» »

Vinjete 2009

Vinjete 2009

1
2
»

BluPhenix ::

Jaz že tako dajem 35 evrov več vsakega pol leta zato, da se lahko vi ceneje vozite. Ali bi še razvajeni in razbasani požrešneži radi od mene več, ker bi radi imeli avtocesto v garažo?


No, sej solidarnost pa to. Štekaš, da je nekdo prej moral plačevati nekaj več avtocesto, da si se ti vozil zastonj? Tak je bil zgleda djordjevic, a naj on tebi izstavi račun, ker si se peljal na njegov račun? Zdej bo pač on profitiral na tvojih ramenih, sej sem že napisal, prej si ti koristil bonus, zdej ga bodo drugi.

100€ letna vinjeta ... sprejmem, glede na to, koliko bi porabil brez mi je to še vedno dovolj poceni.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

T0RN4D0 ::

Icematxyz, kaj ti po vseh temah same neumnosti klatiš ali kaj. Sej ti ni treba kupit vinjete, vozi se po magistralkah, al pa upaj da te ne dobijo. Če si se ti strinjal s ceno 35€ ali ne sploh ni važno, ker te tudi takrat nihče ni vprašal. Da ni lepo, da tako dvigujejo cene je jasno, samo kaj moreš? Država te iz vseh strani nateguje na suho, tole je eden manjših problemov imho.

To, da se tebi zdi prav, da si se včasih vozil zastonj pa tudi kaže kako gledaš na vse skupaj. 10 let si se švercu, zdej pa tko peče če moraš dat par € na mesec za uporabo AC...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Icematxyz ::

Jah samo fora je v tem, da si ti plačeval za nekaj, kar jaz nisem uporabljal? In v bistvu še ne uporabljam? In da, solidarnost. Tukaj se pričakuje solidarnost, pri pokojninah in zdravstvu pa je solidarnost odveč? Pa ker načeloma me solidarnost ne moti in pristanem na novo ureditev, zakaj potem morma jaz prevzeti breme zato ker se je nekdo zakalkuliral?

Pa v bistvu se sploh ni zakalkuliraj saj je praktično sleherni kupil to vinjeto kot se je pričakovalo. Torej te je nekdo konkretno nategnil? Kaj ima to z solidarnostjo?

Na koncu pa bo cena se dvignila in bo čedalje bolj spet stara slika navžoča? Ko pa nebo več vsak kupil vinjete ker je poceni ampak recimo vsak 4 bo kupil letno vinjeto. In kaki bo potem spet strošek realen? 300 evrov letna?

Trvonjakarji pa tud majo svojo mejo po moji oceni, do kdar se bodo pustili nategovati.

Pomoje bo potrebno delat optimalnejše ali delati majn. Če sem realen se nekega bistvenega dviga niti ne bojim. Ker bi ta spirala prinesla nove in nove težave...

Te številke DARSA pa priznam sem se ujel v njih. Ampak sedaj če realno pomilim. Dars tako izsiljuje državo in cvili nekaj v tri dni. Bo pač Zidarja malo navil pa bo.

Icematxyz ::

Icematxyz, kaj ti po vseh temah same neumnosti klatiš ali kaj. Sej ti ni treba kupit vinjete, vozi se po magistralkah, al pa upaj da te ne dobijo. Če si se ti strinjal s ceno 35€ ali ne sploh ni važno, ker te tudi takrat nihče ni vprašal. Da ni lepo, da tako dvigujejo cene je jasno, samo kaj moreš? Država te iz vseh strani nateguje na suho, tole je eden manjših problemov imho.

To, da se tebi zdi prav, da si se včasih vozil zastonj pa tudi kaže kako gledaš na vse skupaj. 10 let si se švercu, zdej pa tko peče če moraš dat par € na mesec za uporabo AC...


To ali jaz ali ti klatiš neumnosti po forumu je vrjetno predmet debate. Bi si pal trditi za tebe enako pa še sploh nisem prebral dobenega tvojega posta?

djordjevic ::

Tukaj se pričakuje solidarnost, pri pokojninah in zdravstvu pa je solidarnost odveč?
Dokler se prispevki plačujejo, upokojencem pa se penzija izplačuje, solidarnost obstaja. Jaz, ki plačujem prispevke sam, kot s.p., ne bom ob upokojitvi videl niti 40% tega, kar danes dobivajo tisti, ki so filali škatle za tekočim trakom, če bo šlo vse v smeri, kakor gre.

Trvonjakarji pa tud majo svojo mejo po moji oceni, do kdar se bodo pustili nategovati.
Huda naivnost, imho. Če bi tovornjakarji tenko piskali in se jim tranzit čez Slovenijo ne bi izplačal, ne bi vozili preko. Kaj meniš, znamenje česa so nepretrgane kače tovornjakov od Hodoša do Kopra? Zgolj retorično vprašanje, kajpak. Nič ne vidim, da bi se kaj pretirano bunili, kako slabo da živijo, odkar je šla nafta dol (in ni videti, da bi se hitro podražila na rekordne vrednosti kot prej začetkom krize). Je pa tudi tako - vsak Joža ne more imeti doma šestih 18-wheelerjev, to je najbrž jasno. In njegovih kreditov mu ne mislim financirat jaz tako, da bo on, ki uničuje ceste neprimerno bolj od povprečnega avtomobilista, subvencioniran, oziroma bognedaj, da bo plačal malo več cestnine. Bo revež čisto brez dobička!

Te številke DARSA pa priznam sem se ujel v njih. Ampak sedaj če realno pomilim. Dars tako izsiljuje državo in cvili nekaj v tri dni. Bo pač Zidarja malo navil pa bo.
Ob omembi možnosti uvedbe vinjet je podal Dars izračun vzdržnosti in po njem bi moral letna vinjeta stati dobrih 200 evrov, ako me spomin ne vara. Zakaj ne stane toliko in zakaj so dali v obtok hudičevo podcenjene vinjete, dobro vemo. K sreči se jim ni izšlo - čeprav, privoščil bi jim, da sami sanirajo težavo, banda oblastiželjna. Mi pa ni jasno, kaj ima tu zraven Zidar. On je svoje že oddelal. In kup podizvajalcev tudi. Pa še marsikateri drugi direktor gradbenega podjetja se je poooošteno okoristil zraven.
No grave is deep enough to keep us in chains.

imagodei ::

Brez osebnih obkladanj. It ends now.
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

Zidar je največji gradbinec avtocest. In denar se preko vinjet v večji meri steka tudi v njegovo podjetje. Toliko ima s to zgodbo Zidar.

djordjevic ::

Delno imaš prav, samo ni kriv zdaj Zidar za nastalo situacijo. Marsikaj mu lahko očitamo, ampak vinjet in vseh povezanih peripetij pa mu pač ne moremo obesiti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Ne ne. Saj on je pameten. Rekel sem samo, da naj malo pritisnejo na Zidarja pa znižajo ceno gradnje pa bodo tud vinjete cenejše. Vsak naj prevzame svoj delež odgovornosti. Mi smo svojo in nismo uporabniki avtocest pa plačujemo več kot smo še pred pol leta. Naj se še na drugi strani tudi malo poštima. Ne pa da smo pristali na 35 evrov za pol leta. Zaj bi pa nam kar v tako kratkem času vsilil 120 evrov za leto. Pa zraven rekli jebi ga, pač smo se malo zmotli.

Bodimo solidarni potem vsi. ;)

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

No grave is deep enough to keep us in chains.

SodVina ::

No izjava ministra je bila(zal ne vem vec, v katerem prispevku sem to videl), da se vmes vinjete ne bodo podrazile, ker bi bilo nepravicno(opa). Tako da ce jih enkrat dajo ven po 55, potem je to to. Najbolj eleganten nateg bi bil, ce bi spet izdali samo polletne. (ker po zakonu lahko izdajo tudi samo te). Tako bi "Celoletno vinjeto" podrazili, brez da bi jo podrazili.:))

Jaz sem eden tistih, ki jo bo kupil tudi po 300€. Ker nimam izbire(ivancna gorica-lj). Pa mi ni ceneje kot prej, ker prej nisem dajal nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

zee ::

Tudi ce bi letno vinjeto podrazili na 120 €, bi jo vseeno kupil, samo namesto v dveh tednih bi jo prinesel noter v dobrem mesecu (Postojna-Ljubljana in nazaj vsaki dan).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Buggy ::

Tudi ce bi letno vinjeto podrazili na 120 €, jo bom verjetno moral vseeno kupit, samo namesto v dveh tednihje je ne bi noter prinesel nikoli (obvoznica LJ - vhod rudnik - izhod bizovik). Zanimivo kako razlicne situacije imamo a ne ?

zee ::

Nihce ti ne brani, da se ne vozis cez mesto....
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

solatko ::

zee - vsi pozabljate, da z ljubljansko obvoznico nimata država in DARS nič, to je bil projekt mesta (in tudi sfinanciral smo ga ljubljančani), sedaj pa moramo za uporabo obroča plačevati, pa smo kar tiho - ovce.

kopernik ::

Solatko, mislim, da to ne drži. Mogoče za severni del, južni s tuneli pa najbrž ne.

kopernik ::

Na darsovi spletni strani je razvidno, da je bilo zgrajeno s pomočjo darsa res samo del (vzhod in sever do vključno Tomačevega, ter na zahodu tisti del pri Brdu-Lesnini). Torej zgleda, da je bilo nekje 50-50 med državo in mestom ?

Ted ::

Bolj 80:20. Poleg tega tak argument ne vzdrži. Vseh avtocest oz. obvoznic v Sloveniji ravnotako ni gradil Dars pa je za njih ravnotako potrebna vinjeta. Poleg tega so to vse ceste in vozišča v upravljanju Darsa. Ta jih vzdržuje in čisti.
Obvoznica je avtocesta in od vinjet dalje se vožnja po njih cestnini. Tako bo tudi ko bomo uvedli elektronsko cestninjenje.
Mah...

WarpedGone ::

Nihce ti ne brani, da se ne vozis cez mesto

Morda ne v tej temi, pa zato v 30ih drugih, kjer se folk pizdi nad gužvo v Lj.
Avtoceste so bile zgrajene z določenim namenom: čimveč prometa preusmerit iz reginonalk in iz centrov mest in s tem:
a) povečat varnost
b) povečat prepustnost
c) znižat stroške

Draženje vinjet je nož v hrbet tem namenom. Dražja ko bo letna vinjeta, večjemu številu ljudi se ne bo splačala in se bodo raje gužvali po regionalkah in skozi mesta. In ja, tu in tam bo kak tak voznik povozil tudi kakšnega otroka - če že na druge argumente ne trzate.
Zbogom in hvala za vse ribe

metalc ::

Finance pravijo, da letne zaenkrat ostanejo na 55€ in polletne na 35€, krajših zaenkrat še ne bo.

Gregor P ::

... kakorkoli, edino pravilno da se državljani razburjamo nad cenami, ne samo glede vinjet, ker je bilo dovolj časov "zategnimo si pasove" ipd. ... to je za mene pozitiven premik v razmišljanju državljanov -> upravičena kritika in nezadovoljstvo pri vsaki podražitvi česarkoli:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Buggy ::

he he...zal je realna situacija v miselnosti prebivalsta Slovenije v cistem nasprotju s tem kar si povedal.
Razmislja se nekako tako: Ma saj ni slo tolk gor...bo ze, sej sosed/znanec/kdoekoli je tud moral tolk placat on se vec ker ima to in to, pa ce bo njemu zneslo mora tudi meni. Poleg tega pa se ne bom izpostavljal saj bo se kdo kaj mislil, da mi cesa manjka...mah bo ze kako. In cez dva meseca se situacija z samogovorom ponovi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334313 (29912) Invictus
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322728 (18852) MrBrdo
»

Vinjeta - jo že imate? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
81256304 (26306) Mare2
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637130 (23038) moowy123
»

Trenja: Cestnina na SLO avtocestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15013753 (9580) Pyr0Beast

Več podobnih tem