» »

Vinjete 2009

Vinjete 2009

«
1
2

Volk| ::

KLIK
P*****, da ne morem drugo rečt.
Tujcu bodo dali vse kaj hocejo, nas pa bodo j****;(
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Ziga Dolhar ::

Zazeljena je argumentirana debata.

Torej - kaj bodo 'dali tujcu' in kako 'nas ** '?
https://dolhar.si/

Zeberdee ::

Dejstvo je, da bo mogla biti celoletna dražja.

Seveda pa lahko na tej problematiki naredimo več: Povečanje cestnin na zmerno raven za vse tovornjake, če je za naše taka kriza, pa potem lahko nekaj procentov vrnemo.

jan01 ::

Bolje bi bilo, da bi kar vrednost celoletne vinjete bila že vključena v registracijo(pod točko uporabo ceste, mostov, predorov in osnaževanja, ne autoceste!). Za tujce pa že na meji pobrati za uporabo ceste, okolske takse, pa še predore(kot avstrijci!).

SodVina ::

Vinjeta je za avtoceste.
Predvidevat pri registraciji, da se bo vsak vozil tudi po avtocesti, je ekvivalentno temu da moras pri vsakem praznem cd-ju placati nadomestilo, ker se predvideva, da bos gor zapekel nekaj ukradenega.

djordjevic ::

Predvidevam, da se bodo zdaj najbolj pritoževali tisti, ki že v startu niso razumeli 'poante' vinjete. Nekateri lahko rečemo samo: told 'ya.
No grave is deep enough to keep us in chains.

imagodei ::

> "Predvidevat pri registraciji, da se bo vsak vozil tudi po avtocesti,..."

Zakaj se ceste sploh delijo na Avtoceste in navadne ceste. Plačaš cestnino pri registraciji in to je to. Če se voziš manj po avtocesti, se pa več po lokalnih cestah. A to je pa OK?

Poleg tega sva z BigWhale pred časom že tudi predlagala, da bi se del cestnine obračunaval kot postavka v gorivu (ja, višja cena goriva). Če voziš več, plačaš več. Ni treba nobenega satelitskega cestninjena in drugega privacy sranja. Natankaš bencin, odpelješ in to je to - če velik voziš, boš tankal 2x tedensko, če zelo malo, boš 1x mesečno. Fair and square. Se pravi, en del v obliki pavšala pri registraciji, ostalo pri bencinu.

Tistim, ki nimajo avta registriranega v Sloveniji, pa še vedno lahko prodajaš vinjete.

Ampak dobro, zdaj imamo vinjete in to je to.
- Hoc est qui sumus -

Buggy ::

Zal se zadnje case investira samo v avtoceste, regioanlke pa ostajajo zanemarjene ...ceprav je vecina dnevne migracije ravno po njih. Zalostno je da se drzavi fucka za svoje drzavljane kako varno in hitro bodo prisli na delo, to kako tekoce bo pa potekal tranzit cez SLO je pa za njih zlato tele.
Narobe svet

kopernik ::


Poleg tega sva z BigWhale pred časom že tudi predlagala, da bi se del cestnine obračunaval kot postavka v gorivu (ja, višja cena goriva). Če voziš več, plačaš več. Ni treba nobenega satelitskega cestninjena in drugega privacy sranja. Natankaš bencin, odpelješ in to je to - če velik voziš, boš tankal 2x tedensko, če zelo malo, boš 1x mesečno. Fair and square. Se pravi, en del v obliki pavšala pri registraciji, ostalo pri bencinu.

Tistim, ki nimajo avta registriranega v Sloveniji, pa še vedno lahko prodajaš vinjete.


A niste v taisti temi ugotovili ravno tega, da tujcem ne smeš prodajati vinjete, če je ne tudi domačinom ? Oz. to, da se ne sme razlikovati državljanov EU.

bosmla ::

Pa se na eno stvar glede enakopravnosti z tujimi drzavljani - ceste gradimo z nasim (skoraj direkno iz mojega zepa;() denarjem - placevali pa bi naj toliko kot tujci. Ze mogoce, da kje v tujini tudi gradijo ceste davkoplacevalci ampak to ni pravilo in to naj resujejo v vsaki drzavi posebaj. Skratka cesto prvo placam, da jo zgradijo (oz jo bodo se moji vnuki odplacevali), potem placam cestnino ob registraciji, potem pa se neko vinjeto...
Jaz vinjete ne bom kupil in s tem dokazal, da dolocenih cest (poleg AC se nekatere hitre ceste) ne uporabljam ter zahteval vracilo dela cestnine + se pomembneje mojega denarja, ki je bil uporabljen za gradnjo cest, ki jih dokazano ne morem uporabljat.

dzinks63 ::

"Poleg tega sva z BigWhale pred časom že tudi predlagala, da bi se del cestnine obračunaval kot postavka v gorivu (ja, višja cena goriva). Če voziš več, plačaš več"

Vse skupaj ni tako enostavno. Seveda če se voziš po državnih cestah, potem bi to bilo smiselno. Na bencin dela še kaj drugega: morska in rečna plovila, motorne žage, kosilnice, kultivatorji, snežne sani, motorni zmaji, terenski dvo in štirikolesniki,..., razna delovna orodja : kompresorji, generatorji, črpalke, ... in potem bi rabili na črpalkah prodajat še obarvan bencin za vse to (manjše trošarine ali celo brez njih) ter rabili bi še več carinske kontrole, za preverjanje zlorab.

Letno vinjeto bom kupil takoj ko bo v prodaji, upam da še po ceni 55€.

MadMicka ::

imagodei, sej v bistvu tisti, ki porabi več bencina, plača več trošarine oz. davka, s katerim potem država krpa lukno DARS-a.

Se pa strinjam, da v današnjih časih in v Slovenji, ki je tako majhna, ni potrebno ločevati med plačevanjem za cestnino in plačevanjem za avtoceste (in obvoznice). Vse v paketu bi lahko poravnali pri registraciji vozila. Vinjete za pri nas registrirana vozila bi obdržal le, če v skladu s predpisi EU sicer ne bi mogli zaračunavati subjektom iz drugih držav EU vožnje po naših cestah.

Se pa sedaj lepo vidi, da je Janša z vinjetami potegnil še eno politično potezo, katere cilj ni bil dobro funkcioniranje pobiranja cestnin in finančna vzdržnost DARS-a ampak borba za oblast.

jan01 ::

Namesto vinjete bi prodajali tujcem uporabo ceste iz ekološkega stališča. Ime tej taksi bi dali npr Zelena ekološka evropa(ime raje v angleščini in da je to vinjeta pa se moralo kako prepovedat. Kako bi lahko bila evropska komisija proti "zeleni ekološki evropi"?! Oz kakšna druga imena, da evropa zaradi ne bi hotela biti proti(svoboda, demokracija.......

black block ::

Hvala lepa g. Janša - silno populistična poteza uvedba vinjet kar Vam ni prineslo zmage... Kar se tiče vinjet še so predrage za to kar lahko Slovenija ponudbi; na avtocestah nekateri lepo živijo in naredijo malo oz. nič, v bivši Jugoslaviji je bil krivec Beograd Srbija zdaj pa je krivec kdo...

SRAMOTA SO NAŠE CESTE IN VES PROMET Z INFRASTRUKTURO VRED S ČASA TITO-ja (he he), inženerji so butli, izvajalci pa barabe REČITE BOBU BOB ceste v Slovniji SO KATASTROFA izvajanje represije na njih takisto, naj rajši policaji usmerjajo promet krivec za nesreče ni ALKOHOL temvreč SLABE OZNAČBE TER KAOS NA CESTAH TER KATASTROFALNO VZDRŽEVANJE (kot bi bili v vojni luknja pri luknji)...

Pa Lep dan!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

Icematxyz ::

Sam sem jezen zaradi več stvari:

-ob uvedbi vinjet se je na veliko govorilo, da sistem z dvema vinjetama nebo vzdržal ampak kot da bi govoril gluhim. Kdo je le bil v vladi da je bil tako neumen?

-uvedejo se vinjete in se nekako sprijazniš. OK če dam 55 evrov pa se lahko vozim po avtocesti koliko hočem, pa čeprav se ne vozim po njej praktično nič se bom že sprijaznil. Ko grem na morje lahko kupim tud polletno pa še vedno nisem dosti več plačal kot da bi stal na cestninskih. Ok sprejemljivo. Čeprav je ne rabim nebom preveč jamral za te cene in jo bom tudi kupil pa mel na steklu, ker jo že pač vsak ima.

-Nato se začnejo ta cincajna z EU. Grrr. Izsiljevanje glede denarja. Ampak a sem res lajhko jezen na EU v celoti? A bi res naj vrjel, da je velika grda evropa v celoti zlobna in da nebo to prišlo za nami? In predvsem da politiki niso tega vedeli? Grr.

-Ok potem greš na morje na Hrvaško kjer še imajo cestninski sistem in daš za njihovo kurčevo avtocesto v ENO smer 30 evrov? In ti se potem pritožujejo nad nami? Hrvat je pač hrvat.

-Sedaj pa me že zvija v želodcu ko se pogovarjajo po tv da je denarja premalo. Ker vem da to lahko pomeni samo eno. Za vinjeto bom dal več.

Se pravi spet me je država nategnila krepko kriva pa je zlobna EU? Tisti ko se dosti vozijo po avtocesti pa se jim tako jebe pa če dajo 200 e za vinjeto še vedno jih pride ceneje. Jaz se pač ne vozim in če sem iskren me ne bi motilo če bi se te hišice z zastoji uvedle nazaj. Pa naj spet vsi klejejo in mastno plačujejo.

Oziroma naj dajo vinjete z najmajnšim možnim rokom in najvišjo možno ceno. Pa bo pomoje izpad majnši. Tovorni promet pa mnaj obremenijo pa naj vozijo nevem preko hrvaške odslej preko slovenije pa naj plačajo več. Tako kot se izogibajo ti trvonjakarji Avstriji.

Počakajmo bomo videli. Sam sem vinjeto sprejel po takšni ceni. Če se cena ne bo bistveno spremenila nebom jamral. Nekdo pa bo zagotovo plačal več. Vrjetno trvonjakarji kot prvi.

BigWhale ::

"Poleg tega sva z BigWhale pred časom že tudi predlagala, da bi se del cestnine obračunaval kot postavka v gorivu (ja, višja cena goriva). Če voziš več, plačaš več"

Vse skupaj ni tako enostavno. Seveda če se voziš po državnih cestah, potem bi to bilo smiselno. Na bencin dela še kaj drugega: morska in rečna plovila, motorne žage, kosilnice, kultivatorji, snežne sani, motorni zmaji, terenski dvo in štirikolesniki,..., razna delovna orodja : kompresorji, generatorji, črpalke, ... in potem bi rabili na črpalkah prodajat še obarvan bencin za vse to (manjše trošarine ali celo brez njih) ter rabili bi še več carinske kontrole, za preverjanje zlorab.


Obarvan bencin je v bistvu enostavna resitev. Sicer pa za vsako tako vozilo lahko obracunas nek eko davek. Jaz bi to enostavno zanemaril. Tisto kar pokuri ena motorna zaga ni omembe vredno. Vecina stvari s kolesi, tudi ce so raznorazne terenske zadeve pa se morajo do tega terena nekako pripeljat. Ponavadi po cesti. :)

imagodei ::

Umirite strasti. Diskutirat se da tudi brez velikih tiskanih črk (imamo v editorju tudi BOLD opcijo) in brez nepotrebnih označb in namigovanj.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Upam da bodo čimprej v prodaji po stari ceni.

Takrat hitro kupit, pa nehat jamrat.

Če bi naši imeli jajca, bi jih dali v prodajo, z novim letom pa uvedli nove cene. Do takrta bi jih vsi zainteresirani že imeli, tujci naj pa pač plačajo.

LP I.

Keyser Soze ::

Šest dnevno za 22EUR. =)

Pa enodnevno za 13€. Rešen problem. =)
OM, F, G!

SkIDiver ::

Ah upam, da bodo v prodaji preden se podraža.

Me pa čudi dejstvo, da se jih ne ponareja:)

Ziga Dolhar ::

Šest dnevno za 22EUR. =)

Pa enodnevno za 13€. Rešen problem. =)


Kdor misli, da bo "zajebal Evropo" z "dragimi kratkimi" vinjetami, se hudo moti.

EU ne zahteva "uvedbe krajših vinjet" in concreto. EU zahteva odpravo kršitev, ki jih predstavlja obstoječi sistem, oz. uvedbo ustreznega sistema. Uvedba "krajših, a dragih" vinjet temu ne bo zadostila.

Bo pa zadostila potrebi nekaterih, da bodo lahko godrnjali, "smo nardil kar so zahteval, zdej nas pa spet neki jebejo!"
https://dolhar.si/

jan01 ::

In kaj se zgodi, če slovenija ne upošteva evropske zahteve? Nas bodo vrgli ven iz eu? Za subvencije pa je izak vseeno, vsaj mislim da smo že(oz bomo v kratkem) neto plačnik(itak smo že od začetka, ker ne znamo pobrati subvencij)

Ziga Dolhar ::

Sprožen bo postopek pred Sodiščem za ugotovitev obstoja kršitev.
Če Slovenija ne bo sledila zahtevam, bo sprožen še en postopek - za kaznovanje. Naložena nam je lahko pavšalna + dnevna kazen.

So pa postopki dokaj počasni, imamo kakih 7 let fore :P.
https://dolhar.si/

AmokRun ::

A nam niso že zamrznili nekaj M€, za avtoceste. Od kje potem 7 let fore?

djordjevic ::

7 let fore, da nas vdrapnejo z odškodninami, ki izhajajo iz postopka za kaznovanje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

opeter ::

Jaz nisem jezen. Super je to kako je. Vse je lepo. Raje bodite veseli, da boste končno dobili letne vinjete, pa čeprav po spremenjeni ceni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Jaz nisem jezen. Super je to kako je. Vse je lepo. Raje bodite veseli, da boste končno dobili letne vinjete, pa čeprav po spremenjeni ceni.


Ne ne. Nizka cena ali pa naj gredo od koder so prišle.

julah ::

V bistvu to nima nič s tujci. Vinjete so bile "poceni" da so ljudje sploh dovolili uvedbo, zdaj ko so tu, lahko delajo kar hočejo.

bosmla ::

V bistvu to nima nič s tujci. Vinjete so bile "poceni" da so ljudje sploh dovolili uvedbo, zdaj ko so tu, lahko delajo kar hočejo.


Kdo pa je kaj vprasal "ljudi" _ tudi ce vprasajo se jim j*** kaj bodo ljudje odgovorli

Legend(SLO) ::

Vinjete se nikakor nesmejo podražat, ker če se je bolš, da jih sloh ne bi bilo. Že ta cena je na meji sprejemljivega. Sploh največja svinjarija pa je, da se je pod to niszko ceno v vinjetni sistem vključilo ceste, ki v njega niti najmanj ne sodijo. Mislm v keri državi pa plačuješ za obvoznico okoli mesta?
krneki

Icematxyz ::

V Švici. Ampak Švica ni Slovenija, kar mislim, da nam je vsem jasno.

Sadida ::

V Avstriji so vinjete cenejše, pa imajo veliko več kilometrov avtocest kot pri nas :/

djordjevic ::

Njihove ceste so že zgrajene, hkrati pa kasirajo za predore.
No grave is deep enough to keep us in chains.

AmokRun ::

Naše bi tudi morale bit zgrajene, že zdavnaj.

djordjevic ::

Ja, pa niso. Kaj boš? Prejšnja vlada vas je lepo navadila na 'džabest' cestnino, kot bi rekli pri mobitelu. Jeba, ne bo šlo. Smo vam rekli, pa ste bili eni trmasti. Bodimo pa iskreni, da je tudi letna vinjeta za 100 evrov še vedno poceni.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Bodimo pa iskreni, da je tudi letna vinjeta za 100 evrov še vedno poceni.


Sploh ni res.

šernk ::

Obarvan bencin je v bistvu enostavna resitev. Sicer pa za vsako tako vozilo lahko obracunas nek eko davek. Jaz bi to enostavno zanemaril. Tisto kar pokuri ena motorna zaga ni omembe vredno. Vecina stvari s kolesi, tudi ce so raznorazne terenske zadeve pa se morajo do tega terena nekako pripeljat. Ponavadi po cesti. :)


ja do tega terena se take stvari ponekje pripeljejo po cesti katero so uporabniki sami plačali in jo sami z lastnimi sredstvi tudi vzdržujejo!!! torej spet ne moremo vreči vse v isti koš, pa čeprav bi nekateri to hoteli :)

praktično sedaj ko imam polletno vinjeto se za vsak meter potrudim da grem po AC, pa čeprav imam časovno skoraj isto če grem po regionalki in še vedno nisem uspel izrabiti polletne vinjete vrednosti 35€. dražje vinjete pač pod nobenim pogojem ne kupim, bom pač raje namesto ob 8 zjutraj štartal ob 5 zjutraj da bom prišel iz enega konca slovenije na drug konec 1x letno. saj med AC ali pa regionalnalkami ni veliko razlike, luknje tu, luknje tam
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gregor P ::

... po bitki je lahko biti general, ampak zagotovo so morali vsi naši prometni strokovnjaki vedeti, ali vsaj resno računati na to, da bo EU ukrepala zaradi tega, ker nismo imeli vinjet za krajše obdobje ... ker, saj že je enkrat;(( ... zato bi moral kakšen med njimi (recimo profesorji ipd.) resno zastaviti svoje ime ter ostro z vsemi sredstvi kritizirati vlado oz. vsakega, ki je takrat govoril, da to tega ne bo prišlo ... na splošno pri nas pogrešam takšno strokovno kritiko (od politične opozicije ni dovolj in tudi ni vedno strokovno verodostojno); godrnjanje je pač premalo:8) ... to z vinjetam je bil res šolski primer, nobena višja znanost (kako mora to zgledati šele pri bolj kompleksnih problematikah - popoln molk8-O)

... sam sem pa po drugi strani izredno vesel, da ni več cestninskih postaj (no, saj fizično so še tam), ker sem jih iz dna srca sovražil in jih smatral za popolnoma nesmiselne (sploh ne gre za plačevanje uporabnine avtoceste, ampak za takšen odvečen način plačevanja) ... in če so bile vinjete cena za to, nimam prav nič proti ... nad "pravičnim" satelitskim cestninjenjem pa tudi nisem preveč navdušen, ker pač bolj cenim mojo zasebnost :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

djordjevic ::

Sploh ni res.

Utemelji, prosim.

edit: typo
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Sploh ni res.

Utemelji, prosim


Prej sem dal v petih letih 100 evrov za uporabo avtoceste. Sedaj pa če se peljem iz Mb do Hoč me prej ni to stalo 0. Sedaj pa moram imeti na šipi nalepko, ki me za pol leta stane 35 evrov.

35 evrov dam za pol leta. Ker pač so rekli OK vinjete bomo imeli pa tlko bodo stale. Pa čeprav je ne rabim in plačam 35 evrov več na pol leta kot sem prej sem se sprijaznil. Več pa pač ne dam.

Naj dajo potem raje 500 evrov pa bo mir. Ali pa naj zgradijo toliko pa toliko km avtoceste majn letno.

Zanimivo pa je, da ljudje ki ne zagovarjajo medgeneracijske solidarnosti glede pokojnin in zdravstvenega zavarovanja, da pa podpirajo sistem, kjer se gre prav za to. Neuporabniki avtocest subvencionirajo uporabnike. V enem primeru je to zlo v drugem pa pravično? Brez te nalepke pa že praktično z dvorišča več ne moreš, ker že vsaka peš pot zahteva uporabo vinjete pa čeravno jo samo prečkaš.

Rabim za druge stvari denar in 100 evrov pač nisem pripravljen dati. Bomo pač imeli majn avtocest.

Kdor pa je rekel da bo 35 evrov za vinjeto na pol leta dovolj za nenasitno malho pač naj plača razliko in naj se njemu izstavi račun. In ne meni.

BluPhenix ::

Sedaj pa če se peljem iz Mb do Hoč me prej ni to stalo 0. Sedaj pa moram imeti na šipi nalepko, ki me za pol leta stane 35 evrov.


Ja, prej te je stalo 0, je pa nekdo drugi plačal nekaj več cestnine zaradi tega. Pač odprti tip cestnin. Zdej boš pa ti plačal malo več in bo za nekoga drugega ceneje. Ni fer, ko se to zgodi drugim, ha?

Neuporabniki avtocest subvencionirajo uporabnike.


Če si neuporabnik, ne rabiš nalepke. Če pa malo rabiš pa hja, glej moj prejšnji odstavek.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Za isto ko sem prej počel rabim sedaj nalepko. Prej pa je nisem. Torej?

Pa kot sem rekel. Če sem se jaz sprijazil z ceno 35 evrov za pol leta zakaj bi dal zdaj več?

Tistemu izstavite račun, ki se je zakalkuliral? Jaz že tako dajem 35 evrov več vsakega pol leta zato, da se lahko vi ceneje vozite. Ali bi še razvajeni in razbasani požrešneži radi od mene več, ker bi radi imeli avtocesto v garažo?

Jaz sem svoje se sprijaznil in sprejel. Zato da je vam ceneje. Razliko pa izstavite za to odgovornemu ne pa je valit na mene. Janši al komu boste faks poslali? Nevem. Men ne pošiljat, ker nisem dosegljiv. Aja ups Janša je tud spizdo in se skril nekam kot mala bela miš?

djordjevic ::

Sori, ice, ampak tole je malo zgrešeno. Vozim se po enaki relaciji kot ti oziroma podobni - od Bistrice do Rač. Je bil zastonj, ko sem še dajal 500 evrov in več letno za cestnino. Takrat sicer nisem bentil, da ste se lahko vsi vozili v MB zastonj, Bistričani sploh. Zdaj pa je pač ta luksuz treba plačat (koliko je ob tako gostem tranzitu sicer tu še luksuza, je sicer vprašanje, ker se včasih zaradi gomile tovornjakov ne moreš izključiti na Bistrica sever, ampak to je že drug problem). V vsakem primeru pa je bilo letošnjih 35 evrov pljunek v morje denarja, ki sem ga nekoč dajal za cestnino. Šel sem dvakrat v Ljubljano, enkrat do Celja in enkrat do Strassa v Avstriji, pa je cestnina skoraj že not. Tu se sicer strinjam s tabo, naj se zakasira zapitek tistim, ki so ga priskrbeli, ampak kdo je to po tvojem? Dars, Žerjav, Janša? Zapitek vedno plača davkoplačevalec. Vprašanje je samo, kako velik. Dokler je letna vinjeta 100 evrov, je cena majhna, verjemi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Da sja sem rekel. 35 evrov sem se sprijaznil da bom dajal zato, da bo nasplošno cena cestnin niska. Ampak več pa pač nočem dajati. Razliko naj plača tisti ki se je zakalkuliral. Naj se odpusti pol darsa, Janši zapleni tisto kaj je dobil s podkupnin mi ni v bistvu mar.

Naj zmajnšajo obseg gradnje avtocest. Ali pa naj Zidar majn krade. Skratka zategnejo naj pasove. Jaz pač ne pristajam da se v majn kot pol leta cena tako dvigne.

SmeskoSnezak ::

Od Maribora do Hoč? Čaki malo... če se pelješ od hoč/bohove v mesto, ne rabiš vinjete. Vinjeto nucaš, če hočeš "skozi" maribor po hitri cesti. Ne mešat hrušk pa jabolk. Za vinjete maš posebej tablo pri "odcepu" hitre ceste, ki gre naravnost skozi mesto in preko bob steze... če se zapelješ desno in v mesto, je ne nucaš! Torej si 35€ v luft vrgo, ker se hočeš po hitri cesti peljat, kar te pa nič stane, če se skozi Maribor pelješ "odzgoraj". :D
@ Pusti soncu v srce... @

Dr_M ::

Jest sm se tudi vozil prej v sluzbo brez cestnine, zdej pa moram met vinjeto. Pa me popolnoma nic ne moti.
Tako ali tako, sm jo letos ze not prinesel. Celo vec kot celo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

Poleg tega pa bi lahko doslej veljala obratna logika. Zaradi takih, ki smo letno dajali 500+, so se ceste pospešeno gradile. Ne zaradi tistih, ki so se peljali enkrat letno na morje. Mogoče ne bi bilo slabo pogledati tudi s tega zornega kota. Zato ne špilat tako hude žrtve. :) Če pa se res tako malo voziš po AC in se ti zdi vinjeta prevelik strošek, je rešitev preprosta. Greš na magistralko. Pa brez zamere, Icematxyz.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Jest sm se tudi vozil prej v sluzbo brez cestnine, zdej pa moram met vinjeto. Pa me popolnoma nic ne moti.
Tako ali tako, sm jo letos ze not prinesel. Celo vec kot celo.


Ja saj zaj boš po ocenah Darsa dal 100 do 120 pa boš še bolj srečen a ne?

Icematxyz ::

Poleg tega pa bi lahko doslej veljala obratna logika. Zaradi takih, ki smo letno dajali 500+, so se ceste pospešeno gradile. Ne zaradi tistih, ki so se peljali enkrat letno na morje. Mogoče ne bi bilo slabo pogledati tudi s tega zornega kota. Zato ne špilat tako hude žrtve. :) Če pa se res tako malo voziš po AC in se ti zdi vinjeta prevelik strošek, je rešitev preprosta. Greš na magistralko. Pa brez zamere, Icematxyz.


Jaz sem se strinjal z ceno 35 evrov za pol leta zato, da bo nasplošno cena niska. Z dvigom na 100 do 120 evrov letno pa se pač ne strinjam. In naj odgovarja tisti za ta dvig v tako kratkem času, ki se je zakalkuliral.

Dejstvo pa je še eno na katero pozabljate. Pomoje je 95% voznikov avtomobila kupilo to vinjeto. Pa če jo rabijo ali ne. A mislite, da če se cena dvigne X2 da procent ostane enak? Potem pa spet podražitev?

In na koncu bo spet tako kot je bilo. Dnevni uporabniki avtoceste 300 evrov vinjeta? Ali kako bo to ispadlo?

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Cena vinjete za 35€ polletno in 55€ za letno je bila sprejemljiva brez debate. Kdo bi se pa tako molo vozil po avtocestah, da zato nima računice, pa se normalno ene parkrat pač pelje po magistralkah. Drugače bo pa sedaj z 100€ za letno vinjeto(če bo res toliko?), to bo že zajelo malo več ljudi, da bi se jim izšla računica. Sam sem sedaj kupil dve vinjeti za oba avtomobila pri hiši, sedaj pa resno razmišljam, da bom verjetno samo eno, bo pač treba malo usklajevat vožnje po avtocesti, da bo prost avtomobil z vinjeto.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334782 (30381) Invictus
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322898 (19022) MrBrdo
»

Vinjeta - jo že imate? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
81256559 (26561) Mare2
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637385 (23293) moowy123
»

Trenja: Cestnina na SLO avtocestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15013842 (9669) Pyr0Beast

Več podobnih tem