ je tista veja, ki je postala najvplivnejša in v kateri je najpomembnejšo vlogo igral Savel (sv. Pavel), ki je dal gibanju politično komponento in ga infiltriral v Rim. Vse ostalo je zgodovina in odmev njegovih dejanj :D.

Spet pa se vrtiš okrog nebistvenih principov. Svete knjige imajo informacijo zapisano v obliki simbolov in se jih ne sme brati dobesedno.

Gray_Warden ::

se strinjam, moraš imeti vklopljene možgane ko jih bereš. Ni pa Biblija dokaz da bog obstaja. Besedila da je Jezus obstajal pa le dokažejo da je bil dejansko res ČLOVEK in ne bog.

kot sem rekel, spoštujem Biblijo in vse ki so se trudili da so jo napisali in kasneje prevajali da se je ohranila vendar niakkor Biblija ne prepriča, da bog kot tak obstaja.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

@Gray Warden: Si spregledal, da debatiraš z agnostikom?

Gray_Warden ::

le debatiram, nič drugega.

rajši debatiram z agnostikom ki mi lepo prikaže svoje mišljenje kot pa z nekom ki reče le da v boga verjame ker naj bi bila Biblija dokaz da le ta obstaja, ko pa ga prašaš karkoli konkretnega pa samo debelo pogleda...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

.:joco:. ::

Vprašaj končno že kaj konkretnega.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Gray_Warden ::

Je bila katerakoli izmed molitev, ki ste jih verniki molili kdaj uslišana, ali pa ste morali sami kaj narest za to, da ste dobili kar ste želeli?

če je odgovor da, super, bodi veren še naprej da bogu povrneš kar ti je dal ko si molil.
če je odgovor ne, pa sklepam da naprej moliš tako kot nekateri plačujejo loto že 20 let...upajo da bodo naslednič zadeli
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

@Gray Warden: Poglej si avtogeni trening. In molitev je avtogeni trening. Zato molitev deluje, dokler moliš pametne reči, ne pa za novega Mercedesa. Molitev je orodje in jo je potrebno pravilno uporabit. Tako kramp recimo ni najboljše orodje za nakladanje peska.

Jaz bi ti priporočil, da si religije ogledaš malo bol široko in globoko. Ker neprestano praskaš po obrobnih stvareh.

Gray_Warden ::

Če rabiš takšne reči si preberi The Secret
Why so serious?

Lion29 ::

primeri molitve:
1. Bog prosim, ne dovoli, da se bi mojemu sinu zgodilo kaj na cesti
2. Bog prosim pomagaj mojemu ocetu, da bo ozdravel za rakom
3. Bog prosim uslisi me, da bo moja loterijska srecka dobitna
4. Bog prosim odpusti mi, ker sem varal zeno
5. Bog prosim za mir na Zemlji

@Zaphod: kaksen avtogeni trening je to?

+..ali vidis neko skupno tocko v teh "molitvah"?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlaY0 ::

Kako jaz vem, da bog obstaja. Zadnjič sem videl en video od Usherja... OMG al kako že gre. Takrat se mi je posvetilo! Zdaj vem.

garamond ::

nuclear je izjavil:

Kako se pogovarjati z vernikom, ne da bi užalil njegovih prepričanj v vatevr d fak?
Namreč, nekako imam slabe izkušnje, da nikoli v življenju nisem naletel na vernika, ki ima po mojih ocenah IQ 150+.
Zakaj mislim tako? Enostavno zato, ker svojih komentarjev ne zna podkrepiti z nekimi inteligentnimi citati ali podobno, in se spuščajo na nizek nivo pri pogovoru. Zakaj nikoli nisem naletel na takega človeka, ki bi se znal pogovarjati na strokovnem nivoju, in vsaj malo "counterati" moje teze?

Najprej: IQ 150+ ima občutno manj kot 1% ljudi. Mogoče se nisi pogovarjal tudi z ateistom z enakih IQ-jem.

Lahko da si se pogovarjal o obstoju Boga. Kar je sicer legitimna debata, vendar zgreši bistvo krščanske vere o udejstvovanju ljubezni do bližnjega, ki je pa predvsem subjektivno in osebno. Z drugimi besedami, vera je (oziroma je za prave vernike) način življenja in delovanja, vprašanja o obstoju in dokazih pa v njihovem kontekstu sploh niso najpomembnejša.

Poleg tega se večina ljudi ne ukvarja z vprašanji obstoja boga oziroma ne dovolj podrobno. Najvišja raven debate poteka na filozofski ravni, za kar pa je potrebno veliko znanja in vloženega truda -- in s tem ne mislim, da nekdo prebero eno popularno ateistično knjigo. Dvomim, da ti je že kakšen vernik utemeljeval obstoj boga z ontološkim argumentom.

Gray_Warden ::

Kot sem rekel, namesto da prosiš nevidnega moža usmiljenja, si rajši preberi knjigo The Secret ki govori kako si stvari ki si jih želiš lahko pridobiš sam.
Why so serious?

nuclear ::

No, da dodam še nekaj glede na moj post.
Določeni ljudje si mislijo, da pri takih pogovorih v mojem primeru širim neverovanje, ateizem. Kako le?
Sprašujem, ker me globoko zanima, kaj imajo za svojimi trditvami verniki.. Ker hočem dobiti čimveč ven, če se da.. Ampak dobim šupak.

Primer pogovora, ki mi nikakor ne prikaže neke inteligence pri verniku(A - ateist, V - vernik):
A: Zakaj veruješ?
V: Zato ker je verovanje ljubezen, in te uči dobro, daje svetu dobro blabla,...
A: Zakaj pa se potem ljudje sovražijo zaradi vere? Zakaj se koljejo zaradi vere? Zakaj se delajo razlike med ljudmi zaradi vere, in nismo vsi ljudje isti? Zakaj se ne moreta 2 poročiti zato, ker sta različne vere?
V: Erm,.. hamlny #%$&, erm.. vera te naredi dobrega človela, tisti ki so sovražni niso pravi verniki blabla...
A: Kdo je boljši? Dober človek po duši, ki globlje razmišlja v življenju, in je dober do drugih ljudi, ali vernik, ki pretepa svojo ženo, otroke, se obnaša ko kmet, ubija nedolžne ljudi? (tukaj ne trdim, da tudi nekateri neverniki ne delajo sranja, ker mislim, da je za obnašanje človeka največji vzrok vzgoja in pamet človeka, ampak če ti verska knjiga tako veli, da bodi dober, zakaj se ne držiš striktno tega, zakaj kršiš pravila? da se lahko potem pokesaš? wtf je smisel..)
V: ..(tema)
A: Razmišljal sem in mislim, da je verovanje v neko bitje, psihična bolezen(tako kot je recimo rasizem), ker daje človeku neko lažno upanje v glavi, da se počuti dobro. Kaj misliš o tem, in zakaj ne bi bila bolezen?
V: ŠTFU, majmun, sram te bodi, kako te ni sram... bla bla. - replika A: vrnimo se na vprašanje in odgovor "Zakaj veruješ v boga? - Zato ker je bog ljubezen in te uči dobro". Paradox, ali luknja v glavi?

RECIMO, takšen odnos jaz doživljam večinoma pri pogovorih(nazadnje pri starših).
Vsekakor nobenemu ne vbijam v glavo določenih stvari, ampak sprašujem in želim na mirne način izvedeti WHY O WHY?

BTW glede tistega zgoraj:
Boga se ne da dokazati. Zato se pa imenuje "vera". Prav tako pa ti ne moreš dati dokaza, da ne obstaja.


Primer replike:

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

ZaphodBB ::

Presenečen si, da trolaš ljudi oni pa popenijo?

@Lion29: Vidim kako si ti predstavljaš molitev. Jaz si jo pa takole: "Daj mi moč, da bom spremenil kar lahko. Daj mi moč, da bom sprejel česar ne morem spremeniti. Daj mi modrost, da bom razumel razliko."

Uglavnem to kar vi asi tukaj gor pribijate nima veze in je trolanje. Če že karkoli dokazujete je to to, da ste... Troli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Lion29 ::

torej jaz sem se naucl, da je debata z verniki ( o njihovem verovanju ali veri na splosno) brezpredmetna in kvecjemu sproza negodovanja...

zatorej se jih izogibam... torej jih pustim pri miru... nikakor pa to ne pomeni, da jih spostujem... za moje pojme ni sprejemljivo, da nekdo v teh casih verjame v pravljice stare preko 2000 let...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gzibret ::

> Primer pogovora, ki mi nikakor ne prikaže neke inteligence pri verniku(A - ateist, V - vernik):

He he....

A: Zakaj veruješ?
B: Sej če hodiš v cerkev ni nič narobe. Sej župnik ne pove nič slabega. V bistvu bi to moral vsak človek poslušati.
A: Vprašal sem, zakaj veruješ.
B: Ne me ti zajeb***. Vi vsi ste eni gno**, prevarantje in kriminalci, zato imamo na svetu trpljenje in bedo, zato je Pahor na oblasti in imamo samo mafijo....... itd itd...

Toliko o inteligenci ;)
Vse je za neki dobr!

nuclear ::

Pozabil si, da popenit ne smejo, ker jim to pravi njihova knjiga. Morajo biti dobri do drugega človeka. In verbalne žalitve to trdijo ravno nasprotno.

A: Razmišljal sem in mislim, da je verovanje v neko bitje, psihična bolezen(tako kot je recimo rasizem), ker daje človeku neko lažno upanje v glavi, da se počuti dobro. Kaj misliš o tem, in zakaj ne bi bila bolezen?

A se ne da na to vprašanje odgovorit na razumnem levelu?

Btw:
Ko sem prvič povedal materi, da ne verujem v boga, je bil njen odgovor:

"o moj bog, strah me je za tebe, kam te pelje pota, kako te ni sram, čisto si zgrešil iz smeri..."

Ne vem, če sem glih zgrešil smer, trenutno sem na podiplomskem študiju računalništva, mislim, da sem čisto na pravi smeri. Edino, če je mislila s tem, da bi moral kako drugo smer izbrati.. Mogoče bi raje izbral kakšno filozofsko, medivac fakulteto ali pa študij psihologije.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ZaphodBB ::

@Nuclear: glede na tvoj nivo diskurza se strinjam s tvojo materjo. Od človeka, ki je prilezel do podiplomca na računalništvu bi pričakoval več filozofskih veščin.

nuclear ::

To kar sem napisal, ni bilo namenjeno moji materi, prej tebi, res je malo v smeri trololo, ampak poanto vsaj upam, da iz tega znaš razbrati.
Moj odgovor materi je bil: "Ne skrbi, hodim po pravi poti, vsaj JAZ tako mislim."

Got it? "JAZ", ne nekdo "DRUG". Got it?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Mcsin ::

Verjamem, da si zelo pameten (brez sarkazma), če bi bil inteligenten pa bi spoštoval odločitve drugih v zvezi njihovega verovanja in ne bi načenjal tem z njimi, ki so popolnoma nesmiselne.

ZaphodBB ::

@nuclear:
WTF? Šizofrenija much? Gor pišeš o debati, ki si jo imel z materjo, potem je pa to namenjeno meni?

Kar se pa tiče duševnih bolezni je jasno, da s tako debato nikjer ne boš prav daleč prišel.

nuclear ::

Mcsin, ta debata pride sama od sebe, ko pač pride.
Sem pa temperamenten človek, in ne prenašam neresnice, zato pa če že moramo rad vstopim v take pogovore, ker kot sem že rekel, hočem videti kaj mi lahko ponudijo s svojimi trditvami.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Mcsin ::

Mene ni še nihče vprašal zakaj ne verujem, zato tudi jaz ne njih zakaj verujejo, ker je to osebna odločitev. Mogoče sam ne opaziš ampak tvoja vprašanja so zelo provokativna, žaljiva in izzivajo konflikt ter se mi zdi normalno, da se zaradi njih kdo razburi. Enako kakor se lahko razburi katerikoli ateist, če mu npr. "jebeš" oz. izkazuješ nespoštovanje nečemu kar mu je drago.
««
2 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42366861 (60942) Marilyn
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992118006 (102616) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278856 (68614) gruntfürmich

Več podobnih tem