» »

Kaj storiti v tem primeru...

Kaj storiti v tem primeru...

Bellatrix ::

Imamo soseda s katerim se že vrsto let prerekamo glede njegovega dimnika. Sezona se je pri njem začela in naše dvorišče je v megli dima. Stvar se ponavlja vsako leto, kljub pogovoru in prošnji naj s početjem preneha, tega še ni storil.

Pravo vprašanje je namreč kaj kuri, če bi kuril normalna drva dim nebi bil tak kot je. Je rjavo-rumene barve, zelo gost in smrdi kot sto hudičev.


Kljub številnim prošnjam, kot sem že rekel s početjem ne preneha. Razumem, da noče imeti mraza v hiši. Ampak ko kuri je gibanje po našem dvorišču onemogočeno. Dim je namreč velikokrat tako gost, da se ne vidi skoraj ničesar, glede dihanja pa je še slabše.

Zanima me pravni vidik rešitve te težave. In če kdo ve kaj zaeno stvar kuri, da pride do takega dima.

hvala

PS: Glede klicanja policije, to ne pride v poštev.
People are quick to judge and slow to correct themselves.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BALAST ::

Je rjavo-rumene barve, zelo gost in smrdi kot sto hudičev.


On pa lahko reče, da smrdijo tvoje nogavice. Dokler gre za lastno uporabo lahko kuri tudi plastiko, pa mu nič ne moreš!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Bellatrix ::

BALAST je izjavil:

Je rjavo-rumene barve, zelo gost in smrdi kot sto hudičev.


On pa lahko reče, da smrdijo tvoje nogavice. Dokler gre za lastno uporabo lahko kuri tudi plastiko, pa mu nič ne moreš!


Se nebi strinjal. S to lastno uporabo meni onemogoča normalno uživanje moje lastnine, to pa je pravno zaščitena pravica če se ne motim. Upam, da se oglasi kak pravnik in pojasni zadevo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Looooooka ::

Zbudi se ob sedmih in zacni do 22.00 vrtet komade kksne mirne reynolds.So stvari, ki so hujse od mraza :P

Bellatrix ::

Looooooka je izjavil:

Zbudi se ob sedmih in zacni do 22.00 vrtet komade kksne mirne reynolds.So stvari, ki so hujse od mraza :P

Potrebujem resen odgovor. S tem ko bi jst to počel, bi si zaprl možnost uveljavljanja pravice do nemotenega uživanja posesti.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Brane2 ::

Poslikaj dvorišče, ko je zadimljeno.

Me prav zanima kaj ti pojmuješ pod "se ne vidi nič"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellatrix ::

Brane2 je izjavil:

Poslikaj dvorišče, ko je zadimljeno.

Me prav zanima kaj ti pojmuješ pod "se ne vidi nič"...


Vidi se... je pa vidljivost precej zmanjšana. To ni tak problem... večji problem predstavlja vonj in morebitni učinki dima na zdravje. Teme nisem ustvaril za to, da bi zgrešili smer debate (kot se na tem forumu rado dogaja)in se prerekali o tem ali je res dima toliko, da se ne vidi nič, ali ne ... itd.

Zanima me le pravna rešitev problema.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

BALAST ::

Zanima me le pravna rešitev problema.

Obrni se na varuha človekovih pravic, če te ne bo on povohal te ne bo nihče.
Glej samo primer el. daljnovodov in povečanje rakavih obolenj.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brane2 ::

Bellatrix je izjavil:

Brane2 je izjavil:

Poslikaj dvorišče, ko je zadimljeno.

Me prav zanima kaj ti pojmuješ pod "se ne vidi nič"...


Vidi se... je pa vidljivost precej zmanjšana. To ni tak problem... večji problem predstavlja vonj in morebitni učinki dima na zdravje. Teme nisem ustvaril za to, da bi zgrešili smer debate (kot se na tem forumu rado dogaja)in se prerekali o tem ali je res dima toliko, da se ne vidi nič, ali ne ... itd.

Zanima me le pravna rešitev problema.



Pri iskanju te rešitve je pa mene zanimalo, kaj je v bistvu res in koliko pa le dramatiziraš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellatrix ::

BALAST je izjavil:

Zanima me le pravna rešitev problema.

Obrni se na varuha človekovih pravic, če te ne bo on povohal te ne bo nihče.
Glej samo primer el. daljnovodov in povečanje rakavih obolenj.


Glede na spodaj napisano, varuhinja človekovih pravic pri tem nima kaj dosti opraviti:
http://www.varuh-rs.si/iscete-pomoc/kak...

Brane2 je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

Brane2 je izjavil:

Poslikaj dvorišče, ko je zadimljeno.

Me prav zanima kaj ti pojmuješ pod "se ne vidi nič"...


Vidi se... je pa vidljivost precej zmanjšana. To ni tak problem... večji problem predstavlja vonj in morebitni učinki dima na zdravje. Teme nisem ustvaril za to, da bi zgrešili smer debate (kot se na tem forumu rado dogaja)in se prerekali o tem ali je res dima toliko, da se ne vidi nič, ali ne ... itd.

Zanima me le pravna rešitev problema.



Pri iskanju te rešitve je pa mene zanimalo, kaj je v bistvu res in koliko pa le dramatiziraš.


Običajno zadimi za kake 2-3 ure, to se ponavlja tudi 2-3x na dan, včasih 7x na teden itd...
Nikakršnega problema nebi bilo če bi se to ponavljajo 1x na mesec, ampak ta konstanta je precej huda.
Tudi sama zmanjšana vidljivost ni taka ovira. Precej bolj me skrbi kaj je to za en dim. Smrdi kot hudič in je gost. Predvsem me skrbi za zdravje, tako da bi že pojasnilo same vrste dima rešilo precej težav.

To je na prb. 4m višine iz balkona:

dvorišče:


(Moram pa omeniti, da to ni ravno najhujši primer, ubistvu je precej blag. Velikokrat je precej huje, na slikah pa je meglo slabše videti kot je dejansko).
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Spet ena pi*da, ki ima preveč časa in bogato življenje (sodeč po okolici, avta, ...), naj delajo ljudje, kar morajo, samo da na toplem spijo.
Mi smo soc.država, sedaj se bo pojavilo vprašanje, kaj ima soc.država veze z dimom, zamene marsikaj, ker država dovoli, da se ljudje znajdejo po svojih močeh, kot pa postanejo žrtev, nedovoljeno kurjenje in s tem večja soc. problem.

Brane2 ::

No, ne vidim kaj ima pravica do čistega zraka za dihanje s premoženjskim statusom.

Kao če pridelaš več kot €X potem si v pač piz*a, ki bi morala pač "biti moški".

Če je tako slabo, bi se jaz obrnil na kako inšpekcijsko službo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellatrix ::

jalovec09 je izjavil:

Spet ena pi*da, ki ima preveč časa in bogato življenje (sodeč po okolici, avta, ...), naj delajo ljudje, kar morajo, samo da na toplem spijo.
Mi smo soc.država, sedaj se bo pojavilo vprašanje, kaj ima soc.država veze z dimom, zamene marsikaj, ker država dovoli, da se ljudje znajdejo po svojih močeh, kot pa postanejo žrtev, nedovoljeno kurjenje in s tem večja soc. problem.

off topic:
Sam mojega življenja ne pojmujem kot bogatega, oprosti. Avto je srednjega razreda, če te že zanima. Tvoj odgovor je zame brezpredmeten. Kar se pa tiče socialne države...

Država dovoli, da se ljudje znajdejo po svojih močeh, to je res. Ne drži pa, da mora za korist ene osebe trpeti družba. Oseba ima pravico da se znajde po svojih močeh, zato da si bo grela hišo, nikakor pa ne smejo v korist te osebe ostale trpeti. Torej kje je tu tvoja socialna država?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Tu bo vedno zmagal soci. človek v tem primeru sosed, ki kuri, ker mu ne bodo nič mogl.

Zgodovina sprememb…

Bellatrix ::

jalovec09 je izjavil:

Tu bo vedno zmagal soci. človek v tem primeru sosed, ki kuri, ker mu ne bodo nič mogl.


Utemeljitev?

_________________

Torej bi bilo najpametneje kontaktirati Inšpektorat RS za okolje in prostor ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

jalovec09 je izjavil:

Spet ena pi*da, ki ima preveč časa in bogato življenje (sodeč po okolici, avta, ...), naj delajo ljudje, kar morajo, samo da na toplem spijo.
Mi smo soc.država, sedaj se bo pojavilo vprašanje, kaj ima soc.država veze z dimom, zamene marsikaj, ker država dovoli, da se ljudje znajdejo po svojih močeh, kot pa postanejo žrtev, nedovoljeno kurjenje in s tem večja soc. problem.


Ravno tisti tvoj socialni problem ima preveč časa (kuri na drva namreč, pošteni in delavni ljudje nimajo časa za take zadeve), poleg tega pa je dovolj bogat da ima hišo, baraba ena ziher jo je preko vez dobil, mar bi živel v baraki.


Anyway. Kar se glede tega lahko naredi je to, da se preveri, ali je dimnik ustrezno dvignjen nad streho in se ga po potrebi dvigne še dlje.

Tak dim je verjetno od nesposobnosti kurjača + kurjenje vlažnih drv. Take norce imaš povsod, za to da poskrbijo za lastno rit pa zastrupljajo vse naokoli. Lj je to lepo uredila s prepovedjo kurjenja na trda goriva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mat xxl ::

Jaz bi namontiral nekam blizu dimnika en močan ventilator pa naj dim nosi na dvorišče povzročitelja dima.

Shkorc ::

Drva ne smrdijo. Smrdijo pa vaši bedni odgovori, ker napadate človeka, ki je vprašal vljudno za pomoč.

Jaz odgovora na poznam, za ohranitev kvalitete diskusij na forumu kdor nima pametnega odgovora, naj bo raje tiho.

St235 ::

Realno gledano je edina stvar, ki jo lahko narediš, da kontaktiraš dobrega civilno pravnega odvetnika, ki ti bo konkretno lahko povedal kako in kaj. Kar lahko narediš sam, je da čim bolj dokumentiraš/poslikaš zadevo vsak dan ko se to dogaja.

Mipe ::

BALAST je izjavil:

Je rjavo-rumene barve, zelo gost in smrdi kot sto hudičev.


On pa lahko reče, da smrdijo tvoje nogavice. Dokler gre za lastno uporabo lahko kuri tudi plastiko, pa mu nič ne moreš!

Kaj niso neki predpisi, zaradi katerih te udarijo po denarnici, če ne kuriš tako, kot je treba?

mihec87 ::

Se nikoli ne vidi kaj zaena drva spravlja na kup...?

Lahko bi bla kaka iverka tist smrdi pa kadi ponavad..

Mipe ::

Ignoriraj bebce, ki samo nakladajo brez veze, in soseda prijavi inšpektorjem.

Ramon dekers ::

beri stvarno pravni zakonik. Poseg ti onemogoča uživanje lastnine, hkrati pa presega mejo krajevnih običajev. Gre za kršitev, vendar v naši pravni državi vprašanje koliko časa bi se vlekel sam postopek.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Ne pravni zakonik... Povsem očitno je, da njegov dimnik oz. kurjava ne ustreza predpisom, to pa se strogo kaznuje.

Ramon dekers ::

Ok da začnemo po vrsti:

prepoved zlorabe:
(1) Lastnik stvari oziroma imetnik druge stvarne pravice je omejen z enakimi pravicami drugih. Lastninsko in druge stvarne pravice je treba izvrševati v skladu s temeljnimi načeli tega zakona, z njihovim namenom in z naravo stvari.

(2) Za navidezno izvrševanje pravice gre, če njen imetnik ravna z izključnim ali očitnim namenom, da drugemu škoduje.

ok gremo naprej:

Spor zaradi motenja

32. člen

Sodno varstvo pred motenjem oziroma odvzemom posesti je mogoče zahtevati v tridesetih dneh od dneva, ko je posestnik zvedel za motenje in storilca, najpozneje pa v enem letu od dneva, ko je motenje nastalo.

Sodno varstvo posesti

33. člen

(1) Sodišče daje varstvo glede na zadnje stanje posesti in nastalo motenje. Pri tem se ne upoštevata pravica do posesti in dobrovernost posestnika.


(3) Posestnik nima pravnega varstva, če motenje ali odvzem posesti temelji na zakonu.


Obseg sodnega varstva

34. člen

Z odločbo o zahtevku za varstvo pred motenjem posesti odredi sodišče prepoved nadaljnjega motenja posesti oziroma odredi vrnitev odvzete posesti ter druge ukrepe, potrebne za varstvo pred nadaljnjim motenjem.

4. oddelek SOSEDSKO PRAVO

Prepoved medsebojnega vznemirjanja

73. člen

(1) Zaradi sosedstva ali prostorske povezanosti nepremičnin, morajo lastniki teh nepremičnin svojo lastninsko pravico izvrševati tako, da se medsebojno ne vznemirjajo in da si ne povzročajo škode.

(2) Pravice, ki omejujejo lastninsko pravico lastnika sosednje ali prostorsko povezane nepremičnine (sosednje nepremičnine), se morajo izvrševati pošteno v skladu s krajevnimi običaji in na način, ki najmanj obremenjuje lastnika nepremičnine.


in še zadnja cvetka:

Prepovedana imisija

75. člen

(1) Lastnik nepremičnine mora pri uporabi nepremičnine opuščati dejanja in odpravljati vzroke, ki izvirajo iz njegove nepremičnine in otežujejo uporabo drugih nepremičnin čez mero, ki je glede na naravo in namen nepremičnine ter glede na krajevne razmere običajna ali povzročajo znatnejšo škodo (prepovedana imisija).

(2) Brez posebnega pravnega naslova je prepovedano kakršnokoli motenje s posebnimi napravami.


tu gre za prepovedane emisije, ki presegajo krajevne običaje...

lopov ::

Nedolgo nazaj je nekdo odprl temo kjer, se je pritoževal nad predpisom glede kurjenja, nekaj o iverkah, sekancih, biomasi z izvorom in podobno. Tam je bilo polinkanih nekaj predpisov kaj kuriti.

Imo je to, s čimer imaš ti problem ravno to -- problematično kurivo, ki je po barvi dima neustrezno, čeprav zna biti kriv tudi slab vlek in se mu vse skupaj "destilira", namesto da bi gorelo.

GregiB ::

Predlagam, da o zadevi povprašaš na Podsvojostreho . Na forumu, razdelek "Pravna vprašanja"... imaš tako uporabnike, kot mojstre, ki znajo pravi odgovor najti... vsekakor prej, kot S-T...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Bellatrix ::

Bom poklical danes na Inšpektorat za okolje in prostor. Očitno je to najboljša izbira.
Hvala Ramon Dekersu za pravno razlago.

Pa sporočim kako in kaj je ratalo.

lopov je izjavil:

Nedolgo nazaj je nekdo odprl temo kjer, se je pritoževal nad predpisom glede kurjenja, nekaj o iverkah, sekancih, biomasi z izvorom in podobno. Tam je bilo polinkanih nekaj predpisov kaj kuriti.

Imo je to, s čimer imaš ti problem ravno to -- problematično kurivo, ki je po barvi dima neustrezno, čeprav zna biti kriv tudi slab vlek in se mu vse skupaj "destilira", namesto da bi gorelo.


Ja sej sam dim (zmanjšana vidljivost), kot sem že rekel nebi bila tak problem.
Bom pa pogledal tudi zakonska določila o postavitvi dimnika... nekje sem slišal da bi moral biti visok vsaj 50cm. Pri omenjeni osebi mislim, da je precej nižje.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Takšni smo slovenci...sosedu vedno slabo, pa buh ne daj, da ma boljši avto.
-Pathetic-
Nekega dne se moš znašel na drugi strani..

Zheegec ::

jalovec09 je izjavil:

Spet ena pi*da, ki ima preveč časa in bogato življenje (sodeč po okolici, avta, ...), naj delajo ljudje, kar morajo, samo da na toplem spijo.
Mi smo soc.država, sedaj se bo pojavilo vprašanje, kaj ima soc.država veze z dimom, zamene marsikaj, ker država dovoli, da se ljudje znajdejo po svojih močeh, kot pa postanejo žrtev, nedovoljeno kurjenje in s tem večja soc. problem.

Joj, kako zagrenjeno življenje pa ti živiš? Torej, če imaš ti eno stvar, ki je premoženjsko na ravni njegovega avta (PC srednjega ranga, čevlji srednjega ranga,...) te lahko zaprem v celico pa zaplinim?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krneki0001 ::

Od kdaj je prepoved kurjave na trda goriva v Ljubljani??? Nič o tem nebi vedel. Vem da so uvedli sankcije za tiste, ki kurijo ostanke mešane z lepilom in podobnimi zadevami. Če kuriš pravi les (bukev, hrast, gaber in brezo) te noben ne bo kaznoval. Vem, ker kurim na drva že ves čas in živim v ljubljani. Imam pač svojo hosto in se mi zdi neumno kupoval olje ali plin, če si sam lahko napravim drva v svoji hosti in si jih pripeljem domov. Seveda pa so drva suha in taka kot morajo biti, tako da ne smradim naokoli, poleg tega imam pa peč, ki tudi dim skoraj v celoti izkoristi za ogrevanje (93% izkoristek), tako da je dima zelo malo, poleg tega pa tudi zelo malo pepela. Pa ker kurim samo na bukova drva, gre ves pepel lahko na vrt.

Tale dim, ki ga opisuje ni od drv. Tudi mokra drva ne dajejo takega dima. Tole so lepljenci ali pa lepljene palete (ki jih nihče ne odkupi) in jih človek najbrž zastonj dobi. Tak dim daje lepilo, ki je v teh lepljencih. Te zadeve bi lahko zelo hitro gorele, zato se ponavadi peč malo zapre, da zadeva tli notri. Od tod tudi toliko dima.
Sam sem enkrat probal take palete kurit, pa se je dimnik zapacal, peč je znotraj imela obloge, da sem se par ur matral, da sem jo sčistil, smredelo je pa za popi*dit, tako da sem po enkratnem kurjenju spakiral vse skupaj in odpeljal na vikend, kjer sem to pokuril, brez da bi koga motil. Tam imam namreč veliko bolj širok dimnik in še boljšo peč, ki take stvari brez problema "prebavi".

Osebno bi se šel k takemu sosedu pogovorit in mu povedat, da to ne pelje nikamor, ker resnično smrdi in da naj ali nastavi peč na to, da bo resnično gorelo in ne tlelo, ali pa da take stvari kuri ponoči, ko nikogar ne m,oti, podnevi pa naj kuri pravi les.

Če to ne bo šlo, bi pa jaz poklical kakega inšpektorja, ker smrad in izpuste pa lahko preverjajo. In če je izpustov preveč, mu bodo kako kazen napisali. Mogoče si bo potem dal dopovedat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Na trda goriva ne smeš kuriti tam, kjer so dimniki za peči na olje oz. plin!

lopov ::

Mipe je izjavil:

Na trda goriva ne smeš kuriti tam, kjer so dimniki za peči na olje oz. plin!


Imamo kombinirano peč "trda goriva/olje". Sicer kurimo na olje, a dokler nismo imeli vse porihtano smo kurili drva. Dimnik ni nič predelan & gre za 18 let staro hišo.

Mipe ::

Potem pa moraš pogosteje čistit dimnik. Mislim, da sem nekje zamešal predpise...

;-) ::

lopov je izjavil:

Mipe je izjavil:

Na trda goriva ne smeš kuriti tam, kjer so dimniki za peči na olje oz. plin!


Imamo kombinirano peč "trda goriva/olje". Sicer kurimo na olje, a dokler nismo imeli vse porihtano smo kurili drva. Dimnik ni nič predelan & gre za 18 let staro hišo.


Mi isto, nekaj je samo drugače pri pucanju dimnika če kuriš na trdo gorivo ko pride dimnikar. Pri nas se neseme tak kadit zdaj pa nevem če mamo v lokalni skupnosti to tak urejeno al kak, samo če kdo kuri tak da pol naselja zakadi dobi hitro policaje domov.

krneki0001 ::

;-) je izjavil:

lopov je izjavil:

Mipe je izjavil:

Na trda goriva ne smeš kuriti tam, kjer so dimniki za peči na olje oz. plin!


Imamo kombinirano peč "trda goriva/olje". Sicer kurimo na olje, a dokler nismo imeli vse porihtano smo kurili drva. Dimnik ni nič predelan & gre za 18 let staro hišo.


Mi isto, nekaj je samo drugače pri pucanju dimnika če kuriš na trdo gorivo ko pride dimnikar. Pri nas se neseme tak kadit zdaj pa nevem če mamo v lokalni skupnosti to tak urejeno al kak, samo če kdo kuri tak da pol naselja zakadi dobi hitro policaje domov.


Edino pravilno. Kaj pa imaš za zadimit celo naselje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

opeter ::

Pri nas vsi kurijo vse. Včasih je takšen dim, da ne vidiš 5 metrov pred sabo ...
Poznam enga v lokalni Krajevni skupnosti, pa je ta rekel (bolj iz šale kot zares), da se je bolje navaditi na dim, ker tako ne bomo imeli težave v primeru, če bi šla civilazacija zugrund in bi morali spet kuriti v jamah.

Mi smo se že navadili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Navadite se tudi na polovično življenjsko dobo.

opeter ::

Saj smo že. Baje je naš konec Slovenije (torej Prekmurje), kar se življenjske dobe tiče, čisto na dnu lestvice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

terryww ::

pingaš inšpektorat, sosed dobi papir, da si mora dvignit dimnik za x metrov. vem, ker smo mi mogli dimnik dvignit.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Saj smo že. Baje je naš konec Slovenije (torej Prekmurje), kar se življenjske dobe tiče, čisto na dnu lestvice.


Ja, zaradi bolezni srca in ozilja. ;>

opeter ::

Aja? Sem vedel, da je bila omenjena neka lestvia, samo se nisem točno spomnil kaj je na njej pisalo ... Hehe. :))
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

KaiV6 ::

Ponavadi tam, kjer je državna zakonodaja "obširna", pride do izraza bolj specifično urejena občinska zakonodaja, torej pozanimaj se na pristojnem občinskem inšpektoratu, če obstaja kak odlok glede tega (o zunanjem videzu, o kurjenju, o zdravem okolju ... npr. ) sicer pa bi rekel, da na državni ravni to pade pod Inšpektorat RS za okolje in prostor.
<insert>podpis.html</insert>

Bellatrix ::

Poklicati zaenkrat še nisem utegnil. Urnik je preveč zabasan. Pa tudi kuri ne več toliko. Bomo videli kako bo v prihodnje.
People are quick to judge and slow to correct themselves.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno kuriti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16726138 (2309) d4vid
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241616 (15852) feryz
»

Povečanje vleka dimnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5236971 (16395) Kac

Kurjenje na vasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810845 (8944) dzinks63
»

Dimniška kanalizacija

Oddelek: Loža
182658 (2286) T0RN4D0

Več podobnih tem