» »

Kako dokazati klasičnega Boga?

Kako dokazati klasičnega Boga?

««
15 / 19
»»

jype ::

Shegevara je izjavil:

zvezo fizične in pravne osebe.
Kako pa lahko pravna oseba izrazi svojo privolitev ob vstopu v takšno zvezo?

slotechar je izjavil:

Zato ce nekaj ne vidimo ali zaznamo se ne pomeni da nekaj ne obstaja.
Kaj pa pomeni, da nekaj ne obstaja?

slotechar ::

Ne vemo ce obstaja ali ne. Vsaj jaz vem da nimam razvitih taksnih cutov, da bi lahko zaznaval vec kot macka ali pes. Ljudje pogosto mislijo da clovesko oko zazna vse. Tudi ko otipajo mizo zaznajo da je trda, ceprav je lahko to le iluzija. Namrec miza je sestavljena iz materializirane energije atomov, kvarkov in se manjsih delcev.

Zgodovina sprememb…

jype ::

slotechar je izjavil:

Ne vemo ce obstaja ali ne. Vsaj jaz vem da nimam razvitih taksnih cutov, da bi lahko zaznaval vec kot macka ali pes.
Tako je. In ker ne vemo, če obstaja, tistemu, ki trdi, da obstaja, rečemo, da ne verjamemo, da obstaja, dokler ne razloži, na podlagi česa trdi, da obstaja.

Ker sicer obstaja tudi BitBožiček. Kaj? DOKAŽI DA NE OBSTAJA, NEVERNIK!

oxyuranus ::

Op:

Occam%27s razor @ Wikipedia

Ergo: boga ni.

Lahko pa se spravis dokazovati bolj preproste stvari, zacni z Jank in Metka, glede na to, da imajo vsaj osnovno oporo v naravi, ti morda celo uspe. In ce prides do ideje kurjenja carovnic, si nekje zabluzil, zacni od zacetka.

Sicer si pa v razmisljanju ze v zacetku brcnil v temo, vzel si abstraktno vsemogocno bitje, ki se je pojavilo zaradi nerazumevanja naravnih pojavov v zgodnjih stopnjah razvoja primitivnih cloveskih bitij in ga poskusas "opraviciti". Pojdi iz druge strani, vzami probleme in jih resuj. Mogoce se najde tak, ki ga brez konstante ne bos mogel resiti, ampak pred njo vzami v obzir moznost, da ga nekdo bo.

Ergo: boga ni
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

oxyuranus ::

jype je izjavil:

Ker sicer obstaja tudi BitBožiček. Kaj? DOKAŽI DA NE OBSTAJA, NEVERNIK!


+1, ali pa flying spaghetti monster
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Cervantes ::

Right.
Ravno sem se hotel pritožiti, da FSM v tej debati ni enakopravno zastopan.
Morda zato, ker ni dovolj "klasičen"?
Čeprav v svojem esoteričnem bistvu seveda je.

gus5 ::

Neporočena mladoletnica je na neznanem kraju na neznan način zanosila in kot begunka rodila v hlevu. In zaradi tega ves ta kraval? :))

Papež Pij IX. je leta 1854 razglasil, da je bila tudi Marija brezmadežno spočeta. Če prav razumem: bog je najprej brezmadežno spočel Marijo in potem z njo, svojo hčerko, še Jezusa? Krščanska vera - utemeljena na incestu. :))

BigWhale ::

gus5 je izjavil:

Krščanska vera - utemeljena na incestu. :))


Ze Adam in Eva sta imela en kup otrok, ki so imeli en kup otrok, ki so imeli en kup otrok.

To, da naj bi bila Marija spoceta brezmadezno in potem se Jezus, je v bistvu dobr, ker prinese vec raznolikosti v genetski bazen. :>

AmokRun ::

Brezmadežno spočetje pomeni, da je bila brez izvirnega greha.

kuall ::

Ja vsak človek se baje rodi z izvirnim grehom in se ga očisti s krstom. "Brezmadežno spočeta" pomeni to, da jo je bog krstil že v maternici.

To je bila grožnja: "kdor se ne bo priključil naši organizaciji bo šel v pekel".

Druga bolj prefinjena analogija pa je, da če se z otrokom ne ukvarjaš (krst je nek obred, pri katerem se ukvarjajo z otrokom) potem se mu bo slabo pisalo, ker bo zaostal v razvoju in bo živel v "peklu".

Cervantes ::

Kajn problem.
Zaletiš se z glavo v hrastovo omaro, še bolje v trpežen zid.
Ali pa zadeni na lotu.
V obeh primerih se ti prikaže vsaj Marija.

jype ::

Cervantes je izjavil:

Zaletiš se z glavo v hrastovo omaro, še bolje v trpežen zid.
To ni moja želja, to je moj ukaz!

Cervantes ::

Analala, Big Bwana!

jype ::

To gospod Profesor reče Mici, ko jo Balažic zašpeca, da dela za Ferenčaka.

Berserker ::

slotechar je izjavil:

Ne vemo ce obstaja ali ne. Vsaj jaz vem da nimam razvitih taksnih cutov, da bi lahko zaznaval vec kot macka ali pes. Ljudje pogosto mislijo da clovesko oko zazna vse. Tudi ko otipajo mizo zaznajo da je trda, ceprav je lahko to le iluzija. Namrec miza je sestavljena iz materializirane energije atomov, kvarkov in se manjsih delcev.


Bolj zanimivo je, zakaj še vstrajamo pri konceptu boga?

next3steps ::

reeves je izjavil:

Jaz sicer nisem noben ekspert za meditacijo, me pa vseeno zanima kako hudiča ste sploh prišli od boga do meditacije.
Vsi, ki jih poznam, pa da nekaj vedo o meditaciji, ali sami meditirajo so mi vedno govorili, da gre v bistvu za iskanje in spoznavanje samega sebe. Nikoli mi ni noben niti omenjal kakšnega boga zraven.

A nista meditacija in vera dve popolnoma različni stvari?

Niti ne. Efekt je dokaj podoben. Za edu linki guglajte sami, ker jih itak ne boste prebrali, če jih bom linkal sam.
Navsezadnje vera ni slaba stvar, religija je.

Berserker je izjavil:

slotechar je izjavil:

Ne vemo ce obstaja ali ne. Vsaj jaz vem da nimam razvitih taksnih cutov, da bi lahko zaznaval vec kot macka ali pes. Ljudje pogosto mislijo da clovesko oko zazna vse. Tudi ko otipajo mizo zaznajo da je trda, ceprav je lahko to le iluzija. Namrec miza je sestavljena iz materializirane energije atomov, kvarkov in se manjsih delcev.


Bolj zanimivo je, zakaj še vstrajamo pri konceptu boga?

Vprašaj Hawkinga, unega možička na vozičku.

BigWhale je izjavil:

gus5 je izjavil:

Krščanska vera - utemeljena na incestu. :))


Ze Adam in Eva sta imela en kup otrok, ki so imeli en kup otrok, ki so imeli en kup otrok.

To, da naj bi bila Marija spoceta brezmadezno in potem se Jezus, je v bistvu dobr, ker prinese vec raznolikosti v genetski bazen. :>

Game of Thrones mi je všečna oblika brezmadežnega spočetja.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

3much5me :: včeraj, 21:43:05

Niti ne. Efekt je dokaj podoben. Za edu linki guglajte sami, ker jih itak ne boste prebrali, če jih bom linkal sam.
Navsezadnje vera ni slaba stvar, religija je.

Ni poanta v efektu, ampak kako do njega prideš. Meditacija je povsem jasna stvar z medicinske stroke. Ni lahko priti do konkretnega efekta, ampak ni nobenih skrivnosti kaj in zakaj se takrat dogaja s telesom. Do enakih efektov lahko veliko lažje prideš npr. z določenimi drogami, ampak imajo te veliko preveč negativnih stranskih učinkov.

Z vero kot tako pa seveda ni nič narobe. Sem prepričan, da vsakdo od nas v nekem trenutku za nekaj časa veruje v nekaj/nekoga. Problem nastane, ko je tega preveč in postane vsiljivo. Vera bi morala biti povsem osebna stvar, pa veruj v karkoli hočeš.
Ko pa začneš trditi, da je tvoja vera edina prava in edina resnica in v to prepričevati/siliti še druge je pa normalno, da pride do težav.

kuall ::

Vera postane problem, ko postane vraževerje. Vse vere razen vera v znanost so mimo. Ali so škodljive ali pa vsaj ovirajo znanstveni napredek. Napačna vera je včasih neškodljiva, kot npr un ki na smrtni postelji verjame v nebesa, to so precej neškodljive iluzije.
Je pa to, da veliko ljudi ne verjame v znanstveni način razmišljanja zelo zelo razširjeno, jaz vem, ker jaz sem na polno znanst6veno naravnan človek in vidim, s kako malo ljudmi se zaštekam. Bom razlagal neko znanstveno teorijo, uni pa ker niso znanstveno naravnani ne bodo razumeli o čem govorim in me bodo napačno razumeli.
Skratka več vernikov v znanost bi rabili na tem svetu.

So mi pa smešni loleki, ki se zgražajo nad krščanstvom obenem pa verjamejo v nesrečo, ki jo prinašajo črne mačke, ki ti prečkajo cesto ali z zanimanjem prebirajo horoskope. Krščanstvo je vsaj zanimivo kar se zgodovinskega vidika tiče, ima neke zanimive praznike in obrede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

solatko ::

kuall - Kaj pa ima vraževerje in čarovništvo podobnosti z verovanjem, veš samo ti. Vere so problem, ker so jih izkoristile in jih še izkoriščajo verske inštitucije, od tega v kaj verovati, do tega kako verovati, predpisane so pa tudi kazni, za tiste, ki ne verujejo po zakonih inštitucij.
Razumem ljudi, ki so živeli 1000 in več let nazaj, da so se oprijemali raznih verovanj, ker ni delovalo niti šolstvo, niti zdravstvo, niti niso veliko hodili na potovanja, da bi spoznali še kaj drugega, kot jih je učila lokalna verska oblast.
Vse kar se dogaja na verskem področju, služi verskim dostojanstvenikom in ne verujočim. Ob vsem napredku, je pri večini vernikov prisotna velika tradicionalnost in manj sam duhovni namen.
Vera se pač širi, brez prisotnosti razmišljanja in tehtanja, iz roda v rod, večinoma zaradi bojazni, kaj bodo pa sosedje rekli, če se ne bomo obnašali po vseh cerkvenih pravilih in zakonitostih.

Boga ni, če pa je, je pa izredno sadističen in pokvarjen, da lahko gleda vso svinjarijo, ki se dogaja na svetu, ki naj bi ga on ustvaril. Torej je približno tak, kot so igralci računalniških iger, ki najbolj uživajo, ko sekajo ude ali pobijajo pa še fajn se mora cedit kri iz monitorja.
Delo krepa človeka

next3steps ::

Vera ima pozitivne z znanostjo izmerljive efekte. Diy.

kuall ::

solatko je izjavil:

kuall - Kaj pa ima vraževerje in čarovništvo podobnosti z verovanjem, veš samo ti.

Enostavno: Oboje je verovanje v nekaj, kar ni res, v izmišljotine, ki imajo podlago v naši domišljiji oziroma v naših živalskih možganih. Pol pa prihaja do napak, ker ljudje izhajajo iz neresničnih prepostavk, ki jim jih narekuje ta vera, iz napak pa prihaja trpljenje.

kuall ::

Saj predsodki so zelo podobna stvar kot vraževerje in vere.

Jarno ::

solatko je izjavil:

Boga ni, če pa je, je pa izredno sadističen in pokvarjen, da lahko gleda vso svinjarijo, ki se dogaja na svetu, ki naj bi ga on ustvaril. Torej je približno tak, kot so igralci računalniških iger, ki najbolj uživajo, ko sekajo ude ali pobijajo pa še fajn se mora cedit kri iz monitorja.


Ni potrebno preveč razmišljati, da smo na teh koordinatah bogovi ljudje. Zato pazi, kaj govoriš. :)
#65W!

kuall ::

solatko je izjavil:


Boga ni, če pa je, je pa izredno sadističen in pokvarjen, da lahko gleda vso svinjarijo, ki se dogaja na svetu, ki naj bi ga on ustvaril. Torej je približno tak, kot so igralci računalniških iger, ki najbolj uživajo, ko sekajo ude ali pobijajo pa še fajn se mora cedit kri iz monitorja.


Kako pa jaz težko poslušam takle jamranje, kako je vse zanič v svetu. To delajo stalno na kakšnih 24 ur komentarjih, ko jamrajo čez državo. Meni gre kar na kozlanje tisto pritoževanje brati. Zato mi gre na kozlanje, ker kaže na neumnost ljudi, ki jamrajo, ne razumejo, da stvari pač take so in da noben posebej ni kriv za njih ampak svet tak je, sprijazni se in ne jamraj.
"Razumi, ne jokaj." To je rekel Spinoza, ki je imel za vero znanost. Se ti vidi, da nisi preveč znanstven človek.

solatko ::

kuall - Jaz nikoli ne jamram, samo ugotavljam in se ne sikiram, bi pa se večkrat vprašal, kaj je z bogom narobe, če je vsemogočen in pusti, da se dogaja na njegovi stvaritvi to, kar se dogaja in ni v ponos človeštvu, ki naj bi bilo ustarjeno po njegovi podobi, če bi bil vernik, torej ima tudi osebne lastnosti podobne.
Niti najmanj pa je dober.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jype ::

kuall je izjavil:

"Razumi, ne jokaj." To je rekel Spinoza, ki je imel za vero znanost. Se ti vidi, da nisi preveč znanstven človek.
Spinoza je rekel nekaj povsem drugega (ne jamraj in ne pizdi, raje razumi). Poleg tega ni imel nobene znanosti za vero, ker vere sploh ni imel.

kuall je izjavil:

Kako pa jaz težko poslušam takle jamranje, kako je vse zanič v svetu.
Nobenega jamranja ni. Če bog obstaja, je sadistična svinja. Če ne obstaja, mu pa odpustimo.

NikolormousB ::

next3steps je izjavil:

Vera ima pozitivne z znanostjo izmerljive efekte. Diy.


Tudi skok skozi okno iz 9. nadstropja ima določene pozitivne, z znanostjo izmerljive efekte.

kuall ::

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

"Razumi, ne jokaj." To je rekel Spinoza, ki je imel za vero znanost. Se ti vidi, da nisi preveč znanstven človek.
Spinoza je rekel nekaj povsem drugega (ne jamraj in ne pizdi, raje razumi). Poleg tega ni imel nobene znanosti za vero, ker vere sploh ni imel.

kuall je izjavil:

Kako pa jaz težko poslušam takle jamranje, kako je vse zanič v svetu.
Nobenega jamranja ni. Če bog obstaja, je sadistična svinja. Če ne obstaja, mu pa odpustimo.


Ja "Do not weep. Do not wax indignant. Understand." je POVSEM nekaj drugega.

Religious and philosophical views of Albert Einstein @ Wikipedia


Einstein stated that he believed in the pantheistic God of Baruch Spinoza.[2] He did not believe in a personal God who concerns himself with fates and actions of human beings, a view which he described as naïve.
Einstein used many labels to describe his religious views, including "agnostic",[5] "religious nonbeliever"[3] and a "pantheistic"[7] believer in "Spinoza's God".[2] Einstein believed the problem of God was the "most difficult in the world"—a question that could not be answered "simply with yes or no." He conceded that, "the problem involved is too vast for our limited minds."[8]

Točno takole jaz mislim o bogu. Bog je vsa narava, verjameš, da se da vse razumeti, da ga je treba raziskat. S tem si narediš znanost bolj čarobno. Res škoda, da več ljudi ne razmišlja takole, ker bi znanost pridobila na popularnosti. Bi ljudje imeli asociacijo na verske občutke, ko bi pomislili na znanost, ne pa na težaško zoprno delo.

looser ::

Bog, kolikor sem razumel jaz, sploh ni sadist, le postavil bi te naj v neko okolje, kjer si preizkušan, tvoja volja in kar je še podobnega... Čemu, ne vem, očitno za nagrado po smrti, kjer naj čas ne bi potekal linearno. Celotno bivanje (vključno s trpljenjem, uživanjem, itn) je lahko bolj ali manj iluzija, konstrukt, gre menda samo za električne signale in njih interpretacijo, sploh nobenega zagotovila nimamo niti, da mi resnično obstajamo... Čisto možno je, da smo samo malo bolj kompleksna simulacija... Čemu, ne vem. Religija je danes mogoče bolj passe, je pa morda bila neka osnova (napotek), da je ljudstvo lahko približno preživelo v neki hierarhiji, z razlago konceptov na takratnem nivoju razumevanja. Verskih knjig tudi ni jemati čisto dobesedno, kar, izgleda, marsikdo počne, še sploh tisti, ki imajo konkretno averzijo do religije... Verjetno prav zaradi tega.

Cruz ::

kuall, ti si zagrižen vernik v znanost in to ni nekaj pozitivnega. Vera še vedno igra pomembno vlogo, čeprav je bs. Bomo videli, koliko od vas bo hodilo v cerkev na stara leta. Več kot polovica, z mano vred. Poskusite brat Biblijo kot roman, je lepo branje.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jype ::

Biblija je zelo švoh roman. Gospodar prstanov je praktično isto, pa precej manj notranje nekonsistentno.

NikolormousB ::

Točno takole jaz mislim o bogu. Bog je vsa narava, verjameš, da se da vse razumeti, da ga je treba raziskat. S tem si narediš znanost bolj čarobno. Res škoda, da več ljudi ne razmišlja takole, ker bi znanost pridobila na popularnosti. Bi ljudje imeli asociacijo na verske občutke, ko bi pomislili na znanost, ne pa na težaško zoprno delo.


Zelo široka definicija, ki nima veliko veze s "klasičnimi" bogovi, kot jih opisujejo vse večje religije in z definicijami v slovarju.

Bog, kolikor sem razumel jaz, sploh ni sadist, le postavil bi te naj v neko okolje, kjer si preizkušan, tvoja volja in kar je še podobnega...


Ja, to bo to. 3 letniki z neozdravljivim rakom so v resnici lahko veseli, ker jih bog že pri takih mladih letih preizkuša. Podobno je z otroci, ki umirajo od lakote, če jih slučajno lokalni warlord prej ne odreši.

Verskih knjig tudi ni jemati čisto dobesedno, kar, izgleda, marsikdo počne, še sploh tisti, ki imajo konkretno averzijo do religije... Verjetno prav zaradi tega.


Kdo to pravi? Katoliki, med drugim, določene dele svetega pisma berejo in razumejo dobesedno.

https://www.catholic.com/qa/should-we-r...

looser ::

NikolormousB je izjavil:

Ja, to bo to. 3 letniki z neozdravljivim rakom so v resnici lahko veseli, ker jih bog že pri takih mladih letih preizkuša. Podobno je z otroci, ki umirajo od lakote, če jih slučajno lokalni warlord prej ne odreši.

Misliš, da bog (kakršenkoli že je, če je, spola ali barve), vsakega posebej gleda, da izvaja mikromanagement? Kaj bi ti počel, če bi nekdo vsemogočen skrbel zate (naj bo bog ali država)?

NikolormousB je izjavil:

Kdo to pravi? Katoliki, med drugim, določene dele svetega pisma berejo in razumejo dobesedno.

No, saj v (zadnji 100 letni) zgodovini lahko najdeno veliko ekstremov, tudi na izjemno intelektualnem polu človeštva... Te to nič ne moti? Z žrtvami v stotinah milijonov ljudi. Enih par katolikov, ki so fanatični, zaenkrat ne prepoznavam kot največjega problema človeštva, nekateri pa ga, izgleda.

jype ::

Problem ni v "ene par" katolikih, ampak v tistih, ki dejansko delajo škodo. Teh je ogromno, več kot 20% prebivalstva.

looser ::

In kakšno konkretno škodo počnejo?

jype ::

looser je izjavil:

In kakšno konkretno škodo počnejo?
Ogromno. Molijo pred porodnišnicami, sklicujejo protiustavne referendume, ki na podlagi verskih nebuloz kratijo pravice delu prebivalstva, skratka, na številnih področjih ustvarjajo pogoje za resne konflikte.

Vera ne sodi v demokratično državo.

looser ::

jype je izjavil:

looser je izjavil:

In kakšno konkretno škodo počnejo?
Ogromno. Molijo pred porodnišnicami, sklicujejo protiustavne referendume, ki na podlagi verskih nebuloz kratijo pravice delu prebivalstva, skratka, na številnih področjih ustvarjajo pogoje za resne konflikte.

Vera ne sodi v demokratično državo.

V številkah, ne v subjektivnem dojemanju.

Shegevara ::

Mene vera ne moti, dokler je ta na osebni ravni. Je pa res, da ko se nekdo civilnemu pravu zoperstavlja s svojim verskim pravom škoduje ostalim državljanom.
Žal pa bo ta problem vse bolj pereč, saj se delež evropsko-rojenih civilnemu pravu podrejenih prebivalcev v evropi vztrajno zmanjšuje, število priseljencev z vero na prvem mestu pa zvišuje.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Misliš, da bog (kakršenkoli že je, če je, spola ali barve), vsakega posebej gleda, da izvaja mikromanagement? Kaj bi ti počel, če bi nekdo vsemogočen skrbel zate (naj bo bog ali država)?


Ne, jaz vem, da bog ne obstaja. Večina mainstream religij pa propagira točno to, da bog mikromenedžira vsakega posameznika in budno spremlja vsako njegovo dejanje.

No, saj v (zadnji 100 letni) zgodovini lahko najdeno veliko ekstremov, tudi na izjemno intelektualnem polu človeštva... Te to nič ne moti? Z žrtvami v stotinah milijonov ljudi. Enih par katolikov, ki so fanatični, zaenkrat ne prepoznavam kot največjega problema človeštva, nekateri pa ga, izgleda.


Ne vem o katerih ekstremih točno govoriš, zato ne morem reči ali me motijo.

Katolikov ni ravno "par". Mislim, da jih je kar krepko čez milijardo. Ostalih vernih ljudi, ki morajo svoje verske knjige vsaj v določenih delih jemati 100% dobesedno pa je še precej več.

looser ::

NikolormousB je izjavil:

Ne, jaz vem, da bog ne obstaja. Večina mainstream religij pa propagira točno to, da bog mikromenedžira vsakega posameznika in budno spremlja vsako njegovo dejanje.

Kolikor vem jaz, bi naj poplačilo za dejanja bilo po smrti, ker management načeloma pomeni, da aktivno upravljaš.

NikolormousB je izjavil:

Ne vem o katerih ekstremih točno govoriš, zato ne morem reči ali me motijo.

Očitno potrebujemo seznam žrtev zadnjih 100 let (toliko zgodovine namreč še razumemo za nazaj, nad milijon, da ne bo preveč šuma v povzetku), razčlenjeno po vzrokih. In uspehih.

NikolormousB je izjavil:

Ostalih vernih ljudi, ki morajo svoje verske knjige vsaj v določenih delih jemati 100% dobesedno pa je še precej več.

Mora biti res pa res dober občutek, da lahko ponižuješ 85% prebivalstva na svetu, da ni dovolj razumsko in da morajo 100% dobesedno (vir?) slediti nekaj tisoč let starim zapisom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

NikolormousB ::

Kolikor vem jaz, bi naj poplačilo za dejanja bilo po smrti, ker management načeloma pomeni, da aktivno upravljaš.


V krščanstvu se bog aktivno vmešava v življenja ljudi, jih nagovarja itd. Verniki to od njega pričakujejo.

V vsakem primeru pa je krščanski bog hud sadist, ki ima ogromne probleme z lastnim egom in z razsodnostjo. Ljudem zapove kaj lahko in česa ne smejo in tudi za majhne prekrške se obsodi na večno trpljenje brez možnosti pomilostitve.

Očitno potrebujemo seznam žrtev zadnjih 100 let (toliko zgodovine namreč še razumemo za nazaj, nad milijon, da ne bo preveč šuma v povzetku), razčlenjeno po vzrokih. In uspehih.


Kaj bi želel dokazati s to debato? Da so vse slabe in hudobne stvari, ki jih počnejo katoliki danes upravičene, ker je nekoč nekdo, ki ni verjel v boga dal pobiti milijone ljudi?

Mora biti res pa res dober občutek, da lahko ponižuješ 85% prebivalstva na svetu, da ni dovolj razumsko in da morajo 100% dobesedno (vir?) slediti nekaj tisoč let starim zapisom.


Vir sem že prilepil zgoraj. Kristjani morajo določene stvari verjeti slepo in brezpogojno. Prav tako je z muslimani in pravzaprav večino mainstream religij.

looser ::

NikolormousB je izjavil:

Da so vse slabe in hudobne stvari, ki jih počnejo katoliki danes?

Katere slabe in hudobne stvari počnejo katoliki danes (2017)? A to misliš prav vseh 1,285 mrd katolikov (kot jih je bilo ob koncu leta 2015) ali kako? Otroci, stari, ženske, moški? Vsi?

NikolormousB je izjavil:

Vir sem že prilepil zgoraj. Kristjani morajo določene stvari verjeti slepo in brezpogojno. Prav tako je z muslimani in pravzaprav večino mainstream religij.

Očitno imaš neke ekstremno čudne izkušnje s kristjani in drugimi verniki. Katere stvari so te, da jih morajo verjeti slepo in brezpogojno ali pa si sicer (ne glede na vse ostalo) zaslužijo večno prekletstvo v peklu?

pirat ::

NikolormousB je izjavil:

Kolikor vem jaz, bi naj poplačilo za dejanja bilo po smrti, ker management načeloma pomeni, da aktivno upravljaš.


V krščanstvu se bog aktivno vmešava v življenja ljudi, jih nagovarja itd. Verniki to od njega pričakujejo.

V vsakem primeru pa je krščanski bog hud sadist, ki ima ogromne probleme z lastnim egom in z razsodnostjo. Ljudem zapove kaj lahko in česa ne smejo in tudi za majhne prekrške se obsodi na večno trpljenje brez možnosti pomilostitve.

Očitno potrebujemo seznam žrtev zadnjih 100 let (toliko zgodovine namreč še razumemo za nazaj, nad milijon, da ne bo preveč šuma v povzetku), razčlenjeno po vzrokih. In uspehih.


Kaj bi želel dokazati s to debato? Da so vse slabe in hudobne stvari, ki jih počnejo katoliki danes upravičene, ker je nekoč nekdo, ki ni verjel v boga dal pobiti milijone ljudi?

Mora biti res pa res dober občutek, da lahko ponižuješ 85% prebivalstva na svetu, da ni dovolj razumsko in da morajo 100% dobesedno (vir?) slediti nekaj tisoč let starim zapisom.


Vir sem že prilepil zgoraj. Kristjani morajo določene stvari verjeti slepo in brezpogojno. Prav tako je z muslimani in pravzaprav večino mainstream religij.


Prakticno nic od tega kar si napisal, ne drzi.
Verjamem pa, da te tvoje neznanje ne moti pri tem, da sodis vsevprek.

solatko ::

looser - To se pravi, da ne veš nič, vrjameš v tisto, kar so te sprogramiral. Še nobene informacije ni bilo ne od spodaj, ne od zgoraj. Torej več toliko, kot vem jaz, ki pa ne verjamem, da se z nami, po smrti, karkoli dogaja, vrejetno se pa kinetična energija možganov ne uniči, dvomim pa, da deluje na enakih frekvencah, kot v času, ko smo še živi.

Vernike je potrebno vzpodbujat, da začnejo mislit s svojo glavo, saj zato jim jo je vsemogočni v končni fazi dal, ne samo zato, da imaš kam dati kapo ali klobuk.

WW2 - Zločini fašizma so bili skoraj do konca vojne, celo blagoslovljeni s strani RKC, izjema je bila Poljska cerkev. Uničenje treh civilizacij v južni Ameriki je bil storjen zaradi pohlepa RKC, 100 letne križarske vojne, so bile namenjene nasilni širitvi vere in plenjenju.

Nekatere Evropejce nas je sram, da se opiramo na tako črno in krvavo preteklost in, da poveličujemo to doktrino, ki naj bi nam kazala, kako v bodočnost.

EU je obsodila fažizem in komunizem, najbolj krvavega katolicizma pa ne, saj so se te grdobije, dogajale v imenu boga in so zato sprejemljive.

Tudi fašisti in komunisti danes ne počnejo nič hudega, verjetno pa so obsojeni, ker jih ni podprl bog, čeprav fašiste je, samo danes bi bilo to malo čudno, če ne že nemoralno trditi, zgodovinska dejstva pa so tista, ki ne nudijo nobenega dvoma v krvave roke katolištva.
Delo krepa človeka

MasterTade ::

Preveč se osredotočate na krščanskega boga. Malo poglejte ostale bogove in vam bo jasno, da če bog obstaja potem niti ni nujno da bi morali živeti v pravljični utopiji

looser ::

solatko je izjavil:

looser - To se pravi, da ne veš nič, vrjameš v tisto, kar so te sprogramiral. Še nobene informacije ni bilo ne od spodaj, ne od zgoraj. Torej več toliko, kot vem jaz, ki pa ne verjamem, da se z nami, po smrti, karkoli dogaja, vrejetno se pa kinetična energija možganov ne uniči, dvomim pa, da deluje na enakih frekvencah, kot v času, ko smo še živi.

Ne, jaz samo vem, da ničesar ne vem zagotovo, kaj šele o stvareh od spodaj ali zgoraj... Kot pa sem že rekel, verske knjige se ne interpretira dobesedno, ampak gre za prispodobe. Božje zapovedi, sedem smrtnih grehov (itn.) sam dojemam kot okvir, znotraj katerega bi se naj večina ljudje obnašali, če hočeš neko, kolikor tolikor, obvladljivo ureditev, pač prilagojeno stopnji takratne civilizacije.

V resnici pa ne vem niti, če živimo zares ali smo samo fikcija...

Ampak to te naj ne moti, lepo pojdi na obhod po mestu v Mercator center, pa jaslice poglej in to :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

solatko ::

looser - Zato je toliko samomorov, ker ljudje verjamejo v take neumnoti, kot je fikcija, pa vseeno ni nobene informacije v naš časovni pas, pa tudi vrata v vzporedni svet so vsa zablindirana.

Če bi bila fikcija, ciganu nebi crknil konj, ker ga je navajal, da ne rabi hrane, glih, ko mu je ratal, je pa poginil.
Delo krepa človeka

looser ::

solatko je izjavil:

looser - Zato je toliko samomorov, ker ljudje verjamejo v take neumnoti, kot je fikcija, pa vseeno ni nobene informacije v naš časovni pas, pa tudi vrata v vzporedni svet so vsa zablindirana.

Če bi bila fikcija, ciganu nebi crknil konj, ker ga je navajal, da ne rabi hrane, glih, ko mu je ratal, je pa poginil.

Solatko, ok, kar nehajva, očitno imaš monopol nad dojemanjem fikcije.
Nekako tako, kot NinjaMig21 glede verstev po svetu, kjer vseh 1,285 miljarde katolikov krivi za vse njegove neizmerljive probleme :-)

Še dobro, da gre tule samo za slo-tech forum in ne kaj bolj odmevnega, ker bi lahko njegove interpretacije pogubne za človeštvo ali pa vsaj za vernike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

solatko ::

looser - Nobena religija na svetu, ni brez grehov in vse temeljijo na starih pravljicah, se pa po svoji brutalnosti precej razlikujejo med seboj. Budizem in hinduizem sta nekje najstarejši in najmanj agresivni do venikov. V glavnem se človek vaga po svojih delih, če prevladajo dobra dela, je tak človek deležen nekih ugodnosti po smrti.

Ostale religije so več ali manj nasilne, predvsem s strahovi namenjene poslušnosti in ubogljivosti vernikov.

Ne krivi vernikov, temveč institucijo, ki ji neramišljajoči verniki omogočajo takšno delovanje in so kadarkoli pripravljeni umirat v imenu boga.
Nobena religija se še ni pokesala zaradi grozodejstev, ki jih je počela v zgodovini.
Verniki pa vse to, z navdušenjem in zavzetostjo branijo, bolj kot komunisti rdečo knjižico v času informbiroja.
Delo krepa človeka

looser ::

solatko je izjavil:

Verniki pa vse to, z navdušenjem in zavzetostjo branijo

Dokaze potrebujemo, ne tvoje interpretacije...
Kje je kdo kdaj prav vsak od 1,285 mrd katolikov z navdušenjem in zavzetostjo branil.
Otroci, starci, ženske, moški. Imensko, vključno od I. do XI. tarifnega razreda.
Predlagam tabelo: dogodek, datum, imensko verniki, ki zagovarjajo, od sortirano po priimku, imenu, datumu rojstva.
Bo šlo? Če pa ne gre, govoriš na pamet.
««
15 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349883 (36967) s1m0n
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139723 (122839) Mrakw
»

Še ena tema o Bogu - Intelekutalno bojišče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17924016 (11112) CoolBits
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278273 (68031) gruntfürmich
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328811 (25437) jzgorisek

Več podobnih tem