» »

America VS Iraq

America VS Iraq

1 2
3
»

Thomas ::

Zakaj bi se moral avtocenzurirati, ko pomislim na odvečnost OZN?

Kajpa imamo od njih? Eno stvar mi povej.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para-site ::

Tle ima Thomas prav. OZN je neučinkovit, kar se še posebej opazi v zadnjem času.
Sem pa tudi jaz za to, da bi se moč in avtoriteta OZN dvignila. S tem bi dolgoročno pridobili vsi. Očitno pa nekateri mislijo drugače in izvajajo "peace keeping" na svojeglav način. V določenih momentih se mi celo dozdeva, da opravljajo določene naloge namesto OZN.:D NOT

Brane2 ::

Težava z OZN je v tem, da je neprimeren času.

Poleg tega imajo v njem enakopravno članstvo vsi, ne glede na svoj dejanjski materialni vpliv. Tako lahko nekdo relativno nepomemben ovira sprejetje kakih globalno pomembnih stvari, kar je totalno neučinkovito.

Zato se OZN do sedaj ni uspel zmenit sam s seboj nič konkretnega. Zmeraj se je našel nekdo, ki je bil proti.

Zanimivo se mi zdi tudi to, da je ob vsem svojem članstvu odvisen od prispevkov peščice držav in to tistih, ki nekako niti niso življenjsko zainteresirane za njegov obstoj.

Skrajno umetna tvorba, za katero se čudim, kako je preživela do danes.


suse80 ::

Seveda, načelno so vsi za enega ali drugega,
Irak je kao hudoben muslimanski ali super ubogi narod, ZDA pa
so naš idela ali pa poosebljenje satana.
Na koncu pa prevlada naša kratkoročni interes-ja poceni bencin, a ni to najbolj važno, saj se moramo voziti a ne?
Ker pa nam to po našem mišljenju seveda zagotavlja amerika, pa še tako fajn ljudje so, ne, pač podpremo njih.
Oportunistično. Saj je vseeno, če zaradi 2 dolarjev cenejše nafte umre več 1000 ljudi.
Na žalost pa se dogaja tudi to: ZDA serejo celem svetu in drgim vsiljujejo svoj sistem življenja, povratek v obliki terorizma in
beguncev ter lakote in ostalega pa dobivamo in plačujemo vsi v Evropi. Ali pa še bomo.
Prav zaradi Ameriškega načina življenja pri nas nisi več varen, če greš sam po Ljubljani.
Pred 20 leti sem lahko šel ponoči in podnevi kamorkoli, dandanes te v vsakem podhodu čaka kak naspidan obritoglavc
in te pretepe ali oropa. Ker smo pač zahodna civilizacija. In to je kao normalno.
Sesuli so nam sistem, boljšega nam pa niso dali. Je sedanja PRO-ameriška vlada v afganistanu kaj boljša od talibanske?
Samo v besedah. Kaj jim bo demokracija in možnost gledanja TV, če pa nimajo kruha?

Brane2 ::


Saj je vseeno, če zaradi 2 dolarjev cenejše nafte umre več 1000 ljudi.


Just a thought- kaj pa, če bi tistih 1000 ljudi za dva dolarja po glavi ubilo drugih 1000 ljudi ?

Hočem reč, pa kaj če je folk oportunističen- to vsaj priznajo. Nihče pa ne govori o tem, zakaj se uni tam sploh pobijajo. Človekoljubi jih obravnavajo kot zaščiteno živalsko vrsto. meni se zdi, da ne morejo imeti status obojega. Ali jih zaščitimo pod statusom živali, ali pa jim priznajmo svobodno voljo, naj počnejo kar jim paše, vendar potem sami živjio s posledicami.


KAr se obrito-in-ostalih-glavcev tiče, verjetno niso zanje krivi Ameri ampak naši starci.

Bli so pač pametni na kredit. Preveč so se kurchili in na koncu se je vse skupaj zrušilo. To, da se ukvarjamo s stvarjo, ki je prišla k nam od zunaj pa sploh ni pomembno. Vsak sistem se mora znati braniti pred zunanjimi vplivi, ki so vedno prisotni (drugače ne bi blo meja in cerine etc).

Vse je v učinkovitosti. Danes ni več greh biti prasec, je pa greh biti neučinkovit.

Tito ::

V glavnem ne gre tu za 1000 ljudi, tu gre za miljarde, ki bodo v zasvinjanem jutri umirali zaradi raznih kemikalij, ki jih spuščamo v okolje. Ali bodo pomrli zaradi lakote, ker hrana ni pravilno razporejena , ali pa jih bo dobesedno odplaknilo zaradi globalnega segrevanja ozračja! Kiotski sporazum... Amerika vse bojkotira, pa čeprav bodo njihovi vnučki trpeli!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348129 (28691) gfighter
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026214 (18633) MadMicka

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556305 (34258) Tomi
»

Demokracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
915162 (4115) Thomas
»

Napad na Irak (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17610130 (7819) Thomas

Več podobnih tem