» »

Prijava policiji...

Prijava policiji...

1
2
»

BigWhale ::

Jajce ni plod.

Highlag ::

Kar se ograje tiče jo tudi ne smeš kar postavit. Po črki zakona mislim, da rabiš vsaj lokacijsko informacijo če ne celo gradbeno dovoljenje. Čeprav ograje ljudje postavljajo vse-povprek in brez kakršnihkoli papirjev. Pametno se je pozanimat, sploh če imaš "pametne" in "prijazne" sosede. Pa seveda pred gradnjo kakšnega geometra, da slučajno ne zaideš za kakšen cm na sosedovo stran.
Never trust a computer you can't throw out a window

Matako ::

Osebno sem sicer velik zagovornik omejitev strelnega orožja, ampak tvoj primer, priznam, mi da misliti. Tvoj sosed bi se hitro skuliral, če bi se mu v primeru teženja in ogorožanja nasmihal tvoj "oborožen odgovor" (z več kot zračno) - tako pa ve, da mu v bistvu ne morete nič in vas bo jebal naprej v nedogled ...
/\/\.K.

ziga1990 ::

Osebno sem sicer velik zagovornik omejitev strelnega orožja, ampak tvoj primer, priznam, mi da misliti. Tvoj sosed bi se hitro skuliral, če bi se mu v primeru teženja in ogorožanja nasmihal tvoj "oborožen odgovor" (z več kot zračno) - tako pa ve, da mu v bistvu ne morete nič in vas bo jebal naprej v nedogled ...


eh,jst sem bil ze na policijski havbi zaradi nosenja strelnega orožja,ki pa ni blo nč druzga kot airsoft puska:)

Matako ::

Težava je tudi, ker ni več pravih vaških običajev. V starih časih je bil redno kak sejem ali veselica, na katero so šli vsi brez izjeme - tradicionalno se je tam določene osebke nalomilo. Tisti so potem že vedeli zakaj.
/\/\.K.

Ziga Dolhar ::

Jajce ni plod.


Um?
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Jajce ni plod.


Um?


Plod je piscanec, jajce je samo na pol poti. :>

Fruit @ Wikipedia

Ziga Dolhar ::

Stvarnopravni zakonik

Plodovi

20. člen

(1) Plodovi so neposreden proizvod stvari, ki so do ločitve sestavina stvari, z ločitvijo pa postanejo samostojna stvar.
(2) Plodovi so naravni in civilni.


Sej ne vem, morda se samo hecaš, ampak v pomenu, ki se uporablja v zakonu (glede pridobitve lastninske pravice), jajce je plod. Prav tako je "plod" jabolko ali hruška, čeprav iz njenih semen še ni pognalo drevo :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

jini ::

Ali je po tej definiciji potem plod tudi iztrebek?

Furbo ::

Človek pa ni stvar, vedno je treba gledati cel člen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

luksorzi ::

Moram priznat, da mate zanimive sosede. Imam srečo, da nimam kakšnih večjih problemov, čeprav se že sem pa tje malo spremo.

BigWhale ::

Ziga, Jabolka in hruske so plodovi in ne "plodovi". ;)

Najprej je bilo govora o:

"(4) Plodovi z vej, ki segajo v zračni prostor sosednje nepremičnine, postanejo z ločitvijo lastnina lastnika te nepremičnine."

Za kuro in jajce bi bilo treba nekje drugje najti clen, ki govori o kuri, ki je zalutala na sosedovo dvorisce. Je bil omenjen clen, kjer pise, da lahko jaz zasledujem moje kure po sosedovem zemljiscu, ce mi jih on ne vrne. Mogoce bi zgornji odstavek veljal, ce bi kura sedela na veji, ki sega v sosedov zracni prostor in bi znesla jajce, ki bi koncalo pri sosedu. :>

Po tisti definiciji kaj je plod, lahko trdim, da je zaromet na mojem avtomobilu, ki ga je odneslo ven, ko sem sraufal avto, plod mojega avta.

A mi ga mora sosed vrnit ali ne? Ce odleti na njegovo zemljisce? :>

Ziga Dolhar ::

Sosed ti stvari (zalutane kure, ejektiranega žarometa, vrženega jabolka) ne vrača zaradi tega, ker bi šlo za "plod", ampak ker si lastnik stvari. Ni potrebna nobena specialnejša določba.

Določitev "plodu" je potrebna zaradi ...

a) določitev pravnega položaja nove stvari, in
b) določitve vračanja plodov, ki so nastali, ko je imel stvar v posesti nelastnik.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

No torej, na sosedovem dvoriscu iz avta odpade odbijac medtem, ko ga pijana zena obraca, ker ni zadela garaze v prvo.

Okapi ::

Plod je piscanec, jajce je samo na pol poti.
Če smo čisto natančni, je plod zarodek, torej oplojeno jajce z vsebino. Piščanec je že eno stopnjo več kot plod. Tudi mlada jablana ni več plod.

O.

Pyr0Beast ::

Najbrž nov odbijač ne bo zrasel kar sam od sebe. Ali pač ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Buggy ::

Ce njegove pave na tvojem dvoriscu "zrihta" tvoj pes nima kaj jokat. Ograje postavljati zaradi njega pa nikar.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Problemi človeštva
2712490730 (1997) Comandante
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204088 (19403) gruntfürmich
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993283 (85107) Grey
»

Kaj storiti v tem primeru...

Oddelek: Problemi človeštva
439113 (7474) Bellatrix
»

Prepoved vstopa na zemljišče!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716533 (15008) Okapi

Več podobnih tem